Mamy LIPCOWE 2019 cz.2 - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-04-12, 08:21   #901
himbeere
Rozeznanie
 
Avatar himbeere
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 769
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
A ja mam po wczorajszych zajęciach w szkole trochę mieszane uczucia, przez dawkę podanych informacji, ale najbardziej mnie zdziwiła opinia położnej, - która powiedziała, że do 38 tc niby nie powinno się głaskać brzucha, tylko go obejmować, a krem/olejek wklepywać, bo głaskanie może wywołać przedwczesny poród - wiecie coś o tym? Bo mnie zatkało ogólnie trochę.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Pierwszy raz słyszę, ja poprzednia ciążę cały czas brzuch glaskalam a podczas balsamowania go masowalam i ciąża zakończyła się po terminie i teraz również tak robię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
himbeere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-12, 08:23   #902
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
A ja mam po wczorajszych zajęciach w szkole trochę mieszane uczucia, przez dawkę podanych informacji, ale najbardziej mnie zdziwiła opinia położnej, - która powiedziała, że do 38 tc niby nie powinno się głaskać brzucha, tylko go obejmować, a krem/olejek wklepywać, bo głaskanie może wywołać przedwczesny poród - wiecie coś o tym? Bo mnie zatkało ogólnie trochę.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Wydaje mi sie, ze to troche stara szkola, aczkolwiek nie jest to pozbawione racji do konca. Istnieje chyba cos takiego, jak macica nadreaktywna czy jakos tak i faktycznie zbytnie glaskanie moze powodowac skurcze, ktore moga skracac szyjke. Tak, jak i wypychajace sie mocno dziecko.
Mnie sie zdarza, ze jak przesadze z zabawami z mala, to konczy sie skurczem :P 2 dni temu nawet mialam taki bolesny, ktory mnie troche przerazil wiec sobie odpuscilam :P
Jesli sobie smarujesz, glaskasz i nic sie nie dzieje - a taka twardniejaca macice przeciez wyraznie czuc pod reka - nawet ja czuje kamien, pomimo duzej warstwy tkanki tluszczowej - to mysle, ze nie ma co popadac w paranoje. Znasz sowje cialo, widzisz, jak reaguje - kieruj sie intuicja.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-12, 08:26   #903
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Dlatego wolę to z Wami skonfrontować, bo trochę zgłupiałam. Ja głaszczę przy smarowaniu, wieczorami jak szaleje najmocniej i w ciągu dnia, szczególnie jak mocniej kopnie, nie uważam, żeby to była przesadna ilość. A jak mam skurcz to po prostu oddycham i czekam aż minie. Też myślę, że intuicja przede wszystkim

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-12, 08:38   #904
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie, ze to troche stara szkola, aczkolwiek nie jest to pozbawione racji do konca. Istnieje chyba cos takiego, jak macica nadreaktywna czy jakos tak i faktycznie zbytnie glaskanie moze powodowac skurcze, ktore moga skracac szyjke. Tak, jak i wypychajace sie mocno dziecko.
Mnie sie zdarza, ze jak przesadze z zabawami z mala, to konczy sie skurczem :P 2 dni temu nawet mialam taki bolesny, ktory mnie troche przerazil wiec sobie odpuscilam :P
Jesli sobie smarujesz, glaskasz i nic sie nie dzieje - a taka twardniejaca macice przeciez wyraznie czuc pod reka - nawet ja czuje kamien, pomimo duzej warstwy tkanki tluszczowej - to mysle, ze nie ma co popadac w paranoje. Znasz sowje cialo, widzisz, jak reaguje - kieruj sie intuicja.
dokladnie tak

ja głaskam, nie umiem nie glaskac, ale tez nie caly czas, tylko wieczorem jak rozmawiam z młodym
ale faktycznie nie powinno się, a juz zwłaszcza jak ma sie jakiekolwiek problemy
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-12, 08:43   #905
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
Dlatego wolę to z Wami skonfrontować, bo trochę zgłupiałam. Ja głaszczę przy smarowaniu, wieczorami jak szaleje najmocniej i w ciągu dnia, szczególnie jak mocniej kopnie, nie uważam, żeby to była przesadna ilość. A jak mam skurcz to po prostu oddycham i czekam aż minie. Też myślę, że intuicja przede wszystkim

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
To jest moja mantra - macierzynstwo mnie tego nauczylo, zeby przede wszystkim sluchac swojej intuicji. Chyba jeszcze nigdy mnie nie zawiodla, a jak nieraz sie nie posluchalam, to bylo wlasnie niefajnie wiec teraz, jak mam przeczucie, to sie tego trzymam i tyle

Ja lubie glaskac brzuch, jak mala kopie - jak lekko w jakims miejscu przycisne, to ona w tym miejscuu kopnie - to jest taka fajna, niepowtarzalna interakcja z dzieckiem, ktora sie za kilka tygodni skonczy bezpowrotnie Potem bedzie tylko spanie, placz i robienie kup W najlepszym wypadku
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-12, 08:49   #906
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Nam z kolei mówiła na szkole rodzenia żeby głaskać i nawiązywać więź. I żeby ojciec też glaskal bo dziecko pozna większą dłoń i inny dotyk. I że ojciec ma koniecznie mówić do brzucha żeby dziecko nauczyło się jego głosu i później to widać czy mówił czy nie, bo jeśli mówił to płaczące dziecko łatwiej się uspokaja jego głosem :p nie do końca w to wierzę, ale z drugiej strony może trochę nagina rzeczywistość żeby panów zachęcić...

Co ciekawego mówiła to żeby ojciec powiedział że chce skorzystać z kontaktu skóra do skóry jeśli będzie cesarka. Niby w większości szpitali się na to zgadzają
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-12, 08:56   #907
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
Nam z kolei mówiła na szkole rodzenia żeby głaskać i nawiązywać więź. I żeby ojciec też glaskal bo dziecko pozna większą dłoń i inny dotyk. I że ojciec ma koniecznie mówić do brzucha żeby dziecko nauczyło się jego głosu i później to widać czy mówił czy nie, bo jeśli mówił to płaczące dziecko łatwiej się uspokaja jego głosem :p nie do końca w to wierzę, ale z drugiej strony może trochę nagina rzeczywistość żeby panów zachęcić...

Co ciekawego mówiła to żeby ojciec powiedział że chce skorzystać z kontaktu skóra do skóry jeśli będzie cesarka. Niby w większości szpitali się na to zgadzają
Moim zdaniem kangurowanie przez tatusiow powinno byc obowiazkowe po cc, tak samo jak kladzenie dziecka na brzuch mamy na czas szycia - ja tak mialam -> wyjeli malego, czekali az pepowina przestanie tetnic - w tym czasie poodciagali mu tam gruszka z nosa i buzi chyba cala ta maź - potem maz przecial pepowine i polozyli mi malego na piersi i lezal tak az mnie wyczyscili i zszyli. Mamy filmik nawet przypadkiem Potem maz kangurowal na golasa, bez koszulki
Na pooperacyjnej od razu mi go do piersi przystawili i sobie ze mna lezal, jak mnie monitorowali po zabiegu. No i calodobowy room-in - czyli zadna sala noworodkowa - dziecko jesr przy matce.
a jeszcze w UK zakladjaa te ch.olerne chipy na noge, ktore mnie wkurzaja, ale to wzgledy bezpieczenstwa. Malemu to spadalo i przylazila 3x polozna i mu to poprawiala, bo tracili sygnal i mysleli, ze dziecko ktos porwal :P

Z mowieniem - ja w to wierze - owszem, dziecko tam w srodku ma glosno, bo i pepowina mu dudni i szumi, bo krew plynie i serce matki slychac i inne narzady pewnie, ale slychac dzwieki z zewnatrz. Moja mala kopie mocno, jak synek jest w poblizu, a nie spi. Dzis rano az sie wypinala A maly sie cieszyl i piszczal i ona jeszcze bardziej sie wypinala
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-12, 09:11   #908
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

No ja o słuchu dziecka z brzucha przeczytałam że mam sobie wsadzić głowę pod wodę i niech ktoś stanie nade mną i coś mówi..

Ale czasem tz zbliża twarz do brzucha i powie z 2 zdania... Ja z brzuchem nie gadam bo jakoś tego nie czuje. Naturalnej mówi mi się do psa...

Ale dotykać lubię, szczególnie jak się rusza. Może jakbym miała większy brzuch to jakoś bardziej bym to czuła, a u mnie cały czas wygląda jak wzdecie po obiedzie a nie ciąża...



Tz już ma powiedziane że jeśli coś by poszło nie tak i jednak bym miała cesarke to ma walczyć o to żeby mu dali dziecko na klate. Niby praktycznie nigdy sami z siebie tego nie proponują.
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-12, 09:15   #909
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Ja wlasnie czytalam na stronie NHS tu w UK, że dorosli zazwyczaj te choroby typowo wieku dzieciecego przechodza bardzo zle wlasnie, a i powiklania moga byc gorsze.
Dlatego w UK nie szczepi sie dzieci na to - jest zasada, ze lepiej, zeby to odchorowac za dzieciaka.
Wszystko pieknie, fajnie, tylko co jak masz noworodka w domu??
Moj tak zle przechodzil bostonke, jak zlapal od mlodego. A bostonka masakra, bo u osoby doroslej moze prowadzic nawet do zapalenia opon mozgowych.
Tez mialam bostonke. Mloda zlapala od dziecka znajomych a ja od niej. Jakos to po mnie... splynelo. Jedynie bol byl okropny od tych pecherzy i mialam problem z chwytaniem czegokolwiek, stopy tez bolaly okropnie podczas chodzenia, ale oprocz tego, nic mi nie bylo.

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
A ja mam po wczorajszych zajęciach w szkole trochę mieszane uczucia, przez dawkę podanych informacji, ale najbardziej mnie zdziwiła opinia położnej, - która powiedziała, że do 38 tc niby nie powinno się głaskać brzucha, tylko go obejmować, a krem/olejek wklepywać, bo głaskanie może wywołać przedwczesny poród - wiecie coś o tym? Bo mnie zatkało ogólnie trochę.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Pierwsze slysze. Wiekszosc kobiet odruchowo glaszcze brzuch. Sama sie lapie na tym, ze czasem robie to nieswiadomie. Taka nasza natura a natura wie co robi.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-12, 09:19   #910
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Co do tego, ze dziecko slyszy - teraz mi sie przypomnialo, ze polozne nam na szkole rodzenia w tamtej ciazy opowiadaly, ze dziecko np Polakow jesli by sie je trzymalo pomiedzy mama-Polka a polozna-Angielka i te 2 osoby beda mowily innym jezykiem to dziecko w 99% przypadkow skreci glowke w kierunku mamy Mowily, ze nieraz to widzialy i probowaly

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Tez mialam bostonke. Mloda zlapala od dziecka znajomych a ja od niej. Jakos to po mnie... splynelo. Jedynie bol byl okropny od tych pecherzy i mialam problem z chwytaniem czegokolwiek, stopy tez bolaly okropnie podczas chodzenia, ale oprocz tego, nic mi nie bylo.
Wiesz... u mnie to MĄŻ przechodzil, a znikad sie nie wzielo, ze dla faceta 38 stopni goraczka to jak porod u kobiety Mowil, ze umiera
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-12, 10:06   #911
milllusia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 241
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

w tym szpitalu co bede miała cc zupełnie odmiana bo ojciec może kangurować jeśli dziecko zdrowe nic się nie dzieje uczestniczy w pomiarach nawet położna może zrobić mu zdj z maluszkiem przy 1 cc dopiero w domu mógł przytulić. Fajna pamiątka moim zdaniem. Chodź ciekawa jestem jak będzie w przypadku bliźniąt

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Ja wlasnie czytalam na stronie NHS tu w UK, że dorosli zazwyczaj te choroby typowo wieku dzieciecego przechodza bardzo zle wlasnie, a i powiklania moga byc gorsze.
Dlatego w UK nie szczepi sie dzieci na to - jest zasada, ze lepiej, zeby to odchorowac za dzieciaka.
Wszystko pieknie, fajnie, tylko co jak masz noworodka w domu??
Moj tak zle przechodzil bostonke, jak zlapal od mlodego. A bostonka masakra, bo u osoby doroslej moze prowadzic nawet do zapalenia opon mozgowych.



Tak to niestety jest, ze jak nam czegos zabraniaja, to chce sie jeszcze bardziej.
Jest jednak wiele sposobow, zeby i w cukrzycy jesc cos tam slodkiego - jest masa fajnych przepisow - moze poszukaj czegos
Ja Ci moge podeslac przepis na moje cukrzycowe muffinki Pieklam sobie w ciazy poprzedniej - z jednej porcji wychodzilo 6 i mialam na 6 dni codziennie po jednej do kawy

Banana jadlam na sniadania na omlecie - tylko 1/3 - kroilam go w plasterki i ukladalam na omlecie, ktory byl tez posmarowany maslem orzechowym, lekko opruszalam czekolada - rewelacja Albo zamiast bananow truskawki. Mozna jesc nawet te rzeczy z wysokim ig ale w malutkich ilosciach.

Galaretki takie kupne tez jadlam, tylko np pol szklanki.
Warto poszukac jakis sposob na to u siebie, bo da sie zyc

Wiem, jednak, ze to ciezkie... ja o moje ciaze sie nie staralam na pewno tak, jak Ty, ale tez ciaza z moim synem - po wczesniejszej, poronionej - byla okropnie ciezka, bo nie dosc, ze psychicznie wykanczajaca bo sie balam, czy w ogole doczekam sie zywego dziecka, to non stop cos wychodzilo... najpierw plamilam w 1. trymestrze, potem wada stop, potem cukrzyca, wielowodzie, jakies skoki cisnienia, a z w koncu wada ukladu moczowego (zasrana cukrzyca prawdopodobnie). Ciaze tez znosilam okropnie, bo bolalo mnie wsztystko, od 30tc nie bylam w stanie przejsc 100m bez bolu calego podbrzusza.
Niesprawiedliwe to... takie mam zdanie i juz. Niby ani to nasza wina ani niczyja zasluga, ale takie nierowny ten swiat.

Trzymam kciuki, zeby wszustko dobrze sie skonczylo. Najfajniejsze jest to, ze u mnie po porodzie wszystkie te dolegliwosci jak reka odjal i Tobie tego zycze
to daj ten przepis na te muffinki trzeba coś na święta zjeść do kawy :P
__________________
http://fajnamama.pl/suwaczki/zt875xa.png


https://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e5eegywedjr.png



Aniołek 24.05.2016r. 9tc[*]
Aniołek 02.07.2018r. 7tc[*]
milllusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-12, 10:23   #912
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Wiesz... u mnie to MĄŻ przechodzil, a znikad sie nie wzielo, ze dla faceta 38 stopni goraczka to jak porod u kobiety Mowil, ze umiera
Wybacz, zapomnialam, ze meskie odmiany chorob sa znacznie gorsze od kobiecych
Moj umieral na norovirusa a objawy mial bardzo lekkie.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-12, 10:43   #913
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Millusia kup sobie erytrol i naprawdę będziesz mogła bardzo dużo rzeczy słodkich zrobić bez wyrzutów sumienia. Ja w domu już od wielu lat cukru nie używam tylko erytrol i chociaż na początku smakiem odrobinę odbiega od zwykłego cukru tak teraz jest dla mnie zupełnie taki sam dodaje do kawy jak robię latte, do owsianki, jogurtu, robię sernik dietetyczny białkowy,do koktailu. Właściwie wszystko gdzie byś użyła cukier można użyć erytrolu zamiennie, a on nie ma wcale kalorii i jest naturalny i nieszkodliwy
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-12, 11:06   #914
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez milllusia88 Pokaż wiadomość
to daj ten przepis na te muffinki trzeba coś na święta zjeść do kawy :P
Podesle, jak bede w domu, bo z glowy nie pamietam niestety

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Wybacz, zapomnialam, ze meskie odmiany chorob sa znacznie gorsze od kobiecych
Moj umieral na norovirusa a objawy mial bardzo lekkie.


Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
Millusia kup sobie erytrol i naprawdę będziesz mogła bardzo dużo rzeczy słodkich zrobić bez wyrzutów sumienia. Ja w domu już od wielu lat cukru nie używam tylko erytrol i chociaż na początku smakiem odrobinę odbiega od zwykłego cukru tak teraz jest dla mnie zupełnie taki sam dodaje do kawy jak robię latte, do owsianki, jogurtu, robię sernik dietetyczny białkowy,do koktailu. Właściwie wszystko gdzie byś użyła cukier można użyć erytrolu zamiennie, a on nie ma wcale kalorii i jest naturalny i nieszkodliwy
Prawda to. Mnie akurat erytrol nie podszedl i uzywam ksylitolu od 3 lat. Ma wyzszy ig, ale smaku nie zmienia Aczkolwiek uzywam juz sporadycznie - nawet kawe juz pije bez cukru od kilku tygodni
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-12, 11:16   #915
ewka1368
Zakorzenienie
 
Avatar ewka1368
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 893
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Antonina mi tez położna mówiła o tym aby brzucha nie glaskac bo miałam problemy a podczas napinania macicy to juz w ogóle...

Wiec cos w tym jest aczkolwiek to normalne że jak mały kopie to trzymam rękę na brzuchu ale nie głaszczę 😊
__________________
19.12.2014
ewka1368 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-12, 14:11   #916
himbeere
Rozeznanie
 
Avatar himbeere
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 769
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Mała ciekawy 'eksperyment' z tymi mama i sama bym z chęcią tego doświadczyła

Kevschaa ja też nie gadam do brzucha ani mąż tylko go glaszczemy i przytulamy, jakoś też mi naturalniej mówić do psa niż do brzucha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
himbeere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-12, 14:37   #917
marynia991
Raczkowanie
 
Avatar marynia991
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 136
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Dziewczyny od jakiego allegrowicza polecacie kompletowac wyprawkę? Brakuje mi przewijają, pieluch tetrowych? Od kogo kupujecie najtaniej?
marynia991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-12, 14:57   #918
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja właśnie dzisiaj zamawiam przewijak sztywny i prześcieradła na niego i do wózka i widzę że prym wiedzie hubi World, jest jeszcze chyba świat dziecka. Ceny i asortyment podobne, na różnych wątkach dziewczyny chwaliły hubi. Żeby znaleźć wystarczy jak wpiszesz w wyszukiwarkę przewijak i przesortujesz od najczęściej kupowanych.
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-12, 15:04   #919
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja wam zazdroszcze cen tych przewijakow - tutaj najtaniej chyba na ebay 25 funtow, gdzie w PL to raptem 40zl.
Znalazlam na marketplace na fb Polka za 5f sprzedaje, moze jeszcze ma to wezme, bo stary nam sie rozsypal Ale 3 lata uzywany Mial prawo
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-12, 15:18   #920
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

chociaż coś taniego, bo suma wydatków na dziecko jest ogromna

Jeszcze nas wczoraj kumpel wkurzył, bo powiedział że bez sensu kupiliśmy przewijak wolnostojący i będziemy z niego miesiąc korzystać, a później będziemy przewijać wszędzie gdzie się da

Pokoik już zrobiony, w poniedziałek przyjadą szafki i będziemy składać

Ostatni większy wydatek to laktator, bo podejrzewam że z akcesoriami z 700 będę musiała zapłacić.
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-12, 15:30   #921
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

To zalezy tylko od Was - my tam zanosilismy malego na przewijak bo tak wygodniej bylo. W zasadzie caly dzien lezal na lozeczku, na noc go tylko sciagalismy, a i w nocy jak przebieralismy mlodego, to sie go kladlo.
Pamietam, jaki byl slodki, taki zaspany Mam takie fajne wspomnienia tego przebierania go po nocy
Najgorsze bylo to, ze to czesto bylo tak ze spimy - placz, pampers, mleko, pampers i dopiero do spania - godzina schodzila
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-12, 15:36   #922
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

To nie idzie w takiej sytuacji dopiero po karmieniu dziecka przewijać? Chyba że z pieluszki mocno czuć? Szczerze mówiąc tylko raz zmieniłam pieluche i to trochę starszemu dziecku i pamiętam że było to dla mnie dość traumatyczne. Mój tz uciekał sprintem z pokoju po rozwinięciu pieluchy
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-12, 15:44   #923
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

U nas to byl taki okres pamieta, ze maly robil kupe przed jedzniem i zaraz po :P Stad takie czeste zmiany.
Pamietam, ze w ksiazce Harveya Karpa jest o tym.

O:



---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

U doroslego dziala to podobnie, ale my mamy juz lepiej wyksztalcony uklad wiec nie odczuwamy bolu przed jedzeniem, a dzieci moga odczuwac wlasnie skurcze bolesne przed jedzeniem.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019

Edytowane przez mala_biegaczka
Czas edycji: 2019-04-12 o 15:44
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-12, 17:11   #924
marynia991
Raczkowanie
 
Avatar marynia991
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 136
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Dzięki kevschaa😊 nasz przewijak ma już 10 lat bo jest po moich chrzesniakach jeszcze😂 więc jest baaaardzo wysłużony ale pod prześcieradłmi nie widać. Jednak czas już na nowy.

Właśnie to zależy jakie ma kto podejście, córka ma 2 lata a my nadal z niego korzystamy tyle że leży u niej w pokoju na materacu takim dodatkowym dla nas(bo jak ją usypiamy to lezymy na tym materacu koło jej łóżeczka). Do momentu aż zaczęła siadac mieliśmy przewijak na komodzie. Było to dla nas wygodniejsze i nadal jest żeby przewijać w jednym miejscu bo zawsze pod ręką była woda, waciki, krem itd a nie walało się to po całym domu
marynia991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-12, 18:09   #925
himbeere
Rozeznanie
 
Avatar himbeere
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 769
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja przewijalam przed jedzeniem jak próbowałam kp i mała trochę wypila to od razu następna kupka leciała w pampersa z tego co czytałam to przez siądę się tak dzieje a jak była tylko na mm to zawsze przed zmieniałam a podczas butli zasypiala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
himbeere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-12, 18:19   #926
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Ja wam zazdroszcze cen tych przewijakow - tutaj najtaniej chyba na ebay 25 funtow, gdzie w PL to raptem 40zl.
Znalazlam na marketplace na fb Polka za 5f sprzedaje, moze jeszcze ma to wezme, bo stary nam sie rozsypal Ale 3 lata uzywany Mial prawo
Ja trafilam uzywany za 15f na stelazu razem z wanienka.

Przescieradla na przewijak czy do wozka odpuszczam. Kupilam kilka flaneli i bede ich w tym celu uzywac.
Jedyne przescieradla jakie kupilam, to do kosza Mojzesza bo tam jednak dziecko bedzie spalo cala noc i nie chce ryzykowac podwijaniem sie flaneli.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-12, 18:56   #927
ewka1368
Zakorzenienie
 
Avatar ewka1368
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 893
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

My również bardzo dużo korzystalismy z przewijają bylo nam tak wygodnie bardzo!



Ja laktator kupie jak będzie potrzeba po urodzenia😊 w kazdej aptece dostępny wiec problemu nie bedzie
__________________
19.12.2014
ewka1368 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-12, 19:24   #928
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

My z kolei w ogóle. Jakoś tak wygodniej nam było na łóżku na spokojnie, bądź na podłodze, zależy gdzie było dziecko.
A tak w ogóle temat wyprawki uważam za niemal zamknięty. Została mi moją wyprawką do szpitala pod postacią koszul, kosmetyków i klapek. Więc jest sukces i mogę spokojnie patrzeć na większe rozmiary jak będzie jakaś promocja.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-12, 19:35   #929
ewela2612
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 298
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Tak z ciekawosci... Drugi raz przechodzi sie tak samo jak pierwszy, czy lzej? Bo nigdzie nie widzialam informacji na ten temat.
Pierwszego razu jako dziecko nie pamiętam, natomiast drugi raz bardzo źle wspominam...Wysypana jakoś strasznie nie byłam ale gorączka i to swędzie do szału mnie doprowadzało. Przez dwa pierwsze dni nie byłam w stanie nawet z łóżka wstać.... początek ospy był jednocześnie końcem karmienia piersią (dobrze, że córa miała już prawie 6 miesięcy)
Także kochana nie myśl za wiele bo co ma być to będzie- ja bardzo mocno trzymam kciuki żeby Cię to ominęło
ewela2612 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-12, 19:39   #930
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Ja trafilam uzywany za 15f na stelazu razem z wanienka.

Przescieradla na przewijak czy do wozka odpuszczam. Kupilam kilka flaneli i bede ich w tym celu uzywac.
Jedyne przescieradla jakie kupilam, to do kosza Mojzesza bo tam jednak dziecko bedzie spalo cala noc i nie chce ryzykowac podwijaniem sie flaneli.

Te prześcieradła są tak tanie, że wole mieć wszystko na gumce żeby mi się nie przesuwało.


Cytat:
Napisane przez ewka1368 Pokaż wiadomość
My również bardzo dużo korzystalismy z przewijają bylo nam tak wygodnie bardzo!



Ja laktator kupie jak będzie potrzeba po urodzenia😊 w kazdej aptece dostępny wiec problemu nie bedzie

Ja laktator kupię na sam koniec w sklepie który ma 60 dni na zwrot. Jak się okaże że nie będę potrzebować to oddam, a będę spokojniejsza wiedząc że mam go cały czas obok


W ogóle to ostatnio w szkole rodzenia babka opisywała nam wszystkie szpitale u mnie w mieście i zrezygnowałam z tego który był moim pierwszym wyborem. Powiedziała że jeśli dziecko jest na oddziale noworodkowym to dają mu glukozę (nawet jeśli rodzice nie wyrażają zgody) i że nie ma żadnego wsparcia laktacyjnego. Od razu przynoszą butelkę i mówią żeby karmić butelką. Do tego bardzo dużo zzo dają i bardzo szybko (co pewnie dla niektórych jest plusem).

I tak cały czas się boję że pojadę do szpitala rodzić, a tam mi powiedzą, że nie ma miejsca....




I zaczęłam się zastanawiać nad odejściem wód. Co jeśli stanie mi się to w łóżku i zaleje cały materac? Albo w aucie i zaleje całe auto? Zastanawiałam się czy od 37 tc nie zacząć nosić pampersa
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-15 20:17:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:57.