Mamy Marzec 2020 - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-01-27, 16:15   #4741
Agnimay
Raczkowanie
 
Avatar Agnimay
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 287
Dot.: Mamy Marzec 2020

ok to super, też już zacznę ukladać. Wkurzają mnie te wory próżniowe Ale ciesze się, że ogarnęłam większość wcześniej
__________________
Agnimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 19:03   #4742
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość


U moich rodziców w sąsiedztwie taka drobniutka dziewczyna (szczupła, wzrost 150cm w kapeluszu) urodziła dziecko 6,2kg Oczywiście była cesarka ale ogólnie ciekawie to natura "dopasowała"


My mieliśmy i w sumie mamy przy starszaku:
MaxiCosi Cabriofix 0-9kg
Britax Romer Versafix 9-18kg
Britax Romer Kidifix II 15-36kg
Jak się przesiadaliśmy to pasowały po sobie idealnie

Butelka spakowana Laktator chcę też, o ile znajdę po starszym bo za cholerę nie wiem gdzie jest
Coś nie pykło

No tak, dzieci mają różną budowę, więc faktycznie czasem można się przesiąść.

I ja spakowałam butelkę w razie w. Jeszcze muszę laktator upchnąć. Wczoraj go w końcu złożyłam, żeby zobaczyć co i jak i nawet prosto się składa, chociaż na początku nie mogłam ogarnąć
Cytat:
Napisane przez justkonev Pokaż wiadomość
My dla starszej mieliśmy/mamy:
- BeSafe iZi Go 0-13kg
- Jane Gravity 0-18kg
- Britax Romer KidFix 2S 15-36kg
Wszystkie przesiadki między fotelikami były "płynne"

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Wygrałam na licytacji nowiutką torbę do wózka, więc kolejna rzecz do odhaczenia Wyrwałam ją za mniej niż pół ceny
Jeśli dziecko nie było za małe i gotowe na przesiadkę w zapięcie pasem samochodowym to ma sens

Do mnie przemawiają jednak 9-25, bo zawsze to dłużej jazda tyłem
Cytat:
Napisane przez Agnimay Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny! U nas w rodzinie same duze bobasy. Mąż i ja mieliśmy po 4kg Mała na ostatnim usg w 33 tyg ważyla 2kg300g więc nas dogania Pakuje oczywiście małe i większe ciuszki do szpitala, z naciskiem na większe. Niektóre bodziaki w rozmiarze newborn to mam takie małe że prawie jestem pewna, że taka nie będzie.

Do mnie dziś przychodzą zamowienia z resztą dziecięcych rzeczy i już wszystko mamy Teraz tylko wszystko ogarnąć. Układacie już wyprane ubranka w szufladzie? Ja już chyba zacznę pomału... Chyba już się nie zakurzą?
Mam je popakowane w torebki, ale chyba ułożę już na dniach w szufladach ubranka na 56.

Dziewczyny jak to jest z mlekiem modyfikowanym? Tzn jeśli okaże się, że muszę podać, to rodzaj mleka uzgadniam z lekarzem? Rozumiem, że w szpitalu podają jakie mają, ale ewentualnie później?
Już na wszelki wypadek upatrzyłam sobie, które mogłabym podać tylko zastanawiam się, czy to moja decyzja czy nie
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."



Edytowane przez chouette_
Czas edycji: 2020-01-27 o 19:07
chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 19:47   #4743
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Skończyłam dziś prasować
Bardzo mnie boli mięsień zaraz pod biustem. Jest taki napięty od kilku tygodni, jestem tym naprawdę zmęczona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie tak bolało cały zeszły miesiąc. Na początku myślałam, że mi się wpija stalka od biustonosza, ale jednak nawet jak nie nosiłam to bolało, więc to nie to. Teraz już przeszło, bo młody się chyba inaczej poukladal.

Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
O tak, od kilku dni junior tak mnie tłucze po żebrach, albo wnętrznościach, jak w jajniki czy nerki przywali to aż podskakuję z bólu Starszak był bardzo ruchliwy ale nie pamiętam by aż tak było to bolesne, chyba jakiegoś siłacza urodzę.
Ja tak dostaje stopa po zebrach. Aż mnie czasem wygnie w drugą stronę z bólu. Ostatnio też zaczęło się czasem pojawiać takie mega nieprzyjemne kłucie promieniujace mniej więcej od pępka do pachwiny. Chyba w jakiś nerw trafia albo co...

Cytat:
Napisane przez Agnimay Pokaż wiadomość

Do mnie dziś przychodzą zamowienia z resztą dziecięcych rzeczy i już wszystko mamy Teraz tylko wszystko ogarnąć. Układacie już wyprane ubranka w szufladzie? Ja już chyba zacznę pomału... Chyba już się nie zakurzą?
Ja już mam poukładane wszystko po szufladach i szafie. Tylko pod przewijakiem to co zostało jest w workach.



Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość

Dziewczyny jak to jest z mlekiem modyfikowanym? Tzn jeśli okaże się, że muszę podać, to rodzaj mleka uzgadniam z lekarzem? Rozumiem, że w szpitalu podają jakie mają, ale ewentualnie później?
Już na wszelki wypadek upatrzyłam sobie, które mogłabym podać tylko zastanawiam się, czy to moja decyzja czy nie
Wydaje mi się, że to jednak jest Twoja decyzja co chcesz dawać. Lekarz Ci może doradzić jakieś np. jeśli spodziewasz się alergii albo są jakieś problemy.

Ja na mleka na razie nie patrzyłam. Mam nadzieję ogromną, że nie będą potrzebne.

Wyciągnęłam dziś męża do sh, bo chciałam dla niego kupić jakieś koszulki i przy okazji młodemu jakiś jeden sweterek lub bluzę na wczesne lato. Wyszliśmy z bodziakiem z printem pirata, drugim z żółwi ninja, koszula w kratę, dwoma bluzami już na takie dobre 9 m-cy (Bo takie zaje...) i kombinezonem takim wiosennym z uszkami i ogonkiem oczywiście nie ja wybierałam. Ja wzięłam tylko jakieś body i pajaca zapinane od góry do dołu.
Potem gada mi w domu, że to dziecko będzie się mogło 5x dziennie przebierać. A sam mu kupuje...
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 20:14   #4744
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Też liczę na to, że nie będzie potrzebne, ale wolę być przygotowana w razie gdyby trzeba było na szybko kupić
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 20:35   #4745
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Też liczę na to, że nie będzie potrzebne, ale wolę być przygotowana w razie gdyby trzeba było na szybko kupić
Nie kupuj bebilonu beznadziejny sklad. Ja od siebie moge polecic hipp. Gdzies w necie widzialam taka tabelke porownawcza skladow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Mnie tak bolało cały zeszły miesiąc. Na początku myślałam, że mi się wpija stalka od biustonosza, ale jednak nawet jak nie nosiłam to bolało, więc to nie to. Teraz już przeszło, bo młody się chyba inaczej poukladal.



Ja tak dostaje stopa po zebrach. Aż mnie czasem wygnie w drugą stronę z bólu. Ostatnio też zaczęło się czasem pojawiać takie mega nieprzyjemne kłucie promieniujace mniej więcej od pępka do pachwiny. Chyba w jakiś nerw trafia albo co...


Ja już mam poukładane wszystko po szufladach i szafie. Tylko pod przewijakiem to co zostało jest w workach.




Wydaje mi się, że to jednak jest Twoja decyzja co chcesz dawać. Lekarz Ci może doradzić jakieś np. jeśli spodziewasz się alergii albo są jakieś problemy.

Ja na mleka na razie nie patrzyłam. Mam nadzieję ogromną, że nie będą potrzebne.

Wyciągnęłam dziś męża do sh, bo chciałam dla niego kupić jakieś koszulki i przy okazji młodemu jakiś jeden sweterek lub bluzę na wczesne lato. Wyszliśmy z bodziakiem z printem pirata, drugim z żółwi ninja, koszula w kratę, dwoma bluzami już na takie dobre 9 m-cy (Bo takie zaje...) i kombinezonem takim wiosennym z uszkami i ogonkiem oczywiście nie ja wybierałam. Ja wzięłam tylko jakieś body i pajaca zapinane od góry do dołu.
Potem gada mi w domu, że to dziecko będzie się mogło 5x dziennie przebierać. A sam mu kupuje...
Kurde Twoj post mi uswiadomil ze mam ten sam bol i to nie jest zaciasny obwod biustonosza jak dotad myslala....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 20:50   #4746
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Mamy Marzec 2020

Jestem po wizycie. Z przepływami wszystko ok, maly ładnie sie odżywia, wszystko pozamykane,jeszcze z sześć tygodni niech posiedzi

My w weekend jedziemy po mebelki i za dwa tygodnie maz złoży, wtedy zacznę robic pranie i w końcu będę miała gdzie układać
Z apteki zamówiłam ostatnie rzeczy. Aaa no i wózek może już kupimy w weekend.
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 20:59   #4747
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez agulaaaa Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie. Z przepływami wszystko ok, maly ładnie sie odżywia, wszystko pozamykane,jeszcze z sześć tygodni niech posiedzi

My w weekend jedziemy po mebelki i za dwa tygodnie maz złoży, wtedy zacznę robic pranie i w końcu będę miała gdzie układać
Z apteki zamówiłam ostatnie rzeczy. Aaa no i wózek może już kupimy w weekend.
Zdradzisz na jaki model sie zdecydowaliscie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-27, 21:03   #4748
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Nie kupuj bebilonu beznadziejny sklad. Ja od siebie moge polecic hipp. Gdzies w necie widzialam taka tabelke porownawcza skladow.
Na razie nie będę kupować, ale mam na oku w razie potrzeby właśnie Hipp Bio Combiotik lub CapriCare, z tego co poczytałam mają najlepsze składy
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."



Edytowane przez chouette_
Czas edycji: 2020-01-27 o 21:04
chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 21:07   #4749
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Moja szwagierka karmi combiotikiem i sobie go chwali. Mówiła, że składem jest super.
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 21:16   #4750
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Na razie nie będę kupować, ale mam na oku w razie potrzeby właśnie Hipp Bio Combiotik lub CapriCare, z tego co poczytałam mają najlepsze składy
Cc tez slyszalam pozytywne opinnie ale nie probowalam koziego bo ostatecznie hipp nam przypasowal a chyba wiekszosc mlek stosowalam bo mielismy kosmiczne ulewania. W rossmanie masz takie malutkie saszetki hippa jak cos

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 21:19   #4751
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Cc tez slyszalam pozytywne opinnie ale nie probowalam koziego bo ostatecznie hipp nam przypasowal a chyba wiekszosc mlek stosowalam bo mielismy kosmiczne ulewania. W rossmanie masz takie malutkie saszetki hippa jak cos

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo, dobrze wiedzieć, dzięki za informację
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-27, 21:37   #4752
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Zdradzisz na jaki model sie zdecydowaliscie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak na żywo ten Espiro Next okaże się ok to weźmiemy, myślę o modeli Avenue

Ja lewy sutek mam wklęsły i ciekawe jak to będzie z karmieniem u mnie
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 21:45   #4753
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez agulaaaa Pokaż wiadomość
Jak na żywo ten Espiro Next okaże się ok to weźmiemy, myślę o modeli Avenue

Ja lewy sutek mam wklęsły i ciekawe jak to będzie z karmieniem u mnie
Ja jak przed 1 ciaza i w trakcie mialam sutki jakie takie ale mialam to po porodzie mi zanikly... zlosliwosc losu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 22:27   #4754
nadi-a
Raczkowanie
 
Avatar nadi-a
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 495
Dot.: Mamy Marzec 2020

Gdzieś mi dziś mignelo w reklamach na fb takie urządzenie do wyciągania sutkow, działa na zasadzie zasysania 🧐

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"ja nie chcę wiele - Ciebie i zieleń, i żeby wiatr kołysał gałęzie drzew... ja nie chcę wiele, ale nie mniej niż wszystko: Ciebie i zieleń, i żeby listkom akacji było wietrznie, i żeby sercu - bezpiecznie"




narzeczona
nadi-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 22:48   #4755
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez nadi-a Pokaż wiadomość
Gdzieś mi dziś mignelo w reklamach na fb takie urządzenie do wyciągania sutkow, działa na zasadzie zasysania 🧐

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medela ma nakladki formujace sutki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 23:25   #4756
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Mam pokazywali jak sobie poradzić za pomocą obciętej strzykawki. Może brzmi drastycznie, ale podobno działa. Mogę poszukać książeczki, w której chyba to było opisane...
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-28, 07:51   #4757
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak to jest z mlekiem modyfikowanym? Tzn jeśli okaże się, że muszę podać, to rodzaj mleka uzgadniam z lekarzem? Rozumiem, że w szpitalu podają jakie mają, ale ewentualnie później?
Już na wszelki wypadek upatrzyłam sobie, które mogłabym podać tylko zastanawiam się, czy to moja decyzja czy nie
Dajesz jakie chcesz, sama wybierasz Obserwujesz tylko czy się przyjmie (po niektórych dzieci mogą ulewać). U lekarza pytasz o mleko tylko jeśli wyjdą jakieś alergie, nietolerancje itp, wtedy daje się specjalne MM.

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Nie kupuj bebilonu beznadziejny sklad. Ja od siebie moge polecic hipp. Gdzies w necie widzialam taka tabelke porownawcza skladow.
]
A nie Bebiko gorsze (to co jest np. w Biedrze?) Ze swojej strony mogę polecić Bebilon Profutura (ten droższy w jasnych opakowaniach, nie mylić z Pronutra), ma fajny skład bez oleju palmowego i dużo dobrych składników. Bo są dwa Bebilony (ten niebieski zwykły to taki sobie ale bez tragedii). Hipp też fajny ale niestety było po nim dużo ulewania.

Tu jest ciekawa rozpiska na o warto zwrócić uwagę w mleku:
https://polki.pl/rodzina/niemowle,ml...1,artykul.html
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-28, 07:54   #4758
NaOmi85
Rozeznanie
 
Avatar NaOmi85
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Trn
Wiadomości: 621
Dot.: Mamy Marzec 2020

Witajcie. Jakie kocyki wybrałyście dla maluchów? Poratujecie jakimiś opiniami, linkami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NaOmi85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-28, 08:00   #4759
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez NaOmi85 Pokaż wiadomość
Witajcie. Jakie kocyki wybrałyście dla maluchów? Poratujecie jakimiś opiniami, linkami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wzięłam ostatecznie ten bawełniany, urzekł mnie kolor i splot:
https://tinystar.pl/pl/p/Kocyk-bawelniany-W-Mustard/959
Ale mam też po starszaku dwa minky i jakieś polarowe.
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-28, 08:02   #4760
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
U nas też Mam takie znamię (duży owalny pieprzyk) nad kolanem lewej nogi. Mój ojciec ma takie same też na lewej nodze ale nieco wyżej na udzie. Zaś nasz pierwszy synek urodził się też z nim ale w pachwinie lewej nogi. Jestem bardzo ciekawa, czy braciszek też będzie miał
To jest boskie, mój synek ma:
- moje oczy
- uszy męża
- moje usta
- dołek w brodzie po mężu
- mężowe palce u stóp



Fajnie się tak odnajduje podobieństwa
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-28, 08:19   #4761
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cisa dzięki, poczytam
Cytat:
Napisane przez NaOmi85 Pokaż wiadomość
Witajcie. Jakie kocyki wybrałyście dla maluchów? Poratujecie jakimiś opiniami, linkami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupiłam takie dwa:
https://allegro.pl/oferta/womar-zaff...ant=5723108374
https://olatuli.pl/product-pol-1564-...-x-100-cm.html
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-28, 08:57   #4762
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
To jest boskie, mój synek ma:
- moje oczy
- uszy męża
- moje usta
- dołek w brodzie po mężu
- mężowe palce u stóp



Fajnie się tak odnajduje podobieństwa
Nooo Bardzo też fascynują mnie różnice między rodzeństwem, ciekawe jak się u nas będzie jeden synek różnił od drugiego
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-28, 09:10   #4763
nadi-a
Raczkowanie
 
Avatar nadi-a
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 495
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez NaOmi85 Pokaż wiadomość
Witajcie. Jakie kocyki wybrałyście dla maluchów? Poratujecie jakimiś opiniami, linkami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi udało się dorwać takie dwa w tk maxie. Każdy 50zl, 100% bawełna.
Chce jeszcze dokupić jakis większy minky, ale nie mogę się zdecydować co do wzoru

Edit. Nijak nie mogę wgrać zdjęcia. Chodzi o takie dziergane "z dziurkami" oddychające. Biały i niebieski

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"ja nie chcę wiele - Ciebie i zieleń, i żeby wiatr kołysał gałęzie drzew... ja nie chcę wiele, ale nie mniej niż wszystko: Ciebie i zieleń, i żeby listkom akacji było wietrznie, i żeby sercu - bezpiecznie"




narzeczona
nadi-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-28, 09:39   #4764
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez NaOmi85 Pokaż wiadomość
Witajcie. Jakie kocyki wybrałyście dla maluchów? Poratujecie jakimiś opiniami, linkami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam taki bambusowy
https://matuli.pl/pl/p/MEMI%2C-Azuro...RTY-PINK/14350
Po starszaku 50/50 bawełna bambus
https://lepampuch.pl/kocyki-dziane/k...bambus-bawelna
I grubszy pleciony na zimę z wypełnieniem, ale kupowałam już bardzo dawno i nie ma go w ofercie
Ze wszystkich jestem bardzo zadowolona i polecam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-28, 10:06   #4765
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Aha, jeszcze mamy jak coś na upały muślinowy kocyk/otulacz (on jest cienki coś jak tetra). Bardzo polecam bo dzieciaczek czuje, że coś go otula (niektóre nie lubią spać odkryte) a muślin w ogóle nie grzeje
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-28, 13:28   #4766
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Mamy Marzec 2020

U mnie młody już raczej nie kopie, to są ruchy takie przeciąganie sie czy coś w tym stylu. Teraz też bardziej dokucza mi w dolnej części macicy, czasami bardzo nieprzyjemne uczucie. No i nie raz na jakiś nerw mi ucisnie ze zaboli w pachwinie.

Ja rzeczy po wypraniu i wyprasowaniu podzieliłam, większe wpakowalam do worka próżniowego a te mniejsze podzielilam i normalnie w w szufladzie ułożyłam, ale i tak będę je dopiero przenosić do sypialni w przyszłym miesiącu. Musimy zamienić miejscami rzeczy młodego z naszymi

Co do kocyków to my dostaliśmy dwa więc na razie raczej nie mam potrzeby kupowania kolejnych. Jeden większy i cieplejszy, drugi trochę mniejszy.
Adity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-28, 14:51   #4767
nadi-a
Raczkowanie
 
Avatar nadi-a
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 495
Dot.: Mamy Marzec 2020

Pojawiła mi się znowu ta reklama urządzenia do wyciągania sutkow

https://ebiton24.com/korektor-brodaw...ch-assist.html


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"ja nie chcę wiele - Ciebie i zieleń, i żeby wiatr kołysał gałęzie drzew... ja nie chcę wiele, ale nie mniej niż wszystko: Ciebie i zieleń, i żeby listkom akacji było wietrznie, i żeby sercu - bezpiecznie"




narzeczona
nadi-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-28, 14:52   #4768
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
Dajesz jakie chcesz, sama wybierasz Obserwujesz tylko czy się przyjmie (po niektórych dzieci mogą ulewać). U lekarza pytasz o mleko tylko jeśli wyjdą jakieś alergie, nietolerancje itp, wtedy daje się specjalne MM.


A nie Bebiko gorsze (to co jest np. w Biedrze?) Ze swojej strony mogę polecić Bebilon Profutura (ten droższy w jasnych opakowaniach, nie mylić z Pronutra), ma fajny skład bez oleju palmowego i dużo dobrych składników. Bo są dwa Bebilony (ten niebieski zwykły to taki sobie ale bez tragedii). Hipp też fajny ale niestety było po nim dużo ulewania.

Tu jest ciekawa rozpiska na o warto zwrócić uwagę w mleku:
https://polki.pl/rodzina/niemowle,ml...1,artykul.html
Ja stosowalam raczej ha, pepti, na ulewanie te zageszczone ,skonczylismy na nutramigenie ale to bylo dno. Lekarze mi wpierali ze to dobre a dziecko wymiotowalo mi nosem 6 razy na kazde karmienie. No czasem niestety trzeba poeksperymentowac bo niezawsze specjalisci maja racje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-28, 15:16   #4769
justkonev
Zakorzenienie
 
Avatar justkonev
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5 953
Dot.: Mamy Marzec 2020

Co do mm, przy starszej zaczęliśmy od Hipp Bio Combiotik ale córka nie chciała go pic i po tygodniu zmieniliśmy na Bebilon Profutura i tu było już ok.
Teraz zaczniemy od Nan Optipro Plus 1 i zobaczymy co będzie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justkonev jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-28, 15:37   #4770
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Jeśli chodzi o kocyki to ja mam na razie jeden cienki, bawełniany. A w planach (jak tylko zasiade do maszyny) jeden troszkę grubszy bawełniany i jeden bardzo gruby z minky. Jak mi zostanie materiału to jeszcze nad jednym takim średnio grubym pomyślę. Ale nie kupowałam żadnego.

Ja mam cały czas nadzieję, że rozkręce laktacje. A jak nie to będę wtedy myśleć.
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-12 09:37:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:09.