Mamusie listopad 2019- cz. 4 - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-01, 06:50   #4591
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Dzien dobry mozna u Was jesc na porodówce?
U nas położna mowila, żeby w domu zjeść, bo na porodówce już nie mozna. Ewentualnie lizaki, woda, napoj izotoniczny.
Trochę mnie to przeraża, przeciez nie raz rodzi się dlugo, a nic nje jedząc to chyba sie potem nie ma siły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie położna na SR mówiła, że nie można jeść, bo w razie nagłego CC anestezjolog woli mieć pacjenta "czystego", bo łatwiej go znieczulić. Ale, że one zdają sobie sprawę, że to może być ciężkie i przymykają oko, byle nie jeść obiadów z domu czy kanapek. Radziła spakować na salę porodową biszkopty, bakalie, żelki, lizaki, landrynki.

I doradzila też, żeby jednak w razie czego wziąć ze sobą jakiś "domowy obiadek" w słoiku/pojemniku, czy kanapki, nieważne co to będzie. Bo ostatni posiłek jest o 18, a pierwszy o 9. Więc jak urodzi się o 21 to będzie trudno wytrzymać do śniadania, a one nic dać nie mogą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 06:54   #4592
malutka89
Zakorzenienie
 
Avatar malutka89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 670
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Melduję się po wizycie.
Wanda 33+5 waży 2083gram i jest w 25 percentylu, także do największych nie należy Dla porównania mój Synek w 32+2 ważył ok 2300
Wszystko ok oprócz faktu że się obróciła z położenia główkowego na miednicowe.. Od jutra zaczynam ćwiczenia na obrót
Poprosiłam też o badanie szyjki - zamknięta, długa na 37mm
Hmm mi dziś powiedziała ginka że gbs powinien być pobrany po skończeniu 35tc do 37 najlepiej i pobierze dopiero na kolejnej wizycie. Ale widać co lekarz to inna szkoła

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Piękna waga już

Dzien dobry w październiku
Ja planuje też zabrać jakies batoniki, czekoladę, jabłka, banany.
Ja byłam rano na morfologii itp.
Z jedzeniem u mnie jest ok, apetyt nawet mam, ale jem dość zdrowo. Najgorzej to jest z tym pęcherzem no i ruchu mam coraz mniej bo juz zimno, malo spaceruje plus po 20 min od wyjścia z domu szukam juz toalety a za bardzo nie ma gdzie isc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malutka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 07:43   #4593
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Miss_Bow Pokaż wiadomość
Dobrze, że z Wandzią wszystko w porzadku Trzymam kciuki za obrót, jeszcze ma trochę czasu!

Ja teraz zaczynam panikować jak mój synuś jest ułożony, bo mam wrażenie, że w ciągu dnia dalej jest we wszystkich możliwych pozycjach A to już 36 tydzień nam leci...




Następną wizytę mam 36+1, więc wolę nie ryzykować, że trafię na jakąś wredną położną, która mi odmówi Mam instrukcję „obsługi”, jakoś sobie poradzę
Jak zadałam pytanie o to badanie położnej jakiś czas temu to zapytała mnie skąd w ogóle wiem o tym badaniu Chyba by wolała, żebym nie wiedziała




Ja się z jednej strony ekscytuję, a z drugiej martwię się o mojego mężusia, zamiast skupiać się na rodzeniu będę się chyba bardziej przejmować tym czy mi nie mdleje - już teraz taki wydaje się tym wszystkim przejęty... Bardzo wrażliwy chłop z niego


Zakupiłam dzisiaj jakieś słodycze na porodówkę, tzn. jakieś tam kulki mocy, batoniki, itd. I tak cały czas myślę - czy dziwnie będzie wyglądać jak zabiorę ze sobą jeszcze paczkę kabanosów? Po słodkim zawsze mnie ciągnie na mięso, hahaha!
Ej u mnie też nie pozwalali jeść. Jadłam jak nie widzieli więc co za różnica co, aby nie kiełbasę wędzoną czy jajka , żeby nie wyczuli 🤣
Cytat:
Napisane przez diaka Pokaż wiadomość
Gratulacje Najważniejsze że wszystko ok i trzymam kciuki za obrót
Mój uparciuch też w tym samym tygodniu miał pozycję miednicową, ale chyba dziś wreszcie się przekręcił W środę mam wizytę to się dowiem czy dobrze czuję
Z tym jedzeniem mam podobnie, tylko małe porcje , bo zaraz jestem najedzona
Ostatnie dwie noce były straszne, bo córcia chora i albo placz albo czuwanie a dzis kiedy jest już spokojniej to spać jakoś nie mogę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdrówka dla córki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 07:44   #4594
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
U mnie położna na SR mówiła, że nie można jeść, bo w razie nagłego CC anestezjolog woli mieć pacjenta "czystego", bo łatwiej go znieczulić. Ale, że one zdają sobie sprawę, że to może być ciężkie i przymykają oko, byle nie jeść obiadów z domu czy kanapek. Radziła spakować na salę porodową biszkopty, bakalie, żelki, lizaki, landrynki.

I doradzila też, żeby jednak w razie czego wziąć ze sobą jakiś "domowy obiadek" w słoiku/pojemniku, czy kanapki, nieważne co to będzie. Bo ostatni posiłek jest o 18, a pierwszy o 9. Więc jak urodzi się o 21 to będzie trudno wytrzymać do śniadania, a one nic dać nie mogą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam nagłą cesarkę ale jadłam normalnie.

Miałam dużo batonów proteinowych, piłam bardzo słodki napój lucozade(tak mi polecony mamy rodzące wcześniej), do tego w między czasie (poród od wieczora do nocy następnej doby) tz pobiegł i kupił nam kanapkę w Subway i też ja pochłonęłam. Po samym CC jadłam z rana suszone śliwki, a później dostałam o 13-14 obiad.
Znajoma rodzącą z zaplanowanym CC mówiła że wymiotowała po cały czas, każda dziewczyna z którą rozmawiałam rodzącą CC nagle mówiła, że nie wymiotowała więc nie wiem co w tym jest ale tu chyba inne znieczulenie dają na nagłą cesarkę i inne na zaplanowana.


Dzień dobry.

Leżę w lozczku bo mąż zabrał córkę na dół bo już krzyczała "na dół, pić i jeść". Livia mi się znowu jakoś przekręciła w brzuchu wczoraj wieczorem, a dziś się jesczze nie przywitała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 07:45   #4595
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Dzień dobry w ten piękny słoneczny dzień (przynajmniej u mnie, co zamierzam wykorzystać na przedostatnią partię prania)

Co u Nurka? Dawno jej na forum nie było. Jeśli macie kontakt w grupie FB to pozdrówcie ode mnie

Odnośnie położenia Wandy to nie powiem że mnie informacja nie zaskoczyła - od dawna już leżała główkowo, a teraz taka zmiana. Nie panikuję bo nie zakładam innego scenariusza niż obrót i poród SN.
I jeszcze lekarz mnie uspokoiła (choć sama wizja przerażająca) że ew można przekręcić dziecko w łonie ok PTP w warunkach szpitalnych i ona to wielokrotnie wykonywała i wykonuje na oddziale. Hmm zawsze jest jakieś wyjście awaryjne
Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Hej hej!

W następnym miesiącu rodzimy!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taak Kurczę ale zleciało..
Cytat:
Napisane przez Miss_Bow Pokaż wiadomość
Dobrze, że z Wandzią wszystko w porzadku Trzymam kciuki za obrót, jeszcze ma trochę czasu!

Ja teraz zaczynam panikować jak mój synuś jest ułożony, bo mam wrażenie, że w ciągu dnia dalej jest we wszystkich możliwych pozycjach A to już 36 tydzień nam leci...




Następną wizytę mam 36+1, więc wolę nie ryzykować, że trafię na jakąś wredną położną, która mi odmówi Mam instrukcję „obsługi”, jakoś sobie poradzę
Jak zadałam pytanie o to badanie położnej jakiś czas temu to zapytała mnie skąd w ogóle wiem o tym badaniu Chyba by wolała, żebym nie wiedziała




Ja się z jednej strony ekscytuję, a z drugiej martwię się o mojego mężusia, zamiast skupiać się na rodzeniu będę się chyba bardziej przejmować tym czy mi nie mdleje - już teraz taki wydaje się tym wszystkim przejęty... Bardzo wrażliwy chłop z niego


Zakupiłam dzisiaj jakieś słodycze na porodówkę, tzn. jakieś tam kulki mocy, batoniki, itd. I tak cały czas myślę - czy dziwnie będzie wyglądać jak zabiorę ze sobą jeszcze paczkę kabanosów? Po słodkim zawsze mnie ciągnie na mięso, hahaha!
Ja mam wrażenie że ten obrót musiała Wanda zrobić jakoś na dniach, bo teraz rusza się mniej i czuję konkretne wybrzuszenie na górze pod pępkiem co by się zgadzało że to główka..
Będziesz miała jeszcze jakieś USG?
Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj zjadłam:
Rano kanapka z wędliną
Potem na raty gruszka i jabłko
I... 220g sałatki. I wymiękłam.
Resztę sałatki dokonczyłam jakąś godzinę temu.

I tak jest codziennie, od jakiegoś tygodnia. Dosłownie wmuszam w siebie jedzenie, bo parę kęsów i czuję, że pęknę.

Już i tak przerzuciłam się na zupy i sałatki, bo jednak "mało zajmujące" a dające dużo witamin i odżywcze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też miewam dni mniejszych racji żywieniowych choć śniadanie zawsze mi dobrze wchodzi a zjadam naprawdę konkretne (3 kanapki i miseczka sałatki). Twój wczorajszy jadłospis faktycznie mega skromny ale może dziś będzie lepiej

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 07:53   #4596
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Co u Nurka? Dawno jej na forum nie było. Jeśli macie kontakt w grupie FB to pozdrówcie ode mnie
Wywołana!

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Odnośnie położenia Wandy to nie powiem że mnie informacja nie zaskoczyła - od dawna już leżała główkowo, a teraz taka zmiana. Nie panikuję bo nie zakładam innego scenariusza niż obrót i poród SN.
I jeszcze lekarz mnie uspokoiła (choć sama wizja przerażająca) że ew można przekręcić dziecko w łonie ok PTP w warunkach szpitalnych i ona to wielokrotnie wykonywała i wykonuje na oddziale. Hmm zawsze jest jakieś wyjście awaryjne
To tzw obrót zewnętrzny

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Też miewam dni mniejszych racji żywieniowych choć śniadanie zawsze mi dobrze wchodzi a zjadam naprawdę konkretne (3 kanapki i miseczka sałatki). Twój wczorajszy jadłospis faktycznie mega skromny ale może dziś będzie lepiej
U mnie już od dłuższego czasu takie posiłki, zero apetytu i zero miejsca.
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 07:54   #4597
agnieszka_2293
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka_2293
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Dzień dobry
Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Melduję się po wizycie.
Wanda 33+5 waży 2083gram i jest w 25 percentylu, także do największych nie należy Dla porównania mój Synek w 32+2 ważył ok 2300
Wszystko ok oprócz faktu że się obróciła z położenia główkowego na miednicowe.. Od jutra zaczynam ćwiczenia na obrót
Poprosiłam też o badanie szyjki - zamknięta, długa na 37mm
Hmm mi dziś powiedziała ginka że gbs powinien być pobrany po skończeniu 35tc do 37 najlepiej i pobierze dopiero na kolejnej wizycie. Ale widać co lekarz to inna szkoła

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Super, że z Wandą wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agnieszka_2293 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-01, 07:55   #4598
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Dzień dobry w ten piękny słoneczny dzień (przynajmniej u mnie, co zamierzam wykorzystać na przedostatnią partię prania)

Co u Nurka? Dawno jej na forum nie było. Jeśli macie kontakt w grupie FB to pozdrówcie ode mnie

Odnośnie położenia Wandy to nie powiem że mnie informacja nie zaskoczyła - od dawna już leżała główkowo, a teraz taka zmiana. Nie panikuję bo nie zakładam innego scenariusza niż obrót i poród SN.
I jeszcze lekarz mnie uspokoiła (choć sama wizja przerażająca) że ew można przekręcić dziecko w łonie ok PTP w warunkach szpitalnych i ona to wielokrotnie wykonywała i wykonuje na oddziale. Hmm zawsze jest jakieś wyjście awaryjne Taak Kurczę ale zleciało.. Ja mam wrażenie że ten obrót musiała Wanda zrobić jakoś na dniach, bo teraz rusza się mniej i czuję konkretne wybrzuszenie na górze pod pępkiem co by się zgadzało że to główka..
Będziesz miała jeszcze jakieś USG?Też miewam dni mniejszych racji żywieniowych choć śniadanie zawsze mi dobrze wchodzi a zjadam naprawdę konkretne (3 kanapki i miseczka sałatki). Twój wczorajszy jadłospis faktycznie mega skromny ale może dziś będzie lepiej

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Hej

Dzieki za pamięć czytam Was na bieżąco ale nie mogę się wbić

Do ptp zostało mi 33 dni! W większości wyprawkę już mam ale od jutra zaczynam misje prasowanie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 08:06   #4599
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Miss_Bow Pokaż wiadomość
Ja teraz zaczynam panikować jak mój synuś jest ułożony, bo mam wrażenie, że w ciągu dnia dalej jest we wszystkich możliwych pozycjach A to już 36 tydzień nam leci...


Ja się z jednej strony ekscytuję, a z drugiej martwię się o mojego mężusia, zamiast skupiać się na rodzeniu będę się chyba bardziej przejmować tym czy mi nie mdleje - już teraz taki wydaje się tym wszystkim przejęty... Bardzo wrażliwy chłop z niego
Trzymam kciuki, zeby synus byl w dobrej pozycji. Juz jestes na koncowce Kiedy to zlecialo??

Co do chlopa to sie nie przejmuj, naprawde Tez myslalam, ze bede sie stresowac jak sobie radzi, ale w czasie porodu nie bylo nawet jednej sekundy, zebym o nim myslala i czy jemu tam dobrze/wygodnie/milo/jak to znosi. Skurcze porodowe przycmia caly swiat

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Melduję się po wizycie.
Wanda 33+5 waży 2083gram i jest w 25 percentylu, także do największych nie należy Dla porównania mój Synek w 32+2 ważył ok 2300
Wszystko ok oprócz faktu że się obróciła z położenia główkowego na miednicowe.. Od jutra zaczynam ćwiczenia na obrót
Poprosiłam też o badanie szyjki - zamknięta, długa na 37mm
Hmm mi dziś powiedziała ginka że gbs powinien być pobrany po skończeniu 35tc do 37 najlepiej i pobierze dopiero na kolejnej wizycie. Ale widać co lekarz to inna szkoła
Gratulacje 2kg to juz niezla waga, niedlugo mozesz rodzic

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
W następnym miesiącu rodzimy!


Czesc z nas pewnie jeszcze w tym Ciekawe kto sie rozpakuje w pazdzierniku

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Dzien dobry mozna u Was jesc na porodówce?
U nas położna mowila, żeby w domu zjeść, bo na porodówce już nie mozna. Ewentualnie lizaki, woda, napoj izotoniczny.
Trochę mnie to przeraża, przeciez nie raz rodzi się dlugo, a nic nje jedząc to chyba sie potem nie ma siły
U mnie nikt nie mowil, ze nie mozna jesc, ale ja sama z siebie nic nie chcialam jesc, wiec nie mam pojecia.

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
Hej

Dzieki za pamięć czytam Was na bieżąco ale nie mogę się wbić

Do ptp zostało mi 33 dni! W większości wyprawkę już mam ale od jutra zaczynam misje prasowanie
Hej kochana
Musisz pisac "jestem, zyje, mam sie dobrze"
33 dni to nic Prawie, ze rodzisz!
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 08:19   #4600
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Dzień dobry w ten piękny słoneczny dzień (przynajmniej u mnie, co zamierzam wykorzystać na przedostatnią partię prania)

Co u Nurka? Dawno jej na forum nie było. Jeśli macie kontakt w grupie FB to pozdrówcie ode mnie

Odnośnie położenia Wandy to nie powiem że mnie informacja nie zaskoczyła - od dawna już leżała główkowo, a teraz taka zmiana. Nie panikuję bo nie zakładam innego scenariusza niż obrót i poród SN.
I jeszcze lekarz mnie uspokoiła (choć sama wizja przerażająca) że ew można przekręcić dziecko w łonie ok PTP w warunkach szpitalnych i ona to wielokrotnie wykonywała i wykonuje na oddziale. Hmm zawsze jest jakieś wyjście awaryjne Taak Kurczę ale zleciało.. Ja mam wrażenie że ten obrót musiała Wanda zrobić jakoś na dniach, bo teraz rusza się mniej i czuję konkretne wybrzuszenie na górze pod pępkiem co by się zgadzało że to główka..
Będziesz miała jeszcze jakieś USG?Też miewam dni mniejszych racji żywieniowych choć śniadanie zawsze mi dobrze wchodzi a zjadam naprawdę konkretne (3 kanapki i miseczka sałatki). Twój wczorajszy jadłospis faktycznie mega skromny ale może dziś będzie lepiej

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Z tym przewracaniem W łonie matki nie jest podobnież tak łatwo. W UK to bardzo popularne.
Jedna znajoma dziewczyna się zdecydowała ale się nie udało. Miała wybór poród pośladkowy albo cc. Wybrała ostatecznie CC.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 08:32   #4601
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Ja wczoraj dostałam od dziewczyn komplet na wyjście to ostatnia rzecz jaką piorę i fajrant. Mi już tak ta ciąża ciąży :/ a z drugiej strony wiem,że to ostatnie chwile wolności. Więc sama nie wiem czy mi się spieszy rodzic czy nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-01, 08:44   #4602
malutka89
Zakorzenienie
 
Avatar malutka89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 670
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Dziewczyny pijecie kawę czy odstawiłyście całkowicie? Ja pierwszy trymestr nie piłam w ogóle, w drugim piłam ale niecodzienne a w trzecim bez kawy w ogóle nie funkcjonuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malutka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 08:54   #4603
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja wczoraj dostałam od dziewczyn komplet na wyjście to ostatnia rzecz jaką piorę i fajrant. Mi już tak ta ciąża ciąży :/ a z drugiej strony wiem,że to ostatnie chwile wolności. Więc sama nie wiem czy mi się spieszy rodzic czy nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A wiesz, że ja się też rozkoszuje tymi ostatnimi tygodniami? Ale to dlatego, że to raczej mija ostatnia ciąża. Jak pomyślę, że urodzę i więcej tych kopniaków nie poczuje w brzuszku i tego stanu to jakoś mi tak przykro .

Zeby było śmiesznie to dziś rano wymiotowałam pierwszy raz od 19 tygodnia ciąży, a tu dziś 33+2.
Cytat:
Napisane przez malutka89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pijecie kawę czy odstawiłyście całkowicie? Ja pierwszy trymestr nie piłam w ogóle, w drugim piłam ale niecodzienne a w trzecim bez kawy w ogóle nie funkcjonuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piję od trzeciego miesiąca znowu.
Tylko zamieniłam dwie łyżeczki na jedną i pije max dwie takie kawy zamiast trzech mocnych.
Wcale ci się nie dziwię, ja bez kawy bym wiecznie spala i narzekała na ból głowy. U mnie połowę ciąży był problem z nikim ciśnieniem więc kawa jak najbardziej, a czasem jak było źle to ratowałam się bardzo mocna herbatą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 08:56   #4604
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez malutka89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pijecie kawę czy odstawiłyście całkowicie? Ja pierwszy trymestr nie piłam w ogóle, w drugim piłam ale niecodzienne a w trzecim bez kawy w ogóle nie funkcjonuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pije ciągle nawet w marcu nowy ekspres kupiliśmy

Dzień bez kawy to dzień stracony. A i tak ciśnienie max 100.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 08:56   #4605
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez malutka89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pijecie kawę czy odstawiłyście całkowicie? Ja pierwszy trymestr nie piłam w ogóle, w drugim piłam ale niecodzienne a w trzecim bez kawy w ogóle nie funkcjonuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piję Mnie od kawy w ogóle nie odrzuciło w ciąży, wręcz przeciwnie - bardzo mi smakuje. Ale dla mnie kawa to deser, głównie słabe latte.
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 08:56   #4606
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Jaguś
Za wyprawkę się wzięłaś? Czy zostawiasz mężowi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Yyy, a co, podejrzewasz, że szybciej urodzę? Spoko spoko, mam juz jak na mnie całkiem sporo rzeczy, małymi kroczkami z "dużych" rzeczy brakuje mi nosidełka, materaca do łóżeczka i mam za mało ciuchów. I tak czasem mam wrażenie, że za szybko to skompletowałam
Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj zjadłam:
Rano kanapka z wędliną
Potem na raty gruszka i jabłko
I... 220g sałatki. I wymiękłam.
Resztę sałatki dokonczyłam jakąś godzinę temu.

I tak jest codziennie, od jakiegoś tygodnia. Dosłownie wmuszam w siebie jedzenie, bo parę kęsów i czuję, że pęknę.

Już i tak przerzuciłam się na zupy i sałatki, bo jednak "mało zajmujące" a dające dużo witamin i odżywcze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Umarłabym z głodu...
Cytat:
Napisane przez kasia2439 Pokaż wiadomość
Moja przyjaciółka chodzi do szkoły rodzenia i tam doradzili żeby po porodzie zaopatrzyć się w trzy Nutridrinki. Podobno pomagają stanąć na nogi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może i tak ale sa obrzydliwe w smaku. Batony proteinowe to dobry pomysł, muszę się zopatrzyć.


Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Dzien dobry mozna u Was jesc na porodówce?
U nas położna mowila, żeby w domu zjeść, bo na porodówce już nie mozna. Ewentualnie lizaki, woda, napoj izotoniczny.
Trochę mnie to przeraża, przeciez nie raz rodzi się dlugo, a nic nje jedząc to chyba sie potem nie ma siły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie radziły wziąć lizaki a co do jedzenia to wolno, ale trzeba sie konsultować czy tam jakiegoś cc nie ma w planach.


Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
Z tym przewracaniem W łonie matki nie jest podobnież tak łatwo. W UK to bardzo popularne.
Jedna znajoma dziewczyna się zdecydowała ale się nie udało. Miała wybór poród pośladkowy albo cc. Wybrała ostatecznie CC.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Słyszałam, że takie dziecko lubi zaraz fiknąć z powrotem ale nie wiem, na ile to prawda.


Cytat:
Napisane przez malutka89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pijecie kawę czy odstawiłyście całkowicie? Ja pierwszy trymestr nie piłam w ogóle, w drugim piłam ale niecodzienne a w trzecim bez kawy w ogóle nie funkcjonuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piję prawie codziennie, można tylko nie wolno przekraczać 200mg kofeiny/dobę. Znalazłam, że zwykła parzona kawa ma 380-650 mg/l więc ciężko przekroczyć.
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 09:01   #4607
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Pije ciągle nawet w marcu nowy ekspres kupiliśmy

Dzień bez kawy to dzień stracony. A i tak ciśnienie max 100.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaki nowy?

A nie masz tak, że w ciąży jesteś bardziej wymagająca co do smaku kawy? Ja właśnie w ciąży zamieniłam moja kawę z Lidl na Nescafé azera. A myslalam zawsze że wszystkie Nescafé SA niedobre i tyle🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 09:03   #4608
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Mi już tak ta ciąża ciąży :/
U mnie to samo :/

Cytat:
Napisane przez malutka89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pijecie kawę czy odstawiłyście całkowicie? Ja pierwszy trymestr nie piłam w ogóle, w drugim piłam ale niecodzienne a w trzecim bez kawy w ogóle nie funkcjonuje
Pije jedna albo dwie kawy dziennie

Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
A wiesz, że ja się też rozkoszuje tymi ostatnimi tygodniami? Ale to dlatego, że to raczej mija ostatnia ciąża. Jak pomyślę, że urodzę i więcej tych kopniaków nie poczuje w brzuszku i tego stanu to jakoś mi tak przykro.
U mnie na bank ostatnia ciaza i ani troche nie jest mi przykro. Nie lubie byc w ciazy. Lubie siebie i swoj organizm, a w ciazy jestem jak flaki z olejem... blee

Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
Zeby było śmiesznie to dziś rano wymiotowałam pierwszy raz od 19 tygodnia ciąży, a tu dziś 33+2.
Na jakiejs stronie czytalam, ze wymioty pod koniec ciazy moga byc zwiastunem bliskiego porodu Ciekawe czy to prawda

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Piję Mnie od kawy w ogóle nie odrzuciło w ciąży, wręcz przeciwnie - bardzo mi smakuje. Ale dla mnie kawa to deser, głównie słabe latte.
Mnie tez nie. Zarowno w pierwszej ciazy jak i teraz kochalam/kocham kawe
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 09:11   #4609
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
U mnie to samo :/



Pije jedna albo dwie kawy dziennie



U mnie na bank ostatnia ciaza i ani troche nie jest mi przykro. Nie lubie byc w ciazy. Lubie siebie i swoj organizm, a w ciazy jestem jak flaki z olejem... blee



Na jakiejs stronie czytalam, ze wymioty pod koniec ciazy moga byc zwiastunem bliskiego porodu Ciekawe czy to prawda



Mnie tez nie. Zarowno w pierwszej ciazy jak i teraz kochalam/kocham kawe
Och nie
Gdzie w 34 tygodniu rodzić? Nieee. Ja nie jestem gotowa psychicznie. Ale pewnie w takim wczesnym etapie ciąży zdecydowałabym się na poród naturalny. Mała jakoś mi się mniej rusza więc chyba coś mi jedynie zaszkodziło.
Swoją drogą zrobiliśmy sobie wczoraj romantyczny wieczór po dlugiej przerwie bo jakoś nie miałam ochoty na zbliżenia to może faktycznie panna pomyślała, że czas na wyjscie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-01, 09:28   #4610
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość



Hej kochana

Musisz pisac "jestem, zyje, mam sie dobrze"

33 dni to nic Prawie, ze rodzisz!

Tak jest będę się meldować przeraża mnie to 33 dni! Jeszcze mam tyle planów !



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------

Cytat:
Napisane przez malutka89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pijecie kawę czy odstawiłyście całkowicie? Ja pierwszy trymestr nie piłam w ogóle, w drugim piłam ale niecodzienne a w trzecim bez kawy w ogóle nie funkcjonuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Pije normalnie, raz dziennie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 09:33   #4611
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez malutka89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pijecie kawę czy odstawiłyście całkowicie? Ja pierwszy trymestr nie piłam w ogóle, w drugim piłam ale niecodzienne a w trzecim bez kawy w ogóle nie funkcjonuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja piję normalnie, nie liczę ile, mam ochotę to pije po prostu.
Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
A wiesz, że ja się też rozkoszuje tymi ostatnimi tygodniami? Ale to dlatego, że to raczej mija ostatnia ciąża. Jak pomyślę, że urodzę i więcej tych kopniaków nie poczuje w brzuszku i tego stanu to jakoś mi tak przykro .

Zeby było śmiesznie to dziś rano wymiotowałam pierwszy raz od 19 tygodnia ciąży, a tu dziś 33+2.Piję od trzeciego miesiąca znowu.
Tylko zamieniłam dwie łyżeczki na jedną i pije max dwie takie kawy zamiast trzech mocnych.
Wcale ci się nie dziwię, ja bez kawy bym wiecznie spala i narzekała na ból głowy. U mnie połowę ciąży był problem z nikim ciśnieniem więc kawa jak najbardziej, a czasem jak było źle to ratowałam się bardzo mocna herbatą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale ja nie cierpię etapu ciąży, nie rozkoszuje się, co to to nie. Ciąża to dla mnie stan od do , coś co muszę po prostu przejsc, droga do celu i tyle.


A jeszcze wczoraj oglądałam zdjęcia sprzed ciąży i już tak bardzo bym chciała odzyskać swoje ciało :/
Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
Yyy, a co, podejrzewasz, że szybciej urodzę? Spoko spoko, mam juz jak na mnie całkiem sporo rzeczy, małymi kroczkami z "dużych" rzeczy brakuje mi nosidełka, materaca do łóżeczka i mam za mało ciuchów. I tak czasem mam wrażenie, że za szybko to skompletowałam

Umarłabym z głodu...


Może i tak ale sa obrzydliwe w smaku. Batony proteinowe to dobry pomysł, muszę się zopatrzyć.



U mnie radziły wziąć lizaki a co do jedzenia to wolno, ale trzeba sie konsultować czy tam jakiegoś cc nie ma w planach.



Słyszałam, że takie dziecko lubi zaraz fiknąć z powrotem ale nie wiem, na ile to prawda.



Piję prawie codziennie, można tylko nie wolno przekraczać 200mg kofeiny/dobę. Znalazłam, że zwykła parzona kawa ma 380-650 mg/l więc ciężko przekroczyć.
Nie, ale wspominałaś że w poniedziałek ruszasz na zakupy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 09:33   #4612
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
Jaki nowy?

A nie masz tak, że w ciąży jesteś bardziej wymagająca co do smaku kawy? Ja właśnie w ciąży zamieniłam moja kawę z Lidl na Nescafé azera. A myslalam zawsze że wszystkie Nescafé SA niedobre i tyle🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mieliśmy krupsa, nawet roku nie miał, zaczął wariować ze spienianiem mleka i temperaturą kawy (pominę fakt, że kawa z niego smakowała fatalnie) i w marcu go sprzedalismy i kupiliśmy inny, z saeco.

Nie jestem wymagająca co do smaku kawy, bo kawosz ze mnie żaden. Moje jedyne wymaganie to dobrze spienione mleczko.
W domu używamy tylko kawy ziarnistej, głównie z lidla, bio z kauflandu albo jak gdzieś trafimy juliusa meinla.
Dla mnie kawa to taki start dnia. W zasadzie powinnam napisać: mleko z kawą

Za to do herbaty. Ach, lepiej ze mną nie wchodzić w rozmowę, bo tutaj mogę popłynąć. W zakupach tak samo.

Cieszę się, że od połowy września znowu mogę ją pić, bo nie wyobrażam sobie jesieni bez herbatki. Ale parzę krótko i słabą. Coś za coś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 09:36   #4613
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
Z tym przewracaniem W łonie matki nie jest podobnież tak łatwo. W UK to bardzo popularne.
Jedna znajoma dziewczyna się zdecydowała ale się nie udało. Miała wybór poród pośladkowy albo cc. Wybrała ostatecznie CC.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie czytam że skuteczność tej procedury to raptem 50-60%.
Ale z drugiej strony ułożenie miednicowe to tylko 3-4%.. Wanda chyba nie zamierza być taka unikalna Kurczę szkoda by mi było nie urodzić Jej SN tym bardziej że nie będzie raczej duża więc szansa że poród łatwiejszy niż pierwszy.
Ok rozłożyłam matę i zaczynam ćwiczenia na obrót

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
Hej

Dzieki za pamięć czytam Was na bieżąco ale nie mogę się wbić

Do ptp zostało mi 33 dni! W większości wyprawkę już mam ale od jutra zaczynam misje prasowanie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Najważniejsze że wszystko u Was ok. Jakieś ostatnie pomiary? Ile już dzieć waży?

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Dzien dobry mozna u Was jesc na porodówce?
U nas położna mowila, żeby w domu zjeść, bo na porodówce już nie mozna. Ewentualnie lizaki, woda, napoj izotoniczny.
Trochę mnie to przeraża, przeciez nie raz rodzi się dlugo, a nic nje jedząc to chyba sie potem nie ma siły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie można było nawet obiad sobie przynieś kupiony w restauracji szpitalnej Chyba nam nawet zaproponowali bo jednak później może okazać się że kobieta bardzo długo jest bez jedzenia. Ja skorzystałam ale zjadłam tyle co nic. Za to TŻ nadrobił za nas dwoje
W sumie coraz bardziej się przekonuję żeby rodzić drugi raz w tym samym szpitalu

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki, zeby synus byl w dobrej pozycji. Juz jestes na koncowce Kiedy to zlecialo??

Co do chlopa to sie nie przejmuj, naprawde Tez myslalam, ze bede sie stresowac jak sobie radzi, ale w czasie porodu nie bylo nawet jednej sekundy, zebym o nim myslala i czy jemu tam dobrze/wygodnie/milo/jak to znosi. Skurcze porodowe przycmia caly swiat



Gratulacje 2kg to juz niezla waga, niedlugo mozesz rodzic





Czesc z nas pewnie jeszcze w tym Ciekawe kto sie rozpakuje w pazdzierniku
Czekaj, czekaj jeszcze z miesiąc musi Młoda posiedzieć w brzuchu
Też jestem ciekawa która z Nas teraz się rozpakuje

U Babeczki wszystko ok?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęśliwa.

Edytowane przez Ska
Czas edycji: 2019-10-01 o 09:37
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 09:43   #4614
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Ska
Ćwiczenia na pewno pomogą, bądź dobrej myśli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 09:45   #4615
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość


Najważniejsze że wszystko u Was ok. Jakieś ostatnie pomiary? Ile już dzieć waży?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Ostatnie pomiary z waga miałam 13.09 i ważył wtedy 2,3kg i teraz będą takie dokładne pomiary w przyszły piątek wiec miesiąc przerwy, to mały klocek będzie miał ponad 3kg (chyba). Wiec już mam co nosić





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 09:50   #4616
piano2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 321
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Ska- ja chodzę na czworaka aby wymusić obrót do tego unoszenie bioder. Zobaczymy czy podziała.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
piano2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 09:55   #4617
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
Ostatnie pomiary z waga miałam 13.09 i ważył wtedy 2,3kg i teraz będą takie dokładne pomiary w przyszły piątek wiec miesiąc przerwy, to mały klocek będzie miał ponad 3kg (chyba). Wiec już mam co nosić
To juz masz naprawde duzego bobaska
Jak Twoj wazyl 2,3kg to moj wazyl 1,5kg


Jutro mam wizyte u gina, moze moj juz wazy 2kg
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 10:19   #4618
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Dziewczyny z wielkim trudem ogarnelam stopy dzisiaj kurcze ciąża czasem odbiera umysł. Zrobilam stopy i położyłam się a Mały zaczął się intensywnie ruszać i doznalam kaca moralnego, ze moze go pouciskalam zginając się ojjjj ....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 10:34   #4619
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja piję normalnie, nie liczę ile, mam ochotę to pije po prostu.Ale ja nie cierpię etapu ciąży, nie rozkoszuje się, co to to nie. Ciąża to dla mnie stan od do , coś co muszę po prostu przejsc, droga do celu i tyle.


A jeszcze wczoraj oglądałam zdjęcia sprzed ciąży i już tak bardzo bym chciała odzyskać swoje ciało :/ Nie, ale wspominałaś że w poniedziałek ruszasz na zakupy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie ciąża o tyle jest fajna, że mam kompletny luz, moge robić to co najbardziej lubię czyli czytac książki i oglądać seriale, ale fizycznie znoszę ją źle więc lepiej niech już się skończy.
Co do wyprawki, to jutro jadę, strzeżcie się działy dziecięce myslałam, że może masz jakies podejrzenia co do mojego porodu bo tak dużo żrę


Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Dziewczyny z wielkim trudem ogarnelam stopy dzisiaj kurcze ciąża czasem odbiera umysł. Zrobilam stopy i położyłam się a Mały zaczął się intensywnie ruszać i doznalam kaca moralnego, ze moze go pouciskalam zginając się ojjjj ....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O, przypomniałaś mi, że też musze stopy zrobić! To chyba będa ostatnie hybrydy, potem może zwykły lakier jak jeszcze dam radę, zeby w razie czego było łatwo zmyć. Na pewno nie będę chodziła z "łysymi" paznokciami u stóp, nienawidzę tego.
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 10:55   #4620
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez piano2019 Pokaż wiadomość
Ska- ja chodzę na czworaka aby wymusić obrót do tego unoszenie bioder. Zobaczymy czy podziała.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja znalazłam takie pozycje które planuję wykonywać Plus koci grzbiet i dużo przekonywania Młodej do obrotu SAVE_20191001_115325.jpgSAVE_20191001_115317.jpgSAVE_20191001_115425.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-11 20:59:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:09.