Mamy LIPCOWE 2019 cz.2 - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-05-23, 09:35   #2041
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

No to już mi lepiej. Chociaż w tych ostatnich tygodniach rośnie najwięcej..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

W lidlu są ubrania ciążowe i dla niemowlaków. Jakby któraś jeszcze potrzebowała.

Edytowane przez Patti_1
Czas edycji: 2019-05-23 o 09:38
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-23, 09:39   #2042
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Patti_1 Pokaż wiadomość
No to już mi lepiej. Chociaż w tych ostatnich tygodniach rośnie najwięcej..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to normalne. Teraz to juz ida typowo na mase, nabieraja tkanki tluszczowej Owszem uklady caly czas dojrzewaja ale to juz nie to co w 2. trymestrze.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-23, 09:54   #2043
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja się zastanawiałam nad koszem, ale w końcu nie zamawiałam - teraz okazuje się, że w wyprawce od miasta dostaniemy tyle, że są ponoć notorycznie opóźnienia z wydawaniem ich mamom, oby Bianka do czasu przyjazdu kuriera nie była już za duża na kosz

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-23, 09:59   #2044
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Podejrzewam, że pół roku to max jak dziecko w nim poleży, ale mi by się przydał, bo jak się przeprowadzimy to sypialnia na górze, a wolałabym położyć w koszu niż na kanapie w salonie. Tym bardziej, że mamy psa.
Zazdraszczam, fajne są te prezenty od miasta a kosz nie taki tani..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-23, 10:04   #2045
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Zawsze możesz pojechać po emocjach i powiedziec, ze jestes zmeczona i nie dasz rady
Zrob, jak uwazasz, ale jak widzisz oni nie maja skrupułów trzymać Cię dłużej więc Ty nie miej skrupułów odmawiać jakiejś fizycznej pracy, która narażać może Ciebie i dziecko na niebezpieczenstwo. Stawiaj teraz siebie na pierwszym miejscu.
No wlasnie tak mu to tlumaczylam, ze pewne rzeczy jest ciezko mi robic a nie chce byc nie fair.
Krzywdy sobie ani dziecku bym nie zrobila, bo nawet gdybym chciala cos dzwignac albo jakas ciezsza prace robic, to nikt by mi tam na to nie pozwolil. Pozostaje jedynie kwestia mojego samopoczucia spowodowanego tym, ze nie moge zrobic wszystkiego.
Zobacze, co powie HR.

Moj bobas jest wagowo w normie, problem w tym, ze ja tyje szybciej niz wczesniej a dopada mnie ogromna ochota na niezdrowe jedzenie. Oczywiscie czesto zastepuje slodycze np suszonymi owocami, ale to nie to samo i musze zjesc srednio co 2 dni zelki czy pol czekolady. Ostatnio w 2 dni zjadlam duza paczke chipsow.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-23, 10:40   #2046
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
No wlasnie tak mu to tlumaczylam, ze pewne rzeczy jest ciezko mi robic a nie chce byc nie fair.
Krzywdy sobie ani dziecku bym nie zrobila, bo nawet gdybym chciala cos dzwignac albo jakas ciezsza prace robic, to nikt by mi tam na to nie pozwolil. Pozostaje jedynie kwestia mojego samopoczucia spowodowanego tym, ze nie moge zrobic wszystkiego.
Zobacze, co powie HR.

Moj bobas jest wagowo w normie, problem w tym, ze ja tyje szybciej niz wczesniej a dopada mnie ogromna ochota na niezdrowe jedzenie. Oczywiscie czesto zastepuje slodycze np suszonymi owocami, ale to nie to samo i musze zjesc srednio co 2 dni zelki czy pol czekolady. Ostatnio w 2 dni zjadlam duza paczke chipsow.
Ja sie wyzbyłam wszelkich skrupułów wobec pracodawców, bo jak przyjdzie co do czego, to każdy patrzy siebie. Nie zaniedbuję swoich obowiązków, żeby nikt mi niczego nie mógł zarzucić, ale się nie wychylam i skupiam raczej na sobie. Nie warto się zbytnio przejmować.
Aczkolwiek u mnie jest czynnik taki, ze ja wiem, że tu nie wracam - może co innego by było, gdybym wracała do tej pracy. Aczkolwiek i tak wszyscy sa zadowoleni ze mnie, nie powiem.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-23, 13:01   #2047
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Ja sie wyzbyłam wszelkich skrupułów wobec pracodawców, bo jak przyjdzie co do czego, to każdy patrzy siebie. Nie zaniedbuję swoich obowiązków, żeby nikt mi niczego nie mógł zarzucić, ale się nie wychylam i skupiam raczej na sobie. Nie warto się zbytnio przejmować.
Aczkolwiek u mnie jest czynnik taki, ze ja wiem, że tu nie wracam - może co innego by było, gdybym wracała do tej pracy. Aczkolwiek i tak wszyscy sa zadowoleni ze mnie, nie powiem.
Ja raczej wroce, bo ciezko znalezc u nas prace w godzinach tzw szkolnych a tam mi pasuje, bo ide do pracy jak maz ma przerwe u siebie, wiec malym by sie opiekowal i corke ze szkoly odbiera. Nie moge pracowac np na wieczory, bo opiekunka mi sie nie kalkuluje a druga sprawa, ze moja corka, to dziecko z problemami i potrzebuje pomocy oraz dyscypliny a nie nadzoru osoby, ktora wcisnie jej w reke tablet, wlaczy TV albo bedzie sie na nia drzec, bo jest "niegrzeczna".
Moze mi sie uda isc na jakis kurs jak bede na macierzynskim, to bede miala wieksze pole manewru. Tylko, ze to tez jest od pracy meza zalezne, bo on ma stale dni wolne. Jednak to on caly etat robi, wiec ja musze sie dopasowac.
Teraz nie bede sobie tym glowy zawracac. Od wrzesnia startuja kursy, wiec moze akurat.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-23, 15:09   #2048
Icannotfly
Zakorzenienie
 
Avatar Icannotfly
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 6 166
GG do Icannotfly
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Ja sie wyzbyłam wszelkich skrupułów wobec pracodawców, bo jak przyjdzie co do czego, to każdy patrzy siebie. Nie zaniedbuję swoich obowiązków, żeby nikt mi niczego nie mógł zarzucić, ale się nie wychylam i skupiam raczej na sobie. Nie warto się zbytnio przejmować.

Aczkolwiek u mnie jest czynnik taki, ze ja wiem, że tu nie wracam - może co innego by było, gdybym wracała do tej pracy. Aczkolwiek i tak wszyscy sa zadowoleni ze mnie, nie powiem.
U mnie podobne podejście... Ale ja też nie wracam do byłej pracy. Nie wiem czy nie będę szukać czegoś tylko na pół etatu przynajmniej na początek.
__________________
Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas...



Icannotfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-23, 15:13   #2049
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja bardzo chcę wrócić po macierzyńskim ale nie wiem co wtedy z maluchem. Nie bardzo będę miała go z kim zostawić a do żłobka za daleko.. zobaczymy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-23, 15:13   #2050
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Heh, ja do pracy wybieram sie za jakjes 3,5 roku

u nas cięzki czas, ja juz jestem wrakiem. Mam nadzieję że noc będzie lżejsza i dzien jutrzejszy też.

Dziś wszedł kafelakrz i kafelkuje kotłownie, potem leci dalej! ajajjjaj
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-23, 15:20   #2051
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
Heh, ja do pracy wybieram sie za jakjes 3,5 roku

u nas cięzki czas, ja juz jestem wrakiem. Mam nadzieję że noc będzie lżejsza i dzien jutrzejszy też.

Dziś wszedł kafelakrz i kafelkuje kotłownie, potem leci dalej! ajajjjaj
Fajnie jak widać postępy nie
Ja jestem na etapie wybierania farb, i nic mi nie pasuje :sciana:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-23, 15:26   #2052
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Icannotfly Pokaż wiadomość
Hej, ja po wizycie. Mała aktywna. Obróciła się głową w dół.

Ma 2008 g. Tylko nóżki o 2 tyg. za krótkie, ale lekarz uspokajał, że pewnie będzie niska po mnie i tatusiu. Ale jakoś o tym myślę teraz...


No i kupiliśmy bujaczek tinylove
U mnie też nóżki trochę do tylu, ale też jestem niziołkiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-23, 15:27   #2053
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Patti_1 Pokaż wiadomość
Fajnie jak widać postępy nie
Ja jestem na etapie wybierania farb, i nic mi nie pasuje :sciana:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas nie ma tego problemu bo wszędzie będzie na biało
Kiedy sie wprowadzacie?
Doczekac sie nie moge jak skoncza kafelkowac kotlownie i garaz i rusza w salon i przedpokój
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-23, 15:31   #2054
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
U nas nie ma tego problemu bo wszędzie będzie na biało
Kiedy sie wprowadzacie?
Doczekac sie nie moge jak skoncza kafelkowac kotlownie i garaz i rusza w salon i przedpokój
Też myślę, że zostawie póki co na biało, tylko salon pomalujemy na jaśniutki szary

Myślę, że w ciągu miesiąca się wyrobimy. Podłogi położą w jeden dzień no i na drzwi czekamy.
Przeraża mnie te sprzątanie po wszystkim

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 06:49   #2055
marynia991
Raczkowanie
 
Avatar marynia991
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 136
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Dziewczyny dopiero Was nadrobilam od ponad tygodnia. Ciągle się coś dzieje u mnie i nie mam czasu na nic. Torba do spakowana już mi się śni po nocach ale szkoda mi na to czasu bo wolę poświęcać ten czas córce bo wiem za nie długo będzie jej tego brakować. Jeszcze meble skręcaliśmy w tym tyg bo potrzebowałam komode dla młodego i w końcu zaczęłam w niej układać jego rzeczy.

We wtorek byłam na wizycie w 33+5 młody miał plus minus 2600. Lekarz powiedział tak: noo dzieciątko kolos. Sprawdzał mi jeszcze raz wyniki glukozy czy czegoś nie przeoczył. A od 19 tyg nie mam potwierdzonej płci bo się ukrywa cały czas. Chciałam się umówić do innego lekarza na usg 3d to powiedział że już raczej nie będzie widać bo jest za duży i co ja mam teraz zrobić? Wszystko szykowne pod chłopaka ale już kij z tą wyprawką, ja się boję rozczarowania i że w depresję mogę wpaść.

Gratulacje udanych wizyt dziewczyny, już nawet nie jestem wstanie pamiętać kto miał bo bo nadrabiałam kilka ładnych stron.

Marttb Ojj to jak już płytki będą to już będzie mega postęp widać, pamiętam jak się cieszyłam jak nam robili😊
marynia991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 07:43   #2056
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Marynia torba to chwila moment ja na razie mam półkę gdzie wszystko do spakowania odkładam.

Teraz akurat jestem w szpitalu, ale jak mnie wypuszczą to odloze na półkę resztę rzeczy i będę gotowa.



Niezła sala mi się trafiła, jednoosobowa, duża i ładnie zrobiona. Aż się pochwalę

Mam nadzieję że dzisiaj zrobią mi usg, a jutro puszczą do domu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190524_083927.jpg (96,1 KB, 63 załadowań)
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 08:11   #2057
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Hej Dziewczynki

Kevschaa oby Cie jutro wypuscili
Marynia faktycznie spory dzieciaczek - byle to tylko nie wynik ckrzycyc, a taka natura
Moja kolezanka z pracy bedzie miala teraz powtarzane chyba obciazenie glukoza - 36tc - bez sensu moim zdaniem a i tak chca ja indukowac za 2 tygodnie, bo wlasnie dziecko duze.
To jest wlasnie to dwupunktowe badanie zas.rane :/
marttb odpoczywaj
martynka89 rozumiem tez powrót po macierzynksim do obecnego miejsca pracy ma sens o tyle, ze prawnie masz prawo chyba do flexible hours - na pewno mozesz o to podanie zlozyc. Ja, gdybym nie wyjezdzlaa z UK i wracala tu, to wrocilabym zapewne na jakies 4-5h dziennie max. Jak mlody mial 15 miesiecy i poszedl do zlobka, a ja do nowej pracy, to to byla katorga, bo mialam pelny etat + 1,5h dojazdow. Caly dzien dziecka nie widzialam. Zmienilam te prace po 3,5 miesiaca na obecna, ktora owszem jest blisko - 10 minut samochodem, ale tu mam 8,5h dziennie znowu - w tej poprzedniej mialam 8h - przerwa byla wliczona. Wiec w sumie i tak wychodze o 7-7:15 i odbieram malego ok 16:20-16:30 jak maz ma popoludniowki. W poprzedniej wychodzilam o 6:50 i odbieralam go max 17 wiec niewielka roznica :P
Tyle tylko, ze jak chorowal, to moment i bylam w domu.
Ogolnie opieka tutaj takiego malucha to jest ciezki temat - na pewno drogi. Nasi znajomi jak slyszeli, ze ja ide do pracy a maly idzie do zlobka, to otwierali buzie ze zdziwienia, jak nas na to stac :P Raz w przychodni poznalam taką Polkę z dwojka dzieci - Rajankiem i Dżesiką - serio, nie robie sobie jaj Potem spotkaliśmy ich kilka razy na placu zabaw i powiedziala mi raz, ze tu gdzies niedaleko sa jakies darmowe grupy dla dzieci jakbym chciala z mlodym isc - powiedizalam, ze fajnie, ale nie potrzebujemy bo maly do zlobka chodzi i tez oczywiscie - wzrok miala jakis taki przepelniony pogardą, jakbym sie tym chwaliła co najmniej i autentycznie od tamtej pory totalny ignor i przestala do nas juz zagadywac. Co w tym zlego, ze mam dzieciaka w zlobku?
Drazni mnie to, no stac i juz. Ja tez jestem typem osoby, ktora musi odpoczac od rodziny i to wyjscie do pracy to dla mnie cos waznego, bo inaczej bym oszalala. Nie jestem typem Matki Polki oddanej domowi.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 08:25   #2058
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

mala biegaczka - ja jestem takim typem kurcze, nigdy bym o sobie tak nie pomyślała kiedyś.

U nas lepiej na szczęscie. Maz jutro wraca a ja mam dzis jak zwykle masę roboty.
Najwiekszy bezsens swiata, brud. Jak to możliwe że co tydzień trzeba to wszystko sprzątać. Jak żyć?

---------- Dopisano o 08:25 ---------- Poprzedni post napisano o 08:22 ----------

kevscha - dobrze ze Ci sie podoba mam nadziehe ze nastepny pobyt to juz bedzie na porodówce. Daj znać co wyjdzie w badaniach

marynia - o kurcze, pokaźna waga! Moja cora z 2980g sie urodzila. co do plci, m nadzieje ze wyprawke masz unisex
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 08:44   #2059
ewela2612
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 298
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

My też niedawno się wprowadziliśmy, ale wiadomo jak jest...cały czas coś ja się zaparłam, że się przenoszę (nie mieliśmy jeszcze schodów ani kuchni) ale wiedziałam, że to kwestia tygodnia, dwóch, więc powiedziałam mężowi, że ja się przenoszę bo mam bliżej do pracy no i tak wszyscy szybciutko się przenieśliśmy obecnie robimy z ogrodzeniem i jeszcze bruki przed nami. Dzisiaj kończą taras -uparłam się żeby na Komunię był gotowy
Kevschaa- szybkiego powrotu, sala super

Marynia- mój też z tych większych. ja idę we wtorek to zobaczymy jak się sprawy mają
marttb, Patti_1- tylko nie szalejcie za bardzo przy sprzątaniu, bo wiadomo, trzeba się oszczędzać
ewela2612 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-24, 08:47   #2060
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

marttb a widzisz ja to takim typom kobiet zazdroszcze, chcialabym byc takim typem chyba, bo mam wrazenie, ze probujac pogodzic prace z domem zawsze ktos traci i mam poczucie porazki gdzies jednak. Ale nie odpuszcze pracy. No i odkad wrocilam do pracy to z mlodym mam leposzy kontakt A i on w zlobku sie fajnie rozwinal, ma tam zjaecia, ktorych ja bym mu na pewno nie zapewnila - tak sie probuje usprawiedliwiac
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 09:08   #2061
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

mala_biegaczka ja juz dawno zauwazylam, ze tu na Polakow zyjacych z tygodnia na tydzien i bezrobotnych lokalnych, trzeba uwazac, bo Cie zjedza, jak masz wiecej. Dlatego ja zawsze mowie, ze tez z tygodnia na tydzien zyje i ludziom jakos latwiej to zaakceptowac.
Do pracy wychodze bardziej dla zdrowia psychicznego. Oczywiscie fajnie, bo zawsze chociaz na czynsz zarobie, ale nie musialabym pracowac.
Najbardziej mnie denerwuje to kombinatorstwo, zdrowa kobieta w domu, facet do pracy na mniej niz 30 godzin, bo zasilki. Jak sie nie ma working tax, to przeciez jest sie malo zaradnym. Do tego "samotne" mamusie, ktorych partnerzy dla odmiany robia na caly etat, bo sie z tego nie rozliczaja wspolnie. Mieszkaja za darmo, panstwo kase da i jeszcze pierwszenstwo w panstwowych przedszkolach.
Dlatego wole sie nie odzywac. Do pracy ciezko isc, ale komus zagladac w finanse i sie glupio dopytywac skad masz na to czy tamto, juz ciezko nie jest.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 09:14   #2062
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Marynia, jak taki duży to na pewno chłopak a jeśli nie to co za różnica, ważne, żeby zdrowe było! Nie rozczarujesz się, jak zabaczysz to od razu się zakochasz, bez względu na płeć

Ja poczyniłam postępy i wyprałam torbe

kevschaa, fajnie być samej, u mnie sale trzy osobowe trzymam kciuki, żebyś jutro wyszła

Mała, ja to samo. Praca to taka odskocznia od domowych obowiązków. Zresztą, zależy jaką ma się pracę, ja swoją lubię, choć jest bardzo odpowiedzialna i stesująca. Ale nie potrafię wysiedzieć na tyłku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 10:04   #2063
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
mala_biegaczka ja juz dawno zauwazylam, ze tu na Polakow zyjacych z tygodnia na tydzien i bezrobotnych lokalnych, trzeba uwazac, bo Cie zjedza, jak masz wiecej. Dlatego ja zawsze mowie, ze tez z tygodnia na tydzien zyje i ludziom jakos latwiej to zaakceptowac.
Do pracy wychodze bardziej dla zdrowia psychicznego. Oczywiscie fajnie, bo zawsze chociaz na czynsz zarobie, ale nie musialabym pracowac.
Najbardziej mnie denerwuje to kombinatorstwo, zdrowa kobieta w domu, facet do pracy na mniej niz 30 godzin, bo zasilki. Jak sie nie ma working tax, to przeciez jest sie malo zaradnym. Do tego "samotne" mamusie, ktorych partnerzy dla odmiany robia na caly etat, bo sie z tego nie rozliczaja wspolnie. Mieszkaja za darmo, panstwo kase da i jeszcze pierwszenstwo w panstwowych przedszkolach.
Dlatego wole sie nie odzywac. Do pracy ciezko isc, ale komus zagladac w finanse i sie glupio dopytywac skad masz na to czy tamto, juz ciezko nie jest.
Widzisz - ja nawet nie wiem, ze az tak ludzie kombinuja, bo mnie to nie interesuje patrze swojego nosa - jedynie wiem o tym kombinowaniu jak sie nie ma slubu. Mieszkalismy z takimi mlodymi tu na poczatku 2 miesiace i sie nasluchalam.
Ale to byla patologia... dziewczyna 19 lat, facet 24 chyba, dziecko 4-letnie mieli juz wtedy i ta mala w weekendy zostawiana sama! Oni jezdzili po imprezach, klubach, a ona wstawala w nocy i na schodach plakala, bo albo chclaa do mamy albo siku, cokolwiek. Wstawalam do niej i ja uspokajalam i do lozka kladlam. Dzisiaj bym to zglosila jak nic, mam inne podejscie sama bedąc matką. To jest okropne, ze dziecko ma taka parszywa matke a i tak ja bedzie kochalo bezwarunkowo. I tez takie zgloszenie to moze byc ze wzgledu na dziecko krzywdzace.. masakra ogolnie.

Cytat:
Napisane przez Patti_1 Pokaż wiadomość
Marynia, jak taki duży to na pewno chłopak a jeśli nie to co za różnica, ważne, żeby zdrowe było! Nie rozczarujesz się, jak zabaczysz to od razu się zakochasz, bez względu na płeć

Ja poczyniłam postępy i wyprałam torbe

kevschaa, fajnie być samej, u mnie sale trzy osobowe trzymam kciuki, żebyś jutro wyszła

Mała, ja to samo. Praca to taka odskocznia od domowych obowiązków. Zresztą, zależy jaką ma się pracę, ja swoją lubię, choć jest bardzo odpowiedzialna i stesująca. Ale nie potrafię wysiedzieć na tyłku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tym, ze chlopak duzy to nie wiem - ja bylam calkiem duza dziewczynka Wieksza bylam, niz moj brat ;p

A co robisz zawodowo ?
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 10:31   #2064
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Widzisz - ja nawet nie wiem, ze az tak ludzie kombinuja, bo mnie to nie interesuje patrze swojego nosa - jedynie wiem o tym kombinowaniu jak sie nie ma slubu. Mieszkalismy z takimi mlodymi tu na poczatku 2 miesiace i sie nasluchalam.
Ale to byla patologia... dziewczyna 19 lat, facet 24 chyba, dziecko 4-letnie mieli juz wtedy i ta mala w weekendy zostawiana sama! Oni jezdzili po imprezach, klubach, a ona wstawala w nocy i na schodach plakala, bo albo chclaa do mamy albo siku, cokolwiek. Wstawalam do niej i ja uspokajalam i do lozka kladlam. Dzisiaj bym to zglosila jak nic, mam inne podejscie sama bedąc matką. To jest okropne, ze dziecko ma taka parszywa matke a i tak ja bedzie kochalo bezwarunkowo. I tez takie zgloszenie to moze byc ze wzgledu na dziecko krzywdzace.. masakra ogolnie.



Z tym, ze chlopak duzy to nie wiem - ja bylam calkiem duza dziewczynka Wieksza bylam, niz moj brat ;p

A co robisz zawodowo ?
Ja wiem, co sie dzieje, bo ludzie otwarcie o tym mowia, niestety nie tylko do nas, do lokalnych tez.


Przyszedl sterylizator, az sie boje co tam w srodku zastane
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 10:37   #2065
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Ja wiem, co sie dzieje, bo ludzie otwarcie o tym mowia, niestety nie tylko do nas, do lokalnych tez.


Przyszedl sterylizator, az sie boje co tam w srodku zastane
Zadziwia mnie to, ze Polacy tutaj się tym chwalą, jakby to było jakieś super osiągnięcie zyciowe, bo sie pastwo naciąga
Ja tam się czy tu czy w Pl wolałabym pochwalić tym, że fajnie mi idzie kariera i nie musze nikogo o pomoc prosić ;p

Uzywany kupiłaś? Elektryczny?
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 10:43   #2066
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Zadziwia mnie to, ze Polacy tutaj się tym chwalą, jakby to było jakieś super osiągnięcie zyciowe, bo sie pastwo naciąga
Ja tam się czy tu czy w Pl wolałabym pochwalić tym, że fajnie mi idzie kariera i nie musze nikogo o pomoc prosić ;p

Uzywany kupiłaś? Elektryczny?
Bliska mi osoba pracowala z Polka w gastronomii. Kobieta ma kilkoro dzieci i jak obsluguje klijentow, to narzeka do nich, ze jej sie nie chce pracowac bo przy dzieciach ma dosyc roboty i podaje ludziom kwoty zasilkow, ktore bierze oraz mowi, ile panstwo jej doklada do opiekunki dla dzieci. Ja bylam w ciezkim szoku jak to uslyszalam i przestalo mnie dziwic, ze mamy taka a nie inna opinie.


Kupilam uzywany, elektryczny. Wylicytowalam za 4.40 juz z przesylka, wiec nie oczekiwalam cudow. Wymaga mycia i odkamieniania, ale z tym dam sobie rade. Nie oczekiwalam, ze sprzedawcy za 1.50 bedzie sie chcialo to myc czy odkamieniac a widac, ze stal jakis czas nieuzywany, gdzies na szafce kuchennej.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 10:53   #2067
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Bliska mi osoba pracowala z Polka w gastronomii. Kobieta ma kilkoro dzieci i jak obsluguje klijentow, to narzeka do nich, ze jej sie nie chce pracowac bo przy dzieciach ma dosyc roboty i podaje ludziom kwoty zasilkow, ktore bierze oraz mowi, ile panstwo jej doklada do opiekunki dla dzieci. Ja bylam w ciezkim szoku jak to uslyszalam i przestalo mnie dziwic, ze mamy taka a nie inna opinie.


Kupilam uzywany, elektryczny. Wylicytowalam za 4.40 juz z przesylka, wiec nie oczekiwalam cudow. Wymaga mycia i odkamieniania, ale z tym dam sobie rade. Nie oczekiwalam, ze sprzedawcy za 1.50 bedzie sie chcialo to myc czy odkamieniac a widac, ze stal jakis czas nieuzywany, gdzies na szafce kuchennej.
E to wystarczy pewnie woda z octem zalac albo woda po ziemniakach, jak ise ugotuje i odejdzie wszystko fajnie No i jak to sterylizator, zapusicc potem ze 2 razy pusty i sie odkazi sam

Uzywalas tu kiedys tych plynow do mycia butelek? Uwazam to za przesade juz. Znajoma mi to ostatnio podrzucila to (bo nie uzywala ) i pelno smoczkow bo to tez kolejna irytujaca rzecz, ze kupuje butelke juz duza, wiadomo, ze dla starszego dziecka, a moczek z przeplywem na 1. I trzeba osobno smoczki. Ale no biznes
Zastanawiam sie jeszcze nad skladami do kosza, bo mam ten z TT sangenic. Na poczatek do jednorazowek pewnie wklady sie przydadza, zeby w lazience nie smierdzialo..hmmm..nie wiem no.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 11:01   #2068
Kasia32j
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 234
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Czy tylko moje dziecko jest takie ruchliwe....ona chyba wogole nie śpi....cały czas kopie i się wierci...💖💖
Kasia32j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 11:13   #2069
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
E to wystarczy pewnie woda z octem zalac albo woda po ziemniakach, jak ise ugotuje i odejdzie wszystko fajnie No i jak to sterylizator, zapusicc potem ze 2 razy pusty i sie odkazi sam

Uzywalas tu kiedys tych plynow do mycia butelek? Uwazam to za przesade juz. Znajoma mi to ostatnio podrzucila to (bo nie uzywala ) i pelno smoczkow bo to tez kolejna irytujaca rzecz, ze kupuje butelke juz duza, wiadomo, ze dla starszego dziecka, a moczek z przeplywem na 1. I trzeba osobno smoczki. Ale no biznes
Zastanawiam sie jeszcze nad skladami do kosza, bo mam ten z TT sangenic. Na poczatek do jednorazowek pewnie wklady sie przydadza, zeby w lazience nie smierdzialo..hmmm..nie wiem no.
Zaleje octem wieczorem i zostawie do rana, bo tam sporo tego kamienia a jutro go wymyje i wysterylizuje.

Tych plynow nigdy nie uzywalam, tabletek tez nie. To chyba sluzy do sterylizacji "na zimno".

Ze smoczkami ten sam problem mialam bo zarowno dla corki jak i teraz, nie kupowalam malych butelek. Uwazam, ze sa niepraktyczne i niepotrzebnie laduja szybko na wysypisku.
Teraz mialam kupic szklane z NUK-a ale zestawy byly po 6 butli a mi tyle nie potrzeba, pojedynczo znow sporo drozej i odkrylam, ze w PL Canpol szklane sprzedaje, wiec zamowilam z DOZ. Przy okazji zamowilam smoczki o slabym przeplywie, bo jak napisalas, daja smoczki dla starszych dzieci. W sumie zaluje, ze wiecej nie zamowilam tych smoczkow, ale moze te standardowe, co tu maja w marketach, beda pasowac.

Kosza do pieluch nie kupuje, bo mam zamiar szybko przejsc na wielo, wiec bede uzywac woreczkow tych zapachowych do pieluch jednorazowych.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 11:19   #2070
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Mała, no w sumie racja, ja też urodziłam się duża, bo 3800
Pracuję w Urzędzie, a Wy dziewczyny?

Kasia, mój najbardziej uaktywnia się w nocy, no szaleje jak opętany

Ja póki co smoczka i butelek nie kupuje. Jak będzie taka potrzeba to się poleci do sklepu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Patti_1
Czas edycji: 2019-05-24 o 11:21
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-15 20:17:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:43.