Mamusie styczniowe 2020 cz.2 - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-20, 16:16   #1861
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

My w piatek tez jedziemy do laboratorium na pobieranie krwi i ja juz sie stresuje jak to bedzie i jak Mlody to zniesie.
Musimy zrobic morfologie, zelazo, ferrytyne i wit.D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 16:38   #1862
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Dziewczyny i jeszcze u nas mały sukces wczoraj kąpiel odbyła się bez histerii ale spróbowałam ją pierwszy raz wykąpać na takim leżaczku jak na zdjęciu. Zobaczymy czy tak miło już zostanie, muszę tylko większą wanienkę z piwnicy przywlec.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20200520-173455.jpg (32,4 KB, 31 załadowań)
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 17:20   #1863
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Miniminiv a czemu robicie te badania? Martunia to super, oby to pomogło!

Dziewczyny upieklam ostatnio ciasto pani Walewska, takie z masą budyniową i pianą z białek, zjadłam jeden kawałek jak mieliśmy gości w niedzielę i małemu się znów ulewało. Dzisiaj został jeden mały kawałek to stwierdziłam że zjem, bo nie będę wywalać.. I znów tragedia. Zwraca wszystko, płacze, męczy się.. Przebierałam go chyba cztery razy w ciągu godziny. Ech ja głupia, wiem że mu nie służy, a tu masa budyniowa, może i ta piana z białek.
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 18:39   #1864
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Dzięki dziewczyny. Jednak nie wiadomo czy będziemy jedną dobę czy więcej, pewnie zależy jak wyniki będą wychodzić. Boje się, ale już ochlonelam i chce mieć to za sobą i oby było wszystko dobrze. Pociesza mnie, że ona nie będzie tego pamiętać.

Cytat:
Napisane przez sledziczeek Pokaż wiadomość
Moj maly od wczoraj nakurza obroty. Do tej pory mu sie udawalo tak po raz/dwa dziennie a w pn spal caly dzien co wam pisalam- chyba mial caly dzien aktualizacje systemu I od wczoraj od 5 rano nakurza obroty tak maniakalnie wrecz. Zaczal jeszcze w lozku zanim go na mate polozylam. A dzisiaj to juz w ogole przewrot i steka zeby go spowrotem na plecy. Czy Ja mam caly dzien go tak obracac czy jednak mu sprobowac odwrocic jakos uwage i czyms innym zajac? Bo ile mozna... i to na jedna strone caly czas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Podsuwaj mu zabawki zabawiaj moja od jakiegoś czasu też tak naparza 😂 każde położenie na plecach konczy się na brzuchu. Zazwyczaj też zaraz krzyczy, bo jednak wcale nie chciała 😅 jak już widze, że za dużo to ja zatrzymuje na plecach a jak nie to po prostu co chwilę odwracam.
Na początku jedna strona, później się nauczy na dwie, jeszcze jest czas na razie się nauczył na jedną i korzysta z tego. Na razie pokazuj mu zabawki na dwie strony i zachęcaj też do tej drugiej.

Cytat:
Napisane przez martuniaaa25 Pokaż wiadomość
Dasz radę.Mamy są silne. Ja byłam z moją prawie tydzień (tyle że przed samym koronawirusem) krew pobierana z głowy to ją słyszałam jak ryczała oddawali taką biedną ze łzami w oczkach ale moment i już było wszystko dobrze. Wiesz moja też coś miała z tą wątrobą tzn enzymy jej wychodziły podwyższone robili jej USG itd ale było wszystko ok, gastrolog mówiła że może to być spowodowane infekcją (wtedy tego wirusa RSV miała) i ok trzy tygodnie po szpitalu miałyśmy to sprawdzić tyle że zaczęła się pandemia i wszystko odwołane. Sama jestem ciekawa jak teraz te wyniki ale tak jak mówisz w ogóle nie widać żeby jej coś dolegało.
U nas też USG było ok, mocz morfologia też. Nie wiadomo skąd to. Objawów zero. U was rzeczywiście może być po tym wirusie, ale już bym skontrolowała na Twoim miejscu, najlepiej w tym samym laboratorium co poprzednio.

Cytat:
Napisane przez martuniaaa25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny i jeszcze u nas mały sukces wczoraj kąpiel odbyła się bez histerii ale spróbowałam ją pierwszy raz wykąpać na takim leżaczku jak na zdjęciu. Zobaczymy czy tak miło już zostanie, muszę tylko większą wanienkę z piwnicy przywlec.
Super!! Przekonała się
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 18:45   #1865
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Moja to dalej nie chce się obracać. Ale polubiła w końcu leżenie na brzuchu. I potrafi zrobić awanturę jak jej się nie uda obrócić, że chce na brzuch 🤣

Dzisiaj miała super dzień, jak nie ona. Dwie drzemki na dworze po 1,5 godziny i jedna półgodzinna w domu. Przez to że wyspana to od razu lepszy humor. Szkoda, że codziennie tak nie jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 19:45   #1866
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez MagJa123 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny. Jednak nie wiadomo czy będziemy jedną dobę czy więcej, pewnie zależy jak wyniki będą wychodzić. Boje się, ale już ochlonelam i chce mieć to za sobą i oby było wszystko dobrze. Pociesza mnie, że ona nie będzie tego pamiętać.



Podsuwaj mu zabawki zabawiaj moja od jakiegoś czasu też tak naparza 😂 każde położenie na plecach konczy się na brzuchu. Zazwyczaj też zaraz krzyczy, bo jednak wcale nie chciała 😅 jak już widze, że za dużo to ja zatrzymuje na plecach a jak nie to po prostu co chwilę odwracam.
Na początku jedna strona, później się nauczy na dwie, jeszcze jest czas na razie się nauczył na jedną i korzysta z tego. Na razie pokazuj mu zabawki na dwie strony i zachęcaj też do tej drugiej.



U nas też USG było ok, mocz morfologia też. Nie wiadomo skąd to. Objawów zero. U was rzeczywiście może być po tym wirusie, ale już bym skontrolowała na Twoim miejscu, najlepiej w tym samym laboratorium co poprzednio.



Super!! Przekonała się
Tak będziemy kontrolować tylko ta gastrolog jeszcze nie przyjmuje mam się dowiadywać co jakiś czas.
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 19:52   #1867
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez verna_ Pokaż wiadomość
Miniminiv a czemu robicie te badania? Martunia to super, oby to pomogło!

Dziewczyny upieklam ostatnio ciasto pani Walewska, takie z masą budyniową i pianą z białek, zjadłam jeden kawałek jak mieliśmy gości w niedzielę i małemu się znów ulewało. Dzisiaj został jeden mały kawałek to stwierdziłam że zjem, bo nie będę wywalać.. I znów tragedia. Zwraca wszystko, płacze, męczy się.. Przebierałam go chyba cztery razy w ciągu godziny. Ech ja głupia, wiem że mu nie służy, a tu masa budyniowa, może i ta piana z białek.

Mieliśmy konflikt grup krwi po urodzeniu i takie dzieciaki mają większą tendencję do anemii i niższego poziomu żelaza, trzeba to kontrolować raz na jakiś czas.

Myślisz, że to może być alergia na bmk?


Mój to chyba zapomniał jak się obracać na brzuch, wczoraj i dzisiaj w ogóle nie próbował nawet. Ale położony na brzuchu chętnie leży.
I udają nam się spacery w wózku - musi być najedzony, wyspany i w dobrym humorze. Plus jakaś zabawka do rączki i można troszkę pochodzić.
A wczoraj wsadziłam go w chustę i poszłam na zakupy do lumpka. Ale mi tego brakowało...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez miniminiv
Czas edycji: 2020-05-20 o 19:55
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-20, 20:00   #1868
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

U nas byly dwa obroty na brzuch pare dni temu i od tego czasu tez jej sie nie chce a bardzo lubi lezec na brzuchu i nawet sporo wytrzymuje w takiej pozycji.
Na razie wiec dalej tylko obroty na boki. Za bardzo tez wygina wtedy glowe do tylu zamiast ja podniesc i sie przekrecic.

Zrobilam dzis grobowiec prawie w sypialni na noc. Zobaczymy czy to cos da w kwestii pobudek o 5

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 20:19   #1869
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
U nas byly dwa obroty na brzuch pare dni temu i od tego czasu tez jej sie nie chce a bardzo lubi lezec na brzuchu i nawet sporo wytrzymuje w takiej pozycji.
Na razie wiec dalej tylko obroty na boki. Za bardzo tez wygina wtedy glowe do tylu zamiast ja podniesc i sie przekrecic.

Zrobilam dzis grobowiec prawie w sypialni na noc. Zobaczymy czy to cos da w kwestii pobudek o 5

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
😄😄😄 To daj znać czy to pomogło.
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 20:30   #1870
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

My mamy zasłonięte rolety i mały najwcześniej wstaje o 7, ale to rzadko.. Z reguły po 8 ale myślę że to po prostu dlatego że lubi spać jak rodzice



Tak, u nas to na pewno alergia na bmk. Odliczam z nadzieją że mu to szybko minie. Marzą mi się pierogi ruskie, serniczek..
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 20:45   #1871
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez verna_ Pokaż wiadomość
My mamy zasłonięte rolety i mały najwcześniej wstaje o 7, ale to rzadko.. Z reguły po 8 ale myślę że to po prostu dlatego że lubi spać jak rodzice



Tak, u nas to na pewno alergia na bmk. Odliczam z nadzieją że mu to szybko minie. Marzą mi się pierogi ruskie, serniczek..
Moja też na ten moment nie wstaje o świcie,w sypialni dość ciemno ale nie grobownia 😄 Oby to jednak też był śpioch po mamusi 😄
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-20, 21:22   #1872
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez martuniaaa25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny i jeszcze u nas mały sukces wczoraj kąpiel odbyła się bez histerii ale spróbowałam ją pierwszy raz wykąpać na takim leżaczku jak na zdjęciu. Zobaczymy czy tak miło już zostanie, muszę tylko większą wanienkę z piwnicy przywlec.
To jestem w szoku ze sie zmiescila My mamy taki lezaczek i uzylismy zaledwie kilka razy przy paru pierwszych kąpielach kiedy byla jeszcze taka malutka... Teraz chyba by sie jej tyłek juz w tym nie zmiescil ��

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Inevera123 Pokaż wiadomość
Moja to dalej nie chce się obracać. Ale polubiła w końcu leżenie na brzuchu. I potrafi zrobić awanturę jak jej się nie uda obrócić, że chce na brzuch ��

Dzisiaj miała super dzień, jak nie ona. Dwie drzemki na dworze po 1,5 godziny i jedna półgodzinna w domu. Przez to że wyspana to od razu lepszy humor. Szkoda, że codziennie tak nie jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja tez sie nie obraca sama ... Cos tam lekko probuje na miekkim podłożu (lozko) ale bez mojej pomocy nie da rady. A na macie to nawet nie probuje.

Ja od wczoraj na diecie bez bmk. Nie mam juz pomyslow na te skorne problemy, nic nie pomoglo do tej pory. Chyba zapisze sie gdzies do dermatologa choc pewnie uslysze to samo... Da sie to jakos sprawdzić z krwi czy to faktycznie alergia bmk? Czy tylko dieta i obserwacja?

Edytowane przez Rose08
Czas edycji: 2020-05-20 o 21:26
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 22:03   #1873
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
To jestem w szoku ze sie zmiescila My mamy taki lezaczek i uzylismy zaledwie kilka razy przy paru pierwszych kąpielach kiedy byla jeszcze taka malutka... Teraz chyba by sie jej tyłek juz w tym nie zmiescil ��

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------



Moja tez sie nie obraca sama ... Cos tam lekko probuje na miekkim podłożu (lozko) ale bez mojej pomocy nie da rady. A na macie to nawet nie probuje.

Ja od wczoraj na diecie bez bmk. Nie mam juz pomyslow na te skorne problemy, nic nie pomoglo do tej pory. Chyba zapisze sie gdzies do dermatologa choc pewnie uslysze to samo... Da sie to jakos sprawdzić z krwi czy to faktycznie alergia bmk? Czy tylko dieta i obserwacja?
Dieta i obserwacja. Takim maluchom testów się nie robi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 22:11   #1874
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
To jestem w szoku ze sie zmiescila My mamy taki lezaczek i uzylismy zaledwie kilka razy przy paru pierwszych kąpielach kiedy byla jeszcze taka malutka... Teraz chyba by sie jej tyłek juz w tym nie zmiescil ��

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------



Moja tez sie nie obraca sama ... Cos tam lekko probuje na miekkim podłożu (lozko) ale bez mojej pomocy nie da rady. A na macie to nawet nie probuje.

Ja od wczoraj na diecie bez bmk. Nie mam juz pomyslow na te skorne problemy, nic nie pomoglo do tej pory. Chyba zapisze sie gdzies do dermatologa choc pewnie uslysze to samo... Da sie to jakos sprawdzić z krwi czy to faktycznie alergia bmk? Czy tylko dieta i obserwacja?
Hehe mieści się na leżaczku nawet spoko tylko ogólnie w wanience mało miejsca miałam małe pole manewru 😄 Dlatego muszę tą większą przynieść.
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 23:41   #1875
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
U nas byly dwa obroty na brzuch pare dni temu i od tego czasu tez jej sie nie chce a bardzo lubi lezec na brzuchu i nawet sporo wytrzymuje w takiej pozycji.
Na razie wiec dalej tylko obroty na boki. Za bardzo tez wygina wtedy glowe do tylu zamiast ja podniesc i sie przekrecic.

Zrobilam dzis grobowiec prawie w sypialni na noc. Zobaczymy czy to cos da w kwestii pobudek o 5

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Moj tez tak robil, nawet mialam juz umawiac wizyte lekarska bo myslalam ze cos z napieciem ale w ciagu tygodnia/dwoch ogarnal i juz nie odgina. Troche mu pomagalam pokazujac/naprowadzajac na prawidlowa pozycje

Dziewczyny jak sie bawicie z dziecmi? Moj siedzi grzecznie tylko w lezaczku albo wozku ale wkladam go na max godzine dziennie do lezaczka i to na 3 raty bo to przeciez za dlugo. Mam mate zwykla, mate wodna, gryzaczki, piszczalki, oballa, jakies inne zabawki, baby gym, ksiazeczki ale ostatnio musze ciagle z nim byc bo jak tylko na krok odejde to robi przewrotke i steka juz mi brak pomyslow zeby go zajac a wydaje mi sie ze ciagle to samo robimy i moze on sie nudzi. Nie dam rady go nosic po domu tez caly dzien, on juz wazy 8,5kilo...

Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015

Edytowane przez sledziczeek
Czas edycji: 2020-05-20 o 23:46
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 02:06   #1876
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Mój lubi jak mu się śpiewa - leży w łóżeczku albo na macie, włączam muzykę (mam wykupioną aplikację Pomelody) i słuchamy, ja śpiewam.
Oglądamy karty i książeczki kontrastowe/z ogonkami - opowiadam mu o każdym obrazku, wydaję dźwięki poszczególnych zwierząt - chyba ulubiony jest konik

No a najlepsza zabawa to zabawa pieluszką - jak tylko się zbliżam z tetrą to jest pisk - robimy akuku! „Nie ma... nie ma... jest!” - przykrywam i odkrywam mu buźkę a jak łapie za pieluszkę to się delikatnie siłujemy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 06:16   #1877
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Ja jestem wyrodna matka i mi się bawić nie chce Pomacham czasem jakąś zabawkę. Ale rodzeństwo wygłupia się z małą, gada do niej, pokazuje różne rzeczy. Więc nudno nie ma. No i wszyscy śpiewamy jak szaleni

Zrobiła się u nas nowa poranna tradycja. Poranek bez obsranego pajaca to poranek stracony 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 06:47   #1878
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Cool Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Inevera123 Pokaż wiadomość
Ja jestem wyrodna matka i mi się bawić nie chce Pomacham czasem jakąś zabawkę. Ale rodzeństwo wygłupia się z małą, gada do niej, pokazuje różne rzeczy. Więc nudno nie ma. No i wszyscy śpiewamy jak szaleni

Zrobiła się u nas nowa poranna tradycja. Poranek bez obsranego pajaca to poranek stracony ��

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak dobrze że to napisałaś...��Bo już też miałam wyrzuty sumienia. Coś tam czasem z nią kombinuję, każdego dnia coś ale jak czytam dziewczyny to to jest nic �� Na szczęście też nadrabia jej tata i babcia, a babcia też najwięcej śpiewa różne cuda ��

A o ja z tych super kup nie potrafię doprać �� Macie jakieś sposoby? To mydełko z Roosmanna do końca rady nie daje.

Edytowane przez martuniaaa25
Czas edycji: 2020-05-21 o 06:51
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 06:48   #1879
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Inevera my tez mieliśmy takie poranki przed zmianą rozmiaru pampersów 😂 i zawsze że strachem patrzyłam jak wyglądają plecy co do testów to ostatnio widziałam ogłoszenie, że robią panele alergologiczne z krwi niemowlętom. Nie wiem na ile to się sprawdza. Sama sobie zrobiłam jeden taki panel i nic mi nie wyszło, a wiem że reaguję na takie produkty.

Co do zabawy to po moim śniadaniu jak mały leży na macie zawsze śpiewamy kilka piosenek. Ja wyję, a on się cieszy 😉 a tak to to albo czytamy książki albo bawimy się w nie ma nie ma.. Jest. Albo jakieś takie rozmowy i ćwiczenia literkowe. Bawią go niektóre wypowiadane przeze mnie litery. Więcej zabaw nie mamy.
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-21, 07:19   #1880
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez verna_ Pokaż wiadomość
Inevera my tez mieliśmy takie poranki przed zmianą rozmiaru pampersów i zawsze że strachem patrzyłam jak wyglądają plecy co do testów to ostatnio widziałam ogłoszenie, że robią panele alergologiczne z krwi niemowlętom. Nie wiem na ile to się sprawdza. Sama sobie zrobiłam jeden taki panel i nic mi nie wyszło, a wiem że reaguję na takie produkty.

Co do zabawy to po moim śniadaniu jak mały leży na macie zawsze śpiewamy kilka piosenek. Ja wyję, a on się cieszy a tak to to albo czytamy książki albo bawimy się w nie ma nie ma.. Jest. Albo jakieś takie rozmowy i ćwiczenia literkowe. Bawią go niektóre wypowiadane przeze mnie litery. Więcej zabaw nie mamy.
Moja ma dobre pampersy. Tego akurat jestem pewna. Ostatnio ma luźniejsze kupy. Niby takie na zęby, bo produkuje też hektolitry śliny. Ale zębów nie czuć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 07:28   #1881
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez martuniaaa25 Pokaż wiadomość
To daj znać czy to pomogło.
Troche pomoglo, pobudka o 6
Oczywiscie byly tez w nocy karmienia.
No ale 6 zawsze lepiej niz 5.

Moja prawie caly dzien lezy na macie. Bawi sie sama albo ja ja zabawiam zabawkami. Z pielucha tez sie bawimy. W lezaczku teraz nie chce lezec bo duzo sie rusza no a tam jest skrepowana.

A a propos kup to Wasze dzieci na kp czesto robia? U nas to sie zdarza rzadko, raz na tydzien, na 5 dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 07:46   #1882
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

U nas kilka na dzien. Zwykle 2-3, ostatnie 2dni to nawet 5-6. Od zawsze takie bardzo luzne. Nigdy nie wiem czy to dobrze. Smialam sie kiedys z matek rozmawiajcych o kupach a teraz sama googluje 🙄
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 07:50   #1883
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
U nas kilka na dzien. Zwykle 2-3, ostatnie 2dni to nawet 5-6. Od zawsze takie bardzo luzne. Nigdy nie wiem czy to dobrze. Smialam sie kiedys z matek rozmawiajcych o kupach a teraz sama googluje 🙄
U nas identycznie. Długo były 2, od kilku dni ok 5. Zawsze rzadkie 🤷
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 07:55   #1884
Maziula2020
Raczkowanie
 
Avatar Maziula2020
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 236
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Troche pomoglo, pobudka o 6
Oczywiscie byly tez w nocy karmienia.
No ale 6 zawsze lepiej niz 5.

Moja prawie caly dzien lezy na macie. Bawi sie sama albo ja ja zabawiam zabawkami. Z pielucha tez sie bawimy. W lezaczku teraz nie chce lezec bo duzo sie rusza no a tam jest skrepowana.

A a propos kup to Wasze dzieci na kp czesto robia? U nas to sie zdarza rzadko, raz na tydzien, na 5 dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas raz na dzień lub dwa dni ale jest duuużo

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Maziula2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 07:55   #1885
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

A u nas zawsze były 2-3, a przedwczoraj jedna, wczoraj wcale... A na zęby to jest więcej czy może być mniej?
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 08:12   #1886
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Mojemu sie jeszcze nie zdarzyl dzien bez kupy. Zawsze sa minimum 3, czasami i 5...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 09:30   #1887
Angelika1237
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 517
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

U nas tez 3 kupy to minimum przeważnie koło 5


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Angelika1237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 09:57   #1888
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Nam się też nie zdarzyło wcześniej i dlatego teraz z niepokojem oczekuję. Może to związane z ząbkowaniem?
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 10:07   #1889
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

U nas czasami jedna na kilka dni, czasami kilka dziennie. Póki brzuszek nie boli, nie jest twardy, to olewam.

Jeny... Jak fajnie wyjść bez dziecka do sklepu. Usypiam rano małą, zostawiam wszystkich z moimi rodzicami i lecę do Pepco 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 11:29   #1890
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Hmm to moja juz dlugo tych kup codziennie nie robi. Ale brzuch nie jest wzdety ani twardy.
Za to gazy sa na porzadku dziennym

A w nocy zmieniacie pieluchy czesto?
Ja sprawdzam przy kazdym karmieniu. I niby czasem widze ze sucha a kolo 5 okazuje sie ze jest juz przesikana
Wiec jednak staram sie zmienic mimo wszystko tak jak sie obudzi na karmienie w okolicy 3.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-09 07:47:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:01.