Czy spotykałabyś sie z biednym facetem? - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-15, 20:42   #541
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Mnie bardziej irytuje: "mogłabym się spotykać z biednym, ale z perspektywą, że będzie milionerem". Już rzygam tym "żeby był ambitny". Nosz kur.... a jak będzie ambitny i z jakiegoś powodu wtopi?
Firmy upadają, biznesy się nie udają.

Oj, wiem... wtedy wyjdzie na to, że jest niezaradny.
Musi być ambitny i zaradny, ale jakimś cudem jeśli nie musi być, bo mu kasa spadła z nieba/przyszła łatwo, to też jest dobrze. Tylko źle by brzmiało. Oczywiście zaprzeczą.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 20:59   #542
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Musi być ambitny i zaradny, ale jakimś cudem jeśli nie musi być, bo mu kasa spadła z nieba/przyszła łatwo, to też jest dobrze. Tylko źle by brzmiało. Oczywiście zaprzeczą.
Kto zaprzeczy, większość osób właśnie wypowiada się w tonie, że dobrze, jak ma kasę. A zaradność za tym idzie jakaś zawsze, bo nie da się utrzymać majątku, nawet "z nieba", jak się nie zna podstaw zarządzania pieniędzmi.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 21:00   #543
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Mnie bardziej irytuje: "mogłabym się spotykać z biednym, ale z perspektywą, że będzie milionerem". Już rzygam tym "żeby był ambitny". Nosz kur.... a jak będzie ambitny i z jakiegoś powodu wtopi?
Firmy upadają, biznesy się nie udają.

Oj, wiem... wtedy wyjdzie na to, że jest niezaradny.
Wydaje mu się, że to chodzi o podobne podejście do życia. Wiec ambitna dziewczyna prawdopodobnie będzie szukała ambitnego faceta.
Ale ambicja to też rzecz bardzo nieobiektywna.

No raczej oczywiste, że jak ktoś sobie wyobraża swojego potencjalnego partnera to mu przypisuje wszystkie najlepsze cechy, które w jego opinii sprawiają, że ta osoba byłaby interesującym towarzyszem życia.
A pan kasjer, nawet jeśli to jego max kariery, też może być super partnerem i ojcem. Najważniejsze jest, żeby jego kobieta uważała, że on jest super.


A do tego jak jesteś z kimś, kochasz go i mu coś w życiu nie wyjdzie to nie znaczy, że w Twoich oczach z automatu stanie się glupi i nieambitny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 21:13   #544
felixindahouz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 719
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez Odwazna_jak_sliwa Pokaż wiadomość
no ja tam dawałam radę utrzymać się za ponad 2000 zł z groszami i mogę Cię zapewnić, że nie jadłam śmieciowego żarcia i nawet potrafiłam trochę odłożyć. Ale wynajmowałam pokój, a nie mieszkanie.
Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
zaczyna się prześciganie, kto potrafi wyżyć za mniej i kto uważa to bardziej za wegetację
Chyba pierwszy raz w historii mogę się zgodzić. Tak to możemy dojechać do poziomu typu: wynajem najgorszej, zapchlonej rudery z grzybem za 400 zł, żarcie codziennie tylko zupki chińskiej, nie wydawać na komunikację miejską bo przecież można z buta i voila madame, zmieściliśmy się w 1000 zł!

No spoko, tylko że my mówimy o jakim takim życiu, gdzie odżywianie się i styl życia nie wpłyną negatywnie na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, w przeciwnym razie nie ma mowy o życiu tylko o walce o przetrwanie. Podtrzymuję zatem, że poniżej 2500-3000 zł to jest balansowanie na krawędzi noża, w zasadzie jakikolwiek większy wydatek (dentysta, nowy telefon, nowy element RTV/AGD, o aucie już nawet nie mówię) posyła nasz budżet do piachu.


Jeśli jednak dwie osoby potrafią żyć skromnie i ich wizje są co do tego zgodne, to czemu nie.
__________________
Mówię jak jest.

Edytowane przez felixindahouz
Czas edycji: 2019-07-15 o 21:14
felixindahouz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 21:14   #545
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Jak jest ktoś bogaty z domu, ale mało rozgarnięty to istnieje duże ryzyko, że rozpieprzy cały majątek i tyle z tego dobrego. Wolałabym bogatego i rozgarniętego, a w uboższej wersji chociaż rozgarniętego, bo istnieje szansa, że się dorobi i utrzyma majątek.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 21:21   #546
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
Jest bardzo możliwe i na dodatek łatwe, co nie znaczy że jest to przyjemne, ale nie przesadzajmy

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------



Ktoś kto zapierdziela w tak niewdzięcznej pracy nie jest leniwy, wręcz przeciwnie
Ja żyłam za śmieszne pieniądze na studiach i super to wspominam, miało swój urok.

Co ciekawe teraz zarabiam i nie zmieniłam za bardzo swojego stylu życia. Nie lubię wydawać pieniędzy na "luksusy".

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Kto zaprzeczy, większość osób właśnie wypowiada się w tonie, że dobrze, jak ma kasę. A zaradność za tym idzie jakaś zawsze, bo nie da się utrzymać majątku, nawet "z nieba", jak się nie zna podstaw zarządzania pieniędzmi.
Też tak to odbieram. Chyba bardziej chodzi o to, że super jak jest bogaty, ale można zdać szansę ambitnemu z jakimiś perspektywami na przyszłość. A nie na zasadzie lepszy ambitny i biedny, niż milioner ustawiony do końca życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 21:34   #547
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez felixindahouz Pokaż wiadomość
Chyba pierwszy raz w historii mogę się zgodzić. Tak to możemy dojechać do poziomu typu: wynajem najgorszej, zapchlonej rudery z grzybem za 400 zł, żarcie codziennie tylko zupki chińskiej, nie wydawać na komunikację miejską bo przecież można z buta i voila madame, zmieściliśmy się w 1000 zł!

No spoko, tylko że my mówimy o jakim takim życiu, gdzie odżywianie się i styl życia nie wpłyną negatywnie na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, w przeciwnym razie nie ma mowy o życiu tylko o walce o przetrwanie. Podtrzymuję zatem, że poniżej 2500-3000 zł to jest balansowanie na krawędzi noża, w zasadzie jakikolwiek większy wydatek (dentysta, nowy telefon, nowy element RTV/AGD, o aucie już nawet nie mówię) posyła nasz budżet do piachu.


Jeśli jednak dwie osoby potrafią żyć skromnie i ich wizje są co do tego zgodne, to czemu nie.
To jest w sumie dość interesujące w kontekście oszczędzania, za ile można sensownie przeżyć, nie oszczędzając na zdrowiu. Myślę, że warto mieć poduszkę finansową, ale jeśli ona jest, to w następnej kolejności jak najtańszy wynajem. Wszystko zależy od miasta moim zdaniem, stąd takie różne opinie. Bo usługi i wynajem różnią się drastycznie między miastami. Żywność nie aż tak.

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Ja żyłam za śmieszne pieniądze na studiach i super to wspominam, miało swój urok.

Co ciekawe teraz zarabiam i nie zmieniłam za bardzo swojego stylu życia. Nie lubię wydawać pieniędzy na "luksusy".


Też tak to odbieram. Chyba bardziej chodzi o to, że super jak jest bogaty, ale można zdać szansę ambitnemu z jakimiś perspektywami na przyszłość. A nie na zasadzie lepszy ambitny i biedny, niż milioner ustawiony do końca życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz Mahdab to zależy od sytuacji. Można miło wspominać biedne studenckie czasy, bo w razie katastrofy telefon do rodziców i było na pomoc medyczną czy jedzenie, żeby nie paść z głodu. Jeśli ktoś zmaga się z prawdziwą biedą np. po śmierci obojga rodziców, bez majątku, studiuje, i serio nie ma nic poza stypendium socjalnym i tym co dorobi, to z pewnością nie ma w tym uroku, raczej ogromny lęk o przetrwanie. Ja też miałam takie studenckie lata kiedy żyłam ultraskromnie, ale nie w biedzie bo w razie czego zawsze byłam bezpieczna finansowo.

Dokładnie poza tym są jeszcze inne cechy, niż zaradność i ambicja i to nie jest zerojedynkowe. Ja jestem zdania, że fajnie, jak są pieniądze. Pieniądze to bezpieczeństwo i mimo że kolejne miliony z reguły nie przynoszą szczęścia (tak wynika z badań) to już pierwszy (czyli inaczej mówiąc, duża stabilizacja finansowa) tak. Ludzie wychodzący z biedy stają się szczęśliwsi. Jeśli ma się mało pieniędzy to rzutuje na całe życie, w tym relacje romantyczne. Ale czy to ważne czy partner ma czy ja? Dla mnie nie jest to istotne, fajnie żeby one po prostu były. Inna sprawa, że aby były i się nas trzymały, warto abyśmy i my i partner byli zaradnymi życiowo ludźmi.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-15, 21:34   #548
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Wydaje mu się, że to chodzi o podobne podejście do życia. Wiec ambitna dziewczyna prawdopodobnie będzie szukała ambitnego faceta.
Ale ambicja to też rzecz bardzo nieobiektywna.
Nie, nie o to chodzi. Było wiele wypowiedzi, że facet może albo zarabia kilkanaście razy więcej i nie jest to oczywiście problem.
Cytat:
Napisane przez felixindahouz Pokaż wiadomość
Chyba pierwszy raz w historii mogę się zgodzić.
Jeśli ze mną, to nie, bo ja prześciganie się w tym, kto bardziej uważa, że za daną kwotę to można tylko wegetować, uznałam za tak samo słabe.
[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;86998382]Jak jest ktoś bogaty z domu, ale mało rozgarnięty to istnieje duże ryzyko, że rozpieprzy cały majątek i tyle z tego dobrego. Wolałabym bogatego i rozgarniętego, a w uboższej wersji chociaż rozgarniętego, bo istnieje szansa, że się dorobi i utrzyma majątek. [/QUOTE]
tak czy inaczej cały czas chodzi o kasę
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 21:37   #549
felixindahouz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 719
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
To jest w sumie dość interesujące w kontekście oszczędzania, za ile można sensownie przeżyć, nie oszczędzając na zdrowiu. Myślę, że warto mieć poduszkę finansową, ale jeśli ona jest, to w następnej kolejności jak najtańszy wynajem. Wszystko zależy od miasta moim zdaniem, stąd takie różne opinie. Bo usługi i wynajem różnią się drastycznie między miastami. Żywność nie aż tak.
Przy w/w kwotach 2500-3000 zł praktycznie nie ma mowy o oszczędzaniu, może czasem uda się 200-500 zł odłożyć, ale z kolei zaraz potem wyjdzie coś innego i albo nie odłożysz albo musisz jednak zabrać kasę z powrotem z tej odłożonej puli. Przeczytałem książkę "Finansowy Ninja", prowadzę skrupulatnie swój budżet, planuję, itd., ale dochodzenie do poziomu, gdzie zaczynamy wyłączać urządzenia z kontaktu na noc i wyliczać wszystko co do grosza celem zaoszczędzenia 5-10 zł na miesiąc to już się robi skrajny absurd. Z pustego i Salomon nie naleje. Max co się uda odłożyć to jakaś kwota na takie podstawowe wakacje czy tam telefon, o odłożeniu na auto czy wkład własny na mieszkanie nie ma mowy.

Sytuacja się poprawia gdy ludzie zaczynają żyć w parach, wtedy koszty zaczynają się ładnie dzielić i to właśnie w tym można (należy?) upatrywać szansy na przetrwanie Mam kolegę, który przy właśnie takich zarobkach wraz ze swoją narzeczoną (która ma jeszcze mniej), prowadząc super oszczędny tryb życia - był w stanie oszczędzić ze 2500-3000 zł na wycieczkę i jeszcze osobno na coś innego. Pod względem organizacyjnym szanuję, inna sprawa, że kolega chudy i praktycznie nic nie je
__________________
Mówię jak jest.
felixindahouz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 21:38   #550
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
tak czy inaczej cały czas chodzi o kasę
No jasne, że chodzi. Jesteśmy tylko zwierzętami. Zasoby są ważne. Zwłaszcza jak ktoś planuje potomstwo. Znaleźć partnera ze zbieżnymi poglądami i celami, dobrze się dogadywać i szanować, mieć fajny seks, a na dodatek żyć dostatnie to wygrać życie. Jak któryś z tych elementów kuleje to już niestety trzeba iść na kompromisy.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 21:39   #551
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
tak czy inaczej cały czas chodzi o kasę
No jasne że o kasę, a o co innego. To jest korelacja: ambitny i zaradny = będzie mieć kasę/ utrzyma kasę przy sobie. W obie strony. Ale też w razie czego, ogarnie inne potrzebne rzeczy/ludzi w sytuacji kryzysu.

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;86998462]No jasne, że chodzi. Jesteśmy tylko zwierzętami. Zasoby są ważne. Zwłaszcza jak ktoś planuje potomstwo. Znaleźć partnera ze zbieżnymi poglądami i celami, dobrze się dogadywać i szanować, mieć fajny seks, a na dodatek żyć dostatnie to wygrać życie. Jak któryś z tych elementów kuleje to już niestety trzeba iść na kompromisy.[/QUOTE]

Leany uprzedziłaś mnie Teraz wychodzi na to, że mój post to plagiat.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-15, 21:44   #552
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Ale 2500 czy trochę mniej dla singla bez zobowiązań (np dzieci)to nie jest wegetacja tylko normalne życie
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 21:47   #553
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
Ale 2500 czy trochę mniej dla singla bez zobowiązań (np dzieci)to nie jest wegetacja tylko normalne życie
2500 to akurat mniej więcej tyle ile zapłacisz z wynajem kawalerki w Warszawie z rachunkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 21:48   #554
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
2500 to akurat mniej więcej tyle ile zapłacisz z wynajem kawalerki w Warszawie z rachunkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ale nie każdy mieszka w Warszawie. I można wynająć pokój
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 21:50   #555
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 634
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
Ale 2500 czy trochę mniej dla singla bez zobowiązań (np dzieci)to nie jest wegetacja tylko normalne życie
Nawet w małym mieście kawalerka to łączny koszt 1500 zł, do tego jedzenie, środki, telefon, komunikacja, a gdzie ciuchy jakieś, zepsuta pralka i tym podobne. Przecież to życie na styk, jeszcze pół biedy jak masz poduszkę finansową i te kilka/kilkanaście tysięcy w kieszeni, ale bez nich odczuwałbym strach. Daleko do normalnego życia w moich oczach.

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
No ale nie każdy mieszka w Warszawie. I można wynająć pokój
Pisała o normalnym życiu, a dla kogoś pokój to może nie być normalne zycie
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 21:51   #556
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
No ale nie każdy mieszka w Warszawie. I można wynająć pokój
Tak. Ale to zdanie, które cytowałam, zostało napisane jakby zawsze było prawdziwe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 21:58   #557
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

[1=f284c48a05423b409a451c4 db0eed2c1276616e1_6008c42 88f43f;86998491]Nawet w małym mieście kawalerka to łączny koszt 1500 zł, do tego jedzenie, środki, telefon, komunikacja, a gdzie ciuchy jakieś, zepsuta pralka i tym podobne. Przecież to życie na styk, jeszcze pół biedy jak masz poduszkę finansową i te kilka/kilkanaście tysięcy w kieszeni, ale bez nich odczuwałbym strach. Daleko do normalnego życia w moich oczach.

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------



Pisała o normalnym życiu, a dla kogoś pokój to może nie być normalne zycie [/QUOTE]
No kawalerka na jedną osobę to jest luksus, a nie standard, więc patrząc w ten sposób to 2500 jest mało
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 22:05   #558
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
To jest w sumie dość interesujące w kontekście oszczędzania, za ile można sensownie przeżyć, nie oszczędzając na zdrowiu. Myślę, że warto mieć poduszkę finansową, ale jeśli ona jest, to w następnej kolejności jak najtańszy wynajem. Wszystko zależy od miasta moim zdaniem, stąd takie różne opinie. Bo usługi i wynajem różnią się drastycznie między miastami. Żywność nie aż tak.

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------



Wiesz Mahdab to zależy od sytuacji. Można miło wspominać biedne studenckie czasy, bo w razie katastrofy telefon do rodziców i było na pomoc medyczną czy jedzenie, żeby nie paść z głodu. Jeśli ktoś zmaga się z prawdziwą biedą np. po śmierci obojga rodziców, bez majątku, studiuje, i serio nie ma nic poza stypendium socjalnym i tym co dorobi, to z pewnością nie ma w tym uroku, raczej ogromny lęk o przetrwanie. Ja też miałam takie studenckie lata kiedy żyłam ultraskromnie, ale nie w biedzie bo w razie czego zawsze byłam bezpieczna finansowo.

Dokładnie poza tym są jeszcze inne cechy, niż zaradność i ambicja i to nie jest zerojedynkowe. Ja jestem zdania, że fajnie, jak są pieniądze. Pieniądze to bezpieczeństwo i mimo że kolejne miliony z reguły nie przynoszą szczęścia (tak wynika z badań) to już pierwszy (czyli inaczej mówiąc, duża stabilizacja finansowa) tak. Ludzie wychodzący z biedy stają się szczęśliwsi. Jeśli ma się mało pieniędzy to rzutuje na całe życie, w tym relacje romantyczne. Ale czy to ważne czy partner ma czy ja? Dla mnie nie jest to istotne, fajnie żeby one po prostu były. Inna sprawa, że aby były i się nas trzymały, warto abyśmy i my i partner byli zaradnymi życiowo ludźmi.
Ja nie miałam za bardzo na kogo liczyć w kwestii finansów, a stypendium nie należało mi się Dorabialam w różnych miejscach, a nie miałam nic, więc nic nie mogło mi się popsuć. W sumie nie wchodziły w grę nieprzewidziane wydatki. Na szczęście jestem zdrowa i wtedy nie myślałam w takich kategoriach, że mi się coś stanie. Na pewno nie żyłam w lęku, być może jest to kwestia charakteru.

Odzywialam się zdrowo, gotowałam sobie, można ugotować dobry obiad dla 1 os. za nieduże pieniądze.

Co nie zmienia faktu, że oczywiście czekałam na lepsze czasy.


Z druga częścią się zgadzam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 22:06   #559
felixindahouz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 719
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
Ale 2500 czy trochę mniej dla singla bez zobowiązań (np dzieci)to nie jest wegetacja tylko normalne życie
Jakoś w 2012 to tak, moooże jeszcze w 2014. Tylko że widzisz, mamy już rok 2019, inflacja leci do przodu i te "kozackie" 2500 wtedy, to dziś warte jest pewnie warte jest może ze 2000...
Dlatego też właśnie uważam średnią krajową (już chyba ze 3500 zł netto teraz) za dobry wyznacznik poziomu życia (w sensie przetrwania, bo tak naprawdę to dopiero powyżej 5000-6000 zł zaczyna mieć to w ogóle jakiekolwiek ręce i nogi, żeby to dawało jakiekolwiek pole manewru do oszczędzania i kupowania czegokolwiek). Wiem, że większość zarabia poniżej tej kwoty, ale przeżycie wówczas w pojedynkę w kawalerce to jest życie na krawędzi noża i tak jak mówiłem - w zasadzie dowolny większy wydatek = leżysz i kwiczysz, chwytasz za telefon i:
- Mamoooo, jest sprawa...

Oczywiście możemy ciąć koszty i zamiast tego wynająć pokój (800-1000 zł. Btw czy wynajmowany pokój to jest "standard" pośród ludzi 25+? Spotykałabyś się z facetem 25+, który wynajmuje pokój? Pytanie retoryczne biorąc pod uwagę tytuł tego wątku), ograniczyć wydatki na wyjścia, telefony, netflixy - tylko pytanie co to za życie? Mówimy o życiu ludzi dorosłych (24-25++), a nie studentów.
__________________
Mówię jak jest.

Edytowane przez felixindahouz
Czas edycji: 2019-07-15 o 22:11
felixindahouz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-15, 22:17   #560
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez felixindahouz Pokaż wiadomość
Jakoś w 2012 to tak, moooże jeszcze w 2014. Tylko że widzisz, mamy już rok 2019, inflacja leci do przodu i te "kozackie" 2500 wtedy, to dziś warte jest pewnie warte jest może ze 2000...
Dlatego też właśnie uważam średnią krajową (już chyba ze 3500 zł netto teraz) za dobry wyznacznik poziomu życia (w sensie przetrwania, bo tak naprawdę to dopiero powyżej 5000-6000 zł zaczyna mieć to w ogóle jakiekolwiek ręce i nogi, żeby to dawało jakiekolwiek pole manewru do oszczędzania i kupowania czegokolwiek). Wiem, że większość zarabia poniżej tej kwoty, ale przeżycie wówczas w pojedynkę w kawalerce to jest życie na krawędzi noża i tak jak mówiłem - w zasadzie dowolny większy wydatek = leżysz i kwiczysz, chwytasz za telefon i:
- Mamoooo, jest sprawa...

Oczywiście możemy ciąć koszty i zamiast tego wynająć pokój (800-1000 zł. Btw czy wynajmowany pokój to jest "standard" pośród ludzi 25+? Spotykałabyś się z facetem 25+, który wynajmuje pokój? Pytanie retoryczne biorąc pod uwagę tytuł tego wątku), ograniczyć wydatki na wyjścia, telefony, netflixy - tylko pytanie co to za życie? Mówimy o życiu ludzi dorosłych (24-25++), a nie studentów.
Zdecydowana większość moich znajomych jest powyżej 25 r.z. i studia ma za sobą i jeśli nie mają partnera to wynajmują pokoje, co w tym takiego strasznego? Jak najbardziej spotykałam się z facetami jakoś 25-30 którzy wynajmują pokoj, co mnie właściwie obchodzi jego sytuacja mieszkaniowa? Mój obecny chłopak też wynajmuje pokój, dopiero razem zamieszkamy to już sami. Realia są takie że mało kogo młodego stać na mieszkanie samemu. Poza ludźmi którzy dostali spadek albo od rodziców w prezencie ale to się nie liczy
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.

Edytowane przez thirky
Czas edycji: 2019-07-15 o 22:18
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 22:23   #561
felixindahouz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 719
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
co w tym takiego strasznego? Jak najbardziej spotykałam się z facetami jakoś 25-30 którzy wynajmują pokoj, co mnie właściwie obchodzi jego sytuacja mieszkaniowa?
Być może stanowisz znikomy % kobiet o takich poglądach, bo Twoje poglądy nijak się nie wpisują w ramy wypowiedzi w wątku o nazwie "Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?", a mieszkanie na wynajmie (szczególnie w pokoju) vs posiadanie swojego to chyba pierwsza rzecz jaka jest brana pod uwagę w tej kwestii To, że realia są takie, że mało kogo stać to jedno, bo realia są też takie, że mało które kobiety są zainteresowane facetami, którzy....(i tu można wymienić całą litanię, na czele z kwestią taką jak posiadanie własnego lokum). Brutalne, ale prawdziwe.
__________________
Mówię jak jest.

Edytowane przez felixindahouz
Czas edycji: 2019-07-15 o 22:25
felixindahouz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 22:28   #562
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez felixindahouz Pokaż wiadomość
Być może stanowisz znikomy % kobiet o takich poglądach, bo Twoje poglądy nijak się nie wpisują w ramy wypowiedzi w wątku o nazwie "Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?", a mieszkanie na wynajmie (szczególnie w pokoju) vs posiadanie swojego to chyba pierwsza rzecz jaka jest brana pod uwagę w tej kwestii To, że realia są takie, że mało kogo stać to jedno, bo realia są też takie, że mało które kobiety są zainteresowane facetami, którzy....(i tu można wymienić całą litanię, na czele z kwestią taką jak posiadanie własnego lokum). Brutalne, ale prawdziwe.
A ja się z tym spotykam tylko na wizażu, w rzeczywistości nie spotkałam się nigdy z tym patrzeniem na mieszkanie i auto, albo ktoś się zakochuje albo nie i tyle. Nie jestem wyjątkowa w żaden sposób, znam dużo par i żadna bogata a jakoś se jednak żyją, nie tylko bogaci mężczyźni są w związkach i uprawiają seks i co tam jeszcze
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 22:42   #563
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
No kawalerka na jedną osobę to jest luksus, a nie standard, więc patrząc w ten sposób to 2500 jest mało
Kawalerki zostały wymyślone właśnie dla jednej osoby. Dlatego nazywają się kawalerkami, a nie na przykład dwuosobówkami.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 22:44   #564
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

[1=f284c48a05423b409a451c4 db0eed2c1276616e1_6008c42 88f43f;86998491]Nawet w małym mieście kawalerka to łączny koszt 1500 zł, do tego jedzenie, środki, telefon, komunikacja, a gdzie ciuchy jakieś, zepsuta pralka i tym podobne. Przecież to życie na styk, jeszcze pół biedy jak masz poduszkę finansową i te kilka/kilkanaście tysięcy w kieszeni, ale bez nich odczuwałbym strach. Daleko do normalnego życia w moich oczach.

Pisała o normalnym życiu, a dla kogoś pokój to może nie być normalne zycie [/QUOTE]

Są pewne obiektywne wskaźniki i nieobiektywne. Np. obiektywnie nie możesz się najeść poniżej jakiejś kwoty, bo ceny żywności są zbyt wysokie. Ale już czy dla kogoś willa z x liczbą pokoi to norma, czy nie, to jest kwestia dyskusyjna. Pojedynczy pokój we współdzielonym mieszkaniu nie można nazwać sytuacją nienormalną, dyskwalifikującą przetrwanie. Brak żywności już tak. Albo sama niezdrowa żywność - to jest też obiektywne. Brak intymności, hałas - obiektywne. Sam fakt współdzielenia kuchni i łazienki - niekoniecznie (choć w określonych sytuacjach, przy upierdliwych współlokatorkach/ach już tak). Żyłam długo na współdzielonym i nie wspominam tego źle, miałam swoją prywatność i w sumie myślałam o mieszkaniu jak o swoim domu, z reguły mijało się inne osoby, jakieś zdawkowe informacje i każdy żyje swoim życiem.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 22:44   #565
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Dlatego życie w tym kraju to żart.

Niemcy: koszt wynajmu 50m2 mieszkania ~700 euro, minimalna pensja 1600 euro.

Polska: koszt wynajmu 50m2 mieszkania 500 euro, minimalna pensja 500 euro xD

Jak ktoś się na to godzi w wieku ~30 lat i woli mieszkać kątem ze studentami na obrzeżach w sześciometrowym pokoju to już jest dla mnie skreślony na wstępie. Inne oczekiwania co do do życia najwyraźniej, nie dogadamy się.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 22:49   #566
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Kawalerki zostały wymyślone właśnie dla jednej osoby. Dlatego nazywają się kawalerkami, a nie na przykład dwuosobówkami.
Co nie zmienia faktu że młodych ludzi zwykle na nie nie stać
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 22:57   #567
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Dla mnie osobiście mieszkanie by nie było jakimś wielkim wyznacznikiem, bo może być osoba, która ma pieniądze, a nie lubi mieszkać sama, ani nie chce się uwiazywac do własnego mieszkania np. bierze pod uwagę wyprowadzke. Natomiast ktoś inny ma super mieszkanie i kredyt na 30 lat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:57 ---------- Poprzedni post napisano o 23:56 ----------

Gdybym była singielka to bym wolała wynajmować i mieć możliwość w każdej chwili wszystko rzucić i pracować na drugim końcu Polski, jeśli miałabym akurat super kumpele/kumpla to nie miałabym nic przeciwko wspólnemu mieszkaniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 23:01   #568
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Kawalerki zostały wymyślone właśnie dla jednej osoby. Dlatego nazywają się kawalerkami, a nie na przykład dwuosobówkami.
xD
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 05:31   #569
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Limonka Lisbeth i stewardesa oczywiście, jak jesteś czarnoskórą osobą z biednej dzielnicy, to też masz takie same szanse osiągnąć świetną pracę co biały mężczyzna z bogatego domu, wystarczy chcieć! Umieć negocjować! No i oczywiście - wynająć sprzątaczkę Jest coś takiego jak przywileje, jedni je mają a inni nie, kobiety często mają gorzej w miejscu pracy, nie będę wymieniać bo na to składa się wiele czynników, ale jesteśmy z góry na gorszej pozycji.
Oczywiście, że tak. Nikt nie startuje z równej pozycji.

Ale kobiety zarabiają tyle samo, pod warunkiem, że zajmują takie samo stanowisko, co mężczyzna.

A że często nie, to co ja tym kobietom poradzę, że przedszkolance płaci się mniej niż programiście?

Nikt nie ukrywa tego przed dziewczynami, ba, są różne akcje "dziewczyny na politechniki" i takie tam.

Jakoś nie ma akcji "chłopaki na medycynę", chociaż pole jest zdominowane przez kobiety (jak i inne nauki przyrodnicze).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:21 ---------- Poprzedni post napisano o 06:17 ----------

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Musi być ambitny i zaradny, ale jakimś cudem jeśli nie musi być, bo mu kasa spadła z nieba/przyszła łatwo, to też jest dobrze. Tylko źle by brzmiało. Oczywiście zaprzeczą.
Ja nie zaprzeczam.

A jeśli jest dziedzicem fortuny, to może być nawet absolutnie leniwy. Ale musi być inteligentny, bo nie będzie mnie pociągał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:31 ---------- Poprzedni post napisano o 06:21 ----------

Cytat:
Napisane przez felixindahouz Pokaż wiadomość
Być może stanowisz znikomy % kobiet o takich poglądach, bo Twoje poglądy nijak się nie wpisują w ramy wypowiedzi w wątku o nazwie "Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?", a mieszkanie na wynajmie (szczególnie w pokoju) vs posiadanie swojego to chyba pierwsza rzecz jaka jest brana pod uwagę w tej kwestii
Lol.

Nie.

To, co facet wynajmuje to dosłownie najmniej istotna rzecz dla mnie.

No chyba że ma mieszkanie w Sznaghaju na Bundzie albo na Manhattanie.

W innym przypadku mnie to nie interesuje, a ja patrzę na kasę i zdolności zarządzania/zdobywania pieniędzy.

Zresztą to dla mnie raczej na niekorzyść, jeśli facet wynajmuje całą kawalerkę na siebie samego.

Jeśli nie zarabia naprawdę dobrze, to wolałabym, żeby odkładał ten tysiąc różnicy albo pozytkował na jakieś pasje, a nie na mieszkanie.

Ale też nie będę po tym od razu oceniać.

A ja patrzę na kasę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 05:57   #570
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Czy spotykałabyś sie z biednym facetem?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale kobiety zarabiają tyle samo, pod warunkiem, że zajmują takie samo stanowisko, co mężczyzna.

A że często nie, to co ja tym kobietom poradzę, że przedszkolance płaci się mniej niż programiście?
To nie jest prawdą zawsze. W wielu branżach - pewnie masz rację.
Ale pierwszy przykład z brzegu https://mobile.natemat.pl/275191,ile...-niz-mezczyzni

Myślę, że może być z tym problem w branżach, gdzie wartość Twojej pracy jest bardziej uznaniowa / nieobiektywna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-17 09:28:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:32.