Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3. - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-11, 07:58   #4831
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Ola Twój maz jest dobry

No powiem wam dziewczyny, ze nie spieszycie sie z tymi wózkami ja zamawialam w połowie wrzesnia i czas oczekiwania 8-10tyg
Wyrobili się w 3 , ale moja kolezanka nie miala tyle szczescia i musiala wziac z wystawy bo urodzila... dali jej jakas tam znizke ale... kurde. 100euro i wysmigany wyklekotany wozek. Zadna roznica w kasie a w stanie ogromna.


Ja wlasnie jem sniadanie, wioze Leo do zlobka, dziad zjadl pol paczki ciastek kuzwa.... zrobilam mu owsianke z owocami z daleka widze ze ladnie zajada a on mial z boku schowane ciastka..... 🥺 a miska nie ruszona. Wrrrr


Dzien dobry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 08:00   #4832
Smarfetka
Zakorzenienie
 
Avatar Smarfetka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 14 099
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Nam w sklepie przy zamówieniu powiedzieli że czas oczekiwania to ok 4 tygodnie, a wyrobili się w 1,5. Więc luzik, już się wietrzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Smarfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 08:00   #4833
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
A nad jakim wózkiem myślisz? Nie mogę się zdecydować, my może jutro podjedziemy chociaz popatrzeć bo co innego online a co innego w rzeczywistosci

Co do spania to ja jestem przyzwyczajona do wstawania na siku bo ja przed ciaza tez tak wstawalam srednio co 2h, teraz nawet bywa, ze co 3h ale bywalo jak mały był innaczej ulozony, ze co 30 minut w nocy chodziłam a w dzień to potrafilam co 10 minut (pisalam wtedy, ze moje siku zostalo wycenione w rachunku za wode )



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ciekawa jestem jak u nas wyjdzie woda bo mamy zaliczkowo, a rozliczenie raz na pół roku. Zawsze mamy dopłatę, a teraz jak drugie półrocze będę całe w domu to już w ogóle może być kosmos


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 08:16   #4834
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Na pewno co sklep to inaczej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 08:19   #4835
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Ola Twój maz jest dobry

No powiem wam dziewczyny, ze nie spieszycie sie z tymi wózkami ja zamawialam w połowie wrzesnia i czas oczekiwania 8-10tyg
Wyrobili się w 3 , ale moja kolezanka nie miala tyle szczescia i musiala wziac z wystawy bo urodzila... dali jej jakas tam znizke ale... kurde. 100euro i wysmigany wyklekotany wozek. Zadna roznica w kasie a w stanie ogromna.


Ja wlasnie jem sniadanie, wioze Leo do zlobka, dziad zjadl pol paczki ciastek kuzwa.... zrobilam mu owsianke z owocami z daleka widze ze ladnie zajada a on mial z boku schowane ciastka..... 🥺 a miska nie ruszona. Wrrrr


Dzien dobry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ma pomysły

U mnie to jeśli wezmę kolor który mają na stanie to od ręki, a ma inny kolor max 3 tyg oczekiwania. Także na spokojnie. Fotelik od ręki a to najważniejsze

Może Leo później coś zje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 08:28   #4836
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Roan Bloom w kolorze Midnight jak na razie jest nr 1. Ale może to się jeszcze zmieni.

To faktycznie wstajesz bardzo często. Mi się zdarza raz na dwa tyg wstać w nocy do łazienki i lament straszny wtedy jest Wiem wiem, pamiętam jak mówiłaś
No tez myślę o nim lub o cybexie balios s, ale sama nie wiem, wcale nie jestem do tych wozków przekonana w 100%

Haha to u mnie jak sie zdarzy, ze raz wstane tylko na siku to święto jest ale ja chyba też mam plytki sen i odrazu czuje, ze chce mi sie siku bo czasami jak jestem mega zmęczona to wtedy nie wstaje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem jak u nas wyjdzie woda bo mamy zaliczkowo, a rozliczenie raz na pół roku. Zawsze mamy dopłatę, a teraz jak drugie półrocze będę całe w domu to już w ogóle może być kosmos


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No powiem Ci, ze u mnie wtedy wyszlo 100 lub 150 wiecej za 2 msc ale naprawde to byl czas, ze wyszlam z kibelka i juz czulam, ze chce znowu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 08:35   #4837
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Ja przestałam wstawać w nocy siku co bardzo mnie cieszy bo mogę się nareszcie wyspać. Problemów z bezsennością nie mam, wieczorem padam, a rano mam ciężko wstać z wyrka no i zgaga na razie też mnie nie dotyczy, mam nadzieję, że ominie mnie jak mdłości i wymioty. . Mogę powiedzieć, że ciąża naprawdę mnie oszczędza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-11, 08:42   #4838
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Mnie też do tej pory omineły mdłości, wymioty i zgaga, choć czasami wieczorami jak juz sie kładę mam uczucie delikatnego ciepła w przełyku i wydaje mi się, ze to może być jakiś początek tego ale oby tylko na tym się skończylo jedynie czego mam poddostatkiem to zadyszek 🤣 nie sądzilam ze az tak kondycja moze siasc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 08:44   #4839
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Dzień dobry,

Piękne słońce u mnie, aż chce się coś robić

Miłego dnia!!
milawo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 08:55   #4840
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Dziewczyny, a kupując biustonosze do karmienia bierzecie swój obecny rozmiar, czy większy? Nie wiem właśnie jaki kupić...
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 09:00   #4841
rzeczozn
Rozeznanie
 
Avatar rzeczozn
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 793
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Dzień dobry,








To widzę taki sam kaliber jak moja teściowa też tak kiedyś skomentowała sąsiadkę, że ona nie urodziła tylko miała wydobyciny najlepsze, że jak się na to odezwałam to do niej nic nie trafia. Taki typ człowieka.
A ten polprazol można w ciąży ? Mi tylko mówiono o Renni i Gavisconie. Zapytam za tydzień na wizycie.


Wczoraj w kinie podjadłam od męża popcornu i umierałam całą noc taka zgaga gigant teraz mnie żołądek boli. Niezłe dziadostwo. A zawsze sobie mówię, żeby nie tykać nawet jednego :/



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mój twierdził, że można. Ale dopytać nie zaszkodzi. W poprzedniej ciąży dał zgodę na gaviscon, a teraz już nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rzeczozn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-11, 09:29   #4842
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
No tez myślę o nim lub o cybexie balios s, ale sama nie wiem, wcale nie jestem do tych wozków przekonana w 100%

Haha to u mnie jak sie zdarzy, ze raz wstane tylko na siku to święto jest ale ja chyba też mam plytki sen i odrazu czuje, ze chce mi sie siku bo czasami jak jestem mega zmęczona to wtedy nie wstaje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------

No powiem Ci, ze u mnie wtedy wyszlo 100 lub 150 wiecej za 2 msc ale naprawde to byl czas, ze wyszlam z kibelka i juz czulam, ze chce znowu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Oo to sporo ja w nocy wstaje tylko raz. Ale sam fakt, że jestem w domu i korzystam co chwile z wc, a to gotowanie i inne rzeczy i na pewno będzie więcej niż jak chodziłam do pracy.
Nie wiem jak oszczędzać wodę, mamy największe zużycie zimnej ze wszystkich sąsiadów na pietrze, a ciepłej za to najmniejsze a przecież czasem bierzemy prysznic dwa razy dziennie i to w cieplej wodzie.
Nie wiem czy możliwe, że aż tyle wody żre pralka i zmywarka. Ale zmywarka max dwa razy w tygodniu chodzi, pranie 2 czasem 3 razy, więc w normie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Ale jestem ciemna... zamówiłam łóżeczko za pobraniem bo chciałam się pozbyć gotówki :/ tyle tylko, że nie miałam równo odliczonej kwoty, a kurier jak się okazało nie ma obowiązku wydać reszty musiałam i tak zapłacić kartą i do tego przepłaciłam za kuriera za pobraniem. Normalnie mistrz interesów ze mnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 10:20   #4843
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Ola Twój maz jest dobry

No powiem wam dziewczyny, ze nie spieszycie sie z tymi wózkami ja zamawialam w połowie wrzesnia i czas oczekiwania 8-10tyg
Wyrobili się w 3 , ale moja kolezanka nie miala tyle szczescia i musiala wziac z wystawy bo urodzila... dali jej jakas tam znizke ale... kurde. 100euro i wysmigany wyklekotany wozek. Zadna roznica w kasie a w stanie ogromna.


Ja wlasnie jem sniadanie, wioze Leo do zlobka, dziad zjadl pol paczki ciastek kuzwa.... zrobilam mu owsianke z owocami z daleka widze ze ladnie zajada a on mial z boku schowane ciastka..... a miska nie ruszona. Wrrrr


Dzien dobry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też 8-10 możemy czekać, zaraz pykną z tego 2. W sumie to i dobrze, bo pewnie bym zmontowała i jeździła po mieszkaniu

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 10:20   #4844
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Arya jak chcesz sie gotówki pozbyć to podam adres


Byłam na zakupach, na co ja tyle kasy wydaje to nie wiem.. ciągle w rossmann conajmniej raz w tyg 30-50€. Dzis kupilam 3 worki próżniowe no ale co z resztą... jakies najpotrzebniejsze rzeczy a kasy idzie jak nie wiem....

U mnie zmywarka chodzi 2 razy dziennie ale ja mam ta mała 45cm. Duza pewnie chodziłaby raz. Robie kawe i ostatnie prasowanie.
Piec nam nie dziala :/ od rana włączyć sie nie chce. Dobrze ze zakładac będą nowy. Kiedy nie wiem ale maz juz sie umawia.
W ogóle... zrobiliśmy wycenę nowego pieca w 4 różnych firmach. Szok. Między najtansza a najdroższą ofertą jest 2,300€ !! Oczywiście wzięliśmy najtansza opcje, bo serwis ten sam. Tylko jeden sobie życzy 1,500za montaż a drugi 500, jeden kasuje za demontaż a drugi wcale. Jeden kawalek kabla prowadzacego do termostatu ma wycene 20e a drugi 200e.
Szok co??? Przy czym kazda firma oferuje ten sam model pieca.
No ale będzie nowy piec w końcu. i spokój na 20 lat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 10:22   #4845
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Oo to sporo ja w nocy wstaje tylko raz. Ale sam fakt, że jestem w domu i korzystam co chwile z wc, a to gotowanie i inne rzeczy i na pewno będzie więcej niż jak chodziłam do pracy.
Nie wiem jak oszczędzać wodę, mamy największe zużycie zimnej ze wszystkich sąsiadów na pietrze, a ciepłej za to najmniejsze a przecież czasem bierzemy prysznic dwa razy dziennie i to w cieplej wodzie.
Nie wiem czy możliwe, że aż tyle wody żre pralka i zmywarka. Ale zmywarka max dwa razy w tygodniu chodzi, pranie 2 czasem 3 razy, więc w normie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Ale jestem ciemna... zamówiłam łóżeczko za pobraniem bo chciałam się pozbyć gotówki :/ tyle tylko, że nie miałam równo odliczonej kwoty, a kurier jak się okazało nie ma obowiązku wydać reszty musiałam i tak zapłacić kartą i do tego przepłaciłam za kuriera za pobraniem. Normalnie mistrz interesów ze mnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moi sąsiedzi też mieli ten problem i okazało się, że do ich mieszkania jakoś dziwnie położono rury -- od licznika długa, kręta trasa itd.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 10:30   #4846
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
Jeśli toaleta na grubszy biznes, to noc zdecydowanie na plus, doceń to uczucie !
Ja z kolei jak rzadko kiedy przespałam ciurkiem od 3:30 do 7 bez pobudki i czuję się tak dziwnie, że nie wiem, co ze sobą zrobić.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
Niestety nie. Ale teraz już w sumie nie mam z tym aż takich problemów jak na początku. Polecam winogrona na śniadanie, garść owoców, nie mija godzina i jest po wszystkim
Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość


Wczoraj w kinie podjadłam od męża popcornu i umierałam całą noc taka zgaga gigant teraz mnie żołądek boli. Niezłe dziadostwo. A zawsze sobie mówię, żeby nie tykać nawet jednego :/



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
O nie, popcorn to zło, ale jak już się pojawi w zasięgu wzroku to nie mam zahamowań.

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość

A tak zmieniając temat, dzisiaj już chciałam kliknąć śpiworek, ten, który był polecany przez któraś z Was. Już się nawet zdecydowałam, że chcę szary w gwiazdki i natrafiłam na przeceny spiworkow w Smyku i teraz mam zagwozdke

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Dawaj je tu, pomożemy wybrać.

Cytat:
Napisane przez purple noise Pokaż wiadomość
Ja wczoraj zjadłam kebaba, odkąd miałam na niego ochotę, wiedziałam, ze skończy się wieczorna męka.

Ale był pyszny, warto było


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kebab to jest podstępna kreatura. Potrafi za mną łazić tygodniami, ale nigdy ostatecznie nie jestem szczęśliwa po zjedzeniu. Potrafię go żałować już dwa kęsy przed końcem.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Ola Twój maz jest dobry

No powiem wam dziewczyny, ze nie spieszycie sie z tymi wózkami ja zamawialam w połowie wrzesnia i czas oczekiwania 8-10tyg
Wyrobili się w 3 , ale moja kolezanka nie miala tyle szczescia i musiala wziac z wystawy bo urodzila... dali jej jakas tam znizke ale... kurde. 100euro i wysmigany wyklekotany wozek. Zadna roznica w kasie a w stanie ogromna.


Ja wlasnie jem sniadanie, wioze Leo do zlobka, dziad zjadl pol paczki ciastek kuzwa.... zrobilam mu owsianke z owocami z daleka widze ze ladnie zajada a on mial z boku schowane ciastka..... �� a miska nie ruszona. Wrrrr


Dzien dobry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nam powiedzieli 4-8 tygodni. Kobitka zapytała czy nam się spieszy, to zaznaczy możliwie jak najszybszą dostawę. No to okej, dla mnie super. A mija już 3 tydzień i nic.

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a kupując biustonosze do karmienia bierzecie swój obecny rozmiar, czy większy? Nie wiem właśnie jaki kupić...
Coś gdzieś czytałam i dziewczyny chyba pisały, żeby biustonosze do szpitala i na później kupować jak najbliżej porodu, bo rozmiar się lubi jeszcze zmieniać. Więc ja bym wzięła dopasowany, ale wstrzymała się jeszcze chwilę z zakupem.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 10:36   #4847
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Arya jak chcesz sie gotówki pozbyć to podam adres


Byłam na zakupach, na co ja tyle kasy wydaje to nie wiem.. ciągle w rossmann conajmniej raz w tyg 30-50€. Dzis kupilam 3 worki próżniowe no ale co z resztą... jakies najpotrzebniejsze rzeczy a kasy idzie jak nie wiem....

U mnie zmywarka chodzi 2 razy dziennie ale ja mam ta mała 45cm. Duza pewnie chodziłaby raz. Robie kawe i ostatnie prasowanie.
Piec nam nie dziala :/ od rana włączyć sie nie chce. Dobrze ze zakładac będą nowy. Kiedy nie wiem ale maz juz sie umawia.
W ogóle... zrobiliśmy wycenę nowego pieca w 4 różnych firmach. Szok. Między najtansza a najdroższą ofertą jest 2,300€ !! Oczywiście wzięliśmy najtansza opcje, bo serwis ten sam. Tylko jeden sobie życzy 1,500za montaż a drugi 500, jeden kasuje za demontaż a drugi wcale. Jeden kawalek kabla prowadzacego do termostatu ma wycene 20e a drugi 200e.
Szok co??? Przy czym kazda firma oferuje ten sam model pieca.
No ale będzie nowy piec w końcu. i spokój na 20 lat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To my na spozywke wydajemy tyle kasy że szok. A nie robimy jakiś wielkich zakupów wszystko strasznie podrożało

Co do Waszego pieca to faktycznie różnice w cenie duże, ale w PL jest to samo.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 10:38   #4848
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Arya jak chcesz sie gotówki pozbyć to podam adres


Byłam na zakupach, na co ja tyle kasy wydaje to nie wiem.. ciągle w rossmann conajmniej raz w tyg 30-50€. Dzis kupilam 3 worki próżniowe no ale co z resztą... jakies najpotrzebniejsze rzeczy a kasy idzie jak nie wiem....

U mnie zmywarka chodzi 2 razy dziennie ale ja mam ta mała 45cm. Duza pewnie chodziłaby raz. Robie kawe i ostatnie prasowanie.
Piec nam nie dziala :/ od rana włączyć sie nie chce. Dobrze ze zakładac będą nowy. Kiedy nie wiem ale maz juz sie umawia.
W ogóle... zrobiliśmy wycenę nowego pieca w 4 różnych firmach. Szok. Między najtansza a najdroższą ofertą jest 2,300€ !! Oczywiście wzięliśmy najtansza opcje, bo serwis ten sam. Tylko jeden sobie życzy 1,500za montaż a drugi 500, jeden kasuje za demontaż a drugi wcale. Jeden kawalek kabla prowadzacego do termostatu ma wycene 20e a drugi 200e.
Szok co??? Przy czym kazda firma oferuje ten sam model pieca.
No ale będzie nowy piec w końcu. i spokój na 20 lat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też tyle kasy idzie i to nie wiem na co. Zakładamy plan, że tyle oszczędzimy w miesiącu, a się okazuje, że wychodzi na styk. Teraz jeszcze TŻ chce w samochodzie powymieniać wszystkie filtry i jakieś tam bzdety i kupić opony, już mi zapowiedział, że przynajmniej 1500 zł pójdzie na to wczoraj za to wpadliśmy do biedronki bo było -50% na przemysłowe i pokupilislśmy trochę prezentów świątecznych dla dzieciaków. Wydaliśmy sporo kasy, ale jakby nie patrzeć to zaoszczędziliśmy bo każdy prezent wyszedł nas około 15 zł. TŻ obkupił się w kosmetyki samochodowe, a my z mamą zainwestowaliśmy w wyposażenie dla Maksa i mały dostanie własne półeczki w kuchni na butelki, płyny, smoczki, później mleko itp. wszystko kosztowało grosze, a zostawiliśmy ponad 300 zł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 10:45   #4849
lava_cake
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
To my na spozywke wydajemy tyle kasy że szok. A nie robimy jakiś wielkich zakupów wszystko strasznie podrożało

Co do Waszego pieca to faktycznie różnice w cenie duże, ale w PL jest to samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No w Polsce, jest strasznie drogo. Zarobki nie nadążąją za cenami. W Polsce kilka razy sie zastanowię zanim kupię coś grubszego, np. elektronikę, tutaj moze ze dwa. Będzie mi tego brakowało

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------

Zgaga chyba do konca się nie skonczy

Co za dziadostwo
lava_cake jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-11, 10:49   #4850
purple noise
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 685
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
To my na spozywke wydajemy tyle kasy że szok. A nie robimy jakiś wielkich zakupów wszystko strasznie podrożało

Co do Waszego pieca to faktycznie różnice w cenie duże, ale w PL jest to samo.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja wam powiem, ze piec kupował nam typek, który robi nam ogrzewanie, wode, etc.
Zapłaciliśmy 4k z hakiem za piec, cena w sklepie prawie 7,3k.

Także tego :p kupował w tym samym sklepie na swoją zniżkę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
purple noise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 10:57   #4851
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

My nie możemy sami kupic ani zalozyc pieca. Musi zrobić to firma odpowiednia. Podobnie jest z oknami, jak samodzielnie zalozysz spali sie chata nie dostaniesz centa odszkodowania..... ale piec to nie ma lekko. Sam w sobie kosztuje okolo 2tysie, ale my robimy przeróbkę, zeby byl z brojlerem , piec w kuchni w zabudowie a brojler w piwnicy.. i ta przebudowa do piwnicy trochę pociągnie... no ale bedzie zrobione. Jak kupowalismy wiedzielismy ze trzeba to bedzie zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

A ceny w Polsce to jakiś żart. Jedzenie jest drozsze niz w Niemczech, chemia jest droższa juz nie wspomne o dzieciecych rzeczach, cenach lekow. Ciuchy ta sama kasa.
Nie wiem ile trzeba w Polsce zarabiac by sobie zyc na spokojnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

My przed wakacjami mielismy jakas faze, ze moze wrócimy do Polski, jak zostawilismy tam wszystkie oszczędności na urlopie to nam sie odechcialo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 10:59   #4852
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez purple noise Pokaż wiadomość
Ja wam powiem, ze piec kupował nam typek, który robi nam ogrzewanie, wode, etc.
Zapłaciliśmy 4k z hakiem za piec, cena w sklepie prawie 7,3k.

Także tego kupował w tym samym sklepie na swoją zniżkę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak ma zniżkę to luzik

To tak jak ja mam w hurtowych cenach części do samochodu bo tata jest diagnosta i bierze na firmę w której pracuje.
Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
My nie możemy sami kupic ani zalozyc pieca. Musi zrobić to firma odpowiednia. Podobnie jest z oknami, jak samodzielnie zalozysz spali sie chata nie dostaniesz centa odszkodowania..... ale piec to nie ma lekko. Sam w sobie kosztuje okolo 2tysie, ale my robimy przeróbkę, zeby byl z brojlerem , piec w kuchni w zabudowie a brojler w piwnicy.. i ta przebudowa do piwnicy trochę pociągnie... no ale bedzie zrobione. Jak kupowalismy wiedzielismy ze trzeba to bedzie zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

A ceny w Polsce to jakiś żart. Jedzenie jest drozsze niz w Niemczech, chemia jest droższa juz nie wspomne o dzieciecych rzeczach, cenach lekow. Ciuchy ta sama kasa.
Nie wiem ile trzeba w Polsce zarabiac by sobie zyc na spokojnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

My przed wakacjami mielismy jakas faze, ze moze wrócimy do Polski, jak zostawilismy tam wszystkie oszczędności na urlopie to nam sie odechcialo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No niestety wszystko jest cholernie drogie, a pewnie będzie jeszcze gorzej



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ola0731
Czas edycji: 2019-10-11 o 11:01
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 11:03   #4853
lava_cake
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość

[/COLOR]A ceny w Polsce to jakiś żart. Jedzenie jest drozsze niz w Niemczech, chemia jest droższa juz nie wspomne o dzieciecych rzeczach, cenach lekow. Ciuchy ta sama kasa.
Nie wiem ile trzeba w Polsce zarabiac by sobie zyc na spokojnie.
Też miałam na myśli jedzenie, chemię, kosmetytki. Ale jaki szok przeżyłam jak usłyszałam w telewizji parę miesiecy temu, że pietruszka kosztuje ok. 20 zł za kg.
lava_cake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 11:03   #4854
black___raven
Raczkowanie
 
Avatar black___raven
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 278
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Jaką rasę masz z hodowli? Jakiego szczeniaka planujecie wziąć? Podziwiam, bo ja mam dwa spore piesełki i mimo, że kocham psy najbardziej na świecie to nie podołałabym trzeciemu. Chociaż przed ciążą miałam fazę żeby wziąć od kuzyna szczeniaka American staffordshire terier. Przejął od znajomego suczkę kupioną z hodowli i okazało się, że jest ciężarna. Zakochałam się w tych potworach, ale na szczęście w ostatnim momencie dostałam olśnienie i bardzo się cieszę z tego powodu bo to nie jest rasa dla nas. Za bardzo energiczne i mało ogarnięte są te psy, nie dałabym z nim rady.

Też staram się robić kilka kilometrów dziennie i idzie mi to dobrze. Sam spacer nie sprawia problemów, gorzej z wejściem po schodach bo czuję się jakbym szła po najcięższym szlaku górskim

Dobry pomysł z tym spacerem z wózkiem, też zastanawiałam się jak przygotować psy pod tym względem. Ale moje są jakieś dziwne i mają totalnie w nosie wózek, bujaczek, łóżeczko. Nie interesuje ich to absolutnie, mimo, że wcześniej nie miały z tym styczności, więc na takim spacerze naprawdę wyglądałabym głupio jedyne co robią to wtykają nos do komody z ubrankami dziecięcymi i niuchają. Lula sobie potrafi nawet otworzyć najniższą szufladę, kładzie łeb na ubrankach i tak leży

ASTy są super, ale silne i żywiołowe bydlaki Pewnie teraz się trochę zdemaskuję internetowo, bo tych psów jest w PL poniżej stu, ale... Bedlington terrier. I suka też będzie bedli

Ja przyznaję, że jeśli chodzi o psy, to mam trochę pier*olca Psy jeżdżą na szkolenia różne, młody też na wystawy, ma już zrobiony czempionat PL juniorów i dorosły, ogólnie są na tyle ogarnięte, że nie generują raczej problemów w życiu codziennym. Dwa z trzech pracują zresztą z dziećmi w edukacji z psem, znaczy najstarsza w tym roku poszła na emeryturę, więc to też powód, dla którego myślę o kolejnym szczeniaku.

Z tym wchodzeniem pod górę mam podobnie, po schodach też sapię i stękam...

Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
Też mam non stop, a Alugastrin już nie pomaga (inne domowe sposoby to siemię lniane, imbir i mięta). Rodzaj i forma posiłków niczego nie zmieniają, bo po paru miesiącach takiej jazdy wchodzi podrażnienie śluzówki. W pewnym momencie zaczyna się refluks i idę bełtać śliną i kwasem. Yummy.
Mi pomaga rennie/gaviscon w dzień, ale w nocy tylko na chwilę, więc bez sensu. Teraz mnie dziewczyny zastrzeliły z tym polprazolem, bo też mi lekarz mówił, żeby nie brać i w sumie zgłupiałam

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Ale nie działa wam na tę zgagę nic czy działa bardzo krótko?

Mnie teraz dopada bardzo sporadycznie, a pomidory jem codziennie. Mam taką fazę na pomidory z cebulą w śmietanie, że mogłabym to jeść cały dzień.
Na chwilę. A pomidory z cebulką w śmietanie kocham, jak robiłam raz mężowi z takich pomidorków z ogrodu to mi się płakać chciało normalnie

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Ja mając 2 psy (amstaff i mały kundelek) nie odważyłam się chodzić z nimi i wózkiem na spacery. Astka kochane psisko, ale jak to AST nie zawsze pomyśli zanim szarpnie się, żeby pójść tam, gdzie akurat coś zobaczyła Potem jeszcze doszlo to, ze Pitul gardził wózkiem i w jednej ręce niosłam jego (albo walczyłam z chusta) a w drugiej wózek, wiec już opcji na ogarnięcie psów nie było
Ja planuję z wózkiem brać je pojedynczo, ewentualnie mniejsze razem, bo są przyzwyczajone i się nie nakręcają, najgorzej średnia suka, bo ta to ma rakietę w d..., strasznie jest reaktywna (choć na szczęście bardzo karna dzięki szkoleniom różnym), więc tu może być ciężko na początku. Boję się też, że będzie bronić bobasa, bo ona to raczej z tych, co niekoniecznie przepadają za obcymi ludźmi Coś jak tu: https://koszulkowo.com/media/catalog...jBepPnXIj6.jpg

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Czy ja pisałam, żeby trzymać kciuki?

SPALIŁO MI PRALKĘ !!

Ma już 7 lat i jest najzwyklejsza i spodziewałam się jej końca niedługo ale ze dziś?! Na szczęście mamy w bloku takie coś, że od razu wyrzuca korki a nie zaczyna się palić. Bo smród w łazience już poszedł tylko odcięło prąd.

Właśnie dlatego NIGDY nie puszczam pralki jak wychodzę z domu
Ja myślę, że u nas pralka wyzionie ducha przy dziecku, zwłaszcza, że na wiosnę planuję zacząć wielopielo


Ja mam bardzo ważne pytanie. Czy trzeba prasować? Bo ja nie mam nawet ani żelazka, ani deski, nie prasuję z zasady, a jak absolutnie muszę coś raz na rok przeprasować, to idę do teściowej
black___raven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 11:11   #4855
purple noise
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 685
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
My nie możemy sami kupic ani zalozyc pieca. Musi zrobić to firma odpowiednia. Podobnie jest z oknami, jak samodzielnie zalozysz spali sie chata nie dostaniesz centa odszkodowania..... ale piec to nie ma lekko. Sam w sobie kosztuje okolo 2tysie, ale my robimy przeróbkę, zeby byl z brojlerem , piec w kuchni w zabudowie a brojler w piwnicy.. i ta przebudowa do piwnicy trochę pociągnie... no ale bedzie zrobione. Jak kupowalismy wiedzielismy ze trzeba to bedzie zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

A ceny w Polsce to jakiś żart. Jedzenie jest drozsze niz w Niemczech, chemia jest droższa juz nie wspomne o dzieciecych rzeczach, cenach lekow. Ciuchy ta sama kasa.
Nie wiem ile trzeba w Polsce zarabiac by sobie zyc na spokojnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

My przed wakacjami mielismy jakas faze, ze moze wrócimy do Polski, jak zostawilismy tam wszystkie oszczędności na urlopie to nam sie odechcialo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Tzn ten nasz koleś ma uprawnienia a potem i tak musi przyjść jakiś z gazowni czy inny kominiarz zrobić odbiór tego. Nie wiem czy tego co robi kontrole interesuje, kto gdzie za ile kupował i montował.

To samo kaloryfery - cena w sklepie 900, typ użył swojej zniżki i jest 275.
To jest dla mnie chore w tych budowlanych ze mogą sprzedać za 1/3 ceny a i tak się opłaca


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Jak ma zniżkę to luzik

To tak jak ja mam w hurtowych cenach części do samochodu bo tata jest diagnosta i bierze na firmę w której pracuje.No niestety wszystko jest cholernie drogie, a pewnie będzie jeszcze gorzej



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale wszyscy będą zarabiać minimalnie 4k przecież :p

Cytat:
Napisane przez black___raven Pokaż wiadomość
ASTy są super, ale silne i żywiołowe bydlaki Pewnie teraz się trochę zdemaskuję internetowo, bo tych psów jest w PL poniżej stu, ale... Bedlington terrier. I suka też będzie bedli

Ja przyznaję, że jeśli chodzi o psy, to mam trochę pier*olca Psy jeżdżą na szkolenia różne, młody też na wystawy, ma już zrobiony czempionat PL juniorów i dorosły, ogólnie są na tyle ogarnięte, że nie generują raczej problemów w życiu codziennym. Dwa z trzech pracują zresztą z dziećmi w edukacji z psem, znaczy najstarsza w tym roku poszła na emeryturę, więc to też powód, dla którego myślę o kolejnym szczeniaku.

Z tym wchodzeniem pod górę mam podobnie, po schodach też sapię i stękam...



Mi pomaga rennie/gaviscon w dzień, ale w nocy tylko na chwilę, więc bez sensu. Teraz mnie dziewczyny zastrzeliły z tym polprazolem, bo też mi lekarz mówił, żeby nie brać i w sumie zgłupiałam



Na chwilę. A pomidory z cebulką w śmietanie kocham, jak robiłam raz mężowi z takich pomidorków z ogrodu to mi się płakać chciało normalnie



Ja planuję z wózkiem brać je pojedynczo, ewentualnie mniejsze razem, bo są przyzwyczajone i się nie nakręcają, najgorzej średnia suka, bo ta to ma rakietę w d..., strasznie jest reaktywna (choć na szczęście bardzo karna dzięki szkoleniom różnym), więc tu może być ciężko na początku. Boję się też, że będzie bronić bobasa, bo ona to raczej z tych, co niekoniecznie przepadają za obcymi ludźmi Coś jak tu: https://koszulkowo.com/media/catalog...jBepPnXIj6.jpg



Ja myślę, że u nas pralka wyzionie ducha przy dziecku, zwłaszcza, że na wiosnę planuję zacząć wielopielo


Ja mam bardzo ważne pytanie. Czy trzeba prasować? Bo ja nie mam nawet ani żelazka, ani deski, nie prasuję z zasady, a jak absolutnie muszę coś raz na rok przeprasować, to idę do teściowej
Ja nie zamierzam prasować, jak się nakręci mój chłopak albo któraś z babć to niech se prasują, ja nie miałam żelazka w ręku ze dwa lata albo więcej i nie zamierzam tego zmieniać




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
purple noise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 11:13   #4856
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

No a u nas nikt nie kupi sobie tak pieca ,musi zrobic to firma lacznie z montażem . Choc piec w tych wszystkich ofertach cenę mial taka sama ew roznica 100e. To sobie roznie cenią montaż i takie pierdy jak rurki itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 11:17   #4857
rzeczozn
Rozeznanie
 
Avatar rzeczozn
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 793
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Ale się wczoraj w nocy z mężem pokłóciłam mam ochotę go udusić. Syn obudził się z krzykiem, a ten zamiast do niego wstać i utulić, to zaczął się na niego drzeć, że nie śpi w nocy 🤦☠♀️🤬🤬 no żesz k...wa.. dwu letnie dziecko

Muszę się przejechać do kauflandu, są w ofercie worki wielorazowe na warzywa tzn. nie worki, ale taka siateczka. Chciałam zamawiać z alie, ale w kaufie są po 3 zł 2 szt, no i od ręki.. jeszcze o aptekę muszę zahaczyć. Pracować mi się nie chce.. przekładam ciągle wszystko na później.. oby do końca miesiąca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rzeczozn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 11:19   #4858
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Mysle ze pierwszy raz wszystko wyprasuje. A pozniej sie okaze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 11:21   #4859
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Przeciez to zaden przymus, wypierzecie w wysokiej temp i tyle....
Ja kocham prasowac a ubrania dla dzieci juz w ogole. Lubie jak wszystko w szafach jest gladziutkie i poukladane równiutko zanim Leon sie urodził prasowałam tylko nasze koszule i reczniki kuchenne a teraz jadę od a do z wszystko bo to lubie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 11:23   #4860
rzeczozn
Rozeznanie
 
Avatar rzeczozn
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 793
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez rzeczozn Pokaż wiadomość
Mój twierdził, że można. Ale dopytać nie zaszkodzi. W poprzedniej ciąży dał zgodę na gaviscon, a teraz już nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Znalazłam coś takiego o polprazolu Screenshot_20191011-122110_Drive.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rzeczozn jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-12 22:41:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:09.