Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2. - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-01-31, 14:53   #3781
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez PiotrSand Pokaż wiadomość
Nie widziałem tych skrajnych teorii u przeciwników aborcji. Za to pojawiały się jako "cytaty" u entuzjastów, którzy przypisywali swoim adwersarzom właśnie takie absurdalne podejście do tematu jak: "miliony dzieci giną na prześcieradłach".
Ja rozmawiam z adwersarzami obu stron.

Widziałam zarówno ludzi, którzy uważają, że dziecko (a kilka!) to zbrodnia przeciw Ziemi (na przyklad).

I takich, dla których sperma musi zawsze trafić do pochwy, bo to potencjalny człowiek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 15:37   #3782
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie trzeba.

To jest nieudzielanie własnego ciała obcym organizmom. Mam prawo nie chcieć użyczać swojego organizmu tasiemcom, nowotworom oraz płodom.

"Trzeba było nie uprawiać seksu". No to trzeba było nie jeść mięsa, ja panu tego tasiemca nie wytnę, on też chce żyć.

Jak się człowiek uprze to chodzenie to jest morderstwo, bo masz te wszystkie robaki pod stopami.

To nie jest tak, że ja chcę śmierci zarodka. Ja chcę egzekwować swoje prawo do wolności. Jeśli można zarodek wyjąć i zaszczepić innej kobiecie, żeby donosiła - proszę bardzo. Destrukcja tutaj w ogóle nie jest moim celem, tylko skutkiem moich praw.

Tak samo jak zabicie gwałciciela nie ma na celu morderstwa tylko egzekwowanie mojego prawa do nietykalności cielesnej.

Możesz to nazywać jak chcesz i bawić się w erystykę. Moja nadrzędną wartością jest wolność jednostki. Jeżeli cokolwiek lub ktokolwiek narusza tę wolność, każdy ma prawo w najmniej inwazyjny i adekwatny do stopnia naruszenia sposób wyeliminować intruza.

Ktoś powie - płód (dziecko, życie nienarodzone) też ma takie prawo. I ja się zgadzam. Ale nie wiemy, czego płód chce i nie ma sposobu komunikacji z nim. Tak jak nie ma komunikacji z osoba w śpiączce i decyduje najblizsza osoba.

Jeżeli opracujemy technologię komunikacji z płodem i ono nam powie, czego chce, to będzie inna rozmowa.

Na razie tej możliwości nie mamy.

A zakładanie, że każdy chce żyć jest nie na miejscu, gdybym (jako zarodek) została zapytana "czy chcesz się urodzić w rodzinie alkoholików" lub "czy chcesz mieć matkę, która Cię będzie nienawidziła w pasywno-agresywny sposób", odpowiedziałabym "nie".

Nie, nie chciałabym być swoim dzieckiem. Albo mieć zespół Downa albo inną chorobę umysłową. Więc czemu mam to robić dziecku?

Oczywiście nie wiem, czy dziecko na pewno nie będzie chciało żyć. Bo skąd? Ale ty nie wiesz tak samo, czy będzie chciało.

Dziecko to jedna wielka niewiadoma. Ale matka mówi, chodzi, można jej zapytać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------



No brzmi, bo jeśli się pomyliłam, to pokaż gdzie i wyedytuję.

Miej też na uwadze, że piszę o obu sytuacjach na raz (filozoficznie i odnośnie bardzo późnej terminacji), więc mogłam mieć na myśli wcześniejszy okres, zwany w embriologii okresem zarodkowym.

Ale nie wykluczam pomyłki, jestem człowiekiem.

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

Dla bardzo wierzących niektórych religii masturbacja lub dojście w innym miejscu niz pochwa to grzech, jako że zabija się potencjalne dziecko, które mogło z tego nasienia powstać.

Żyjesz w kraju katolickim (znaczy świeckim!) i nie wiesz?

To czy to ma oparcie w piśmie, czy nawet e katechizmie - inna sprawa. Ale niektórzy naprawdę tak uważają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------

W punkt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skoro aborcja powinna być legalna przez cały okres ciąży, bo to tak czy siak zabójstwo i albo zakazujemy, albo pozwalamy, to rozumiem, że skoro dopuszczamy zabójstwo w obronie koniecznej, to powinniśmy zezwolić na zabójstwo w każdej sytuacji bez konsekwencji? A jeśli każemy za zabójstwo, to za każde (czy w afekcie, czy z zimną krwią) powinnyśmy dawać identyczny wymiar kary? Wszystko albo czarne, albo białe, inaczej prawo nie jest logiczne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez invisible_01
Czas edycji: 2019-01-31 o 15:39
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 15:44   #3783
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Skoro aborcja powinna być legalna przez cały okres ciąży, bo to tak czy siak zabójstwo i albo zakazujemy, albo pozwalamy, to rozumiem, że skoro dopuszczamy zabójstwo w obronie koniecznej, to powinniśmy zezwolić na zabójstwo w każdej sytuacji bez konsekwencji? A jeśli każemy za zabójstwo, to za każde (czy w afekcie, czy z zimną krwią) powinnyśmy dawać identyczny wymiar kary? Wszystko albo czarne, albo białe, inaczej prawo nie jest logiczne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie zrozumiałaś w ogóle, jeśli aborcja to morderstwo, to jest karana prawnie i traktowana jak każde inne - do 25 lat do paki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 15:46   #3784
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie zrozumiałaś w ogóle, jeśli aborcja to morderstwo, to jest karana prawnie i traktowana jak każde inne - do 25 lat do paki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No dobrze - więc jeśli albo dopuszczamy aborcję w każdym momencie, bo nielogiczne jest na nią pozwalać tylko do określonego czasu czy w określonym przypadku, to nielogicznym jest nie karać za zabójstwo w obronie własnej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 15:47   #3785
PiotrSand
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 482
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie zrozumiałaś w ogóle, jeśli aborcja to morderstwo, to jest karana prawnie i traktowana jak każde inne - do 25 lat do paki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ty nie zrozumiałaś. Koleżanka ci chciała wytłumaczyć, że przecież można kogoś zabić i nie iść do paki na 25 bo było np. w obronie koniecznej.
PiotrSand jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 17:57   #3786
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Albo można terminować do ostatniej sekundy przed porodem (ale tutaj muszę uslyszeć argumenty na zasadność sztucznego uśmiercania płodu, jesli da sie go utrzymac w inkubatorze, bo tego nie rozumiem) albo nie można w ogóle, bo płód to dziecko i koniec. Wszystko pośrodku jest po prostu nielogiczną masą przeczuć i widzimisię.
Noworodek niczym się nie różni od płodu tuż przed porodem, więc twoja granica jest bardzo arbitralna. Logiczną granicą byłoby więc nazwanie dzieckiem organizmu, który jest w stanie przeżyć samodzielnie (tzn który przetrwał przerwanie ciąży). Inna sprawą jest jednak etyczna strona tego rozwiązania—taki noworodek może zostać kaleką, ma dużo trudniejszy start w życie. A sprawczynią takiego stanu rzeczy jest matka, która wykształciła jego organizm do tego etapu, i odmówiła dalszej pomocy właśnie w tym momencie, w którym płodowi na tym zaczęło zależeć.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To nie jest tak, że ja chcę śmierci zarodka. Ja chcę egzekwować swoje prawo do wolności. Jeśli można zarodek wyjąć i zaszczepić innej kobiecie, żeby donosiła - proszę bardzo. Destrukcja tutaj w ogóle nie jest moim celem, tylko skutkiem moich praw.

Możesz to nazywać jak chcesz i bawić się w erystykę. Moja nadrzędną wartością jest wolność jednostki. Jeżeli cokolwiek lub ktokolwiek narusza tę wolność, każdy ma prawo w najmniej inwazyjny i adekwatny do stopnia naruszenia sposób wyeliminować intruza.
Im dłużej trwa ciąża, tym mniejszy zysk ma kobieta z jej przerwania, a tym większą stratę ma płód (bo zdążył już wykonać wiele pracy, żeby zbudować swój organizm). I jeśli mu na to pozwoliłaś, jeśli użyczyłaś swoich zasobów na stworzenie nowej jednostki, to jak możesz powiedzieć, że ona się pojawiła w tobie nieproszona? Ty ją sama zbudowałaś! Sprawiłaś, by życie stało się dla tej istoty cenne, a teraz chcesz mu je odebrać. Jak dla mnie to gorsze niż zabójstwo. To bawienie się cudzym życiem.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale nie wiemy, czego płód chce i nie ma sposobu komunikacji z nim. Tak jak nie ma komunikacji z osoba w śpiączce i decyduje najblizsza osoba.
Płód pod koniec ciąży chce tego samego, co noworodek. Można to zbadać na podstawie pracy mózgu.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 18:55   #3787
MATRIX266
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 035
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Skoro aborcja powinna być legalna przez cały okres ciąży, bo to tak czy siak zabójstwo i albo zakazujemy, albo pozwalamy, to rozumiem, że skoro dopuszczamy zabójstwo w obronie koniecznej, to powinniśmy zezwolić na zabójstwo w każdej sytuacji bez konsekwencji? A jeśli każemy za zabójstwo, to za każde (czy w afekcie, czy z zimną krwią) powinnyśmy dawać identyczny wymiar kary? Wszystko albo czarne, albo białe, inaczej prawo nie jest logiczne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A kto tak uważa że powinna być dostępna do końca?

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie ma sprawy.

Wytłumacz mi biologiczną różnicę między tymi zjawiskami.

Poza konkursem - boldowanie i Caps Lock to nie argument. To przyznanie się do braku argumentów. Podobnie jak odwoływanie się do odczuć. Dla mnie dzieci są OBRZYDLIWE ale nikomu nie narzucam życia według tej mojej opinii i nie zmuszamdo aborcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możesz nie chcieć dzieci ale trochę dziwnym językiem operujesz pełnym nienawiści.

Odnośnie tego że powinno się uważać że albo dziecko jest od początku albo nie jest do końca i nie powinno być nic po środku to nonsens z punku biologicznego.

Dla mnie takim samym absurdem jest karani kogoś 25latami więzienia za usunięcie w początkowej fazie jak i karanie w ostatnich tygodniach jak za zwykła nielegalną aborcje.
MATRIX266 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-31, 19:24   #3788
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8644286 5]Ja rozumiem, ze to cialo kobiety, ale zabijanie zdrowego 9- czy 8-miesiecznego plodu jakims roztworem potasu nie ma dla mnie zadnego wytlumaczenia, to jest barbarzynstwo, poza tym kompletnie ''bezsensowna'' smierc, bo tym samym nakladem pracy mozna to dziecko urodzic i oddac je szpitalowi nawet bez patrzenia na nie. Zajmuje to tyle samo czasu czy porownywalnie.
Zabijanie plodu w 9 miesiacu nie rozni sie dla mnie niczym od urodzenia dziecka po kryjomu i utopienia go w beczce kapusty. Sorry.[/QUOTE]

Super.

Ale pokaż mi przypadki, w których zabijany jest płód w 8-9 miesiącu "bez sensu". Chyba że ratowanie życia kobiety jest "bez sensu". Albo oszczędzenie dziecku konania w mękach po porodzie jest "bez sensu".

Bo tak naprawdę - do aborcji w 8-9 miesiącu statystycznie nie dochodzi. A za aborcjami w 30+ tygodniu kryją się niesamowite ludzkie tragedie. Minimalizowanie tego faktu to moim zdaniem słabo zawoalowana mizoginia i brak szacunku dla koszmarnych przejść osób które decydują się na ten krok.

Podliczmy może fakty:

1) Kobiety to czujący, myślący ludzie, nie psychopatyczne potwory które po 8 miesiącach noszenia dziecka i odczuwania jego ruchów obudzą się jednego dnia i zdecydują "e, jednak nie, wypad".

2) Lekarze również nie są wampirami którzy z radością mordują różowe bobasy ot tak dla hecy. Musi istnieć ważna medyczna przyczyna aby zabieg został zatwierdzony. I, nie, "będzie mi smutno jak się dziecko urodzi" nie jest ważną medyczną przyczyną.

3) Tak późne aborcje są emocjonalnie traumatyczne zarówno dla pacjentki, jej rodziny i zespołu medycznego.

4) W USA jest czterech (4) lekarzy którzy podejmują się aborcji w trzecim trymestrze. Żaden z nich nie podejmuje się aborcji po 35 tygodniu.

Radzę poczytać sobie wyznania kobiet które dokonały zabiegu późnej aborcji zanim zaczniemy dramatyzować o topieniu dzieci w beczkach. Te dzieci były chciane, a ich matki przeszły przez piekło.

https://www.self.com/story/what-its-...on-at-32-weeks

https://www.thecut.com/2018/06/she-h...pregnancy.html
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 19:28   #3789
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Ruda, ale naprawdę napisz mi konkretnie, co stoi za terminacjami 30+? Jakie wady, niewykryte wcześniej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 19:30   #3790
MATRIX266
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 035
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Super.

Ale pokaż mi przypadki, w których zabijany jest płód w 8-9 miesiącu "bez sensu". Chyba że ratowanie życia kobiety jest "bez sensu". Albo oszczędzenie dziecku konania w mękach po porodzie jest "bez sensu".

Bo tak naprawdę - do aborcji w 8-9 miesiącu statystycznie nie dochodzi. A za aborcjami w 30+ tygodniu kryją się niesamowite ludzkie tragedie. Minimalizowanie tego faktu to moim zdaniem słabo zawoalowana mizoginia i brak szacunku dla koszmarnych przejść osób które decydują się na ten krok.

Podliczmy może fakty:

1) Kobiety to czujący, myślący ludzie, nie psychopatyczne potwory które po 8 miesiącach noszenia dziecka i odczuwania jego ruchów obudzą się jednego dnia i zdecydują "e, jednak nie, wypad".

2) Lekarze również nie są wampirami którzy z radością mordują różowe bobasy ot tak dla hecy. Musi istnieć ważna medyczna przyczyna aby zabieg został zatwierdzony. I, nie, "będzie mi smutno jak się dziecko urodzi" nie jest ważną medyczną przyczyną.

3) Tak późne aborcje są emocjonalnie traumatyczne zarówno dla pacjentki, jej rodziny i zespołu medycznego.

4) W USA jest czterech (4) lekarzy którzy podejmują się aborcji w trzecim trymestrze. Żaden z nich nie podejmuje się aborcji po 35 tygodniu.

Radzę poczytać sobie wyznania kobiet które dokonały zabiegu późnej aborcji zanim zaczniemy dramatyzować o topieniu dzieci w beczkach. Te dzieci były chciane, a ich matki przeszły przez piekło.

https://www.self.com/story/what-its-...on-at-32-weeks

https://www.thecut.com/2018/06/she-h...pregnancy.html
Zgadzam się w zupełności.
MATRIX266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 19:51   #3791
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Super.

Ale pokaż mi przypadki, w których zabijany jest płód w 8-9 miesiącu "bez sensu". Chyba że ratowanie życia kobiety jest "bez sensu". Albo oszczędzenie dziecku konania w mękach po porodzie jest "bez sensu".

Bo tak naprawdę - do aborcji w 8-9 miesiącu statystycznie nie dochodzi. A za aborcjami w 30+ tygodniu kryją się niesamowite ludzkie tragedie. Minimalizowanie tego faktu to moim zdaniem słabo zawoalowana mizoginia i brak szacunku dla koszmarnych przejść osób które decydują się na ten krok.

Podliczmy może fakty:

1) Kobiety to czujący, myślący ludzie, nie psychopatyczne potwory które po 8 miesiącach noszenia dziecka i odczuwania jego ruchów obudzą się jednego dnia i zdecydują "e, jednak nie, wypad".

2) Lekarze również nie są wampirami którzy z radością mordują różowe bobasy ot tak dla hecy. Musi istnieć ważna medyczna przyczyna aby zabieg został zatwierdzony. I, nie, "będzie mi smutno jak się dziecko urodzi" nie jest ważną medyczną przyczyną.

3) Tak późne aborcje są emocjonalnie traumatyczne zarówno dla pacjentki, jej rodziny i zespołu medycznego.

4) W USA jest czterech (4) lekarzy którzy podejmują się aborcji w trzecim trymestrze. Żaden z nich nie podejmuje się aborcji po 35 tygodniu.

Radzę poczytać sobie wyznania kobiet które dokonały zabiegu późnej aborcji zanim zaczniemy dramatyzować o topieniu dzieci w beczkach. Te dzieci były chciane, a ich matki przeszły przez piekło.

https://www.self.com/story/what-its-...on-at-32-weeks

https://www.thecut.com/2018/06/she-h...pregnancy.html
Ruda ale jaka jest przeszkodą by ta ciążę przerwać jednocześnie zachowując dziecko przy życiu? Tylko o to chodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-31, 20:00   #3792
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

[1=c091e8898908a1b264e2bb8 8ceb2cf7cf162daf4_5d967d9 baaf5e;86439863]Strasznie mnie zdziwiło nowe prawo aborcyjne w Nowym Jorku. Niestety informacje są fragmentaryczne, nie jestem pewna czy prawdziwe, ale z tego co podali to dopuszczalna jest aborcja aż do samej akcji porodowej i z każdego powodu (jako przykład podali: matka dwa tygonie przed terminem zgłasza, że nie czuje się gotowa na opiekę nad dzieckiem)



Może ruda coś więcej wie?

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------





Ale po powrocie do domu/hotelu raczej byś się umyła, nie? Czy popylała na służbowym wyjeździe we wczorajszych skarpetkach?[/QUOTE]Coś Ci się ewidentnie pomyliło. Aborcja do 9 miesiąca ma być w przypadku narażenia zdrowia lub życia matki lub gdy wiadomo, że płód nie przeżyje.
To drugie to zwykła eutanazja. Jak dla mnie ok.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 20:04   #3793
c091e8898908a1b264e2bb88ceb2cf7cf162daf4_5d967d9baaf5e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 079
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;86444681]Coś Ci się ewidentnie pomyliło. Aborcja do 9 miesiąca ma być w przypadku narażenia zdrowia lub życia matki lub gdy wiadomo, że płód nie przeżyje.
To drugie to zwykła eutanazja. Jak dla mnie ok.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
Tak dzieki, ruda już mi wytłumaczyła
c091e8898908a1b264e2bb88ceb2cf7cf162daf4_5d967d9baaf5e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 20:06   #3794
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Super.

Ale pokaż mi przypadki, w których zabijany jest płód w 8-9 miesiącu "bez sensu". Chyba że ratowanie życia kobiety jest "bez sensu". Albo oszczędzenie dziecku konania w mękach po porodzie jest "bez sensu".

Bo tak naprawdę - do aborcji w 8-9 miesiącu statystycznie nie dochodzi. A za aborcjami w 30+ tygodniu kryją się niesamowite ludzkie tragedie. Minimalizowanie tego faktu to moim zdaniem słabo zawoalowana mizoginia i brak szacunku dla koszmarnych przejść osób które decydują się na ten krok.

Podliczmy może fakty:

1) Kobiety to czujący, myślący ludzie, nie psychopatyczne potwory które po 8 miesiącach noszenia dziecka i odczuwania jego ruchów obudzą się jednego dnia i zdecydują "e, jednak nie, wypad".

2) Lekarze również nie są wampirami którzy z radością mordują różowe bobasy ot tak dla hecy. Musi istnieć ważna medyczna przyczyna aby zabieg został zatwierdzony. I, nie, "będzie mi smutno jak się dziecko urodzi" nie jest ważną medyczną przyczyną.

3) Tak późne aborcje są emocjonalnie traumatyczne zarówno dla pacjentki, jej rodziny i zespołu medycznego.

4) W USA jest czterech (4) lekarzy którzy podejmują się aborcji w trzecim trymestrze. Żaden z nich nie podejmuje się aborcji po 35 tygodniu.

Radzę poczytać sobie wyznania kobiet które dokonały zabiegu późnej aborcji zanim zaczniemy dramatyzować o topieniu dzieci w beczkach. Te dzieci były chciane, a ich matki przeszły przez piekło.

https://www.self.com/story/what-its-...on-at-32-weeks

https://www.thecut.com/2018/06/she-h...pregnancy.html
Zgadzam się w pełni.

Aborcja jest "dopuszczalna" to 12 tyg. w Polsce a (chyba) do 20 w UK. Chodzi o to, by nie zdążył się rozwinąć system nerwowy.

Jednak, jeśli ciąża zagraża życiu matki, lub jeśli dziecko nie jest w stanie samodzielnie żyć i ma się urodzić tylko po to, by w bólu przeżyć kilka godzin/dni to naprawdę jest takie humanitarne skazywać je na to niezawinione cierpienie? I jeszcze matka ma na to patrzeć?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 20:12   #3795
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Zgadzam się w pełni.

Aborcja jest "dopuszczalna" to 12 tyg. w Polsce a (chyba) do 20 w UK. Chodzi o to, by nie zdążył się rozwinąć system nerwowy.

Jednak, jeśli ciąża zagraża życiu matki, lub jeśli dziecko nie jest w stanie samodzielnie żyć i ma się urodzić tylko po to, by w bólu przeżyć kilka godzin/dni to naprawdę jest takie humanitarne skazywać je na to niezawinione cierpienie? I jeszcze matka ma na to patrzeć?
Ale nie mieszajmy, ok? W Polsce do ok. 22-23 tc jest możliwa terminacja, a tę przeprowadza się na podstawie USG wykonywanego w 20 tc, na którym już takie wady (=takie, które uniemożliwiają samodzielne życie) wyjdą na pewno (a pewnie i już na tym wcześniejszym).
Więc to nie jest tak, że po tym 12 tc rodzic już nie ma wyjścia.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 20:17   #3796
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Super.

Ale pokaż mi przypadki, w których zabijany jest płód w 8-9 miesiącu "bez sensu". Chyba że ratowanie życia kobiety jest "bez sensu". Albo oszczędzenie dziecku konania w mękach po porodzie jest "bez sensu".

Bo tak naprawdę - do aborcji w 8-9 miesiącu statystycznie nie dochodzi. A za aborcjami w 30+ tygodniu kryją się niesamowite ludzkie tragedie. Minimalizowanie tego faktu to moim zdaniem słabo zawoalowana mizoginia i brak szacunku dla koszmarnych przejść osób które decydują się na ten krok.

Podliczmy może fakty:

1) Kobiety to czujący, myślący ludzie, nie psychopatyczne potwory które po 8 miesiącach noszenia dziecka i odczuwania jego ruchów obudzą się jednego dnia i zdecydują "e, jednak nie, wypad".

2) Lekarze również nie są wampirami którzy z radością mordują różowe bobasy ot tak dla hecy. Musi istnieć ważna medyczna przyczyna aby zabieg został zatwierdzony. I, nie, "będzie mi smutno jak się dziecko urodzi" nie jest ważną medyczną przyczyną.

3) Tak późne aborcje są emocjonalnie traumatyczne zarówno dla pacjentki, jej rodziny i zespołu medycznego.

4) W USA jest czterech (4) lekarzy którzy podejmują się aborcji w trzecim trymestrze. Żaden z nich nie podejmuje się aborcji po 35 tygodniu.

Radzę poczytać sobie wyznania kobiet które dokonały zabiegu późnej aborcji zanim zaczniemy dramatyzować o topieniu dzieci w beczkach. Te dzieci były chciane, a ich matki przeszły przez piekło.

https://www.self.com/story/what-its-...on-at-32-weeks

https://www.thecut.com/2018/06/she-h...pregnancy.html
Po co pokazujesz mi przyklady z USA jako argument, ze moje przyklady z Niemiec sa bledne? To nie ma sensu. Zapewne nie obejrzalas tego dokumentu po niemiecku, ktory wstawilam, wiec nie traktuj mnie, jakbym tutaj wypisywala klamstwa. Prawo w Niemczech jest takie, ze jak jest ci bardzo smutno, to mozesz te ciaze usunac. W kazdym momencie ciazy. Takie jest prawo. Punkt. Czy do tego dochodzi i jak czesto, to inna kwestia. Moim zdaniem to prawo jest bez sensu, bo jesli kobiecie tak bardzo zle psychicznie w 8 czy 9 miesiacu ciazy, to moze urodzic to dziecko i oddac je do adopcji.
Nie mieszam w to jakichs przykladow jakichs wad nie wiadomo jakich i umierania w meczarniach dziecka i matki.

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

Prawdopodobnie zaden lekarz by sie na taka aborcje w 9 miesiacu ciazy nie zgodzi, ale podejrzewam, ze jakby ktos na ten temat zaczal narzekac, to jeszcze jakis sad doszedlby do wniosku, ze skoro prawem kobiety jest aborcja przy zlym samopoczuciu, to musi miec dostep do jakiegos lekarza, ktory tego dokona, bo inaczej jej prawo nie jest respektowane. Tak jest w Niemczech interpretowane prawo. A ze wszystkie kobiety mialyby traume po takiej aborcji to tez nie wierze, rozni ludzie chodza po swiecie i rozni ludzie zachodza w ciaze.
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 20:33   #3797
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86444507]Ruda, ale naprawdę napisz mi konkretnie, co stoi za terminacjami 30+? Jakie wady, niewykryte wcześniej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Perse, nie znam na szczęście nikogo kogo dotknęło coś takiego. Ale z wypowiedzi kobiet które zdecydowały podzielić się swoimi przeżyciami, tak, to były niewykryte wcześniej wady, np. w jednym z powyższych wywiadów kobieta myślała że jej dziecko będzie miało tylko szpotawe stopy (16 tyg), potem (20 tyg) odkryto deformacje dłoni, a w 31 tygodniu odkryto że dziecko przestało rosnąć i nie będzie w stanie oddychać. No to dlaczego urodzić i pozwolić dziecku się udusić? TO jest dla mnie większym barbarzyństwem niż, powiedzmy otwarcie, eutanazja w łonie matki.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 20:47   #3798
MATRIX266
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 035
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Perse, nie znam na szczęście nikogo kogo dotknęło coś takiego. Ale z wypowiedzi kobiet które zdecydowały podzielić się swoimi przeżyciami, tak, to były niewykryte wcześniej wady, np. w jednym z powyższych wywiadów kobieta myślała że jej dziecko będzie miało tylko szpotawe stopy (16 tyg), potem (20 tyg) odkryto deformacje dłoni, a w 31 tygodniu odkryto że dziecko przestało rosnąć i nie będzie w stanie oddychać. No to dlaczego urodzić i pozwolić dziecku się udusić? TO jest dla mnie większym barbarzyństwem niż, powiedzmy otwarcie, eutanazja w łonie matki.
No tak ale o czym tu dyskutować takie ekstremalne sytuacje to chyba w większość się zgodzi że aborcja nawet wskazana.
MATRIX266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 20:48   #3799
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Perse, nie znam na szczęście nikogo kogo dotknęło coś takiego. Ale z wypowiedzi kobiet które zdecydowały podzielić się swoimi przeżyciami, tak, to były niewykryte wcześniej wady, np. w jednym z powyższych wywiadów kobieta myślała że jej dziecko będzie miało tylko szpotawe stopy (16 tyg), potem (20 tyg) odkryto deformacje dłoni, a w 31 tygodniu odkryto że dziecko przestało rosnąć i nie będzie w stanie oddychać. No to dlaczego urodzić i pozwolić dziecku się udusić? TO jest dla mnie większym barbarzyństwem niż, powiedzmy otwarcie, eutanazja w łonie matki.
Słuszna nazwa.

Terminacja do 9 miesiąca to już bardziej eutanazje tak naprawdę.

Naprawdę, poza szpitalem psychiatrycznym nie ma chyba kobiet, które sobie stwierdzają - heheszki, 9 miesiąc i mało laików na fejsie, to usunę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-31, 20:51   #3800
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8644478 4]PPrawdopodobnie zaden lekarz by sie na taka aborcje w 9 miesiacu ciazy nie zgodzi, ale podejrzewam, ze jakby ktos na ten temat zaczal narzekac, to jeszcze jakis sad doszedlby do wniosku, ze skoro prawem kobiety jest aborcja przy zlym samopoczuciu, to musi miec dostep do jakiegos lekarza, ktory tego dokona, bo inaczej jej prawo nie jest respektowane. Tak jest w Niemczech interpretowane prawo. A ze wszystkie kobiety mialyby traume po takiej aborcji to tez nie wierze, rozni ludzie chodza po swiecie i rozni ludzie zachodza w ciaze.[/QUOTE]

Ale to są twoje domysły, podejrzenia i wierzenia oparte na emocjach. Faktów mało. Zacznę psioczyć na niemieckie prawo gdy poczytam o przypadku kobiety która miała złe samopoczucie i usunęła dziecko w 6/7/8 miesiącu żeby jej się nastrój nie popsuł. Do tego czasu nie mam żadnych przyczyn żeby wątpić w to, że sytuacja w Niemczech jest podobna do tej w USA.

Przy filmie który wkleiłaś jest opis, przetłumaczony na angielski dzięki Google Translate:

"If a disability is detected in an unborn child in Germany, abortion may take place until shortly before birth. The condition for this is a medical indication - that is, a doctor must confirm that the birth of the child is a danger to the life or mental health of the pregnant woman.

Only in the case of a medical indication can a termination of pregnancy be carried out after the third month. An abort between the fourth and ninth month is called a late abort. Depending on the time of pregnancy, there is a scraping or the child is killed in the mother's stomach. Subsequently, the contractions are initiated and the child must be born dead."

No to dla mnie brzmi tak samo jak nowojorskie prawo, tzn. aborcje w trzecim trymestrze są dostępne tylko z przyczyn medycznych.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 20:51   #3801
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Perse, nie znam na szczęście nikogo kogo dotknęło coś takiego. Ale z wypowiedzi kobiet które zdecydowały podzielić się swoimi przeżyciami, tak, to były niewykryte wcześniej wady, np. w jednym z powyższych wywiadów kobieta myślała że jej dziecko będzie miało tylko szpotawe stopy (16 tyg), potem (20 tyg) odkryto deformacje dłoni, a w 31 tygodniu odkryto że dziecko przestało rosnąć i nie będzie w stanie oddychać. No to dlaczego urodzić i pozwolić dziecku się udusić? TO jest dla mnie większym barbarzyństwem niż, powiedzmy otwarcie, eutanazja w łonie matki.
Wiesz co, u nas jak wychodzą jakieś wady, to się robi dokładną diagnostykę, amniopunkcję, wiele innych badań. W zasadzie badanie w 30 tc już nawet nie jest zalecane (w sensie już nie jest aż takie ważne), bo wszystko, co miało wyjść już wyszło. Trochę nie do końca wierzę, że to wszystko powychodziło dopiero w 31 tc i nie winię za to absolutnie rodziców. Fatalnie się złożyło.
Szczerze nie wiem, co myśleć o takim wypadku, więc się nie wypowiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 20:55   #3802
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86444995]Wiesz co, u nas jak wychodzą jakieś wady, to się robi dokładną diagnostykę, amniopunkcję, wiele innych badań. W zasadzie badanie w 30 tc już nawet nie jest zalecane (w sensie już nie jest aż takie ważne), bo wszystko, co miało wyjść już wyszło. Trochę nie do końca wierzę, że to wszystko powychodziło dopiero w 31 tc i nie winię za to absolutnie rodziców. Fatalnie się złożyło.
Szczerze nie wiem, co myśleć o takim wypadku, więc się nie wypowiem. [/QUOTE]

No okropna sprawa. Można tylko współczuć.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Słuszna nazwa.

Terminacja do 9 miesiąca to już bardziej eutanazje tak naprawdę.

Naprawdę, poza szpitalem psychiatrycznym nie ma chyba kobiet, które sobie stwierdzają - heheszki, 9 miesiąc i mało laików na fejsie, to usunę.
Pełna zgoda.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 20:58   #3803
MATRIX266
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 035
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
No okropna sprawa. Można tylko współczuć.



Pełna zgoda.
Są różne wariatki to pewnie by się znalazły.
MATRIX266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 20:59   #3804
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Słuszna nazwa.

Terminacja do 9 miesiąca to już bardziej eutanazje tak naprawdę.

Naprawdę, poza szpitalem psychiatrycznym nie ma chyba kobiet, które sobie stwierdzają - heheszki, 9 miesiąc i mało laików na fejsie, to usunę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie rozumiemm tego odenisienia do szpitala psychiatrycznego.
Że niby tylko tam mogą pojawić się kobiety, które sobie heheszkują z usunięcia 9 miesięcznej ciąży czy jak ?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 21:03   #3805
MATRIX266
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 035
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Nie rozumiemm tego odenisienia do szpitala psychiatrycznego.
Że niby tylko tam mogą pojawić się kobiety, które sobie heheszkują z usunięcia 9 miesięcznej ciąży czy jak ?
Pewnie tak ale i za pewnie niby normalne by się znalazły.;p
MATRIX266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 21:05   #3806
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Ale to są twoje domysły, podejrzenia i wierzenia oparte na emocjach. Faktów mało. Zacznę psioczyć na niemieckie prawo gdy poczytam o przypadku kobiety która miała złe samopoczucie i usunęła dziecko w 6/7/8 miesiącu żeby jej się nastrój nie popsuł. Do tego czasu nie mam żadnych przyczyn żeby wątpić w to, że sytuacja w Niemczech jest podobna do tej w USA.

Przy filmie który wkleiłaś jest opis, przetłumaczony na angielski dzięki Google Translate:

"If a disability is detected in an unborn child in Germany, abortion may take place until shortly before birth. The condition for this is a medical indication - that is, a doctor must confirm that the birth of the child is a danger to the life or mental health of the pregnant woman.

Only in the case of a medical indication can a termination of pregnancy be carried out after the third month. An abort between the fourth and ninth month is called a late abort. Depending on the time of pregnancy, there is a scraping or the child is killed in the mother's stomach. Subsequently, the contractions are initiated and the child must be born dead."

No to dla mnie brzmi tak samo jak nowojorskie prawo, tzn. aborcje w trzecim trymestrze są dostępne tylko z przyczyn medycznych.
Ten opis jest mylacy, bo sugeruje, ze chodzi tylko o chore dzieci, ale to ''mental health'' odnosi sie do kazdej ciazy, nawet ze zdrowym dzieckiem.

Tutaj jest dokladny paragraf: ''2. Medizinische Indikation: Ein Schwangerschaftsabbruch bleibt straffrei, wenn eine medizinische Indikation vorliegt. Das ist dann der Fall, wenn die Schwangere durch die Geburt in Lebensgefahr gerät oder ihr seelischer Gesundheitszustand durch die Geburt gefährdet wird. In diesem Fall darf ein Schwangerschaftsabbruch auch über die 12. Woche hinaus von einem Arzt durchgeführt werden. ''

Tlumaczenie: Wskazanie medyczne: Usuniecie ciazy nie podlega karze, jesli istnieje wskazanie medyczne. Dzieje sie tak wtedy, kiedy zycie kobiety LUB stan jej zdrowia psychicznego jest zagrozone przez porod. W takim przypadku ciaza moze zostac przerwana przez lekarza tez po 12 tygodniu.

Nie ma tutaj nic o tym, ze dziecko musi miec jakies choroby. Matka moze stwierdzic, ze nie jest na to gotowa, miec jakies ataki paniki itd. i w teorii (a przynajmniej wedlug prawa) to wystarczy. Czy jak w Polsce chca ustalic prawo, ktore zakazuje kobietom aborcji jesli np. jej zycie jest zagrozone, to tez krzyczysz, ze uwierzysz jak zobaczysz przyklad kobiety, ktora zmusili do smierci zeby urodzila dziecko? No nie. Prawo samo w sobie jest zagrozeniem, bo stwarza do tego warunki.
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 21:14   #3807
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86444995]Wiesz co, u nas jak wychodzą jakieś wady, to się robi dokładną diagnostykę, amniopunkcję, wiele innych badań. W zasadzie badanie w 30 tc już nawet nie jest zalecane (w sensie już nie jest aż takie ważne), bo wszystko, co miało wyjść już wyszło. Trochę nie do końca wierzę, że to wszystko powychodziło dopiero w 31 tc i nie winię za to absolutnie rodziców. Fatalnie się złożyło.
Szczerze nie wiem, co myśleć o takim wypadku, więc się nie wypowiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Nie.

Niektórych badań się w Polsce nie robi, bo nie wyjdą do momentu kiedy można usunać prawnie, a potem lekarze nie chcą martwić pacjentek, bo dziecko będzie musiała urodzić i tak, więc lepiej nie wiedzieć i nie wydawać na te zbędne badania pieniędzy, bo i tak się problem nie rozwiąże.

Plus, w tym momencie to są jednostkowe przypadki.

Naprawdę, ja chcę tylko jeden przykład kobiety, która usunęła dziecko w 8/9 miesiacu ciąży. No dawajcie, dziewczyny, jestem serio ciekawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Nie rozumiemm tego odenisienia do szpitala psychiatrycznego.
Że niby tylko tam mogą pojawić się kobiety, które sobie heheszkują z usunięcia 9 miesięcznej ciąży czy jak ?
No nie wyobrażam sobie stabilnej emocjonalnie kobiety, która przez 9 miesięcy chce dziecka, a potem zmienia zdanie tydzień przed porodem i "proszę usunąć".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 21:16   #3808
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie.

Niektórych badań się w Polsce nie robi, bo nie wyjdą do momentu kiedy można usunać prawnie, a potem lekarze nie chcą martwić pacjentek, bo dziecko będzie musiała urodzić i tak, więc lepiej nie wiedzieć i nie wydawać na te zbędne badania pieniędzy, bo i tak się problem nie rozwiąże.

Plus, w tym momencie to są jednostkowe przypadki.

Naprawdę, ja chcę tylko jeden przykład kobiety, która usunęła dziecko w 8/9 miesiacu ciąży. No dawajcie, dziewczyny, jestem serio ciekawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

No nie wyobrażam sobie stabilnej emocjonalnie kobiety, która przez 9 miesięcy chce dziecka, a potem zmienia zdanie tydzień przed porodem i "proszę usunąć".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam wiele koleżanek, które robią nawet inwazyjną diagnostykę i wychodzi, wychodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 21:18   #3809
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86445131]Mam wiele koleżanek, które robią nawet inwazyjną diagnostykę i wychodzi, wychodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Ja to wiem od ginekologów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 21:18   #3810
MATRIX266
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 035
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie.

Niektórych badań się w Polsce nie robi, bo nie wyjdą do momentu kiedy można usunać prawnie, a potem lekarze nie chcą martwić pacjentek, bo dziecko będzie musiała urodzić i tak, więc lepiej nie wiedzieć i nie wydawać na te zbędne badania pieniędzy, bo i tak się problem nie rozwiąże.

Plus, w tym momencie to są jednostkowe przypadki.

Naprawdę, ja chcę tylko jeden przykład kobiety, która usunęła dziecko w 8/9 miesiacu ciąży. No dawajcie, dziewczyny, jestem serio ciekawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

No nie wyobrażam sobie stabilnej emocjonalnie kobiety, która przez 9 miesięcy chce dziecka, a potem zmienia zdanie tydzień przed porodem i "proszę usunąć".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale w tym sęk że wiele kobiet jest niestabilnych emocjonalni i ogólnie ludzi.
MATRIX266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-24 20:37:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:09.