Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3 - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-19, 19:15   #1051
Sylwia880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

U nas wszystko w najlepszym porzadku mala wazy 1840g, wiec spora ulga, wszystko idzie prawidlowo. Pani polozna zrobila extra zdjecia no i maz skonczyl wstepnie oba pokoiki, wiec starszak idzie juz mieszkac na nowe tak mu sie spodobalo, ze bez problemu usnal. Pochwale sie wszystkimi zdjeciami Jeszcze tylko zapelnic te mebelki i zrobic ze strychu bawialnie, bo tych zabawek nie ma gdzie upchnac...no i jestesmy gotowi
Sylwia880 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 19:32   #1052
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Super te pokoiki! śliczna buzia, jakie usteczka
A mała będzie z Wami spała na początku?
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 19:32   #1053
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Wlasnie slyszalam ze wiekszosc dzieci sie owija i nic sie nie dzieje. Ale i tak sie tego boje. Wydaje mi sie, ze dzieci ktore sie mniej kreca sa mniej narazone.
Na swoja zgube ostatnio dowiedzialam sie o roznych innych awariach pepowiny oprocz tego wezla i teraz juz bym szczerze wolala zeby byl ten pazdziernik
A co tam jeszcze słyszałaś?
Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
U nas wszystko w najlepszym porzadku mala wazy 1840g, wiec spora ulga, wszystko idzie prawidlowo. Pani polozna zrobila extra zdjecia no i maz skonczyl wstepnie oba pokoiki, wiec starszak idzie juz mieszkac na nowe tak mu sie spodobalo, ze bez problemu usnal. Pochwale sie wszystkimi zdjeciami Jeszcze tylko zapelnic te mebelki i zrobic ze strychu bawialnie, bo tych zabawek nie ma gdzie upchnac...no i jestesmy gotowi
Gdybym była małym chłopcem to chciałabym mieć taki pokój świetnie wyszły Wam te pokoje! super, że z młodą wsio ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 19:32   #1054
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

A to nasza pyza
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190819_173927.jpg (66,6 KB, 79 załadowań)
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 19:46   #1055
agnieszka_wilczewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 309
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Śliczne pokoiki i piękne dzieciaczki Ja dzisiaj mało aktywna na forum, bo jeździłam po rzeczy do remontu, a tu same utrudnienia w ruchu....straz pożarna, karetki, mega wypadek przed moją miejscowością, objazdy polnymi drogami, gdzie TIR uniemożliwial przejazd, no pech po prostu. Teraz leżę i odpoczywam w końcu
agnieszka_wilczewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 19:53   #1056
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

U nas wizyta ok. Młoda ułożona glowkowo (tu byłam zaskoczona, bo myślałam że siedzi na tyłku albo poprzecznie), waży 1750g (+/-250) wszystkie narządy w porządku, przepływy, afi też. Jedyne co to łożysko już drugi stopień ale przepływy ok wiec nie ma co panikować. No i fakt że w poprzednich ciążach już w 32/33tc miałam trzeci stopień dojrzałości, lekarz powiedział że widocznie taka moja uroda.
Szyjka 2.7cm , mimo tańców i raczej intensywnego trybu życia ostatnio nic się nie skróciła. Byliśmy z tztem i Wojtusiem i młody tak się cieszył że widzi swoją siostrzyczkę, że nie żałuję że go zabraliśmy mąż też oczarowany, mówi że będzie robic z nim co chce, bo taka damska wersja Wojtka a ten Czaruś na maksa
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 19:59   #1057
Sylwia880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Czubaszek, śliczna ta fotka. Mała wygląda jak kopia starszaka, oboje usta mają ewidentnie po mnie będzie na początku spala z nami, mam u nas dostawke chicco next2me, ale planuje po niedługim czasie ja przyzwyczaić do własnego lozka
Sylwia880 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-19, 20:01   #1058
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Wy dalej o tych porodach?🤪jeszcze nawet września nie ma, więc się uspokoić .
Ja nic nie pije i nie przyspieszam. Do czasu umówione cc Mati ma siedzieć w brzuchu.

Wczoraj ruszyłam z wyprawką. Wzięłam się za przeglądanie tego co mam i powiem szczerze, że połowę rzeczy to nie wiem po co zostawiłam. 3 worki na śmieci tego wczoraj wyniosłam. Sensowne ubrania zaczynają mi się od rozmiaru 74. 62 mam baaardzo mało i w większości to body z krótkim rękawem a 56 to chyba mam pojedyncze sztuki.

A jak myślicie dzieci ubierać? Body + spodenki/ półśpiochy czy niech cały czas w pajacu leży?

Fubizka- położeniem się nie masz jeszcze co martwić. Zdąży się obrócićA miałaś jakąś specjalną sukienkę do sesji? Ja też się do takowej przymierzam. Moja przyjaciółka jest fotografem ślubnym ( tak właśnie się poznałyśmy, bo mi zdjęcia robiła) i robił też sesję rodzinne. Mam sukienkę z poprzedniej sesji, ale teraz chce coś innego i ona ma pomysł, żeby to nie była taka stricte ciążowa, tylko bardziej matka i syn. Dziś będę się z nią widzieć, to będziemy ustalać No i to jest prawidłowe podejście. Ja w pierwszej ciąży nie spotkałam się ze złym traktowaniem na ip jak byłam, ale też bym to w głębokim poważaniu miała. Moje dziecko i mój spokój najważniejsze.

Jak urodziłam syna, to leżałam na jednej sali z dziewczyną ( chyba 20 lat jeszcze nie miała) której wody płodowe ciekły. Lekarz ją wyśmiał, że pewnie sobie popuszcza, w szpitalu też ją źle potraktowali i ona się "obraziła" i dopiero jak młody się przestał ruszać to znowu poszła do tego szpitala i wtedy wszystko na cito. Musieli ja transportować do innego szpitala, bo młody skrajny wcześniak. Baaardzo żałowała, że jednak nie bardziej stanowczo się domagała opieki i sprawdzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja będę ubierać w body i polspiochy/spodenki albo pajace


Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Ja się kleszczy boję Ja bym z buta poszła, dziś już zrobiłam 12km ale nie wiem czy z 2letnim dzieckiem do gina? Trochę głupio?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja się kleszczy też boje ale chcec grzybobrania jest większa

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
U nas wszystko w najlepszym porzadku mala wazy 1840g, wiec spora ulga, wszystko idzie prawidlowo. Pani polozna zrobila extra zdjecia no i maz skonczyl wstepnie oba pokoiki, wiec starszak idzie juz mieszkac na nowe tak mu sie spodobalo, ze bez problemu usnal. Pochwale sie wszystkimi zdjeciami Jeszcze tylko zapelnic te mebelki i zrobic ze strychu bawialnie, bo tych zabawek nie ma gdzie upchnac...no i jestesmy gotowi

Oo pięknie , niedługo wszystkie dzieciaczki przekroczą te dwa kg
Pokoje super, mi się zachciało pozmieniać coś w sypialni i będzie na jednej ścianie tapeta i butelkowe dodatki zobaczymy czy wyjdzie tak jak chce
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 20:09   #1059
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
A co tam jeszcze słyszałaś? Gdybym była małym chłopcem to chciałabym mieć taki pokój świetnie wyszły Wam te pokoje! super, że z młodą wsio ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U znajomych był zespół pasm owodniowch, z tego co zrozumiałam, bo nie dopytywałam (celowo) :/

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
A to nasza pyza
Śliczna buzia i mega wyraźne zdjęcie

Już te dzieciaczki mają buzie takie "pełnoprawne"

To łóżeczko chicco super, ale nam się udało do sypialni upchnąć łóżeczko i komodę z przewijakiem, więc dostanie z tym wszystkim później eksmisję do siebie
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 20:12   #1060
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
U nas wszystko w najlepszym porzadku mala wazy 1840g, wiec spora ulga, wszystko idzie prawidlowo. Pani polozna zrobila extra zdjecia no i maz skonczyl wstepnie oba pokoiki, wiec starszak idzie juz mieszkac na nowe tak mu sie spodobalo, ze bez problemu usnal. Pochwale sie wszystkimi zdjeciami Jeszcze tylko zapelnic te mebelki i zrobic ze strychu bawialnie, bo tych zabawek nie ma gdzie upchnac...no i jestesmy gotowi
Rewelacja!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
A to nasza pyza
Ojejciu, jakie cudne foto coś pięknego!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

No i dziewczyny, gratuluję udanych wizyt
Ultra mnie możesz dopisać wizytę 30.08

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 20:19   #1061
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 671
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Gratuluję udanych wizyt


Czubasek, ślicznie córeczka wyszła na zdjęciu
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-19, 21:01   #1062
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Tija a co z za krótką pępowiną? Widziałaś taką? Da się to na USG sprawdzić? Mi jak zrobili cc to lekarka mówiła że dobrze że skończyło się cięciem bo pepowina była króciutka. I co ze nie urodziła by się, mogło by braknąć? I drugie pytanie, jak to jest bo spadek tętna dziecka na skurczu podobno jest fizjologiczny a kiedy ten spadek robi się już niewłaściwy? Jest jaka zasada, granica?
Fubizka mi się gdzieś czytało że większe ryzyko owiniecia mają te z długą pepowina.
Sylwia piękne pokoiki! I dzidzia
Czubasek ale masz fote z brzucha - ja Cię kręcę!!! Fotogeniczna


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Rewelacja!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Ojejciu, jakie cudne foto coś pięknego!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

No i dziewczyny, gratuluję udanych wizyt
Ultra mnie możesz dopisać wizytę 30.08

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zapisane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 21:03   #1063
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
U nas wszystko w najlepszym porzadku mala wazy 1840g, wiec spora ulga, wszystko idzie prawidlowo. Pani polozna zrobila extra zdjecia no i maz skonczyl wstepnie oba pokoiki, wiec starszak idzie juz mieszkac na nowe tak mu sie spodobalo, ze bez problemu usnal. Pochwale sie wszystkimi zdjeciami Jeszcze tylko zapelnic te mebelki i zrobic ze strychu bawialnie, bo tych zabawek nie ma gdzie upchnac...no i jestesmy gotowi
Jakie slicznosci No to Mała ma słuszna wagę

Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
Śliczne pokoiki i piękne dzieciaczki Ja dzisiaj mało aktywna na forum, bo jeździłam po rzeczy do remontu, a tu same utrudnienia w ruchu....straz pożarna, karetki, mega wypadek przed moją miejscowością, objazdy polnymi drogami, gdzie TIR uniemożliwial przejazd, no pech po prostu. Teraz leżę i odpoczywam w końcu
I odpoczywaj


Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
A to nasza pyza
jakie piękne i wyraźne zdjęcie



Wrzesniowki rodzą znowu teraz to już nie fałszywy alarm

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 21:07   #1064
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Jakie slicznosci No to Mała ma słuszna wagę


I odpoczywaj




jakie piękne i wyraźne zdjęcie



Wrzesniowki rodzą znowu teraz to już nie fałszywy alarm

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Idę w takim razie na zwiady może mnie tchnie coś by ta wyprawkę w końcu ogarnąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 21:16   #1065
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

My też dziś byliśmy na to wizycie. Mati znowu pokazał siusiaka i jajka, więc raczej u mnie się nic nie zmieni. Łożysko drugiego stopnia, ale nic nie mówiła, że coś jest nie tak. Reszta bez zarzutu.

No i klocek jest dalej ponad 2 tygodnie do przodu i waży 2150g . Lekarz mówi że, że może zwolnić teraz, bo będą się intensywnie płuca rozwijać.
Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
A czy macie jakieś sprawdzone herbatki które faktycznie pomagały w laktacji?

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Ja piłam jakiegoś Bocianka czy coś w tym stylu i tak dobrze na mnie działało, że nawału dostałam 🤦☠♀️ A Femaltiker też polecam. Miałam go już w szpitalu i piłam
Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Bluz z kapturem mam teraz bardzo dużo, właśnie się suszą. W sumie to z prania zostały mi tylko jakieś kombinezony, kocyki i takie nietypowe rzeczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A widzisz. O tym zapomniałam. Bluzy
Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
U nas wszystko w najlepszym porzadku mala wazy 1840g, wiec spora ulga, wszystko idzie prawidlowo. Pani polozna zrobila extra zdjecia no i maz skonczyl wstepnie oba pokoiki, wiec starszak idzie juz mieszkac na nowe tak mu sie spodobalo, ze bez problemu usnal. Pochwale sie wszystkimi zdjeciami Jeszcze tylko zapelnic te mebelki i zrobic ze strychu bawialnie, bo tych zabawek nie ma gdzie upchnac...no i jestesmy gotowi
Wow jakie śliczne pokoje
Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
A to nasza pyza



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 21:24   #1066
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Laura gdzie nam zaginęłaś?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
My też dziś byliśmy na to wizycie. Mati znowu pokazał siusiaka i jajka, więc raczej u mnie się nic nie zmieni. Łożysko drugiego stopnia, ale nic nie mówiła, że coś jest nie tak. Reszta bez zarzutu.

No i klocek jest dalej ponad 2 tygodnie do przodu i waży 2150g . Lekarz mówi że, że może zwolnić teraz, bo będą się intensywnie płuca rozwijać. Ja piłam jakiegoś Bocianka czy coś w tym stylu i tak dobrze na mnie działało, że nawału dostałam A Femaltiker też polecam. Miałam go już w szpitalu i piłamA widzisz. O tym zapomniałam. Bluzy Wow jakie śliczne pokoje


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to pewnie siusiak zostanie

Ja w drugiej ciąży dostałam skierowanie do szpitala ze względu na szybko starzeje się łożysko i pani dr w szpitalu powiedziała, że nie ma konkretnych norm do określania stopni łożyska i jest to indywidualna sprawa lekarza jak je zakwalifikuje.
Powiedziała, że moje jest normalne do etapu ciąży a jestem 5 pacjentka w ciągu miesiąca, która ten lekarz skierował przez łożysko do szpitala

Za to teraz mam cały czas 1 stopnia
Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Idę w takim razie na zwiady może mnie tchnie coś by ta wyprawkę w końcu ogarnąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ogarniaj bo masz termin z początku może Cię tym razem zaskoczy i wyjdzie w okolicach terminu?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 21:25   #1067
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Ja nie wiem jaka mam pepowine
A lozysko mam 1 stopnia ale nie mam pojecia co to znaczy

A skoro juz tak wszystko pierzecie to powiedzcie jak te ciuszki sie prasuje? Normalnie jak dorosle czy trzeba na jakiejs max temperaturze albo z para albo cos?
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 21:25   #1068
Domi_001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 362
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Gratuluję udanych wizyt dziewczyny
Śliczne te bobasy!!

Ja na laktacjię piłam femaltiker i działał

Mój mały też urodził się owiniety pępowiną wokół szyi.

U nas zaczęło się robić intensywnie. W zeszłym tygodniu odebrałam pozwolenie na budowę i już ruszyliśmy 🤩🤩


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Domi_001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 21:45   #1069
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Domi_001 Pokaż wiadomość
Gratuluję udanych wizyt dziewczyny
Śliczne te bobasy!!

Ja na laktacjię piłam femaltiker i działał

Mój mały też urodził się owiniety pępowiną wokół szyi.

U nas zaczęło się robić intensywnie. W zeszłym tygodniu odebrałam pozwolenie na budowę i już ruszyliśmy 🤩🤩


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witamy w gronie budowniczych możemy powoli utworzyć podforum budowlano - remontowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-19, 22:32   #1070
slasherka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 227
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Dziewczyny gratulacje udanych wizyt.

Sylwia piękne pokoiki.

Czubasku śliczne zdjęcie. Widzę że Ty też zapalona grzybiara tylko u nas na sezon narazie się nie zanosi. Wciąż jest za sucho

U mnie na ostatniej wizycie ginekolog mówiła że ja mam bardzo długa pepowine ale za to nie wiem na.jakim stopniu rozwoju.jest łożysko.

W poprzedniej ciazy też.mialam długa pepowine i Hania się urodziła to była trzy razy wokół.szyi owinięta ale przepływy do samego końca były.prawidlowe

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez slasherka
Czas edycji: 2019-08-19 o 22:46
slasherka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-20, 04:57   #1071
Nadezhda
Zadomowienie
 
Avatar Nadezhda
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 419
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Ja mam dzisiaj USG o 8:40 i nie mogę spać.. wstałam pół godziny temu, to sobie w wannie chyba poleżę... Moi chłopcy śpią, ja też w sumie jestem śpiąca, ale nie mogę zasnąć...

W ciągu dnia spróbuję się zdrzemnąć.

Mi na bank rozszedł się mięsień prosty brzucha, bo nie dość, że mam brzuch podzielony poziomo na pół, to teraz jeszcze i pionowo- takie 4 chałwy
__________________



Nadezhda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-20, 05:35   #1072
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
U znajomych był zespół pasm owodniowch, z tego co zrozumiałam, bo nie dopytywałam (celowo) :/


Śliczna buzia i mega wyraźne zdjęcie

Już te dzieciaczki mają buzie takie "pełnoprawne"

To łóżeczko chicco super, ale nam się udało do sypialni upchnąć łóżeczko i komodę z przewijakiem, więc dostanie z tym wszystkim później eksmisję do siebie
A to jeszcze inna bajka owodnia się dziwnie dzieli w czasie tych wszystkich mądrych podziałów na początku. I w obrazie widać takie właśnie pasy wewnątrz macicy. I te pasy moga być niebezpieczne, zwłaszcza na początku. Potem zazwyczaj dziecko jest na tyle duże, że mu nie robi obecność tych pasm.

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Tija a co z za krótką pępowiną? Widziałaś taką? Da się to na USG sprawdzić? Mi jak zrobili cc to lekarka mówiła że dobrze że skończyło się cięciem bo pepowina była króciutka. I co ze nie urodziła by się, mogło by braknąć? I drugie pytanie, jak to jest bo spadek tętna dziecka na skurczu podobno jest fizjologiczny a kiedy ten spadek robi się już niewłaściwy? Jest jaka zasada, granica?
Fubizka mi się gdzieś czytało że większe ryzyko owiniecia mają te z długą pepowina.
Sylwia piękne pokoiki! I dzidzia
Czubasek ale masz fote z brzucha - ja Cię kręcę!!! Fotogeniczna


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Zapisane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jest taka co po porodzie dzieciaka nie możesz dać na brzuch, bo pepowina blokuje długości jako takiej na usg nie oznaczysz, ale widać po "ilości" pepowiny na obrazie czy jest długa czy krótka. Faktycznie łatwiej się dziecku w długą pozawijac. Ale w krótka też się da i krótka się może szybciej zacisnąć. Widziałam już spadki tętna i decyzje o cięciu i właśnie wyszło, że krótka pepowina. Po prostu jej długość blokowała prawidłowe wstawianie się głowy i rodzenie.

Co do spadków tętna. To się fachowo nazywa deceleracje. Najprostszy podział to na deceleracje wczesna i pozna. Wczesna jest ta bezpieczna, ale może się zmienić w czasie porodu w pozna. Wczesna jest wtedy gdy zaczyna się na skurczu, na jakiego szczycie jest największy spadek, a potem równa. Pozna jest, gdy ten spadek trwa mimo, że skurcz się skończył. Kilka takich spadków jest wskazaniem do cc. Jest jeszcze coś takiego jak objaw Gaussa (chyba tak się to pisze). W okolicach pełnego rozwarcia, albo na pełnym. Spada tętno i chwilę mu zajmuje wyrównanie. Jak wyrówna i potem jest ok z tetnem to był Gauss. Jest to ten moment, gdy głowa schodzi już bardzo nisko i została ona kanałem rodnym ucisnieta, stąd spadek. Ogólnie im bliżej finału i głowa nizej tym częściej są spadki właśnie od ucisku na głowę. I jak to nie trwa za długo, znaczy 2 okres porodu to się fajne dzieci rodzą. Trochę zmęczone są te, gdzie ten drugi okres się przedłużal. Jednak teraz najczęściej, gdy jest już długo i pojawia się spadki to nikt nie czeka i robi cięcie lub kleszcze/proznociag zakłada.
Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
My też dziś byliśmy na to wizycie. Mati znowu pokazał siusiaka i jajka, więc raczej u mnie się nic nie zmieni. Łożysko drugiego stopnia, ale nic nie mówiła, że coś jest nie tak. Reszta bez zarzutu.

No i klocek jest dalej ponad 2 tygodnie do przodu i waży 2150g . Lekarz mówi że, że może zwolnić teraz, bo będą się intensywnie płuca rozwijać. Ja piłam jakiegoś Bocianka czy coś w tym stylu i tak dobrze na mnie działało, że nawału dostałam 🤦♀️ A Femaltiker też polecam. Miałam go już w szpitalu i piłamA widzisz. O tym zapomniałam. Bluzy Wow jakie śliczne pokoje


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super!
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ja nie wiem jaka mam pepowine
A lozysko mam 1 stopnia ale nie mam pojecia co to znaczy

A skoro juz tak wszystko pierzecie to powiedzcie jak te ciuszki sie prasuje? Normalnie jak dorosle czy trzeba na jakiejs max temperaturze albo z para albo cos?
Wiesz, dajesz mamie i potem wyprasowane wkładasz do szafy
Cytat:
Napisane przez Nadezhda Pokaż wiadomość
Ja mam dzisiaj USG o 8:40 i nie mogę spać.. wstałam pół godziny temu, to sobie w wannie chyba poleżę... Moi chłopcy śpią, ja też w sumie jestem śpiąca, ale nie mogę zasnąć...

W ciągu dnia spróbuję się zdrzemnąć.

Mi na bank rozszedł się mięsień prosty brzucha, bo nie dość, że mam brzuch podzielony poziomo na pół, to teraz jeszcze i pionowo- takie 4 chałwy
O jak uroczo powodzenia na usg!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016

Edytowane przez tija93
Czas edycji: 2019-08-20 o 05:37
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-20, 05:45   #1073
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Dzień dobry witam się w 36 tygodniu, czyli zaczynam 9 miesiąc. 🤯

Wam też tak długo szło zamówienie z Gemini? Złożyłam je tydzień temu i nic nie wiadomo o wysyłce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-20, 05:53   #1074
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Dzień dobry witam się w 36 tygodniu, czyli zaczynam 9 miesiąc. 🤯

Wam też tak długo szło zamówienie z Gemini? Złożyłam je tydzień temu i nic nie wiadomo o wysyłce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi bardzo szybko przyszło, a spodziewałam się dłużej, bo było wolne 15.08. Zamawiałam w poniedziałek, przyszło w piątek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-20, 05:56   #1075
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Dzień doberek

Trzymam kciuki zacdzisiejsze wizyty a sama idę w końcu do fryzjera co by wyglądać jak czlowiek

A teraz poszukam kawy

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-20, 06:04   #1076
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Dzień doberek

Trzymam kciuki zacdzisiejsze wizyty a sama idę w końcu do fryzjera co by wyglądać jak czlowiek

A teraz poszukam kawy

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Ooo to pochwal się fotą już po ja to do kosmetyczki muszę się wybrać, ogarnąć brwi, bo powoli nie widać śladu po poprzedniej hennie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-20, 06:16   #1077
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 671
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cześć

Ja nic nie wiem o tym jakiej długości mam pępowinę i którego stopnia łożysko... Ale skoro lekarze (ani mój prowadzący ani ginekolożka która robiła USG III trym) nic nie mówią to pewnie jest w normie.

---------- Dopisano o 06:16 ---------- Poprzedni post napisano o 06:15 ----------

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Wam też tak długo szło zamówienie z Gemini? Złożyłam je tydzień temu i nic nie wiadomo o wysyłce
Raz się zdarzyło, że późno wysłali i właśnie wtedy miałam dość duże zamówienie, może nie wszystko mieli w magazynie i dlatego przesyłka się opóźniła
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-20, 07:29   #1078
seesunrise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Sylwia, super pokoiki
czubasek, śliczne zdjęcia

Ja nie wiem jaka u mnie pępowina i łożysko, na usg III trym lekarz nic nie mówił. Mam usg jeszcze za tydzień to może coś wtedy powie.
Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Dzień dobry witam się w 36 tygodniu, czyli zaczynam 9 miesiąc.

Wam też tak długo szło zamówienie z Gemini? Złożyłam je tydzień temu i nic nie wiadomo o wysyłce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow, za 2 tygodnie będzie u Ciebie donoszona Ja zaczęłam wczoraj dopiero 33 tc, więc jeszcze ponad miesiąc do donoszonej..
Cytat:
Napisane przez Nadezhda Pokaż wiadomość
Ja mam dzisiaj USG o 8:40 i nie mogę spać.. wstałam pół godziny temu, to sobie w wannie chyba poleżę... Moi chłopcy śpią, ja też w sumie jestem śpiąca, ale nie mogę zasnąć...

W ciągu dnia spróbuję się zdrzemnąć.

Mi na bank rozszedł się mięsień prosty brzucha, bo nie dość, że mam brzuch podzielony poziomo na pół, to teraz jeszcze i pionowo- takie 4 chałwy
Kciuki za wizytę
seesunrise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-20, 08:03   #1079
agnieszka_wilczewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 309
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Hej o łożysku nic mi ginekolog nie mówił, poza tym, że jest w porządku 😉a pepowina mam wpisane "trojnaczyniowa", a czy to dobrze czy źle to nie mam pojęcia, zaraz chyba poszperam w internecie, bo mnie temat zaciekawił
agnieszka_wilczewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-20, 08:13   #1080
Nadezhda
Zadomowienie
 
Avatar Nadezhda
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 419
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

U mnie 1609g zdrowego dziecka 😁

Za to łożysko 2 stopień...
__________________



Nadezhda jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-10 18:22:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.