Mamusie czerwcowe 2020 - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-11-26, 14:59   #1501
Pat1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 487
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez lavendova28 Pokaż wiadomość
Szkoda słów na te przychodnie ja na prenatalnych miałam obsuwe ponad 2 godziny bo panie w rejestracji zapisywaly 2 pacjentki na tą samą godzinę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej ... no właśnie taka jest organizacja w niektórych miejscach . Jak byłam trzy tygodnie temu u mojego lekarza to okazało się, że łącznie 5 ! pacjentek zapisanych jest na tę samą godzinę co ja (a ja wtedy szłam tylko po recepty i L4). W poczekalni niemal same ciężarówki, więc wyobraźcie sobie to oczekiwanie na swoją kolej przy długim czasie każdej z wizyt. Na szczęście zostałam wywołana jako pierwsza bo chyba też pierwsza zostałam zapisana na tę nieszczęsną 17:30. Dziś miałam jechać na 17:45, ale dzwoniła do mnie pani z recepcji, że mam być na 17:10 więc liczę, że ktoś wypadł i nie będę długo czekać.
Pat1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-26, 15:02   #1502
Krychulec89
Zadomowienie
 
Avatar Krychulec89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Pati do mnie tak zadzwonili żebym była jak najwcześniej i okazało się że do conajmniej 6 pacjentek tak zadzwonili i się tak zgadalysmy pod gabinetem. Suma sumarum wszystkie siedzialysmy i czekalysmy. Byłam wściekła wtedy bo normalnie mogłam przyjechać i tak samo bym weszła do gabinetu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy czyjeś szczęście staje się twoim szczęściem, to jest miłość.
- Lana del Ray
Krychulec89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-26, 15:52   #1503
manka1807
Raczkowanie
 
Avatar manka1807
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 159
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Hej dziewczyny! Ja tez juz po usg, z tym ze uczucia totalnie mieszane. Tzn czlowiek super, tanczyl, kopal i nie mogl 'usiedziec' w jednym miejscu, ale przez to niewiele sie dowiedzielismy... Nie dal sie ani dokladnie zmierzyc, ani tym bardziej zmierzyc sobie przeziernosci karkowej. W zwiazku z tym nie pobrano mi tez krwi do Pappa, ktore mialam miec robione tez dzis Bylam pewna, ze kaza wrocic za kilka godzin albo dni, ale powiedziano mi, ze bede musiala przyjsc za 3 tygodnie na kolejne usg i 'inny test'. Kiedy zapytalam jaki, sonograf powiedziala ze 'taki inny, ktory byl w uzyciu przed pomiarami NT', ale jego sie robi w drugim trymestrze
O badaniach prenatalnych wiem tyle, co przeczytalam w ostatnich tygodniach i dopiero po powrocie do domu dotarlo do mnie, ze chodzilo jej zapewne o test potrojny. Czy mam racje?
Rece mi opadly tak szczerze... Mieszkam w UK od prawie 15 lat i niewiele mnie tu juz dziwi, ale kurcze... Jakos zle sie z tym wszystkim czuje.
I tak mysle, ze moze powinnam pojsc prywatnie i dla swietego spokoju zrobic NIPT? Co myslicie? Wtedy w tydzien mialabym wyniki. A tak... Czekac do 17.12....
Nie spalam od kilku dni zestresowana badaniami, ale nigdy w zyciu nie pomyslalam ze po prostu mi ich nie zrobia...
manka1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-26, 16:36   #1504
Krychulec89
Zadomowienie
 
Avatar Krychulec89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

O rety to rzeczywiście dziwne. Przecież mogliby powtórzyć za kilka dni np. Dziwne... A nie chcesz jeszcze raz pójść?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy czyjeś szczęście staje się twoim szczęściem, to jest miłość.
- Lana del Ray
Krychulec89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-26, 17:08   #1505
manka1807
Raczkowanie
 
Avatar manka1807
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 159
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Zadzwonilam zaraz po powrocie do domu. Nie chca mnie przyjac wczesniej niz za 3 tygodnie. Tutaj usg i wszystkie inne wizyty ciazowe odbywaja sie w szpitalu a nie u ginekologa jak w Polsce. I dopoki ciaza przebiega prawidlowo bede sie widziala albo z technikiem obslugujacym sonograf albo z poloznymi... Wiec nawet nie bardzo jest z kim porozmawiac.
Kliniki prywatne robia tylko USG, ale celowo nazywaja je 'viability' albo 'reassurance', jako ze oprocz bicia serca i ogolnie widocznych spraw nie mowia one nic.
Jedyne testy jakie znalazlam dostepne prywatnie to NIPT, i okazuje sie ze sa nawet odrobine tansze niz w Polsce, wiec powaznie sie zastanawiam. Szczegolnie ze jesli poloznej chodzilo o test potrojny to ma on ile? 50-60% dokladnosci

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

Chyba ze jest jeszcze jakis inny test z krwi po 15 tygodniu o ktorego istnieniu nie pomyslalam? Czytam, ale nie moge nic znalezc.
manka1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-26, 17:47   #1506
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez manka1807 Pokaż wiadomość
Zadzwonilam zaraz po powrocie do domu. Nie chca mnie przyjac wczesniej niz za 3 tygodnie. Tutaj usg i wszystkie inne wizyty ciazowe odbywaja sie w szpitalu a nie u ginekologa jak w Polsce. I dopoki ciaza przebiega prawidlowo bede sie widziala albo z technikiem obslugujacym sonograf albo z poloznymi... Wiec nawet nie bardzo jest z kim porozmawiac.
Kliniki prywatne robia tylko USG, ale celowo nazywaja je 'viability' albo 'reassurance', jako ze oprocz bicia serca i ogolnie widocznych spraw nie mowia one nic.
Jedyne testy jakie znalazlam dostepne prywatnie to NIPT, i okazuje sie ze sa nawet odrobine tansze niz w Polsce, wiec powaznie sie zastanawiam. Szczegolnie ze jesli poloznej chodzilo o test potrojny to ma on ile? 50-60% dokladnosci

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

Chyba ze jest jeszcze jakis inny test z krwi po 15 tygodniu o ktorego istnieniu nie pomyslalam? Czytam, ale nie moge nic znalezc.
A szukalas jakiejs polskiej placowki? Oni na ogol rozumieja nasza potrzebe badan i pomiarow..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

awusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-26, 18:24   #1507
Pat1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 487
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez manka1807 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Ja tez juz po usg, z tym ze uczucia totalnie mieszane. Tzn czlowiek super, tanczyl, kopal i nie mogl 'usiedziec' w jednym miejscu, ale przez to niewiele sie dowiedzielismy... Nie dal sie ani dokladnie zmierzyc, ani tym bardziej zmierzyc sobie przeziernosci karkowej. W zwiazku z tym nie pobrano mi tez krwi do Pappa, ktore mialam miec robione tez dzis Bylam pewna, ze kaza wrocic za kilka godzin albo dni, ale powiedziano mi, ze bede musiala przyjsc za 3 tygodnie na kolejne usg i 'inny test'. Kiedy zapytalam jaki, sonograf powiedziala ze 'taki inny, ktory byl w uzyciu przed pomiarami NT', ale jego sie robi w drugim trymestrze
O badaniach prenatalnych wiem tyle, co przeczytalam w ostatnich tygodniach i dopiero po powrocie do domu dotarlo do mnie, ze chodzilo jej zapewne o test potrojny. Czy mam racje?
Rece mi opadly tak szczerze... Mieszkam w UK od prawie 15 lat i niewiele mnie tu juz dziwi, ale kurcze... Jakos zle sie z tym wszystkim czuje.
I tak mysle, ze moze powinnam pojsc prywatnie i dla swietego spokoju zrobic NIPT? Co myslicie? Wtedy w tydzien mialabym wyniki. A tak... Czekac do 17.12....
Nie spalam od kilku dni zestresowana badaniami, ale nigdy w zyciu nie pomyslalam ze po prostu mi ich nie zrobia...
USG genetyczne I trymestru wykonywane jest od 11 tygodnia do 13 t 6 d ciąży. Dziwne, że Cię "spuścili". Mój bobas bardzo fikał, był źle ułożony i w takiej złej pozycji zasnął. Pani doktor kazała mi iść na spacer i coś zjeść. Po jakiejś godzinie, tego samego dnia badanie zostało ponowione. Słyszałam, że w UK jest bardzo słaba opieka medyczna. Jeśli masz możliwość to poszukaj jakiejś polskiej placówki albo lekarza.

Ja po wizycie u lekarza. Póki co nie mam skierowania do genetyka. Według niego wszystko w normie, ryzyko bardzo podwyższył mój wiek oraz górna granica szerokości NT. Mam naciskać panie w przychodni, gdzie miałam badania prenatalne żeby jak najszybciej dały znać co z wynikami Pappy. Podobno zgodnie z doświadczeniem mojego lekarza wyniki te powinny być do tygodnia, więc mam się nie dać tylko wydzwaniać do tych babek. Najwyżej będą obrażone, trudno. Delikatnie mnie uspokoił, ale tylko tak delikatnie. Coś więcej będę wiedzieć jak będą wyniki

Edytowane przez Pat1988
Czas edycji: 2019-11-26 o 19:06
Pat1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-26, 19:11   #1508
lava_cake
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 354
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez manka1807 Pokaż wiadomość
Zadzwonilam zaraz po powrocie do domu. Nie chca mnie przyjac wczesniej niz za 3 tygodnie. Tutaj usg i wszystkie inne wizyty ciazowe odbywaja sie w szpitalu a nie u ginekologa jak w Polsce. I dopoki ciaza przebiega prawidlowo bede sie widziala albo z technikiem obslugujacym sonograf albo z poloznymi... Wiec nawet nie bardzo jest z kim porozmawiac.
Kliniki prywatne robia tylko USG, ale celowo nazywaja je 'viability' albo 'reassurance', jako ze oprocz bicia serca i ogolnie widocznych spraw nie mowia one nic.
Jedyne testy jakie znalazlam dostepne prywatnie to NIPT, i okazuje sie ze sa nawet odrobine tansze niz w Polsce, wiec powaznie sie zastanawiam. Szczegolnie ze jesli poloznej chodzilo o test potrojny to ma on ile? 50-60% dokladnosci [COLOR="Silver"]
Hej, ja jestem z grudniowych, ale tak podczytuję. Jeżeli mogę coś doradzić, bo też miałam ten skan w UK, chociaż u mnie dziecko było spokojne i dobrze ułożone, to domagaj się ponownego skanu. Uderz do swojej położnej, opowiedz jej, co się stało i ona powinna Cię szybko umówić na kolejny skan albo pokierować Cię, gdzie Ty masz się zgłosić. Słyszłałam o takich sytuacjach jak Twoja i normalnie za dzień, dwa robili drugie podejście.
lava_cake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-26, 19:16   #1509
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Pat1988 Pokaż wiadomość
USG genetyczne I trymestru wykonywane jest od 11 tygodnia do 13 t 6 d ciąży. Dziwne, że Cię "spuścili". Mój bobas bardzo fikał, był źle ułożony i w takiej złej pozycji zasnął. Pani doktor kazała mi iść na spacer i coś zjeść. Po jakiejś godzinie, tego samego dnia badanie zostało ponowione. Słyszałam, że w UK jest bardzo słaba opieka medyczna. Jeśli masz możliwość to poszukaj jakiejś polskiej placówki albo lekarza.

Ja po wizycie u lekarza. Póki co nie mam skierowania do genetyka. Według niego wszystko w normie, ryzyko bardzo podwyższył mój wiek oraz górna granica szerokości NT. Mam naciskać panie w przychodni, gdzie miałam badania prenatalne żeby jak najszybciej dały znać co z wynikami Pappy. Podobno zgodnie z doświadczeniem mojego lekarza wyniki te powinny być do tygodnia, więc mam się nie dać tylko wydzwaniać do tych babek. Najwyżej będą obrażone, trudno. Delikatnie mnie uspokoił, ale tylko tak delikatnie. Coś więcej będę wiedzieć jak będą wyniki


U mnie tez wysoki wiek. Ale lekarz mowil ze wazne jest to badanie krwi. On osobiście z kolega będzie opracowywał moje wyniki. I niby twierdzi ze wiek nie jest kluczowy. Kazdy coś innego mówi.
A z drugiej str ktoś może mieć dobry wiek a zle wyjdzie krew. To w sumie chyba na jedno wychodzi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Ogolnie mowil jeszcze ze ma pacjentki co maja 43lata. Bo teraz wiek jesli chodzi o ciąże sie przesuwa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Tez sie boje tego badania. W żadnej ciąży go nie miałam. Ale i tak nie mam wpływu na wynik. Co ma być to będzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-26, 21:27   #1510
Pat1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 487
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez blondynkapoznan Pokaż wiadomość
U mnie tez wysoki wiek. Ale lekarz mowil ze wazne jest to badanie krwi. On osobiście z kolega będzie opracowywał moje wyniki. I niby twierdzi ze wiek nie jest kluczowy. Kazdy coś innego mówi.
A z drugiej str ktoś może mieć dobry wiek a zle wyjdzie krew. To w sumie chyba na jedno wychodzi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Ogolnie mowil jeszcze ze ma pacjentki co maja 43lata. Bo teraz wiek jesli chodzi o ciąże sie przesuwa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Tez sie boje tego badania. W żadnej ciąży go nie miałam. Ale i tak nie mam wpływu na wynik. Co ma być to będzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie wiem na ile i czy w ogóle wiek podnosi ryzyko przy badaniu krwi, natomiast przy samym USG wiek zdecydowanie podnosi ryzyko. Nie wiem jak to będzie wyglądało przy interpretacji obydwu wyników tj. USG i Pappy łącznie. Doktor pokazywał mi dziś wykres jak po trzydziestce ryzyko idzie fruu do góry. Osobiście uważam, że powinni brać chyba pod uwagę ogólną kondycje organizmu, a nie sam wiek, bo z wszystkich ostatnio przeprowadzonych badań laboratoryjnych wynika, że jestem zdrowsza niż niejedna dwudziestolatka

U mojego dziecia wszystkie organy prawidłowe, przepływy prawidłowe, kość nosowa jest, wymiary odpowiednie, tylko to NT w górnej granicy normy oraz mój wiek i już wychodzi podwyższone ryzyko

Dziś dostałam do wypisania taki test/ankietę mającą na celu zweryfikowanie czy nie mam depresji.
Nie mam

Edytowane przez Pat1988
Czas edycji: 2019-11-26 o 21:31
Pat1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 03:21   #1511
adela50
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 154
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Devileek Pokaż wiadomość
Krychulec ja też ciągle wierzę że będzie wszystko dobrze i tak się nie szczęśliwir znów złożyło z tymi badaniami że tylko strachu Ci narobiło
ja trzymam kciuki , żeby było dobrze

---------- Dopisano o 04:21 ---------- Poprzedni post napisano o 04:02 ----------

Wy tak mówicie,że na wynik Pappy czeka się trochę, a mi wczoraj pobrano krew i go wczoraj otrzymałam. Chyba,że źle mi wykonano badanie o i gin mi o tym wspominała, że takie sytuacje mają miejsce....
adela50 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-27, 06:30   #1512
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez adela50 Pokaż wiadomość
ja trzymam kciuki , żeby było dobrze

---------- Dopisano o 04:21 ---------- Poprzedni post napisano o 04:02 ----------

Wy tak mówicie,że na wynik Pappy czeka się trochę, a mi wczoraj pobrano krew i go wczoraj otrzymałam. Chyba,że źle mi wykonano badanie o i gin mi o tym wspominała, że takie sytuacje mają miejsce....
W poprzedniej miałam jakoś po 2-3 dniach, teraz też lekarz mówił że jakbym się jednak zdecydowała to zrobić te 3 dni przed usg żeby już mieć na usg i od razu wszystko wyliczyć. Pewnie od placówki zależy. Tak jak z betą, ja miałam wynik o 14 przy pobraniu rano, a u dziewczyn czytałam że niektóre czekały nawet 3 dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
annic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 06:46   #1513
Krychulec89
Zadomowienie
 
Avatar Krychulec89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Ale to jest zadziwiające, że niektórzy mogą mieć następnego dnia a inni po 10 dniach roboczych. Nie kumam tego...
A ja do roboty, w poniedziałek genetyk. Będę go błagać o pobranie kosmowki tego samego dnia, myślicie że jest jakaś szansa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy czyjeś szczęście staje się twoim szczęściem, to jest miłość.
- Lana del Ray
Krychulec89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 08:27   #1514
cirro7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 206
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Mnie się wydaje że laboratoria są w stanie wykonać to badanie w ciągu jednego dnia, ale z jakiegoś powodu to odwlekają. Właśnie dostałam mój wynik gdzie data pobrania próbki to 20 listopad a data wykonania badania 26... czekałam tydzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cirro7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 08:37   #1515
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Pat1988 Pokaż wiadomość
Nie wiem na ile i czy w ogóle wiek podnosi ryzyko przy badaniu krwi, natomiast przy samym USG wiek zdecydowanie podnosi ryzyko. Nie wiem jak to będzie wyglądało przy interpretacji obydwu wyników tj. USG i Pappy łącznie. Doktor pokazywał mi dziś wykres jak po trzydziestce ryzyko idzie fruu do góry. Osobiście uważam, że powinni brać chyba pod uwagę ogólną kondycje organizmu, a nie sam wiek, bo z wszystkich ostatnio przeprowadzonych badań laboratoryjnych wynika, że jestem zdrowsza niż niejedna dwudziestolatka

U mojego dziecia wszystkie organy prawidłowe, przepływy prawidłowe, kość nosowa jest, wymiary odpowiednie, tylko to NT w górnej granicy normy oraz mój wiek i już wychodzi podwyższone ryzyko

Dziś dostałam do wypisania taki test/ankietę mającą na celu zweryfikowanie czy nie mam depresji.
Nie mam

Cieszę się, ze wszystko w porządku ) Z tym wiekiem to faktycznie mają poprzestawiane


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 08:41   #1516
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Co do tempa laboratoriów - w piątek miałam pobieraną krew na Nifty, mówili że wyniki będą koło 6.12, a właśnie zadzwonili dzisiaj że już są zdrowy chłopak ️ Więc wygląda na to że po prostu moje dzieci mają te wyższą przezierność karkową i tyle, syn też miał i urodził się zdrowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
annic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 08:53   #1517
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Co do tempa laboratoriów - w piątek miałam pobieraną krew na Nifty, mówili że wyniki będą koło 6.12, a właśnie zadzwonili dzisiaj że już są zdrowy chłopak ️ Więc wygląda na to że po prostu moje dzieci mają te wyższą przezierność karkową i tyle, syn też miał i urodził się zdrowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super

A ja się zastanawiam czy te testy biochemiczne można sobie po prostu zrobić w laboratorium jakimś koło siebie i przynieść wyniki do ginekologa? Z ciekawości zaczęłam sobie sprawdzać i np. w ALAB są dostępne, tylko cena podana jest za wolne HCG (u mnie 90zł) a nie wiadomo jak z tym białkiem PAPP-A. Za to w karcie badania napisany jest czas oczekiwania na wynik - 4 dni.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 09:01   #1518
lubieCie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 926
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Co do tempa laboratoriów - w piątek miałam pobieraną krew na Nifty, mówili że wyniki będą koło 6.12, a właśnie zadzwonili dzisiaj że już są zdrowy chłopak ️ Więc wygląda na to że po prostu moje dzieci mają te wyższą przezierność karkową i tyle, syn też miał i urodził się zdrowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluję super wiadomości

Dzień dobry w środę

dziś o 17 wizyta u mojego gina, ciekawe co on powie na tę tachykardie. Mówił żebym nie szła do tego lekarza na usg bo straszy pacjentki a on poprostu jest dokładny i niebagatelizuje żadnego odchylenia.

Próbuje właśnie zjeść śniadanie, kurczę milion podejść muszę robić bo mnie cały czas mdli w trakcie jedzenia w planach dziś jeszcze zakupy, powoli muszę ogarniać urodziny za tydzień i może pierogi byśmy ulepily z młodą na święta muszę się rozruszać bo tylko siedzę i marudzę jak to jestem zmęczona i jak mi niedobrze
Miłego dnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tylko M.
lubieCie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 09:17   #1519
lavendova28
Raczkowanie
 
Avatar lavendova28
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 392
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Co do tempa laboratoriów - w piątek miałam pobieraną krew na Nifty, mówili że wyniki będą koło 6.12, a właśnie zadzwonili dzisiaj że już są zdrowy chłopak ️ Więc wygląda na to że po prostu moje dzieci mają te wyższą przezierność karkową i tyle, syn też miał i urodził się zdrowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super gratuluję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lavendova28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-27, 09:24   #1520
_Nat_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Nat_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 475
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Co do tempa laboratoriów - w piątek miałam pobieraną krew na Nifty, mówili że wyniki będą koło 6.12, a właśnie zadzwonili dzisiaj że już są zdrowy chłopak ️ Więc wygląda na to że po prostu moje dzieci mają te wyższą przezierność karkową i tyle, syn też miał i urodził się zdrowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cudne wieści, gratulacje!

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Cytat:
Napisane przez lubieCie Pokaż wiadomość
Gratuluję super wiadomości

Dzień dobry w środę

dziś o 17 wizyta u mojego gina, ciekawe co on powie na tę tachykardie. Mówił żebym nie szła do tego lekarza na usg bo straszy pacjentki a on poprostu jest dokładny i niebagatelizuje żadnego odchylenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powodzenia, trzymam kciuki!
_Nat_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 09:38   #1521
cirro7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 206
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Co do tempa laboratoriów - w piątek miałam pobieraną krew na Nifty, mówili że wyniki będą koło 6.12, a właśnie zadzwonili dzisiaj że już są zdrowy chłopak ️ Więc wygląda na to że po prostu moje dzieci mają te wyższą przezierność karkową i tyle, syn też miał i urodził się zdrowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale super wieści, gratulacje

Też byłam zdecydowana na Nifty, ale ze względu na obumarcie jednego z zarodków, mogę go wykonać dopiero za tydzień. I teraz nie wiem, myślę że jeśli po rekalkulacji ryzyk po teście Pappa będzie ok, to chyba oszczędzę sobie tych pieniędzy. Mam na razie tylko gołe wyniki z laboratorium, ale wg uproszczonych kalkulatorów które znalazłam wszystko wygląda optymistycznie...
cirro7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 09:46   #1522
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Co do tempa laboratoriów - w piątek miałam pobieraną krew na Nifty, mówili że wyniki będą koło 6.12, a właśnie zadzwonili dzisiaj że już są zdrowy chłopak ️ Więc wygląda na to że po prostu moje dzieci mają te wyższą przezierność karkową i tyle, syn też miał i urodził się zdrowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Super wieści kochana. Gratuluje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 10:08   #1523
mancia9301
Rozeznanie
 
Avatar mancia9301
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 875
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Kupilam dzis wozek.... a szukalam w komisie alby xd bebetto luca za 280 zl. Idealny stan,tylko do przeprania.

Taki,ciut jasniejsza szarosc
https://m.ceneo.pl/19679855;pla?se=Y..._wcB#tab=click

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
mancia9301 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 10:29   #1524
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez mancia9301 Pokaż wiadomość
Kupilam dzis wozek.... a szukalam w komisie alby xd bebetto luca za 280 zl. Idealny stan,tylko do przeprania.

Taki,ciut jasniejsza szarosc
https://m.ceneo.pl/19679855;pla?se=Y..._wcB#tab=click

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Super ci sie udało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Ogólnie tez dużo rzeczy kupiłam .
Poluje na okazje. W piatek mam do kupienia duzo rzeczy na allie. Beda obniżki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 10:31   #1525
cirro7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 206
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez mancia9301 Pokaż wiadomość
Kupilam dzis wozek.... a szukalam w komisie alby xd bebetto luca za 280 zl. Idealny stan,tylko do przeprania.

Taki,ciut jasniejsza szarosc
https://m.ceneo.pl/19679855;pla?se=Y..._wcB#tab=click

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajny, też chce bebetto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cirro7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 10:36   #1526
Pat1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 487
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez adela50 Pokaż wiadomość
ja trzymam kciuki , żeby było dobrze

---------- Dopisano o 04:21 ---------- Poprzedni post napisano o 04:02 ----------

Wy tak mówicie,że na wynik Pappy czeka się trochę, a mi wczoraj pobrano krew i go wczoraj otrzymałam. Chyba,że źle mi wykonano badanie o i gin mi o tym wspominała, że takie sytuacje mają miejsce....
Wiesz co, to chyba zależy od przychodni i jej organizacji. Na dokumentach mam wpisany termin konsultacji wyników Pappy 7 dni od daty pobrania krwi (tylko w moim przypadku lekarka jest wtedy nieobecna), a panie w rejestracji fuczą, że jak dobrze pójdzie to wynik będzie za półtora tygodnia (od jutra zaczynam tam regularnie wydzwaniać) Mój lekarz prowadzący, z którym wczoraj rozmawiałam mówił, że z jego doświadczenia wynika, że te wyniki powinny być maksymalnie do tygodnia. Więc może jest to kwestia tego czy przychodnia to od razu przesyła do analizy czy przechowuje próbki i jak nazbiera ich większą partię to wtedy przesyła ? (nie wiem czy tak się da, no ale skądś się te rozbieżności biorą przecież).

Annic, gratuluję To będziesz mieć gang chłopaków w domu

Lusija ... wynik statystyczny mówi niestety, że nie do końca jest w porządku To lekarz mnie optymistycznie nastawia. Wszystko wyjaśni krew. Wtedy będę wiedziała czy konieczna jest dalsza diagnostyka, ale obstawiam, że pewnie tak, bo z tego co sobie czytam to z tej krwi potrafią cuda wyjść

Zaczynam poważnie zastanawiać się czy też nie kupić używanego wózka. Skoro jest wiele opinii, że gondola służy tylko kilka miesięcy, a spacerówkę i tak każdy woli kupić mniej toporną i lżejszą to coraz bardziej skłaniam się ku tej opcji.

Edytowane przez Pat1988
Czas edycji: 2019-11-27 o 10:41
Pat1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 10:49   #1527
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez mancia9301 Pokaż wiadomość
Kupilam dzis wozek.... a szukalam w komisie alby xd bebetto luca za 280 zl. Idealny stan,tylko do przeprania.

Taki,ciut jasniejsza szarosc
https://m.ceneo.pl/19679855;pla?se=Y..._wcB#tab=click

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ładny 3 w 1 to zły wybor?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Pat1988 Pokaż wiadomość
Wiesz co, to chyba zależy od przychodni i jej organizacji. Na dokumentach mam wpisany termin konsultacji wyników Pappy 7 dni od daty pobrania krwi (tylko w moim przypadku lekarka jest wtedy nieobecna), a panie w rejestracji fuczą, że jak dobrze pójdzie to wynik będzie za półtora tygodnia (od jutra zaczynam tam regularnie wydzwaniać) Mój lekarz prowadzący, z którym wczoraj rozmawiałam mówił, że z jego doświadczenia wynika, że te wyniki powinny być maksymalnie do tygodnia. Więc może jest to kwestia tego czy przychodnia to od razu przesyła do analizy czy przechowuje próbki i jak nazbiera ich większą partię to wtedy przesyła ? (nie wiem czy tak się da, no ale skądś się te rozbieżności biorą przecież).

Annic, gratuluję To będziesz mieć gang chłopaków w domu

Lusija ... wynik statystyczny mówi niestety, że nie do końca jest w porządku To lekarz mnie optymistycznie nastawia. Wszystko wyjaśni krew. Wtedy będę wiedziała czy konieczna jest dalsza diagnostyka, ale obstawiam, że pewnie tak, bo z tego co sobie czytam to z tej krwi potrafią cuda wyjść

Zaczynam poważnie zastanawiać się czy też nie kupić używanego wózka. Skoro jest wiele opinii, że gondola służy tylko kilka miesięcy, a spacerówkę i tak każdy woli kupić mniej toporną i lżejszą to coraz bardziej skłaniam się ku tej opcji.

Czasami mam wrażenie, ze to takie trochę jak wróżenie z fusów... Mam wielką wewnętrzna niechęć co do tych testów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 10:55   #1528
mancia9301
Rozeznanie
 
Avatar mancia9301
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 875
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Ładny 3 w 1 to zły wybor?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------




Czasami mam wrażenie, ze to takie trochę jak wróżenie z fusów... Mam wielką wewnętrzna niechęć co do tych testów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czy zly nie wiem. Fotelik jakby co mam i tak inny. A co do spacerowki to juz zalezy jak co komu pasuje i jak dziecku sie bd podobac. Ja to i tak tyle co do windy,wiec ciezaru nie odczuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
mancia9301 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 11:03   #1529
Devileek
Zakorzenienie
 
Avatar Devileek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 6 653
GG do Devileek
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Ładny 3 w 1 to zły wybor?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------




Czasami mam wrażenie, ze to takie trochę jak wróżenie z fusów... Mam wielką wewnętrzna niechęć co do tych testów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zły jeśli chodzi o fotel do samochodu co reszty to często te wózki są ciężkie no ale za te lżejsze trzeba za to więcej zapłacić


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej kupić jedną drogą rzecz, która ci się podoba,
niż kilka tanich, które podobają ci się tylko trochę 
Devileek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 11:14   #1530
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Co do tempa laboratoriów - w piątek miałam pobieraną krew na Nifty, mówili że wyniki będą koło 6.12, a właśnie zadzwonili dzisiaj że już są zdrowy chłopak ️ Więc wygląda na to że po prostu moje dzieci mają te wyższą przezierność karkową i tyle, syn też miał i urodził się zdrowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje!
Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Ładny 3 w 1 to zły wybor?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------




Czasami mam wrażenie, ze to takie trochę jak wróżenie z fusów... Mam wielką wewnętrzna niechęć co do tych testów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zly ze wzgledu na fotelik, bo one na ogol nie maja zadnych testow. Ja ogolnie nie polecam, bo ciezkie jak czolg, ani tym manewrowac w sklepie ani podbijac na drodze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

awusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-23 21:36:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:42.