Mamusie KWIETNIOWE 2020 - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-03, 19:06   #2311
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
U mnie samopoczucie chyba ciut lepiej. Mdłości są słabsze i zaczynają się później. Ale za to ból pleców mi dokucza. Dziś nie podnosiłam synka wcale więc może jest ciut lepiej niż wczoraj ale jednak je czuję.

Co do mutacji - ja nie badałam ale też biorę obie formy kwasu na wszelki wypadek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaki preparat z kwasem foliowym bierzesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------

Ja już po badaniach. Maluszek uparty tak jak siostra. Nie chciał się też obrócić i musiałam skakać. Ma 5.5 cm i wg USG wychodzi 12+2 a wg om 11+4 więc jest trochę większy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 19:31   #2312
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ania nieźle u ciebie to wyszło. Wczoraj 4cm dziś 5,5cm ale rozumiem że jest ok takze super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Ja biorę femibion 1.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 19:43   #2313
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Właśnie dziś koleżanka zaniosła moje podanie o ISO, nieważne, że jestem na zaocznych 🤣. Raczej oszczędny tryb życia niewiele ma wspólnego z siedzeniem w ławce 10 godzin i łażeniem pół kilometra szybszym krokiem żeby zmienić budynek bo ktoś nie może ustawić zajęć w jednym budynku. Może to jakoś pójdzie, ostatni rok i cie dobrze rozumiem, będzie masakra. Same specjalizacje i praca do napisania, oho. Czekam na ten złoty czas ciąży...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w czerwcu mam zamiar obronić doktorat (dzienny, muszę jeszcze zdać egzaminy, ogarnąć pracę w labie i artykuły), w lutym bronię podyplomówkę (zaoczna, ale widzę, że nie ma przeproś). I jeszcze na kwiecień 2020 planowałam egzamin językowy ogólnie za dużo nabrałam to jeszcze w ciąży jestem


Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
Jaki preparat z kwasem foliowym bierzesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------

Ja już po badaniach. Maluszek uparty tak jak siostra. Nie chciał się też obrócić i musiałam skakać. Ma 5.5 cm i wg USG wychodzi 12+2 a wg om 11+4 więc jest trochę większy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluję!

Co do kwasu biorę composita mama


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 19:44   #2314
kasia1221
Zadomowienie
 
Avatar kasia1221
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 325
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Haneczka1122334445 Pokaż wiadomość
Mogę Ci przybić piątkę. Cały wtorek góry mogłam przenosić, posprzątałam cały dom, pierwszy raz od ponad miesiąca ugotowałam obiad i mi nie śmierdział a wieczorem myślałam że umrę, środę zaczęłam pawiem i modliłam się żeby w autobusie nie śmierdziało jak jechałam na wizytę. Potem cały dzień mi było słabo i bolała mnie głowa, w końcu po kilku pawiach usnęłam w salonie na kanapie o 2 w nocy. Dzisiaj na przywitanie paw i cały czas mi niedobrze. A już myślałam że mi opuściło. Ja mam tylko PAI hetero a czemu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A bo ja mam mutacje leiden i na to biorę heparyne ale również mam mthfr c677t i nie mogę znalezc witamin gdzie będzie tylko metylowany kwas foliowy i chyba muszę kupić wszysyko oddzielnie ale boję się łykać taka ilość tabletek :/ no ale nic nie poradzę. Myslalam że ktoś może coś doradzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasia1221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 19:51   #2315
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Dziewczyny trochę zaczynam się martwić. Mam wrażenie, że w pewnym momencie zaczął rosnąć ciążowy brzuch, a teraz dalej jestem wklęsła. Fakt, że wzdęcia ustąpiły, czy to może być przyczyna, że jestem mniejsza niż byłam jeszcze tydzień temu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 20:01   #2316
kami_165
Zadomowienie
 
Avatar kami_165
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 035
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny trochę zaczynam się martwić. Mam wrażenie, że w pewnym momencie zaczął rosnąć ciążowy brzuch, a teraz dalej jestem wklęsła. Fakt, że wzdęcia ustąpiły, czy to może być przyczyna, że jestem mniejsza niż byłam jeszcze tydzień temu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak miałam. Nawet w pracy zaczęli mi mówić że już ładnie widać ciąże, a jakiś czas później brzucha nie było. Wzdęcia ustąpiły i zaczęli mówić jak ładnie wygladam i że nic nie widać i tak jest do dnia dzisiejszego. Co prawda płaska nie jestem, ale ciąży nie widać wcale. Brzuch jaki był taki jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
Jaki preparat z kwasem foliowym bierzesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------

Ja już po badaniach. Maluszek uparty tak jak siostra. Nie chciał się też obrócić i musiałam skakać. Ma 5.5 cm i wg USG wychodzi 12+2 a wg om 11+4 więc jest trochę większy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To super. Szybko ten Twój dziec rośnie 😆😆😆

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz Dzień
14.09.2013
kami_165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 20:06   #2317
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez kasia1221 Pokaż wiadomość
A bo ja mam mutacje leiden i na to biorę heparyne ale również mam mthfr c677t i nie mogę znalezc witamin gdzie będzie tylko metylowany kwas foliowy i chyba muszę kupić wszysyko oddzielnie ale boję się łykać taka ilość tabletek :/ no ale nic nie poradzę. Myslalam że ktoś może coś doradzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W composita mama jest po 400mikrogramów L-metylofolianu wapnia i jeszcze inna forma. Zobacz u pana tabletki suplement w ciąży, ma tam opisane składy, często z formami aktywnymi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Cytat:
Napisane przez kami_165 Pokaż wiadomość
Też tak miałam. Nawet w pracy zaczęli mi mówić że już ładnie widać ciąże, a jakiś czas później brzucha nie było. Wzdęcia ustąpiły i zaczęli mówić jak ładnie wygladam i że nic nie widać i tak jest do dnia dzisiejszego. Co prawda płaska nie jestem, ale ciąży nie widać wcale. Brzuch jaki był taki jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

To super. Szybko ten Twój dziec rośnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam taki jaki był jeszcze zanim dowiedziałam się o ciąży. Czyli to może być całkiem normalne, trochę się uspokoiłam dziękuję!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-03, 20:11   #2318
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Haneczka1122334445 Pokaż wiadomość
Ale staram się utrzymywać pozytywne myślenie i wypatruje drugi trymestr na horyzoncie u Ciebie to zagwostka z tymi plamieniami. Ale cały czas masz tak samo czy chociaż trochę osłabły? A u ciebie jak? Bo ty też miałaś mieć dzisiaj? Czy coś pomieszałam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mniejsze i już kolor nie jest całkowicie brązowy a raczej pomarańczowy. Na usg krwiaka już nie widać, może są jakieś resztki, nie wiem głupieje.
Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Ja w czerwcu mam zamiar obronić doktorat (dzienny, muszę jeszcze zdać egzaminy, ogarnąć pracę w labie i artykuły), w lutym bronię podyplomówkę (zaoczna, ale widzę, że nie ma przeproś). I jeszcze na kwiecień 2020 planowałam egzamin językowy ogólnie za dużo nabrałam to jeszcze w ciąży jestem



Gratuluję!

Co do kwasu biorę composita mama


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nooo to powiem Ci, że zaszalałaś 🤣 ten egzamin to wiesz, możesz z porodówki pisać .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 20:20   #2319
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Mniejsze i już kolor nie jest całkowicie brązowy a raczej pomarańczowy. Na usg krwiaka już nie widać, może są jakieś resztki, nie wiem głupieje. Nooo to powiem Ci, że zaszalałaś 🤣 ten egzamin to wiesz, możesz z porodówki pisać .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam takie na sam koniec, miałam dzień przerwy i potem trochę pomarańczowe i potem już przeszło całkiem. A jak powiedziałem o tym ginowi to mnie wyśmiał że takiego koloru to on jeszcze nie widział.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 20:24   #2320
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Ja w czerwcu mam zamiar obronić doktorat (dzienny, muszę jeszcze zdać egzaminy, ogarnąć pracę w labie i artykuły), w lutym bronię podyplomówkę (zaoczna, ale widzę, że nie ma przeproś). I jeszcze na kwiecień 2020 planowałam egzamin językowy ogólnie za dużo nabrałam to jeszcze w ciąży jestem



Gratuluję!

Co do kwasu biorę composita mama


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Omg. Niezła jesteś .
Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
Jaki preparat z kwasem foliowym bierzesz?

[/COLOR]Ja już po badaniach. Maluszek uparty tak jak siostra. Nie chciał się też obrócić i musiałam skakać. Ma 5.5 cm i wg USG wychodzi 12+2 a wg om 11+4 więc jest trochę większy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O jak przykoksił w 1 dobę.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 20:25   #2321
kasia1221
Zadomowienie
 
Avatar kasia1221
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 325
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
W composita mama jest po 400mikrogramów L-metylofolianu wapnia i jeszcze inna forma. Zobacz u pana tabletki suplement w ciąży, ma tam opisane składy, często z formami aktywnymi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Ja mam taki jaki był jeszcze zanim dowiedziałam się o ciąży. Czyli to może być całkiem normalne, trochę się uspokoiłam dziękuję!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już a analizowalam Pana tabletkę. Niestety ja nie będę ryzykować z tymi mieszanymi formami. Pan tabletka podawał jedne evital pregnal ale niestety chyba został wycofany bo w całej Polsce nie ma w aptekach ani w necie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasia1221 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-03, 20:26   #2322
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ja sie stanowczo gorzej czuje od 2 tygodni. A jutro niby zaczynam 13 tydzien. Jak sie nie poprawi, to coraz bardziej mysle o zwolnieniu... Bo ledwo daje rade. Szczegolnie ekstremalne zmeczenie mi doskwiera, ale tez mdlosci, robi mi sie slabo w komunikacji. Ech.

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
__________________

sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 20:43   #2323
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Mniejsze i już kolor nie jest całkowicie brązowy a raczej pomarańczowy. Na usg krwiaka już nie widać, może są jakieś resztki, nie wiem głupieje. Nooo to powiem Ci, że zaszalałaś 🤣 ten egzamin to wiesz, możesz z porodówki pisać .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kwietniowy póki co odpuszczam (chociaż to moje jedno z większych marzeń ), lutowy ogarnę, no a z czerwcowym zobaczymy ludzie radzą, żeby bronić się przed porodem (komisja nie będzie mnie cisnąć w obawie, że ze stresu urodzę )


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia1221 Pokaż wiadomość
Już a analizowalam Pana tabletkę. Niestety ja nie będę ryzykować z tymi mieszanymi formami. Pan tabletka podawał jedne evital pregnal ale niestety chyba został wycofany bo w całej Polsce nie ma w aptekach ani w necie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem ale te mieszane formy mogą szkodzić czy po prostu będą nieaktywne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 20:58   #2324
kasia1221
Zadomowienie
 
Avatar kasia1221
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 325
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Kwietniowy póki co odpuszczam (chociaż to moje jedno z większych marzeń ), lutowy ogarnę, no a z czerwcowym zobaczymy ludzie radzą, żeby bronić się przed porodem (komisja nie będzie mnie cisnąć w obawie, że ze stresu urodzę )


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Rozumiem ale te mieszane formy mogą szkodzić czy po prostu będą nieaktywne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W moim przypadku szkodzą. Nie wchłaniają się prawidłowo a jak się nie wchłaniają to są toksyczne. Dużo by pisać o tym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasia1221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 20:58   #2325
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez sugar cube Pokaż wiadomość
Ja sie stanowczo gorzej czuje od 2 tygodni. A jutro niby zaczynam 13 tydzien. Jak sie nie poprawi, to coraz bardziej mysle o zwolnieniu... Bo ledwo daje rade. Szczegolnie ekstremalne zmeczenie mi doskwiera, ale tez mdlosci, robi mi sie slabo w komunikacji. Ech.

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
Idź na zwolnienie,nie męcz się. Nie warto tak szarpać się jak nie musisz zwlaszcza jak jezdzisz do pracy komunikacjà. Po porodzie dopiero będziesz miała sajgon i zmęczenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 21:03   #2326
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny trochę zaczynam się martwić. Mam wrażenie, że w pewnym momencie zaczął rosnąć ciążowy brzuch, a teraz dalej jestem wklęsła. Fakt, że wzdęcia ustąpiły, czy to może być przyczyna, że jestem mniejsza niż byłam jeszcze tydzień temu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę że tak. U mnie jak przeszły wzdęcia brzuch od razu zmalał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 07:18   #2327
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Hej,

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Myślę że tak. U mnie jak przeszły wzdęcia brzuch od razu zmalał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie też mniejsze wzdęcia i mniejszy brzuszek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Kolejny dzień zapowiada się u mnie tak samo. Jeszcze tylko 3dni do prenatalnych. Pewnie stres też nasila mi mdłości. Muszę wyjść dzisiaj na spacer. Pada deszcz,powietrze jest lepsze wolne od smogu. Zauważyłam,ze na świeżym powietrzu mam mniejsze mdłości.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2019-10-04 o 07:26
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 07:33   #2328
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Curly ja też na dworze czuję się lepiej. Zwykle mam mdłości popołudniu i na nic siły. No ale z dzieckiem wyjść trzeba. Jak się w końcu zmuszam i wychodzę to się okazuje że spacer zawsze dobrze mi robi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 07:41   #2329
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Curly ja też na dworze czuję się lepiej. Zwykle mam mdłości popołudniu i na nic siły. No ale z dzieckiem wyjść trzeba. Jak się w końcu zmuszam i wychodzę to się okazuje że spacer zawsze dobrze mi robi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mieszkam w okolicy ,gdzie dużo osób pali śmieciami i słabej jakości granulatem..I często śmierdzi . Nawet okna często nie mogę otworzyć..,ale jak pada deszcz to śmiało mogę wyjść. Niby mieszkam w zielonej okolicy Warszawy,ale ludzie skutecznie psują powietrze paląc syf .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-04, 08:04   #2330
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Tak, u mnie też ten mały brzuch zrobił się mniejszy i go wcale już nie widać. Chyba to ten etap.
Ja po pobraniu, oczywiście jedna osoba mi się wpieprzyła, stary dziadek. Myślałam, że więcej zostawię za 12 badań ale ilość krwi jaką mi musiała pobrać, ehh. Trzeba dojść do siebie teraz...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 08:16   #2331
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Hej dziewczyny
A mnie piątek przywitał bólem gardła i katarem
Najchętniej bym wrocila do łóżka a tu w pracy siedzieć trzeba
Macie jakieś domowe/naturalne przepisy na antygrypinowe syropy ? Co bierzecie jak Was coś bierze w naszym stanie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 08:18   #2332
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

A ja mam w książęce ciąży bzdury do kwadratu wypisane ,moja mama wróciła z Anglii i się przeraziła tym co tam jest. Jakim cudem mam wpisane 7tydzien ciąży data badania 9.09. skoro teraz mam 14 tydzień ,a minęły 4tyg .
Taki mi położna wypisała .
Jedną cześć lekarka druga położna i wyszło masło maślane .
Data porodu przynajmniej się zgadza .

Tak dosyć szybko rośniemy , chociaż nie jem mięsa . Zastępuję je rybami ,jajka ,sery . Nawet maszynkę do domowych jogurtów mam .
Co wyników mam mieszane uczucia sporo mam w dół .. Wczoraj u mojego lekarza byłam, on się przeraził wynikami i taki paradoks Pani ginekolog nic nie mówiła , a mój był niezadowolenie z wyników .. Bądź tu mądry ..



A dziś sprzątanie i przy garach tesciowa przyjeżdża z teściem na małą imprezkę coś trzeba zrobić.
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 09:09   #2333
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Ania nieźle u ciebie to wyszło. Wczoraj 4cm dziś 5,5cm ale rozumiem że jest ok takze super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Ja biorę femibion 1.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystko ok. Tylko wyniki Pappa będą dopiero za 2 tygodnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 09:13   #2334
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez sylwiak854 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
A mnie piątek przywitał bólem gardła i katarem
Najchętniej bym wrocila do łóżka a tu w pracy siedzieć trzeba
Macie jakieś domowe/naturalne przepisy na antygrypinowe syropy ? Co bierzecie jak Was coś bierze w naszym stanie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja na gardło brałam Tantum Verde, a przy podwyższonej temperaturze Apap. Najgorzej że nie można używać sprayu do nosa, tylko wodę morską. Robiłam też napar z imbiru z cytryną i miodem. Ginekolog poleca też Rutinoscorbin.
A mnie piątek przywitał chorobą córki Tydzień była zdrowa i znowu to samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 09:18   #2335
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Triss mam jeszcze pytanie co do obliczania zasiłku chorobowego. Żeby przy zmianie etatu naliczył się wg nowej stawki to trzeba chociaz przepracowac pełny miesiąc i dostać pierwsza wyższa wypłatę z większego etatu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 09:20   #2336
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
Triss mam jeszcze pytanie co do obliczania zasiłku chorobowego. Żeby przy zmianie etatu naliczył się wg nowej stawki to trzeba chociaz przepracowac pełny miesiąc i dostać pierwsza wyższa wypłatę z większego etatu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba nie liczy się to co było na nowej umowie. Ale to tak na 99% zaraz doczytam jak jest w ustawie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 09:24   #2337
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Chyba nie trzeba przepracować całego miesiąca na nowej umowie. Tak rozumiem art. 37IMG_20191004_102313.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 09:50   #2338
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Właśnie ciekawe to jest. Na razie z pracy dostałam wypłatę dobra ,ale teraz już ZUS będzie mi wypłacał sama jestem ciekawa. Słyszałam , że oni jakoś inaczej wypłacają. Ja z pracy dostawałam wypłatę ostatnio tydzień miesiąca ,a teraz..
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 09:55   #2339
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez EwkaP Pokaż wiadomość
Właśnie ciekawe to jest. Na razie z pracy dostałam wypłatę dobra ,ale teraz już ZUS będzie mi wypłacał sama jestem ciekawa. Słyszałam , że oni jakoś inaczej wypłacają. Ja z pracy dostawałam wypłatę ostatnio tydzień miesiąca ,a teraz..
ZUS wypłaca za L4 a nie za pełny miesiąc. Więc zależy jak będziesz miała wystawiane L4. Jeśli np co trzy tygodnie to będzie kasa za trzy tygodnie. Co do terminu kiedy wyplacaja- to wiem że bywa różnie. Czasem trzeba długo czekac. Ja miałam ciążowe L4 wypłacane przez firmę więc było tak jak wypłata co miesiąc ale koleżanka już nie. Chociaż nie narzekała że się spóźniają bo o o takich przypadkach słyszałam. Ja z zusu miałam wypłacane tylko trzy miesiące macierzyńskiego po tym jak mi się skończyła umowa- wszystko było terminowo co miesiąc zwykle jakoś 24-26 za dany miesiąc mimo że wypłata była 10 następnego miesiąca. Sama jestem ciekawa jak będzie teraz w innej firmie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 10:17   #2340
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez sylwiak854 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
A mnie piątek przywitał bólem gardła i katarem
Najchętniej bym wrocila do łóżka a tu w pracy siedzieć trzeba
Macie jakieś domowe/naturalne przepisy na antygrypinowe syropy ? Co bierzecie jak Was coś bierze w naszym stanie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja na zmianę stosowałam herbatę z lipy, herbatę z miodem, sokiem malinowym i cytryną i awokado+czosnek+oliwa z oliwek+cytryna (dla mnie pychota ️). Do tego wick na stopy i klp na noc, ewentualnie Tantum Verde na gardło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-30 23:36:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:54.