Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3 - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-21, 20:19   #2281
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Aniamii Pokaż wiadomość
Byliśmy wczoraj na szczepieniu. Zastanawiam się nad zmianą przychodni czytając wasze opisy wizyt. Dobrze że waze Marcina w domu co jakiś czas bo jak nie ma bilansu to go nie ważą nie mierzą itd. Maja Marcin tak jak Klusek od dawna stoi z wagą, na szczęście dla mnie bo 14,5 kg do dzwigania mi wystarczy. Pediatra też zbadała go co zgrubsza bo ryczał. I oczywiście cały mój plan na szczepienie jest niewykonalny w tej przychodni, bo na meningokoki to szczepią po bilansie 2latka, a kleszczowe zapalenie mózgu nie wystepuje na naszym terenie i pomiędzy mmr a ospę nie mogę na nic zaszczepić. Teraz mam czekać minimum 6 tygodni na ospę a najlepiej 2 miesiące. Po ospie tak samo. Później będzie 5w1. I dopiero potem moge meningokoki a kzm wyjdzie na drugi sezon, no bo jak pani się upiera to niech będzie ale u tak małych dzieci nie ma potrzeby bo przecież ogląda go pani codziennie po kąpieli... A i mmr dostał w ramię a wydaje mi się że powinno być jeszcze w nogę.




1. Dlaczego meningokoki szczepią po 2 rż? Czym to argumentują?
2. Między MMR a ospą min. 4 tygodni odstępu a nie 6. Między ospą a meningokokami (czy jakąkolwiek szczepionką zabitą) odstęp dowolny. Pomiędzy MMR i ospą możesz zaszczepić szczepionką zabitą.
3. MMR może być w ramię (najczęściej podają podskórnie).
4. Nie ma już w Polsce rejonów endemicznych - cała Polska jest uznawana aktualnie za rejon endemiczny.
5. Oglądanie dziecka w przypadku odkleszczowego zapalenia mózgu nic nie da, bo wirus bytuje w aparacie gębowym kleszcza, więc jeśli kleszcz go ma, to w momencie ugryzienia zaraża żywiciela. Więc co z tego, że znajdę kleszcza kilka h później? (ma to z kolei znaczenie w przypadku boreliozy).


Ja bym na Twoim miejscu zmieniła przychodnię, bo nerwowo bym się wykończyła w tej. Zgłosiłabym też do sanepidu, że szczepią niezgodnie z aktualną wiedzą medyczną. A pani doktor NIE MOŻE CI ODMÓWIĆ żadnego szczepienia, pod warunkiem, że jest zgodne z ChPL (czyli wiek dziecka, schemat itd. musi się zgadzać). KZM jest po 1 rż, więc jej przekonania tu nikogo nie powinny interesować. Możesz zawsze poprosić o odmowę na piśmie, a potem to zgłosić. Nosz się zdekompensowałam.
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391

Edytowane przez Cay
Czas edycji: 2019-03-21 o 20:20
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 21:01   #2282
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Majka nie moczyłam, bo czytałam, że nie ma potrzeby. Widzę, że one po prostu są za słabe, tak jak mi pisała wcześniej Agacias. Miała rację 😁 Gab dużo siusia, szczególnie teraz przy ząbkowaniu. Zamówiłam 5 wkładów 12,5 cm, zobaczymy. Aktualnie przesikuje wszystko, nawet zalanolinowane wełniaki i ekstremalnie chłonny puppi, SB aio, wszystko.

Księgowa szukałam wyników d3,ale nie mogę znaleźć, a mały śpi i nie chcę hałasować. Jutro poszukam. Pamiętam, że miał powyżej dolnej granicy, w normie.

Aniamii o to to co Ci Cay napisała! Słuchaj bo mądrze gada u nas nie mierzą i nie ważą na normalnej wizycie, tylko na bilansie.

Goszka trzymam kciuki żeby przerwa trochę potrwała, wyśpij się 😊 ja już czekam niech wszystkie się wybiją, jeszcze coś mu chyba zostało do przebicia, tak mi się wydaje. Np te 5tki co się wszystkie przebiły to na razie wyszły te guzy w każdym, więc jeszcze cała korona zęba...

Dziewczyny kp jak Wasze dzieci domagają się cyca w dzień, to dajecie? Ile razy? Tłumaczycie np że teraz nie, bo zaraz będzie jedzonko? Gabryś mądrasek jak chce cycka to niemamocnych, wie czego chce i od razu wkłada ręce w stanik i ciągnie ręką cyca, podwija bluzkę itd... Tłumaczę mu że zaraz jedzonko, ale czasem jest bardzo napastliwy i muszę dać, bo mi go szkoda, tak się stara Ale zwykle jest ok i dostaje tylko w okolicach drzemki (przed, w trakcie jak sie przebudzi i po hehehe), pod wieczór raz, i na noc do usypiania. W nocy przy każdej pobudce. Ogólnie odpowiada mi ten system, ale jak chciałabym ograniczyć to nie bardzo wiem jak, nie uśpię go bez cycka.

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Jeszcze Was chciałam zapytać o nocnikowanie kiedy zaczynacie. I powiedzcie plis, czy Wasze dzieci też już kumają siku/kupa i jak wygląda komunikacja.
U nas dla przykładu jak Gab robi kupę to mówię do niego "kupa" i on potwierdza i robi. To byłby dobry moment zeby posadzić na nocniczku, tak myślę. Siusiu z kolei ostatnio przestało mu przeszkadzać w pieluszce, ale coraz częściej widzę, kiedy robi. A już był moment, że informował żeby zmienić, bo nasiusiał. Po kupie też pamiętam, że brał mnie za ręke i prowadził do pokoju gdzie zawsze przewijałam. Teraz wyciąga ręce do mnie jak zrobi.
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 21:14   #2283
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość


1. Dlaczego meningokoki szczepią po 2 rż? Czym to argumentują?
2. Między MMR a ospą min. 4 tygodni odstępu a nie 6. Między ospą a meningokokami (czy jakąkolwiek szczepionką zabitą) odstęp dowolny. Pomiędzy MMR i ospą możesz zaszczepić szczepionką zabitą.
3. MMR może być w ramię (najczęściej podają podskórnie).
4. Nie ma już w Polsce rejonów endemicznych - cała Polska jest uznawana aktualnie za rejon endemiczny.
5. Oglądanie dziecka w przypadku odkleszczowego zapalenia mózgu nic nie da, bo wirus bytuje w aparacie gębowym kleszcza, więc jeśli kleszcz go ma, to w momencie ugryzienia zaraża żywiciela. Więc co z tego, że znajdę kleszcza kilka h później? (ma to z kolei znaczenie w przypadku boreliozy).


Ja bym na Twoim miejscu zmieniła przychodnię, bo nerwowo bym się wykończyła w tej. Zgłosiłabym też do sanepidu, że szczepią niezgodnie z aktualną wiedzą medyczną. A pani doktor NIE MOŻE CI ODMÓWIĆ żadnego szczepienia, pod warunkiem, że jest zgodne z ChPL (czyli wiek dziecka, schemat itd. musi się zgadzać). KZM jest po 1 rż, więc jej przekonania tu nikogo nie powinny interesować. Możesz zawsze poprosić o odmowę na piśmie, a potem to zgłosić. Nosz się zdekompensowałam.
Cay! Jak dobrze Cię czytać jak tam powrót do pracy?

Cytat:
Napisane przez nikopoia Pokaż wiadomość
Majka nie moczyłam, bo czytałam, że nie ma potrzeby. Widzę, że one po prostu są za słabe, tak jak mi pisała wcześniej Agacias. Miała rację Gab dużo siusia, szczególnie teraz przy ząbkowaniu. Zamówiłam 5 wkładów 12,5 cm, zobaczymy. Aktualnie przesikuje wszystko, nawet zalanolinowane wełniaki i ekstremalnie chłonny puppi, SB aio, wszystko.

Księgowa szukałam wyników d3,ale nie mogę znaleźć, a mały śpi i nie chcę hałasować. Jutro poszukam. Pamiętam, że miał powyżej dolnej granicy, w normie.

Aniamii o to to co Ci Cay napisała! Słuchaj bo mądrze gada u nas nie mierzą i nie ważą na normalnej wizycie, tylko na bilansie.

Goszka trzymam kciuki żeby przerwa trochę potrwała, wyśpij się ja już czekam niech wszystkie się wybiją, jeszcze coś mu chyba zostało do przebicia, tak mi się wydaje. Np te 5tki co się wszystkie przebiły to na razie wyszły te guzy w każdym, więc jeszcze cała korona zęba...

Dziewczyny kp jak Wasze dzieci domagają się cyca w dzień, to dajecie? Ile razy? Tłumaczycie np że teraz nie, bo zaraz będzie jedzonko? Gabryś mądrasek jak chce cycka to niemamocnych, wie czego chce i od razu wkłada ręce w stanik i ciągnie ręką cyca, podwija bluzkę itd... Tłumaczę mu że zaraz jedzonko, ale czasem jest bardzo napastliwy i muszę dać, bo mi go szkoda, tak się stara Ale zwykle jest ok i dostaje tylko w okolicach drzemki (przed, w trakcie jak sie przebudzi i po hehehe), pod wieczór raz, i na noc do usypiania. W nocy przy każdej pobudce. Ogólnie odpowiada mi ten system, ale jak chciałabym ograniczyć to nie bardzo wiem jak, nie uśpię go bez cycka.

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Jeszcze Was chciałam zapytać o nocnikowanie kiedy zaczynacie. I powiedzcie plis, czy Wasze dzieci też już kumają siku/kupa i jak wygląda komunikacja.
U nas dla przykładu jak Gab robi kupę to mówię do niego "kupa" i on potwierdza i robi. To byłby dobry moment zeby posadzić na nocniczku, tak myślę. Siusiu z kolei ostatnio przestało mu przeszkadzać w pieluszce, ale coraz częściej widzę, kiedy robi. A już był moment, że informował żeby zmienić, bo nasiusiał. Po kupie też pamiętam, że brał mnie za ręke i prowadził do pokoju gdzie zawsze przewijałam. Teraz wyciąga ręce do mnie jak zrobi.
Co do kp, to zależy rano na dospanie daję zawsze, ale jak widzę, że spania z tego nie będzie to kończę imprezę i wstaję. Trochę protestują, ale szybko zajmują się czymś innym. Jeśli drzemka w domu to tylko przy cycu i z tym nie walczę. Zazwyczaj w dzień wypada nam karmienie koło 11 i następne dopiero wieczorem (chociaż czasem udaje się nie karmić cały dzień). Bywa, że domagają się popołudniu, ciągną za bluzkę i piszczą, ale robię wszystko żeby odwrócić ich uwagę i zazwyczaj się udaje.

A z nocnikiem planuję ruszyć, w okolicach wakacji.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 21:22   #2284
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nikopoia moja jak chce kp to wkłada rączki, ale przeważnie wtedy też już chce spać. Jak jednak się domaga w innym momencie to nie daje. Chcę już zakończyć kp. No ale bez cyca nie zaśnie. Też nie wiem jak to ugryźć.
I nie sygnalizuje swoich potrzeb, ma na to jeszcze czas. Nie zamierzam jeszcze uczyć na nocnik. Poczekam do momentu aż będzie gotowa, będzie wiedziała o co chodzi ale chyba bardziej jak zacznie 'trzymać' swoje potrzeby. Tzn. Jak pieluszka dłużej będzie sucha.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 21:44   #2285
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Hej. Ale tu cisza ostatnio. Ja mialam kiepski czas bo od weekendu jestem chora. A dodatkowo mala wczoraj raz zwymiotowala i zrobila taka mocno biegunkowa kupe, widac bylo ze sie zle czuje. Pozniej przez pol dnia nic nie chciala jesc, a na wieczor zjadla z tatusiem 2 kromki chleba z masłem 😏 nie wiem co to bylo. Popoludnie juz ok, nocka tez. Nic nie zjadla co by moglo jej zaszkodzic. Ja jestem trochę przerażona bo od kwietnia zaczynam pracę, szkoda mi bardzo tego, że już nie będę mogła z mala spędzać tyle czasu 🙁 nie wiem jak to obie zniesiemy. Dziewczyny pracujące piszcie jak wam idzie, wasze posty są dla mnie pokrzepiajace bo pokazujecie że się dobrze uklada 🙂

Co do wagi to ja niestety waze więcej niż przed ciaza. Ale też nie jestem w stanie się ogarnąć bo cwiczyc nie lubię a diety nigdy wczesniej nie musiałam trzymać i nie wychodzi mi ograniczanie różnych posilkow/produktow a w szczególności slodyczy 😉

Majkaaa piękne obrączki.

Nikopoia Natalka też wie o co chodzi z kupa i siku, choc mam wrazenie ze kupa zdecydowanie bardziej świadomie. Tez mowi.mi ze robi itp. Albo jak ja mowie zeby zrobila to steka i probuje. Kupilismy nocnik, kilka razy siedziala w "odpowiedniej" porze lub jak widać było że chce zacząć robić, ale nic z tego. Posiedzi i wstaje. Nie chce jej na siłę trzymać żeby jej nie zniechęcić. Takze u nas na razie bez szalu z tym pomysłem.

Cay a ile powinno być odstepu pomiędzy mmr a pneumokokami? U nas wyjdzie 5 tyg i krecily babki nosem ale niby zaszczepia mi ja w tym już kiedyś zarezerwowany terminie (U mnie te wieczne problemy z terminem na 2 miesiące do przodu&#129320

Jeszcze chcialam zapytac czy dajecie dzieciom takie zwykle platki z mlekiem? Mam na mysli corn flakes, nie jakieś słodkie. Bo ja ostatnio jak jadłam to mała się dopominala i bardzo jej posmakowaly. Nie chce mi znów ostatnio jeść więc już w sumie szukam czegokolwiek na co miałaby ochotę
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 21:45   #2286
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nikopoia, Zori z tym zasypianiem u nas jest tak samo. Tylko z cycusiem, nie wiem jak to zrobić bez. Ostatnio teściowa małą uśpiła drapaniem po plecach, ale jak ja próbowałam to mi dziecko próbowało koszulkę zerwać... Ogólnie w ciągu dnia zaczynamy od cyca (kilka łyków po oburzeniu) i zazwyczaj jemy do drzemki i czasami w międzyczasie, tak 3-4 razy, No i dużo w nocy...

To ja chyba muszę schudnąc ;p ok 57kg przy 164. Chciałbym tak z 53 i wystarczy. Ale zjedzona dzisiaj paczka Magic Stars nie pomaga...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 22:32   #2287
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Flexi a może poczekaj aż się zrobi bardzo senna i niech tata usypia?

Nikopoia jak się szykowalam do ostawienia to czytałam takie rady by zakladać bluzki z utrudnionym dostępem do piersi Nie zakładalam, stopniowo zastępowałam posiłki i nie była chyba głodna bo nie pamiętam takiego domagania się

Jawjola, corn flakes nie daję, ale robię owsiankę na mleku na śniadanie czasem.

U nas też jeszcze nie ma mowy o nocniku, nie pokazuje nijak ze ma potrzebę. Nawet nie myślę na razie o zakupie.
Ulubione zajęcie mojego dziecka teraz to zaglądanie mi w dekolt i gryzienie po brzuchu Ale nie interpretuję tego jako wolanie o cyca, bo już długo nie ma kp. To jej zabawa, bo strasznie się przy tym chichra i robi akuku

Edytowane przez bonjourbelle
Czas edycji: 2019-03-21 o 22:35
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-22, 07:48   #2288
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nikopoia, moja też rozumie, jak pytam czy zrobiła kupę to sama leci do przewijaka. Ale kontroli zwieraczy na pewno nie ma. Na razie nie będę wysadzac.

Amparo na razie nie ogarniam rzeczywistości

Jawjola, tak naprawdę dowolny, ale ja bym odczekała 2-3 tygodnie, bo MMR lubi dawać późniejsze odczyny. 5 tygodni to już luz. Ja sama wczoraj chciałam dać ostatnie pneumokoki właśnie 5 tygodni po MMR+ospa, ale dziecko mi się rozsmarkało i pediatra po zbadaniu kazała przełożyć. Swoją drogą sprzedała mi wirusa i obudziłam się dziś z bólem gardła :/
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 08:30   #2289
Goszka30
Raczkowanie
 
Avatar Goszka30
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 272
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ja jeszcze poczekam z nocnikiem do wakacji. Mała w ogóle nie pokazuje że robi siku/kupę. No i na bank nie usiedzi mi na nocniku. Chciałabym zacząć nocnikowanie jak już będzie bardziej kumata i zacznie gadać, no ale na to na razie w ogóle się nie zanosi.
Goszka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 09:01   #2290
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez jawjola Pokaż wiadomość
Hej. Ale tu cisza ostatnio. Ja mialam kiepski czas bo od weekendu jestem chora. A dodatkowo mala wczoraj raz zwymiotowala i zrobila taka mocno biegunkowa kupe, widac bylo ze sie zle czuje. Pozniej przez pol dnia nic nie chciala jesc, a na wieczor zjadla z tatusiem 2 kromki chleba z masłem nie wiem co to bylo. Popoludnie juz ok, nocka tez. Nic nie zjadla co by moglo jej zaszkodzic. Ja jestem trochę przerażona bo od kwietnia zaczynam pracę, szkoda mi bardzo tego, że już nie będę mogła z mala spędzać tyle czasu nie wiem jak to obie zniesiemy. Dziewczyny pracujące piszcie jak wam idzie, wasze posty są dla mnie pokrzepiajace bo pokazujecie że się dobrze uklada

Co do wagi to ja niestety waze więcej niż przed ciaza. Ale też nie jestem w stanie się ogarnąć bo cwiczyc nie lubię a diety nigdy wczesniej nie musiałam trzymać i nie wychodzi mi ograniczanie różnych posilkow/produktow a w szczególności slodyczy

Majkaaa piękne obrączki.

Nikopoia Natalka też wie o co chodzi z kupa i siku, choc mam wrazenie ze kupa zdecydowanie bardziej świadomie. Tez mowi.mi ze robi itp. Albo jak ja mowie zeby zrobila to steka i probuje. Kupilismy nocnik, kilka razy siedziala w "odpowiedniej" porze lub jak widać było że chce zacząć robić, ale nic z tego. Posiedzi i wstaje. Nie chce jej na siłę trzymać żeby jej nie zniechęcić. Takze u nas na razie bez szalu z tym pomysłem.

Cay a ile powinno być odstepu pomiędzy mmr a pneumokokami? U nas wyjdzie 5 tyg i krecily babki nosem ale niby zaszczepia mi ja w tym już kiedyś zarezerwowany terminie (U mnie te wieczne problemy z terminem na 2 miesiące do przodu)

Jeszcze chcialam zapytac czy dajecie dzieciom takie zwykle platki z mlekiem? Mam na mysli corn flakes, nie jakieś słodkie. Bo ja ostatnio jak jadłam to mała się dopominala i bardzo jej posmakowaly. Nie chce mi znów ostatnio jeść więc już w sumie szukam czegokolwiek na co miałaby ochotę
Ja jeszcze nie dawałam takich zwykłych płatków z mlekiem. Corn flakes mają bardzo dużo cukru, ale chyba są płatki kukurydziane z rozsądnym składem.

Cytat:
Napisane przez FlexiLyn Pokaż wiadomość
Nikopoia, Zori z tym zasypianiem u nas jest tak samo. Tylko z cycusiem, nie wiem jak to zrobić bez. Ostatnio teściowa małą uśpiła drapaniem po plecach, ale jak ja próbowałam to mi dziecko próbowało koszulkę zerwać... Ogólnie w ciągu dnia zaczynamy od cyca (kilka łyków po oburzeniu) i zazwyczaj jemy do drzemki i czasami w międzyczasie, tak 3-4 razy, No i dużo w nocy...

To ja chyba muszę schudnąc ;p ok 57kg przy 164. Chciałbym tak z 53 i wystarczy. Ale zjedzona dzisiaj paczka Magic Stars nie pomaga...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też nie wiem co zrobić żeby Twixy zasypiały bez cyca. Mężowi czasem się udaje uśpić jednego Twixa, ale z dwójką w życiu nie ogarnie, więc jestem trochę uziemiona. W nocy z kp różnie, czasem budzą się raz czy dwa a czasem, jak np. dzisiaj, wiszą pół nocy

Cytat:
Napisane przez bonjourbelle Pokaż wiadomość
Flexi a może poczekaj aż się zrobi bardzo senna i niech tata usypia?

Nikopoia jak się szykowalam do ostawienia to czytałam takie rady by zakladać bluzki z utrudnionym dostępem do piersi Nie zakładalam, stopniowo zastępowałam posiłki i nie była chyba głodna bo nie pamiętam takiego domagania się

Jawjola, corn flakes nie daję, ale robię owsiankę na mleku na śniadanie czasem.

U nas też jeszcze nie ma mowy o nocniku, nie pokazuje nijak ze ma potrzebę. Nawet nie myślę na razie o zakupie.
Ulubione zajęcie mojego dziecka teraz to zaglądanie mi w dekolt i gryzienie po brzuchu Ale nie interpretuję tego jako wolanie o cyca, bo już długo nie ma kp. To jej zabawa, bo strasznie się przy tym chichra i robi akuku
Jeny, Twixy też mnie gryzą w brzuch i mają z tego tyle radości

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 09:20   #2291
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Jawjola moja je płatki kukurydziane z mlekiem. I to z najprostszym składem, bo jest sama kukurydza. Jak ostatnio spojrzałam na skład corn flakes, to na chwilę obecną sobie je dauje, dopóki mam dostęp do tamtych.

FlexiLyn mąż próbował usupiac ja na drzemkach ale nic z tego, musi być najpierw kp i jak już przysypia to on może ja przejąć.

Bonjourbelle moja lubi robić pierdzioszki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-22, 09:31   #2292
Barb83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 415
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Majka- piękne obrączki 😀. Wy się szykujecie do ślubu,a mi w tym roku minie 10 lat po ślubie!😉. Chyba mam tu najdłuższy staż🤣

Jawjola- nie martw się na zapas powrotem do pracy.bedzie dobrze. Po moim synku nie widać,żeby jakoś zbytnio odczuł moją nieobecność.zostaje z babcią.babcia się z nim fajnie bawi,wychodzi na spacery i wycaluje go za wszystkie czasy. Po powrocie z pracy bardziej doceniam czas,który spędzam z dziećmi.musze być jeszcze bardziej zorganizowana. Czuję się lepiej wychodzą c do pracy i przebywając wśród ludzi😉.
Barb83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 09:41   #2293
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Trochę Wam zazdroszczę tego wychodzenia do pracy. Ja byłam wczoraj i udało mi się zrobić tyle co przez ostatni tydzień w domu... Jak mała śpi to coś tam zrobię a wieczorami walczę ze sobą a i tak na ogół usypiam nad robota...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 09:47   #2294
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

My nocnik kupilismy zaraz jak mały zaczął siadać i równie szybko schowalismy. Naczytalam się o zbyt wczesnym odpieluchowaniu i nie mam zamiaru się z tym spieszyć.
Ja w 99% przypadków widzę, kiedy mały robi kupę, bo stęka, nieraz patrząc mi przy tym w oczy po czym bawi się dalej. Nic a nic mu nie przeszkadza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 10:47   #2295
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Chwalę się nową wełną na zewnątrz tkanina, w środku dzianina. I Reksio PhotoEditor_20190322_114551701-1440x1440.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 11:05   #2296
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez bonjourbelle Pokaż wiadomość
Ja waże 53 kg, 170 cm
Ja mam z 48kg, 165cm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

Cytat:
Napisane przez ksiegowa10 Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o rozstęp to polecam DDs i jej film na temat jak funkcjonować z rozstępem, pokazuje tam jak np sprzątać itp . Czyli cały czas pamiętam o napinaniu mięśni i ćwiczę wybiórczo jej ćwiczenia a najbardziej lubię planki. My dziś wagary od pracy. Zawiozłam Ninę rano do żłobka i ją musiałam zabrać bo dostała 38,5 gorączki podali jej 2 ml ibumu i teraz jest ok . Dzisiaj mamy Vojtę spotkanie z rehabilitanką. Trzymajcie kciuki. Ciekawa jeste mod czego ta gorączka i pójdę pokazać pediatrze, gdyż robiłam Wit d 3 i wyszło 80 oraz niskie żelazo. Nich się wypowie w tym temacie.
Wit D norma jest od 30 do 100, więc jest w porzsdku. Rozmawiałam o tym z pediatra przed wczoraj podczas szczepienia Kluska. Jemu w listopadzie wyszło 36.5 i tez mówiła, że mam się nie stresować, że za mało.


A co do nocnika, to Klusek na razie w ogóle nie jest gotowy. Mamy w domu ale zakłada na głowę jak kapelusz i tyle Nie sygnalizuje kiedy mu się chce. Po prosru robi swoje i bawi się dalej. Jak będzie gotowy to zaczniemy się uczyć. Wychodzę z założenia, że do 18stki nie będzie z Pampersem na tyłku. Na wszystko przyjdzie czas.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska

Edytowane przez Majaaaaa
Czas edycji: 2019-03-22 o 11:11
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 11:57   #2297
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Zori a gdzie te płatki kupujesz? To jakieś eko czy po prostu inna firma?

Cay dzięki za info odnośnie szczepień. Tak właśnie myślałam. Jak się człowiek nie uprze przy swoim to nic się nie załatwi. I zdrówka dla was, oby choroba szybko odpuscila.

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Barb dzięki za pocieszenie, mam nadzieję że będzie tak jak mówisz 😉

Cay jeszcze mam do Ciebie pytanie odnośnie tych powiekszonych gruczołów sutkowych u malej. Czy wasz endokrynolog zlecił też badanie hormonów? Bo my jesteśmy po kontroli, babka po przeprowadzeniu wywiadu i badaniu kazała też tylko obswrwowac i wizyta w okolicach 2 roku zycia. Przed wizytą kontrolną dla pewności mamy zrobić jeszcze usg miednicy mniejszej żeby sprawdzić czy np jajniki są odpowiedniej wielkości w stosunku do wieku itp. Nie zlecila nam badan z krwi bo powiedziała że teraz to nie ma sensu. I teraz sie zastanawiam czy to jest normalne postepowanie czy po prostu to byl kiepski lekarz i gada glupoty 😉
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 12:55   #2298
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Młody je cyca rano, jak jestem w domu to do drzemki i wieczorem przed snem. No i milion razy w nocy. Czasem chce w ciągu dnia.i jeśli jest to po posiłku to daje a jeśli przed to staram. Się go czymś chwilę zająć i dajemy jakoś radę dorwać do obiadu. Ale wydaje mi się że ciężko nam będzie przestać kp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 13:17   #2299
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Jawjola kupuje w zwykłym sklepie na mini stoisku z rzeczami bio
https://www.google.com/shopping/prod...gQ-K4BegQICxBD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:17 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

A jeszcze nie wiem czy Lubella nie ma nawet dobrych płatków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-22, 13:29   #2300
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Chwalę się nową wełną na zewnątrz tkanina, w środku dzianina. I Reksio Załącznik 7669331

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
chcęęęę takie!!! Ten z lewej co to? Gdzie i za ile? Muszę go mieć Reksio też bombowy, kto robił? Martyna Siemieniuk? nie pamiętam kto takie szył, a widziałam u niektórych mamuś 😊
Cytat:
Napisane przez zori86 Pokaż wiadomość
Nikopoia moja jak chce kp to wkłada rączki, ale przeważnie wtedy też już chce spać. Jak jednak się domaga w innym momencie to nie daje. Chcę już zakończyć kp. No ale bez cyca nie zaśnie. Też nie wiem jak to ugryźć.
I nie sygnalizuje swoich potrzeb, ma na to jeszcze czas. Nie zamierzam jeszcze uczyć na nocnik. Poczekam do momentu aż będzie gotowa, będzie wiedziała o co chodzi ale chyba bardziej jak zacznie 'trzymać' swoje potrzeby. Tzn. Jak pieluszka dłużej będzie sucha.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dłuzej, tzn ile czasu? Gab trzyma jeśli nie jesteśmy w domu, potrafi nawet 3 h mieć suchą pieluszkę.

Jawjola nie daję takich płatków na mleku. Robię owsiankę na wodzie + owoce. Zdrówka dla małej, opis wygląda, że coś jej jednak zaszkodziło...

Też nie wydaje mi się, że uda mi się odstawić do usypiania. Musi być cyc. Dziś dla przykładu było z pięć prób uśpienia, i za każdym razem cyc. Poszedł dopiero o 14 na drzemkę.

Gabix mnie nie gryzie w brzuch ani w nic bo mu nie pozwalam, strasznie boli aż siniaki zostawia. Za to tatę gryzie ciągle dla zabawy, wszędzie. Oczywiście posiniaczony
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 13:41   #2301
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nikopoia z lewej jest środek, z prawej zewnetrzna strona
Tak, brałam od Martyny. 55zl+7 wysyłka. Miała jeszcze śliczny czerwony z psem typu Lessie i szary bez aplikacji, bardzo elegancki
Tzn miała dużo więcej, ale tamte dwa jeszcze rozważałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 14:01   #2302
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Co do kp to najczesciej podchodzi do mnie podciąga bluzke i krzyczy ‚daj’. Chce cyca kiedy juz mu zle czyt. Jak na cos nie pozwalam albo jak jest glodny.
Je bardzo roznie, czasem dwa razy dziennie, a czasem nawet 5-6.
Przy cycu nie usypia od pazdziernika, po kolacji, jest jeden i drugi cyc, kapiel i usypianie w lozeczku lub na mnie/tz.

Super nocnik dostalismy na chrzciny, ale jest gleboko schowany, moze wyciagne go w wakacje. Narazie tylko sygnalizuje jak zrobic kupe, podchodzi i mowi ‚pfff pfff’ oznacza, ze smierdzi

Czytam Wasze wagi to czuje sie jak pulpeci, 174 cm i 67 kg! Jakbym ważyła tak z 5kg mniej mysle, ze byloby dla mnie idealnie, czułabym sie super.

1 kwietnia wracam do pracy i nie moge sie doczekac! Mlody zostaje w domu, wiec nie mam nerwow o zlobek. A ja nie moge sie doczekac powrotu.

Pozdrawiamy z Karpacza, przyjechalismy na trzy dni pogoda jest piekna. Licze, ze zregenerujemy sily.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 14:23   #2303
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Nikopoia z lewej jest środek, z prawej zewnetrzna strona
Tak, brałam od Martyny. 55zl+7 wysyłka. Miała jeszcze śliczny czerwony z psem typu Lessie i szary bez aplikacji, bardzo elegancki
Tzn miała dużo więcej, ale tamte dwa jeszcze rozważałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
teraz widzę, że to jeden otulacz hihihi😂😂 czy masz porównanie do otulacza puppi, czy te uszy są węższe?

Fiolek jaki nocniczek macie? Wypoczywajcie 😘

Też bym chciała zostawić małego z babcią np i iść do pracy.
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 15:02   #2304
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Jawjola, nam nawet wizyty kontrolnej nie zleciła powiedziała, że usg, badania hormonów z krwi i ew. wizyta tylko w przypadku, gdy do 2 rz. się nie zmniejsza, albo jeśli urosną to wcześniej. Jak się zmniejszą to nic nie robić.

Fiolek, ja 167 i 65, więc podobnie do Ciebie i też się czuje jak pulpet, jak czytam ile dziewczyny ważą
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 15:31   #2305
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nikopoia nie mam porównania do puppi. Ale jak się zalanolinuje to mogę Ci pomierzyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 16:20   #2306
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nikopoia mamy nocnik z Fisher Price. IMG_1553271867.439081.jpg


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 17:26   #2307
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nikopoia pewnie jak wstanie któregoś razu z suchym pampersem, to wtedy uznam, że umie trzymać i możemy działać. Ale wiadomo, że różnie to wychodzi. Na chwilę obecną mi się do tego nie spieszy.

Fiołek miłego odpoczynku. Co do wagi to w ogóle jej po Tobie nie widać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 18:17   #2308
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

A do nocnikow są jakieś wkłady które się zabiera potem jak dziecko narobi? Jeszcze się kompletnie nie orientowalam.

Fiolek przecież Ty masz super figurę!
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 18:40   #2309
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nikopoia ilu welniakow potrzebujesz na dzień?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 19:37   #2310
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Moje dziecko dziś mialo wielki apetyt. Na kolacje zjadł cała ogromną porcje owsianki z owocami. Byliśmy w szoku. Potem oczywiście dopchal cycem jak to jest ze dziecko czasem dziubnie i nie chce a czasem pochłania takie ilości...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-14 21:21:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:42.