Borderline i zazdrość - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-14, 11:24   #1
Pograniczna08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1

Borderline i zazdrość


Witam!

Jestem osobą ze zdiagnozowanym zaburzeniem osobowości typu borderline. Jednym z moich problemów jest chorobliwa zazdrość. I tutaj zwracam się z pytaniem i prośbą o porady do osób z tym zaburzeniem, osób zazdrosnych oraz osób mających zdrowe spojrzenie na świat. Co o tym myślicie, jak sobie radzicie w podobnych sytuacjach?

1. Wyjście "do ludzi" - powoduje we mnie potworny stres. Nie umiem przestać kontrolować wzroku mojego męża. Jeśli tylko zauważę, że zerka na jakąś kobietę to czuję się zraniona, nie umiem pohamować złości. Boli mnie to, że inna kobieta może mu się podobać. Nie umiem ocenić, czy mój mąż przesadnie ogląda się i wyszukuje wzrokiem atrakcyjnych kobiet czy to moje złudzenie, ale zdarzyło się wielokrotnie, że go przyłapałam na wpatrywaniu w biust czy tyłek innej. Przyznał się, że faktycznie tak robił.

2. Strony przeglądane w internecie - mój mąż uwielbia stronę Joe Monster. Są tam normalne artykuły, ale są tam także np. gołe cycki. Mąż założył nawet konto, żeby mieć dostęp do treści +18. Kiedyś szukając czegoś w internecie w podpowiedziach pojawił się u niego jeden z artykułów typu "Kobiety z dużymi cykami". Od tego czasu mam manię. Przeglądam historię jego przeglądarki i widzę, że od czasu do czasu wchodzi na tego typu artykuły. Mieliśmy kiedyś na ten temat dyskusję, obiecał, że skoro mnie to rani to przestanie, ale niestety była to pusta obietnica. Wciąż lubi popatrzeć na nagie kobiety, podniecać się nimi.

3. Przegladanie profili na Facebooku - próbował mi wmawiać, że jest ciekaw ludzi itp., ale zauważyłam, że jedynymi profilami jakie przegląda są profile kobiet.



To niestety tylko kilka powtarzających się elementów mojego życia. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.
Pograniczna08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 12:22   #2
kotyksiazki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 402
Dot.: Borderline i zazdrość

Pewnie większość Ci odpisze, że to normalne, faceci mają swoje potrzeby, masz nie oglądać stron, na które wchodzi i go nie kontrolować. Ale ja czułabym się tak samo zraniona jak Ty i uważam, że ciągla potrzeba gapienia się na wielkie cycki jest niedojrzala. Co innego, jak faceci z kumplami w towarzystwie popija i pożartują na taki temat, a co innego, jak on musi się za każdą taka obejrzeć i marnuje na to czas w domu.
kotyksiazki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 15:03   #3
Sariah
Raczkowanie
 
Avatar Sariah
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 499
Dot.: Borderline i zazdrość

Twój poziom chorobliwej kontroli rozwali ten związek, możesz być tego pewna.
Sariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 15:15   #4
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Borderline i zazdrość

Dla mnie Twoje zachowanie jest przesadne ale tak szczerze to mozesz sobie mieć wymagania jakie chcesz. Pytanie tylko dlaczego wyszłaś za człowieka który nie spełnia Twoich kryteriów w zakresie wzrokowej wierności?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 15:27   #5
zielonyogorek27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 33
Dot.: Borderline i zazdrość

Uważam, że Twój mąż jest niedojrzały i czegoś mu widocznie w związku brakuje.
zielonyogorek27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 17:59   #6
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Borderline i zazdrość

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;87998991] Pytanie tylko dlaczego wyszłaś za człowieka który nie spełnia Twoich kryteriów w zakresie wzrokowej wierności?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Czy istnieje człowiek, który nigdy nie obejrzał się za kimś na ulicy? Albo nie wszedł w jakiś durnowaty artykuł w internecie? Szczerzę wątpię.
Dla autorki jedyną opcją byłoby chodzenie z wzrokiem wbitym w ziemie, nie używanie internetu i rozmowa tylko mamą, ale też pewnie pod kontrolą.


Powiem tak, nie tłumacz swojego zachowania chorobą. Obstawiam, że drogę do specjalisty znasz, więc Ci ją polecam, bo zniszczysz tą relację.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 22:26   #7
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Borderline i zazdrość

mi tez by przeszkadzalo gdyby moj maz gapil sie na dupy czy cycki innych kobiet w mojej obecnosci
uwazam to za brak szacunku i wychowania
co do reszty to twoje przeszukiwanie historii jest naprawde niezdrowe
czy twoj maz poza ogladaniem dup dal ci inne powody zebys mu nie ufala?
czy rozmawialas o swoich problemach z psychiatra?
jesli nie czjesz sie bezpiecznie w tej relacji ciagle obawiasz sie ze cie zdradzi to najwidoczniej to nie jest partner dla ciebie
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-15, 08:08   #8
Mfea99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1
Dot.: Borderline i zazdrość

Nieważne, na kogo się gapi, ważne, kogo kocha i z kim chodzi spać.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Mfea99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 21:11   #9
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Borderline i zazdrość

Cytat:
Napisane przez Pograniczna08 Pokaż wiadomość
Witam!

Jestem osobą ze zdiagnozowanym zaburzeniem osobowości typu borderline. Jednym z moich problemów jest chorobliwa zazdrość. I tutaj zwracam się z pytaniem i prośbą o porady do osób z tym zaburzeniem, osób zazdrosnych oraz osób mających zdrowe spojrzenie na świat. Co o tym myślicie, jak sobie radzicie w podobnych sytuacjach?

1. Wyjście "do ludzi" - powoduje we mnie potworny stres. Nie umiem przestać kontrolować wzroku mojego męża. Jeśli tylko zauważę, że zerka na jakąś kobietę to czuję się zraniona, nie umiem pohamować złości. Boli mnie to, że inna kobieta może mu się podobać. Nie umiem ocenić, czy mój mąż przesadnie ogląda się i wyszukuje wzrokiem atrakcyjnych kobiet czy to moje złudzenie, ale zdarzyło się wielokrotnie, że go przyłapałam na wpatrywaniu w biust czy tyłek innej. Przyznał się, że faktycznie tak robił.

2. Strony przeglądane w internecie - mój mąż uwielbia stronę Joe Monster. Są tam normalne artykuły, ale są tam także np. gołe cycki. Mąż założył nawet konto, żeby mieć dostęp do treści +18. Kiedyś szukając czegoś w internecie w podpowiedziach pojawił się u niego jeden z artykułów typu "Kobiety z dużymi cykami". Od tego czasu mam manię. Przeglądam historię jego przeglądarki i widzę, że od czasu do czasu wchodzi na tego typu artykuły. Mieliśmy kiedyś na ten temat dyskusję, obiecał, że skoro mnie to rani to przestanie, ale niestety była to pusta obietnica. Wciąż lubi popatrzeć na nagie kobiety, podniecać się nimi.

3. Przegladanie profili na Facebooku - próbował mi wmawiać, że jest ciekaw ludzi itp., ale zauważyłam, że jedynymi profilami jakie przegląda są profile kobiet.



To niestety tylko kilka powtarzających się elementów mojego życia. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.
Dla mnie to powody do zakończenia związku, a zaburzeń raczej nie mam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-15 22:11:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:00.