Mamy majowe 2019 część 9 - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-11-05, 11:06   #3661
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Myślisz że zna skład? :/ dramat.
A co u Was że skórka bo chhba nie kojarzę.


Ładna waga. Helenita 8.840
840 więcej niż syn. Biorąc pod uwagę że urodziła się 650 cięższa to wychodzi na to że rosną tak samo

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 11:08   #3662
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Dzień dobry!Dobra, ja i tak wygrywam ten "wyścig".
Przez pierwsze 2-3 miechy miałam taki humor że bez kija nie podchodź. Nawet się z tż nie przytulaliśmy, całusy sporadycznie.I w zasadzie do tej pory nic. Moje libido na poziomie -100. Serio. Aż chyba pójdę hormony sprawdzić, bo stary tak długo nie pociągnie. I powiem wam że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Przed dzieckiem mówiłam że kobieta nie powinna zapominać o mężu, nie że tylko "dziecko i dziecko". Żeby później nie było placzków. A teraz.... Co mam zrobić jak TOTALNIE nie mam ochoty.
My na spacerze. Panienka śpi. Czekam na teściową bo muszę podjechać po fugi do płytek... Mam nadzieję że pośpi te 2 godziny chociaż..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam tak samo... Mój organizm zrobił swoje i nie jest więcej zainteresowany tematem. Nawet starego nie dotykam, bo jestem albo zmęczona, albo wkurzona na niego. Nie mam pomysłu jak to rozwiązać, przecież nie będę się zmuszać...

Dziewczyny które chodzą na basen, czy Waszym dzieciom zdarzyło się płakać na zajeciach? My byłyśmy wczoraj na czwartych zajeciach i małej się nie podobało, a wyglądały podobnie jak poprzednie. Myślicie, że to słabszy dzień czy odwidział jej się ten basen?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 11:10   #3663
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

My już też po szczepieniu młodemu tak odcięło zasilanie, że śpi w wózku w domu, nie obudziło go wnoszenie po schodach ani nic, tego to u nas nie grano od jakichś 3 miesięcy.

Waga 8640 czyli dokładnie 5 kg od urodzenia przybrał. Rozwój psychomotoryczny spoko, pani go określiła jako dorodnego chłopca. Troszkę popłakał po ukłuciu ale zaraz się śmiał. Nie mierzyli go, zmierzymy go w domu bo wydaje mi się jakiś długi. Na razie koniec szczepień, następne jak będzie miał roczek. Rozmawiałam o meningo, będziemy szczepić jeśli będzie żłobkowy ale naprawdę nie wydaje mi się, żeby się dostał na roczek. Kolejka strasznie się wlecze. Mój idealny scenariusz to ja do pracy od października i on też jakoś tak do żłobka. Wiem, że słaby okres chorobowo ale chciałabym wakacje jeszcze spędzić z nim w 100%. A z chorobami liczę trochę na pomoc rodziny no i że tż będzie brał home office. I zobaczymy, bo niani sobie nie wyobrażam u nas a ja mając go w domu też nie popracuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 11:19   #3664
patrycjakarabasz
Rozeznanie
 
Avatar patrycjakarabasz
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 970
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Powiedzcie mi kiedy szpinak? Bo ja najpierw zaczęłam gotować zupkę że szpinakiem, a później wpadłam na to żeby sprawdzić od kiedy można...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
patrycjakarabasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 11:43   #3665
xxKasiax
Wtajemniczenie
 
Avatar xxKasiax
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 761
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Mamy tak samo. ( Też nie mogę patrzeć) chociaż tu nie zauważyłam. za szybko scrolluję. staram się nie wytykać na forach itp, ale czasem aż się coś ciśnie na usta. A ludzie są okropnie niechlujni jeżeli o poprawne pisanie chodzi. ( Kasia nie bierz tego do siebie przypadkiem, nie o Tobie myślałam!) Ogólnie u nas za często ortografów nie widzę
Drugą godzina na dworze. Nie wzięłam czapki. :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tam się nie obrażam. Każdemu się zdarza. Oprócz na forach to nie mam gdzie pisać po polsku mieszkając w Niemczech i takie rzadkie słowa wypadają z pamięci Ale ogólnie nie uważam że pisze z błędami raczej jestem dobra z ortografii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliverek 30.07.2012
xxKasiax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 11:52   #3666
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Myślisz że zna skład? :/ dramat.
A co u Was że skórka bo chhba nie kojarzę.


Ładna waga. Helenita 8.840
840 więcej niż syn. Biorąc pod uwagę że urodziła się 650 cięższa to wychodzi na to że rosną tak samo

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Suchą skórę ma na buzi, wysypuje do czasami. I skórę ma chyba bardzo wrażliwą bo o basenie jest zawsze cały czerwony. No ale nie będę dzieciaka enolientani smarować, bo pediatra któremu nie ufam tak mówi. Jeszcze żeby poparła to jakimiś, chorobami alergią czy coś. Ale nic z emolienty i koniec tematu. Szukam dzisiaj w necie nowej przychodni z dobrymi opiniami i dermatologa dobrego i chyba fizjo. A jeszcze pielęgniarka mówiła że na meningokoki ta szczepionka na literę N dopiero po roczku, bo nie ma sensu wcześniej. No kurde ja kojarzę z blogów mamy pediatry na przykład że to bzdury i powinno się szczepić jak najszybciej. Człowiek może zgłupieć przez taką służbę zdrowia.
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 12:09   #3667
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez xxKasiax Pokaż wiadomość
Hahahaha sorry 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Ja ostatnio zauwazylam ze jak TZ mi w domu duzo pomaga, tzn. oprozni zmywarke, pozmywa, ogarnie mieszkanie itp. a ja tylko na malym sie moge skupic, to wieczorem jestem bardziej odprezona i nawet o seksie mi się chce myśleć bo nie mam już tych rzeczy "na glowie"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O tak Też tak mam, drobne gesty i pomoc to jak gra wstepna hehe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-05, 12:10   #3668
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Mam tak samo... Mój organizm zrobił swoje i nie jest więcej zainteresowany tematem. Nawet starego nie dotykam, bo jestem albo zmęczona, albo wkurzona na niego. Nie mam pomysłu jak to rozwiązać, przecież nie będę się zmuszać...

Dziewczyny które chodzą na basen, czy Waszym dzieciom zdarzyło się płakać na zajeciach? My byłyśmy wczoraj na czwartych zajeciach i małej się nie podobało, a wyglądały podobnie jak poprzednie. Myślicie, że to słabszy dzień czy odwidział jej się ten basen?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pogrubione. O. Mniej więcej tak samo to u nas wygląda...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 12:12   #3669
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez patrycjakarabasz Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi kiedy szpinak? Bo ja najpierw zaczęłam gotować zupkę że szpinakiem, a później wpadłam na to żeby sprawdzić od kiedy można...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Wszystko możesz dać

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 12:13   #3670
patrycjakarabasz
Rozeznanie
 
Avatar patrycjakarabasz
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 970
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Wszystko możesz dać

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Dzięki. Tak tez mi się wydawało. Załączam apetyczne zdjęcie! received_407234510219378.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
patrycjakarabasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 12:34   #3671
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Dziewczyny, zrobiłam sobie lody o smaku snikersa i są takie pyszne jak je zjem całe, czyli pewnie szybko to robię chałwowe

Tż dziś panikował jak Ada gruszkę jadła i się krztusiła i chciał już blendować, ale ładnie sobie w końcu z nią poradziła
Ciężko się przy niej je teraz. Przyssała mi się dziś do kanapki ze smalcem z fasoli i zabrała ogóra kiszonego
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-05, 12:35   #3672
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez patrycjakarabasz Pokaż wiadomość
Dzięki. Tak tez mi się wydawało. Załączam apetyczne zdjęcie! Załącznik 7696937

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Daj lepiej przepis bo lubię szpinak i chce poszerzyć swój jadłospis

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 13:03   #3673
xxKasiax
Wtajemniczenie
 
Avatar xxKasiax
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 761
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez patrycjakarabasz Pokaż wiadomość
Dzięki. Tak tez mi się wydawało. Załączam apetyczne zdjęcie! Załącznik 7696937

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
O właśnie miałam pytać: jeśli wyjdzie wam dużo jarzynki to potem zostawiacie na następny dzień czy zamrazacie, czy co z tą resztą robicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zrobiłam sobie lody o smaku snikersa i są takie pyszne jak je zjem całe, czyli pewnie szybko to robię chałwowe

Tż dziś panikował jak Ada gruszkę jadła i się krztusiła i chciał już blendować, ale ładnie sobie w końcu z nią poradziła
Ciężko się przy niej je teraz. Przyssała mi się dziś do kanapki ze smalcem z fasoli i zabrała ogóra kiszonego
Hahaha 🤣 niezła jest Ale u nas to samo. Dzieciaki wyczuły, że co wkładamy do buzi to pyszne jedzonko

I te lody mnie zainteresowały podaj przepis

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliverek 30.07.2012
xxKasiax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 13:05   #3674
Katiebirdie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 469
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

My tu piszemy o braku libido, a znajomi ogłosili na roczku syna, że są w 20 tygodniu kolejnej ciąży.
Katiebirdie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 13:07   #3675
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Katiebirdie Pokaż wiadomość
My tu piszemy o braku libido, a znajomi ogłosili na roczku syna, że są w 20 tygodniu kolejnej ciąży.
O fuck!
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 13:09   #3676
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Dzień dobry!Dobra, ja i tak wygrywam ten "wyścig".
Przez pierwsze 2-3 miechy miałam taki humor że bez kija nie podchodź. Nawet się z tż nie przytulaliśmy, całusy sporadycznie.I w zasadzie do tej pory nic. Moje libido na poziomie -100. Serio. Aż chyba pójdę hormony sprawdzić, bo stary tak długo nie pociągnie. I powiem wam że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Przed dzieckiem mówiłam że kobieta nie powinna zapominać o mężu, nie że tylko "dziecko i dziecko". Żeby później nie było placzków. A teraz.... Co mam zrobić jak TOTALNIE nie mam ochoty.
My na spacerze. Panienka śpi. Czekam na teściową bo muszę podjechać po fugi do płytek... Mam nadzieję że pośpi te 2 godziny chociaż..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Pogrubione. O. Mniej więcej tak samo to u nas wygląda...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie jest dokładnie tak samo️ Ja ciągle jestem zła o jakieś pierdoły, a jak mu zwrócę uwagę, to on się wkurza o mój ton i tak jest non stop. Też myślę o zbadaniu hormonów, bo naprawdę wszystko mnie denerwuje ️ Biorę magnez od jakiegoś czasu, ale dopiero zauważyłam, że za małą dawkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 13:10   #3677
Katiebirdie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 469
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
O fuck!
Moja reakcja była podobna, na szczęście tylko w myślach.
Katiebirdie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 13:12   #3678
patrycjakarabasz
Rozeznanie
 
Avatar patrycjakarabasz
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 970
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Daj lepiej przepis bo lubię szpinak i chce poszerzyć swój jadłospis

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
My uwielbiamy szpinak, daje go do mięsa, makaronów, salatek. Nawet klopsiki że szpinakiem gotuje.

To co widoczne na zdjęciu, to spontan: pół piersi z kurczaka do wody, zagotowalam. Do tego pokrojona średnia marchewka, pół pietruszki, odrobina selera, 4 ziemniaki. I mrożonego szpinaku... Hm, 1/4 paczki. Przyprawilam bazylią i czosnkiem suszonym. Jakby miało być dla nas, to dostałabym soli, ale niewiele, bo naprawdę jest smaczne bez. Gotowałam tak by zostało niewiele wody. Wrzuciłam może ze 30g masła. Zblendowalam. Wyszedł super krem. Mam na 4 słoiczki 190 g i jedna porcja na dziś.

A jeśli lubisz szpinak to polecam tagliatelle z łososiem i szpinakiem, pyszne. Na patelni podsmażane posiekany szpinak, koniecznie z duza ilością czosnku (w ogóle dla mnie szpinak + czosnek to must have ). Solę, pieprzę. Zalewam to woda. Dodaje pół kostki serka topionego kremowego. Jak się serek rozpuści, to dodaje łyżkę/dwie śmietany 18%. Samo ładnie zgęstnieje. Wyłączam gaz. Dodaje do sosu wcześniej pokrojonego łososia wędzonego. Ja dałam na to 100 g i jest ok, ale możnaby więcej. Do tego tagliatelle.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Katiebirdie Pokaż wiadomość
My tu piszemy o braku libido, a znajomi ogłosili na roczku syna, że są w 20 tygodniu kolejnej ciąży.
Brawo oni. My teraz to podwójne zabezpieczenia

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
patrycjakarabasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 13:27   #3679
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez patrycjakarabasz Pokaż wiadomość
Dzięki. Tak tez mi się wydawało. Załączam apetyczne zdjęcie! Załącznik 7696937

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
O jaaa pycha wygląda! Miałam poprosić o przepis ale już doczytałam że wstawiłas
Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zrobiłam sobie lody o smaku snikersa i są takie pyszne jak je zjem całe, czyli pewnie szybko to robię chałwowe

Tż dziś panikował jak Ada gruszkę jadła i się krztusiła i chciał już blendować, ale ładnie sobie w końcu z nią poradziła
Ciężko się przy niej je teraz. Przyssała mi się dziś do kanapki ze smalcem z fasoli i zabrała ogóra kiszonego
W sumie to nie powinnam w ogóle się interesować lodami ani innym słodkim,.ale....daj przepis
Cytat:
Napisane przez patrycjakarabasz Pokaż wiadomość
My uwielbiamy szpinak, daje go do mięsa, makaronów, salatek. Nawet klopsiki że szpinakiem gotuje.

To co widoczne na zdjęciu, to spontan: pół piersi z kurczaka do wody, zagotowalam. Do tego pokrojona średnia marchewka, pół pietruszki, odrobina selera, 4 ziemniaki. I mrożonego szpinaku... Hm, 1/4 paczki. Przyprawilam bazylią i czosnkiem suszonym. Jakby miało być dla nas, to dostałabym soli, ale niewiele, bo naprawdę jest smaczne bez. Gotowałam tak by zostało niewiele wody. Wrzuciłam może ze 30g masła. Zblendowalam. Wyszedł super krem. Mam na 4 słoiczki 190 g i jedna porcja na dziś.

A jeśli lubisz szpinak to polecam tagliatelle z łososiem i szpinakiem, pyszne. Na patelni podsmażane posiekany szpinak, koniecznie z duza ilością czosnku (w ogóle dla mnie szpinak + czosnek to must have ). Solę, pieprzę. Zalewam to woda. Dodaje pół kostki serka topionego kremowego. Jak się serek rozpuści, to dodaje łyżkę/dwie śmietany 18%. Samo ładnie zgęstnieje. Wyłączam gaz. Dodaje do sosu wcześniej pokrojonego łososia wędzonego. Ja dałam na to 100 g i jest ok, ale możnaby więcej. Do tego tagliatelle.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Brawo oni. My teraz to podwójne zabezpieczenia

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Zapisuje brzmi pyyycha!

My bez :/ znaczy, watykańska ruletka. Ale ja nie mogę tabletek bo mi od razu hormony szaleją, spirali nie chce bo może jeszcze kiedyś zachce.mi się potomstwa, a globulek wszelkich nie znoszę. Aaa a od kondomów mnie swędzi :/ także tego, uważamy, a ja chyba zacznę czekać na menopauzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-05, 14:02   #3680
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Mam tak samo... Mój organizm zrobił swoje i nie jest więcej zainteresowany tematem. Nawet starego nie dotykam, bo jestem albo zmęczona, albo wkurzona na niego. Nie mam pomysłu jak to rozwiązać, przecież nie będę się zmuszać...

Dziewczyny które chodzą na basen, czy Waszym dzieciom zdarzyło się płakać na zajeciach? My byłyśmy wczoraj na czwartych zajeciach i małej się nie podobało, a wyglądały podobnie jak poprzednie. Myślicie, że to słabszy dzień czy odwidział jej się ten basen?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas na basanie nie ma zajęć żeby któreś dziecko / masa dzieci nie płakały. Słabszy dzień może źle drzemka może się wystraszyla może picie


Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
My już też po szczepieniu młodemu tak odcięło zasilanie, że śpi w wózku w domu, nie obudziło go wnoszenie po schodach ani nic, tego to u nas nie grano od jakichś 3 miesięcy.

Waga 8640 czyli dokładnie 5 kg od urodzenia przybrał. Rozwój psychomotoryczny spoko, pani go określiła jako dorodnego chłopca. Troszkę popłakał po ukłuciu ale zaraz się śmiał. Nie mierzyli go, zmierzymy go w domu bo wydaje mi się jakiś długi. Na razie koniec szczepień, następne jak będzie miał roczek. Rozmawiałam o meningo, będziemy szczepić jeśli będzie żłobkowy ale naprawdę nie wydaje mi się, żeby się dostał na roczek. Kolejka strasznie się wlecze. Mój idealny scenariusz to ja do pracy od października i on też jakoś tak do żłobka. Wiem, że słaby okres chorobowo ale chciałabym wakacje jeszcze spędzić z nim w 100%. A z chorobami liczę trochę na pomoc rodziny no i że tż będzie brał home office. I zobaczymy, bo niani sobie nie wyobrażam u nas a ja mając go w domu też nie popracuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pięknie się rozwija
Innego żłobka nie ma?


Cytat:
Napisane przez patrycjakarabasz Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi kiedy szpinak? Bo ja najpierw zaczęłam gotować zupkę że szpinakiem, a później wpadłam na to żeby sprawdzić od kiedy można...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Juz

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Suchą skórę ma na buzi, wysypuje do czasami. I skórę ma chyba bardzo wrażliwą bo o basenie jest zawsze cały czerwony. No ale nie będę dzieciaka enolientani smarować, bo pediatra któremu nie ufam tak mówi. Jeszcze żeby poparła to jakimiś, chorobami alergią czy coś. Ale nic z emolienty i koniec tematu. Szukam dzisiaj w necie nowej przychodni z dobrymi opiniami i dermatologa dobrego i chyba fizjo. A jeszcze pielęgniarka mówiła że na meningokoki ta szczepionka na literę N dopiero po roczku, bo nie ma sensu wcześniej. No kurde ja kojarzę z blogów mamy pediatry na przykład że to bzdury i powinno się szczepić jak najszybciej. Człowiek może zgłupieć przez taką służbę zdrowia.
A jakiś zwykły balsam?

Co do tych na N to ja kojarzyłam że jak już się meningo szczepić to najpierw dawać bexero bo to najczęściej dzieci przed rokiem chorują ciężko a na N po roku... Tak statystycznie. Ale żeby uznać że w ogóle po roku to takie megaogol

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 14:11   #3681
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Sq, jest zapisany do trzech żłobków i do tego pierwszego jest na razie jakoś 285 a zaczynał nie pamiętam około 410 pozycji? Zapisany od razu jak miał pesel. Do innych jest w ogóle dalekooo na liście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 14:12   #3682
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Karmiące mm - jak zamierzacie ogarnąć przejście na 2? Bo to chyba już? I chyba powinno się stopniowo?
Cytat:
Napisane przez Katiebirdie Pokaż wiadomość
My tu piszemy o braku libido, a znajomi ogłosili na roczku syna, że są w 20 tygodniu kolejnej ciąży.
O Jezusie
Zabiłabym się

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 14:32   #3683
patrycjakarabasz
Rozeznanie
 
Avatar patrycjakarabasz
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 970
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Karmiące mm - jak zamierzacie ogarnąć przejście na 2? Bo to chyba już? I chyba powinno się stopniowo?
O Jezusie
Zabiłabym się

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
My już na 2, od 2 tygodni. W związku z małym przybieraniem. Więc tak. Najpierw jedna butelka w ciągu dnia 2. Kolejnego dnia 2. Trzeciego już więcej 2 niż 1. Czwartego była już na 2. Zero problemów.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
patrycjakarabasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 14:41   #3684
xxKasiax
Wtajemniczenie
 
Avatar xxKasiax
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 761
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Katiebirdie Pokaż wiadomość
My tu piszemy o braku libido, a znajomi ogłosili na roczku syna, że są w 20 tygodniu kolejnej ciąży.
O kurczę nie nie to nie dla mnie taki krótki odstęp. Chyba bym się zajechala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
O jaaa pycha wygląda! Miałam poprosić o przepis ale już doczytałam że wstawiłas W sumie to nie powinnam w ogóle się interesować lodami ani innym słodkim,.ale....daj przepis Zapisuje brzmi pyyycha!

My bez :/ znaczy, watykańska ruletka. Ale ja nie mogę tabletek bo mi od razu hormony szaleją, spirali nie chce bo może jeszcze kiedyś zachce.mi się potomstwa, a globulek wszelkich nie znoszę. Aaa a od kondomów mnie swędzi :/ także tego, uważamy, a ja chyba zacznę czekać na menopauzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale przecież spirala nie wyklucza następnego potomstwa. Można nawet na 3 lata tylko założyć a i w każdej chwili wyciągnąć jak się chce maleństwo. Ja po pierwszym założyłam a i Żałuję że tak późno bo to dla mnie super sprawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliverek 30.07.2012
xxKasiax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 14:45   #3685
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Heh, niektórzy chcą małą różnicę wieku i na pewno w ogólnej perspektywie to jest super ale chyba na początku jest bardzo ciężko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 14:52   #3686
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez xxKasiax Pokaż wiadomość
O kurczę nie nie to nie dla mnie taki krótki odstęp. Chyba bym się zajechala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Ale przecież spirala nie wyklucza następnego potomstwa. Można nawet na 3 lata tylko założyć a i w każdej chwili wyciągnąć jak się chce maleństwo. Ja po pierwszym założyłam a i Żałuję że tak późno bo to dla mnie super sprawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko ja sobie daje max 2 lata na potencjalną trzecia pociechę potem już naprawdę będę za stara
Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Heh, niektórzy chcą małą różnicę wieku i na pewno w ogólnej perspektywie to jest super ale chyba na początku jest bardzo ciężko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Potwierdzam. Moja kuzynka ma dzieci rok po roku. Na początku było jej bardzo ciężko. Ale teraz dzieciaki się razem bawią, razem chodzą do przedszkola i w ogóle są zżyte ze sobą, ona mówi że teraz dopiero docenia, jak już mają te 3 i 4 lata

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 15:03   #3687
xxKasiax
Wtajemniczenie
 
Avatar xxKasiax
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 761
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Tylko ja sobie daje max 2 lata na potencjalną trzecia pociechę potem już naprawdę będę za stara Potwierdzam. Moja kuzynka ma dzieci rok po roku. Na początku było jej bardzo ciężko. Ale teraz dzieciaki się razem bawią, razem chodzą do przedszkola i w ogóle są zżyte ze sobą, ona mówi że teraz dopiero docenia, jak już mają te 3 i 4 lata

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wcześniej tabletki brałam więc po przeliczeniu nawet na 1,5 roku się opłaca

A co do wieku to ja też chciałam mała różnicę wieku Ale wyszło inaczej tylko teraz sobie nie wyobrażam mieć dwóch takich małych w domu podziwiam takie mamy co wszystko ogarniaja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliverek 30.07.2012
xxKasiax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 15:08   #3688
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Ja małej różnicy wieku mieć nie będę przede wszystkim ze względów mieszkaniowych, mam nadzieję że pobudujemy się w 2-3 lata i że wtedy będzie drugie dziecko. Czy szybciej bym się postarała gdybym miała już duży dom? Nie mam pojęcia, chyba nie. Chyba że mój tż pracowałby zdalnie i mógł dużo byc w domu i pomagać bo ogarniać dwulatka i niemowlaka na raz sama bym nie chciała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 15:10   #3689
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Ja uważam że w każdej sytuacji jest ciężko. Czy to rok po roku czy po 3 czy po 7... Każda sytuacja ma swoje plusy ujemne i plusy dodatnie i żadna na pewno nie jest łatwa

W ogółe, jak pisałam, mamy mieć jutro sesje
Tylko że teraz chce sprawdzić na którą dokładnie i mpja rozmowa z babka się skończyła na dacie 6.11 i tekście że się dogadamy co do godziny... A teraz nie odbiera. Ciekawe cyz mam jutro sesje

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 15:17   #3690
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Ja uważam że w każdej sytuacji jest ciężko. Czy to rok po roku czy po 3 czy po 7... Każda sytuacja ma swoje plusy ujemne i plusy dodatnie i żadna na pewno nie jest łatwa

W ogółe, jak pisałam, mamy mieć jutro sesje
Tylko że teraz chce sprawdzić na którą dokładnie i mpja rozmowa z babka się skończyła na dacie 6.11 i tekście że się dogadamy co do godziny... A teraz nie odbiera. Ciekawe cyz mam jutro sesje

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Dobre z tą godziną

A co do sytuacji to masz rację z tym, że każda jest inna, ale jak widzę wśród znajomych różne sytuacje to myślę, że, oczywiście mówię subiektywne, łatwiej z nieco większą różnica wieku. Znajomym się urodzi teraz dziecko, mają synka 3,5 roku. Mały chodzi do przedszkola, jest już bardzo kumaty, dopytuje się o brata, interesuje się. na pewno będzie trochelę zazdrości ale koleżanka nowi, że np. jak źle się czuje to może mu puścić bajkę i się obok drzrmnac. Wiadomo jak to w ciazy. A jak nam znajomych,co mają dzieci rok po roku no to co... Nie wytłumaczysz nic temu starszemu za bardzo, ciąża też ciężej bo niemowlak nie zajmie się sobą tak jak przedszkolak. Oczywiście i jeden i drugi wymaga uwagi, ale innej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-29 12:07:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:42.