Planowanie ciąży, część 17. - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-16, 12:48   #1291
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez olena90 Pokaż wiadomość
Przy nakładce to do włożenia jest jeszcze więcej... Ściągam laktatorem to co mogę na tą chwilę a mała dostaje mm.

Nikt nie przepuszczał ze mała będzie takim okruszkiem.

Wysłane z mojego JNY-LX1 przy użyciu Tapatalka
A nie możesz podawać swojego mleka skoro odciagasz? Maks miał takie same wymiary. Po miesiącu walki zaczął normalne sam ssać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

Cytat:
Napisane przez olena90 Pokaż wiadomość
Przy nakładce to do włożenia jest jeszcze więcej... Ściągam laktatorem to co mogę na tą chwilę a mała dostaje mm.

Nikt nie przepuszczał ze mała będzie takim okruszkiem.

Wysłane z mojego JNY-LX1 przy użyciu Tapatalka
A nie możesz swojego podawać skoro odciagasz i tak? Maks miał takie same wymiary, po miesiącu walki zaczął sam ssać normalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-16, 14:03   #1292
aga019
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 708
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Ciesz się Kochana że je chleb i mięso, nasza tylko zupy, owoce plus nabiał ewentualnie parówki oczywiście bez chleba, mięsa żadnego, wędlin nic nie chce ruszyć Dzieci często mają z mięsem problem więc ja bym się cieszyła gdyby moja jadła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój mięso potrafi 10 minut żuć i trzymać w buzi, niezależnie jakie mięso, wszystko inne gryzie. Blender mu rozdrabniam żeby zjadł. I w taki sposób wchodzi. On nie wie że je mięso a matka zadowolona ze dziecko je
Cytat:
Napisane przez olena90 Pokaż wiadomość
2800 i 50cm

Mimo że mniejsza i drugi poród to gorzej znoszę rekonwalescencje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

To tak

Do szpitala trafiłam w sobotę z krwawieniem. Niestety nie było postępu. W niedzielę zdecydowano o oxy i przebiciu pęcherza. Po niecałych 3godzinach mała była na świecie.

Od wczoraj jesteśmy w domciu. Natka daje trochę do wiwatu. Dziś była w sumie nieodkladalna i nic w domu nie zrobiłam.
Trwa również walka o kp. Brodawki są większe niż jej usta i źle łapie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Obys szybko doszła do siebie kciuki za kp

U nas za to problem z płynnymi zupami, zawsze musi mieć czymś zagęszczane. Nie zje rosołu z makaronem, tylko muszę mu np manne dodać a do tego wrzucić makaron

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez aga019
Czas edycji: 2020-07-16 o 14:04
aga019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 07:42   #1293
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez aga019 Pokaż wiadomość
Mój mięso potrafi 10 minut żuć i trzymać w buzi, niezależnie jakie mięso, wszystko inne gryzie. Blender mu rozdrabniam żeby zjadł. I w taki sposób wchodzi. On nie wie że je mięso a matka zadowolona ze dziecko je

U nas za to problem z płynnymi zupami, zawsze musi mieć czymś zagęszczane. Nie zje rosołu z makaronem, tylko muszę mu np manne dodać a do tego wrzucić makaron
Tylko nasza już papek nie ruszy więc blendowanie nie pomoże Dobrze że kotleta mielonego czasem troszkę poje. U nas zupy mogą być rzadkie jako "tło" ale musi być dużo warzyw i makaronu do tego



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 09:41   #1294
Kaamilaaa0508
Zakorzenienie
 
Avatar Kaamilaaa0508
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 12 163
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Jeju a ja znów mam wrażenie że moja żyje powietrzem zupy nie, mięso nie, kaszek nigdy nie lubila, jedynie ostatnio śmietana, jogurty, parówki, pomidory i suchy chlebek no i mleko mleko...

Ale jak większość z was widzi, szaleje od rana do wieczora, skąd ma tyle sił to nie wiem

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Kaamilaaa0508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 09:51   #1295
aga019
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 708
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

U nas mleko w dzień (oby nic mu się nie odminilo) tylko koło 7 jak wstanie, później o 16 i 18, od dwóch tygodni je owsiankę na kolację po 19 a później mleko dopiero koło 23. Jestem taka szczęśliwa i daje mi to nadzieję że może kiedyś odjedzie od nocnego karmienia, bo na razie to jeszcze 3-4 razy jest po północy cyc
Mój na szczęście i papki i kawałki toleruje więc mogę kombinować z mięsem.
Kamila, twoja to energia słoneczną żyje, innego wytłumaczenia nie mam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 10:09   #1296
Kaamilaaa0508
Zakorzenienie
 
Avatar Kaamilaaa0508
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 12 163
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez aga019 Pokaż wiadomość
U nas mleko w dzień (oby nic mu się nie odminilo) tylko koło 7 jak wstanie, później o 16 i 18, od dwóch tygodni je owsiankę na kolację po 19 a później mleko dopiero koło 23. Jestem taka szczęśliwa i daje mi to nadzieję że może kiedyś odjedzie od nocnego karmienia, bo na razie to jeszcze 3-4 razy jest po północy cyc
Mój na szczęście i papki i kawałki toleruje więc mogę kombinować z mięsem.
Kamila, twoja to energia słoneczną żyje, innego wytłumaczenia nie mam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja to już jestem mega przyzwyczajona do nocnych karmień, jak kiedyś przestanie pić w nocy to zapisze to w kalendarzu jako swieto

No powietrzem i słońcem

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Kaamilaaa0508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 10:32   #1297
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez Kaamilaaa0508 Pokaż wiadomość
Jeju a ja znów mam wrażenie że moja żyje powietrzem zupy nie, mięso nie, kaszek nigdy nie lubila, jedynie ostatnio śmietana, jogurty, parówki, pomidory i suchy chlebek no i mleko mleko...

Ale jak większość z was widzi, szaleje od rana do wieczora, skąd ma tyle sił to nie wiem

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Oj chciałbym trochę tej energii co ma Twoja Daga U nas mleko wjeżdża rano, na drzemkę i wieczorem na spanie. Pomidora, ogórka nie ruszy, od razu wypluwa Parówki u nas na śniadanie prawie codziennie bo nic innego nie chce a jeszcze lubi tylko jedne, z cielęciną i muszę jechać przez pół miasta je kupić bo gdzie indziej nie ma Ciężki egzemplarz, mam nadzieję że druga będzie większym łakomczuchem i będzie jeść wszystko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-17, 21:34   #1298
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 826
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Dziewczyny, a jak jest z drzemkami u Waszych dzieciaczków? Kiedy zaczęły się wydłużać odstępy pomiędzy nimi?
Kornelia ma tak średnio 2 godziny aktywności, zasypia zwykle przy cycku. Dłużej też potrafi wytrzymać, ale jest wtedy marudna. Ciekawa jestem, kiedy to będzie, że będzie miała jedną drzemkę, zamiast 3-4. Nie żebym narzekała na ilość, ale lubię wiedzieć, co mnie może czekać
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 22:13   #1299
Kaamilaaa0508
Zakorzenienie
 
Avatar Kaamilaaa0508
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 12 163
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak jest z drzemkami u Waszych dzieciaczków? Kiedy zaczęły się wydłużać odstępy pomiędzy nimi?
Kornelia ma tak średnio 2 godziny aktywności, zasypia zwykle przy cycku. Dłużej też potrafi wytrzymać, ale jest wtedy marudna. Ciekawa jestem, kiedy to będzie, że będzie miała jedną drzemkę, zamiast 3-4. Nie żebym narzekała na ilość, ale lubię wiedzieć, co mnie może czekać
Ciesz się z tego póki możesz uwierz mi, na moim wątku Daga była jednym z największych śpiochów przez pierwsze pół roku potem było coraz mniej drzemek w dzień (a do tego gorsze nocki...) a teraz już panna potrafi wstać o 6 rano i mieć jedna drzemke max 30min ale zazwyczaj jest to około 15min koło południa i potem do 19-20 albo i dłużej szaleje... Dziś np drzemki nie miała wcale

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Kaamilaaa0508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-18, 19:05   #1300
majeczka0123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 695
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Patryka

Ojej kiedy byly tez 3/4 drzemki? Az chciałabym powrocic 😂 ale szczerze nie pamietam. Zaraz ma rok i dwie drzemki. Z reguły pierwsza ok 1,5 h druga ok 40 minut, oczywiscie zdarzaja krótsze lub dłuższe ale najcześciej tak jak napisałam. Z tym ze te jej drzemki kiedys byly po max 40 minut,
majeczka0123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-18, 19:18   #1301
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak jest z drzemkami u Waszych dzieciaczków? Kiedy zaczęły się wydłużać odstępy pomiędzy nimi?
Kornelia ma tak średnio 2 godziny aktywności, zasypia zwykle przy cycku. Dłużej też potrafi wytrzymać, ale jest wtedy marudna. Ciekawa jestem, kiedy to będzie, że będzie miała jedną drzemkę, zamiast 3-4. Nie żebym narzekała na ilość, ale lubię wiedzieć, co mnie może czekać
U nas zawsze były dość krótkie drzemki, nie raz np. 3-4 po 30-45 minut. Po roczku mniej więcej sie to ustabilizowało, ma teraz jedną drzemkę i to dość porządną jak nic jej nie przeszkodzi bo potrafi spać 2 do 3 godzin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-18, 20:36   #1302
majeczka0123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 695
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

U nas czasami zdarzają sie dwie drzemki po

1,5 - 2 h. Ale to rzaaaadko. Dzis np na drugiej drzemce sie przebudziła i jak ją docyckałam to spała dwie godziny i jeszcze by spała ale obudziłam by poszła

O normalnej porze na noc 😂
majeczka0123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-18, 21:32   #1303
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

U nas są trzy krótkie po 30-40 min, albo dwie dłuższe po około 1.5h

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-19, 22:08   #1304
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 826
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez Kaamilaaa0508 Pokaż wiadomość
Ciesz się z tego póki możesz uwierz mi, na moim wątku Daga była jednym z największych śpiochów przez pierwsze pół roku potem było coraz mniej drzemek w dzień (a do tego gorsze nocki...) a teraz już panna potrafi wstać o 6 rano i mieć jedna drzemke max 30min ale zazwyczaj jest to około 15min koło południa i potem do 19-20 albo i dłużej szaleje... Dziś np drzemki nie miała wcale

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Wiesz, nie ma z czego się cieszyć, bo drzemki są wyłącznie na moich rękach, przy cycku... Zwykle ok. 40-minutowe, ale jak śpi 2 godziny, a mi chce się sikać...

Tak sobie myślę, że jak będzie miała jedną drzemkę, a porządną, to już może będzie samodzielna?

Ach, no i od jakiegoś czasu też wstaje 6-7. A jeszcze niedawno narzekałam, że śpi do 10...


Twoja Daga to jest w ogóle nieodgadniony wulkan energii Starszy też taki był?

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------

Cytat:
Napisane przez majeczka0123 Pokaż wiadomość
U nas czasami zdarzają sie dwie drzemki po

1,5 - 2 h. Ale to rzaaaadko. Dzis np na drugiej drzemce sie przebudziła i jak ją docyckałam to spała dwie godziny i jeszcze by spała ale obudziłam by poszła

O normalnej porze na noc 😂
Czyli normalnie śpi sama w dzień? Ja Kornelię musiałabym docyckowywać co 5-1o minut, żeby sama spała
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-19, 22:21   #1305
al_dente
Zadomowienie
 
Avatar al_dente
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 1 669
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Olena gratulacje!!!
U nas żarł wszystko, ale od niedawna zaczynają się humory. Chociaż i tak ogólnie je dużo i większość rzeczy, więc nie mam co narzekać. Z drzemkami u nas było ok 2 po 1-1,5h gdzieś tak do roku, jeszcze jak chodził do żłobka to po powrocie spał z 1h w domu (w żłobku też drzemka). A potem się przestawił już na jedną, ok 2-3h. Śpi w nocy od 21 do 7 średnio.
Ja byłam u fizjo w zeszłym tygodniu. Muszę się wziąć za siebie, bo fakt że schudłam tyle ile już chciałam to jedno, ale druga kwestia że mam rozstęp mięśni czy kresy białej (?) jakoś tak się to nazywa. A dwa to robi się mała przepuklina na kręgosłupie także muszę się podleczyc żeby potem nie płakać...


Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
al_dente jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-20, 06:46   #1306
Kaamilaaa0508
Zakorzenienie
 
Avatar Kaamilaaa0508
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 12 163
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Wiesz, nie ma z czego się cieszyć, bo drzemki są wyłącznie na moich rękach, przy cycku... Zwykle ok. 40-minutowe, ale jak śpi 2 godziny, a mi chce się sikać...

Tak sobie myślę, że jak będzie miała jedną drzemkę, a porządną, to już może będzie samodzielna?

Ach, no i od jakiegoś czasu też wstaje 6-7. A jeszcze niedawno narzekałam, że śpi do 10...


Twoja Daga to jest w ogóle nieodgadniony wulkan energii Starszy też taki był?

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------


Czyli normalnie śpi sama w dzień? Ja Kornelię musiałabym docyckowywać co 5-1o minut, żeby sama spała
Ja tam nadal twierdzę że jest się z czego cieszyć bo niektóre maluchy jak twoja to nawet na rękach nie bardzo chcą spać i budzą się po 10min z turbo drzemki

Starszy nie, on mając pół roku przesypiał nocki od 19 do 8 drzemki miał do około 2urodzin, po 2h dziennie młoda to totalne przeciwieństwo

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Kaamilaaa0508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-20, 20:16   #1307
aga019
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 708
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez majeczka0123 Pokaż wiadomość
Patryka

Ojej kiedy byly tez 3/4 drzemki? Az chciałabym powrocic ale szczerze nie pamietam. Zaraz ma rok i dwie drzemki. Z reguły pierwsza ok 1,5 h druga ok 40 minut, oczywiscie zdarzaja krótsze lub dłuższe ale najcześciej tak jak napisałam. Z tym ze te jej drzemki kiedys byly po max 40 minut,
U nas niemal identycznie. Tylko długość drzemki uzależniona od tego gdzie śpi. Uwielbiam wózek i ogród, oby tak mu zostało
Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Wiesz, nie ma z czego się cieszyć, bo drzemki są wyłącznie na moich rękach, przy cycku... Zwykle ok. 40-minutowe, ale jak śpi 2 godziny, a mi chce się sikać...

Tak sobie myślę, że jak będzie miała jedną drzemkę, a porządną, to już może będzie samodzielna?

Ach, no i od jakiegoś czasu też wstaje 6-7. A jeszcze niedawno narzekałam, że śpi do 10...


Twoja Daga to jest w ogóle nieodgadniony wulkan energii Starszy też taki był?

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------


Czyli normalnie śpi sama w dzień? Ja Kornelię musiałabym docyckowywać co 5-1o minut, żeby sama spała
Wszystko mija, też była kiedyś taka faza u mojego. Przy pierwszym można sobie na to pozwolić
Cytat:
Napisane przez al_dente Pokaż wiadomość
Olena gratulacje!!!
U nas żarł wszystko, ale od niedawna zaczynają się humory. Chociaż i tak ogólnie je dużo i większość rzeczy, więc nie mam co narzekać. Z drzemkami u nas było ok 2 po 1-1,5h gdzieś tak do roku, jeszcze jak chodził do żłobka to po powrocie spał z 1h w domu (w żłobku też drzemka). A potem się przestawił już na jedną, ok 2-3h. Śpi w nocy od 21 do 7 średnio.
Ja byłam u fizjo w zeszłym tygodniu. Muszę się wziąć za siebie, bo fakt że schudłam tyle ile już chciałam to jedno, ale druga kwestia że mam rozstęp mięśni czy kresy białej (?) jakoś tak się to nazywa. A dwa to robi się mała przepuklina na kręgosłupie także muszę się podleczyc żeby potem nie płakać...


Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Dobrze, że się za siebie wzięłaś, zdrówka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-20, 21:47   #1308
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 826
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez Kaamilaaa0508 Pokaż wiadomość
Ja tam nadal twierdzę że jest się z czego cieszyć bo niektóre maluchy jak twoja to nawet na rękach nie bardzo chcą spać i budzą się po 10min z turbo drzemki

Starszy nie, on mając pół roku przesypiał nocki od 19 do 8 drzemki miał do około 2urodzin, po 2h dziennie młoda to totalne przeciwieństwo

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Masz rację. Zawsze może być gorzej Dobra, już się cieszę z tych drzemek

Widzisz, Daga postarała się, byś doświadczała macierzyństwa całkiem na nowo!



Aga, to chyba nie faza, bo trwa hmm... prawie od nowości Kornelii Ja nie wiem, co by to było, gdyby Korneli była drugim dzieckiem. Nie ma takiej odgórnej zasady niemowlaków, że drugie dzieci są mniej wymagające?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 09:36   #1309
aga019
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 708
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Masz rację. Zawsze może być gorzej Dobra, już się cieszę z tych drzemek

Widzisz, Daga postarała się, byś doświadczała macierzyństwa całkiem na nowo!



Aga, to chyba nie faza, bo trwa hmm... prawie od nowości Kornelii Ja nie wiem, co by to było, gdyby Korneli była drugim dzieckiem. Nie ma takiej odgórnej zasady niemowlaków, że drugie dzieci są mniej wymagające?
Ja cały czas sobie powtarzam że wszystko mija i za tym zatęsknię. Tylko to trzyma mnie przy myśli że kiedyś się wyspie, a młody nie będzie całej nocy na cycu, teraz cieszę się z każdego momentu z małym. Zaraz wrócę do pracy i nasze dni już nie będą takie same tylko to trzyma mnie przy pragnieniu drugiego dziecka

Mam pytanie, jak wygląda prowadzenie ciąży w czasach korona wirusa, jak wyglądają porody, są już rodzinne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-22, 09:51   #1310
Panna_Migotka889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 2
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Hej dziewczyny. Dołączam do Waszej ekipy I od razu proszę o pomoc, bo już sama się pogubiłam, otóż..

Mam endometriozę. Przez ponad rok brałam tabletki Visanne. Lekarz powiedział, że kiedy będziemy chcieli się starać o dzidziusia, rzucić tabletki i od razu się starać, więc ostatnią tabletkę zjadłam w ostatni dzień czerwca i od lipca zaczęliśmy starania.

Kochaliśmy się 4 6 10 12 15 17 19 20 21.

Jakie mam szansę zajścia? Dodać muszę, że przy braniu tabletek miałam robiony rezonans magnetyczny i akurat w danym dniu kiedy powinnam mieć owulację ona była, bo to wyszło na badaniu. (przy braniu tabletek). Ale teraz nie wiem czy coś mi się przesunęło kiedy przestałam je jeść..

dodam jeszcze, że "okres" miałam parę dni po odstawieniu, ale czytałam że takie plamienia powinno się traktować jak okres, no i teraz wszystko mi się pomieszało. :-( Jakie waszym zdaniem mam szansę? Nie wiem czy okres jeszcze przyjdzie w tym miesiącu czy nie, dni płodne według kalendarza przy braniu tabletek wychodziły mi na 3-9 czyli miałam tego trzeciego 14 dzień cyklu. Proszę o jakieś rady.
Panna_Migotka889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 10:02   #1311
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez aga019 Pokaż wiadomość
Ja cały czas sobie powtarzam że wszystko mija i za tym zatęsknię. Tylko to trzyma mnie przy myśli że kiedyś się wyspie, a młody nie będzie całej nocy na cycu, teraz cieszę się z każdego momentu z małym. Zaraz wrócę do pracy i nasze dni już nie będą takie same tylko to trzyma mnie przy pragnieniu drugiego dziecka

Mam pytanie, jak wygląda prowadzenie ciąży w czasach korona wirusa, jak wyglądają porody, są już rodzinne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie prowadzenie ciąży wygląda zupełnie normalnie, za to w moim szpitalu nie ma porodów rodzinnych, bo sale porodowe nie mają osobnych węzłów sanitarnych.

Cytat:
Napisane przez Panna_Migotka889 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Dołączam do Waszej ekipy I od razu proszę o pomoc, bo już sama się pogubiłam, otóż..

Mam endometriozę. Przez ponad rok brałam tabletki Visanne. Lekarz powiedział, że kiedy będziemy chcieli się starać o dzidziusia, rzucić tabletki i od razu się starać, więc ostatnią tabletkę zjadłam w ostatni dzień czerwca i od lipca zaczęliśmy starania.

Kochaliśmy się 4 6 10 12 15 17 19 20 21.

Jakie mam szansę zajścia? Dodać muszę, że przy braniu tabletek miałam robiony rezonans magnetyczny i akurat w danym dniu kiedy powinnam mieć owulację ona była, bo to wyszło na badaniu. (przy braniu tabletek). Ale teraz nie wiem czy coś mi się przesunęło kiedy przestałam je jeść..

dodam jeszcze, że "okres" miałam parę dni po odstawieniu, ale czytałam że takie plamienia powinno się traktować jak okres, no i teraz wszystko mi się pomieszało. :-( Jakie waszym zdaniem mam szansę? Nie wiem czy okres jeszcze przyjdzie w tym miesiącu czy nie, dni płodne według kalendarza przy braniu tabletek wychodziły mi na 3-9 czyli miałam tego trzeciego 14 dzień cyklu. Proszę o jakieś rady.
Hej

Pierwsza zasadnicza sprawa to kiedy miałaś pierwszy dzień okresu, bo to jest bardziej istotne niż wyznaczone przez apkę dni płodne. Regularne współżycie zwiększa szansę na zejście w ciążę, ale statystycznie zdrowa para ma w każdym cyklu ok. 30% szans na poczęcie dziecka, więc ciężko strzelać jakie masz szanse

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 10:12   #1312
Panna_Migotka889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 2
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

No właśnie typowego okresu nie dostałam, plamiłam po odstawieniu 6-8.07.
Panna_Migotka889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 17:32   #1313
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez aga019 Pokaż wiadomość
Ja cały czas sobie powtarzam że wszystko mija i za tym zatęsknię. Tylko to trzyma mnie przy myśli że kiedyś się wyspie, a młody nie będzie całej nocy na cycu, teraz cieszę się z każdego momentu z małym. Zaraz wrócę do pracy i nasze dni już nie będą takie same tylko to trzyma mnie przy pragnieniu drugiego dziecka

Mam pytanie, jak wygląda prowadzenie ciąży w czasach korona wirusa, jak wyglądają porody, są już rodzinne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi przez ten czas przepadła jedna wizyta na rzecz teleporady w tym szczytowym momencie. A poza tym wszystko normalnie, gin przyjmuje, laboratoria otwarte, teraz chodzę normalnie na ktg. Wizyta w maseczce i rękawiczkach i po prostu trzeba przychodzić punktualnie bo poczekalnia nieczynna i tyle. U mnie porody rodzinne są, niestety odwiedzin po nadal nie ma ale to nie tylko na położnictwie ale w całym szpitalu. Także myślę że nie ma co się źle nastawiać zwłaszcza że mówią że wirus nie odejdzie tylko trzeba nauczyć się z nim żyć więc siłą rzeczy nie da się pewnych spraw ciągle odwlekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-23, 21:14   #1314
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak jest z drzemkami u Waszych dzieciaczków? Kiedy zaczęły się wydłużać odstępy pomiędzy nimi?
Kornelia ma tak średnio 2 godziny aktywności, zasypia zwykle przy cycku. Dłużej też potrafi wytrzymać, ale jest wtedy marudna. Ciekawa jestem, kiedy to będzie, że będzie miała jedną drzemkę, zamiast 3-4. Nie żebym narzekała na ilość, ale lubię wiedzieć, co mnie może czekać

Mój w wieku 14 miesięcy ma jedną drzemkę w ciągu dnia, do niedawna 1h 20min czy 1h30min, ale ostatnie dni to budzi się po ok 40 minutach i koniec.
Ale z jego spaniem zawsze był problem- nie chciał spać nigdy i zmuszenie go do drzemki to był wyczyn.


Cytat:
Napisane przez al_dente Pokaż wiadomość
Olena gratulacje!!!
U nas żarł wszystko, ale od niedawna zaczynają się humory. Chociaż i tak ogólnie je dużo i większość rzeczy, więc nie mam co narzekać. Z drzemkami u nas było ok 2 po 1-1,5h gdzieś tak do roku, jeszcze jak chodził do żłobka to po powrocie spał z 1h w domu (w żłobku też drzemka). A potem się przestawił już na jedną, ok 2-3h. Śpi w nocy od 21 do 7 średnio.
Ja byłam u fizjo w zeszłym tygodniu. Muszę się wziąć za siebie, bo fakt że schudłam tyle ile już chciałam to jedno, ale druga kwestia że mam rozstęp mięśni czy kresy białej (?) jakoś tak się to nazywa. A dwa to robi się mała przepuklina na kręgosłupie także muszę się podleczyc żeby potem nie płakać...


Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Witam w klubie - u mnie też początki przepukliny nic to, trzeba dotrwać do drugiego porodu i ostro zabrać się za ćwiczenia żeby uniknąć operacji w przyszłości


Cytat:
Napisane przez aga019 Pokaż wiadomość
Ja cały czas sobie powtarzam że wszystko mija i za tym zatęsknię. Tylko to trzyma mnie przy myśli że kiedyś się wyspie, a młody nie będzie całej nocy na cycu, teraz cieszę się z każdego momentu z małym. Zaraz wrócę do pracy i nasze dni już nie będą takie same tylko to trzyma mnie przy pragnieniu drugiego dziecka

Mam pytanie, jak wygląda prowadzenie ciąży w czasach korona wirusa, jak wyglądają porody, są już rodzinne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U mnie wizyty są rzadsze u prowadzącego tylko. Wizyty u niego czy u lekarza z certyfikatem FMF to wiadomo, rękawiczki, przyłbica itd.
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 05:19   #1315
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Wpadam tylko się pochwalić że wczoraj o 22:40 siłami natury po wcześniejszej cesarce przyszła na świat Stefcia 55 cm i 3410 g , 10 pkt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 06:02   #1316
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Wpadam tylko się pochwalić że wczoraj o 22:40 siłami natury po wcześniejszej cesarce przyszła na świat Stefcia 55 cm i 3410 g , 10 pkt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gratulacje kochana! A jeszcze wieczorem czytałam sierpniówki i się zastanawiałam czy się u Ciebie rozkręca już czy to jeszcze nie to...

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 07:30   #1317
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Gratki!! Kurde, dziwne tak gratulować drugiego dziecka na tym wątku hehe jak ten czas leci!!
Moja Julka dziś 11 miesięcy kończy..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 13:15   #1318
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Wpadam tylko się pochwalić że wczoraj o 22:40 siłami natury po wcześniejszej cesarce przyszła na świat Stefcia 55 cm i 3410 g , 10 pkt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje! ️ Zdrówka dla was

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 21:13   #1319
majeczka0123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 695
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Patryka

Tak, sama śpi w dzień, nie musze jej cyckować 😀za to w nocy.....

Justysia ogromne gratulacje! I cieszę sie że sie udało sn jak chciałas ❤️



U mnie sporo sie dzieje (chyba). Przez ostatni tydzien mielismy moją chrześnice. Tesciowa wzieła urlop i tak na zmiane co sie udało zrobic to robiłysmy.

Tz zaczyna nową prace mimo ze powinien miec urlop. Ja wracam jednak na stanowisko to co byłam wczesniej. Pewnie od wrzesnia pojde.

Adaptacje w żłobku zaczynamy 17 sierpnia. 14 sierpnia szczepienie. Musimy jeszcze kupic fotelik następny dla młodej bo pozniej to nie bedzie kiedy, wiec czeka nas podroż do Lublina.

13.08 mam fryzjera (w roczek małej&#128514 a roczek planujemy skromny na 9 sierpnia. Wszystkie soboty mamy wesela, moze i ja wroce do wesel jesli z mała uda sie teściowej siedZiec i ja usypiać.

Lili idą zęby więc noce sa słabe, ale nie tragiczne.

W ciągu dwóch tygodni mają nam wykopac staw (marzenie Tż). A wykonczenie domu na razie stoi bo nie ma czasu 🙈

To tak w skrocie 🙈

Aaa Lili zaczeła ładnie jesc wiec chociaz o to jestem spokojna nie moge sie doczekac powrotu do pracy 🙈😂

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Będe miała wiecej czasu na wizaz😂😂
majeczka0123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-29, 06:08   #1320
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;88028659] gratulacje kochana! A jeszcze wieczorem czytałam sierpniówki i się zastanawiałam czy się u Ciebie rozkręca już czy to jeszcze nie to...

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Myślałam że to przepowiadacze ale jednak nie Poród ekspres choć myślałam że umrę Teraz trzymamy kciuki za Ciebie

Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
Gratki!! Kurde, dziwne tak gratulować drugiego dziecka na tym wątku hehe jak ten czas leci!!
Moja Julka dziś 11 miesięcy kończy..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Gratulacje! ️ Zdrówka dla was

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez majeczka0123 Pokaż wiadomość
Patryka

Tak, sama śpi w dzień, nie musze jej cyckować za to w nocy.....

Justysia ogromne gratulacje! I cieszę sie że sie udało sn jak chciałas



U mnie sporo sie dzieje (chyba). Przez ostatni tydzien mielismy moją chrześnice. Tesciowa wzieła urlop i tak na zmiane co sie udało zrobic to robiłysmy.

Tz zaczyna nową prace mimo ze powinien miec urlop. Ja wracam jednak na stanowisko to co byłam wczesniej. Pewnie od wrzesnia pojde.

Adaptacje w żłobku zaczynamy 17 sierpnia. 14 sierpnia szczepienie. Musimy jeszcze kupic fotelik następny dla młodej bo pozniej to nie bedzie kiedy, wiec czeka nas podroż do Lublina.

13.08 mam fryzjera (w roczek małej) a roczek planujemy skromny na 9 sierpnia. Wszystkie soboty mamy wesela, moze i ja wroce do wesel jesli z mała uda sie teściowej siedZiec i ja usypiać.

Lili idą zęby więc noce sa słabe, ale nie tragiczne.

W ciągu dwóch tygodni mają nam wykopac staw (marzenie Tż). A wykonczenie domu na razie stoi bo nie ma czasu

To tak w skrocie

Aaa Lili zaczeła ładnie jesc wiec chociaz o to jestem spokojna nie moge sie doczekac powrotu do pracy

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Będe miała wiecej czasu na wizaz
Dziękuję bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-06 11:24:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:57.