Mamusie czerwcowe 2020 - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-11-07, 13:13   #781
Pat1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 487
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
To nawet nie wiedziałam, ze takie coś mamy. Ja chodzę prywatnie na Żywiecka 71, oni tez maja tam szpital i położnictwo. Z tym, ze moja gin pracuje w szpitalu Wojewódzkim, wiec pewnie tam będę rodziła. Słyszałam lepsze opinie o szpitalu na Wyspiańskiego, ale oczywiście pójdę gdzie moja gin będzie Sama zastanawiałam się nad taka prywatna klinika. Moja ciocia rodziła w Krakowie prywatnie i była bardzo zadowolona. Naprawdę wszystko na wysokim poziomie, z prywatną sala, dostępem do mleka modyfikowanego a i tez po cesarce zajęli się jej dzieckiem.
Prywatny szpital na Żywieckiej jest prawie zaraz obok mojego domu. Jeśli miałabym się zastanawiać nad prywatna opcja to chyba właśnie tam. Ale gdzie tam jeszcze ))


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Weszłam na stronę internetową Kliniki G... i wiesz co, nie widzę tam opcji porodu ani w cenniku ani też w ofercie. A właśnie o to mi chodzi. Chyba, że na stronie internetowej są nieaktualne informacje Czy może w takim razie posiadasz wiedzę ile kosztuje tam poród SN i poród CC ? Wiem, że jeszcze wcześnie żeby o tym myśleć, poza tym do Bielska nie mam zbyt blisko, ale jak słucham czasami opowieści koleżanek i opisów rzeźni, którą przeżyły w publicznych szpitalach to mnie zimne poty oblewają Wiem, że w E.. rodziła teściowa mojej koleżanki, kilka lat temu i bardzo sobie chwaliła. Mnie zależy jednak na jakiejś aktualnej opinii.
Pat1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 14:21   #782
cirro7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 206
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

O rany mi nawet przez myśl jeszcze nie przeszło, żeby się zastanawiać gdzie będę rodzić... Jak to jest, można wybrać dowolny szpital?

Chciałam się dzisiaj zapisać na testy genetyczne, ale po wypełnieniu ankiety wyszło na to, że mogę je wykonać dopiero w 14-tym tygodniu.
Moja ciąża na początku była bliźniacza, ale niestety w okolicach 5/6 tygodnia jeden zarodek obumarł I muszę teraz odczekać 8 tygodni, żeby nie było ryzyka, że DNA drugiego zarodka będzie miało wpływ na wyniki...

W badaniach wyszło też, że mam glukozę w moczu, muszę teraz je powtórzyć i w razie potrzeby zrobić test obciążenia glukozą.
cirro7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 14:31   #783
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Pat1988 Pokaż wiadomość
Weszłam na stronę internetową Kliniki G... i wiesz co, nie widzę tam opcji porodu ani w cenniku ani też w ofercie. A właśnie o to mi chodzi. Chyba, że na stronie internetowej są nieaktualne informacje Czy może w takim razie posiadasz wiedzę ile kosztuje tam poród SN i poród CC ? Wiem, że jeszcze wcześnie żeby o tym myśleć, poza tym do Bielska nie mam zbyt blisko, ale jak słucham czasami opowieści koleżanek i opisów rzeźni, którą przeżyły w publicznych szpitalach to mnie zimne poty oblewają Wiem, że w E.. rodziła teściowa mojej koleżanki, kilka lat temu i bardzo sobie chwaliła. Mnie zależy jednak na jakiejś aktualnej opinii.

Wiec na razie nie pomogę... opinie jakieś mam, ale tylko gdzieś tam usłyszane z plotek. Poczekaj jeszcze chwilkę, myśle ze ok 3-4ms będę się już interesowała to wrócimy do tematu. Porozmawiam tez z ciocia o tej klinice w Krakowie.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Cytat:
Napisane przez cirro7 Pokaż wiadomość
O rany mi nawet przez myśl jeszcze nie przeszło, żeby się zastanawiać gdzie będę rodzić... Jak to jest, można wybrać dowolny szpital?



Chciałam się dzisiaj zapisać na testy genetyczne, ale po wypełnieniu ankiety wyszło na to, że mogę je wykonać dopiero w 14-tym tygodniu.

Moja ciąża na początku była bliźniacza, ale niestety w okolicach 5/6 tygodnia jeden zarodek obumarł I muszę teraz odczekać 8 tygodni, żeby nie było ryzyka, że DNA drugiego zarodka będzie miało wpływ na wyniki...



W badaniach wyszło też, że mam glukozę w moczu, muszę teraz je powtórzyć i w razie potrzeby zrobić test obciążenia glukozą.

Będzie dobrze. Nie martw się na zapas.

Doszła mi książka „Mamy dla mamy” i właśnie czytam, ze stres nie jest dobry w ciąży. Nawet robili badania kobietom, które w trakcie ciąży przeżyły jakieś katastrofy typu fale powodziowe i okazało się, ze dzieci po porodzie miały mniej rozwinięte funkcje poznawcze. Także odpoczywamy kobiety

Jak chcesz rodzic prywatnie z zapłacisz to możesz wybrać dowolny xD Nie wiem jak jest z wyborem, jak u mnie w mieście są dwa. To jeszcze nie mój etap...

Ja się boje myśleć o porodzie czy kupowaniu ubranek. Za dużo przeżyłam w tym miesiącu żeby wybiegać choć poza I trymestr. Nawet babci od strony męża nie powiedzieliśmy, a mieszka zaraz obok nas i czeka z niecierpliwością na ta wiadomość...


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 14:41   #784
cirro7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 206
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Też kupiłam tę książkę
U nas też nikt jeszcze nie wie, czekamy do 2 trymestru.
cirro7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 14:42   #785
Syllova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 92
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Dziewczyny, a kiedy planujecie zacząć kolekcjonować wyprawkę? Odkąd się dowiedziałam, że jestem w ciąży, przeglądam sobie strony z różnościami i... matko, ile tego jest! Wózki, foteliki, laktatory, szumisie, rożki, otulacze, kokony, kosze mojżesza, łóżeczka, bujaczki, butelki, smoczki, maty edukacyjne, wanienki i tysiąc innych rzeczy - jak się w tym wszystkim połapać?
Z mężem podchodzimy do takich kwestii z dystansem i nie uśmiecha nam się wydawać tysięcy złotych na coś, co za kilka tygodni pójdzie w odstawkę. Na razie mam wstępnie wybrany wózek (wybrałam go już daaaaawno temu ;-)) i pomysł na łóżeczko (mamy malutkie mieszkanie).
A wy macie już jakieś plany zakupowe?
Syllova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 14:53   #786
lasicaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 246
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Ooo to czekam na wstępną recenzję tej książki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lasicaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 15:03   #787
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Syllova Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a kiedy planujecie zacząć kolekcjonować wyprawkę? Odkąd się dowiedziałam, że jestem w ciąży, przeglądam sobie strony z różnościami i... matko, ile tego jest! Wózki, foteliki, laktatory, szumisie, rożki, otulacze, kokony, kosze mojżesza, łóżeczka, bujaczki, butelki, smoczki, maty edukacyjne, wanienki i tysiąc innych rzeczy - jak się w tym wszystkim połapać?
Z mężem podchodzimy do takich kwestii z dystansem i nie uśmiecha nam się wydawać tysięcy złotych na coś, co za kilka tygodni pójdzie w odstawkę. Na razie mam wstępnie wybrany wózek (wybrałam go już daaaaawno temu ;-)) i pomysł na łóżeczko (mamy malutkie mieszkanie).
A wy macie już jakieś plany zakupowe?


W aplikacji która mam na telefonie jest taka zakładka jak sklep. I mam podział: opieka nad dzieckiem, karmienie piersią, karmienie butelka, ubranka, mebelki itd. W każdej kategorii mam wypisane rzeczy i zaznaczam „do kupienia”, „już mam” wiec mysle, ze o niczym nie zapomnę. Mam tez coś takiego jak Torba do szpitala podzielona na: dla dziecka, dla mamy, dla partnera i tak samo mam wypisane wszystkie rzeczy.

Mysle, ze warto zając się tym w późniejszym terminie. Jak już cały świat się dowie, to jetem pewna ze koleżanki zaczną pytać czy czegoś nie chce od nich odkupić czy po prostu zabrać bo im zbywa. Koleżanka piętro poniżej sprzedawała tydzień temu łóżeczko, ale dla mnie to jeszcze za wcześnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Cytat:
Napisane przez lasicaa Pokaż wiadomość
Ooo to czekam na wstępną recenzję tej książki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mam w tom 1 - ciąża i drugi macierzyństwo. Kupiłam, bo nie mam co teraz czytać ciekawego na L4. Ale wiem, ze ciocia ma pełna biblioteczkę w domu i na pewno niedługo mi to wszystko przywiezie. Kupowaliśmy wszystko co było interesujące pare lat temu xD


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-07, 15:04   #788
lubieCie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 926
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Syllova Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a kiedy planujecie zacząć kolekcjonować wyprawkę? Odkąd się dowiedziałam, że jestem w ciąży, przeglądam sobie strony z różnościami i... matko, ile tego jest! Wózki, foteliki, laktatory, szumisie, rożki, otulacze, kokony, kosze mojżesza, łóżeczka, bujaczki, butelki, smoczki, maty edukacyjne, wanienki i tysiąc innych rzeczy - jak się w tym wszystkim połapać?
Z mężem podchodzimy do takich kwestii z dystansem i nie uśmiecha nam się wydawać tysięcy złotych na coś, co za kilka tygodni pójdzie w odstawkę. Na razie mam wstępnie wybrany wózek (wybrałam go już daaaaawno temu ;-)) i pomysł na łóżeczko (mamy malutkie mieszkanie).
A wy macie już jakieś plany zakupowe?
U nas niestety po podliczeniu wszystkiego wyprawka kosztowala kilkanaście tyś a wcale nie kupowalismy gadżetów i bajerów, tylko kilka rzeczy okazało się zbędnych. Ale ja zaczęłam po 20tyg, teraz planuję późną wiosną przejrzeć po córce i dokupić niezbędniki i torbę do szpitala

Co do stresu w ciąży to zgadzam się że silny stres nie jest wskazany ale kiedyś czytałam że umiarkowany jak najbardziej ok. Mam na myśli taki codzienny, lekki mobilizujacy stresik

Ja dziś poszalalam z odkurzaczem z rana, odespalam z młoda na drzemce. Zaraz robimy kolację kupiłam końcówkę do robota do cięcia ziemniaków na frytki i będziemy piec

A co do szpitala to gdzie pojedziesz i są miejsca tam Cie przyjmą do porodu. Z mojego doświadczenia gin jest owszem ważny bo jak prowadzi ciąże gin z danego szpitala to łatwiej o przyjęcie. Ale rodzi się praktycznie z położna. Warto przemyśleć jakąś doule, albo właśnie szkołę rodzenia przy szpitalu, żeby poznać dziewczyny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tylko M.

Edytowane przez lubieCie
Czas edycji: 2019-11-07 o 15:11
lubieCie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 15:09   #789
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez lubieCie Pokaż wiadomość
U nas niestety po podliczeniu wszystkiego wyprawka kosztowala kilkanaście tyś a wcale nie kupowalismy gadżetów i bajerów, tylko kilka rzeczy okazało się zbędnych. Ale ja zaczęłam po 20tyg, teraz planuję późną wiosną przejrzeć po córce i dokupić niezbędniki i torbę do szpitala

Co do stresu w ciąży to zgadzam się że silny stres nie jest wskazany ale kiedyś czytałam że umiarkowany jak najbardziej ok. Mam na myśli taki codzienny, lekki mobilizujacy stresik

Ja dziś poszalalam z odkurzaczem z rana, odespalam z młoda na drzemce. Zaraz robimy kolację kupiłam końcówkę do robota do cięcia ziemniaków na frytki i będziemy piec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Co to masz za robota z końcówka do frytek? My tez tony frytek robimy i zastanawiałam się czy nie kupić czegoś co nam ich kształt nie urozmaici. A jak frytki robicie? Słyszałam o jakichś frytkownicach bezolejowych, ale nie mam nikogo kto by mi mógł powiedzieć czy się sprawdza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 15:13   #790
Pat1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 487
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Wiec na razie nie pomogę... opinie jakieś mam, ale tylko gdzieś tam usłyszane z plotek. Poczekaj jeszcze chwilkę, myśle ze ok 3-4ms będę się już interesowała to wrócimy do tematu. Porozmawiam tez z ciocia o tej klinice w Krakowie.
Dziękuję, jak będziesz coś wiedzieć to daj znać.

Ja się już nad tym zastanawiam ponieważ w przypadku porodu prywatnego nie są to małe koszty, a budżet trzeba jakoś zaplanować

Cytat:
Napisane przez Syllova Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a kiedy planujecie zacząć kolekcjonować wyprawkę? Odkąd się dowiedziałam, że jestem w ciąży, przeglądam sobie strony z różnościami i... matko, ile tego jest! Wózki, foteliki, laktatory, szumisie, rożki, otulacze, kokony, kosze mojżesza, łóżeczka, bujaczki, butelki, smoczki, maty edukacyjne, wanienki i tysiąc innych rzeczy - jak się w tym wszystkim połapać?
Z mężem podchodzimy do takich kwestii z dystansem i nie uśmiecha nam się wydawać tysięcy złotych na coś, co za kilka tygodni pójdzie w odstawkę. Na razie mam wstępnie wybrany wózek (wybrałam go już daaaaawno temu ;-)) i pomysł na łóżeczko (mamy malutkie mieszkanie).
A wy macie już jakieś plany zakupowe?
Mam podobne podejście do Twojego. Nie chciałabym wydawać majątku na coś, czego dziecku nie zdążę założyć, albo z czego wyrośnie po miesiącu. Ja już mam trochę ciuszków, bo nie mogłam się powstrzymać przed ich kupowaniem Część tańszych, część droższych, ale tak jak wspomniałam wcześniej nie chcę przeginać i kupować np. śpioszków za kilkadziesiąt złotych skoro można kupić np. w L....u z dobrej, organicznej bawełny za kilkanaście złotych.
Nie zamierzam jednak oszczędzać na bezpieczeństwie, mam tu na myśli m. in. fotelik samochodowy.
Co do wózka mam upatrzone dwa modele. Wiem też jaką chcę kołyskę (bo łóżeczko ciężko będzie mi wstawić do sypialni) i jakie łóżeczko do pokoju dziecięcego tzn. nie konkretny model, ale wiem, że musi być koniecznie z szufladą i opcją przerobienia na "tapczanik" - do niektórych łóżeczek oferowane są takie specjalne barierki, żeby w przyszłości, jak dziecko podrośnie taką barierkę zamontować zamiast szczebelków.
Pat1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 15:13   #791
lubieCie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 926
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Co to masz za robota z końcówka do frytek? My tez tony frytek robimy i zastanawiałam się czy nie kupić czegoś co nam ich kształt nie urozmaici. A jak frytki robicie? Słyszałam o jakichś frytkownicach bezolejowych, ale nie mam nikogo kto by mi mógł powiedzieć czy się sprawdza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To taki wielofunkcyjny bosch mum więc do samych frytek się nie opłaca. Ja piekę w piekarniku, ale rzadko robimy bo nie ma komu kroić. Będę testować tę końcówkę dziś ale to będą klasyczne słupki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tylko M.
lubieCie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-07, 15:32   #792
mancia9301
Rozeznanie
 
Avatar mancia9301
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 875
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Jestem po wizycie...

Tyle sie strachu najadlam....
Slyszalam serduszko bije szybciutko,idealnie rowniutko,widzialam to kolysanie serducha. wedlug dzisiejszego usg obsuwa masakryczna ze wszystkim... tp na 25.06.19.. po prostu mam mlodsza ciaze. Dzieciatko ma 1,1 cm. Ale lekarz mowil ze prawdziwy spodziewany termin ujrzymy na prenatalnych.
I bede miala je darmowe w ramach programu na slasku.
Poplakalam sie,tak mi ulzylo... tyle sie naczytalam i wogole....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
mancia9301 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 15:39   #793
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez mancia9301 Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie...

Tyle sie strachu najadlam....
Slyszalam serduszko bije szybciutko,idealnie rowniutko,widzialam to kolysanie serducha. wedlug dzisiejszego usg obsuwa masakryczna ze wszystkim... tp na 25.06.19.. po prostu mam mlodsza ciaze. Dzieciatko ma 1,1 cm. Ale lekarz mowil ze prawdziwy spodziewany termin ujrzymy na prenatalnych.
I bede miala je darmowe w ramach programu na slasku.
Poplakalam sie,tak mi ulzylo... tyle sie naczytalam i wogole....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Super!
Muszę zobaczyć na ten projekt na slasku. Może się załapie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 15:47   #794
nulkaa3
Rozeznanie
 
Avatar nulkaa3
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 864
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez cirro7 Pokaż wiadomość
O rany mi nawet przez myśl jeszcze nie przeszło, żeby się zastanawiać gdzie będę rodzić... Jak to jest, można wybrać dowolny szpital?

Chciałam się dzisiaj zapisać na testy genetyczne, ale po wypełnieniu ankiety wyszło na to, że mogę je wykonać dopiero w 14-tym tygodniu.
Moja ciąża na początku była bliźniacza, ale niestety w okolicach 5/6 tygodnia jeden zarodek obumarł I muszę teraz odczekać 8 tygodni, żeby nie było ryzyka, że DNA drugiego zarodka będzie miało wpływ na wyniki...

W badaniach wyszło też, że mam glukozę w moczu, muszę teraz je powtórzyć i w razie potrzeby zrobić test obciążenia glukozą.
Miałam taką samą sytuację w pierwszej ciąży, ciąża bliźniacza z czego ok 7tyd jeden zarodek przestał się rozwijać. Mimo to prenatalne miałam normalnie w terminie, ok 12tygodnia, wszystkie parametry były dobre. Z tym, że w 9tyg nie było już śladu po ciąży bliźniaczej.

Wyprawkę chcę zacząć jakoś w styczniu, powinniśmy już znać płeć, więc można szaleć po córce dużo rzeczy sprzedalam, na szczęście wózek i łóżeczko jeszcze mam, największy zakup odpada w jednym pokoju muszę zmieścić siebie i męża + 2 dzieci. Będzie ciężko. Dom się dopiero buduje, przy dobrych wiatrach wprowadzimy się za 2-3 lata dopiero.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nulkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 15:55   #795
Syllova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 92
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez mancia9301 Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie...

Tyle sie strachu najadlam....
Slyszalam serduszko bije szybciutko,idealnie rowniutko,widzialam to kolysanie serducha. wedlug dzisiejszego usg obsuwa masakryczna ze wszystkim... tp na 25.06.19.. po prostu mam mlodsza ciaze. Dzieciatko ma 1,1 cm. Ale lekarz mowil ze prawdziwy spodziewany termin ujrzymy na prenatalnych.
I bede miala je darmowe w ramach programu na slasku.
Poplakalam sie,tak mi ulzylo... tyle sie naczytalam i wogole....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To wspaniale! Aż Ci zazdroszczę, że słyszałaś serduszko ♥. Ja mam jakieś schizy, że nic z tego nie będzie, bo po prostu nie mieści mi się w głowie, że może coś mi rosnąć w brzuchu bez mojej wiedzy i pomocy.
To w takim razie który to tydzień? U mnie gin na pierwszej wizycie nakreślił, że to był 6. tydzień licząc od miesiączki, ale ani beta na to nie wskazuje (tego dnia kreska była jeszcze baaaardzo blada), ani moje wyliczenia . Także ja obstawiam mój termin między czerwcem a lipcem

Edytowane przez Syllova
Czas edycji: 2019-11-07 o 15:57
Syllova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 15:58   #796
mancia9301
Rozeznanie
 
Avatar mancia9301
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 875
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Super!
Muszę zobaczyć na ten projekt na slasku. Może się załapie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No mi mowil,ze mi da skierowanie,ze bede pewnie chciala a ja ze zalezy ile kosztuje. To mi powiedziala ze nic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
mancia9301 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 16:18   #797
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Szukałam o tym programie dla śląska i znalazłam takie kryteria. Ostatnia kropka chyba nie jest do spełnienia... IMG_0015.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 16:18   #798
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez cirro7 Pokaż wiadomość
O rany mi nawet przez myśl jeszcze nie przeszło, żeby się zastanawiać gdzie będę rodzić... Jak to jest, można wybrać dowolny szpital?

Chciałam się dzisiaj zapisać na testy genetyczne, ale po wypełnieniu ankiety wyszło na to, że mogę je wykonać dopiero w 14-tym tygodniu.
Moja ciąża na początku była bliźniacza, ale niestety w okolicach 5/6 tygodnia jeden zarodek obumarł I muszę teraz odczekać 8 tygodni, żeby nie było ryzyka, że DNA drugiego zarodka będzie miało wpływ na wyniki...

W badaniach wyszło też, że mam glukozę w moczu, muszę teraz je powtórzyć i w razie potrzeby zrobić test obciążenia glukozą.
Wybrać sobie można, a wyjdzie jak wyjdzie szpital mojego ginekologa zamknęli do remontu akurat jak miałam termin porodu więc mi odpadł. Byłam po terminie i dostałam skierowanie do szpitala żeby już leżeć do rozwiązania. Przyjęli mnie dopiero w trzecim, w dwóch poprzednich odsyłali nawet rodzące bo miejsc nie było...
Cytat:
Napisane przez Syllova Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a kiedy planujecie zacząć kolekcjonować wyprawkę? Odkąd się dowiedziałam, że jestem w ciąży, przeglądam sobie strony z różnościami i... matko, ile tego jest! Wózki, foteliki, laktatory, szumisie, rożki, otulacze, kokony, kosze mojżesza, łóżeczka, bujaczki, butelki, smoczki, maty edukacyjne, wanienki i tysiąc innych rzeczy - jak się w tym wszystkim połapać?
Z mężem podchodzimy do takich kwestii z dystansem i nie uśmiecha nam się wydawać tysięcy złotych na coś, co za kilka tygodni pójdzie w odstawkę. Na razie mam wstępnie wybrany wózek (wybrałam go już daaaaawno temu ;-)) i pomysł na łóżeczko (mamy malutkie mieszkanie).
A wy macie już jakieś plany zakupowe?
Po nowym roku zobaczę co mam i zapiszę co chce dokupić, większość jest ale syn jest z grudnia więc cześć ubrań będę musiała dokupić. Pewnie też dokupie parę rzeczy na które szkoda było mi kasy a jednak chciałabym mieć.
Cytat:
Napisane przez lubieCie Pokaż wiadomość
To taki wielofunkcyjny bosch mum więc do samych frytek się nie opłaca. Ja piekę w piekarniku, ale rzadko robimy bo nie ma komu kroić. Będę testować tę końcówkę dziś ale to będą klasyczne słupki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O, właśnie się zastanawiam nad kupnem boscha mum5, tylko ja nie do frytek robisz może w nim ciasto drożdżowe? Sprawdza się? Chciałabym też że względu na tarcze do robienia surówek...
Cytat:
Napisane przez mancia9301 Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie...

Tyle sie strachu najadlam....
Slyszalam serduszko bije szybciutko,idealnie rowniutko,widzialam to kolysanie serducha. wedlug dzisiejszego usg obsuwa masakryczna ze wszystkim... tp na 25.06.19.. po prostu mam mlodsza ciaze. Dzieciatko ma 1,1 cm. Ale lekarz mowil ze prawdziwy spodziewany termin ujrzymy na prenatalnych.
I bede miala je darmowe w ramach programu na slasku.
Poplakalam sie,tak mi ulzylo... tyle sie naczytalam i wogole....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
annic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 16:22   #799
mancia9301
Rozeznanie
 
Avatar mancia9301
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 875
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Szukałam o tym programie dla śląska i znalazłam takie kryteria. Ostatnia kropka chyba nie jest do spełnienia... Załącznik 7697175


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To ja tez bym sie nie lapala... a mowil ze bd miec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
mancia9301 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-07, 16:31   #800
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez mancia9301 Pokaż wiadomość
To ja tez bym sie nie lapala... a mowil ze bd miec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ale spoko. Znalazłam jeszcze bez tych kropek w innym miejscu. Chyba faktycznie się da byłoby super! IMG_0015.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 16:33   #801
Syllova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 92
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Szukałam o tym programie dla śląska i znalazłam takie kryteria. Ostatnia kropka chyba nie jest do spełnienia... Załącznik 7697175


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Te kryteria to jakiś żart... Chociaż w sumie wyglądają jak kryteria dostania się do publicznego żłobka/przedszkola w Warszawie . Kolega z pracy stwierdził, że skoro nie jest alkoholikiem ani nie mają założonej Błękitnej Karty, to znaczy, że im się nie należy .
Syllova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 16:47   #802
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Syllova Pokaż wiadomość
Te kryteria to jakiś żart... Chociaż w sumie wyglądają jak kryteria dostania się do publicznego żłobka/przedszkola w Warszawie . Kolega z pracy stwierdził, że skoro nie jest alkoholikiem ani nie mają założonej Błękitnej Karty, to znaczy, że im się nie należy .

Zobacz post wyżej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 16:47   #803
lubieCie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 926
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez mancia9301 Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie...

Tyle sie strachu najadlam....
Slyszalam serduszko bije szybciutko,idealnie rowniutko,widzialam to kolysanie serducha. wedlug dzisiejszego usg obsuwa masakryczna ze wszystkim... tp na 25.06.19.. po prostu mam mlodsza ciaze. Dzieciatko ma 1,1 cm. Ale lekarz mowil ze prawdziwy spodziewany termin ujrzymy na prenatalnych.
I bede miala je darmowe w ramach programu na slasku.
Poplakalam sie,tak mi ulzylo... tyle sie naczytalam i wogole....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super wieści!! Gratulacje!! Teraz głęboko odetchnij i ciesz się ciąża
Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Wybrać sobie można, a wyjdzie jak wyjdzie szpital mojego ginekologa zamknęli do remontu akurat jak miałam termin porodu więc mi odpadł. Byłam po terminie i dostałam skierowanie do szpitala żeby już leżeć do rozwiązania. Przyjęli mnie dopiero w trzecim, w dwóch poprzednich odsyłali nawet rodzące bo miejsc nie było...Po nowym roku zobaczę co mam i zapiszę co chce dokupić, większość jest ale syn jest z grudnia więc cześć ubrań będę musiała dokupić. Pewnie też dokupie parę rzeczy na które szkoda było mi kasy a jednak chciałabym mieć.O, właśnie się zastanawiam nad kupnem boscha mum5, tylko ja nie do frytek robisz może w nim ciasto drożdżowe? Sprawdza się? Chciałabym też że względu na tarcze do robienia surówek...Gratulacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam mum5 i tej końcówki do surówek jeszcze nie używałam ale uwielbiam go. U teściów musiałam go trzymać w innym pokoju bo kuchnia mała ale u siebie mam w szufladzie i w użytku co najmniej raz w tygodniu. Uwielbiam robić w nim ciasta bo wrzucam i małą mogę ogarnąć czy resztę składników a nie trzeba nad nim stać. Ciasta drożdżowego ani chleba nie robiłam ale ponoć drożdżowe daje radę - jeśli wierzyć opiniom w necie. A nie, szwagierka robi w nim ciasto do pizzy więc daje radę
W ciąży z młodą też dużo cytrusów w nim wyciskalam, zaczyna się sezon to pewnie znów będę. Jedynie blendera może raz użyłam bo mam stojący też boscha. Wogole to większość sprzętów mam bosch polecam!

A no i końcówka do frytek mega! Minuta i ziemniaki pokrojone
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tylko M.

Edytowane przez lubieCie
Czas edycji: 2019-11-07 o 16:48
lubieCie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 16:47   #804
Pat1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 487
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Ale spoko. Znalazłam jeszcze bez tych kropek w innym miejscu. Chyba faktycznie się da byłoby super! Załącznik 7697178


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dziewczyny, da się na pewno! Nie trzeba żadnego skierowania na ten program z Funduszy Unijnych. Jak już wcześniej pisałam różne przychodnie mają różne kryteria. Ja początkowo planowałam robić badania prenatalne w G... w Katowicach, niestety wymogi były dla mnie nie do przeskoczenia. Jakby to ująć, a nikogo nie urazić te wymogi w Katowicach są dla "osób wykluczonych społecznie", no ... trochę dla patologii. Ale są inne przychodnie, gdzie warunkiem koniecznym jest TYLKO wiek poniżej 35 roku życia oraz zamieszkiwanie na terenie woj. śląskiego. Jedną z przychodni poleciła mi znajoma i ja te badania robię w Bytomiu. Najpierw umówiłam się na termin telefonicznie. Następnie w umówiony dzień mam przyjechać trochę wcześniej i wypisać jakieś formularze. Następie będzie przeprowadzone badanie USG genetyczne i test Pappa. Wyniki z USG mają być omówione od razu. Z testu Pappa po tygodniu. Jeśli będzie ok to wyniki z testu Pappa można odebrać przy okazji badań II trymestru, których termin będzie od razu wyznaczony. Jeśli okaże się, że coś jest nie tak - mają dzwonić. Napiszę Wam 20.11.19 po wizycie jak moje wrażenia. Ostatecznie jeśli uznam, że coś jest nie tak, i "robione po łebkach" czy coś (choć będę opierać się tylko na własnej intuicji, bo nie mam porównania) to zawsze mogę iść gdzie indziej i zapłacić.

Edytowane przez Pat1988
Czas edycji: 2019-11-07 o 16:54
Pat1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 16:58   #805
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Dzisiaj padam na twarz. Zmęczona jestem na maksa.
U mnie szał zakupowy sie zacznie w grudniu. Muszę kupic wszystko. Ale większość rzeczy mam upatrzoną.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 17:03   #806
Pat1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 487
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

A co sądzicie o kupowaniu używanych ubranek np. na All ..o bądź O...X ?
Pat1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 17:09   #807
Syllova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 92
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Pat1988 Pokaż wiadomość
A co sądzicie o kupowaniu używanych ubranek np. na All ..o bądź O...X ?
Ubranka pewnie kupimy nowe, przynajmniej takie "basicowe", typu body czy pajacyki. Ale te wszystkie kokony i inne bajery chętnie kupię używane - małe dzieci i tak ich nie niszczą .

Zimowe ubranka natomiast chętnie kupię używane, ponieważ ceny tych sieciówkowych kurteczek czy płaszczyków są mocno przesadzone (ostatnio widziałam płaszczyk dla dziewczynki za 150 zł).

To samo tyczy się jakichś leżaczków (upatrzyłam sobie BabyBjorn, ale ceny mają szalone), koszów mojżesza (rozważamy na początek zamiast łóżeczka, bo mamy mało miejsca) i książeczek.

Edytowane przez Syllova
Czas edycji: 2019-11-07 o 17:13
Syllova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 17:17   #808
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez lubieCie Pokaż wiadomość
Super wieści!! Gratulacje!! Teraz głęboko odetchnij i ciesz się ciążaMam mum5 i tej końcówki do surówek jeszcze nie używałam ale uwielbiam go. U teściów musiałam go trzymać w innym pokoju bo kuchnia mała ale u siebie mam w szufladzie i w użytku co najmniej raz w tygodniu. Uwielbiam robić w nim ciasta bo wrzucam i małą mogę ogarnąć czy resztę składników a nie trzeba nad nim stać. Ciasta drożdżowego ani chleba nie robiłam ale ponoć drożdżowe daje radę - jeśli wierzyć opiniom w necie. A nie, szwagierka robi w nim ciasto do pizzy więc daje radę
W ciąży z młodą też dużo cytrusów w nim wyciskalam, zaczyna się sezon to pewnie znów będę. Jedynie blendera może raz użyłam bo mam stojący też boscha. Wogole to większość sprzętów mam bosch polecam!

A no i końcówka do frytek mega! Minuta i ziemniaki pokrojone
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja właśnie chce go ze względu na ciasta i surówki, jak piszesz że tarcza do frytek też fajna to pewnie się skusze, bo dość często jemy z piekarnika. My z ziemniaków a syn z batatów chyba wezmę jakąś okrojoną wersję bo mamy wyciskarke soków osobno i zestaw blender+malakser też (też z boscha).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
annic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 17:25   #809
Devileek
Zakorzenienie
 
Avatar Devileek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 6 653
GG do Devileek
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez mancia9301 Pokaż wiadomość
Sluchajcie,rejestrujac sie w bebiprogram mozecie otrzymac skromna paczuszke z poradnikiem i przytulanka sensoryczna dla Maluszka.Załącznik 7697147

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Można też zamówić z HiPP gdzie się dostaje malutka paczkę chusteczek i zawieszkę do samochodu z imieniem dziecka oraz taka teczkę później się dostaje paczkę ze słoikiem i kuponami do Rossmana wysyłają jak dziecko ma 4 MSC według starych wytycznych co do rozszerzenia diety ale może poczekać z bobovity też jest jakiś podarunek w formie słoika

Cytat:
Napisane przez blondynkapoznan Pokaż wiadomość
Ide do gina po skierowanie. Rodzinny nie da. Darmowe badania chyba od 35lat.
W Poz są 4 porodówki. Ale ja wybrałam ta największa. Bo tam maja dobry sprzęt i super lekarzy.
Ten gin tam pracuje dlatego go wybrałam.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

U Was tez tak jest. Ze po 21 tc trzeba sie zapisac do położnej. Wtedy sie do niej jezdzi. Ona str puls. I są jakieś rozmowy itd


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak trzeba wtedy wybrać położna u mnie jest akurat tak że ona do mnie przyjeżdża na te wizyty więc nigdzie nie muszę jeździć jesli ma się fajna położna to te wizyty są przydatne i fajne

Cytat:
Napisane przez Pat1988 Pokaż wiadomość
Darmowe badania prenatalne są od 35 roku życia, ale z tego co się orientuję, aby były one darmowe należy mieć skierowanie od lekarza NFZ. Lekarz NFZ może również skierować na darmowe badania prenatalne kobietę poniżej 35 roku życia, jeśli coś go zaniepokoi w obrazie USG, jeśli ta kobieta rodzinnie obciążona jest chorobami genetycznymi lub np. jeśli wcześniej urodziła chore dziecko.



Osobiście uważam, że każda z nas bez względu na wiek powinna mieć dostęp do darmowych badań prenatalnych.



Dziewczyny z woj. śląskiego, które mają mniej niż 35 lat poczytajcie sobie o badaniach prenatalnych współfinansowanych z Funduszy Europejskich (wspominałam już o tym).



A tak z innej beczki, Lusija - widzę, że jesteś z Bielska. Co sądzisz o prywatnym Szpitalu u Ciebie w mieście (nie wiem czy mogę tu podać nazwę, chodzi o porodówkę oczywiście).

Mam znajoma z wizazu z Bielska wiem że kiedyś coś pisała o jakimś prywatnym szpitalu ale nie wiem czy się zdecydowała .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej kupić jedną drogą rzecz, która ci się podoba,
niż kilka tanich, które podobają ci się tylko trochę 
Devileek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 17:29   #810
mancia9301
Rozeznanie
 
Avatar mancia9301
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 875
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Pat1988 Pokaż wiadomość
A co sądzicie o kupowaniu używanych ubranek np. na All ..o bądź O...X ?
Dzieci w tym wieku nie niszcza,a kazdy i tak nowe nowe przepiera,wiec uwazam ze to jest. I tak duzo kasy idzie na maluszka wiec jak na czyms mozna oszczedzac ro na plus.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
mancia9301 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-23 21:36:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:27.