Czy powinnam odejść od męża? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-22, 14:42   #151
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

Cytat:
Napisane przez olafasola933 Pokaż wiadomość
No wlasnie nie chce takiego zycia jak z tykajaca bomba...
Gdyby tak dalo sie wylaczyc serce i zostawic sama glowe...
Moja glowa mowi NIE, z kolei sercem targaja sentymenty, przyzwyczajenia, wspomnienia, niespelnione plany, a najbardziej chyba jednak litosc i przyzwyczajenie. Ja chyba oszaleje, w zyciu sie tak nie czulam.
Litość i przyzwyczajenie to chyba słaba podstawą do życia w danym związku

Cytat:
Napisane przez olafasola933 Pokaż wiadomość
Tu nie chodzi w ogole o to, co pomysleliby inni ludzie, bardziej o to, ze martwilabym sie, czy bedac na imprezie, weselu, grillu itp. gdzie inni ludzie by pili, on by sie nie skusil. To bedzie takie zycie jak z tykajaca bomba.
Czyli generalnie wiesz, że życie z nim to będzie życie na bombie tykającej, a mimo to chcesz tak żyć? Pamiętaj że ta bomba kiedyś wybuchnie, z reguły w najmniej odpowiednim momencie.

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87268911]Mój ojciec jest od 20 lat niepijacym alkoholikiem. To nie jest tak, że jak widzi alkohol to musi się na niego rzucić. Inni piją przy nim normalnie na przyjęciach. On nawet czasem polewa albo robi drinki (wpadł w nałóg jako barman :p), ale wie że sam nie może i musi się trzymać soku albo piwa bezalkoholowego.

Ale żeby nie było - nie namawiam autorki do dawania mu szansy. Mój ojciec nie był nigdy agresywny, nie manipulował, jak pojął problem to od razu oddał się pod opiekę psychiatry i za pierwszym razem rzucił. To raczej chyba rzadkość wśród alkoholików i w dużej mierze sukces zależy od charakteru osoby uzależnionej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Aha, mój ojciec nigdy nie wstydził się, że jest niepijacym alkoholikiem. Jak kolega mu proponował wódkę to wprost mówi, że nie i dlaczego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Super, że mu się udało. Ale takich przypadków jest jednak mniej. A taka szczerość myślę, że ułatwia wytrwanie bo chyba nikt normalny nie będzie dalej namawiał na picie jeśli usłyszy coś takiego.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 14:43   #152
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

Autorka powinna pamiętać, że to jest walka o nią i jej normalne życie, nie jego. On walczyć będzie sam o swoje, jak zechce.

Jeżeli będzie jej przeszkadzać, czy też sprawiać dyskomfort, że nie może wyjść do ludzi albo zrobić przyjęcia w domu, bo zawsze może się pojawić alkohol, że nie może sobie zrobić drinka bez wyrzutów sumienia, iść na grilla z piwem, to uważam, że ma do tego prawo. I tłumaczenie, że to nie tak, że nie rzuci się na alkohol, pewnie niewiele zniweluje jej wewnętrzny niepokój z racji urazu na psychice jakiego już doznała.

Autorko myśl o sobie przede wszystkim.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 14:44   #153
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Nie no, ja się zgadzam, tylko alkoholizm to silne uzależnienie i nawet po wielu latach niepicia może się zdarzyć wpadka. I ja wiem, że można nie chodzic na grille, wesela, do restauracji, do barów, żeby alkoholik przypadkiem nie zobaczył alkoholu, ale co to za życie? Pewnie, że są alkoholicy, którzy rzucili raz na zawsze, ale jednak uznalabym, że to niewielka liczba. Zwłaszcza w Polsce, gdzie jak nie pijesz to jesteś c*pa, alkohol dostępny jest wszędzie a ludzie piwo traktują jak puszkę pepsi.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

I absolutnie nie chodziło mi o wspolczucie dla faceta, że on biedny, tylko dla autorki - bo faktycznie, jeśli zdecyduje się na powrót, to BYĆ MOŻE będzie musiała zrezygnować z większości aktywności towarzyslich, bo tam się pije alkohol, a wtedy może misiaczka złapać chęć. Zwłaszcza na początku.
Odstawienie substancji uzalezniajacych często wiąże się ze złym samopoczuciem, drazliwoscia, marudzeniem, dezaprobata wszystkiego, ogólnie z takim wewnętrznym wk*rwem. I jeśli on już wykazywał agresję w stosunku do autorki, to "na odstawieniu" też może.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Dokładnie, mój śp. wujek zaczął pić po ślubie ileś tam, potem był czas że nie pił i było spoko. Potem niestety wrócił do nałogu, wpadł w cug. I cóż jest już na tamtym świecie. Przez alkohol.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 14:52   #154
olafasola933
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 38
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

Cytat:
Napisane przez Minna Pokaż wiadomość
Autorka powinna pamiętać, że to jest walka o nią i jej normalne życie, nie jego. On walczyć będzie sam o swoje, jak zechce.

Jeżeli będzie jej przeszkadzać, czy też sprawiać dyskomfort, że nie może wyjść do ludzi albo zrobić przyjęcia w domu, bo zawsze może się pojawić alkohol, że nie może sobie zrobić drinka bez wyrzutów sumienia, iść na grilla z piwem, to uważam, że ma do tego prawo. I tłumaczenie, że to nie tak, że nie rzuci się na alkohol, pewnie niewiele zniweluje jej wewnętrzny niepokój z racji urazu na psychice jakiego już doznała.

Autorko myśl o sobie przede wszystkim.

Dokladnie, podejrzewam, ze nigdy nie bede mu ufac na sto procent i zawsze bedzie cien podejrzen, niepewnosci i stres. Chyba nie tak ma wygladac zycie? Tym bardziej, ze jestem juz mega znerwicowana...
olafasola933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 15:00   #155
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

Autorko, wyobrażasz sobie mieć dziecko z kimś takim? Zastanawiać się, czy tatuś wróci do domu? Zostawić dziecko pod jego opieka i nie mieć pewności czy jest trzeźwy? Wychowywać dziecko w atmosferze "tatuś jest pijany i śpi to trzeba być cichutko bo będzie awantura"?

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 15:44   #156
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

Cytat:
Napisane przez olafasola933 Pokaż wiadomość
Dokladnie, podejrzewam, ze nigdy nie bede mu ufac na sto procent i zawsze bedzie cien podejrzen, niepewnosci i stres. Chyba nie tak ma wygladac zycie? Tym bardziej, ze jestem juz mega znerwicowana...
No to odejdź, ale raz i porządnie, a nie ze na przykład obiecasz mu 'jak przestaniesz pić to wrócę' a potem się rozmyślisz, bo wtedy większą mu zrobisz krzywdę niż przysługę. On ma przestać pić dla siebie, a ty myśl o sobie. Nie chcesz mieć męża alkoholika, niezależnie czy pijacego czy nie, to składaj papiery rozwodowe i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 06:46   #157
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ale Leany wytłumaczyła jak to działa. Na świecie jest sporo niepijących alkoholików (w ustabilizowany sposób, nie że ktoś rzucił picie 5 dni wcześniej). Mają życie towarzyskie, pije się przy nich. I nie, nie rzucają się na wódę, ani nie bawią gorzej. Autorce nikt nie każe dawać facetowi szansy, natomiast argumenty w rodzaju "oj oj, bo on się już nie będzie mógł napić przy tobie" są po prostu... kosmiczne. Tak jakby to był kurczę największy problem.
Taki argument o niepiciu z partnerem może podać osoba, która ma niezdrowe podejście do alkoholu.
Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Nie no, ja się zgadzam, tylko alkoholizm to silne uzależnienie i nawet po wielu latach niepicia może się zdarzyć wpadka. I ja wiem, że można nie chodzic na grille, wesela, do restauracji, do barów, żeby alkoholik przypadkiem nie zobaczył alkoholu, ale co to za życie? Pewnie, że są alkoholicy, którzy rzucili raz na zawsze, ale jednak uznalabym, że to niewielka liczba. Zwłaszcza w Polsce, gdzie jak nie pijesz to jesteś c*pa, alkohol dostępny jest wszędzie a ludzie piwo traktują jak puszkę pepsi.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

I absolutnie nie chodziło mi o wspolczucie dla faceta, że on biedny, tylko dla autorki - bo faktycznie, jeśli zdecyduje się na powrót, to BYĆ MOŻE będzie musiała zrezygnować z większości aktywności towarzyslich, bo tam się pije alkohol, a wtedy może misiaczka złapać chęć. Zwłaszcza na początku.
Odstawienie substancji uzalezniajacych często wiąże się ze złym samopoczuciem, drazliwoscia, marudzeniem, dezaprobata wszystkiego, ogólnie z takim wewnętrznym wk*rwem. I jeśli on już wykazywał agresję w stosunku do autorki, to "na odstawieniu" też może.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
To może by tak zmienić znajomych, bo nie wszyscy potrzebują alkoholu do tych różnych aktywności?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-23, 06:48   #158
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Taki argument o niepiciu z partnerem może podać osoba, która ma niezdrowe podejście do alkoholu.To może by tak zmienić znajomych, bo nie wszyscy potrzebują alkoholu do tych różnych aktywności?
Całkiem prawdopodobne. To trochę tak, jakby rzucać znajomych, bo już nie palą, a ja nadal tak. I "sobie nie wyobrażam, że nie będą ze mną na papieroska wychodzić".
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 07:21   #159
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

[1=540777dcbf6ffb1a00382ce 11cd99e791e048a57_5e1e561 288b96;87268730]A czy jezeli staloby sie tak, ze maz rzeczywiscie poszedlby na leczenie i przestal pic alkohol, chcialabys byc w takim zwiazku? Pisalas gdzies wczesniej ze sama chcialbys sie napic lampki wina, czy na grilu piwa. Przeciez to nic zlego. A facet skoro podjalby leczenie musialby przestac pic calkowicie. Wiem ze to straszne co powiem, ale ja nie chcialabym byc z chlopakiem z ktorym nigdy nie moge sie napic. A w Twojej sytuacji gdybyscie powiedzmy kiedys do siebie wrocili tak musialo byc.[/QUOTE]Serio? A w ciąży? A przy karmieniu? A przy lekach? Tu już byś mogła, A z powodu TZta nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:21 ---------- Poprzedni post napisano o 08:18 ----------

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Dokładnie, mój śp. wujek zaczął pić po ślubie ileś tam, potem był czas że nie pił i było spoko. Potem niestety wrócił do nałogu, wpadł w cug. I cóż jest już na tamtym świecie. Przez alkohol.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Mój też, alkoholik. Ciocia nawet po jego śmierci (prawdopodobnie przez alkohol) nie potrafi przyznać przed sama sobą że miał taki problem..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 07:43   #160
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Taki argument o niepiciu z partnerem może podać osoba, która ma niezdrowe podejście do alkoholu.To może by tak zmienić znajomych, bo nie wszyscy potrzebują alkoholu do tych różnych aktywności?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Zgadzam sie. Ew. Nie wie nic na temat tj choroby jak alkoholizm.



Wiadomo, ze na początku terapii dobrze jest wspierać i nie kusić alkoholem. Nie pic przy nim kiedy ktos jest na terapii, leczeniu, dopiero co zaczął sie nawracać na dobra stronę.

Ale to nie tak, ze nie bede mogła miec alko w domu.

Przecież on w każdej chwili moze wyjsć z domu do sklepu i kupić. Nie będzie miec wyryte na czole ALKOHOLIK, TEMU PANU NIE SPRZADAWAC ALKO!




Ja jako była palaczka nie zrezygnowałam ze znajomosci osób którzy pala. Oni ze mnie tez nie
Ale fakt rzadziej wychodzę z nimi na fajkę. Nie dlatego, ze mnie kusi bo nie kusi. Ale mi to zwyczajnie śmierdzi




Chociaż ja sama bym nie chciała być z byłym alkoholikiem w związku to nie twierdze, ze takie związki nie maja prawa być.
Nie chciałabym być dlatego, ze dla mnie to tykająca bomba. Albo wybuchnie albo nie.
Jednak wielu alkoholików wraca do nałogu.
A nie dlatego, ze nie mogę sie z nim napić.
Wisi mi to czy wypije winko z nim czy sama.

No chyba, ze ktos uważa, ze picie samemu to cos złego...
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 07:56   #161
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

Będzie tak jak mówisz, życie na tykającej bombie.

Zobaczymy, co psycholog ci powie, ale może jeśli potrzebujesz porozmawiać, zadzwoń na telefon zaufania dla osób współuzależnionych i rodzin alkoholików.
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-23, 09:23   #162
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

Autorko, kiedy idziesz do psychologa? Masz już termin?
Co słychać, jak sobie radzisz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 10:09   #163
olafasola933
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 38
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;87270933]Autorko, kiedy idziesz do psychologa? Masz już termin?
Co słychać, jak sobie radzisz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Nie radze sobie. Wczoraj bylam u psychologa, ale jak mnie wysluchala to wyslala mnie do psychiatry... Psychiatra doradzil mi, zebym sie wstrzymala od jakichkolwiek decyzji.
olafasola933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 10:16   #164
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 11:12   #165
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

Cytat:
Napisane przez olafasola933 Pokaż wiadomość
Nie radze sobie. Wczoraj bylam u psychologa, ale jak mnie wysluchala to wyslala mnie do psychiatry... Psychiatra doradzil mi, zebym sie wstrzymala od jakichkolwiek decyzji.
Eee dziwne troche.

Takie wstrzymanie się od decyzji niby nie jest złe na krótki czas. I kiedy nikt nie miesza Ci w głowie.
A tu mama coś gada, tesciowa meczy przez tel. Mąż Ci mąci w głowie.

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Chwilowy taki odpoczynek psychiczny jest ok.
I wtedy kiedy nie mamy kontaktu z osobami które chcą nami manipulować.

Czyli autorka najlepiej jakby pojechała się zrelaksować gdzieś gdzie nikt jej nie bedzie doradzał.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 11:30   #166
ssnn
Rozeznanie
 
Avatar ssnn
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 781
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Może wie, że Autorka nie jest teraz w stanie podjąć dobrej decyzji?
Poza tym nie tyle zawieszenie doskwiera, co presja, by je zakończyć.
ssnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 20:38   #167
sarkastyczna29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 16
Czy powinnam odejść od męża?

Dziewczyny ale czy zawsze jest tak że jezeli w rodzinie jest alkoholik to prawie pewne ze trzeba uciekac? Tata mojego TŻ na starosc zostal alkoholikiem. W Dziecinstwie moj TZ mial wspanialego ojca i dziecinstwo. Byl jedynakiemni swoje lata dziece wspomina wspaniale glownie przez rodzicow ktorzy dawali mu duzo milosci. Niestety ojciec na starosc sie rozpil jak i polowa jego rodziny to zaawansowani alkoholicy. Moj TŻ nie pije nigdy w czasie tygodnia, wakacji rownież zero. Na palcach jednej ręki mogę policzyć kiedy wychodzi na imprezy w roku. Wtedy owszem spije sie z kolegami ale to okzje raz do roku. Pare razy w naszym zwiazku spil sie i wywalal wszystkie zale ale to wszystko. Nigdy nie podniosl na mnie reki ani nie byl nawet bliski. Jest strasznie pracowity. Czy rodzina zawsze determinuje czy ktos bedzie prawie „ pewne” alkoholikiem? Wydaje mi sie ze niekoniecznie.. rodzenstwo mojego taty to rowniez alkoholicy ale zadne z ich dzieci czy chocby moj tata nie maja problemow z alkoholem


PS. Chcialam wyrazic podziw dla ciebie autorko posta. Nie wyobrazam sobie jakie emocje musza toba targac. Serce kocha rozum podpowiada zeby odejsc. Wiem ze ja napewno nie dalabym sobie rady w takiej sytuacji. Zwyczajnie jestem slaba i bardzo mi szkoda ludzi wiec pewnie bym sie zlamala. Podziwiam cie i wspieram!

Edytowane przez sarkastyczna29
Czas edycji: 2019-10-23 o 20:42
sarkastyczna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 21:01   #168
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

Cytat:
Napisane przez sarkastyczna29 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ale czy zawsze jest tak że jezeli w rodzinie jest alkoholik to prawie pewne ze trzeba uciekac? Tata mojego TŻ na starosc zostal alkoholikiem. W Dziecinstwie moj TZ mial wspanialego ojca i dziecinstwo. Byl jedynakiemni swoje lata dziece wspomina wspaniale glownie przez rodzicow ktorzy dawali mu duzo milosci. Niestety ojciec na starosc sie rozpil jak i polowa jego rodziny to zaawansowani alkoholicy. Moj TŻ nie pije nigdy w czasie tygodnia, wakacji rownież zero. Na palcach jednej ręki mogę policzyć kiedy wychodzi na imprezy w roku. Wtedy owszem spije sie z kolegami ale to okzje raz do roku. Pare razy w naszym zwiazku spil sie i wywalal wszystkie zale ale to wszystko. Nigdy nie podniosl na mnie reki ani nie byl nawet bliski. Jest strasznie pracowity. Czy rodzina zawsze determinuje czy ktos bedzie prawie „ pewne” alkoholikiem? Wydaje mi sie ze niekoniecznie.. rodzenstwo mojego taty to rowniez alkoholicy ale zadne z ich dzieci czy chocby moj tata nie maja problemow z alkoholem


PS. Chcialam wyrazic podziw dla ciebie autorko posta. Nie wyobrazam sobie jakie emocje musza toba targac. Serce kocha rozum podpowiada zeby odejsc. Wiem ze ja napewno nie dalabym sobie rady w takiej sytuacji. Zwyczajnie jestem slaba i bardzo mi szkoda ludzi wiec pewnie bym sie zlamala. Podziwiam cie i wspieram!
Nie ma reguły. Po prostu DDA mają większe szanse zarówno zostać alkoholikiem (bądź uzależnić się od czegoś innego) jak i związać się z osobą uzależnioną, bo takie wzorce wynieśli z domu rodzinnego. Dlatego tak ważna jest terapia w przypadku takich osoby, żeby poukładały sobie w głowie jak naprawdę powinny wyglądać zdrowe relacje i zbudowały poczucie własnej wartości. Plus, dochodzi jakiś aspekt genetyczny (większej podatności na środki uzależniające), ale uważam, że raczej nie powinien mieć większego znaczenia, bo wciąż każdy może świadomie kształtować swoje życie. Ja bym się nie martwiła na twoim miejscu na zapas, ale zachęciła partnera przepracowania rodzinnych obciążeń z terapeutą dla DDA. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Natomiast nie uważam, że spijanie się do nieprzytomności z kolegami raz na jakiś czas to norma. Jak ktoś nie umie pić z umiarem to raczej nie powinien w ogóle. Ja ostatni raz pijana byłam chyba na pierwszym roku studiów. Mój partner też. Szkoda zdrowia, żeby się tak szmacić do porzygu czy nieprzytomności

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 22:10   #169
sarkastyczna29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 16
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87272804]Nie ma reguły. Po prostu DDA mają większe szanse zarówno zostać alkoholikiem (bądź uzależnić się od czegoś innego) jak i związać się z osobą uzależnioną, bo takie wzorce wynieśli z domu rodzinnego. Dlatego tak ważna jest terapia w przypadku takich osoby, żeby poukładały sobie w głowie jak naprawdę powinny wyglądać zdrowe relacje i zbudowały poczucie własnej wartości. Plus, dochodzi jakiś aspekt genetyczny (większej podatności na środki uzależniające), ale uważam, że raczej nie powinien mieć większego znaczenia, bo wciąż każdy może świadomie kształtować swoje życie. Ja bym się nie martwiła na twoim miejscu na zapas, ale zachęciła partnera przepracowania rodzinnych obciążeń z terapeutą dla DDA. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Natomiast nie uważam, że spijanie się do nieprzytomności z kolegami raz na jakiś czas to norma. Jak ktoś nie umie pić z umiarem to raczej nie powinien w ogóle. Ja ostatni raz pijana byłam chyba na pierwszym roku studiów. Mój partner też. Szkoda zdrowia, żeby się tak szmacić do porzygu czy nieprzytomności

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Rozumiem co masz na mysli ja rowniez jestem totalnie bezalkoholowa w sensie alkohol moglby dla mnie wogole nie istniec. Nie potrzebuje go do szczescia wrecz unikam jak ognia. Ogolnie nie trawie ludzi po alkoholu bez wzgledu czy to moj facet czy ktos inny na imprezie. Ja doskonale wiem ze to nie jest normalne takie upijanie sie, moj partner tez o tym wie natomiast on strasznie duzo pracuje do tego cwiczy i czesto doslownie 3 kieliszki sa w stanie go doprowadzic do zalania ( czasem sama sie dziwie, ale rozumiem zneczenie praca i cwiczeniami). Byl w lekarza i teoretycznie lekarz zdjagnozowal go jako DDA chociaz czy to mozliwe jezeli jego ojciec zaczal pic kiedy on sam mial 20 pare lat? Czy to nie chodzi o okres dziecinstwa? Generalnie uwazam se upijanie sie czy to raz na rok czy raz dziennie i rzucanie usprawiedliwien nie jest ok. Ja obserwuje swojego faceta ale oprocz tego co opisalam nie zaobsewowalam nic niepokojacego. Czasem cos mnie najdzie i rzuce „ to co moze wina bysmy sie napili” ale tez odmawia wiec i ja jestem za niestety po alkoholu sen jest stasznie slaby wiec nawet delikatna dawka sprawia ze nie spimy tak dobrze a w przypadku pracy ciezko o brak dobrego samopoczucia. Ogolnie nie udzielam sie na forum ale poryszyla mnie historia autorki. Nie czytuje tego typu watkow ani nie sledze wiec moze dlatego akurat ta historia mnie ujela ale zdalam sobie sprawe jak trudne musi to byc dla wszystkich ludzi ktorzy zyja w podobnych zwiazkach


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sarkastyczna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-24, 09:43   #170
wiki977
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 562
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

Autorko trzymam kciuki za Ciebie i żebyś się nie złamała. Dobrze, że jest tu tyle dziewczyn, które otworzyły Ci oczy.

Musisz to wszystko poukładać w sobie i stanąć na nogi i odbudować swoją psychikę.
Ciesz się, że nie masz dzieci i nie muszą na to patrzeć.



Co do sytuacji, moja koleżanka miała ojca alkoholika mimo, że ma już 30 lat, do dziś ma do matki żal, że ta od niego nie odeszła tylko tkwiła w tej relacji przez co zmarnowała swoim dzieciom życie. Miała na utrzymaniu dzieci i do tego jeszcze dużego pijaka. I z jej opowieści wiem, że są pewne schematy u uzależnionych, które już tu dziewczyny przetoczyły.

Więc jeśli masz wątpliwości to przeczytaj ten wątek kilka razy od początku i się zastanów czy chcesz żeby tak wyglądało Twoje życie! Jesteś strasznie młoda, wierzę w Ciebie i trzymam mocno kciuki!
wiki977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 10:41   #171
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

Ja jestem dda i swego czasu miałam bardzo poważny epizod z alkoholem w roli głównej, mianowicie, w gimnazjum chlałam tanie winsko jak coca cole. Codziennie wracałam napruta, zawalalam szkole, źle towarzystwo i w ogóle. Jak mój ojciec. Trwało to ok. Roku.
Od tego czasu - praktycznie w ogóle nie pije alkoholu "na codzień". W ciągu ostatniego roku upiłam się raz - mam niską tolerancje i wystarcza mi 2 drinki. Tak to na co dzień wolę kupić sobie puszkę Red Bulla, niż piwo, czy dobry sok pomarańczowy zamiast drinka.


Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 16:21   #172
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

Nikt w domu nie wiedział?
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 17:53   #173
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Nikt w domu nie wiedział?
? Odpowiadasz mi, czy komu? Nie zacytowałaś niestety żadnej wypowiedzi.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 18:05   #174
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
? Odpowiadasz mi, czy komu? Nie zacytowałaś niestety żadnej wypowiedzi.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Tobie. Przecież odpowiedź jest zaraz po Twoim tekście.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 19:06   #175
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Tobie. Przecież odpowiedź jest zaraz po Twoim tekście.
Ale nie jets zacytowana, więc można się pomylić.
Czy nikt nic nie widział - oczywiście, że widzieli. Czy robili z tym coś poza spraniem mnie twarzy i "cały tatuś"? Nie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-26, 12:11   #176
sarkastyczna29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 16
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

Autorko, jak sie trzymasz?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sarkastyczna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-26, 14:28   #177
M_A_L_I_T_A
Przyczajenie
 
Avatar M_A_L_I_T_A
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 3
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

Uciekaj póki jesteś młoda i masz szansę na nowe życie.

Inaczej je przegrasz.
M_A_L_I_T_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-26, 14:30   #178
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

Cytat:
Napisane przez Polemka Pokaż wiadomość
Ja bym wróciła tylko pod warunkiem, że już nigdy nie spojrzy na alkohol. A gdyby wypił chociaż krople odeszlabym. Za dobrze wiem jak takie historię się kończą.



Niektórzy po alkoholu mają humor i dobrze się bawią, inni idą spać, a jeszcze inni są agresywni. Ci ostatni serio mnie przerażają. Ostatnio na weselu mój kuzyn złapał "agresora" nie było miło. Autorko nie zmarnuj sobie życia. Oby nie było tak, że obawiasz się powrotu do domu, bo nie wiesz co tam zastaniesz, boisz się wyjść z mężem do znajomych, bo może zrobi albo powie jakaś głupotę. No i ciągłe przepijanie kasy. Nie pozwól na to.
Ale obiecywac to on by mógł, że nigdy już nie spojrzy na alkohol, mówiły to tylko by ściągnąć autorkę z powrotem, a potem byłoby to samo. Alkholizm wymaga radykalnego leczenia, a nawet jeśli ktoś już nie pije kilkanaście lat wystarczy jeden kieliszek by znowu był w ciągu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Czas edycji: 2019-10-26 o 14:31
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 16:57   #179
Marina3
Zadomowienie
 
Avatar Marina3
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 717
Dot.: Czy powinnam odejść od męża?

Jak się trzymasz autorko?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marina3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-30 17:57:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:10.