Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4 - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-03, 07:56   #2611
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Margosia
U Ciebie dzisiaj w nocy w końcu jak w normalnej rodzinie z niemowlakiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wolałabym nie dostapic tego zaszczytu
Za to zrobiliśmy wagary bo Mały odsypiał noc i nie miałam serca go budzić
Teraz odsypia Mała
Ja jestem następna w kolejnosci

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 09:35   #2612
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Laura biorę wierzgolca, lubię wyzwania
Mam tą chustę. Trochę materiał twardy, ale nie znam się, nie wiem czy tak ma być, czy to kwestia Lidla ...znaczy się marki. No i jak wszystkie materiały Lidla - śmierdzi. I tu mogę przybić piątkę z Fubizką, bo nos mam jak pies policyjny ds. narkotyków
Zawiązałam. Jak na pierwszy raz i fakt że jestem totalnym laikiem to mogę stwierdzić że nawet się udało. Dziecko nie wypadło Ale cwane chustoznawczynie na yt robią tutoriale na laleczkach. Operacja na żywym osobniku to totalnie inna sprawa.

Dzień dobry wszystkim!!!20191202_194859.jpeg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 09:38   #2613
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Takie przyszłlościowe



Pozazdroscilismy Wam atrakcji
Od północy co godzinę któreś budziło się z płaczem. Nawet największy, co mu się nie zdarza

O 4 Lala i Średni stwierdzili ze sen jest dla slabych o 4.30 ojciec miał dość i poszedł do pracy
Po piątej udało mi się spacyfikoeac średniego. Lala powoli odlatuje

Witaj nowy, wspaniały dniu

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 06:38 ---------- Poprzedni post napisano o 06:36 ----------

Już ok?Jestem podajnikiem mleka i wyprowadzaczem spacerowym

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
O matko Margosia Ty w końcu przeżyłaś gorsza noc jak się z tym czujesz ?

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Laura biorę wierzgolca, lubię wyzwania
Mam tą chustę. Trochę materiał twardy, ale nie znam się, nie wiem czy tak ma być, czy to kwestia Lidla ...znaczy się marki. No i jak wszystkie materiały Lidla - śmierdzi. I tu mogę przybić piątkę z Fubizką, bo nos mam jak pies policyjny ds. narkotyków
Zawiązałam. Jak na pierwszy raz i fakt że jestem totalnym laikiem to mogę stwierdzić że nawet się udało. Dziecko nie wypadło Ale cwane chustoznawczynie na yt robią tutoriale na laleczkach. Operacja na żywym osobniku to totalnie inna sprawa.

Dzień dobry wszystkim!!!Załącznik 7699695

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Ooo kurde ultra super Ci poszło !
Mała nie alarmowała w czasie wkładania ?

Ja myślałam o chuście ale mój wyjec nie wiem czy będzie z tego zadowolony ale kurde uwięziona jestem z nią jak nic :/

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 09:42   #2614
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Super Ci wyszło! Trochę podociagac i będzie elegancka kieszonka jeśli chcesz ja zmiękczyć to zrób z niej pod stołem hamak dla starszej, pobuja się kilka dni i złamie ta twardość.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 09:48   #2615
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Gdzie kupujecie chusty ,? Skusilabym się ale na jakąś tańsza wersję bo obawiam się że mój cycek może protestować w niej


Ja wczoraj piłam dużo melisy i rumianku i nie wiem czy zbieg okoliczności czy moje dziecko spokojniej dzięki temu spało

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez alexxandra84
Czas edycji: 2019-12-03 o 09:53
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 10:01   #2616
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Gdzie kupujecie chusty ,? Skusilabym się ale na jakąś tańsza wersję bo obawiam się że mój cycek może protestować w niej


Ja wczoraj piłam dużo melisy i rumianku i nie wiem czy zbieg okoliczności czy moje dziecko spokojniej dzięki temu spało

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

Ja swoją pierwszą kupowałam na little frog, drugi gatunek

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

[INDENT[/INDENT]
Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Laura biorę wierzgolca, lubię wyzwania
Mam tą chustę. Trochę materiał twardy, ale nie znam się, nie wiem czy tak ma być, czy to kwestia Lidla ...znaczy się marki. No i jak wszystkie materiały Lidla - śmierdzi. I tu mogę przybić piątkę z Fubizką, bo nos mam jak pies policyjny ds. narkotyków
Zawiązałam. Jak na pierwszy raz i fakt że jestem totalnym laikiem to mogę stwierdzić że nawet się udało. Dziecko nie wypadło Ale cwane chustoznawczynie na yt robią tutoriale na laleczkach. Operacja na żywym osobniku to totalnie inna sprawa.

Dzień dobry wszystkim!!!Załącznik 7699695

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Super Ci to wyszło, ja jakoś nie ogarniam kangurka. Jednak w kieszonkę jest mi łatwiej zamotac
Nowe chusty są twardawe ale wyrobi się dlatego też fajnie upolować używkę, jest już mięciutka
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 10:39   #2617
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
O matko Margosia Ty w końcu przeżyłaś gorsza noc jak się z tym czujesz ?

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------

Ooo kurde ultra super Ci poszło !
Mała nie alarmowała w czasie wkładania ?

Ja myślałam o chuście ale mój wyjec nie wiem czy będzie z tego zadowolony ale kurde uwięziona jestem z nią jak nic :/

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Darła się jak wariat więc odpuściłam ululałam i na półśpiąco ją dopiero zamontowałam. Jak nie śpi to bardzo ciężko zawiązać ze względu na ten opadający łepek. Niemożliwe jest jedną ręką trzymać chuste pod pupą i podtrzymywać głowę. Więc niestety tylko na śpiąco albo z pomocą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-03, 11:16   #2618
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

A skakalas przy bujaniu? W sensie bujania się


Ja pierwsza kupiłam na stronce , a kolejne już używki na grupach na fb.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 11:30   #2619
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
O matko Margosia Ty w końcu przeżyłaś gorsza noc jak się z tym czujesz ?

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------

Ooo kurde ultra super Ci poszło !
Mała nie alarmowała w czasie wkładania ?

Ja myślałam o chuście ale mój wyjec nie wiem czy będzie z tego zadowolony ale kurde uwięziona jestem z nią jak nic :/

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Odespałysmy juz

Chłopaki w tym czasie po cichu! Zbudowali największe klockowe miasto
W nagrodę dostaną kluski leniwe, a nie dlatego, że jesteśmy z Alką leniwe

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 11:39   #2620
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Kurde kiedy Wy wszystko ogarniacie? Jakbym zaliczyła drzemkę to już cały dzień z głowy.

Dzisiaj jajka na śniadanie rozbijalam z małym na rękach. A żeby posmarować chleb masłem położyłam go na blat bo nie chciało mi się iść po bujak

Teraz pojechałam na godzinę do ch bo akurat mąż wpadł do domu, dopiero zasypia od rana, a ja myślę co zrobić w tym czasie . Wieszać pranie, zmienić pościel, podgrzać obiad czy iść na spacer. Po 15:00 jedziemy do przedszkola. I wtedy już koniec dnia dla małego bo starsza wysuwa się na pierwszy plan.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 12:12   #2621
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Kurde kiedy Wy wszystko ogarniacie? Jakbym zaliczyła drzemkę to już cały dzień z głowy.

Dzisiaj jajka na śniadanie rozbijalam z małym na rękach. A żeby posmarować chleb masłem położyłam go na blat bo nie chciało mi się iść po bujak

Teraz pojechałam na godzinę do ch bo akurat mąż wpadł do domu, dopiero zasypia od rana, a ja myślę co zrobić w tym czasie . Wieszać pranie, zmienić pościel, podgrzać obiad czy iść na spacer. Po 15:00 jedziemy do przedszkola. I wtedy już koniec dnia dla małego bo starsza wysuwa się na pierwszy plan.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie ogarniamy. Idziemy na żywioł tak jak Ty

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-03, 13:04   #2622
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Super Ci wyszło! Trochę podociagac i będzie elegancka kieszonka jeśli chcesz ja zmiękczyć to zrób z niej pod stołem hamak dla starszej, pobuja się kilka dni i złamie ta twardość.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zapisuję złote rady doświadczonej koleżanki
Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Laura biorę wierzgolca, lubię wyzwania
Mam tą chustę. Trochę materiał twardy, ale nie znam się, nie wiem czy tak ma być, czy to kwestia Lidla ...znaczy się marki. No i jak wszystkie materiały Lidla - śmierdzi. I tu mogę przybić piątkę z Fubizką, bo nos mam jak pies policyjny ds. narkotyków
Zawiązałam. Jak na pierwszy raz i fakt że jestem totalnym laikiem to mogę stwierdzić że nawet się udało. Dziecko nie wypadło Ale cwane chustoznawczynie na yt robią tutoriale na laleczkach. Operacja na żywym osobniku to totalnie inna sprawa.
Dzień dobry wszystkim!!!Załącznik 7699695
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Fajnie wygląda i tyle z mojej strony, jeśli chodzi o chustową pomoc

My właśnie wróciliśmy do domu. Byłam dziś w pracy w odwiedkach, pokazać małego. Cały czas przespał, a nie było nas 3h!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 13:10   #2623
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

U mnie narazie sprawdza się zasada 2 dni spania i 2 dni darcia. Zdecydowanie dziś dzień płaczu Ciekawe o której pójdziemy spać.
Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Zapisuję złote rady doświadczonej koleżanki

Fajnie wygląda i tyle z mojej strony, jeśli chodzi o chustową pomoc

My właśnie wróciliśmy do domu. Byłam dziś w pracy w odwiedkach, pokazać małego. Cały czas przespał, a nie było nas 3h!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co to za praca?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 13:37   #2624
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Margosia z małą dobrze, nie była sina jak ją budziłam. Ale szczerze to nie są atrakcje na moje nerwy.

Byliśmy u fizjotrapeuty, ocenił, że mała rozwija się prawidłowo i bardzo dobrze w stosunku do wieku. Odgina mocno głowę i nad tym mamy pracować. Możliwe, że to jej prężenie wzięło się z okresu płodowego bo urodziła się dość duża w stosunku do moich gabarytów, więc nie miała za dużo miejsca. No i pilnować, żeby odpuściła stronę preferowaną. Pokazał dużo ćwiczeń, które jej się podobały i niestety na matę bez kontroli jeszcze za wcześnie i chusta też tylko w awaryjnych dla mnie sytuacjach a najlepiej wcale. Na 17 idziemy do neurologa i zobaczymy co on powie. Okazało się, że pan u którego byłam pracuje też w ośrodku wczesnej interwencji do którego idziemy i jest moim sąsiadem, także na fizjoterapię możemy chodzić w ramach spaceru
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 13:52   #2625
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Margosia z małą dobrze, nie była sina jak ją budziłam. Ale szczerze to nie są atrakcje na moje nerwy.



Byliśmy u fizjotrapeuty, ocenił, że mała rozwija się prawidłowo i bardzo dobrze w stosunku do wieku. Odgina mocno głowę i nad tym mamy pracować. Możliwe, że to jej prężenie wzięło się z okresu płodowego bo urodziła się dość duża w stosunku do moich gabarytów, więc nie miała za dużo miejsca. No i pilnować, żeby odpuściła stronę preferowaną. Pokazał dużo ćwiczeń, które jej się podobały i niestety na matę bez kontroli jeszcze za wcześnie i chusta też tylko w awaryjnych dla mnie sytuacjach a najlepiej wcale. Na 17 idziemy do neurologa i zobaczymy co on powie. Okazało się, że pan u którego byłam pracuje też w ośrodku wczesnej interwencji do którego idziemy i jest moim sąsiadem, także na fizjoterapię możemy chodzić w ramach spaceru
Napiszesz o ćwiczeniach więcej? I czemu nie na matę?

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Darła się jak wariat więc odpuściłam ululałam i na półśpiąco ją dopiero zamontowałam. Jak nie śpi to bardzo ciężko zawiązać ze względu na ten opadający łepek. Niemożliwe jest jedną ręką trzymać chuste pod pupą i podtrzymywać głowę. Więc niestety tylko na śpiąco albo z pomocą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślałam, że tylko ja taka nieudolna Tylko wierzgolca nie da się ruszyć, gdy śpi, bo wtedy już nie śpi
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 14:06   #2626
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Mamy ćwiczyć leżenie na brzuszku z moją kontrolą i patrzeniem lekko w dół, bez "zadzierania" głowy. Tak żeby głowa tworzyła jedną linię z pleckami i kręgosłupem a bródka była skierowana do mostka i wzrok trochę w dół. Więc te ćwiczenia najlepiej wychodzą na kolanach albo na krawędzi stołu np. Pod klatkę piersiową mam podkładać dłoń, żeby wykumała, że podnosi się całą klatkę a nie samą główkę i nie wyginała plecków w łuk. No i podparcie ma ładne ale w tym wieku ma się podpierać na przedramionach a nie na samych dłoniach bo na to trochę za wcześnie. Nie podkulać za bardzo miednicy, co mnie zdziwiło, bo całe internety każą podkulać.

Ćwiczeń sporo i ciężko opisać słowami, ale np przetaczanie na nogach rodzica z boku na bok, wodzenie wzrokiem za zabawkami na plecach i na brzuszku, prowokowanie wydłużenia szyi w leżeniu symetrycznym i przyciągania bródki do szyi, ćwiczenia gdzie łapki się spotykają ze sobą, głaskanie rączkami po buzi, odwodzenie nóżek i łączenie stópek, wydłużanie tułowia płaską dłonią podłożoną pod plecki, naprzemienne unoszenie barków, to samo z bioderkami, masowanie plecków płaską dłonią, żeby się rozluźniały.
Jak ssie piąstki to mam pilnować, żeby obie brała do buzi a nie tylko jedną. I nie podchodzić do niej od tyłu, żeby się nie wyginała, ogólnie stymulacja zawsze od przodu. No i w łóżeczku układać główką raz w jedną raz w drugą stronę ale to już robiliśmy. Podnoszenie z podtrzymywaniem główki, mimo, że już trzyma.

Aha i jeszcze jak dalej mi będzie wariować na cycku to mamy iść do neurologopedy (?), żeby ocenił jamę ustną, ale to chyba sobie daruję i poczekam na wizytę w OWI. No chyba, że będą jakieś dramaty.

Edytowane przez Fubizka
Czas edycji: 2019-12-03 o 14:09
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 16:10   #2627
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Ja się zapisałam z małą do fizjo na 16.12chce żeby sprawdził czy nie ma wzmożonego napięcia mięśniowego. Czasem mam takie wrażenie ale mogę się mylić.

Dziś zaczęliśmy ćwiczyć z małą podnoszenie główki ale na piłce dużej. I byłam w szoku bo na niej główkę pięknie wysoko podnosi

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 16:21   #2628
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Moje pierwsze zakupy na alieexpress.. szczerze jestem mega miło zaskoczona jakością i wyglądem. Zdjęcie tego nie oddaje. Chyba południe szperanie po tym sklepie noce z karmieniem będą urozmaicone zakupami
IMG_20191203_171324.jpgIMG_20191203_171237.jpg

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 16:54   #2629
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Moje pierwsze zakupy na alieexpress.. szczerze jestem mega miło zaskoczona jakością i wyglądem. Zdjęcie tego nie oddaje. Chyba południe szperanie po tym sklepie noce z karmieniem będą urozmaicone zakupami
Załącznik 7699719Załącznik 7699720

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Moja siostro astralna tez mi się ten komplet bardzo podoba
Jaki rozmiar brałas?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-03, 17:00   #2630
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Moja siostro astralna tez mi się ten komplet bardzo podoba
Jaki rozmiar brałas?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Hahaha jednak coś nas łączy wzięłam możliwie najmniejszy 6 miesięcy. Będzie jak znalazł na wiosnę ale naprawdę na żywo śliczny wszyscy pod wrażeniem więc moja siostro droga polecam Ci

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 17:13   #2631
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

A mi mojego bobaska szkoda, tak ja katar męczy poinhalowalismy się i teraz śpi mi na klatce piersiowej.


Weszłam sobie na poczekalnie, na kwietniowki, sugar i triss będą mieć dziewczynki

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Odespałysmy juz

Chłopaki w tym czasie po cichu! Zbudowali największe klockowe miasto
W nagrodę dostaną kluski leniwe, a nie dlatego, że jesteśmy z Alką leniwe

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Powinnaś napisać że w nagrodę zrobią sobie leniwe, zdjęcia na FB nie kłamią
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 17:37   #2632
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
A mi mojego bobaska szkoda, tak ja katar męczy poinhalowalismy się i teraz śpi mi na klatce piersiowej.


Weszłam sobie na poczekalnie, na kwietniowki, sugar i triss będą mieć dziewczynki

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------



Powinnaś napisać że w nagrodę zrobią sobie leniwe, zdjęcia na FB nie kłamią
Oj zdrowia!

A dużo ma tego kataru?

Okazało się, że jednak jesteśmy leniwe


Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Hahaha jednak coś nas łączy wzięłam możliwie najmniejszy 6 miesięcy. Będzie jak znalazł na wiosnę ale naprawdę na żywo śliczny wszyscy pod wrażeniem więc moja siostro droga polecam Ci

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Ooo A wygląda na duży

Chłopakom jak brałam rozmiar większe to takie bardzo na styk przychodziły
Patrzyłam też na sukieneczki na lato ale nie wiem czy to dobry pomysł przy raczkowaniu





Malutka już śpi. Chyba mamy skok. Aż trudno uwierzyć, że będzie jeszcze bardziej rozgarnięta
Obróciła się pierwszy raz z brzuszka na plecy i była w takim szoku i żalu, że raczej szybko nie będzie chciała tego powtórzyć



Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 17:50   #2633
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

neurolog na nfz... popatrzyl na dziecko, chwycil za raczki w lezeniu i stwierdzil ze jest zdrowa
wiecej mialam jazdy z ubieraniem, rozbieraniem wkladaniem do fotelika i do auta niz pozytku z tego badania

poszlam do labu po wyniki malej, ktorych oczywiscie nie ma a dziewczynka ktora stala przede mna jak sie okazalo przyszla na badanie na krztusiec
jest mozliwe zebym go przeniosla na dziecko?
czubasek, przechodziliscie krztusiec, wiesz cos o tym?
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 18:04   #2634
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
neurolog na nfz... popatrzyl na dziecko, chwycil za raczki w lezeniu i stwierdzil ze jest zdrowa
wiecej mialam jazdy z ubieraniem, rozbieraniem wkladaniem do fotelika i do auta niz pozytku z tego badania

poszlam do labu po wyniki malej, ktorych oczywiscie nie ma a dziewczynka ktora stala przede mna jak sie okazalo przyszla na badanie na krztusiec
jest mozliwe zebym go przeniosla na dziecko?
czubasek, przechodziliscie krztusiec, wiesz cos o tym?

No u nas albo teściowa przyniosła z domu opieki i młody po szpitalu osłabiony złapał albo złapaliśmy w szpitalu.
Kaszlała mocno przy Tobie? No i pociesze że ja nie złapałam od Wojtka a badałam się i już nie miałam przeciwciał. Także złapanie nie jest takie łatwe i jak piszą.
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 18:22   #2635
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
No u nas albo teściowa przyniosła z domu opieki i młody po szpitalu osłabiony złapał albo złapaliśmy w szpitalu.
Kaszlała mocno przy Tobie? No i pociesze że ja nie złapałam od Wojtka a badałam się i już nie miałam przeciwciał. Także złapanie nie jest takie łatwe i jak piszą.
Nie słyszałam w ogóle, żeby kaszlała. W ogóle nie wyglądała na chorą, skakała po krzesełkach. Czyli teoretycznie jest możliwe przeniesienie przez dorosłego zaszczepionego. Aczkolwiek podejrzewam, że te nasze szczepienia z dzieciństwa to już dawno nieaktualne. No cóż jedyne co mi pozostało, to wykąpałam się od razu po wejściu do domu bez dotykania młodej i wyprałam wszystko co miałam na sobie oprócz butów

A jakie Wojtek miał objawy? Kaszlał?

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------

mp mówi tak:

Za narażone należy uznać osoby, które:

miały bezpośredni kontakt z chorym (spotkanie twarzą w twarz w odległości <1 m) lub z wydzieliną z dróg oddechowych albo śliną chorego
przebywały co najmniej przez godzinę w zamkniętym pomieszczeniu, w bliskiej odległości od objawowego chorego.


Byłam dalej niż metr więc chyba jesteśmy uratowane

WIĘCEJ Z NIĄ NIGDZIE NIE IDĘ! TYLKO NA SPACERY
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 18:22   #2636
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Dlugo utrzymywał mu się kaszel, zaczynał wieczorem i tak do rana ale nie jakoś mega uciążliwe, kilka razy zwymiotował ale myślałam, że to po prostu flegma tak mocno zalega. Byliśmy u kilku pediatrów (na NFZ i prywatnie) i nikt się nie poznał, tylko chcieli ładować antybiotyki w ciemno (żadnego nie podałam, skoro oni sami nie widzą skąd kaszel). Dopiero jak zaczęłam czytać , bo już mnie wkurzało że taka infekcja tak długo się utrzymuje to wpadł mi artykuł o krztuścu i zrobiłam prywatnie badania (no bo przecież NFZ nie refunduje) i wyszedł krztusiec jak malowany. Pojechaliśmy do peidatry z wynikami to w szoku była że dziecko tak "lekko" przeszło. Przeważnie u niemowlakow kończy się szpitalem a tu dzieciak jej gabinet demolował tak energia go roznosiła.
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 18:34   #2637
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Dlugo utrzymywał mu się kaszel, zaczynał wieczorem i tak do rana ale nie jakoś mega uciążliwe, kilka razy zwymiotował ale myślałam, że to po prostu flegma tak mocno zalega. Byliśmy u kilku pediatrów (na NFZ i prywatnie) i nikt się nie poznał, tylko chcieli ładować antybiotyki w ciemno (żadnego nie podałam, skoro oni sami nie widzą skąd kaszel). Dopiero jak zaczęłam czytać , bo już mnie wkurzało że taka infekcja tak długo się utrzymuje to wpadł mi artykuł o krztuścu i zrobiłam prywatnie badania (no bo przecież NFZ nie refunduje) i wyszedł krztusiec jak malowany. Pojechaliśmy do peidatry z wynikami to w szoku była że dziecko tak "lekko" przeszło. Przeważnie u niemowlakow kończy się szpitalem a tu dzieciak jej gabinet demolował tak energia go roznosiła.

wow, podziwiam, że masz taką intuicję i że doprowadziłaś to do końca! dobry pediatra jest naprawdę na wagę złota, ciężko o takiego czasami...
Faktycznie silne dziecko, bo ja już wiele słyszałam historii o krztuśćcu raczej bardzo ciężkich u niemowląt. A btw kiedyś myślałam, że krztuśćca już nie ma dzięki szczepieniom
A teraz (google wiadomo) właśnie przeczytałam, że u niemowląt może przebiegać bez specyficznych objawów i dlatego bywa tak niebezpieczny.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 19:02   #2638
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Ta pediatra u której teraz byliśmy broni się przed podawaniem antybiotyku, wysyła na RTG klatki piersiowej, badania krwi albo wymazy zanim wdroży cięższe leczenie. Dodatkowo emolienty to dla niej cięższy kaliber więc już mi się podoba jej podejście. Tzn mam nadzieję że nie będę musiała jej w ogóle odwiedzać, ja w ogóle jestem człowiekiem o bardzo małym zaufaniu do służby zdrowia mój mąż jeszcze gorszy więc jest ciężko
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 19:06   #2639
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

ja jak sie przekonam do lekarza to ufam. ale tak to mam podobnie jak wy. niestety wynika to z doswiadczen a antybiotyki na byle co (i jeszcze nie wiadomo co) to juz powinno byc karalne w obliczu tego co sie przez takie podejscie dzieje
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 20:01   #2640
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

My mamy fajna pediatrę ale pod względem bycia bezproblemowa. Wszystko da się z nią załatwić. To też moja i męża lekarka.

Jednak do konsultacji mam na osiedlu kuzynkę neonatolog, skrzynkę wina jej wisze, tyle razy mnie uspokoiła odkąd jestem matką no i to psychiczny luz mieć dobrego pediatrę ulice dalej, ufam jej i bardzo się lubimy
Sama jestem po kierunku medycznym,ale jednak z innej bajki.


Byłam z starsza na urodzinach na sali zabaw. Trzy godziny picia kawy z koleżankami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-02 13:59:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:32.