Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3 - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-27, 15:10   #1981
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Kurcze a u nas jak sie poprawilo spanie w nocy, to ja jestem ciągle senna i w dzień. Do tej pory jakoś funcjonowalam na tych 4h snu, a teraz chyba mój organizm chce nadrabiać czy coś

Moja się właśnie obudziła z drzemki 2,5 H więc też nieźle smażymy placki bananowe
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 16:42   #1982
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ja ciążowy segregator zrobiłam sobie sama W sumie to po prostu mam porządek w papierach Nie potrzebuję do tego nic szczególnego, może dlatego u mnie się nie sprawdza
Udało mi się dostać dofinansowanie do żłobka! Ale super się cieszę. Tyle to kosztuje, że mega fajnie że się udało
_toja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 16:57   #1983
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Bonjourbelle nie lubić słodyczy.... Marzenie

Emeczka fajnie z tym żłobkiem

Majka jak dla mnie 37 to nie gorączka ale patrzyłbym też na to jak ogólnie się dziecko czuje.

Fiołek ja mam w planach małą podrzucić do teściów w piątek i jechać do pracy złożyć pismo o wychowawczy, ale na wypada do sklepów też ją kiedyś muszę podrzucić

Toja super, że udało Ci się dostać dofinansowanie

Co do jedzenia, to z tego co kojarzę w książce moje dziecko nie chce jeść, było wspomniane, że dziecko już się wolniej rozwija w drugim roku, niż w pierwszym i może zjadać mniej. Czy jakoś tak ;p

Jakie Wy macie papiery? Bo ja mam książeczkę i koniec papierów ;p akt urodzenia z naszymi dokumentami jeszcze i tyle..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 18:31   #1984
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

U mnie tez sie sprawdza segregator pediatryczny w segregacji papierów, a tak to szczegolnie z niego nie korzystam.

FlexiLyn ja trzymam recepty, skierowania, info od neurologa, od rehabilitantki, wyniki badan

A na zakupy to chcialam isc tylko do Pepco pod blokiem. To chyba tez nie byl dzien mojego dziecka, jutro ponowna próba zostawienia go z tesciowa. Trzymajcie kciuki.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 19:15   #1985
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez FlexiLyn Pokaż wiadomość
Bonjourbelle nie lubić słodyczy.... Marzenie

Emeczka fajnie z tym żłobkiem

Majka jak dla mnie 37 to nie gorączka ale patrzyłbym też na to jak ogólnie się dziecko czuje.

Fiołek ja mam w planach małą podrzucić do teściów w piątek i jechać do pracy złożyć pismo o wychowawczy, ale na wypada do sklepów też ją kiedyś muszę podrzucić

Toja super, że udało Ci się dostać dofinansowanie

Co do jedzenia, to z tego co kojarzę w książce moje dziecko nie chce jeść, było wspomniane, że dziecko już się wolniej rozwija w drugim roku, niż w pierwszym i może zjadać mniej. Czy jakoś tak ;p

Jakie Wy macie papiery? Bo ja mam książeczkę i koniec papierów ;p akt urodzenia z naszymi dokumentami jeszcze i tyle..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mała w zeszłym roku była 2 razy w szpitalu, więc wypisy, wyniki badań itp.
A ja co roku robię cytologię, usg piersi, raz na 2 lata usg brzucha itp. Gdzieś to trzymać muszę
_toja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 08:15   #1986
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Też bym chciała nie lubić słodyczy. Tymczasem odstawianie od piersi = rozregulowana tarczyca. I +4 kg w niecałe 3 tygodnie. A tak już mi dobrze szło zbijanie wagi

Wczoraj miałam kryzys i przeryczalam cały wieczór. Dziś mi lepiej, choć głową pęka. Za to synek pięknie spal do 3:00. Potem trochę gorzej, ale i tak nie narzekam.

U nas dziś piękna pogoda. Może pójdziemy na plac zabaw? Po szczepieniu na razie nic się nie dzieje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 08:25   #1987
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Niestety nie jest tak całkiem super bo mam słabość do chipsów poza tym mi akurat by się przydało kilka kg więcej.. tak z 7

U nas nocka taka o, może być, ale znów musieliśmy wziąć mała do nas.

Dziś ma być 17 stopni ale ja zdycham z powodu @ więc raczej pobawimy się na balkonie zamiast długo spacerować..
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-28, 09:11   #1988
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Emeczka u mnie identyczna sytuacja, walcze caly czas z poporodowym zapaleniem tarczycy i wyniki mi co miesiac skacze, boje sie, ze jak odstawię i bede tyle jadla to w drzwiach sie nie zmieszczę.

Dziecko zasnelo mi w aucie, wiec mamy szybciej spacer niz planowalam, ale przynajmniej jestem sama z paczkami

A nocne odstawienie piersia nas super, chyba ja potrzebowalam tego bardziej niz on. Nocki wygladaja tak samo, 2-3 pobudki takze roznicy nie ma.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3

Edytowane przez fiolek7317
Czas edycji: 2019-02-28 o 09:13
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 09:14   #1989
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzień dobry,
Podjęłam dzisiaj decyzję, że zapisze Kluska do z klubu dziecięcego. Codziennie (jak będzie taka możliwość) na 2-3h. Zeby zaczął mieć kontakt z innymi ludźmi i dziećmi. Bo nie mogę nad nim już zapanować. Jemu się ewidentnie już ze mną nudzi po prosru. Non stop na mnie wisi, hisyeryzuje itp. Więc pójdę do najbliższego klubu, zapytam na jakiej zasadzie to działa i czy mogłabym np od połowy marca przychodzić z małym na kilka godzin, żeby się po prosru bawił z innymi dziećmi. Może z czasem uda się go tam zostawić po prosru na ten czas, a ja odpocznę. Będzie miał przygotowanie przed przedszkolem już.

Myślicie że to dobry pomysł?


A tak poza tym, to mały przyzwyczaił się że śpi ze u nas w łóżku i ni cholery nie mogę go odłożyć do spania w niego. Więc jak on pada o 19, to ja też muszę iść spać o 19. A że mamy salon/sypialnie, to nawet nie obejrzę wieczorem filmu, wiadomości, nie mogę spędzić tego czasu z mężem. On idzie do malego pokoju spać, ogląda na kompie filmy, a ja gnije z młodym. Próbowałam go uśpić i wyjść potem z łóżka, ale on momentalnie wyczuwa że mnie nie ma i ryczy.

Musze zacząć od dzisiaj go w nocy przekładać do niego do pokoju, to może się znowu nauczy spać u siebie.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska

Edytowane przez Majaaaaa
Czas edycji: 2019-02-28 o 09:18
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 09:17   #1990
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Maja my mamy podobny pomysł i też będziemy szukać jakiejś playgrupy, albo żłobka publicznego bo prywatne tak drogie że póki nie pracuję to chyba damy sobie spokój.
Uważam że to dobry pomysł bo dzieci się wybawia A my odpoczniemy.
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 09:19   #1991
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez bonjourbelle Pokaż wiadomość
Maja my mamy podobny pomysł i też będziemy szukać jakiejś playgrupy, albo żłobka publicznego bo prywatne tak drogie że póki nie pracuję to chyba damy sobie spokój.
Uważam że to dobry pomysł bo dzieci się wybawia A my odpoczniemy.
U nas niestety są tylko prywatne, raczej nie ma publicznych. Z resztą nie wiem czy nawet by wzięłi małego do publicznego, skoro ja nie pracuje na razie. Musze zapytać ile to będzie kosztowało, może moi rodzice będą mogli pomóc finansowo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-28, 09:25   #1992
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Gdyby u nas był klubik to bym chodziła z dzieckiem. Tak garnie do nich. Jak zaprowadzamy synka to pędzi do sali, zaczepia dzieci. No ale nie ma nic takiego. Bidne to moje miasto.

Dzięki za odp. Sprawdzę sobie jeszcze ta fizjoterapeutke.

Dziś ostatni dzień słodyczy. Od jutra regularne posiłki i jak będę mieć siły to i za ćwiczenia się wezmę. Obym tylko w tym wytrwala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 09:32   #1993
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
Dzień dobry,
Podjęłam dzisiaj decyzję, że zapisze Kluska do z klubu dziecięcego. Codziennie (jak będzie taka możliwość) na 2-3h. Zeby zaczął mieć kontakt z innymi ludźmi i dziećmi. Bo nie mogę nad nim już zapanować. Jemu się ewidentnie już ze mną nudzi po prosru. Non stop na mnie wisi, hisyeryzuje itp. Więc pójdę do najbliższego klubu, zapytam na jakiej zasadzie to działa i czy mogłabym np od połowy marca przychodzić z małym na kilka godzin, żeby się po prosru bawił z innymi dziećmi. Może z czasem uda się go tam zostawić po prosru na ten czas, a ja odpocznę. Będzie miał przygotowanie przed przedszkolem już.

Myślicie że to dobry pomysł?


A tak poza tym, to mały przyzwyczaił się że śpi ze u nas w łóżku i ni cholery nie mogę go odłożyć do spania w niego. Więc jak on pada o 19, to ja też muszę iść spać o 19. A że mamy salon/sypialnie, to nawet nie obejrzę wieczorem filmu, wiadomości, nie mogę spędzić tego czasu z mężem. On idzie do malego pokoju spać, ogląda na kompie filmy, a ja gnije z młodym. Próbowałam go uśpić i wyjść potem z łóżka, ale on momentalnie wyczuwa że mnie nie ma i ryczy.

Musze zacząć od dzisiaj go w nocy przekładać do niego do pokoju, to może się znowu nauczy spać u siebie.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Uważam, że to świetny pomysł. Też mam wrażenie, że jestem nudna dla mojego syna Tobie też to dobrze zrobi.

Z tym spaniem to może chwilowe? U nas różnie bywa. Czasem tydzień śpi wklejony we mnie, a potem nagle jest mu wszystko jedno.

Cytat:
Napisane przez fiolek7317 Pokaż wiadomość
Emeczka u mnie identyczna sytuacja, walcze caly czas z poporodowym zapaleniem tarczycy i wyniki mi co miesiac skacze, boje sie, ze jak odstawię i bede tyle jadla to w drzwiach sie nie zmieszczę.

Dziecko zasnelo mi w aucie, wiec mamy szybciej spacer niz planowalam, ale przynajmniej jestem sama z paczkami

A nocne odstawienie piersia nas super, chyba ja potrzebowalam tego bardziej niz on. Nocki wygladaja tak samo, 2-3 pobudki takze roznicy nie ma.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Gratuluję nocnego odstawienia! Ja od dłuższego czasu mam ładna dietę, może i nawet trochę za mało jem... A waga szybuje jest to nie do opanowania.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

No i ze spaceru nici. Rośnie małemu temperatura


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 09:36   #1994
Goszka30
Raczkowanie
 
Avatar Goszka30
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 272
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Majaaaaa fajny pomysł Też o czymś takim myślałam. Może nie co dzień, ale chociaż raz w tygodniu fajnie byłoby mała zabrać gdzieś do dzieci. Na razie jest samowystarczalna, ale chciałabym żeby mała miała jakiś kontkt z innymi dziećmi.
Ja nie jestem w stanie odzwyczaić się od słodyczy. Ze słonych przekąsek zrezygnowałam i nawet gładko poszło. Ale czekolada musi być
Goszka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 09:43   #1995
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Z tego co się zorientowałam to są u nas publiczne ale czynne do 12, nie wiem komu przysługuje. Trzeba iść popytać.
Mamy też tzw playgrupy gdzie się przeprowadza dzieci i rodzice na zmianę pilnują. Niby spoko ale ja nie chce brać odpowiedzialności za grupę obcych dzieci.. jeszcze w sytuacji gdy nie będę umiała się z nimi porozumieć bo nie mówię w ich języku.
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 09:45   #1996
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Mój młody też często ląduje w nocy w naszym łóżku. A dziś się rozbudził i grubo ponad godzinę nie mógł zasnąć


U nas jest nuda głównie późnym popołudniem, często wychodzimy z małym na spacer, czy na zakupy, bo nie idzie z nim wysiedzieć w domu. Szczególnie jak z nim w dzień nie wyjdę, co często ma miejsce, bo nie zawsze mam siły.. A jak był chory i nie wychodziliśmy w ogóle, to staraliśmy się wymyślać mu jakieś atrakcje w domu, np. budowaliśmy namiot z koca
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 09:59   #1997
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez bonjourbelle Pokaż wiadomość
Z tego co się zorientowałam to są u nas publiczne ale czynne do 12, nie wiem komu przysługuje. Trzeba iść popytać.
Mamy też tzw playgrupy gdzie się przeprowadza dzieci i rodzice na zmianę pilnują. Niby spoko ale ja nie chce brać odpowiedzialności za grupę obcych dzieci.. jeszcze w sytuacji gdy nie będę umiała się z nimi porozumieć bo nie mówię w ich języku.
Na to też bym się nie pisała. Oddajesz dziecko do klubu żeby odpocząć a nie żeby się jeszcze zajmować grupa innych dzieci. Nope, nope, nope.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 10:40   #1998
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Majaaaa bardzo możliwe, że się nudzi. Moja jest przeszczęśliwa w żłobku, wśród dzieci. Trochę się bałam, że ludzie mówili, że takiemu maluchowi tylko mama jest potrzebna a tu niespodzianka. Mała się bawi z innymi dziećmi, przynosi im zabawki. Więc na plus I Ty też trochę odpoczniesz
_toja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 10:43   #1999
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez _toja Pokaż wiadomość
Majaaaa bardzo możliwe, że się nudzi. Moja jest przeszczęśliwa w żłobku, wśród dzieci. Trochę się bałam, że ludzie mówili, że takiemu maluchowi tylko mama jest potrzebna a tu niespodzianka. Mała się bawi z innymi dziećmi, przynosi im zabawki. Więc na plus I Ty też trochę odpoczniesz
No napisałam maila do jednego z Klubów. Czekam na odpowiedź. Musze jeszcze zapytać o kilka dodatkowych rzeczy. Ciekawe jaka będzie cena.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-28, 11:14   #2000
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cześć! Dawno mnie nie było, ale z grubsza nadrobilam.

Trzymam kciuki żeby po szczepieniach było ok! I zdrówka dla chorujących.

Dołączam do teamu słodycze niestety 🙁 nie jestem gruba ale dzięki temu waze ponad 5 kilo więcej niż przed ciaza 😭 bardzo mi z tym źle ale niepotrafie się opanować a ćwiczeń nie lubię i nie mam na nie siły po całym dniu z mała.

Nikopoia ale stres z tym kawalkiem plastiku! Dobrze że tylko na stresie się skończyło.

Gratulacje dla kolejnych mamus z racji oduczania nocnych karmien. Pięknie wam to idzie. I chyba nawet w miarę bezboleśnie. U nas udało mi się zejść do jednego karmienia ok 1 w nocy, a drugie już rano, najczęściej ok 5.30. Więcej nie umiem zrobić w tym temacie bo mała jest wściekła, drze się, widać że jest głodna bo wypija wszystko z butli. A zawsze zostawiła jak jadła częściej.

Maja ja też myślę że fajny pomysl z klubikiem.

Toja, Cay świetnie że wasze dziewczyny tak sobie radzą w żłobku. I brawo za dofinansowanie Toja. U nas pewnie nie będzie szans, jest tylko bon zlobkowy 400 zł, ale to nawet 1/3 opłaty nie pokrywa. Chyba że ja o czymś nie wiem.

U nas Duuuze zmiany ostatnio. Po pierwsze udało mi się załatwić przeniesienie do pracy ze starego urzędu do urzędu w Waw w sumie na podobne stanowisko. Jeszcze tylko dyrektor generalny że starej pracy musi wyrazić zgodę i zaczynam od kwietnia! Kasa taka średnia ale jest wiele plusów na ten moment dlatego się zdecydowałam. Przede wszystkim nie zaczynam znów od zera, mam dalej umowę na czas nieokreślony, regularne godziny pracy, wolne weekendy no i to urzad więc nie będzie tragedii jak mi wypadnie urlop czy zwolnienie bo wiedzą że mam małe dziecko. Więc jestem pełna nadziei że uda się zacząć pracę bez stresu, wielu poszukiwan, dziesiatek rozmów kwalifikacyjnych i tyrania żeby pokazać że mogę wszystko byle nie stracić pracy😉 mała miała iść do żłobka w kwietniu ale moja 20letnia siostrzenica zadeklarowała się że będzie z nią siedzieć do sierpnia, a my jej będziemy płacić jak za zlobek. Więc będzie mi łatwiej zaczynać ta pracę wiedząc że jest w domu z kimś z rodziny. A do żłobka ruszamy pewnie w połowie sierpnia. Widzę że też się ogarnie do dzieci, jak gdzieś zobaczy to nie chce odejść, także liczę na to że jak już pójdzie do żłobka to adaptacja minie tak bezproblemowo jak u Was. Poza tym mała mega mocno pokazuje, więc nie mam czasu ani siły na nic. Też myślę że mała się już że mną nudzi, bo jest bardzo niedobra ostatnio. To by było na tyle, sorki za przydlugi wywód 😉
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 11:23   #2001
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Jawjola no to super, że z pracą tak się udało!

Wiecie, co moje dziecko robi? Wciska palce w różne szpary i udaje, że sobie przytrzasnęło palce i udaje że już zaraz zacznie płakać i patrzy na mnie wymownie dziś parę samodzielnych kroków od kuchenki do krzesła po prostu wziął i poszedł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 11:33   #2002
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Emeczka a to spryciarz 🙂 moja też czasem udaje różne rzeczy. Gratulacje za pierwsze kroczki 😊

Miałam pytać was na jakie buty się decydujecie dla maluchów na wiosnę? U nas chyba stanie na emelkach bo w kilku sklepach mówią że najlepsze na początek. Sama nie wiem ale w sumie nie mam alternatywy i chyba dziś kupię bo mamy wyjazdowy weekend. Tylko przerazil mnie rozmiar 😉 okazuje się, że na już mała powinna mieć 22 ale za chwilę z nich wyrośnie bo już by były takie akurat. Więc kupimy 23 bo teraz potrzebuje tylko awaryjnie żeby miała coś na nogach, a zacznie w nich chodzić sama myślę że najwcześniej za jakieś dwa tygodnie (jeszcze jej nie wyciągam z wózka póki mi się udaje ja spacyfikowac&#128521 . Szkoda mi teraz wydawać te 190 zł na chwilę i za parę dni kupować większe. Tak z ciekawosci- jakie rozmairy maja wasze maluchy?
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 11:47   #2003
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

U nas 21, mamy jeszcze zapas. Zaczęliśmy od geox, bo znalazłam w dobrej cenie. Rehabilitantka oglądała i powiedziała, że są bardzo dobre.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 11:59   #2004
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

My mamy RenBut rozmiar 20, ale lada chwila będzie pewnie 21.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 12:15   #2005
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez _toja Pokaż wiadomość
Majaaaa bardzo możliwe, że się nudzi. Moja jest przeszczęśliwa w żłobku, wśród dzieci. Trochę się bałam, że ludzie mówili, że takiemu maluchowi tylko mama jest potrzebna a tu niespodzianka. Mała się bawi z innymi dziećmi, przynosi im zabawki. Więc na plus I Ty też trochę odpoczniesz

Mi to samo mówili i miałam poczucie winy, że dziecko do żłobka oddaję. A tymczasem ona się zachowuje, jakbym spełniła jej najskrytsze marzenie
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 12:39   #2006
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

My mamy emelki rozmiar 21. A buciki powinny mieć zapas jakoś 1 cm.

Emeczka ale spryciarz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez zori86
Czas edycji: 2019-02-28 o 12:40
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 12:59   #2007
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez jawjola Pokaż wiadomość
Emeczka a to spryciarz 🙂 moja też czasem udaje różne rzeczy. Gratulacje za pierwsze kroczki 😊

Miałam pytać was na jakie buty się decydujecie dla maluchów na wiosnę? U nas chyba stanie na emelkach bo w kilku sklepach mówią że najlepsze na początek. Sama nie wiem ale w sumie nie mam alternatywy i chyba dziś kupię bo mamy wyjazdowy weekend. Tylko przerazil mnie rozmiar 😉 okazuje się, że na już mała powinna mieć 22 ale za chwilę z nich wyrośnie bo już by były takie akurat. Więc kupimy 23 bo teraz potrzebuje tylko awaryjnie żeby miała coś na nogach, a zacznie w nich chodzić sama myślę że najwcześniej za jakieś dwa tygodnie (jeszcze jej nie wyciągam z wózka póki mi się udaje ja spacyfikowac&#128521 . Szkoda mi teraz wydawać te 190 zł na chwilę i za parę dni kupować większe. Tak z ciekawosci- jakie rozmairy maja wasze maluchy?
Kciuki, kciuki za nową pracę!!

Gabryś od miesiąca chodzi w 22, ale mniej więcej co miesiąc muszę mu zmieniać, bo wyrasta, więc za chwilę kupujemy 23. Teraz ma adidasy z cool club ze Smyka. Ja sprawdzam, żeby były miękkie i dało się je wykręcić i zgiąć "paluszki", bo te co kupiliśmy okazały się dużo lepsze niż np. sztywne z "Bartka". Mi też szkoda wydać taką kasę na buty, które dobre są tylko miesiąc. Aha i ma też zimowe elephanten, dostał w prezencie,. Bardzo spoko, bo elastyczne.
Ostatnio dostaliśmy dwa pudła butów, w którym są geox, reebok, emelki, befado i te wszystkie fajne są, ale już za małe 😢 może na kolejnego boba będą. Na lato mamy m.in. Fila, fajnie się zapowiadają (też od kogoś prezent).

Emeczka ale z Tymka aktor

Majaaaa fajny pomysł z klubikiem, Ty też byś odpoczęła przy tym, dwie pieczenie na jednym ogniu

Bonjourbelle ja bym się nie pisała na opiekę na czyimiś dziećmi i to jeszcze cała grupka, w życiu. W dodatku jak nie znasz języka to myślę, że to niewykonalne.

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

Cytat:
Napisane przez zori86 Pokaż wiadomość
A buciki powinny mieć zapas jakoś 1 cm.

Emeczka ale spryciarz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0,5cm maks, u straszych dzieci większy, bo inną ma długość stopa luźna a inną dźwigająca
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 13:11   #2008
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

No nie, to nie ma nawet o czym gadać z tą grupa że trzeba pilnować. Za swoje dziecko jedynie mogę brać odpowiedzialność.
Jakis żłobek się powinien znaleźć.

Moja ma rozmiar 20 ale mierzylismy fajne geoxy 21 i tam ma dużo zapasu, nie wiem czy je brać bo takie dość zabudowane ale jak mówicie że co miesiąc wymiana to na te porę roku będą ok przecież.
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 13:51   #2009
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez zori86 Pokaż wiadomość
Gdyby u nas był klubik to bym chodziła z dzieckiem. Tak garnie do nich. Jak zaprowadzamy synka to pędzi do sali, zaczepia dzieci. No ale nie ma nic takiego. Bidne to moje miasto.

Dzięki za odp. Sprawdzę sobie jeszcze ta fizjoterapeutke.

Dziś ostatni dzień słodyczy. Od jutra regularne posiłki i jak będę mieć siły to i za ćwiczenia się wezmę. Obym tylko w tym wytrwala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie też dzisiaj ostatni dzień słodyczy (w dużych ilościach), ale żeby dać radę wyznaczyłam sobie godzinę słodkości codziennie między 16:00 a 17:00 ;p plus ewentualnie okazje, jak no czyjeś urodziny ;p bo tak całkiem do zera nie dałabym rady od razu. I zamówiłam multisporta jutro idę odebrać. Znalazłam dosyć fajne zajęcia, tylko nie wiem na ile uda mi się na nie chodzić, bo to wszystko zależy od małej Zajęcia to fitness dla mam z małymi dziećmi i mam na nie bardzo blisko, no ale zobaczymy na ile Ola pozwoli mi ćwiczyć.
Cytat:
Napisane przez emeczka Pokaż wiadomość
Jawjola no to super, że z pracą tak się udało!

Wiecie, co moje dziecko robi? Wciska palce w różne szpary i udaje, że sobie przytrzasnęło palce i udaje że już zaraz zacznie płakać i patrzy na mnie wymownie dziś parę samodzielnych kroków od kuchenki do krzesła po prostu wziął i poszedł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dobre

Jawjola super, że tak fajnie ułożyło się z pracą i z tą kuzynką.

Majaaaa ja właśnie mam ochotę iść na takie spotkania, gdzie przechodzą rodzice z maluchami i rodzice sobie o czymś dyskutują, a maluchy się bawią. Jak byłam w ciąży też chodziłam na takie zajęcia i często przychodziły mamy z małymi dziećmi i zawsze te dzieci zajmowały się sobą na, a przy okazji można poznać kogoś fajnego w swoim wieku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 14:20   #2010
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

My mamy Emelki 21, nosi je już 1,5 miesiąca ale widzę że robią się coraz ciasniejsze. Wg pani ze sklepu gdzie kupowalismy, pierwsze buciki pasują mniej więcej przez 3 miesiące. Mi się wydaje że trochę szybciej będziemy musieli zmienić na większe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-14 21:21:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:41.