Listopadówki 2020 - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-07-13, 10:37   #3211
CleoOo
Wtajemniczenie
 
Avatar CleoOo
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 840
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez _Aura_ Pokaż wiadomość
A te czopki to od lekarza ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lekarz mi je polecił albo lewatywe, mi bardzo pomogły a strasznie się męczyłam
CleoOo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 10:40   #3212
malgochaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 144
Dot.: Listopadówki 2020

Hej, ja już po połówkowym będzie dziewczynka
Generalnie wszystko jest dobrze, tylko wyszło że kość nosowa jest troszkę za krótka co może wskazywać na zespół dawna, ale gin stwierdziła że wszystko pozostałe jest w normie więc to raczej tylko mały nosek i nic więcej.
Mogę dla spokoju zrobić badanie wolnego płodowego dna, ale cena tego badania powala... robiła je któraś z Was?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malgochaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 10:45   #3213
asia1905
Zakorzenienie
 
Avatar asia1905
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 261
Dot.: Listopadówki 2020

Malgochaa ja nie robilam. A robiłaś test pappa w 1 trymestrze?

Ja odkąd biorę witaminy bez żelaza nie mam żadnego problemu z wyproznianiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia1905 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 10:48   #3214
malgochaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 144
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez asia1905 Pokaż wiadomość
Malgochaa ja nie robilam. A robiłaś test pappa w 1 trymestrze?

Ja odkąd biorę witaminy bez żelaza nie mam żadnego problemu z wyproznianiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Robiłam test pappa i wyniki wyszly w porządku, dlatego tez gin stwierdziła że to prawdopodobnie nic nie znaczy, ale powiedziała że jak chce być pewna no to można zrobić badania...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malgochaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 11:09   #3215
zaczarowana_panna
Zadomowienie
 
Avatar zaczarowana_panna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 603
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez malgochaa Pokaż wiadomość
Hej, ja już po połówkowym będzie dziewczynka
Generalnie wszystko jest dobrze, tylko wyszło że kość nosowa jest troszkę za krótka co może wskazywać na zespół dawna, ale gin stwierdziła że wszystko pozostałe jest w normie więc to raczej tylko mały nosek i nic więcej.
Mogę dla spokoju zrobić badanie wolnego płodowego dna, ale cena tego badania powala... robiła je któraś z Was?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie robiłam. I szczerze nie wiem co ci doradzić, to tylko jeden mały parametr z wielu do oceny. A wszystko do tej pory było w porządku. Ale jeżeli do końca ciąży masz myśleć o tym, czy dziecko jest napewno zdrowe, to bym odżalowała te 2 tysiaki i sprawdziła. Albo przed tym poszłabym jeszcze do innego lekarza na usg.

Z domowych sposobów na zaparcia polecam jedzenie kiwi (chociaż o tej porze roku to mało smaczne) oraz śliwki suszone. Wieczorem zalewalam gorąca woda parę śliwek, rano piłam na czczo.

Co do brzucha, masakra, też już mam duży... A widzę po zdjęciach jak to było na końcówce poprzedniej ciąży. najpierw wchodził brzuch, brzuch, brzuch, a dopiero potem ja.... oczywiście, niektórzy nie omieszkali mnie informować o tym, że mam duży brzuch. Jakbym sama nie wiedziała. Strasznie mnie denerwowaly takie komentarze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zaczarowana_panna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 11:14   #3216
car00lina
Zakorzenienie
 
Avatar car00lina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: StW
Wiadomości: 3 313
Dot.: Listopadówki 2020

Hej. Moje bobo tak szaleje, ze cały brzuch skacze strasznie się chyba kręci bo raz czuje niziutko a raz aż koło żeber, aż się zastanawiam dlaczego tak wysoko. Brzuch mam ogromny, wszyscy myślą, że zaraz rodzę 🤣 mama az mnie pytała kiedy mam usg bo wygląda jakby na wcześniejszym się drugi bobas schował

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
car00lina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 11:26   #3217
CleoOo
Wtajemniczenie
 
Avatar CleoOo
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 840
Dot.: Listopadówki 2020

wiecie co, mnie denerwują niektóre komentarze odnośnie ciężarnych. Ostatnio na imprezie rodzinnej ciotka 'ooo, widze że Ci się już troche w tej ciąży przytyło', eeemm? 5kg na 6mc to chyba nie jest dużo....
albo ostatnio bylam w labie na badaniach, oczywiście kobiety w ciąży bez kolejki, mi się bardzo śpieszyło, kolejka duża a ja byłam tylko mocz do badań zostawić, przeprosiłam Pana co miał wejść i weszłam przed nim dosłownie na sekunde, to usłyszalam od starszych dziadków takie komentarze że żałowałam że już nie poczekałam
CleoOo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-13, 11:53   #3218
Kusia9
Raczkowanie
 
Avatar Kusia9
 
Zarejestrowany: 2020-03
Lokalizacja: Łódż
Wiadomości: 151
Dot.: Listopadówki 2020

Aura
Tak można dodac do owsianki, albo zagotowac wode i zalac i poczekac na gluta i np zmiksować z owocami np truskawkami i wtedy wychodzi taki domowy kisiel ;D

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Cytat:
Napisane przez malgochaa Pokaż wiadomość
Hej, ja już po połówkowym będzie dziewczynka
Generalnie wszystko jest dobrze, tylko wyszło że kość nosowa jest troszkę za krótka co może wskazywać na zespół dawna, ale gin stwierdziła że wszystko pozostałe jest w normie więc to raczej tylko mały nosek i nic więcej.
Mogę dla spokoju zrobić badanie wolnego płodowego dna, ale cena tego badania powala... robiła je któraś z Was?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje, myślę, ze skoro lekarka mówi, ze nie ma sie czym przejmować to bedzie ok, ale ja to jestem panikara i pewnie bym sprawdziła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Kusia9
Czas edycji: 2020-07-13 o 11:54
Kusia9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 12:15   #3219
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Listopadówki 2020

[1=1a9c51b4548d89d11e721d2 36c99b8ab04e98e50_62b39ef 2e88cf;87995662]Dziewczyny, ja powiedziałam lekarce o zaparciach, bo mnie męczyły bardzo. Kazała zakupić COLON C i mi pomogło. Teraz biorę drugie opakowanie i codziennie się wypróżniam. A takto co drugi, trzeci dzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Oooo, pozwoliła Ci lekarka? Fajnie, mój wspomniał tylko o czopkach glicerynowych, ale jakoś mnie zniechęcają...
Cytat:
Napisane przez zaczarowana_panna Pokaż wiadomość
Ja nie robiłam. I szczerze nie wiem co ci doradzić, to tylko jeden mały parametr z wielu do oceny. A wszystko do tej pory było w porządku. Ale jeżeli do końca ciąży masz myśleć o tym, czy dziecko jest napewno zdrowe, to bym odżalowała te 2 tysiaki i sprawdziła. Albo przed tym poszłabym jeszcze do innego lekarza na usg.

Z domowych sposobów na zaparcia polecam jedzenie kiwi (chociaż o tej porze roku to mało smaczne) oraz śliwki suszone. Wieczorem zalewalam gorąca woda parę śliwek, rano piłam na czczo.

Co do brzucha, masakra, też już mam duży... A widzę po zdjęciach jak to było na końcówce poprzedniej ciąży. najpierw wchodził brzuch, brzuch, brzuch, a dopiero potem ja.... oczywiście, niektórzy nie omieszkali mnie informować o tym, że mam duży brzuch. Jakbym sama nie wiedziała. Strasznie mnie denerwowaly takie komentarze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też nie lubię takich bezsensownych komentarzy w stylu że ciężarna ma duży brzuch 🤦 No ma, bo jaki ma mieć? Już by się niektórzy lepiej wcale nie odzywali jak nie mają nic sensownego do powiedzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 12:18   #3220
Basiorek88
Raczkowanie
 
Avatar Basiorek88
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 447
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez malgochaa Pokaż wiadomość
Hej, ja już po połówkowym będzie dziewczynka
Generalnie wszystko jest dobrze, tylko wyszło że kość nosowa jest troszkę za krótka co może wskazywać na zespół dawna, ale gin stwierdziła że wszystko pozostałe jest w normie więc to raczej tylko mały nosek i nic więcej.
Mogę dla spokoju zrobić badanie wolnego płodowego dna, ale cena tego badania powala... robiła je któraś z Was?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje! To możesz zacząć buszować w różu

Co do tej kości... Ja pewnie bym sprawdziła, ale ze mnie panikara jest. A jakie noski macie z tż? Bo może takie geny po prostu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
11.11.2020
Basiorek88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 12:58   #3221
zmotywowanaja
Zakorzenienie
 
Avatar zmotywowanaja
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 638
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez CleoOo Pokaż wiadomość
wiecie co, mnie denerwują niektóre komentarze odnośnie ciężarnych. Ostatnio na imprezie rodzinnej ciotka 'ooo, widze że Ci się już troche w tej ciąży przytyło', eeemm? 5kg na 6mc to chyba nie jest dużo....
albo ostatnio bylam w labie na badaniach, oczywiście kobiety w ciąży bez kolejki, mi się bardzo śpieszyło, kolejka duża a ja byłam tylko mocz do badań zostawić, przeprosiłam Pana co miał wejść i weszłam przed nim dosłownie na sekunde, to usłyszalam od starszych dziadków takie komentarze że żałowałam że już nie poczekałam
Ja to mam ostatnio takie przemyślenia, że ludziom to nigdy nie dogodzisz, lubią wiedzieć co u innych i zaglądać nawet w majtki, zawsze będą gadać i co gorsze nie pomyślą, że mogą komuś tym sprawić przykrość.

Jesteśmy 5 lat po ślubie, nigdy nie mówiliśmy, że nie chcemy dzieci, mój Tż ma genialne podejście do dzieci, one go uwielbiają. Więc kiedy my nie mieliśmy łatwego czasu pojawiały się pytania no kiedy dzieci i głupie komentarze, i co najlepsze wcale nie od najbliższych. Teraz jestem w ciąży, to słyszę, że kolejna będzie dziewczynka.. Szkoda gadać, teraz jestem na etapie tumiwisizm, choć trochę czasu mi to zajęło

Najgorzej, że głupie komentarze czasem potrafią człowieka tak zaskoczyć, że pustka w głowie co odpowiedzieć. Przecież logiczne, że z czasem w ciąży będzie nas więcej niż mniej.

I ogólnie mam wrażenie, że ludzie przestali być dla siebie mili, brakuje szacunku i każdy widzi tylko czubek własnego nosa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Cytat:
Napisane przez malgochaa Pokaż wiadomość
Hej, ja już po połówkowym będzie dziewczynka
Generalnie wszystko jest dobrze, tylko wyszło że kość nosowa jest troszkę za krótka co może wskazywać na zespół dawna, ale gin stwierdziła że wszystko pozostałe jest w normie więc to raczej tylko mały nosek i nic więcej.
Mogę dla spokoju zrobić badanie wolnego płodowego dna, ale cena tego badania powala... robiła je któraś z Was?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje Córeczki

A może warto iść jeszcze do innego lekarza na usg, zanim podejmiesz decyzję co do badania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach"

Edytowane przez zmotywowanaja
Czas edycji: 2020-07-13 o 13:00
zmotywowanaja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-13, 13:31   #3222
_Aura_
Raczkowanie
 
Avatar _Aura_
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 295
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez zmotywowanaja Pokaż wiadomość
Ja to mam ostatnio takie przemyślenia, że ludziom to nigdy nie dogodzisz, lubią wiedzieć co u innych i zaglądać nawet w majtki, zawsze będą gadać i co gorsze nie pomyślą, że mogą komuś tym sprawić przykrość.

Jesteśmy 5 lat po ślubie, nigdy nie mówiliśmy, że nie chcemy dzieci, mój Tż ma genialne podejście do dzieci, one go uwielbiają. Więc kiedy my nie mieliśmy łatwego czasu pojawiały się pytania no kiedy dzieci i głupie komentarze, i co najlepsze wcale nie od najbliższych. Teraz jestem w ciąży, to słyszę, że kolejna będzie dziewczynka.. Szkoda gadać, teraz jestem na etapie tumiwisizm, choć trochę czasu mi to zajęło

Najgorzej, że głupie komentarze czasem potrafią człowieka tak zaskoczyć, że pustka w głowie co odpowiedzieć. Przecież logiczne, że z czasem w ciąży będzie nas więcej niż mniej.

I ogólnie mam wrażenie, że ludzie przestali być dla siebie mili, brakuje szacunku i każdy widzi tylko czubek własnego nosa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Gratulacje Córeczki

A może warto iść jeszcze do innego lekarza na usg, zanim podejmiesz decyzję co do badania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kochana dokładnie wiem o czym mówisz . Długi starałam się o dziecko i w późnym wieku udało mi się. Pomyśl ile ja komentarzy się nasłuchałam niektóre znajomości az ukrócilam właśnie z tego powodu. Przyszedł czas , że nawet chamsko reagowałam na chamskie zaglądanie do mojej macicy. Teraz usłyszałam komentarz , że skoro będzie chłopiec to następna musi być dziewczyna🤦☠♀️ noszzz ku**a jeszcze jednego nie urodziłam a już drugie wmawiają i płeć wymuszają . Powiedziałam wtedy " pozwól , że sama zadecyduje o swoim życiu " ...czasami mam ochotę walnąć w pysk za takie narzucanie i w ogóle wchodzenie w taką intymność człowieka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Aura_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 13:55   #3223
Natka0025
Raczkowanie
 
Avatar Natka0025
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 64
Dot.: Listopadówki 2020

Ja juz po polowkowych 22+6, 551g, nadal dziewczynka, wszystko ok termin porodu na 10 listopad

A co do komentarzy to ja nie wiem dlaczego ludzie nie zamkna jezyka miedzy zebami tylko zawsze musza cos skomentowac. Ostatnio dzwoni tesciowa i pyta sie jak tam, ja mowie ze ok i dostalam euthyrox bo mialam odrobine zawyzone tsh. Pyta sie ile przytylam, ja mowie ze 9kg (w ogole sie nie przejmuje waga i nawet po mnie tego widac takze luzik) a ona ze ojejujeju i zebym sie zastanawila czy przyjmowac te leki od lekarza bo co jesli wiecej przytyje
Natka0025 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 14:11   #3224
malgochaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 144
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Basiorek88 Pokaż wiadomość
Gratulacje! To możesz zacząć buszować w różu

Co do tej kości... Ja pewnie bym sprawdziła, ale ze mnie panikara jest. A jakie noski macie z tż? Bo może takie geny po prostu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam spory nos, a mąż powiedziałabym normalny więc genetycznie raczej nie, ale dzidzia jest generalnie mniejsza prawie tydzień niż wychodzi z om więc może też dlatego kość nosowa jest krótsza...
Narazie podjęliśmy decyzję że nie robimy badań.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Natka0025 Pokaż wiadomość
Ja juz po polowkowych 22+6, 551g, nadal dziewczynka, wszystko ok termin porodu na 10 listopad

A co do komentarzy to ja nie wiem dlaczego ludzie nie zamkna jezyka miedzy zebami tylko zawsze musza cos skomentowac. Ostatnio dzwoni tesciowa i pyta sie jak tam, ja mowie ze ok i dostalam euthyrox bo mialam odrobine zawyzone tsh. Pyta sie ile przytylam, ja mowie ze 9kg (w ogole sie nie przejmuje waga i nawet po mnie tego widac takze luzik) a ona ze ojejujeju i zebym sie zastanawila czy przyjmowac te leki od lekarza bo co jesli wiecej przytyje
Gratulacje!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malgochaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 14:28   #3225
zmotywowanaja
Zakorzenienie
 
Avatar zmotywowanaja
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 638
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez _Aura_ Pokaż wiadomość
Kochana dokładnie wiem o czym mówisz . Długi starałam się o dziecko i w późnym wieku udało mi się. Pomyśl ile ja komentarzy się nasłuchałam niektóre znajomości az ukrócilam właśnie z tego powodu. Przyszedł czas , że nawet chamsko reagowałam na chamskie zaglądanie do mojej macicy. Teraz usłyszałam komentarz , że skoro będzie chłopiec to następna musi być dziewczyna🤦♀️ noszzz ku**a jeszcze jednego nie urodziłam a już drugie wmawiają i płeć wymuszają . Powiedziałam wtedy " pozwól , że sama zadecyduje o swoim życiu " ...czasami mam ochotę walnąć w pysk za takie narzucanie i w ogóle wchodzenie w taką intymność człowieka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie w pracy dwa lata temu w ciągu roku w ciążę zaszło 8 dziewczyn, jak pojawiał się ten temat to specjalnie wychodziłam do toalety, żeby nie słyszeć pytań kiedy ja.

Ja to jeszcze nie umiem się po prostu odezwać, blokowałam się i w domu wypłakiwałam się Tż. Na szczęście on jest dla mnie największym wsparciem i tylko dzięki niemu się nie poddałam.

Ale kiedyś miałam też tak dziwną sytuację w pracy, że do tej pory nie wiem co o tym myśleć. Przyszedł do mnie ojciec z synem, lat na oko 7-8 i chciał coś kupić. Ten chłopczyk był dosyć pobudzony, kręcił się, nie słuchał co do niego mówił Tata, wydaje mi się, że mogł mieć jakieś schorzenie/zaburzenie. I rozmawiam z tym ojcem, a ten syn mnie pyta czy mam dzieci. To było w czasie kiedy wyniki badań Tż były tak słabe, że powoli zaczęłam sie z tym godzić. . Więc udałam, że nie słyszałam pytania, a on spytał jeszcze raz, wiec ja mu z powiedziałam, że nie, jeszcze nie mam. A ten chłopczyk się do mnie uśmiechnął i powiedział, żebym się nie martwiła, bo wszystko będzie dobrze. Tata kupił co chciał i wyszli.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach"
zmotywowanaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 14:52   #3226
Edithh_21
Zakorzenienie
 
Avatar Edithh_21
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 5 825
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez _Aura_ Pokaż wiadomość
Kochana dokładnie wiem o czym mówisz . Długi starałam się o dziecko i w późnym wieku udało mi się. Pomyśl ile ja komentarzy się nasłuchałam niektóre znajomości az ukrócilam właśnie z tego powodu. Przyszedł czas , że nawet chamsko reagowałam na chamskie zaglądanie do mojej macicy. Teraz usłyszałam komentarz , że skoro będzie chłopiec to następna musi być dziewczyna🤦♀️ noszzz ku**a jeszcze jednego nie urodziłam a już drugie wmawiają i płeć wymuszają . Powiedziałam wtedy " pozwól , że sama zadecyduje o swoim życiu " ...czasami mam ochotę walnąć w pysk za takie narzucanie i w ogóle wchodzenie w taką intymność człowieka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie masz dzieci- źle, masz dziewczynkę - kiedy chłopiec i na odwrót, masz więcej niż 2- 500+ działa i milion innych komentarzy, ludziom nie dogodzisz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dream it.
Wish it.
Do it.
Edithh_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 14:53   #3227
Edithh_21
Zakorzenienie
 
Avatar Edithh_21
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 5 825
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Natka0025 Pokaż wiadomość
Ja juz po polowkowych 22+6, 551g, nadal dziewczynka, wszystko ok termin porodu na 10 listopad

A co do komentarzy to ja nie wiem dlaczego ludzie nie zamkna jezyka miedzy zebami tylko zawsze musza cos skomentowac. Ostatnio dzwoni tesciowa i pyta sie jak tam, ja mowie ze ok i dostalam euthyrox bo mialam odrobine zawyzone tsh. Pyta sie ile przytylam, ja mowie ze 9kg (w ogole sie nie przejmuje waga i nawet po mnie tego widac takze luzik) a ona ze ojejujeju i zebym sie zastanawila czy przyjmowac te leki od lekarza bo co jesli wiecej przytyje
No tak, bo od leków na tarczyce się tyje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dream it.
Wish it.
Do it.
Edithh_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 17:46   #3228
car00lina
Zakorzenienie
 
Avatar car00lina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: StW
Wiadomości: 3 313
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Edithh_21 Pokaż wiadomość
Nie masz dzieci- źle, masz dziewczynkę - kiedy chłopiec i na odwrót, masz więcej niż 2- 500+ działa i milion innych komentarzy, ludziom nie dogodzisz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj tak, co ja się naslucham to moje..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
car00lina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 18:41   #3229
1a9c51b4548d89d11e721d236c99b8ab04e98e50_62b39ef2e88cf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 1 351
Dot.: Listopadówki 2020

Już po połówkowych. Mała waży 530 g. Wszystko prawidłowo wyszło, pomiary wszystkie prawidłowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
1a9c51b4548d89d11e721d236c99b8ab04e98e50_62b39ef2e88cf jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-13, 19:06   #3230
zaczarowana_panna
Zadomowienie
 
Avatar zaczarowana_panna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 603
Dot.: Listopadówki 2020

Tak. Ludzi bardzo interesuje prokreacja innych. Dlatego bardzo współczuję parom które się starają i muszą słuchać tych durnych komentarzy. Ja zaszlam w 1. ciążę ponad 2 lata po ślubie i też zaczynały się głupie komentarze typu "nie umiecie dziecka zrobić"...
Ale dziewczyny poczekajcie, aż się maluchy urodzą. Wtedy sypnie się ogrom złotych rad i natarczywych pytań. Na szczęście co do tych złotych rad, ja je jednym uchem wypuszczam, drugim wypuszczam, ew. pokiwam głową i robię po swojemu. "skończył 4 miesiące, czemu nie dasz mu normalnego jedzenia" "ma już 3 miesiące, daj mu pociumkać chleba, przeciez tak patrzy". 25 stopni na dworze, ale załóż mu czapeczkę, bo wiaterek wieje (moi tesciowe sa w tym mistrzami, zawsze za lekko ubieram małego). Noworodek płacze - daj mu do picia koperek. Karmisz piersia - napewno się nie najada, trzeba dokarmic mm. Karmisz mm - zła matka, czemu nie karmisz piersią.... ITP. przykłady można mnożyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zaczarowana_panna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 20:26   #3231
Basiorek88
Raczkowanie
 
Avatar Basiorek88
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 447
Dot.: Listopadówki 2020

Ja zamierzam słuchać swojej intuicji a komentarze i dobre rady puszczać bokiem. Wiadomo, że to wszystko z troski ale czasem jest już irytujące.

BTW. Wyszła wam już ta ciemna kreska na brzuchu (tzw. linea nigra)? Jutro kończymy 23 tydzień a tu ani śladu tej słynnej pręgi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
11.11.2020
Basiorek88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 20:27   #3232
Aggny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 79
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez malgochaa Pokaż wiadomość
Hej, ja już po połówkowym będzie dziewczynka
Generalnie wszystko jest dobrze, tylko wyszło że kość nosowa jest troszkę za krótka co może wskazywać na zespół dawna, ale gin stwierdziła że wszystko pozostałe jest w normie więc to raczej tylko mały nosek i nic więcej.
Mogę dla spokoju zrobić badanie wolnego płodowego dna, ale cena tego badania powala... robiła je któraś z Was?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moze warto to skonsultować z innym lekarzem. Moi znajomi mieli podobnie, choc im powiedzial lekarz ze wcale nie widac tej kosci, poszli do innego lekarza, ktory ich uspokoił i znalazł zagubiony nosek. Ich pociecha urodzila sie zdrowa i ma poprostu mały nosek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aggny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 20:28   #3233
Aggny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 79
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Basiorek88 Pokaż wiadomość
Ja zamierzam słuchać swojej intuicji a komentarze i dobre rady puszczać bokiem. Wiadomo, że to wszystko z troski ale czasem jest już irytujące.

BTW. Wyszła wam już ta ciemna kreska na brzuchu (tzw. linea nigra)? Jutro kończymy 23 tydzień a tu ani śladu tej słynnej pręgi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi wyszla juz jakis czas temu, ale jest taka delikatna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aggny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 20:47   #3234
CleoOo
Wtajemniczenie
 
Avatar CleoOo
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 840
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Basiorek88 Pokaż wiadomość
Ja zamierzam słuchać swojej intuicji a komentarze i dobre rady puszczać bokiem. Wiadomo, że to wszystko z troski ale czasem jest już irytujące.

BTW. Wyszła wam już ta ciemna kreska na brzuchu (tzw. linea nigra)? Jutro kończymy 23 tydzień a tu ani śladu tej słynnej pręgi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
u mnie jeszcze nie ma
CleoOo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 20:50   #3235
_Aura_
Raczkowanie
 
Avatar _Aura_
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 295
Dot.: Listopadówki 2020

A ta linia musi się pojawić ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Aura_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 21:05   #3236
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Listopadówki 2020

Ja nie mam żadnej linii... w ogóle żadnych objawów ciazowych nie mialam... jak tak dalej pójdzie to nawet porodu nie będę miała tylko obudzę się kiedyś a mały będzie juz obok
A tak serio to kiedy mniej więcej ruchy dziecka są wyczuwalne przez brzuch? Bo mój mąż już powoli strzela focha i twierdzi że ta ciąża chyba urojona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 21:14   #3237
Aggny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 79
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Ja nie mam żadnej linii... w ogóle żadnych objawów ciazowych nie mialam... jak tak dalej pójdzie to nawet porodu nie będę miała tylko obudzę się kiedyś a mały będzie juz obok
A tak serio to kiedy mniej więcej ruchy dziecka są wyczuwalne przez brzuch? Bo mój mąż już powoli strzela focha i twierdzi że ta ciąża chyba urojona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja poczulam pierwsze ruchy w 18t4d

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aggny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 21:18   #3238
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Aggny Pokaż wiadomość
Ja poczulam pierwsze ruchy w 18t4d

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też już czuję ruchy (dziś 21+3) ale są bardzo delikatne i przez brzuch ręką nie da się wyczuć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 21:20   #3239
Edithh_21
Zakorzenienie
 
Avatar Edithh_21
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 5 825
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez Basiorek88 Pokaż wiadomość
Ja zamierzam słuchać swojej intuicji a komentarze i dobre rady puszczać bokiem. Wiadomo, że to wszystko z troski ale czasem jest już irytujące.

BTW. Wyszła wam już ta ciemna kreska na brzuchu (tzw. linea nigra)? Jutro kończymy 23 tydzień a tu ani śladu tej słynnej pręgi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wyszła mi bardzo szybko, ale jest dość delikatna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Ja nie mam żadnej linii... w ogóle żadnych objawów ciazowych nie mialam... jak tak dalej pójdzie to nawet porodu nie będę miała tylko obudzę się kiedyś a mały będzie juz obok
A tak serio to kiedy mniej więcej ruchy dziecka są wyczuwalne przez brzuch? Bo mój mąż już powoli strzela focha i twierdzi że ta ciąża chyba urojona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mojemu mężowi udalo się wczoraj poczuć pierwszy raz (22+2, 1ciaza) a ja w sumie ruchy czuje od jakiegoś 19tc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dream it.
Wish it.
Do it.
Edithh_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 21:20   #3240
Basiorek88
Raczkowanie
 
Avatar Basiorek88
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 447
Dot.: Listopadówki 2020

Cytat:
Napisane przez _Aura_ Pokaż wiadomość
A ta linia musi się pojawić ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie musi ale u zdecydowanej większości się pojawia.

Co do ruchów to też poczułam pod koniec 19 tygodnia ale w sumie dopiero gdzieś od tygodnia wyraźnie można wyczuć przez brzuch

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
11.11.2020
Basiorek88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-30 22:08:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:45.