Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop. - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Na którego kandydata na prezydenta głosujesz?
Andrzej Duda 16 9,09%
Rafał Trzaskowski 57 32,39%
Szymon Hołownia 40 22,73%
Robert Biedroń 36 20,45%
Władysław Kosiniak - Kamysz 9 5,11%
Krzysztof Bosak 15 8,52%
Stanisław Żółtek 1 0,57%
Marek Jakubiak 0 0%
Mirosław Piotrowski 0 0%
Paweł Tanajno 2 1,14%
Głosujący: 176. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-14, 12:28   #2401
Gennie
psycho-killer
 
Avatar Gennie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Czarna Otchłań
Wiadomości: 184
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Duda może coś zmienić w swoim zachowaniu z dwóch powodów. Po pierwsze nadal popierany jest przez PiS, a dla tej partii złote lata powoli się kończą. Za te 3 lata być może poparcie zmaleje do jakichś 25% co w porównaniu z obecnym jest dość mizerne. Jak Jarosław nadal chce rządzić musi zdać sobie sprawę, że dzielenie Polski nie ma już racji bytu. Duda nie wyciągając ręki do swoich przeciwników wystawi złą opinię nie tylko sobie ale i partii-matce. Niby fajnie, że po pięciu latach może zwinąć manatki i udać się na Karaiby, ale zostawi za sobą też jeszcze większy smród, bo jak nadal będzie długopisem bez własnego zdania ludzie odsuną się od nich. Już teraz pokazali PiS-owi żółtą kartkę. Przerzucanie się argumentami 'a bo za PEŁO było gorzej...' powoli staje się nudne, muszą w końcu pokazać, że dbają o ten kraj, a nie tylko swoje kieszenie. Powód numer dwa - życie po prezydenturze nadal leci. To nie tak, że Duda pomacha nam z balkonu i zwinie się z małżonką z życia publicznego na amen. Przecież to młody chłop, pracować pewnie też by chciał ale kto zatrudni byłego prezydenta, który konstytucje nie zawsze traktował z szacunkiem. Pewnie w wielu miejscach jest spalony. Nasze byłe głowy państwa jeżdżą na wykłady po świecie, może Andrzej też by chciał, ale to musi pokazać chęć zmiany, jakieś swoje zdanie, kręgosłup moralny. Ja tam go nie skreślam, jak któraś z Was napisała - pożyjemy zobaczymy. Może coś do niego dotrze, bo co do Jarosława to wątpię - starsi ludzie bardzo rzadko się zmieniają.


Jeszcze chciałam dodać swoje trzy grosze do 500+. Ja na PiS nie zagłosuję z jednego powodu. Dla mnie ta partia dzieli ludzi na wartych wspierania ( rodziny z dziećmi, seniorzy ) i niewidocznych płatników podatków, którzy muszą radzić sobie sami a państwo pokazuje im figę z makiem - bezdzietnych. Żeby była jasność - nie mam nic do dzieci ani ich rodziców ( wyłączając patologię, ale to chyba większość ludzi zgodzi się ze mną). 500+ samo w sobie jest dobrą inicjatywą, ale nie w tej formie. Zastanawia mnie tylko czemu kobieta, która urodziła dziecko jest według państwa warta większego wsparcia niż ja. Oczywiście rozumiem aspekt ekonomiczny, że za kilkanaście lat młody obywatel będzie odprowadzał podatki pracując, ale halo polityko - ludzie bezdzietni też to robią. Mam być pomijana tylko dlatego, że nie chcę mieć dzieci? Trochę to przykre i krzywdzące. Jak ktoś uczciwie pracuje, płaci podatki, nie kradnie, nie zabija, nikomu nie wadzi to chyba taki sam wartościowy obywatel? No ale według wielu partii rozdawnictwo jest elementem niezbędnym przy kampaniach wyborczych. Więcej daj, daj, daj... Skoro PiS dzieli tak społeczeństwo to ja nie będę wspierać go moim głosem i mam nadzieję, że takich ludzi jest więcej. Jak politycy chcą pomagać to wspaniale, ale albo wszystkim po troszku albo nikomu, ewentualnie ludziom, którzy mają niepełnosprawne dzieci, są ciężko chorzy przez co nie mogą iść do pracy, samotnym matkom, które uczciwie pracują za najniższą krajową ( samotnym ojcom też oczywiście ). No ale lepiej pokazać, że dają, więc się nie kłopoczcie szukaniem innego źródła dochodu niż zasiłki. Zanim ktoś mnie zaatakuje, powtarzam - jest dużo pracowitych rodziców otrzymujących 500+, nie mam nic do nich. Bardziej chodzi mi o państwo patrzące na mnie przez pryzmat bycia matką, to że nie mam takiej chęci nie czyni mnie mniej wartościową.


Wybaczcie ten przydługi post, ulało mi się trochę po tym jak rząd zamienił pomysł bonu wczasowego dla każdego pracownika na ten należący się tylko familiom z bombelkiem.
__________________
Ludzie mówią, że bez miłości nie da się żyć... Osobiście uważam, że tlen jest ważniejszy - Gregory House

Gennie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 12:31   #2402
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Jaki ma już chyba zbyt duży negatywny elektorat.
Oby.
Gdybym miała wybierać, to wolałabym już trzecią kadencję Dudy, niż żeby wygrał Jaki
Z drugiej strony on teraz siedzi w UE, mniej go widać, ten negatywny elektorat może się tez trochę zmniejszy.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 12:47   #2403
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 439
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez Gennie Pokaż wiadomość
Jeszcze chciałam dodać swoje trzy grosze do 500+. Ja na PiS nie zagłosuję z jednego powodu. Dla mnie ta partia dzieli ludzi na wartych wspierania ( rodziny z dziećmi, seniorzy ) i niewidocznych płatników podatków, którzy muszą radzić sobie sami a państwo pokazuje im figę z makiem - bezdzietnych. Żeby była jasność - nie mam nic do dzieci ani ich rodziców ( wyłączając patologię, ale to chyba większość ludzi zgodzi się ze mną). 500+ samo w sobie jest dobrą inicjatywą, ale nie w tej formie. Zastanawia mnie tylko czemu kobieta, która urodziła dziecko jest według państwa warta większego wsparcia niż ja. Oczywiście rozumiem aspekt ekonomiczny, że za kilkanaście lat młody obywatel będzie odprowadzał podatki pracując, ale halo polityko - ludzie bezdzietni też to robią. Mam być pomijana tylko dlatego, że nie chcę mieć dzieci? Trochę to przykre i krzywdzące. Jak ktoś uczciwie pracuje, płaci podatki, nie kradnie, nie zabija, nikomu nie wadzi to chyba taki sam wartościowy obywatel? No ale według wielu partii rozdawnictwo jest elementem niezbędnym przy kampaniach wyborczych. Więcej daj, daj, daj... Skoro PiS dzieli tak społeczeństwo to ja nie będę wspierać go moim głosem i mam nadzieję, że takich ludzi jest więcej. Jak politycy chcą pomagać to wspaniale, ale albo wszystkim po troszku albo nikomu, ewentualnie ludziom, którzy mają niepełnosprawne dzieci, są ciężko chorzy przez co nie mogą iść do pracy, samotnym matkom, które uczciwie pracują za najniższą krajową ( samotnym ojcom też oczywiście ). No ale lepiej pokazać, że dają, więc się nie kłopoczcie szukaniem innego źródła dochodu niż zasiłki. Zanim ktoś mnie zaatakuje, powtarzam - jest dużo pracowitych rodziców otrzymujących 500+, nie mam nic do nich. Bardziej chodzi mi o państwo patrzące na mnie przez pryzmat bycia matką, to że nie mam takiej chęci nie czyni mnie mniej wartościową.

Wybaczcie ten przydługi post, ulało mi się trochę po tym jak rząd zamienił pomysł bonu wczasowego dla każdego pracownika na ten należący się tylko familiom z bombelkiem.
Nic dodać, nic ująć. Bardzo się z tym zgadzam

A odnośnie tego bonu wczasowego to dodam jeszcze od siebie, że moja babcia, która jest przeciwna PiSowi była nawet skłonna poprzeć Dudę, tylko dlatego, że "dał dzieciom na wakacje", jak widziała w TVP. Więc sprytnie.
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 12:54   #2404
jarzyniuchna
Raczkowanie
 
Avatar jarzyniuchna
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 257
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87998500]Ale dlaczego państwo ma płacić za moj instynkt?

Dla mnie to jest zupełnie inna kwestia - stać mnie na dziecko i je mam. Tracę prace to robie wszystko aby ja zdobyć a nie liczę na państwo. Trzeba miec oszczędności na takie okoliczności.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------




O dziecko które jest niewinne.[/QUOTE]Już Pani wyjaśniam cały mechanizm. Państwo wydaje z kasy podatników pieniądze na każde dziecko w Polsce, tu celów jest kilka:
-polepszyc byt materialny dzieciom i rodzicom,
-powrót pieniadza na rynek i napedzanie gospodarki,

I glowny:
-pomoc w decyzji o potomstu dla par, dla ktore chcą dziecko ale przeszkodą jest niski stan konta.

Dlaczego cel główny jest taki ważny?

Społeczeństwo polskie starzeje się. W ZUSie zaraz nie będzie pieniędzy na wypłacanie emerytur, bo nie będzie składek emerytalnych odprowadzanych przez nowe pokolenie.

Zaraz będzie: Ale jak to? To ja pracuje i sam odkladam w ZUSie na swoją emeryture.

Tak. Ale fizycznie Twoje pieniądze wpływają na konto obecnych emerytów. Nie są składowane dla Ciebie w sejfie.

Dlatego wazne jest kolejne pokolenie, które będzie wpłacać pieniądze na emeryture dla Ciebie.

Oto powód 500+


Proszę mi nie argumentować, ze wystraczy obniżyć podatki... Nie, nie wystarczy.
Podatki zostały w lipcu obniżone, a ceny produktów te same. Jak to? A tak, ze chciwi producenci nadwyżkę schowali u siebie w kieszeni. Obniżanie podatkow nic tu nie pomoze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jarzyniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 12:58   #2405
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez Gennie Pokaż wiadomość
Duda może coś zmienić w swoim zachowaniu z dwóch powodów. Po pierwsze nadal popierany jest przez PiS, a dla tej partii złote lata powoli się kończą. Za te 3 lata być może poparcie zmaleje do jakichś 25% co w porównaniu z obecnym jest dość mizerne. Jak Jarosław nadal chce rządzić musi zdać sobie sprawę, że dzielenie Polski nie ma już racji bytu. Duda nie wyciągając ręki do swoich przeciwników wystawi złą opinię nie tylko sobie ale i partii-matce. Niby fajnie, że po pięciu latach może zwinąć manatki i udać się na Karaiby, ale zostawi za sobą też jeszcze większy smród, bo jak nadal będzie długopisem bez własnego zdania ludzie odsuną się od nich. Już teraz pokazali PiS-owi żółtą kartkę.
Oho. Kolejny koniec PiSu. Jak co wybory. I co wybory PiS zwiększa swój elektorat.

Prezydenckie 2015: Duda zdobył 8 600 000 głosów.
Prezydenckie 2020: Duda zdobywa 10 500 000 głosów.

Parlamentarne 2015: na PiS głosowało 5 700 000.
Europejskie 2019: PiS 6 200 000 głosów.
Parlamentarne 2019: PiS 8 050 000 głosów.

No i gdzie ty tu widzisz jakąś żółtą kartkę? PiS robi dokładnie to czego chcą jego wyborcy i nie musi do nikogo ręki wyciągać, a ma tych wyborców jak widać całkiem sporo i ich nie ubywa.
Oczywiście nic wiecznie nie trwa, ale w tym momencie wieszczenie jakichś 25% poparcia to tylko i wyłącznie wróżby i pobożne życzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez _Bumblebee_
Czas edycji: 2020-07-14 o 13:06
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 13:04   #2406
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Oho. Kolejny koniec PiSu. Jak co wybory. I co wybory PiS zwiększa swój elektorat.

Prezydenckie 2015: Duda zdobył 8 600 000 głosów.
Prezydenckie 2020: Duda zdobywa 10 500 000 głosów.

Parlamentarne 2015: na PiS głosowało 5 700 000.
Europejskie 2019: PiS 6 200 000 głosów.
Parlamentarne 2019: PiS 8 050 000 głosów.

No i gdzie ty tu widzisz jakąś żółtą kartkę? PiS robi dokładnie to czego chcą jego wyborcy i nie musi do nikogo ręki wyciągać, a ma tych wyborców jak widać całkiem sporo i ich nie ubywa.
Oczywiście nic wiecznie nie trwa, ale w tym momencie wieszczenie jakichś 25% poparcia to tylko i wyłącznie wróżby i pobożne życzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
25 procent to chyba przesada, ale na pewno poparcie PiS będzie spadać z 2 powodow:
1. Ludzie z zasady sa zwykle przeciw władzy, a nie za władza.
2. Jest coraz więcej wyborców, którzy nawet nie pamiętają rządów PO więc mówienie im, że PO to samo zło już się wyczerpuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 13:07   #2407
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 439
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Już Pani wyjaśniam cały mechanizm. Państwo wydaje z kasy podatników pieniądze na każde dziecko w Polsce, tu celów jest kilka:
-polepszyc byt materialny dzieciom i rodzicom,
-powrót pieniadza na rynek i napedzanie gospodarki,

I glowny:
-pomoc w decyzji o potomstu dla par, dla ktore chcą dziecko ale przeszkodą jest niski stan konta.

Dlaczego cel główny jest taki ważny?

Społeczeństwo polskie starzeje się. W ZUSie zaraz nie będzie pieniędzy na wypłacanie emerytur, bo nie będzie składek emerytalnych odprowadzanych przez nowe pokolenie.

Zaraz będzie: Ale jak to? To ja pracuje i sam odkladam w ZUSie na swoją emeryture.

Tak. Ale fizycznie Twoje pieniądze wpływają na konto obecnych emerytów. Nie są składowane dla Ciebie w sejfie.

Dlatego wazne jest kolejne pokolenie, które będzie wpłacać pieniądze na emeryture dla Ciebie.

Oto powód 500+


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już tu pisałam wcześniej, że 500+ był w założeniu programem demograficznym, ale się nie sprawdził. Obecnie liczba urodzeń dzieci spada i jest mniejsza niż przed wprowadzeniem 500+.

Proszę się zapoznać z poniższym artykułem, jest tam nawet wykres.
https://oko.press/spada-liczba-urodzen/
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-14, 13:08   #2408
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Prezydenckie 2015: Duda zdobył 8 600 000 głosów.
Prezydenckie 2020: Duda zdobywa 10 500 000 głosów.

Parlamentarne 2015: na PiS głosowało 5 700 000.
Europejskie 2019: PiS 6 200 000 głosów.
Parlamentarne 2019: PiS 8 050 000 głosów.
Bardzo ciekawe zestawienie.

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Już Pani wyjaśniam cały mechanizm. Państwo wydaje z kasy podatników pieniądze na każde dziecko w Polsce, tu celów jest kilka:
-polepszyc byt materialny dzieciom i rodzicom,
-powrót pieniadza na rynek i napedzanie gospodarki,

I glowny:
-pomoc w decyzji o potomstu dla par, dla ktore chcą dziecko ale przeszkodą jest niski stan konta.

Dlaczego cel główny jest taki ważny?

Społeczeństwo polskie starzeje się. W ZUSie zaraz nie będzie pieniędzy na wypłacanie emerytur, bo nie będzie składek emerytalnych odprowadzanych przez nowe pokolenie.

Zaraz będzie: Ale jak to? To ja pracuje i sam odkladam w ZUSie na swoją emeryture.

Tak. Ale fizycznie Twoje pieniądze wpływają na konto obecnych emerytów. Nie są składowane dla Ciebie w sejfie.

Dlatego wazne jest kolejne pokolenie, które będzie wpłacać pieniądze na emeryture dla Ciebie.

Oto powód 500+


Proszę mi nie argumentować, ze wystraczy obniżyć podatki... Nie, nie wystarczy.
Podatki zostały w lipcu obniżone, a ceny produktów te same. Jak to? A tak, ze chciwi producenci nadwyżkę schowali u siebie w kieszeni. Obniżanie podatkow nic tu nie pomoze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
500+ nic nie daje w kwestii starzejącego się społeczeństwa. Dzieci z 500+ rodzi się mniej, niż 30 000. Każde urodzone dziecko kosztuje 1,5 mln pieniędzy z samego 500+.
Przeciętny człowiek w Polsce w ciągu swojej całej pracy zawodowej odprowadza jakieś 600 000 zł podatku.
To nie jest pomoc dla demografii, to jest ciągnięcie w dół.
Lepiej byłoby przeznaczyć tę kasę na żłobki i przedszkola oraz obiady i pomocne szkolne dla dzieci z rodzin biednych.

Edytowane przez ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Czas edycji: 2020-07-14 o 13:11
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 13:11   #2409
Gennie
psycho-killer
 
Avatar Gennie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Czarna Otchłań
Wiadomości: 184
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

[1=567c01f80e5b49e5d4c91cc aaf1ccfb850a64aae_5f88d48 edcf1b;87998606]Nic dodać, nic ująć. Bardzo się z tym zgadzam

A odnośnie tego bonu wczasowego to dodam jeszcze od siebie, że moja babcia, która jest przeciwna PiSowi była nawet skłonna poprzeć Dudę, tylko dlatego, że "dał dzieciom na wakacje", jak widziała w TVP. Więc sprytnie.[/QUOTE]
Oczywiście trzeba wspomóc dzieci bo ich rodziców nie stać na wakacje, choć to ich psi obowiązek utrzymywać potomków. Nie to co ci bogaci bezdzietni i emeryci z milionowymi emeryturami, oni sobie poradzą. Ja nie wiem kto doradza w rządzie ale nikt im nie powiedział, że m.in. przez taki podział młodzi nie głosują ani na PiS ani na Dudę? Choć jak słyszałam, że pani Trzaskowska chciałaby wspomóc każdą matkę dodatkowymi 200 zł do emerytury to roześmiałam się w głos. Nie wiedziałam, że mają dostęp do skarbca Alibaby.
__________________
Ludzie mówią, że bez miłości nie da się żyć... Osobiście uważam, że tlen jest ważniejszy - Gregory House

Gennie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 13:12   #2410
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 439
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez FALLinLOVE Pokaż wiadomość
25 procent to chyba przesada, ale na pewno poparcie PiS będzie spadać z 2 powodow:
1. Ludzie z zasady sa zwykle przeciw władzy, a nie za władza.
2. Jest coraz więcej wyborców, którzy nawet nie pamiętają rządów PO więc mówienie im, że PO to samo zło już się wyczerpuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A wiesz, że są też inne partie poza PiSem i PO?
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 13:15   #2411
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

[1=567c01f80e5b49e5d4c91cc aaf1ccfb850a64aae_5f88d48 edcf1b;87998689]A wiesz, że są też inne partie poza PiSem i PO?[/QUOTE]Tak wiem, sama nie jestem ani za tymi ani za tymi.

To był argument odnośnie spadku poparcia dla PiSu, którego IMO trzeba się spodziewać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-14, 13:17   #2412
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 439
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez FALLinLOVE Pokaż wiadomość
Tak wiem, sama nie jestem ani za tymi ani za tymi.

To był argument odnośnie spadku poparcia dla PiSu, którego IMO trzeba się spodziewać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Są też tacy, którzy nie są ani za PiSem ani za PO, jak np. Hołownia. I też przyczynił się w minimalnym stopniu do spadku PiSu. No ale on jest bezpartyjny.
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 13:20   #2413
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

[1=567c01f80e5b49e5d4c91cc aaf1ccfb850a64aae_5f88d48 edcf1b;87998700]Są też tacy, którzy nie są ani za PiSem ani za PO, jak np. Hołownia. I też przyczynił się w minimalnym stopniu do spadku PiSu. No ale on jest bezpartyjny.[/QUOTE]

Chyba tylko w pierwszej turze.
I Hołownia raczej zebrał elektorat, który w innych warunkach głosowałby na PO, niż na PiS.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 13:21   #2414
Gennie
psycho-killer
 
Avatar Gennie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Czarna Otchłań
Wiadomości: 184
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Napisałam 'może spaść do 25%' jako takie gdybanie. Przecież nie wiem co będzie za tydzień, a co tu mówić o 3 latach. Nie wiadomo jak to wszystko się potoczy, te liczby które wstawiłeś są imponujące ale nie oznaczają w całości elektoratu PiS, jakaś część z nich to ludzie głosujący przeciwko PO, niekoniecznie kochający Jarosława. Jak zjawi się partia np. Hołowni i rzuci im piękny program nie opierający się na rozdawnictwie ale oferujący inne rzeczy to duża część wyborców może odwrócić się od PiS-u. Jeżeli Duda i spółka nic nie zmienią w swoim zachowaniu i nadal będą się szczuć nawzajem z opozycją może być odwrót popierających.



Co do wyników wyborów to jednak poparcie RT pokazuje, że Polska powoli ma dość rządów jednej partii, frekwencja też była wysoka. Pozostawanie w marazmie i udawanie, że problemu nie ma jeszcze dla nikogo nie skończyło się dobrze. Niech PiS wprowadzi do partii trochę świeżej, młodej krwi.
__________________
Ludzie mówią, że bez miłości nie da się żyć... Osobiście uważam, że tlen jest ważniejszy - Gregory House

Gennie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 13:23   #2415
jarzyniuchna
Raczkowanie
 
Avatar jarzyniuchna
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 257
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

[1=567c01f80e5b49e5d4c91cc aaf1ccfb850a64aae_5f88d48 edcf1b;87998662]Już tu pisałam wcześniej, że 500+ był w założeniu programem demograficznym, ale się nie sprawdził. Obecnie liczba urodzeń dzieci spada i jest mniejsza niż przed wprowadzeniem 500+.

Proszę się zapoznać z poniższym artykułem, jest tam nawet wykres.
https://oko.press/spada-liczba-urodzen/[/QUOTE]Dobrze, ze spełnia chociaz poboczne cele.
Teraz mamy korone, więc tez sytuacja wygląda inaczej. Zobaczymy jak to będzie dalej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jarzyniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 13:23   #2416
kamoni7
Raczkowanie
 
Avatar kamoni7
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 340
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Już Pani wyjaśniam cały mechanizm. Państwo wydaje z kasy podatników pieniądze na każde dziecko w Polsce, tu celów jest kilka:
-polepszyc byt materialny dzieciom i rodzicom,
-powrót pieniadza na rynek i napedzanie gospodarki,

I glowny:
-pomoc w decyzji o potomstu dla par, dla ktore chcą dziecko ale przeszkodą jest niski stan konta.

Dlaczego cel główny jest taki ważny?

Społeczeństwo polskie starzeje się. W ZUSie zaraz nie będzie pieniędzy na wypłacanie emerytur, bo nie będzie składek emerytalnych odprowadzanych przez nowe pokolenie.

Zaraz będzie: Ale jak to? To ja pracuje i sam odkladam w ZUSie na swoją emeryture.

Tak. Ale fizycznie Twoje pieniądze wpływają na konto obecnych emerytów. Nie są składowane dla Ciebie w sejfie.

Dlatego wazne jest kolejne pokolenie, które będzie wpłacać pieniądze na emeryture dla Ciebie.

Oto powód 500+


Proszę mi nie argumentować, ze wystraczy obniżyć podatki... Nie, nie wystarczy.
Podatki zostały w lipcu obniżone, a ceny produktów te same. Jak to? A tak, ze chciwi producenci nadwyżkę schowali u siebie w kieszeni. Obniżanie podatkow nic tu nie pomoze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
500+ to program dzięki, któremu PiS wygrał wybory parlamentarne w 2015. Nie ma co się czarować, Pis-owi, ani żadnej innej partii nie zależy na tym co będzie w przyszłości. Czy będzie wypłacalny ZUS i czy będzie miał kto pracować na przyszłe emerytury. Chodziło tylko i wyłącznie o przekupstwo wyborcze. PiS tym programem kupił sobie głosy i dzięki niemu ma poparcie ponad 40% Polaków.
kamoni7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 13:26   #2417
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

[1=567c01f80e5b49e5d4c91cc aaf1ccfb850a64aae_5f88d48 edcf1b;87998700]Są też tacy, którzy nie są ani za PiSem ani za PO, jak np. Hołownia. I też przyczynił się w minimalnym stopniu do spadku PiSu. No ale on jest bezpartyjny.[/QUOTE]Jakim cudem Hołownia przyczynił się do spadku PiS jak w II turze 85% jego głosów poszło na Trzaskowskiego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 13:28   #2418
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 439
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87998705]Chyba tylko w pierwszej turze.
I Hołownia raczej zebrał elektorat, który w innych warunkach głosowałby na PO, niż na PiS.[/QUOTE]

No raczej, że w pierwszej turze. I w następnych wyborach znów może coś zdziałać.
I nie do końca zebrał sam elektorat PO, skoro robi się teraz z niego kozła ofiarnego, bo wystarczająco nie zachęcił do głosowania na Trzaskowskiego.
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 13:33   #2419
kamoni7
Raczkowanie
 
Avatar kamoni7
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 340
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Oho. Kolejny koniec PiSu. Jak co wybory. I co wybory PiS zwiększa swój elektorat.

Prezydenckie 2015: Duda zdobył 8 600 000 głosów.
Prezydenckie 2020: Duda zdobywa 10 500 000 głosów.

Parlamentarne 2015: na PiS głosowało 5 700 000.
Europejskie 2019: PiS 6 200 000 głosów.
Parlamentarne 2019: PiS 8 050 000 głosów.

No i gdzie ty tu widzisz jakąś żółtą kartkę? PiS robi dokładnie to czego chcą jego wyborcy i nie musi do nikogo ręki wyciągać, a ma tych wyborców jak widać całkiem sporo i ich nie ubywa.
Oczywiście nic wiecznie nie trwa, ale w tym momencie wieszczenie jakichś 25% poparcia to tylko i wyłącznie wróżby i pobożne życzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Takie właśnie poparcie miał PIS przed katastrofą smoleńską.
Myślę, że gdyby nie programy socjalne to właśnie takie poparcie miałby ta partia.
Jeżeli spadnie realna wartość 500+ i ludziom spowszednieją te programy to PIS może mieć niższe poparcie.
kamoni7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-14, 13:37   #2420
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 153
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez kamoni7 Pokaż wiadomość
Takie właśnie poparcie miał PIS przed katastrofą smoleńską.
Myślę, że gdyby nie programy socjalne to właśnie takie poparcie miałby ta partia.
Jeżeli spadnie realna wartość 500+ i ludziom spowszednieją te programy to PIS może mieć niższe poparcie.
Nie.

Poparcie im spadnie dopiero jak gospodarka przez to rozdawnictwo poleci na tyle, że już będzie za późno, żeby to zbierać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 13:37   #2421
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 439
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Jakim cudem Hołownia przyczynił się do spadku PiS jak w II turze 85% jego głosów poszło na Trzaskowskiego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ano takim, że jego wyborcy w większości głosowali na oponenta Dudy czyli przeciwników PiS. A w drugiej turze zachęcał do głosowania na Trzaskowskiego, jako lepszej opcji.
W pierwszej turze przyczynił się w minimalnym stopniu do spadku PiSu, ponieważ zebrał część elektoratu, który głosowałby na Dudę w pierwszej turze.
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 13:38   #2422
tamrysi
Raczkowanie
 
Avatar tamrysi
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 98
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Program 500 plus nie jest taki zły, zły jest obecnie w swojej wypaczonej formie. W innych krajach benefity można otrzymać w sytuacji, w której się pracuje. W UK pieniądze dostaje się wyłącznie, jeśli ktoś z rodziny pracuje. U nas nie ma takiego wymogu. Całe rodziny żyją wyłącznie z zasiłków, podczas gdy mogłyby pracować.

Podejrzewam, że pis niedługo odbierze 500 plus osobom zarabiającym dobrze. A jednocześnie będzie promował osoby bezrobotne.
tamrysi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 13:39   #2423
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez Gennie Pokaż wiadomość
Jak zjawi się partia np. Hołowni i rzuci im piękny program nie opierający się na rozdawnictwie ale oferujący inne rzeczy to duża część wyborców może odwrócić się od PiS-u. Jeżeli Duda i spółka nic nie zmienią w swoim zachowaniu i nadal będą się szczuć nawzajem z opozycją może być odwrót popierających.
Jakoś nie widzę tego oszałamiającego sukcesu partii Hołowni za 3 lata. Z jednej strony to zbyt odległe, by wjechał do sejmu na fali popularności z wyborów prezydenckich.
Z drugiej strony to za szybko, by zbudować solidną partię od podstaw.
Dla porównania partia Razem potrzebowała 4 lat, żeby wejść do sejmu i weszła tylko dlatego, że w koalicji z Lewicą.
Ruch Narodowy potrzebował 8 lat, przy czym podstawy miał dużo solidniejsze, bo po prostu zebrał środowiska, które istniały już wcześniej.
Korwinowi w jego kolejnych partiach udaje się coś ugrać raz na kilka wyborów, przy czym są to pojedyncze osoby. A Korwin jest przecież obecny w polityce prawie od początku świata
Zieloni potrzebowali 16 lat, żeby wjechać do parlamentu w koalicji.

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

[1=567c01f80e5b49e5d4c91cc aaf1ccfb850a64aae_5f88d48 edcf1b;87998727]No raczej, że w pierwszej turze. I w następnych wyborach znów może coś zdziałać.
I nie do końca zebrał sam elektorat PO, skoro robi się teraz z niego kozła ofiarnego, bo wystarczająco nie zachęcił do głosowania na Trzaskowskiego.[/QUOTE]

Ale on nie robi z siebie kozła ofiarnego. Co najwyżej z niego robią.
Dokładnie takie same głosy kierowane są też w kierunku lewicy.

Edytowane przez ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Czas edycji: 2020-07-14 o 13:47
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 13:39   #2424
Frozen_Rose
Rozeznanie
 
Avatar Frozen_Rose
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 676
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Trzaskowski przecież powiedział, że zawetuje każda próbę odebrania 500+. Więc po co drążyć temat, zostałoby to tak czy siak, teraz rozdaje PiS, później będzie rozdawał ktoś inny.

Jak dla mnie to powinno się to należeć rodzinom, gdzie przynajmniej jeden rodzic legalnie pracuje. Przynajmniej alkoholicy nie mieliby za co chlać, bo teraz to im za dobrze
Usunięcie 500+ = samobójstwo. Żaden prezydent nie odważy się na taką decyzję.
500+ już na zawsze zostanie. Problemem jest tylko to, że jest źle realizowane.

A no właśnie, chociaż jeden rodzic powinien pracować. Znam rodzinę (jasne są też normalne), która po otrzymaniu 500+ rzuciła pracę i teraz odpoczywa siedząc na tyłkach. Cytuję "a po co mam zapie*dalać, skoro państwo daje nam za darmo pieniądze".
Przez takich ludzi, ręce mi opadają.

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;87997921]A ja uważam, że w pierwszej kolejności powinno się wesprzeć służbę zdrowia. Jak starczy kasy, to można i na te dzieci. Ale naprawdę wątpię, aby starczylo, bo to jest żart jak teraz służba zdrowia jest niedofinansowana. W tym chodzi mi również o fizjoterapeutów, psychologia, rehabilitację etc gdzie niepełnosprawni ludzie ( w tym dzieci) mogliby dzięki temu żyć na lepszym poziomie.
A zdrowe dzieci niech rodzice finansują. Nie wiem co to za modą, że ludzie myślą, że im się cokolwiek należy, bo mają dziecko.


[/QUOTE]
Tak, służba zdrowia to jest tragedia. Dziwne, że pieniądze nie mogą się znaleźć.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ja rozumiem, że zwierzęta mają instynkt rozmnażania i nie są w stanie na nim zapanować. I trudno tego wymagać.

Ale człowiek oprócz instynktu ma jeszcze rozum i zdolność planowania swojej dzietności w stosunku do warunków, jakie jest w stanie zapewnić swojemu potomstwu. A skoro już o tym mowa-dlaczego politycy jakoś nie mają drużyny piłki nożnej w domu? Mają jedno, dwoje dzieci. Może dlatego, że chcą jednak zapewnić im elitarne wykształcenie i jak najlepsze warunki? Dlaczego więc namawiają do wielodzietności szarych obywateli?
Zawsze się nad tym zastanawiałam.

Cytat:
Napisane przez Gennie Pokaż wiadomość

Jeszcze chciałam dodać swoje trzy grosze do 500+. Ja na PiS nie zagłosuję z jednego powodu. Dla mnie ta partia dzieli ludzi na wartych wspierania ( rodziny z dziećmi, seniorzy ) i niewidocznych płatników podatków, którzy muszą radzić sobie sami a państwo pokazuje im figę z makiem - bezdzietnych. Żeby była jasność - nie mam nic do dzieci ani ich rodziców ( wyłączając patologię, ale to chyba większość ludzi zgodzi się ze mną). 500+ samo w sobie jest dobrą inicjatywą, ale nie w tej formie. Zastanawia mnie tylko czemu kobieta, która urodziła dziecko jest według państwa warta większego wsparcia niż ja. Oczywiście rozumiem aspekt ekonomiczny, że za kilkanaście lat młody obywatel będzie odprowadzał podatki pracując, ale halo polityko - ludzie bezdzietni też to robią. Mam być pomijana tylko dlatego, że nie chcę mieć dzieci? Trochę to przykre i krzywdzące. Jak ktoś uczciwie pracuje, płaci podatki, nie kradnie, nie zabija, nikomu nie wadzi to chyba taki sam wartościowy obywatel? No ale według wielu partii rozdawnictwo jest elementem niezbędnym przy kampaniach wyborczych. Więcej daj, daj, daj... Skoro PiS dzieli tak społeczeństwo to ja nie będę wspierać go moim głosem i mam nadzieję, że takich ludzi jest więcej. Jak politycy chcą pomagać to wspaniale, ale albo wszystkim po troszku albo nikomu, ewentualnie ludziom, którzy mają niepełnosprawne dzieci, są ciężko chorzy przez co nie mogą iść do pracy, samotnym matkom, które uczciwie pracują za najniższą krajową ( samotnym ojcom też oczywiście ). No ale lepiej pokazać, że dają, więc się nie kłopoczcie szukaniem innego źródła dochodu niż zasiłki. Zanim ktoś mnie zaatakuje, powtarzam - jest dużo pracowitych rodziców otrzymujących 500+, nie mam nic do nich. Bardziej chodzi mi o państwo patrzące na mnie przez pryzmat bycia matką, to że nie mam takiej chęci nie czyni mnie mniej wartościową.


Wybaczcie ten przydługi post, ulało mi się trochę po tym jak rząd zamienił pomysł bonu wczasowego dla każdego pracownika na ten należący się tylko familiom z bombelkiem.
Chciałabym kliknąć przycisk "Lubię to!".
Frozen_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 13:40   #2425
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Kara za bycie pełną rodziną?

Samotna matka niech dostaje alimenty od ojca dziecka. Chyba, ze masz na mysli wdowę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Człowieku, z której choinki Ty się urwałeś? Wiesz jaki procent osób placi alimenty? Nie? To lepiej sprawdź zanim się wypowiesz. Jaka kara za bycie pelna rodzina? 2 zdrowych rodziców moze pracować na dziecko, wspólnie sie opiekować w razie choroby, ogarniać logistycznie, wspierać wzajemnie. Nie zdajesz sobie sprawy z tego, że we 2 wychowuje się dziecko nieporównywalnie łatwiej. Plus jest pensja x2.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 13:40   #2426
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 439
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Dobrze, ze spełnia chociaz poboczne cele.
Teraz mamy korone, więc tez sytuacja wygląda inaczej. Zobaczymy jak to będzie dalej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rok temu korony nie było i też było kiepściutko
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 13:43   #2427
kamoni7
Raczkowanie
 
Avatar kamoni7
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 340
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie.

Poparcie im spadnie dopiero jak gospodarka przez to rozdawnictwo poleci na tyle, że już będzie za późno, żeby to zbierać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pierwsza "jaskółka" już jest

https://businessinsider.com.pl/finan...matach/y9ddp18
kamoni7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 13:45   #2428
jarzyniuchna
Raczkowanie
 
Avatar jarzyniuchna
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 257
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez kamoni7 Pokaż wiadomość
500+ to program dzięki, któremu PiS wygrał wybory parlamentarne w 2015. Nie ma co się czarować, Pis-owi, ani żadnej innej partii nie zależy na tym co będzie w przyszłości. Czy będzie wypłacalny ZUS i czy będzie miał kto pracować na przyszłe emerytury. Chodziło tylko i wyłącznie o przekupstwo wyborcze. PiS tym programem kupił sobie głosy i dzięki niemu ma poparcie ponad 40% Polaków.
Przekupstwo, które ma przynosi korzyści, nam, wszystkim.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

[1=567c01f80e5b49e5d4c91cc aaf1ccfb850a64aae_5f88d48 edcf1b;87998727]No raczej, że w pierwszej turze. I w następnych wyborach znów może coś zdziałać.
I nie do końca zebrał sam elektorat PO, skoro robi się teraz z niego kozła ofiarnego, bo wystarczająco nie zachęcił do głosowania na Trzaskowskiego.[/QUOTE]Za trzy lata Holownia będzie wspomnieniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jarzyniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 13:46   #2429
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 439
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87998753]Ale on nie robi z siebie kozła ofiarnego. Co najwyżej z niego robią.
Dokładnie takie same głosy kierowane są też w kierunku lewicy.[/QUOTE]

No przecież napisałam, że robią z niego kozła ofiarnego a nie, że on z siebie robi.
No, kierowane są w kierunku lewicy też. Hołownia to jeden z przykładów.
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 13:47   #2430
jarzyniuchna
Raczkowanie
 
Avatar jarzyniuchna
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 257
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Cytat:
Napisane przez tamrysi Pokaż wiadomość
Program 500 plus nie jest taki zły, zły jest obecnie w swojej wypaczonej formie. W innych krajach benefity można otrzymać w sytuacji, w której się pracuje. W UK pieniądze dostaje się wyłącznie, jeśli ktoś z rodziny pracuje. U nas nie ma takiego wymogu. Całe rodziny żyją wyłącznie z zasiłków, podczas gdy mogłyby pracować.

Podejrzewam, że pis niedługo odbierze 500 plus osobom zarabiającym dobrze. A jednocześnie będzie promował osoby bezrobotne.
Jak utrzymac rodzine czteroosobową za 1000zl?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jarzyniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-23 13:37:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:43.