Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-12, 16:52   #631
Kizaru
Przyczajenie
 
Avatar Kizaru
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 9
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

Mam nieco więcej jak 30 lat, i jeżeli chodzi o kasę, to zarabiam mniej więcej 1800 zł miesięcznie na rękę. Moja najwyższa wypłata jaką dostałem w życiu, to póki co 2050 zł. Utrzymuje się sam, wynajmuje pokój, nie mam żadnych używek ani kredytów czy długów, nie mam też samochodu bo jest mi nie potrzebny, starcza mi na jedzenie, ubrania, elektronikę, hobby - po prostu nie narzekam na swoje zarobki, może to dlatego że nigdy nie zarabiałem dużo więc nie wiem jak to jest.
Dużo moich znajomych mówi że zarabia po 3 tysiące czy nawet więcej - ja gdybym zarobił tyle pieniędzy w ciągu jednego miesiąca, oczywiście ucieszyłbym się i zrobił wielkie oczy widząc tyle kasy, ale z drugiej strony nie mam jakiejś pogoni za pieniądzem. To nie do końca tak, że nie mam ambicji, ja zwyczajnie wolę mniej zarabiać, ale za to mieć pracę na luzie, czyli bez stresu, na jedną zmianę, bez bycia pod telefonem całą dobę, bez bycia zmęczonym po powrocie z pracy itp. Taka spokojna praca i dużo wolnego czasu są dla mnie dużo cenniejsze niż bardzo duże zarobki kosztem dużego stresu, wysokiej odpowiedzialności, często zdrowia itp bo znam sporo osób które właśnie taką mają pracę, że zarabiają sporo to fakt, ale tak naprawdę więcej ich nie ma jak są w domu, mają mało czasu dla siebie, dla rodziny, dla bliskich, do tego dużo stresu, problemy ze zdrowiem.

Edytowane przez Kizaru
Czas edycji: 2019-07-12 o 16:57
Kizaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 17:50   #632
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

Myślę, że każdy ma swoje priorytety i nie ma co ludzi dzielić na lepszych i gorszych z tego powodu.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 19:11   #633
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 587
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

Cytat:
Napisane przez Kizaru Pokaż wiadomość
Mam nieco więcej jak 30 lat, i jeżeli chodzi o kasę, to zarabiam mniej więcej 1800 zł miesięcznie na rękę. Moja najwyższa wypłata jaką dostałem w życiu, to póki co 2050 zł. Utrzymuje się sam, wynajmuje pokój, nie mam żadnych używek ani kredytów czy długów, nie mam też samochodu bo jest mi nie potrzebny, starcza mi na jedzenie, ubrania, elektronikę, hobby - po prostu nie narzekam na swoje zarobki, może to dlatego że nigdy nie zarabiałem dużo więc nie wiem jak to jest.
Dużo moich znajomych mówi że zarabia po 3 tysiące czy nawet więcej - ja gdybym zarobił tyle pieniędzy w ciągu jednego miesiąca, oczywiście ucieszyłbym się i zrobił wielkie oczy widząc tyle kasy, ale z drugiej strony nie mam jakiejś pogoni za pieniądzem. To nie do końca tak, że nie mam ambicji, ja zwyczajnie wolę mniej zarabiać, ale za to mieć pracę na luzie, czyli bez stresu, na jedną zmianę, bez bycia pod telefonem całą dobę, bez bycia zmęczonym po powrocie z pracy itp. Taka spokojna praca i dużo wolnego czasu są dla mnie dużo cenniejsze niż bardzo duże zarobki kosztem dużego stresu, wysokiej odpowiedzialności, często zdrowia itp bo znam sporo osób które właśnie taką mają pracę, że zarabiają sporo to fakt, ale tak naprawdę więcej ich nie ma jak są w domu, mają mało czasu dla siebie, dla rodziny, dla bliskich, do tego dużo stresu, problemy ze zdrowiem.
Tylko, że wiesz, można zarabiać te 3 tysiące i więcej i nie mieć ani stresującej pracy ani telefonów po godzinach.
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 19:26   #634
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

Mam pracę od poniedziałku do piątku, w fajnej atmosferze, bez telefonów po pracy, i jakby ktoś obecnie zaoferował mi za nią 1800 zł to poczułabym się, jakbym dostała w twarz. A mieszkam w takim regionie, gdzie z pracą bywa różnie. Ale rynek pracy sie zmienił, teraz w Lidlu więcej zarabiają niż Ty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 20:00   #635
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

[1=4ac7eae5f92dfa622d89f02 4e559f952d8de277a_657b977 4600aa;86988744]Tylko, że wiesz, można zarabiać te 3 tysiące i więcej i nie mieć ani stresującej pracy ani telefonów po godzinach.[/QUOTE]

Można zarabiać i kilkadziesiąt tysięcy i nie mieć stresującej pracy, ale to jest dla niektórych ciężka informacja do przyswojenia, bo musieliby sami przed sobą przyznać, że ich niskie zarobki to nie jest ich osobisty wybór dokonany po przekalkulowaniu za i przeciw tylko z góry narzucona smutna rzeczywistość, którą próbują sobie zracjonalizować, żeby nie zwariować.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 20:40   #636
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 154
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Można zarabiać i kilkadziesiąt tysięcy i nie mieć stresującej pracy, ale to jest dla niektórych ciężka informacja do przyswojenia, bo musieliby sami przed sobą przyznać, że ich niskie zarobki to nie jest ich osobisty wybór dokonany po przekalkulowaniu za i przeciw tylko z góry narzucona smutna rzeczywistość, którą próbują sobie zracjonalizować, żeby nie zwariować.

Nie zgodzę się z tym.


Dla takiej osoby to jest wybór - dużo pracować, żeby się dorobić dobrego stanowiska, albo siedzieć sobie spokojnie na tym, które mają.



To nie jest rzeczywistość, że trzeba pracować za 1800, wybór jest. Tylko żeby pracować za więcej w fajnych warunkach, to trzeba reprezentować sobą jakąś wiedzę, umiejętności bądź doświadczenie. A to trzeba zdobyć.


Więc to jak najbardziej wybór.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 20:44   #637
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się z tym.


Dla takiej osoby to jest wybór - dużo pracować, żeby się dorobić dobrego stanowiska, albo siedzieć sobie spokojnie na tym, które mają.



To nie jest rzeczywistość, że trzeba pracować za 1800, wybór jest. Tylko żeby pracować za więcej w fajnych warunkach, to trzeba reprezentować sobą jakąś wiedzę, umiejętności bądź doświadczenie. A to trzeba zdobyć.


Więc to jak najbardziej wybór.
Co do zasady to owszem, ale szczerze mówiąc teraz więcej się dostaje na kasie, gdzie niekoniecznie trzeba się wykazać jakąkolwiek wiedzą czy umiejętnościami. No chyba, że ktoś naprawdę uwielbia te swoją pracę za 1800 zł, może i są takie przypadki.

Szczerze mówiąc najwięcej to ja się wystresowałam właśnie na najprostszych studenckich stanowiskach, z wrednymi menadżerami, niską pensją i masą roszczeniowych, kłótliwych klientów do obsłużenia. Im wyższe stanowisko tym większy chillout, więc ciężko mi zrozumieć argumenty o tych spędzających sen z powiek koszmarnych stanowiskach powyżej minimalnej.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-12, 20:50   #638
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 154
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Co do zasady to owszem, ale szczerze mówiąc teraz więcej się dostaje na kasie, gdzie niekoniecznie trzeba się wykazać jakąkolwiek wiedzą czy umiejętnościami. No chyba, że ktoś naprawdę uwielbia te swoją pracę za 1800 zł, może i są takie przypadki.

Szczerze mówiąc najwięcej to ja się wystresowałam właśnie na najprostszych studenckich stanowiskach, z wrednymi menadżerami, niską pensją i masą roszczeniowych, kłótliwych klientów do obsłużenia. Im wyższe stanowisko tym większy chillout, więc ciężko mi zrozumieć argumenty o tych spędzających sen z powiek koszmarnych stanowiskach powyżej minimalnej.

Tak, ale po tych szczeblach kariery trzeba się jeszcze wspiąć, co pewnie jest trudne i męczące.



(Nie wiem, jeszcze się nie wspinałam, bo na razie studiuję i pracuję, więc nie szukam awansu.)
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 22:51   #639
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

Jak komuś odpowiada pensja, praca i ogólnie zycie, to nie wiem po co miałby coś zmieniać. Lepsze jest wrogiem dobrego, czy jakoś tak.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 12:44   #640
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Mam pracę od poniedziałku do piątku, w fajnej atmosferze, bez telefonów po pracy, i jakby ktoś obecnie zaoferował mi za nią 1800 zł to poczułabym się, jakbym dostała w twarz. A mieszkam w takim regionie, gdzie z pracą bywa różnie. Ale rynek pracy sie zmienił, teraz w Lidlu więcej zarabiają niż Ty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam sie Jaka by ta praca nie byla, nie uwazam takich kwot za godne zarobki.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 13:12   #641
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Zgadzam sie Jaka by ta praca nie byla, nie uwazam takich kwot za godne zarobki.
Mi by się nie chciało pracować za taką kwotę. Do pracy chodzę po pieniądze i cenie swój czas wyżej. Można pracować 8 godzin efektywnie i otrzymywać za to słuszne pieniądze. Ale tak jak wyżej, wymaga to tez wysiłku, przystosowania się do warunków i wiedzy, w jakiejś dziedzinie.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-13, 13:14   #642
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Mi by się nie chciało pracować za taką kwotę. Do pracy chodzę po pieniądze i cenie swój czas wyżej. Można pracować 8 godzin efektywnie i otrzymywać za to słuszne pieniądze. Ale tak jak wyżej, wymaga to tez wysiłku, przystosowania się do warunków i wiedzy, w jakiejś dziedzinie.
To swoja droga.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 14:18   #643
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;86989262]Jak komuś odpowiada pensja, praca i ogólnie zycie, to nie wiem po co miałby coś zmieniać. Lepsze jest wrogiem dobrego, czy jakoś tak.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Niby tak, ale takie osoby psują rynek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 16:47   #644
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

Ale dla kogoś te 1800 zł to może być wystarczająca kasa. Znałam kilku kolesi, którzy jeszcze z takiej kwoty odkładali, bo mieli bardzo małe potrzeby. Tyle co praktycznie na wynajem i jedzenie. Młodzi jeszcze byli, to żadnych problemów ze zdrowiem, które by pochłaniały pieniądze. Jedzenie po prostu lubili najprostsze, czyli chleb z pasztetem, nie tam jakieś modne czy zdrowe wynalazki. Kosmetyków nie używali prawie żadnych, ubrania nosili latami te same. A z rozrywek wystarczał im telewizor. Nie ma się co kogoś czepiać, że lubi takie życie, bo to jego życie.

Ludzie są różni. Dla mnie powtarzalna praca i stałe godziny to byłby koszmar, dla niektórych to marzenie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 19:04   #645
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Niby tak, ale takie osoby psują rynek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo ja wiem. Masa ludzi zarabia minimalna i to się raczej nie zmieni.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 20:18   #646
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Ale dla kogoś te 1800 zł to może być wystarczająca kasa. Znałam kilku kolesi, którzy jeszcze z takiej kwoty odkładali, bo mieli bardzo małe potrzeby. Tyle co praktycznie na wynajem i jedzenie. Młodzi jeszcze byli, to żadnych problemów ze zdrowiem, które by pochłaniały pieniądze. Jedzenie po prostu lubili najprostsze, czyli chleb z pasztetem, nie tam jakieś modne czy zdrowe wynalazki. Kosmetyków nie używali prawie żadnych, ubrania nosili latami te same. A z rozrywek wystarczał im telewizor. Nie ma się co kogoś czepiać, że lubi takie życie, bo to jego życie.

Ludzie są różni. Dla mnie powtarzalna praca i stałe godziny to byłby koszmar, dla niektórych to marzenie.
A później zdziwko, że się nimi nie interesują kobiety

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 16:38   #647
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;86991031]Bo ja wiem. Masa ludzi zarabia minimalna i to się raczej nie zmieni.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Dokładnie. Jak wy sobie to dziewczyny wyobrażacie, że każdy będzie zarabiał niebotyczne kwoty? Trochę logiki. Aby ktoś mógł fajnie żyć zarabiając 5000zł, to musi istnieć masa ludzi, którzy będą pracować za 1600zł.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
A później zdziwko, że się nimi nie interesują kobiety

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masa jest biednych facetów, którzy kobiety mają.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 19:25   #648
supsassy
Raczkowanie
 
Avatar supsassy
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 78
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
A później zdziwko, że się nimi nie interesują kobiety

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brak zainteresowania ze strony kobiet miałby wynikać z niskiej pensji faceta?
Dla mnie zdecydowanie z braku potrzeb, co ma też wpływ m. in. choćby na podnoszenie kwalifikacji, zdobywanie dodatkowych umiejętności i rozglądaniem się przez faceta za lepszą robotą, a w konsekwencji za większym cashem. A stworzenie iluzji, że w ogóle coś robią w tym kierunku niektórzy opanowali niemal do perfekcji. Bo szef be, bo mnie nie lubi i w ogóle jestem taki biedny. No, ale chodzę do tego Mordoru 5razy w tyg.

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Aby ktoś mógł fajnie żyć zarabiając 5000zł, to musi istnieć masa ludzi, którzy będą pracować za 1600zł.
A skąd taki wniosek? Pytam z ciekawości. Za 5k to fajnie się żyje w małej miejscowości, a w większych miastach to niestety już nie taka bajka.
__________________
She's tender & sweet & smart & funny & a milion things that you aren't
supsassy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 19:38   #649
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

Cytat:
Napisane przez supsassy Pokaż wiadomość
Brak zainteresowania ze strony kobiet miałby wynikać z niskiej pensji faceta?

Dla mnie zdecydowanie z braku potrzeb, co ma też wpływ m. in. choćby na podnoszenie kwalifikacji, zdobywanie dodatkowych umiejętności i rozglądaniem się przez faceta za lepszą robotą, a w konsekwencji za większym cashem. A stworzenie iluzji, że w ogóle coś robią w tym kierunku niektórzy opanowali niemal do perfekcji. Bo szef be, bo mnie nie lubi i w ogóle jestem taki biedny. No, ale chodzę do tego Mordoru 5razy w tyg.







A skąd taki wniosek? Pytam z ciekawości. Za 5k to fajnie się żyje w małej miejscowości, a w większych miastach to niestety już nie taka bajka.
Mieszkam w dużym miescie i dla mnie za 5 k się dobrze żyje. Może nie dla Ciebie bajka, dla innych tak.
Niekazdy ma takie same potrzeby. Magia, no nie?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-14, 19:46   #650
supsassy
Raczkowanie
 
Avatar supsassy
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 78
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;86994461]Mieszkam w dużym miescie i dla mnie za 5 k się dobrze żyje. Może nie dla Ciebie bajka, dla innych tak.
Niekazdy ma takie same potrzeby. Magia, no nie?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Dla singla owszem, jest to kwota w zupełności wystarczająca na fajne życie. Ale jak dorzucisz do tego pensję męża mniejszą o połowę, dzieci na utrzymaniu, to już inaczej wygląda. Potrzeby jednej osoby, rodziny na utrzymaniu i osoby, która musi pomóc starszym rodzicom są zupełnie inne.
__________________
She's tender & sweet & smart & funny & a milion things that you aren't
supsassy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 19:51   #651
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

Cytat:
Napisane przez supsassy Pokaż wiadomość
Dla singla owszem, jest to kwota w zupełności wystarczająca na fajne życie. Ale jak dorzucisz do tego pensję męża mniejszą o połowę, dzieci na utrzymaniu, to już inaczej wygląda. Potrzeby jednej osoby, rodziny na utrzymaniu i osoby, która musi pomóc starszym rodzicom są zupełnie inne.
Po pierwsze nie wiem czemu pensja męża miałaby być mniejsza o połowę. A po drugie wiele ludzi nie ma dzieci, to nie jest żaden obowiązek.
Także nie wiem skąd to przekonanie, że jakaś tam kwota jest ok, a inna nie.
Może dodaj, że dla Ciebie i twojej rodziny, to jest zła pensja, a nie dla wszystkich żyjących w dużym mieście?


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2019-07-14 o 19:53
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 19:53   #652
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 154
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

Cytat:
Napisane przez supsassy Pokaż wiadomość
Dla singla owszem, jest to kwota w zupełności wystarczająca na fajne życie. Ale jak dorzucisz do tego pensję męża mniejszą o połowę, dzieci na utrzymaniu, to już inaczej wygląda. Potrzeby jednej osoby, rodziny na utrzymaniu i osoby, która musi pomóc starszym rodzicom są zupełnie inne.
Aha.

No ale nie ma obowiązku posiadania ani męża z mniejszą pensją ani dzieci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 20:00   #653
supsassy
Raczkowanie
 
Avatar supsassy
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 78
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;86994540]Po pierwsze nie wiem czemu pensja męża miałaby być mniejsza o połowę. A po drugie wiele ludzi nie ma dzieci, to nie jest żaden obowiązek.
Także nie wiem skąd to przekonanie, że jakaś tam kwota jest ok, a inna nie.
Może dodaj, że dla Ciebie i twojej rodziny, to jest zła pensja, a nie dla wszystkich żyjących w dużym mieście?


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Ok, będę dodawać do każdego posta, że to tylko moja opinia, tak żebyś nie miała wątpliwości. Piszę tak jak sądzę, Ty masz inne przemyślenia. Pytanie zadane w utworzonym wątku chyba widziałaś. A podane przeze mnie przykłady miały na celu pokazanie, że każdy ma inną sytuację, więc dla jednych 5k to będzie kupa szmalu, a dla drugich wystarczające żeby nie myśleć jak przeżyć od pierwszego do pierwszego. Kwestia potrzeb, magia no nie?

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Aha.

No ale nie ma obowiązku posiadania ani męża z mniejszą pensją ani dzieci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No nie ma. To tylko przykłady. A jak już go jednak ma i tę nieobowiązkowych dzieci 2, to i inne potrzeby.
__________________
She's tender & sweet & smart & funny & a milion things that you aren't
supsassy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 20:01   #654
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

Cytat:
Napisane przez supsassy Pokaż wiadomość
Ok, będę dodawać do każdego posta, że to tylko moja opinia, tak żebyś nie miała wątpliwości. Piszę tak jak sądzę, Ty masz inne przemyślenia. Pytanie zadane w utworzonym wątku chyba widziałaś. A podane przeze mnie przykłady miały na celu pokazanie, że każdy ma inną sytuację, więc dla jednych 5k to będzie kupa szmalu, a dla drugich wystarczające żeby nie myśleć jak przeżyć od pierwszego do pierwszego. Kwestia potrzeb, magia no nie?
Napisałaś że w większych miastach już nie taka bajka. Nic nie było o tym, że dla kogoś tam ok, a dla innych nie, tylko uzylas ogólnego stwierdzenia.
A potem zaczelas pisać o mężu i dzieciach, tak jakby kazdy musiał mieć na to finanse.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 20:06   #655
supsassy
Raczkowanie
 
Avatar supsassy
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 78
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;86994621]Napisałaś że w większych miastach już nie taka bajka. Nic nie było o tym, że dla kogoś tam ok, a dla innych nie, tylko uzylas ogólnego stwierdzenia.
A potem zaczelas pisać o mężu i dzieciach, tak jakby kazdy musiał mieć na to finanse.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

No zgoda, zrobiłaś podsumowanie moich wypowiedzi. Dla mnie 5k dla singla na życie w dużym mieście nie jest wystarczające, gdy ma się rodzinę to tym bardziej nie.
__________________
She's tender & sweet & smart & funny & a milion things that you aren't
supsassy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 20:10   #656
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

Cytat:
Napisane przez supsassy Pokaż wiadomość
No zgoda, zrobiłaś podsumowanie moich wypowiedzi. Dla mnie 5k dla singla na życie w dużym mieście nie jest wystarczające, gdy ma się rodzinę to tym bardziej nie.
Przed chwilą napisałaś, że dla singla jest to kwota wystarczają na fajne życie. Zdecyduj się.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 20:13   #657
supsassy
Raczkowanie
 
Avatar supsassy
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 78
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;86994696]Przed chwilą napisałaś, że dla singla jest to kwota wystarczają na fajne życie. Zdecyduj się.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

W małym mieście. W dużym nie, zdecydowanie.
__________________
She's tender & sweet & smart & funny & a milion things that you aren't
supsassy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 20:16   #658
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

Cytat:
Napisane przez supsassy Pokaż wiadomość
W małym mieście. W dużym nie, zdecydowanie.
Ja napisałam, że mieszkam w dużym mieście i mi starcza. Ty odnioslas sie do mojej wypowiedzi i potwierdziłas, że owszem dla singla jest wystarczająca.
Strasznie niespójnie piszesz.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 20:19   #659
supsassy
Raczkowanie
 
Avatar supsassy
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 78
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;86994721]Strasznie niespójnie piszesz.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Zdarza mi się, ale tylko w niedzielne wieczory. Słowo harcerza w dużym mieście 5000 zł to imo za mało.
__________________
She's tender & sweet & smart & funny & a milion things that you aren't
supsassy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 20:45   #660
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Godny zarobek w wieku 30 lat? Dyskusja

Wizaż to jedyne miejsce na świecie, gdzie 5k wystarczy jedynie na waciki i to te gorszego sortu bajka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-21 10:36:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:14.