Mamy styczniowe 2021 [emoji16] - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-20, 11:13   #2731
dornitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Wizje katastroficzne to kiedyś była moja specjalność, ale staram się z tym walczyć, bo bardzo mi zatruwalo to życie. Potrafiłam cała noc nie spać i coś rozkminiac, często coś niezależnego ode mnie. Nie polecam
Na fejsie mi wyskoczyła reklama nowego fotelika maxi cosi z wyjmowana wkładka. Ciekawe ile takie cudo będzie kosztować Bardzo by mi to zycie ułatwiło. https://www.maxi-cosi.pl/nowy-foteli...axi-cosi-coral

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
dornitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 11:41   #2732
pau__pau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 79
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez dornitka Pokaż wiadomość
Wizje katastroficzne to kiedyś była moja specjalność, ale staram się z tym walczyć, bo bardzo mi zatruwalo to życie. Potrafiłam cała noc nie spać i coś rozkminiac, często coś niezależnego ode mnie. Nie polecam
Na fejsie mi wyskoczyła reklama nowego fotelika maxi cosi z wyjmowana wkładka. Ciekawe ile takie cudo będzie kosztować Bardzo by mi to zycie ułatwiło. https://www.maxi-cosi.pl/nowy-foteli...axi-cosi-coral

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
o zaciekawiłaś mnie tym fotelikiem.
Waga jest rzeczywiście kusząca, jestem pod wrazeniem! Pamiętam jakie kłopotliwe jest noszenie fotelika ze względu na wagę.
Muszę jeszcze poszukać jak testy bezpieczeństwa.
Akurat mamy bazę pasującą do tego fotelika a Jan dobija do zmiany na inny więc baza zostanie wolna.
Jedyny mały szczegól to to, że mamy fotelik po starszaku
pau__pau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 12:03   #2733
dornitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez pau__pau Pokaż wiadomość
o zaciekawiłaś mnie tym fotelikiem.

Waga jest rzeczywiście kusząca, jestem pod wrazeniem! Pamiętam jakie kłopotliwe jest noszenie fotelika ze względu na wagę.

Muszę jeszcze poszukać jak testy bezpieczeństwa.

Akurat mamy bazę pasującą do tego fotelika a Jan dobija do zmiany na inny więc baza zostanie wolna.

Jedyny mały szczegól to to, że mamy fotelik po starszaku
Waga jest kusząca, ale dogrzebalam się do ceny 1299 zł Mam fotelik, też Maxi Cosi, kupiony w 2019, więc nie bede sie nawet nad tym zastanawiac.
Rozmyslam ciągle nad problemem logistycznym pt. Jak wziac na spacer noworodka i 2latkę i znieść oraz wnieść towarzycho po schodach na 3 pietro. Na bank będę musiała jakoś to ogarnąć, bo żłobek (chyba, ze znowu covid zamknie to luz ). Znalazłam jeszcze coś takiego jak w linku. W sumie dziwnie to wygląda, ale może się skuszę. Zawsze łatwiej tak w płachtę wsadzić malenstwo niż w chustę motać, szczególnie w styczniu albo lutym.
https://www.megaurwis.pl/inne/7203-b...754003968.html

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
dornitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 12:21   #2734
pau__pau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 79
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez dornitka Pokaż wiadomość
Waga jest kusząca, ale dogrzebalam się do ceny 1299 zł Mam fotelik, też Maxi Cosi, kupiony w 2019, więc nie bede sie nawet nad tym zastanawiac.
Rozmyslam ciągle nad problemem logistycznym pt. Jak wziac na spacer noworodka i 2latkę i znieść oraz wnieść towarzycho po schodach na 3 pietro. Na bank będę musiała jakoś to ogarnąć, bo żłobek (chyba, ze znowu covid zamknie to luz ). Znalazłam jeszcze coś takiego jak w linku. W sumie dziwnie to wygląda, ale może się skuszę. Zawsze łatwiej tak w płachtę wsadzić malenstwo niż w chustę motać, szczególnie w styczniu albo lutym.
https://www.megaurwis.pl/inne/7203-b...754003968.html

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
z bazą to nawet 2300 ale jeżeli ktoś zaczyna dopiero to fajna opcja bo jedna baza przyda się na ten i kolejny fotelik.
Ten poprzedni fotelik mamy cybexa i też raczej to jest wyrzucanie kasy aby kupować kolejny fotelik skoro tamten w piwnicy...
Zimą nosiłam w chuście ale Jan maił wtedy już pół roku, teraz nie będę pewnie próbować zimą.

Pewnie nie masz wózkowni w bloku? Spoko opcja to też trzymanie wózka/fotelika w samochodzie. Dwulatka pewnie już smaodzielnie zejdzie, ewentualnie za rękę ale nie ma co jej już nosić.
pau__pau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 12:38   #2735
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Ja mam bazę maxi cosi co pasuje do pierwszego i drugiego fotelika pasuje, więc też już nie będziemy kombinować, choć osobiście teraz szlabym w obrotowe foteliki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 12:39   #2736
dornitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez pau__pau Pokaż wiadomość
z bazą to nawet 2300 ale jeżeli ktoś zaczyna dopiero to fajna opcja bo jedna baza przyda się na ten i kolejny fotelik.

Ten poprzedni fotelik mamy cybexa i też raczej to jest wyrzucanie kasy aby kupować kolejny fotelik skoro tamten w piwnicy...

Zimą nosiłam w chuście ale Jan maił wtedy już pół roku, teraz nie będę pewnie próbować zimą.



Pewnie nie masz wózkowni w bloku? Spoko opcja to też trzymanie wózka/fotelika w samochodzie. Dwulatka pewnie już smaodzielnie zejdzie, ewentualnie za rękę ale nie ma co jej już nosić.
Mam wozkownie, ale jest w piwnicy, wiec polpiętro trzeba pokonać wciągając wozek po schodach. No i sa 3 pary drzwi do otwarcia, wiec troszke problematyczne to jest, szczegolnie z dzieckiem u boku. Zazwyczaj wozek byl w samochodzie, a jak auto odjeżdżało to wozek na klatce schodowej rezydował. Ja nosilam w chuscie, ale jak Natka byla malizna, później się już przeprosiła z wózkiem, kolki przeszły, więc chusta poszła w kąt. W sezonie jesienno-zimowym pakowalam ja do nosidla i mając wolne ręce rozkladalam/wyciagalam wózek. W sumie jakoś to będzie, nie będę się martwić na zapas Jeszcze mnóstwo czasu, może się zdążymy gdzieś przeprowadzić

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
dornitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 13:29   #2737
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Dobra, ja już dziś nic nie dotykam. Złamałam roletę, wyrwałam gniazdko że ściany i zepsułam maszynę do szycia, wymaga serwisu. Będę już tylko leżeć. Książkę poczytam, może to będzie bezpieczniejsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-20, 15:18   #2738
truru
Raczkowanie
 
Avatar truru
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 335
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez truru
Czas edycji: 2023-12-09 o 19:32
truru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 16:12   #2739
oagnieszka9
Raczkowanie
 
Avatar oagnieszka9
 
Zarejestrowany: 2020-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 195
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Jestem już po wizycie
No i widzicie, kalendarz mówił prawdę, będzie dziewczynka!

Dziś dokładnie 20+0 , waży 339 g, wszystko w porządku! Wielka ulga, pani doktor bardzo dokładnie sprawdziła wszystko po kolei. Oczywiście nie dało się zrobić ładnego zdjęcia, bo Panna nie współpracowała jednak do tego zdążyłam się już przyzwyczaić. Najważniejsze, że wszystko ok!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oagnieszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 16:24   #2740
Agg_s
Wtajemniczenie
 
Avatar Agg_s
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 380
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Kolejna dziewczynka gratulacje, uwielbiam takie dobre wiadomości ❤️🧡


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój Eden jest tam gdzie Twój rytm bicia serca,
Jeden uśmiech ponad wszystko do życia zachęca.

Agg_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 16:43   #2741
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Hej trochę mnie tu nie było.. życie mnie zjada

Gratuluję udanych wizyt i płci, ktoś liczył może jaki stosunek chłopców do dziewczynek? Możemy to też podpisywać na pierwszej stronie przy okazji układając chronologicznie wg daty porodu?

Mój mąż zaczyna pojutrze urlop i już dni odliczam! Przyda nam się oddech od tej jego pracy tym bardziej, że już wie że minimum do końca roku ma home office 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-20, 17:47   #2742
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez truru Pokaż wiadomość
Zdecydowanie się połóż Mi baza od łupiny nie przeszkodziła w kupnie obrotowego Bardzo sobie chwalę a już z brzuchem to w ogóle, no ale ja jestem niewolnikiem auta mieszkającym w lesie więc nie mam wyjścia jak sobie ułatwiać


Obleciałam smyka, odebrałam śpiworek i jakieś drobiazgi Kondycja totalne zero, miałam dziś więcej czasu to obleciałam centrum handlowe i musiałam przysiąść i odpoczywać na kawie w trakcie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale już używamy tez drugiego fotelika, który nie jest obrotowy :/ no trudno, my głównie w weekendy jeździmy autem bo na codzień wszystko na miejscu mamy

U mnie też z kondycja marnie, dziś ogólnie mam zgon. Miałam ostatnio kilka podejść do kawy ale prędzej czy później i tak wymiotowałam chyba od niej wlasnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 18:31   #2743
pau__pau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 79
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez oagnieszka9 Pokaż wiadomość
Jestem już po wizycie
No i widzicie, kalendarz mówił prawdę, będzie dziewczynka!

Dziś dokładnie 20+0 , waży 339 g, wszystko w porządku! Wielka ulga, pani doktor bardzo dokładnie sprawdziła wszystko po kolei. Oczywiście nie dało się zrobić ładnego zdjęcia, bo Panna nie współpracowała jednak do tego zdążyłam się już przyzwyczaić. Najważniejsze, że wszystko ok!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pau__pau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 18:46   #2744
ila1000
Rozeznanie
 
Avatar ila1000
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 869
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Agnieszka, gratulacje🤩

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ila1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 19:16   #2745
g0si4
Zakorzenienie
 
Avatar g0si4
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 946
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez oagnieszka9 Pokaż wiadomość
Jestem już po wizycie
No i widzicie, kalendarz mówił prawdę, będzie dziewczynka!

Dziś dokładnie 20+0 , waży 339 g, wszystko w porządku! Wielka ulga, pani doktor bardzo dokładnie sprawdziła wszystko po kolei. Oczywiście nie dało się zrobić ładnego zdjęcia, bo Panna nie współpracowała jednak do tego zdążyłam się już przyzwyczaić. Najważniejsze, że wszystko ok!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale duza dzidzia

Dziewczyny, takie są plusy tego fotelika obrotowego?

Ja mam dzisiaj fatalny dzień. Ból głowy i mdłości,wszystko co zjadłam wyladowalo w toalecie. Od czasu do czasu mam takie dni i szczerze ich nie cierpię. Od razu się martwię z czego to małe będzie rosło, w szczególności, że ja jestem bardzo szczupła i bardzo powoli przebieram na wadze w ciąży..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
IG
g0si4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 19:23   #2746
dornitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez oagnieszka9 Pokaż wiadomość
Jestem już po wizycie
No i widzicie, kalendarz mówił prawdę, będzie dziewczynka!

Dziś dokładnie 20+0 , waży 339 g, wszystko w porządku! Wielka ulga, pani doktor bardzo dokładnie sprawdziła wszystko po kolei. Oczywiście nie dało się zrobić ładnego zdjęcia, bo Panna nie współpracowała jednak do tego zdążyłam się już przyzwyczaić. Najważniejsze, że wszystko ok!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje Cieszę się bardzo Chyba większość dziewczynek W styczniu się urodzi. Mój mały będzie miał same koleżanki
U mnie dziś całkiem aktywnie. Nazbierało się 21 tysięcy kroków na liczniku, więc nie jest źle. W sumie od 7 rano się szwędam. Żeby nie było tak dobrze to zaczyna mnie boleć głowa, ale liczę na to, że po prostu wezmę prysznic i niedługo pójdę do spania.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
dornitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 19:25   #2747
Enigvaa
Zadomowienie
 
Avatar Enigvaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Slupsk
Wiadomości: 1 727
Dot.: Mamy styczniowe 2021

W czym powinno sie kapac takiego maluszka? tak wlasnie sobie robie liste w aplikacji rossmann co tam kiedys przy okazji musze kupic i mi wyskoczylo mnostwo rzeczy dla bobaska, mydelka,zele, pianki rozne marki. Wiekszosc z Was juz ma dzieci to wiecie co i jak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Enigvaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 19:32   #2748
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Agnieszka, gratulacje!
Enigva, nie wiem, na co teraz jest moda ja mojego kąpałam w żelu babydream, a jak miał problemy ze skórą, to w samej wodzie z mąką ziemniaczaną.
Przejrzyj sobie blog sroki, ja tym się kierowałam przy wyborze - tylko teraz jest znacznie większy wybór niż 7 lat temu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.

Edytowane przez corka_rosy
Czas edycji: 2020-08-20 o 19:34
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 19:35   #2749
pau__pau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 79
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Enigvaa Pokaż wiadomość
W czym powinno sie kapac takiego maluszka? tak wlasnie sobie robie liste w aplikacji rossmann co tam kiedys przy okazji musze kupic i mi wyskoczylo mnostwo rzeczy dla bobaska, mydelka,zele, pianki rozne marki. Wiekszosc z Was juz ma dzieci to wiecie co i jak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W sumie już nie pamiętam dokładnie ale na początku chyba w samej wodzie, potem z dodatkiem jakiegoś olejku, później ze śmietanka do kąpieli z momme bo akurat ja dostałam od kogoś w prezencie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pau__pau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-20, 19:36   #2750
truru
Raczkowanie
 
Avatar truru
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 335
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez truru
Czas edycji: 2023-12-09 o 19:32
truru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 19:39   #2751
g0si4
Zakorzenienie
 
Avatar g0si4
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 946
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Enigvaa Pokaż wiadomość
W czym powinno sie kapac takiego maluszka? tak wlasnie sobie robie liste w aplikacji rossmann co tam kiedys przy okazji musze kupic i mi wyskoczylo mnostwo rzeczy dla bobaska, mydelka,zele, pianki rozne marki. Wiekszosc z Was juz ma dzieci to wiecie co i jak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słyszałam że emolinety są najlepsze, chociaż niektórzy pediatrzy twierdzą, że nie są konieczne. Ja sobie już do ulubionych wrzuciłam jakis produkt(jakaś pianka, dostępna w Rossemannie) do mycia dzidziutka. Wybierała na podstawie analizy Sroki https://www.srokao.pl/p/blog-page.html?m=0 .
A żelu babydream sama używam od lat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
IG
g0si4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 19:46   #2752
truru
Raczkowanie
 
Avatar truru
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 335
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez truru
Czas edycji: 2023-12-09 o 19:33
truru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 19:48   #2753
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Enigvaa Pokaż wiadomość
W czym powinno sie kapac takiego maluszka? tak wlasnie sobie robie liste w aplikacji rossmann co tam kiedys przy okazji musze kupic i mi wyskoczylo mnostwo rzeczy dla bobaska, mydelka,zele, pianki rozne marki. Wiekszosc z Was juz ma dzieci to wiecie co i jak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
My na początku kapalismy w wodzie z kilkoma kropkami olejku ze słodkich migdałów. Miałam jeszcze taki płyn z hippa, ogólnie też sugerowałam się strona srokao w początkowym wyborze kosmetykow, ale później mieliśmy problem z bardzo sucha skóra i przeszliśmy na emolienty
Cytat:
Napisane przez g0si4 Pokaż wiadomość
Ale duza dzidzia

Dziewczyny, takie są plusy tego fotelika obrotowego?

Ja mam dzisiaj fatalny dzień. Ból głowy i mdłości,wszystko co zjadłam wyladowalo w toalecie. Od czasu do czasu mam takie dni i szczerze ich nie cierpię. Od razu się martwię z czego to małe będzie rosło, w szczególności, że ja jestem bardzo szczupła i bardzo powoli przebieram na wadze w ciąży..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spokojnie, dziecko się zaopatrzy w to co trzeba ja wymiotowałam do 9 miesiąca w pierwszej ciąży, przytyłam ogólnie nie tak dużo, a wszystko było w porzadku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 20:02   #2754
truru
Raczkowanie
 
Avatar truru
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 335
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez truru
Czas edycji: 2023-12-09 o 19:33
truru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 20:08   #2755
g0si4
Zakorzenienie
 
Avatar g0si4
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 946
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez truru Pokaż wiadomość
O toto Gosia bez obaw, dziecko w pierwszej kolejności dostaje wszystko, a jak nie zjesz to sobie z Ciebie weźmie i się nie będzie pytać. Ja stoję z wagą czyli nadal niedowagą. Starsza córa jak mi się przyssała do żarcia na początku to spadłam z bmi do 16, a ona rosła super. Potem jak zaczęłam przybierać, to ona przestała no ale to już była inna historia nie powiązana z żywieniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
My na początku kapalismy w wodzie z kilkoma kropkami olejku ze słodkich migdałów. Miałam jeszcze taki płyn z hippa, ogólnie też sugerowałam się strona srokao w początkowym wyborze kosmetykow, ale później mieliśmy problem z bardzo sucha skóra i przeszliśmy na emolienty Spokojnie, dziecko się zaopatrzy w to co trzeba ja wymiotowałam do 9 miesiąca w pierwszej ciąży, przytyłam ogólnie nie tak dużo, a wszystko było w porzadku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki dziewczyny, tego mi było trzeba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
IG
g0si4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 20:44   #2756
Enigvaa
Zadomowienie
 
Avatar Enigvaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Slupsk
Wiadomości: 1 727
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez truru Pokaż wiadomość
Na emolienty była moda kilka lat temu, teraz się od tego odchodzi.
W sumie teraz moda kapać co kilka dni ... dla mnie to nieco dziwny pomysł, no ale każdy tam jak uważa robi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

I czytalam tez opinie zeby nie pozwolic kapac dziecka po porodzie tylko dopiero jak wyjdziemy ze szpitala i sami w domu wykapiemy. I sama nie wiem co o tym myslec


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Enigvaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 20:48   #2757
dornitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Enigvaa Pokaż wiadomość
I czytalam tez opinie zeby nie pozwolic kapac dziecka po porodzie tylko dopiero jak wyjdziemy ze szpitala i sami w domu wykapiemy. I sama nie wiem co o tym myslec


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wydaje mi się, że taka jest standardowa procedura, nie słyszałam żeby kąpali komus dziecko w szpitalu. Wycieraja z mazi i już. Pewnie jeśli dziecko musi zostać dłużej niz tw 2-3 dni to jest jednak kąpane przez położne.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
dornitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 21:38   #2758
Enigvaa
Zadomowienie
 
Avatar Enigvaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Slupsk
Wiadomości: 1 727
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Jak wygladaja skurcze Braxton hicks? Mialam dzisiaj takie dziwne spiecie brzucha. Nie bolalo, ale nagle boki zrobily sie wklesle a przez srodek byla taka gula do samego dolu. Trwalo to moze 2 sek i wiecej sie nie powtorzylo.

I nie wiem co to bylo, a czytalam ze te skurcze moga sie pojawic ok. 20tc i sie zastanawiam czy to to czy to nie to


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Cytat:
Napisane przez dornitka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że taka jest standardowa procedura, nie słyszałam żeby kąpali komus dziecko w szpitalu. Wycieraja z mazi i już. Pewnie jeśli dziecko musi zostać dłużej niz tw 2-3 dni to jest jednak kąpane przez położne.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

O widzisz, to dobrze wiedziec. W ogole u mnie szkola rodzenia zamknieta i nawet nie mam mozliwosci zobaczenia oddzialu polozniczego, kompletnie nie wiem jak on wyglada ani czego sie spodziewac


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Enigvaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 23:44   #2759
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez truru Pokaż wiadomość
Na emolienty była moda kilka lat temu, teraz się od tego odchodzi.
W sumie teraz moda kapać co kilka dni ... dla mnie to nieco dziwny pomysł, no ale każdy tam jak uważa robi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi powiedziała położna, że jak nie ma problemów to nie używać emolientow, bo jak zacznie się problem to po co sięgnę?
Od początku (do dziś) myjemy go w bambino, bo dostaliśmy po porodzie i nam przypasował po prostu.
Cytat:
Napisane przez dornitka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że taka jest standardowa procedura, nie słyszałam żeby kąpali komus dziecko w szpitalu. Wycieraja z mazi i już. Pewnie jeśli dziecko musi zostać dłużej niz tw 2-3 dni to jest jednak kąpane przez położne.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Mi kapaly z dwa razy, ale byliśmy 8 dni, nie pamiętam kiedy pierwszy raz, może być tak, że po tych 3 dniach faktycznie

Wybralyscie już położna (ta co do domu przychodzi)? Mi gin kazała do następnej wizyty, chciałabym ta co ostatnio, wtedy ja miałam przez szkołę rodzenia, a teraz nie mogę jej zlokalizować, nikt tam nie odbiera..na fb jej nie znalazłam.. kiszka 🤷
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez crescent
Czas edycji: 2020-08-20 o 23:46
crescent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-21, 02:14   #2760
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Mamy styczniowe 2021

U mnie w szpitalu kąpali dzieci drugiego dnia. Niby wiedziałam o tym, żeby dłużej nie kąpać ale jakoś jak przyszło co do czego wolałam żeby mi go umyły i mieć czyste dziecko

Poloznej nie wybierałam ale też się zgłoszę do tej co przy 1 ciąży, chociaż teraz podobno te wizyty i tak są ograniczone do minimum

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-02 12:22:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:43.