Zwi±zki, w których partner jest m³odszy. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2019-04-02, 08:15   #31
stewardesa
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomo¶ci: 9 515
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Cytat:
Napisane przez thirky Poka¿ wiadomo¶æ
To mia³ wiek do rzeczy ¿e ch³opak mia³ mniej doswiadczenia i mniej relacji za sob± (tak, wiem, równolatek te¿ mo¿e mieæ mniej ni¿ ja, ale u m³odszego to bardziej prawdopodobne), czego ja kompletnie nie wziê³am pod uwagê, bo by³am przyzwyczajona do spotykania siê z bardziej do¶wiadczonymi lud¼mi
A, no to tak. Do¶wiadczeni siê ju¿ nie zakochuj±. Chyba ¿e s± ca³kowicie pewni uczuæ drugiej strony i ch³odno sobie wszystko przekalkuluj±. Inaczej siê nie zdarza.
stewardesa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-02, 10:01   #32
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomo¶ci: 4 865
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Cytat:
Napisane przez syropklonowy Poka¿ wiadomo¶æ
1. Czy uwa¿acie, ¿e jest to ¶rednio widziane w spo³eczeñstwie, trochê wy¶miewane, ludzie siê dziwi±?
2. Czy waszym zdaniem takie relacje maj± racjê bytu, jak±kolwiek szansê?
3. Czy je¿eli dziewczyna wybiera sobie m³odszego ch³opaka, zamiast starszego o kilka lat jest niedojrza³a, niepowa¿na, bo "leci na gó.wniarza"?
4. W drug± stronê, tzn. starszy ch³opak i m³odsza dziewczyna jest to du¿o bardziej powszechne i akceptowane. Czy waszym zdaniem to dlatego, ¿e mê¿czy¼ni s± mniej powa¿ni i faktycznie pó¼niej dorastaj±?
5. Czy uzasadnione w takim wypadku s± teksty w stylu: "jak mamusia z synkiem", "co ona widzi w takim gó.wniarzu", "taka stara i taki m³ody" itd.?
6. Czy s±dzicie, ¿e takie relacje nie maj± przysz³o¶ci, bo ona sobie go wychowa, a pó¼niej on znajdzie jak±¶ w swoim wieku po paru latach?
7. I wreszcie, czy która¶ z was by³a w takim zwi±zku b±d¼ zna takie przypadki?

Zapraszam do dyskusji.
Pozwolcie mi wyrazic zdumienie takimi pytaniamni w 2019

1. Mysle, ze serio spoleczenstwo nie zauwaza tego problemu
2. Szanse sa takie same jak w przypadku faceta 5 lat starszego, blondyna z ruda i obcokrajowcow - trudno powiedziec.
3. Jesli poznaje kogos to jego wiek przyjmuje z komunikatem “aha”. Cyferka nie ma za bardzo wplywu na moj wybor, wiec nie wybieram sobie mlodszego faceta, tylko wybieram goscia z odpowiadajacym mi zestawem cech, ktory przypadkiem jest mlodszy/starszy.
4. Tradycyjny konstrukt spoleczny, ktory ktos wyzej juz wyjasnil.
5. Moje ulubione pytanie. Nigdy nie uslyszalam zadnego w cytowanych tekstow, wiec wyglada na to, ze sie dobrze maskuje. Uff.
6. Nastepne pytanie do wrozbity Macieja.
7. Sama jestem taki przypadek. Zawsze wygladalam mlodziej niz metryka pokazuje, wiec sila rzeczy wiekszosc facetow podrywajacych mnie na ulicach jest ode mnie mlodsza. Tak jest, bylo i bedzie, pogodzilam sie z tym i nie ma problemu. Do tego ludzie w moim wieku zaczynaja miec nieciekawe ciala, tym mniej mnie interesuja.
Ava_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-02, 10:44   #33
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 4 288
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Poka¿ wiadomo¶æ
.
7. Sama jestem taki przypadek. Zawsze wygladalam mlodziej niz metryka pokazuje, wiec sila rzeczy wiekszosc facetow podrywajacych mnie na ulicach jest ode mnie mlodsza. Tak jest, bylo i bedzie, pogodzilam sie z tym i nie ma problemu. Do tego ludzie w moim wieku zaczynaja miec nieciekawe ciala, tym mniej mnie interesuja.
Mam to samo, jak patrzê na wiêkszo¶æ facetów w moim wieku, to bleeee zapuszczeni wujkowie...
Ja równie¿ mam powodzenie u m³odszych, mimo, ¿e na du¿o m³odsz± ni¿ jestem nie wygl±dam
pempek jest teraz online Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-02, 12:35   #34
faeria
she-wolf
 
Avatar faeria
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wiêksze miasto
Wiadomo¶ci: 2 222
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

My¶la³am, ¿e tu chodzi o ró¿nicê typu nie wiem, 20 lat (chocia¿ i tutaj co mi do tego, jak komu¶ siê uk³ada), ale jak przeczyta³am 2, 3, 5...
Jestem od d³u¿szego czasu z 3 lata m³odszym, jest milion razy bardziej ogarniêty i dojrza³y ni¿ by³y, który by³ ode mnie starszy Wiek to tylko cyferka i w ¿yciu nie wpad³abym na to, ¿eby na to patrzeæ. Tak jak kto¶ wspomina³, s± dojrzali 20-latkowie i 40-letnie Piotrusie Pany
__________________
"Stop thinking and just let things happen..."



t³umaczê
faeria jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-02, 12:46   #35
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomo¶ci: 30 147
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Cytat:
Napisane przez faeria Poka¿ wiadomo¶æ
Jestem od d³u¿szego czasu z 3 lata m³odszym, jest milion razy bardziej ogarniêty i dojrza³y ni¿ by³y, który by³ ode mnie starszy
Kurczê... to tak jakby...

Wiek powyzej okresu dojrzewania nie mia³ wp³ywu na nasz± dojrza³o¶æ i charakter w przewa¿ajacym stopniu!

Wow. Dzwoñcie do Nature, mamy naukowe odkrycie stulecia... zesz³ego.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ¶ci¶le tajnego rz±dowego programu badañ nad eksperymentaln± szczepionk± na malariê.
Limonka2738 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-02, 13:18   #36
_Max_
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomo¶ci: 281
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Cytat:
Napisane przez pempek Poka¿ wiadomo¶æ
Mam to samo, jak patrzê na wiêkszo¶æ facetów w moim wieku, to bleeee zapuszczeni wujkowie...
Ja równie¿ mam powodzenie u m³odszych, mimo, ¿e na du¿o m³odsz± ni¿ jestem nie wygl±dam
W jakim wieku wygl±daj± jak zapuszczeni wujkowie?

Zapuszczeni w jakim sensie?
_Max_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-02, 13:48   #37
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomo¶ci: 4 865
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Cytat:
Napisane przez _Max_ Poka¿ wiadomo¶æ
W jakim wieku wygl±daj± jak zapuszczeni wujkowie?

Zapuszczeni w jakim sensie?

Nie do mnie, ale odpowiem. Z tego co widze, w grupie 35+ trudniej o szesciopak na brzuchu, zdarzaja sie panowie misiowaci czesciej niz w przedziale 25-30. Nie zawsze, oczywiscie wszedzie trafiaja sie ludzie bardziej zadbani i wsrod mlodszych tez widuje lekka nadwage. Niemniej jednak wydaje mi sie, ze ludzie po 30. zaczynaja troche odpuszczac sporty.


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2019-04-02, 14:45   #38
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 4 288
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Poka¿ wiadomo¶æ
Nie do mnie, ale odpowiem. Z tego co widze, w grupie 35+ trudniej o szesciopak na brzuchu, zdarzaja sie panowie misiowaci czesciej niz w przedziale 25-30. Nie zawsze, oczywiscie wszedzie trafiaja sie ludzie bardziej zadbani i wsrod mlodszych tez widuje lekka nadwage. Niemniej jednak wydaje mi sie, ze ludzie po 30. zaczynaja troche odpuszczac sporty.


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
dok³adnie o to mi chodzi³o zarówno kobiety jak i mê¿czy¼ni.

Do tego przynajmniej w mojej opinii zadbani, wolni go¶cie po 35 r¿ to s± osoby raczej szukaj±ce przygód ni¿ trwa³ej relacji, albo szukaj±cy szczê¶cia na boku...
pempek jest teraz online Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-02, 15:14   #39
megamag
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 488
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Cytat:
Napisane przez syropklonowy Poka¿ wiadomo¶æ
Co s±dzicie o zwi±zkach, w których to ch³opak jest m³odszy? Chodzi mi o ró¿nicê wieku 3-5 lat, w przypadku ludzi na studiach/¶wie¿o po studiach, czyli w przedziale, powiedzmy, 20-28 lat; na przyk³ad on 20, ona 25; on 22, ona 27; on 21, ona 24 itd.


Przecie¿ takiej ma³ej ró¿nicy wieku nikt nawet nie zauwa¿y.
megamag jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-02, 15:15   #40
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomo¶ci: 30 147
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Poka¿ wiadomo¶æ
Nie do mnie, ale odpowiem. Z tego co widze, w grupie 35+ trudniej o szesciopak na brzuchu, zdarzaja sie panowie misiowaci czesciej niz w przedziale 25-30. Nie zawsze, oczywiscie wszedzie trafiaja sie ludzie bardziej zadbani i wsrod mlodszych tez widuje lekka nadwage. Niemniej jednak wydaje mi sie, ze ludzie po 30. zaczynaja troche odpuszczac sporty.


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Przede wszystkim zwalnia metabolizm.

Facet, który ca³e ¿ycie móg³ je¶æ, co chce i wygl±daæ szczup³o nagle od tego samego trybu ¿ycia zwyczajnie tyje.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ¶ci¶le tajnego rz±dowego programu badañ nad eksperymentaln± szczepionk± na malariê.
Limonka2738 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-02, 15:29   #41
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomo¶ci: 4 865
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Poka¿ wiadomo¶æ
Przede wszystkim zwalnia metabolizm.

Facet, który ca³e ¿ycie móg³ je¶æ, co chce i wygl±daæ szczup³o nagle od tego samego trybu ¿ycia zwyczajnie tyje.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz

No wiem. Znaczy musi podkrecic intensywnosc cwiczen albo zmienic nawyki zywieniowe. Filozofii w tym nie ma.


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-02, 16:11   #42
megamag
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 488
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Filozofia w³a¶nie w tym jest, ¿e jak kto¶ przez ca³e dotychczasowe ¿ycie jad³ cokolwiek i æwiczy³ tak sobie, to po trzydziestce, kiedy czasu wolnego jest z regu³y mniej, trudno mu siê przestawiæ, zacz±æ dietê i jakie¶ bardziej regularne æwiczenia.
megamag jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-02, 16:30   #43
stewardesa
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomo¶ci: 9 515
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Poka¿ wiadomo¶æ
Przede wszystkim zwalnia metabolizm.

Facet, który ca³e ¿ycie móg³ je¶æ, co chce i wygl±daæ szczup³o nagle od tego samego trybu ¿ycia zwyczajnie tyje.
My¶lê, ¿e on ma w tym najmniejszy udzia³. Je¶li kto¶ by³ chudy/szczup³y do ~20r.¿. pomimo niejedzenia jako¶ specjalnie zdrowo i bez regularnych æwiczeñ (czyli jak chyba wiêkszo¶æ), to przy tym samym stylu ¿ycia maj±c ~25 lat mo¿e staæ siê, jak to mówi±, "normalny", czyli ju¿ nie a¿ taki szczup³y i to nadal bêdzie ok, ale siê samo nie zatrzyma i oko³o czydziestki ju¿ siê zacznie nadwaga. A potem coraz gorzej.
stewardesa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-02, 17:26   #44
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomo¶ci: 4 865
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Cytat:
Napisane przez megamag Poka¿ wiadomo¶æ
Filozofia w³a¶nie w tym jest, ¿e jak kto¶ przez ca³e dotychczasowe ¿ycie jad³ cokolwiek i æwiczy³ tak sobie, to po trzydziestce, kiedy czasu wolnego jest z regu³y mniej, trudno mu siê przestawiæ, zacz±æ dietê i jakie¶ bardziej regularne æwiczenia.

I tak patrzy jak mu brzuch rosnie, cialo sie zmienia na gorsze i nic z tym nie robi, bo “trudno sie przestawic”? Troche to straszne


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-02, 17:54   #45
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomo¶ci: 30 147
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Cytat:
Napisane przez stewardesa Poka¿ wiadomo¶æ
My¶lê, ¿e on ma w tym najmniejszy udzia³. Je¶li kto¶ by³ chudy/szczup³y do ~20r.¿. pomimo niejedzenia jako¶ specjalnie zdrowo i bez regularnych æwiczeñ (czyli jak chyba wiêkszo¶æ), to przy tym samym stylu ¿ycia maj±c ~25 lat mo¿e staæ siê, jak to mówi±, "normalny", czyli ju¿ nie a¿ taki szczup³y i to nadal bêdzie ok, ale siê samo nie zatrzyma i oko³o czydziestki ju¿ siê zacznie nadwaga. A potem coraz gorzej.
No w³a¶nie o to chodzi.

Takiej osobie zwalnia metabolizm ok. 25 i nie zmienia nawyków, bo tyje kilogram/dwa rocznie. I nagle 15 lat pó¼niej ups, 30kg nadwagi i wygl±dasz grubo.

Bo takiego tycia powolnego wielu ludzi nie zauwa¿a.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ¶ci¶le tajnego rz±dowego programu badañ nad eksperymentaln± szczepionk± na malariê.
Limonka2738 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-02, 21:51   #46
stewardesa
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomo¶ci: 9 515
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Poka¿ wiadomo¶æ
No w³a¶nie o to chodzi.

Takiej osobie zwalnia metabolizm ok. 25 i nie zmienia nawyków, bo tyje kilogram/dwa rocznie. I nagle 15 lat pó¼niej ups, 30kg nadwagi i wygl±dasz grubo.

Bo takiego tycia powolnego wielu ludzi nie zauwa¿a.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
ja ca³y czas uwa¿am, ¿e gdyby metabolizm siê nie zmienia³, to ty³aby w takim samym albo niezauwa¿alnie wolniejszym tempie
stewardesa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-02, 21:56   #47
yenneferven
Raczkowanie
 
Avatar yenneferven
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomo¶ci: 31
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Poka¿ wiadomo¶æ
I tak patrzy jak mu brzuch rosnie, cialo sie zmienia na gorsze i nic z tym nie robi, bo “trudno sie przestawic”? Troche to straszne


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Jak siê po trochu tyje systematycznie, to a¿ tak siê tego nie zauwa¿a. Naj³atwiej siê po ciuchach albo zdjêciach zorientowaæ.
yenneferven jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-02, 22:24   #48
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomo¶ci: 4 865
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Cytat:
Napisane przez yenneferven Poka¿ wiadomo¶æ
Jak siê po trochu tyje systematycznie, to a¿ tak siê tego nie zauwa¿a. Naj³atwiej siê po ciuchach albo zdjêciach zorientowaæ.

Naprawde sie nie zauwaza? Przy prysznicu kazdy chyba zna swoje cialo na tyle, zeby widziec ze np brzuch mam wiekszy, obojczyki przestaly wystawac czy inny charakterystyczny element sie zmienia. Tak sie dziwie, bo nie wyobrazam sobie zorientowac sie 2 rozmiary pozniej.


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-02, 22:34   #49
yenneferven
Raczkowanie
 
Avatar yenneferven
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomo¶ci: 31
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Poka¿ wiadomo¶æ
Naprawde sie nie zauwaza? Przy prysznicu kazdy chyba zna swoje cialo na tyle, zeby widziec ze np brzuch mam wiekszy, obojczyki przestaly wystawac czy inny charakterystyczny element sie zmienia. Tak sie dziwie, bo nie wyobrazam sobie zorientowac sie 2 rozmiary pozniej.


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
To na pewno zale¿y od tego jak kto podchodzi do kwestii wygl±du Czê¶æ pewnie odpuszcza z lenistwa i z tego ¿e z wiekiem ju¿ tak po prostu jest
yenneferven jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-02, 22:43   #50
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomo¶ci: 4 865
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Cytat:
Napisane przez yenneferven Poka¿ wiadomo¶æ
To na pewno zale¿y od tego jak kto podchodzi do kwestii wygl±du Czê¶æ pewnie odpuszcza z lenistwa i z tego ¿e z wiekiem ju¿ tak po prostu jest

Pewnie masz racje. Nie lubie myslec, ze wysportowany wyglad ma date waznosci, ale najwyrazniej ile osob tyle opini, niektorym mniej na wygladzie zalezy.


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-02, 22:45   #51
megamag
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 488
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

To pewnie tak jak z dzieæmi, to ¿e uros³y, zauwa¿aj± zwykle osoby, które widuj± je rzadziej. Kiedy siê starzejemy lub tyjemy, zazwyczaj dzieje siê to do¶æ powoli. Wielu ludzi bardzo zmienia siê z wiekiem, zwykle na gorsze. Kiedy siê porówna obecny wygl±d 50- albo 60-latka ze starymi zdjêciami, ró¿nica jest czasem szokuj±ca. Niektórzy zapu¶cili siê tak, ¿e zaczêli przypominaæ w³asne karykatury. Cia³o z przero¶niêtymi czê¶ciami typu wielki brzuch i chude nó¿ki. To nie sta³o siê z dnia na dzieñ ani zwykle nie jest win± z³ych genów, jak niektórzy lubi± sobie t³umaczyæ. To efekt tysi±ca drobnych z³ych decyzji, które siê podejmowa³o przez lata. Setek niepotrzebnych i niezdrowych przek±sek, bo nie mia³o siê czasu, bo siê nie chcia³o, bo mia³o siê ochotê. Tych setek razy, kiedy nie chcia³o siê ruszyæ ty³ka z fotele, bo zmêczenie, bo mo¿e jutro. Te choroby cywilizacyjne, na które umiera dzi¶ wiêkszo¶æ Polaków, te¿ z nieba nie spadaj±.
megamag jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-02, 23:37   #52
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 4 288
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Nadwaga to jedno, ale ludzie nie dbaj± o ubrania, styl, np na tinderze wiekszosc go¶ci (oprócz chadow oczywi¶cie) po 30tce jak mieli zdjêcia z wakacji to w spodniach rybaczkach wtf?! fryzury - ³ysiej±cy go¶cie z jakimi¶ kêpkami w³osów na g³owie albo zaczeskami



Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest teraz online Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-02, 23:49   #53
stewardesa
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomo¶ci: 9 515
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Poka¿ wiadomo¶æ
Naprawde sie nie zauwaza? Przy prysznicu kazdy chyba zna swoje cialo na tyle, zeby widziec ze np brzuch mam wiekszy, obojczyki przestaly wystawac czy inny charakterystyczny element sie zmienia. Tak sie dziwie, bo nie wyobrazam sobie zorientowac sie 2 rozmiary pozniej.
"A bo teraz to tak te rozmiary zawy¿aj±, w ¿adnym sklepie w swój rozmiar nie wchodzê... Ja nie wiem, dla kogo oni to robi±. I te dzisiejsze proszki, wszystko siê kurczy po 2 praniach. A w ogóle to nie jestem gruba, tylko niska i po mnie wszystko bardziej widaæ."
stewardesa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-02, 23:57   #54
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomo¶ci: 8 823
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Cytat:
Napisane przez stewardesa Poka¿ wiadomo¶æ
"A bo teraz to tak te rozmiary zawy¿aj±, w ¿adnym sklepie w swój rozmiar nie wchodzê... Ja nie wiem, dla kogo oni to robi±. I te dzisiejsze proszki, wszystko siê kurczy po 2 praniach. A w ogóle to nie jestem gruba, tylko niska i po mnie wszystko bardziej widaæ."


Niby widzi siê cia³o przy prysznicu, ale zmiany z dnia na dzieñ s± tak ma³e, ¿e ciê¿ko je zauwa¿yæ. Nikt nie przybiera 10kg dziennie, na nadwagê pracuje siê miesi±cami, latami. Spodnie co¶ za ciasne? A, skurczy³y siê, albo ufff, chyba mnie wzdê³o. Tak samo jak z procesem starzenia siê - cz³owiek nie zauwa¿a na co dzieñ zmian, ale np. w porównaniu ze starym zdjêciem ró¿nica jest ogromna.
__________________
Dopiero w samym ¶rodku zimy przekona³em siê, ¿e noszê w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-03, 00:27   #55
853a0c023c8a9e5f803a016f611fdc89ff0c353a_61296e91a3ed2
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomo¶ci: 238
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Cytat:
Napisane przez stewardesa Poka¿ wiadomo¶æ
" A w ogóle to nie jestem gruba, tylko niska i po mnie wszystko bardziej widaæ."
klasyka
853a0c023c8a9e5f803a016f611fdc89ff0c353a_61296e91a3ed2 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-03, 08:28   #56
_Max_
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomo¶ci: 281
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Du¿o osób ma pracê siedz±c±. ¯eby nie przytyæ zaleca siê 30 minut æwiczeñ fizycznych dziennie. Wystarczy, ¿e siê nie bêdzie æwiczyæ i pomalutku siê obro¶nie w t³uszcz. Im bardziej siê przytyje, tym mniej si³ i chêci do æwiczeñ i ko³o siê zamyka. Kiedy siê patrzy na ludzi oty³ych to wydaje siê, ¿e to wina lenistwa i ob¿arstwa. Problem w tym, ¿e taka osoba nie ma energii do æwiczeñ, szybko siê mêczy, poziom hormonów jest rozregulowany. To wp³ywa na nastrój, który naj³atwiej poprawia siê jedzeniem...
_Max_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-03, 09:27   #57
stewardesa
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomo¶ci: 9 515
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

stewardesa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-04, 16:30   #58
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kó³ w stodole
Wiadomo¶ci: 1 124
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Ja jestem w bardzo szczê¶liwym zwi±zku z facetem m³odszym o cztery lata ale bior±c pod uwagê wszystkie czynniki stwierdzam ¿e jego wiek nie ma tu nic do rzeczy. Jest po prostu bardzo ogarniêty, odpowiedzialny, pracowity, ma silny charakter, kiedy trzeba jest oparciem,kiedy trzeba jest zabawny, odnajduje siê w ró¿nych ¿yciowych sytuacjach itd. Tak jak teraz jest bardzo m±drym i fajnym facetem tak samo bêdzie taki jak bêdzie mia³ 45 lat. Znam facetów w moim wieku i kilka lat starszych którzy zachowuj± siê beznadziejnie i s± po prostu niefajnymi lud¼mi i co komu wtedy z tego ¿e ch³op starszy jak ¿yæ siê z nim nie da
Autorko patrz raczej na niego pod k±tem czy jest dobrym facetem do zwi±zku (ma³zeñstwa, partnerstwa, rodzicielstwa czy czego tam oczekujesz i chcesz), you can never go wrong with that
Senija jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-05, 14:19   #59
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 10 085
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Tak wysz³o, ¿e mój ch³opak jest ode mnie 6 lat m³odszy, ale zupe³nie zapomnia³am o tym, bo w codziennym ¿yciu to nie ma ¿adnego znaczenia (oboje pracujemy i jeste¶my samodzielni, mo¿e by³oby inaczej, gdyby¶my byli na innych etapach ¿ycia), z wygl±du to chyba nawet ja wygl±dam na m³odsz± Pamiêtam jak jaki¶ czas temu przyjació³ka spotyka³a siê z mê¿czyzn± m³odszym o 7 lat i wtedy by³am zdziwiona, a teraz jak sama siê znalaz³am w podobnej sytuacji to widzê wiele takich przypadków i nikogo to nie dziwi.

Jeszcze jak siê waha³am czy na pewno w to wchodziæ, to nikt nie zareagowa³ zdziwieniem ani krytyk± - je¶li ju¿, to raczej moich znajomych dziwi³o, ¿e ja w ogóle mam jakie¶ w±tpliwo¶ci. Wiele razy s³ysza³am, ¿e nie ma to ¿adnego znaczenia i ¿ebym nie wymy¶la³a na si³ê. Mój facet jest do¶æ dojrza³y i ró¿nic miêdzy nami ¿adnych nie zauwa¿am. Oboje traktujemy siebie powa¿nie. Nie wiem co bêdzie, ale jestem przekonana, ¿e ta relacja ma przysz³o¶æ je¶li siê postaramy i bêdzie nam siê uk³adaæ. Je¶li siê rozpadnie, to nie ze wzglêdu na wiek

A poza tym wychodzê z za³o¿enia, ¿e wszyscy maj± siebie nawzajem w nosie. Tylko Ty i Twój partner musicie byæ zadowoleni, a zdania ca³ej reszty nie ma co braæ pod uwagê.
__________________
Ksi±¿ki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-04-05, 21:35   #60
felixindahouz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomo¶ci: 719
Dot.: Zwi±zki, w których partner jest m³odszy.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Poka¿ wiadomo¶æ
Nie do mnie, ale odpowiem. Z tego co widze, w grupie 35+ trudniej o szesciopak na brzuchu, zdarzaja sie panowie misiowaci czesciej niz w przedziale 25-30. Nie zawsze, oczywiscie wszedzie trafiaja sie ludzie bardziej zadbani i wsrod mlodszych tez widuje lekka nadwage. Niemniej jednak wydaje mi sie, ze ludzie po 30. zaczynaja troche odpuszczac sporty.
Lol, to brzmi trochê jak: po¶ród studentów 19-24 nie widzê za bardzo by mieli kasê, ale po¶ród ludzi 30-35 widaæ to ju¿ du¿o bardziej. Niez³e odkrycie, kto by pomy¶la³, ¿e starsi zarabiaj± wiêcej / trudniej im utrzymaæ dobr± formê

A tak na serio, to ¿adna to sztuka wygl±daæ dobrze w wieku 20-25 (szczególnie, gdy jest siê kobiet±, gdzie przeciêtna w tym wieku musi naprawdê siê postaraæ by nie wygl±daæ!). Im bardziej wiek idzie w górê, tym bardziej metabolizm zwalnia, do tego zaczyna siê "prawdziwe ¿ycie", czyli du¿o pracy, obowi±zków, ma³o czasu i chêci na ruch.
Krótko mówi±c: jeste¶ atrakcyjn± 23-25-latk± = ¿aden wyczyn.
Jeste¶ zadban± i atrakcyjn± 30-35-latk± = to ju¿ jest wyczyn

Efekt jest taki, ¿e gro 28++ latków przestaje æwiczyæ, je byle co, prowadzi niezdrowy tryb ¿ycia + odczuwa zwolniony metabolizm. Parê lat takiego ¿ycia i efekty s± widoczne w postaci kulki zamiast brzucha, niezdrowej cery i inne.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Poka¿ wiadomo¶æ
Przede wszystkim zwalnia metabolizm.

Facet, który ca³e ¿ycie móg³ je¶æ, co chce i wygl±daæ szczup³o nagle od tego samego trybu ¿ycia zwyczajnie tyje.
Sam jestem ektomorfem i zauwa¿y³em jak z czasem metabolizm nieco zwolni³. Niemniej jednak pozostajê w miarê aktywny, staram siê mieæ okej dietê, a przede wszystkim bardzo pilnujê swojej wagi. Po¶ród kolegów rówie¶ników no có¿...brzuchy, zakola, przygarbiona sylwetka, t³usta cera. Oczywi¶cie nie wszyscy, ale staje siê to coraz czêstsze.

Cytat:
Napisane przez _Max_ Poka¿ wiadomo¶æ
Du¿o osób ma pracê siedz±c±. ¯eby nie przytyæ zaleca siê 30 minut æwiczeñ fizycznych dziennie. Wystarczy, ¿e siê nie bêdzie æwiczyæ i pomalutku siê obro¶nie w t³uszcz. Im bardziej siê przytyje, tym mniej si³ i chêci do æwiczeñ i ko³o siê zamyka. Kiedy siê patrzy na ludzi oty³ych to wydaje siê, ¿e to wina lenistwa i ob¿arstwa. Problem w tym, ¿e taka osoba nie ma energii do æwiczeñ, szybko siê mêczy, poziom hormonów jest rozregulowany. To wp³ywa na nastrój, który naj³atwiej poprawia siê jedzeniem...
Dok³adnie tak.


Co do wieku to tak jak ju¿ napisa³em: im bardziej wiek idzie w górê, tym bardziej kluczowe jest dbanie o siebie. O ile dieta/si³ka nie robi± jeszcze takiej ró¿nicy w wieku 20-25 (chocia¿ takie zapalone fitness girls i tak siê wyró¿niaj± mocno), o tyle w wieku 28-35 ró¿nica miêdzy tymi zadbanymi / co¶ tam æwicz±cymi, a tymi nic nierobi±cymi staje siê ju¿ ogromna i widoczna z daleka.

Mam jedn± starsz± kole¿ankê, ma ponad 30 lat, a wygl±da na 28-30, super zadbana, du¿o æwiczy (mocno zwi±zana ze sportem), bardzo dobra sylwetka, wiêkszo¶æ 26-28-latek takiej nie ma (ani siê te¿ tak nie ubiera, nie umie zadbaæ o siebie w sensie make up'u, etc.), o typowych 30-35-latkach ju¿ nawet nie mówiê, bo typowe s± po prostu ¶rednio zadbane i starzej± siê dos³ownie w oczach. Geny jednak te¿ maj± tu trochê do powiedzenia.
__________________
Mówiê jak jest.

Edytowane przez felixindahouz
Czas edycji: 2019-04-05 o 21:41
felixindahouz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-04-13 23:13:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:35.