Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4. - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-11-09, 15:18   #3421
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Mi gin mówił, że jak gbs z pochwy wychodzi dodatni to można go leczyć antybiotykiem przed porodem, jak z odbytu to nie i wtedy tylko antybiotyk przy porodzie. Szczerze nigdy o tym wcześniej nie słyszałam, że można leczyć przed porodem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ja słyszałam o opcji leczenia przed porodem, ale nie wiedziałam, ze są jakieś przypadki. Tym bardziej, ze z tego co ja zrozumiałam, to ten paciorkowiec to jest bakteria zamieszkująca nasz układ pokarmowy i ze właśnie jest groźna dopiero wtedy dla dziecka, jak z odbytu przedostanie się do pochwy, wiec myślałam, ze opcja pochwa +, odbyt - nie jest w ogóle możliwa
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 15:18   #3422
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
U mnie bez zmian, nastrój kijowy. Mam dosyć siedzenia w domu, a za daleko nie jestem w stanie pójść brzuch od razu twardy jak skała. Do tego boje się coraz bardziej porodu.
Ogólnie czuje się jak wielki waleń. Czekam na ciąże donoszoną to może zacznę coś w domu więcej robić. Obecnie mąż sprząta wszystko co się da , bo mi od razu słabo i puls skacze dziś mi okna umył
Wieczorami to już na nic nie mam siły, o 18 już śpiąca się robię, mimo że na noce i spanie nie mogę narzekać mam dosyć



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A widzisz to brzuch to i mnie staje dęba. Ale zaczęłam ostatnio wychodzić i zdecydowanie mi łatwiej tak. Ciekawe jak długo będę mieć taki zryw
Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
No u mnie jest przeciaganie rozciaganie malutko kopniakow ale te ruchy sa czasem mocno bolesne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O dokładnie tak. Taki bobas trochę bo pręży się, przeciąga a jak już postanowi gdzieś wbić syry albo ręce to z impetem. Też sobie tak obserwuję te ruchy ostatnio bo lekarz kazał mi liczyć. Ale ja nie mam zamiaru się schizować i co dwie godziny spisywać. Zwracam mniej więcej uwagę, żeby codziennie było podobnie. I faktycznie ostatnio taka cichsza ta istotka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 15:19   #3423
maddd
Wtajemniczenie
 
Avatar maddd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 027
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
U mnie dzis to samo...
Wlasnie leze i mowie mężowi ze chyba na ip pojedziemy bo od rana slabo czuje ruchy.
Zjadlam obiad położyłam się i poczulam z 5 ruchów takich przeciągań.
Tak ma być ze od 38 tyg ruchy są slabsze?
Jest to stresujące

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann, ja dostalam.wczorsj od gina kartę ruchów płodu, mam je liczyć od 9 rano, i zaznaczyć godzinę, w ktirej poczulam 10 ruch. Jezeli do 21 nic nie poczuje, mam.jechac do kliniki gdzie rodze i na ktg. A który tc u Ciebie? Mi ponoc za późno dał ta karte, bo zaraz 37 tc, ale miałam wizytę ostatnio 3 tygodnie temu..także jeśli nie czujesz faktycznie za bardzo ruchow, to lepiej jedz na te ip......

Pati super tort zrób mi taki! udanej zabawy dzis my też na domówke zaraz

Ktoś pisał o siarze, ja mam od jakiegoś miesiaca co drugą noc:/

Edytowane przez maddd
Czas edycji: 2019-11-09 o 15:22
maddd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 16:10   #3424
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
Ann, ja dostalam.wczorsj od gina kartę ruchów płodu, mam je liczyć od 9 rano, i zaznaczyć godzinę, w ktirej poczulam 10 ruch. Jezeli do 21 nic nie poczuje, mam.jechac do kliniki gdzie rodze i na ktg. A który tc u Ciebie? Mi ponoc za późno dał ta karte, bo zaraz 37 tc, ale miałam wizytę ostatnio 3 tygodnie temu..także jeśli nie czujesz faktycznie za bardzo ruchow, to lepiej jedz na te ip......

Pati super tort zrób mi taki! udanej zabawy dzis my też na domówke zaraz

Ktoś pisał o siarze, ja mam od jakiegoś miesiaca co drugą noc:/
U mnie 37 plus 1.
Na mojego niesamowicie działa muzyka i jak śpiewam włączyłam komputer, you tuba, zaczelam śpiewać to tak się rozbudzil i wyciągał a już mialam tż zganiać z siłowni, żebyśmy faktycznie pojechali sprawdzić.

Ja sie stresowalam bo coś czytalam, ze 6 do 10 ruchów ma byc na godzinę. A godzinę leżałam i w ogole nie pocuzlam w tej danej godzinie ruchu.
Ale to mówisz, ze od rana do wieczora musimy odnotować minimum 10 ruchów?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 16:20   #3425
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
U mnie 37 plus 1.
Na mojego niesamowicie działa muzyka i jak śpiewam włączyłam komputer, you tuba, zaczelam śpiewać to tak się rozbudzil i wyciągał a już mialam tż zganiać z siłowni, żebyśmy faktycznie pojechali sprawdzić.

Ja sie stresowalam bo coś czytalam, ze 6 do 10 ruchów ma byc na godzinę. A godzinę leżałam i w ogole nie pocuzlam w tej danej godzinie ruchu.
Ale to mówisz, ze od rana do wieczora musimy odnotować minimum 10 ruchów?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli coś Cię niepokoi to izba od razu.

Ale ja bym poszła w znalezienie rytmu dnia malucha. Poobserwuj 3-4 dni czy nie jest tak, że jest aktywny o konkretnej porze. U mnie np ruchy są ok 10 i do 15 słabo szukać większych ruchów. A wieczorami harce. Dzieci też śpią. I sama zobaczysz czy danego dnia jest podobnie jak wczoraj. Druga sprawa, że te ruchy teraz już naprawdę są inne. Jest malutko miejsca.

Ale mimo wszystko.. Jeśli Cię coś niepokoi to jedź sprawdź

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 16:36   #3426
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

U mnie też ruchy są już inne. Bardziej się wypycha i rozciąga. Wczoraj z boku brzucha tak mi się wypiął noga że bylam w stanie wyczuć całą stopkę a najbardziej mnie boli jak wypina tyłeczek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 17:01   #3427
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Jeśli coś Cię niepokoi to izba od razu.

Ale ja bym poszła w znalezienie rytmu dnia malucha. Poobserwuj 3-4 dni czy nie jest tak, że jest aktywny o konkretnej porze. U mnie np ruchy są ok 10 i do 15 słabo szukać większych ruchów. A wieczorami harce. Dzieci też śpią. I sama zobaczysz czy danego dnia jest podobnie jak wczoraj. Druga sprawa, że te ruchy teraz już naprawdę są inne. Jest malutko miejsca.

Ale mimo wszystko.. Jeśli Cię coś niepokoi to jedź sprawdź

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie różnie, fakt na wieczór najwięcej.
Ale wcześniej często mocniej czulam ruchy rano przed śniadaniem, a od 2 dni dopiero po śniadaniu Teraz się na popołudnie rozbudził, ale to już chyba taki czas, ze jesteśmy na końcowce, trochę stres sie udziela i tak się panikuje.
Mnie tak po bokach dzidziołek rozpycha i zwykle po prawej stronie nad pępkiem. Tak całkiem z prawej strony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-09, 17:16   #3428
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
U mnie 37 plus 1.
Na mojego niesamowicie działa muzyka i jak śpiewam włączyłam komputer, you tuba, zaczelam śpiewać to tak się rozbudzil i wyciągał a już mialam tż zganiać z siłowni, żebyśmy faktycznie pojechali sprawdzić.

Ja sie stresowalam bo coś czytalam, ze 6 do 10 ruchów ma byc na godzinę. A godzinę leżałam i w ogole nie pocuzlam w tej danej godzinie ruchu.
Ale to mówisz, ze od rana do wieczora musimy odnotować minimum 10 ruchów?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Są chyba różne metody liczenia.
Mi np. kazał liczyć po trzech głównych posiłkach, położyć się na lewym boku i w ciągu godziny ma być właśnie 10.
Ja tego nie stosuje bo u mnie się nie sprawdza, a Mały ma swój rytm w ciągu dnia.

Ostatnio wieczorem się nie ruszał w tych godzinach co zawsze, nijak nie mogłam go dobudzić, nic nie działało, na słodkie nie zareagował. Wtedy już zaczęłam się ubierać, żeby jechać na IP i zaczął szaleć ale strachu się najedliśmy z mężem, ja już czarne wizje miałam


Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Ja słyszałam o opcji leczenia przed porodem, ale nie wiedziałam, ze są jakieś przypadki. Tym bardziej, ze z tego co ja zrozumiałam, to ten paciorkowiec to jest bakteria zamieszkująca nasz układ pokarmowy i ze właśnie jest groźna dopiero wtedy dla dziecka, jak z odbytu przedostanie się do pochwy, wiec myślałam, ze opcja pochwa +, odbyt - nie jest w ogóle możliwa

No właśnie też tego nie rozumiem. Wydaje mi się, że w szpitalu i tak podadzą antybiotyk jeśli którykolwiek wynik będzie dodatni.


Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
A widzisz to brzuch to i mnie staje dęba. Ale zaczęłam ostatnio wychodzić i zdecydowanie mi łatwiej tak. Ciekawe jak długo będę mieć taki zryw O dokładnie tak. Taki bobas trochę bo pręży się, przeciąga a jak już postanowi gdzieś wbić syry albo ręce to z impetem. Też sobie tak obserwuję te ruchy ostatnio bo lekarz kazał mi liczyć. Ale ja nie mam zamiaru się schizować i co dwie godziny spisywać. Zwracam mniej więcej uwagę, żeby codziennie było podobnie. I faktycznie ostatnio taka cichsza ta istotka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja już od dawna liczę, tylko teraz po posiłkach się nie bardzo rusza te 10 razy w ciągu godziny, jak kazał gin :/ za to ma swój rytm w ciągu dnia i tego się teraz trzymam. Inaczej to już dawno bym oszalała.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 18:50   #3429
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Są chyba różne metody liczenia.
Mi np. kazał liczyć po trzech głównych posiłkach, położyć się na lewym boku i w ciągu godziny ma być właśnie 10.
Ja tego nie stosuje bo u mnie się nie sprawdza, a Mały ma swój rytm w ciągu dnia.

Ostatnio wieczorem się nie ruszał w tych godzinach co zawsze, nijak nie mogłam go dobudzić, nic nie działało, na słodkie nie zareagował. Wtedy już zaczęłam się ubierać, żeby jechać na IP i zaczął szaleć ale strachu się najedliśmy z mężem, ja już czarne wizje miałam





No właśnie też tego nie rozumiem. Wydaje mi się, że w szpitalu i tak podadzą antybiotyk jeśli którykolwiek wynik będzie dodatni.





Ja już od dawna liczę, tylko teraz po posiłkach się nie bardzo rusza te 10 razy w ciągu godziny, jak kazał gin :/ za to ma swój rytm w ciągu dnia i tego się teraz trzymam. Inaczej to już dawno bym oszalała.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dokładnie

Moj gin nie kazal liczyć, tylko jakbym ewidentnie widziała, ze ruchów jest malo przez caly dzien albo nie ma wcale to wtedy reagować.
Mi sie wydaję, ze Mój nie zawsze bezpośrednio po posiłkach szaleje. I np jak leżę na lewym boku to potrafi być cichutko, a jak usiądę sobie na kanapie to zaczyna się ruszać. Nie ma reguły. Ważne chyba, by te ruchy po prostu były, a nie ze np caly dzien cisza. Bo ciężko ocenić, czy była ich wystarczająca ilość, czy powinno byc trochę więcej. To by zwariował człowiek.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:50 ---------- Poprzedni post napisano o 19:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Dokładnie

Moj gin nie kazal liczyć, tylko jakbym ewidentnie widziała, ze ruchów jest malo przez caly dzien albo nie ma wcale to wtedy reagować.
Mi sie wydaję, ze Mój nie zawsze bezpośrednio po posiłkach szaleje. I np jak leżę na lewym boku to potrafi być cichutko, a jak usiądę sobie na kanapie to zaczyna się ruszać. Nie ma reguły. Ważne chyba, by te ruchy po prostu były, a nie ze np caly dzien cisza. Bo ciężko ocenić, czy była ich wystarczająca ilość, czy powinno byc trochę więcej. To by zwariował człowiek.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie np wczoraj od rana ruszał się malo znacząco. Zaczal dopiero kolo 13. Akurat mialam na 13 wizyte położnej srodowiskowej, która robi ktg. Mowilam jej, ze coś spokojny dzisiaj a kak zrobila ktg okazało się, ze tetno bardzo dobre i wszystko w porządku. Potem jak rozmawiałyśmy to szalał. Ale od rana już mialam stresa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 19:00   #3430
rzeczozn
Rozeznanie
 
Avatar rzeczozn
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 793
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
A w jaki sposób ten z NFZ się kapnął? Przez już umówione cc, czy inaczej? Kurdesz... teraz to chyba nic niecodziennego, ze się u 2 różnych lekarzy ciąże prowadzi
Kapnął się, bo chodzę do tej samej placówki, tylko do niego (na NFZ) w gdyni, a prywatnie do Gdańska mają jeden system. Przez całą ciążę nic nie zauważył, a nagle w czwartek .. się kapnął, może odkrył że w ogóle jest możliwość podglądać wizyty u innych lekarzy

Pal pięć z nim.

Jej, dziś mnie tak spojenje boli, że chyba jajko zniosę do tego bolesne ruchy, wszystko, absolutnie wszystko mnie boli.. jeszcze 3 tygodnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rzeczozn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 19:45   #3431
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez rzeczozn Pokaż wiadomość
Kapnął się, bo chodzę do tej samej placówki, tylko do niego (na NFZ) w gdyni, a prywatnie do Gdańska mają jeden system. Przez całą ciążę nic nie zauważył, a nagle w czwartek .. się kapnął, może odkrył że w ogóle jest możliwość podglądać wizyty u innych lekarzy

Pal pięć z nim.

Jej, dziś mnie tak spojenje boli, że chyba jajko zniosę do tego bolesne ruchy, wszystko, absolutnie wszystko mnie boli.. jeszcze 3 tygodnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Niezły zapłon

TZ pojechał do znajomego oglądać gale a tutaj się okazuje, że Pitul ma 40’ gorączki nie wiadomo skąd
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-09, 20:08   #3432
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Matko kochana... próbowałam ogarnąć swoje stopy, paznokci w ogóle nie daje rady obciąć sama musiał mi mąż pomóc, ale średnio mu to wszystko wyszło, ale starał się biedny muszę iść chyba na profesjonalny pedicure bez malowania, bo w ciąży jakieś suche mam te swoje platfusy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 20:23   #3433
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Matko kochana... próbowałam ogarnąć swoje stopy, paznokci w ogóle nie daje rady obciąć sama musiał mi mąż pomóc, ale średnio mu to wszystko wyszło, ale starał się biedny muszę iść chyba na profesjonalny pedicure bez malowania, bo w ciąży jakieś suche mam te swoje platfusy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja tez planuje isc, bo samej ciężko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 23:32   #3434
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Niezły zapłon

TZ pojechał do znajomego oglądać gale a tutaj się okazuje, że Pitul ma 40’ gorączki nie wiadomo skąd
O kurcze tak nagle? Jakieś inne objawy też ma?
Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Matko kochana... próbowałam ogarnąć swoje stopy, paznokci w ogóle nie daje rady obciąć sama musiał mi mąż pomóc, ale średnio mu to wszystko wyszło, ale starał się biedny muszę iść chyba na profesjonalny pedicure bez malowania, bo w ciąży jakieś suche mam te swoje platfusy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja dzisiaj goliłam podwozie na czuja, bez lusterka, bo z tym lusterkiem to mi też średnio wygodnie, bo muszę trzymać je w ręce. Twój post przypomniał mi, że miałam potem jednak sprawdzić, jak mi poszło i zapomniałam. Jutro zobaczę.

A swoją drogą... Do porodu musimy być ostrzyzone na zero, czy włoski dwu-trzydniowe jeszcze położnej nie przeszkadzają, gdyby trzeba było nacinać, czy coś?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 23:57   #3435
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Ja na lajcie ogarniam paznokcie u stóp, trzeba zasiąść na podłodze, rozkraczyć się na maksa, dobrze wygiąć w pałąk i w miarę śpieszyć. Potwierdzone info.



O goleniu podwozia przed porodem pisała kiedyś mamaginekolog. Najważniejsze, żeby się się nie pozacinać przed, bo może się wdać infekcja.
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 00:34   #3436
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Hejka wieczorem

Wiecie co, bylo zaje**scie. Mam wspaniałe kolezanki, tyle co sie osmialam to moje. Wzruszalam sie mega... bylo wspaniale naprawde, wiecej napisze jak ochłonę
Az sama sobie zazdroszcze takiej fajnej imprezy



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 06:16   #3437
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Dzień dobry,

U mnie już pospane, synek zarządził pobudkę o 7


Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
O kurcze tak nagle? Jakieś inne objawy też ma? Ja dzisiaj goliłam podwozie na czuja, bez lusterka, bo z tym lusterkiem to mi też średnio wygodnie, bo muszę trzymać je w ręce. Twój post przypomniał mi, że miałam potem jednak sprawdzić, jak mi poszło i zapomniałam. Jutro zobaczę.

A swoją drogą... Do porodu musimy być ostrzyzone na zero, czy włoski dwu-trzydniowe jeszcze położnej nie przeszkadzają, gdyby trzeba było nacinać, czy coś?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Wg mnie nie musi być idealnie na zero, w razie w oni mogą ogarnąć, chociaż wolałabym nie a np do CC w ogóle trzeba się wstrzymać 14 dni przed jeśli chodzi o wzgórek łonowy, żeby nie wdała się infekcja po cięciu.

Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
Ja na lajcie ogarniam paznokcie u stóp, trzeba zasiąść na podłodze, rozkraczyć się na maksa, dobrze wygiąć w pałąk i w miarę śpieszyć. Potwierdzone info.



O goleniu podwozia przed porodem pisała kiedyś mamaginekolog. Najważniejsze, żeby się się nie pozacinać przed, bo może się wdać infekcja.


U mnie taki sposób nie działa. Za duży mam brzuch i mały się wbija wszędzie jak tylko źle się wygnę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 07:16 ---------- Poprzedni post napisano o 07:11 ----------

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Hejka wieczorem

Wiecie co, bylo zaje**scie. Mam wspaniałe kolezanki, tyle co sie osmialam to moje. Wzruszalam sie mega... bylo wspaniale naprawde, wiecej napisze jak ochłonę
Az sama sobie zazdroszcze takiej fajnej imprezy



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Super, że wszystko się udało.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez arya09
Czas edycji: 2019-11-10 o 06:19
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 08:00   #3438
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Dziewczyny a ja jestem chora wszyscy jesteśmy z resztą chorzy,i ja i Leoś, mezowi lepiej. Ale po wczoraj nie mam glosu, znow zatoki zawalone , a od tego mam odruch wymiotny bo zatkane. Spalam tylko chyba 6godzin wiec jakas jestem wykonczona, jak zjem sniadanie pewnie pójdę spać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 08:02   #3439
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Dzień dobry. Witam się z łóżka. Po wczorajszych przebojach dalej leżę, bo rozłożyło mnie choróbsko, gardło tak boli, że mówić nie mogę
Wczorajsze objawy były chyba tylko straszeniem, skurcze ustały, ale brzuch dalej twardy. Młody cały czas szaleje, więc o niego się na razie nie martwię. Myślę, że uda mi się dotrwać do wizyty u prowadzącego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-10, 08:11   #3440
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Dziewczyny które maja.dostawke kinderkraft , wiecie czy mozna dokupic nowy materac?
Moja kolezanka wczoraj mi powiedziala , ze ma ta dostawke i jej corka spala w niej tylko dwa razy, mam nie kupowac a ona mi pożyczy. Zupełnie zapomnialam, ze rzeczywiście jak byla w ciazy to ja zamawiala, ale ja nie zakodowalam
Tylko, ze ja chcialabym swoj materac w razie W, gdyby sie zalal albo zabrudzil ,zeby jej oddać w takim stanie ta dostawke w jakim pozycze. Wiecie cos? 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 09:16   #3441
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja jestem chora wszyscy jesteśmy z resztą chorzy,i ja i Leoś, mezowi lepiej. Ale po wczoraj nie mam glosu, znow zatoki zawalone , a od tego mam odruch wymiotny bo zatkane. Spalam tylko chyba 6godzin wiec jakas jestem wykonczona, jak zjem sniadanie pewnie pójdę spać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pati próbuj herbatki z bzu. Ja mialam dlugo po przeziebieniu takie spływające resztki kataru i dopiero ten bez mi pomógł. Podobno jakos rozrzedza.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 09:27   #3442
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Wlasnie sie zbieram z Leo do lekarza do szpitala bo ma taki kaszel ze masakra. Maz mowi ze mial gorzej a ja sie boje ze ma jakies zapalenie oskrzeli czy pluc. Tak mi go zal. Od czwartku jest ze mna w domu, ale tak mocno rzęzi , ze ja mam zawal serca jak to slysze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 09:36   #3443
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Witam się i ja

Pospalam dziś do 9 ale położyliśmy się ok. 1. Udało mi się nawet sporo potańczyć, aż sama byłam w szoku. Obcasy poszły w odstawkę dopiero po północy, także chyba ostatnia impreza taneczna w tym roku (jeszcze we 2) się udała

Tylko jedzenie było średnie więc nie pojadlam zbytnio, ale coś za coś
Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
Ja na lajcie ogarniam paznokcie u stóp, trzeba zasiąść na podłodze, rozkraczyć się na maksa, dobrze wygiąć w pałąk i w miarę śpieszyć. Potwierdzone info.



O goleniu podwozia przed porodem pisała kiedyś mamaginekolog. Najważniejsze, żeby się się nie pozacinać przed, bo może się wdać infekcja.
Ja też jeszcze ogarniam nawet ostatnio hybrydę u stóp robiłam gorzej mi idzie z ogarnianiem podwozia
Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Wlasnie sie zbieram z Leo do lekarza do szpitala bo ma taki kaszel ze masakra. Maz mowi ze mial gorzej a ja sie boje ze ma jakies zapalenie oskrzeli czy pluc. Tak mi go zal. Od czwartku jest ze mna w domu, ale tak mocno rzęzi , ze ja mam zawal serca jak to slysze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pati super że się impreza udała szkoda tylko że się wszyscy pochorowaliscie. Zdrówka dla Waszej trójki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 09:45   #3444
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Midusia jak tam synek, dzisiaj lepiej?

Gosia, Pati zdrówka życzę!

Mnie już na szczęście przeziębienie minęło, chociaż cały czas troszkę czuje jakbym miała coś w zatokach.. Chyba dalej będę robiła sobie inhalacje.

Pogoda do niczego, więc dzisiaj dzień w łóżku z książką

Miłej niedzieli dla wszystkich



Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Witam się i ja

Pospalam dziś do 9 ale położyliśmy się ok. 1. Udało mi się nawet sporo potańczyć, aż sama byłam w szoku. Obcasy poszły w odstawkę dopiero po północy, także chyba ostatnia impreza taneczna w tym roku (jeszcze we 2) się udała

Tylko jedzenie było średnie więc nie pojadlam zbytnio, ale coś za coś Ja też jeszcze ogarniam nawet ostatnio hybrydę u stóp robiłam gorzej mi idzie z ogarnianiem podwozia Pati super że się impreza udała szkoda tylko że się wszyscy pochorowaliscie. Zdrówka dla Waszej trójki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że się dobrze bawiłas i podziwiam za obcasy, bo ja w sierpniu na weselu nie byłam w stanie w nich chodzić

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 09:46   #3445
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Szanowny małżonek się przeziębił i nawet dostał antybiotyk, więc moje dni też są policzone. Pewnego dnia zacznę go bić.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 09:52   #3446
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
Szanowny małżonek się przeziębił i nawet dostał antybiotyk, więc moje dni też są policzone. Pewnego dnia zacznę go bić.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
Może też coś bierz profilaktycznie?

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 09:53   #3447
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Ola wow! W obcasach? Ja ledwo mieszcze stopy w corcsy powoli 🤪🤣

Midusia zdrowia dla Synka , wysoka goraczka ;( już lepiej?


Powiem wam ze i u nas wczoraj były tańce dziewczyny się rozkrecily, bylo naprawde mega! Ja sobie siedziałam w uszaczku przy stole , dziewczyny mi przystawily , jak królowa
Dostalam tort z pampersow , kosmetykow i ciuszkow , gutscheiny i pieniądze. Ale az bylam zla, bo przesadzily troszke z wysokoscia tych prezentow. Po wszystkim i w między czasie posprzataly, pomyly. Chcialabym Jeszcze raz, tak bylo fajnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...

Edytowane przez PatiPee
Czas edycji: 2019-11-10 o 09:54
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 10:01   #3448
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Ola wow! W obcasach? Ja ledwo mieszcze stopy w corcsy powoli 🤪🤣

Midusia zdrowia dla Synka , wysoka goraczka ;( już lepiej?


Powiem wam ze i u nas wczoraj były tańce dziewczyny się rozkrecily, bylo naprawde mega! Ja sobie siedziałam w uszaczku przy stole , dziewczyny mi przystawily , jak królowa
Dostalam tort z pampersow , kosmetykow i ciuszkow , gutscheiny i pieniądze. Ale az bylam zla, bo przesadzily troszke z wysokoscia tych prezentow. Po wszystkim i w między czasie posprzataly, pomyly. Chcialabym Jeszcze raz, tak bylo fajnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie dałam radę na spokojnie, ale to nie były szpilki tylko te moje buty mają taki szerszy słupek. W cienkiej szpilce pewnie nie dałabym rady

Mi na szczęście jeszcze nic nie puchnie, ale zobaczymy jak będzie dalej... Mam nadzieję że do końca porodu zostanie tak jak jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 10:05   #3449
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Ola wow! W obcasach? Ja ledwo mieszcze stopy w corcsy powoli

Midusia zdrowia dla Synka , wysoka goraczka ;( już lepiej?


Powiem wam ze i u nas wczoraj były tańce dziewczyny się rozkrecily, bylo naprawde mega! Ja sobie siedziałam w uszaczku przy stole , dziewczyny mi przystawily , jak królowa
Dostalam tort z pampersow , kosmetykow i ciuszkow , gutscheiny i pieniądze. Ale az bylam zla, bo przesadzily troszke z wysokoscia tych prezentow. Po wszystkim i w między czasie posprzataly, pomyly. Chcialabym Jeszcze raz, tak bylo fajnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że impreza się udała

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 10:22   #3450
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Może też coś bierz profilaktycznie?

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Mogę mu najwyżej nie dawać profilaktycznie buzi i mieć nadzieję, że to wystarczy
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-22 08:36:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:48.