Mamy LIPCOWE 2019 cz.2 - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-04-13, 19:43   #961
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
takie sobie dzis kupilam i wcinam łyżeczką
O bosz, opedzlowalabym taka puszke, ale maz by mnie chyba zabil
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-14, 10:44   #962
marynia991
Raczkowanie
 
Avatar marynia991
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 136
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja też uważam że puzzle piankowe czy mata jest bardziej higieniczna. Przy córce miałam puzzle i wkurzaly mnie ze jak je podnosiłam do odkurzania to się non stop rozkładały a i córka jak była ruchliwa to je rozkładały i toznosiła po całym domu więc teraz planuje mate. Na dywan jak uleje czy coś to już nie jest łatwo tego posprzątać a i non stop kurz tam. A mate czy puzzle można umyć i po sprawie. Ja czysciłam takim sprayem z lovela żeby nie chemią bo je non stop gryzła. A moja bardzo dużo ulewała więc na dywan bym się napewno nie odważyła.

Co do przewijaka z wanienką mi się wydaje to nie praktyczne bo na krótko starcza, później i tak trzeba większą kupić.
marynia991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-14, 13:55   #963
ewka1368
Zakorzenienie
 
Avatar ewka1368
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 893
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Miałam dywan w pokoju teraz mam panele i jak teraz widzę ile godzien kurzu na tych panelach to aż mnie ciary przechodzą co było w tym dywanie....

Panele ścieram co dzień a dywanu co dzień nie odkurzalam bo tego kurzu widac noe było....😨
__________________
19.12.2014
ewka1368 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-14, 14:11   #964
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Kurz niestety jest wszedzie. Na sofach, fotelach, firankach, zaslonach, roletach, doslownie na wszystkim. Grunt, to w miare regularnie odkurzac i scierac kurze wilgotna szmatka (bo scierajac na sucho, spora jego czesc wraca do obiegu).
Ja mam w sypialni i na chodach wykladzine. Odkurzam regularnie i 2 razy w roku jest prana. Przy okazji prane sa dywaniki z korytarza i salonu, chociaz te, jak jest pogoda, sama traktuje vanishem do dywanow, wiec odswierzane sa kilka razy w roku. Corka u siebie ma dosyc lekki dywan, ktory zajmuje pol pokoju, wlosie jest krotkie wiec nie ma problemu z odkurzaniem a jak trzeba go przeprac, to tez nie ma problemu. Wieszam na linke i szoruje.
Na dobra sprawe wszystko trzeba sprzatac, nawet maty czy inne wynalazki. Kazdemu co innego pasuje, ale wszystko da sie utrzymac w czystosci.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-14, 14:55   #965
marynia991
Raczkowanie
 
Avatar marynia991
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 136
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Wiecie dziewczyny mi nie chodzi że ogólnie dywany są złe, czy cos😊 bo samej mi się podobają😊. Bardziej mi chodziło że jako podkład dla dziecka ćwiczącego obroty, raczkowanie i inne😊 bo takie dziecko wszystko bierze do buzi i wgl. Sam dywan w sobie nie uważam za nic złego, ale w kontekście spędzania na nim kilka godzin dziennie przez niemowlaka wydaje mi się nie higieniczny.
marynia991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-14, 15:02   #966
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ale z drugiej strony taka sterylność też nie jest wskazana. Organizm dziecka musi nauczyć się walczyć z różnymi wirusami, zarazkami. Sama ostatnio kupiłam dywan i pewnie będę na nim kładła małą.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-14, 15:26   #967
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Myślę że kurz by mi przeszkadzał tylko w przypadku noworodka, w przypadku 3 i więcej miesięcznego dziecka położenie go na nowym dywanie nie będzie problemem.

Jeszcze ewentualnie rozważę matę ze względu na to że się składa. No ale widziałam że przez te składanie ma rowki, a nie jednolitą strukturę, więc pewnie też nie jest do końca wygodne
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-14, 16:21   #968
Icannotfly
Zakorzenienie
 
Avatar Icannotfly
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 6 166
GG do Icannotfly
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

My wywaliliśmy duży dywan z pokoju na rzecz malutkiego chodniczka tylko pod stół, a z sypialni wywaliliśmy wykładzinę dywanową. Zawsze to mniej miejsc na kurz.


A jaki materac do łóżeczka kupujecie? Czytalam, ze w tych naturalnych (z gryki, kokosa) mogą pojawić się robaki..
__________________
Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas...



Icannotfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-14, 16:31   #969
himbeere
Rozeznanie
 
Avatar himbeere
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 769
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja na szczęście mam psa i moja córka od początku nie miała sterylnego mieszkania i za często nam nie choruje i póki co nie ma żadnych alergii. Ja sama mam dywan w salonie ale jednak będę mieć mate by na macie leżało albo będę koc kładla na dywan

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Od trzech dni mnie bolą kości łonowe spacery ograniczam do minimum chociaż jest ciężko :/ w nocy gdy przekręcam się na bok to się budzę przez ból

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
himbeere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-14, 20:35   #970
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez himbeere Pokaż wiadomość
Ja na szczęście mam psa i moja córka od początku nie miała sterylnego mieszkania i za często nam nie choruje i póki co nie ma żadnych alergii. Ja sama mam dywan w salonie ale jednak będę mieć mate by na macie leżało albo będę koc kładla na dywan

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Od trzech dni mnie bolą kości łonowe spacery ograniczam do minimum chociaż jest ciężko :/ w nocy gdy przekręcam się na bok to się budzę przez ból

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mialam kota jak sie mloda urodzila, wiec tez sterylnie nie bylo, ale alergiczka jest od urodzenia tak samo jak ja (mleko).
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-14, 20:48   #971
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez himbeere Pokaż wiadomość
Ja na szczęście mam psa i moja córka od początku nie miała sterylnego mieszkania i za często nam nie choruje i póki co nie ma żadnych alergii. Ja sama mam dywan w salonie ale jednak będę mieć mate by na macie leżało albo będę koc kładla na dywan

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Od trzech dni mnie bolą kości łonowe spacery ograniczam do minimum chociaż jest ciężko :/ w nocy gdy przekręcam się na bok to się budzę przez ból

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas to samo, pies, brak chorób i alergii. Generalnie zyjemy normalnie. Ma kontakt z dywanem w salonie u moich rodziców. Nie wiem czy kładłyście kiedys głowe na dywan? Mi często sie wlasnie u mamy zdarzyło, i nie moge znieśc tego zapachu, takim kurzem daje - ale w pewnych kwestiach mam wyczulonu węch. Prany kilka razy w roku, odkurzany ze 2/3 razy w tygodniu. I jak dla mnie okej, lubi ma. Ja tam nie krytykuje, ja nie chce i nie mam 👍
Po prostu jestem calkowicie na nie w kwestii kladzenia na nim niemowlaka ktoremu główka spada prosto w ten dywan czy uczy sie na nim turlac itp. Takie nieprzyjemne mi sie to wydaje, ja bym nie chciala tak sama, wiec i dziecka nie dam. Ale juz jak sobie siedzi i uklada klocki itp to inna kwestia.
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-15, 07:37   #972
pelnoletnia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 706
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

dziewczyny, powiedzcie mi jak to jest u Was, myślicie, że mogę zadzwonić do mojej pani doktor i poprosić o zwolnienie do świąt czy umówić się na wizytę i na wizycie poprosić? obudziłam się dzisiaj z mega opryszczką, zmęczona, zniechęcona i chce te 3 dni do świąt odpocząć. zwolnienia są teraz elektroniczne a ja wizytę mam 30 kwietnia więc nie uśmiecha mi się teraz jechać żeby osobiście poprosić o zwolnienie. co myślicie, dzwonić?
pelnoletnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 08:01   #973
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez pelnoletnia Pokaż wiadomość
dziewczyny, powiedzcie mi jak to jest u Was, myślicie, że mogę zadzwonić do mojej pani doktor i poprosić o zwolnienie do świąt czy umówić się na wizytę i na wizycie poprosić? obudziłam się dzisiaj z mega opryszczką, zmęczona, zniechęcona i chce te 3 dni do świąt odpocząć. zwolnienia są teraz elektroniczne a ja wizytę mam 30 kwietnia więc nie uśmiecha mi się teraz jechać żeby osobiście poprosić o zwolnienie. co myślicie, dzwonić?
nie wiem jak mój lekarz podszedłby do tematu, myślę że najlepiej zadzwonic i zapytać sama ci powie czy wizyta jest konieczna czy da sie to załatwić bez.

Ja juz dzis po pobraniu krwi. Juz drugi raz jechalam 20km do labolatoriyn bo te blisko mnie nie ma pierwszeństwa dla kobiet w ciąży. Wiec czasowo wychodze lepiej jak jadę tyle km
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 08:10   #974
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

martynka89 dywanu w lazience mam nadzieje nie macie ? to jest najwieksze obrzydlistwo, jakie widzialam w UK :P

My mamy dywan na schodach juz tylko, w sypialni i w 3. wolnym pokoju na gorze - tam to taka wykladzina w sumie, bez wlosow - latwa w utrzymaniu. Synek ma panele, w salonie też polozylismy panele, bo po kupnie domu pralam dywany, ale on wtedy raczkowal i zaczynal chodzic i jak codziennie widzialam, jakie wieczorem mial skarpety czarne mimo wszystko, to po 3 miesiacach od razu zmienilismy na panele. To był piekny remont :P

marttb pierwszenstwo kobieta w ciązy ma gwarantowane prawnie, odgórnie i lab może sie cmoknąc w zad - ja bym wydrukowała dosłownie rozporządzenie i z tym poszła do labu, a nie jechala 20km :P W teorii, bo w praktyce, tak lubie jezdzic, że pewnie przejechalabym się te 20km dla frajdy

pelnoletnia przedzwon, zapytaj - mozliwe, ze przedluzy ew na wizyte ile musialabys czekac ? Z pewnoscia odpocznij, jak sie nie czujesz dobrze

Ty jestes nauczycielka, dobrze pamietam?
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 08:21   #975
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

mala biegaczka - a widzisz, jak pytalam pania pracujacą w recepcji to powiedziała wtedy ze teoretycznie mam pierwszeństwo ale i tak nikt mnie nie puści i żebym czekala. Więc skoro juz wiedzialam ze ona mnie nie poprze to mnie ludzie nie puszcza na pewno, a wywieszki nie ma o pierwszeństwie kobiet w ciąży.
W tym drugim lab juz jest wiec ludzie klną, ale pod nosem i grzecznie puszczają no i ja lubię też jezdzić samochodem
swoja droga weszłam putam grzecznie czy ktos korzysta z pierwszeństwa, wszyscy ze nie, mowie grzecznie ze ja w takim razie skorzystam i tak mi glupio bo w plaszczu brzucha nie widac i łapie sie za guzik zeby odpiąc i pokazać brzuch ale połapałam sie i mysle głupka z siebie robic nie będę i nie odpiełam tego guzika.

dziewczyny jestem nienormalna. siedze w aucie i czekam na męża, pisze w telefonie podnosze głowę i mysle 'samochod mi zjezdza', rozgladam się no nie, stoimy. Wiec pisze dalej, patrze do gory, no znowu zjezdza. juz chce leciec do przodu zaciagnac reczny, patrze a tu auto obok nas po prostu sie rusza
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 09:49   #976
Icannotfly
Zakorzenienie
 
Avatar Icannotfly
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 6 166
GG do Icannotfly
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Dzisiaj powinny przyjść kocyki i pieluchy. A jutro łóżeczko W końcu coś ruszymy.
__________________
Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas...



Icannotfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 10:06   #977
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja w przyszłym tygodniu zamierzam pomalować łóżeczko małej, bo mam urlop caly tydzien Zastanawiam sie czy zostawic je biale, czy moze jakis inny kolor
Musze poczytać, jak je przygotować - czytałam, że najlepiej drobny papier scierny i na mokro zmatowic wystarczy tylko, a potem pomalowac.
No i farbe musze znalezc jakas bezpieczna. Na plus, że bede malowala na ogrodku, to i sama wdychac nie bede

Kiedy macie wizyty dziewczyny nastepne?
U mnie szczepienie teraz w czwartek, 30 kwietnia polozna i 16 maja usg.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 10:12   #978
Iwonexx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 728
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja wizyte mam dopiero 8 maja.. ale dzisiaj wybieramy sie do szkoly rodzeniaaa. na szczescie na ta wizyte nie musze robic zadnych badan.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"WSTAŃ, nie skupiaj się na swoich słabościach i wątpliwościach żyj wyprostowany"
Jan Paweł II

25.07.2018 (6tc)
Iwonexx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 10:18   #979
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
martynka89 dywanu w lazience mam nadzieje nie macie ? to jest najwieksze obrzydlistwo, jakie widzialam w UK :P

My mamy dywan na schodach juz tylko, w sypialni i w 3. wolnym pokoju na gorze - tam to taka wykladzina w sumie, bez wlosow - latwa w utrzymaniu. Synek ma panele, w salonie też polozylismy panele, bo po kupnie domu pralam dywany, ale on wtedy raczkowal i zaczynal chodzic i jak codziennie widzialam, jakie wieczorem mial skarpety czarne mimo wszystko, to po 3 miesiacach od razu zmienilismy na panele. To był piekny remont :P

marttb pierwszenstwo kobieta w ciązy ma gwarantowane prawnie, odgórnie i lab może sie cmoknąc w zad - ja bym wydrukowała dosłownie rozporządzenie i z tym poszła do labu, a nie jechala 20km :P W teorii, bo w praktyce, tak lubie jezdzic, że pewnie przejechalabym się te 20km dla frajdy

pelnoletnia przedzwon, zapytaj - mozliwe, ze przedluzy ew na wizyte ile musialabys czekac ? Z pewnoscia odpocznij, jak sie nie czujesz dobrze

Ty jestes nauczycielka, dobrze pamietam?
O matko! Nie, do glowy by mi nie przyszlo, zeby miec w lazience dywany
Pomijajac oczywiscie dywanik lazienkowy na ktory sie staje po wyjsciu z wanny
Ja tez mam wykladzine na schodach i ta w ogole wlosia nie ma. Jest gladka. U corki sa panele a dywan na pol pokoju dlatego dalismy bo ona czesto klocki uklada i siedzi na podlodze a panele sa chlodne, ale on jest cienki i lekki wiec bez problemu moge go wyniesc i porzadnie wyszorowac co jakis czas. W salonie tez mam panele i maly dywanik pod lawa no i wykladzine u siebie w sypialni, ale tez jest calkowicie gladka.
Mieszkanie nie jest moje i tez nie chce wszedzie szalec z panelami bo nie wiem ile tu pomieszkam. Corka sie zalapala na panele bo z salonu zostalo akurat tyle, ze starczylo na jej pokoj.

---------- Dopisano o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:16 ----------

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Ja w przyszłym tygodniu zamierzam pomalować łóżeczko małej, bo mam urlop caly tydzien Zastanawiam sie czy zostawic je biale, czy moze jakis inny kolor
Musze poczytać, jak je przygotować - czytałam, że najlepiej drobny papier scierny i na mokro zmatowic wystarczy tylko, a potem pomalowac.
No i farbe musze znalezc jakas bezpieczna. Na plus, że bede malowala na ogrodku, to i sama wdychac nie bede

Kiedy macie wizyty dziewczyny nastepne?
U mnie szczepienie teraz w czwartek, 30 kwietnia polozna i 16 maja usg.
Ja mam dzis gina.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-15, 10:19   #980
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja 3 prenatalne mam w środę i w końcu się dowiem czy wszystko jest ok z brzuszkiem i innymi parametrami. Mam nadzieję że mała robiła masę przez ostatnie 3 tygodnie



W sumie macie rację z dywanami, poszukałam i znalazłam antypoślizgowe maty do raczkowania i w coś takiego się zaopatrzę. Wcześniej maty kojarzyły mi się z grubszymi kocykami, które tak czy tak będą się rozjezdzac pod dzieckiem, ale chyba te antypoślizgowe będą ok.



Mama mnie zameczy ubrankami. Mówiłam jej ze juz dość i potrzebuje tylko body z krótkim rękawkiem i skarpetki, a ona kolejnych kilka spioszkow. Mam chyba z 20 spioszkow w rozmiarze 62.

Pomijając już fakt, że raczej planowałam ubierać body+spodenki albo polspioszki...

I mówiłam że nie chce żadnych bucików bo buty planuje ubierać jak zacznie chodzić to oczywiście musiała kupić małe tenisówki :p

Do lipca pewnie będę miała z 30 śpioszków...
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 10:27   #981
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

ja mam jutro czekam niecierpliwie

ja mialam te miekkie maty edukacyjne, tragedia. polozylam corke na niej zeby cwiczyla głowke na podlodze, pod spodem tylko panele, na to mata i jak walnela nosem i wpadla w ryk to wszystkie 3 schowałam i oddalam tak szybko jak dostalam. od razu zamowilam puzzle piankowe
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 10:27   #982
pelnoletnia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 706
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

mala_biegaczka, tak jestem nauczycielką🙂 w obecnej sytuacji w Polsce to strach się przyznać, że jest się nauczycielem😀
pelnoletnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 10:30   #983
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

martynka89 znajomi mieli w lazience dywan - makabra Z czasem zmienili sami we wlasnym zakresie na linoleum - wlasciciela sie nie mogli doprosic.

Moj mlody ma w pokoju na panelach tez dywanik - ten taki maly z ikei - swietny jest - antyposlizgowy wlasnie - raz w miesiacu go normalnie wrzucam do pralki na super szybki program (15 stopni) i po sprawie.
Ma tez puzzle - te ze skip hop w internetach robia furore, a ja tez polecam te czeskie - maja 'zdrowy' sklad Sa super grube - 16mm - i termoizolacyjne Byly idealne jak maly zaczal sie turlac i zszedl na podloge - ok 4 mż. Teraz chyba dokupie drugi zestaw dla malej.

https://puzzle-piankowe.pl/index.php...emart&Itemid=2

Trzeba przy puzzlach uwazac na te chinskie, niezdrowe smrody.

Kevscha haha Ja mam chyba z 6 spiochow i wiecej nie chce. 3 kupilam, 2 kupila moja mama takie na 62 i 1 mam od znajomej z paczki. Mam tez 2 pary polspiochow i taki zestaw body z dlugim rekawem + polspiochy wydaja mi sie sensowniejsze do spania. Chociaz podobno dzieci czasem je potrafia sciagac, jak sie wierca. Ale u nas mala bedzie tez w spiworku Zobaczymy

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Cytat:
Napisane przez pelnoletnia Pokaż wiadomość
mala_biegaczka, tak jestem nauczycielką🙂 w obecnej sytuacji w Polsce to strach się przyznać, że jest się nauczycielem😀
Masakra, współczuję tego wieszania psów... Ja Was wspieram!
Uważam, że nawet, jeśli to jest niekoniecznie teraz korzystne dla tych roczników koncowych, to długofalowo to jest dla ogółu dobre i mysle, ze dobrze ze to sie dzieje. Gdybym sama miała dziecko w wieku szkolnym, starałabym się mu wytlumaczyc, ze to dla niego tez lekcja.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 10:37   #984
pelnoletnia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 706
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

miło słyszeć słowa wsparcia 🙂



Co do lekarza, zadzwoniłam i właśnie czekam aż mnie przyjmie bo chce mi wystawić receptę na to paskudztwo. wyglądam jak po botoksie
pelnoletnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 10:41   #985
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Strajki zawsze w jakies grupy spoleczne uderza i taka ich zasada - to jest z definicji takie dzialanie siłowe, inaczej nie zadziała.

U nas strajkuja smieciarze - to dopiero uciazliwe, jak mi sie pietrza smieci przed domem, ale staram sie ich rozumiec. Sama mam taka lekcje, ze teraz zgniatam butelki i staram sie generowac mniej smieci przynajmniej objetosciowo, skoro nie wiadomo, kiedy smieciarka na ulicy zawita Ich strajk polega na tym, ze bardzo przepisowo teraz pracuja po prostu - zjezdzaja na przerwy do bazy itd - trzymaja sie regul stricte - nie to, ze w oogle nie pracuja. Ale przez ta dokladnosc, wolniej to idzie, co widac, bo jak normalnie u nas w czwartki jezdza, tak teraz nie wiadomo. Raz nie byli ch 2 tygodnie, innym razem w sobote zawitali.
Tez mieszkam w okolicy gdzie ludzie o to dbaja, ale niektore dzielnice u nas w miescie to podobno juz zagrozenie skazeniem srodowiska. Ale kazdy sobie rzepke skrobie. Ja tam o swoje podworko dbam.

Oby pomoglo ! Wspolczuje..
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019

Edytowane przez mala_biegaczka
Czas edycji: 2019-04-15 o 10:42
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 10:52   #986
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez pelnoletnia Pokaż wiadomość
mala_biegaczka, tak jestem nauczycielką w obecnej sytuacji w Polsce to strach się przyznać, że jest się nauczycielem
No strasznie wieszają na was psy, a przecież nauczyciele jednak są tym filarem społeczeństwa. Przynajmniej jednym z kilku. Jakieś to społeczeństwo głupie i krótkowzroczne się zrobiło.

Dywanik w łazience u nas odpada. Są tylko w salonie i u młodych w pokojach. Jakoś tak przytulniej jest. Wracając do łazienki to my kładziemy jak wychodzimy z wanny ręcznik i zawsze na nim jest tyle kurzu czy paprochów... Najwięcej zawsze i ja nie wiem skąd ten syf się bierze... Kupiliśmy Roborocka ostatnio i mam wrażenie że jest czyściej niż po moim odkurzaniu. Jestem bardzo zadowolona z niego.

Ja wizytuje w tym tygodniu, muszę zrobić badania... Ale to będzie wizyta na zasadzie wejście/wyjście więc się nie liczy.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 10:55   #987
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja po powrocie do Pl planuje zakup jakiegos odkurzacza takiego automatycznego, zeby moc co 1-2 dni zapuscic jak nikogo w domu nie ma. Raz w tygodniu recznym porzadnie sprzatnac.
Teraz jakos z domem pietrowym mi nie po drodze do tego zakupu.
Chociaz w sumie glownie na dole spedzamy czas to moglby chodzic - mamy tylko kuchnie i salon na dole.

Ale jak ma sie dzieci, to kurz jest obowiazkowy. Moj gania jak szalony po domu - ciezko o brak kurzu.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 11:09   #988
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja po krzywej. Glukoza była znośna do wypicia, ale nie wypilabym tego, gdybym nie musiała. Nic mi się nie działo, żadnych zawrotów, omdleń. Jedynie co, to za trzecim razem było ciężko krew pobrać, bo zrobił się skrzep.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 12:15   #989
Icannotfly
Zakorzenienie
 
Avatar Icannotfly
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 6 166
GG do Icannotfly
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Moja mala dziś ma lenia. Muszę ją obudzić muzyką bo oszaleję
Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Ja w przyszłym tygodniu zamierzam pomalować łóżeczko małej, bo mam urlop caly tydzien Zastanawiam sie czy zostawic je biale, czy moze jakis inny kolor

Musze poczytać, jak je przygotować - czytałam, że najlepiej drobny papier scierny i na mokro zmatowic wystarczy tylko, a potem pomalowac.

No i farbe musze znalezc jakas bezpieczna. Na plus, że bede malowala na ogrodku, to i sama wdychac nie bede



Kiedy macie wizyty dziewczyny nastepne?

U mnie szczepienie teraz w czwartek, 30 kwietnia polozna i 16 maja usg.
Ja w środę po świętach
__________________
Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas...



Icannotfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 12:15   #990
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Dzisiaj na szkole rodzenia będę miała warsztaty z chustonoszenia, mega się cieszę )

Ja powinnam mieć wizytę w tym tygodniu, ale od jakiegoś czasu, nie mogę dodzwonić się do mojego gin żeby się umówić.....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-15 20:17:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:51.