Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-22, 13:12   #151
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Są takie peelingi, powstaje ich coraz więcej. Taki do twarzy też może być, ale jeśli juz szukać typowo do głowy to hasło "peeling trychologiczny".



Umyć głowę można każdą odżywką, ale najlepiej, żeby nie miała w składzie sylikonów (mogą zapychać mieszki włosowe). Takimi odżywkami bez sylikonów są np. odżywki petal fresh, seria masek garnier fructis hair food, kallos color, kallos avocado, odżywki vis plantis... trochę tego jest do wyboru. Odżywkami z sylikonami też można myć, ale wtedy co jakiś czas trzeba użyć szamponu żeby zmyć nabudowane sylikony i na problem z przetłuszczającą się skórą głowy jednak lepiej bez - sylikony mogą zapychać mieszki włosowe i ujścia gruczołów łojowych i można zrobić sobie gorzej.
Wiedzę o składach kosmetyków do włosów w miarę mam, bo przechodziłam przez okres włosomaniactwa i curly girl kilka lat temu. Próbowałam wtedy myć włosy odzywkami bez silikonów, ale wszystkie mi obciazaly włosy, dlatego pytam o konkretne, czy coś się zmieniło w tym temacie. Teraz myję włosy codziennie szampanem w kostce.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 13:33   #152
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Wiedzę o składach kosmetyków do włosów w miarę mam, bo przechodziłam przez okres włosomaniactwa i curly girl kilka lat temu. Próbowałam wtedy myć włosy odzywkami bez silikonów, ale wszystkie mi obciazaly włosy, dlatego pytam o konkretne, czy coś się zmieniło w tym temacie. Teraz myję włosy codziennie szampanem w kostce.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
W takim razie trzeba celować z odżywki z mniejszą ilością emolientów, większą humektantów i protein. Z tych co wypisałam to petal fresh i hair food są dość lekkie (przynajmniej moich włosów nie dociążają nic a nic). Kallosy są ciężkie. Poza tym to nie wiem, ja celuję właśnie typowo w emolienty, moim włosom nigdy dość.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 14:47   #153
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja etap czucia sie komfortowo z wlasnym wygladem bez makijazu osiagnelam dopiero niedawno, w Polsce nie umialam przebrnac przez zdziwione spojrzenia, ze jak to tak, sie nie umalowac wychodzac z domu. Moja przyjaciolka z czasow studiow brala prysznic, myla i ukladala wlosy i nakladala na twarz pelny makijaz, zeby rano zjechac winda na dol i isc do Zabki w tym samym budynku i w tej samej klatce kupic bulki na sniadanie. Obecnie jesli nie pracuje, to nie nosze makijazu wcale, ale codziennego mycia wlosow i prysznica co najmniej dwa razy dziennie bym sobie nie odpuscila.






W Polsce kupowalam w mydlarni peeling do skory glowy z sola z Morza Martwego. Bylam z niego zadowolona, wlosy mi szybciej po nim rosly i mialy wieksza objetosc po myciu.
Ja się na własnej skórze przekonałam, że nie znasz dnia ani godziny - miałam dosłownie tylko podjechać w jedno miejsce praktycznie bez ludzi i wrócić, a miałam wypadek samochodowy i zabrała mnie karetka. Jak ja się wtedy cieszyłam, że wzięłam prysznic i umyłam włosy i nogi ogoliłam A mama jeszcze wtedy gadała, że szkoda czasu, wykąpię się jak wrócę, przecież to chwila i będę Do tego często bywało, że gdy nie umyłam łba, to pilnie trzeba było gdzieś wyjść itp. Takie prawo Murphy'ego
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 14:55   #154
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Są takie peelingi, powstaje ich coraz więcej. Taki do twarzy też może być, ale jeśli juz szukać typowo do głowy to hasło "peeling trychologiczny".



Umyć głowę można każdą odżywką, ale najlepiej, żeby nie miała w składzie sylikonów (mogą zapychać mieszki włosowe). Takimi odżywkami bez sylikonów są np. odżywki petal fresh, seria masek garnier fructis hair food, kallos color, kallos avocado, odżywki vis plantis... trochę tego jest do wyboru. Odżywkami z sylikonami też można myć, ale wtedy co jakiś czas trzeba użyć szamponu żeby zmyć nabudowane sylikony i na problem z przetłuszczającą się skórą głowy jednak lepiej bez - sylikony mogą zapychać mieszki włosowe i ujścia gruczołów łojowych i można zrobić sobie gorzej.



Ja robię peeling skóry głowy mieszając cukier z olejem- dzielę włosy na pasma i nakładam na skórę głowy od razu masując, potem masuję wszystko rozczapierzonymi palcami.


Pewnie w ten sposób pozbywam się też części włosów (tych "na wylocie"), ale potem widzę dużą różnicę- skóra nie jest matowa lecz błyszcząca zdrowo a przez pewien czas potem włosy się mniej przetłuszczają.
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 16:21   #155
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Ja się na własnej skórze przekonałam, że nie znasz dnia ani godziny - miałam dosłownie tylko podjechać w jedno miejsce praktycznie bez ludzi i wrócić, a miałam wypadek samochodowy i zabrała mnie karetka. Jak ja się wtedy cieszyłam, że wzięłam prysznic i umyłam włosy i nogi ogoliłam A mama jeszcze wtedy gadała, że szkoda czasu, wykąpię się jak wrócę, przecież to chwila i będę Do tego często bywało, że gdy nie umyłam łba, to pilnie trzeba było gdzieś wyjść itp. Takie prawo Murphy'ego
Ja po wypadku samochodowym cieszyłabym się z innych rzeczy niż z umytych włosów i ogolonych nóg.


Cytat:
Napisane przez Kociaak Pokaż wiadomość
Ja robię peeling skóry głowy mieszając cukier z olejem- dzielę włosy na pasma i nakładam na skórę głowy od razu masując, potem masuję wszystko rozczapierzonymi palcami.
Mnie cukier okropnie wysusza. Wszelkie maseczki, pasta cukrowa do depilacji, peelingi z cukrem - jest super przez pierwszy dzień, nawilżenie, miękkość itp. Później naskórek mi się łuszczy wielkimi płatami.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 16:30   #156
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Nie no, takich prób sobie kompletnie nie wyobrażam, z racji tego, że potwornie brzydzą mnie i obniżają moją samoocenę tłuste włosy. Nawet gwarancja "sukcesu" w postaci nieprzetłuszczających się włosów chyba nie skłoniłaby mnie do takiego eksperymentu, bo prędzej zaczęłabym sobą gardzić

Naprawdę, jestem w stanie iść do sklepu bez makijażu, w niewyprasowanych rzeczach, z kocią czy psią sierścią na kurtce, noooo nie wiem, nawet i chyba z nieumytymi zębami . Ale z nieumytymi włosami to ja nigdzie absolutnie nie wyjdę

Siostro! Mam to samo. Sama ze sobą czuję się źle, kiedy mam nieumyte włosy. Myję codziennie, a włosy mam długie i gęste. Ale nigdy nie zdecydowałabym się na taki eksperyment i jakieś "przetrzymywanie" włosów. Fujka dla mnie.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 18:51   #157
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Wiedzę o składach kosmetyków do włosów w miarę mam, bo przechodziłam przez okres włosomaniactwa i curly girl kilka lat temu. Próbowałam wtedy myć włosy odzywkami bez silikonów, ale wszystkie mi obciazaly włosy, dlatego pytam o konkretne, czy coś się zmieniło w tym temacie. Teraz myję włosy codziennie szampanem w kostce.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
Na bogatości
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-22, 19:10   #158
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87269791]Na bogatości [/QUOTE]Hahaha. Tak trzeba żyć

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 19:24   #159
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Wiedzę o składach kosmetyków do włosów w miarę mam, bo przechodziłam przez okres włosomaniactwa i curly girl kilka lat temu. Próbowałam wtedy myć włosy odzywkami bez silikonów, ale wszystkie mi obciazaly włosy, dlatego pytam o konkretne, czy coś się zmieniło w tym temacie. Teraz myję włosy codziennie szampanem w kostce.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
Ja po okresie wlosomaniactwa pozostałam wierna myciu włosów odżywka (od lat ta sama firma, różne wersje), nawet oliwa z oliwek się domywa
Silikony są dobre jako środki chroniące wlos i skórę, ale wartości odżywczych to nie mają

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 20:46   #160
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Ktoś tu chyba pisał o cukrze, nie czytałam wszystkich postów, ale tak mi mignęło. Cóż, nie wierzę w to, że każdy po długim okresie niejedzenia słodkiego traci ochotę na słodycze. Nie jadłam słodyczy przez kilka miesięcy, ale ciągle miałam na nie ochotę. I jak w końcu uległam to ani przez chwilę nie poczułam, że coś jest "za słodkie". U mnie takie pojęcie nie istnieje. Dlatego nie wierzę, że każdy może przejść detoks od cukru, a potem krzywić się na samo wspomnienie czekolad, ciastek, pączków itd.

No to ja tak mam- i najgorsze jest w tym to że ludzie nie wierzą. Jak miałam ok. 20 lat żywiłam się frytkami z McDonalds’a, colą i czekoladą, wyłącznie (super dieta nie? ). W pewnym momencie stwierdziłam, że może lepiej by się było zdrowiej odżywiać i zaczęłam brać chrom. Cukier rzuciłam skutecznie - od 20 lat nie znoszę. Prowadzi to do sytuacji konfliktowych z teściową (takie pyszne ciasto upiekłam...), z kolegami w pracy (imieniny mam, nie spróbujesz?) i generalnie komentarze, że wydziwiam i przecież to niemożliwe bo każdy lubi słodkie. A mnie normalnie zbiera się na wymioty po słodkim, staje mi w gardle i nie da rady. Mam całą szafkę słodyczy, które dostaje w prezencie bo nikt nie zakodował, że nie lubię i dalej mi wciskają. Notorycznie mój chłop przeterminowane wyjada albo rozdaję po znajomych.

Za to chipsy, paluszki, krakersy i inne słoności mogę pochłaniać tonami

Co do niewiary to nie wierzę, że karma wraca. Tylu widziałam paskudnych ludzi, którym wszystko się układa i nigdy nic złego im się nie dzieje mimo krzywdy którą wyrządzili innym...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 20:51   #161
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Cytat:
Napisane przez mairi Pokaż wiadomość
Co do niewiary to nie wierzę, że karma wraca. Tylu widziałam paskudnych ludzi, którym wszystko się układa i nigdy nic złego im się nie dzieje mimo krzywdy którą wyrządzili innym...
Pewnie wcale nie są tacy źli, tylko z jakichś powodów ty tak ich postrzegasz.
Żartuję - są takie szuje, którym wszystko idzie jak po maśle i nigdy nie ponoszą konsekwencji swojego postępowania. Jak to mówią "złego diabli nie biorą".
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-22, 20:55   #162
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Żartuję - są takie szuje, którym wszystko idzie jak po maśle i nigdy nie ponoszą konsekwencji swojego postępowania. Jak to mówią "złego diabli nie biorą".

O to, to!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 05:23   #163
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Ja po wypadku samochodowym cieszyłabym się z innych rzeczy niż z umytych włosów i ogolonych nóg.
.
thank you captain obvious, ale to wątek o tłustych włosach, a nie o urazach kręgosłupa.




Moja koleżanka z pracy jak mantrę powtarza "karma wraca", tylko ją ktoś wkurzy, to od razu "karma wraca"
Czy ludzie mają takie bezproblemowe życie? Ciężko mi taką osobę znaleźć, każdy coś przeżył, a do tego nie o wszystkim się mówi. Plus, czy taka osoba wyniesie jakąś naukę z tego i się zmieni? Zakuma tę "korelację"? Czy to tylko dla chwilowej radości gawiedzi.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 07:34   #164
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Cytat:
Napisane przez mairi Pokaż wiadomość
No to ja tak mam- i najgorsze jest w tym to że ludzie nie wierzą. Jak miałam ok. 20 lat żywiłam się frytkami z McDonalds’a, colą i czekoladą, wyłącznie (super dieta nie? ). W pewnym momencie stwierdziłam, że może lepiej by się było zdrowiej odżywiać i zaczęłam brać chrom. Cukier rzuciłam skutecznie - od 20 lat nie znoszę. Prowadzi to do sytuacji konfliktowych z teściową (takie pyszne ciasto upiekłam...), z kolegami w pracy (imieniny mam, nie spróbujesz?) i generalnie komentarze, że wydziwiam i przecież to niemożliwe bo każdy lubi słodkie. A mnie normalnie zbiera się na wymioty po słodkim, staje mi w gardle i nie da rady. Mam całą szafkę słodyczy, które dostaje w prezencie bo nikt nie zakodował, że nie lubię i dalej mi wciskają. Notorycznie mój chłop przeterminowane wyjada albo rozdaję po znajomych.

Za to chipsy, paluszki, krakersy i inne słoności mogę pochłaniać tonami


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wierzę, że niektórzy nie lubią słodkiego albo właśnie przejdą taki detoks i potem już nie ciągnie ich do słodyczy. Pisałam w kontekście tego, że często czytam albo słyszę od innych, że wystarczy się przemęczyć miesiąc bez słodkiego i potem będę krzywić się na samą myśl o batonikach. No nie, u mnie to absolutnie nie działa
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 08:33   #165
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;87269906]Ja po okresie wlosomaniactwa pozostałam wierna myciu włosów odżywka (od lat ta sama firma, różne wersje), nawet oliwa z oliwek się domywa
Silikony są dobre jako środki chroniące wlos i skórę, ale wartości odżywczych to nie mają

Sent from my SM-G930F using Tapatalk[/QUOTE]Jakich konkretnie odżywek do mycia używasz?
O silikonach wiem, przecież to podstawowa wiedza Przepraszam, nic personalnego, ale już chyba trzecia osoba mi to pisze, chociaż napisałam, że przechodziłam przez okres włosomaniactwa A silikony bardzo lubię w serum, jako zabezpieczenie końców, bez tego nie zapusciłabym włosów.
Masek używam głównie emilientowych, jak z silikonami to tymi zmywalnymi wodą (i tak nakladam maski przed myciem, bo po mi obciążają), ale są i tak za ciężkie, żebym nimi myła skórę głowy :/

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

Tez nie wierzę w to, że karma wraca, w żadną sprawiedliwość i inne takie.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2019-10-23 o 08:13
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 10:44   #166
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Ja się na własnej skórze przekonałam, że nie znasz dnia ani godziny - miałam dosłownie tylko podjechać w jedno miejsce praktycznie bez ludzi i wrócić, a miałam wypadek samochodowy i zabrała mnie karetka. Jak ja się wtedy cieszyłam, że wzięłam prysznic i umyłam włosy i nogi ogoliłam A mama jeszcze wtedy gadała, że szkoda czasu, wykąpię się jak wrócę, przecież to chwila i będę Do tego często bywało, że gdy nie umyłam łba, to pilnie trzeba było gdzieś wyjść itp. Takie prawo Murphy'ego
Jak dla mnie bycie czystym to podstawa dbania o siebie, makijazu moge nie miec, wlosow ulozonych tez nie, wazne jedynie, zeby byly czyste, bo przy tlustych wlosach to i tapeta na twarzy nie pomoze.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 13:24   #167
Lukrovana
Raczkowanie
 
Avatar Lukrovana
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 127
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie bycie czystym to podstawa dbania o siebie, makijazu moge nie miec, wlosow ulozonych tez nie, wazne jedynie, zeby byly czyste, bo przy tlustych wlosach to i tapeta na twarzy nie pomoze.
Nie wyobrazam sobie wyjscia z domu w brudnych wlosach, tu nie chodzi nawet o jakeis przeswiadczneie ze licho nie psi tylko po prostu czulabym sie fatalnie wiedzac ze chodze w przetluszczonych.
Lukrovana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 13:47   #168
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Jakich konkretnie odżywek do mycia używasz?
O silikonach wiem, przecież to podstawowa wiedza Przepraszam, nic personalnego, ale już chyba trzecia osoba mi to pisze, chociaż napisałam, że przechodziłam przez okres włosomaniactwa A silikony bardzo lubię w serum, jako zabezpieczenie końców, bez tego nie zapusciłabym włosów.
Masek używam głównie emilientowych, jak z silikonami to tymi zmywalnymi wodą (i tak nakladam maski przed myciem, bo po mi obciążają), ale są i tak za ciężkie, żebym nimi myła skórę głowy :/

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

u mnie do mycia najbardziej sprawdza sie inecto (kokos to moj faworyt) ona tez daje duzy poslizg, wiec latwo wyczesac palcami luzne wlosy
Jako ochrone (poza silikonami) polecam kilka kropel olejeku jajoba (jest bardzo lekki) zmieszanego w dloni z woda/ hydrolatem i wzgniesc w koncowki, albo na calej dlugosci.
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 14:59   #169
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Mnie się teraz przetluszczają na siłowni w czasie ćwiczeń i niekomfortowo się czuję wracając. Wiadomo, mogłabym umyć na siłowni, bo i tak biorę prysznic po wszystkim, ale te suszarki są beznadziejne, wolę w domu.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-23, 15:35   #170
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
thank you captain obvious, ale to wątek o tłustych włosach, a nie o urazach kręgosłupa.
To takie pół-żartem-pół-serio było.
I nie, to nie jest wątek o tłustych włosach.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 17:17   #171
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Mam tak samo, poza tym mam traumę, po tym jak ugryzła mnie osa na którą nadepnęłam, jak "beztrosko" biegałam sobie po trawie.
Osy nie gryzą.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-25, 21:12   #172
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Osy nie gryzą.
Fakt, użądliła.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-26, 16:58   #173
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Karma nie wraca, bogów nie ma, czarów nie ma, cudów nie ma, wróżki i wróżowie to ściągacze, duchów nie ma i życia po śmierci nie ma i nawet duszy nie ma.
Gadajcie zdrowe i zdrowi, nic a nic nie wierzę.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-26, 17:51   #174
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Fakt, użądliła.
Mnie też kiedyś użądliła, a ile razy ciernie ze stóp wyjmowałam pomimo tego miałam bardzo bose dzieciństwo i do dzisiaj mi nie do końca przeszło

---------- Dopisano o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Karma nie wraca, bogów nie ma, czarów nie ma, cudów nie ma, wróżki i wróżowie to ściągacze, duchów nie ma i życia po śmierci nie ma i nawet duszy nie ma.
Gadajcie zdrowe i zdrowi, nic a nic nie wierzę.
Z tym wszystkim się zgadzam, nie wierzę w myślenie magiczne. Jakiekolwiek.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-26, 17:54   #175
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Mnie też kiedyś użądliła, a ile razy ciernie ze stóp wyjmowałam pomimo tego miałam bardzo bose dzieciństwo i do dzisiaj mi nie do końca przeszło
Jakie ciernie? Rządła? To pszczoły, nie osy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez natalia_t
Czas edycji: 2019-10-27 o 20:00
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-26, 17:59   #176
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Jakie ciernie? Rządła? To pszczoły, nie osy.
Ciernie z roślin.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-26, 19:19   #177
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Jakie ciernie? Rządła? To pszczoły, nie osy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
*żądła, jak już tak poprawiamy.

Nie wierzę w coś takiego jak ,,talent do języków'', którego brak uniemożliwiałby lepsze lub gorsze opanowanie innego języka. Wierzę, że niektóre mogą wchodzić komuś gorzej niż inne, wierzę, że można mieć jakieś predyspozycje lub problemy np. z odróżnianiem tonów czy pojmowaniem zawiłej gramatyki. Ale nie w to, że przy dobrych dla siebie metodach i poświęceniu temu czasu i zaangażowania jest to niewykonalne.
Uczę się kilku języków jednocześnie i śmieszy mnie gadanie ,,ale musisz mieć mózg do tego, ja to jestem beztalenciem'', bo po pierwsze, często ktoś twierdzi tak wyłącznie na podstawie tego, jak mu szło z anglika i niemca w szkole , po drugie, umniejsza to mojej pracy, bo nie widzę u siebie żadnego wielkiego talentu odwalającego większość roboty.

Edytowane przez chacaos
Czas edycji: 2019-10-26 o 19:20
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-26, 22:25   #178
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
*żądła, jak już tak poprawiamy.

Nie wierzę w coś takiego jak ,,talent do języków'', którego brak uniemożliwiałby lepsze lub gorsze opanowanie innego języka. Wierzę, że niektóre mogą wchodzić komuś gorzej niż inne, wierzę, że można mieć jakieś predyspozycje lub problemy np. z odróżnianiem tonów czy pojmowaniem zawiłej gramatyki. Ale nie w to, że przy dobrych dla siebie metodach i poświęceniu temu czasu i zaangażowania jest to niewykonalne.
Uczę się kilku języków jednocześnie i śmieszy mnie gadanie ,,ale musisz mieć mózg do tego, ja to jestem beztalenciem'', bo po pierwsze, często ktoś twierdzi tak wyłącznie na podstawie tego, jak mu szło z anglika i niemca w szkole , po drugie, umniejsza to mojej pracy, bo nie widzę u siebie żadnego wielkiego talentu odwalającego większość roboty.
No niestety ale istnie cos rakuego jak talent/brak talentu do języków, tak jak niektórym słoń nadepnal na ucho, nie są muzykalni i nigdy nie będą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-26, 22:38   #179
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Nie wierzę jak faceci mówią że wolą "naturalne " dziewczyny.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-26, 22:45   #180
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Nie wierzę jak faceci mówią że wolą "naturalne " dziewczyny.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
O tak. "Wolę dziewczyny, które się nie malują", po czym mają na myśli dziewczyny, które mają tak naprawdę make-up no make-up.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-30 09:35:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:33.