Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5 - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-28, 13:57   #4081
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
a co do astygmatyzmu, to ja tak mialam. przez 10 lat sie okulista nie dopatrzyl ze mam astygmatyzm w jednym oku. i tak przez 10 lat to drugie oko coraz slabsze i slabsze i nikogo nie zdziwilo ze w jednym oku wada stoi a w drugim sie poglebia dopiero jak doroslam i poszlam do innego okulisty to od razu znalazl astygmatyzm. i nagle przy dobrze dobranych okularach wada przestala mi sie powiekszac no cud



tutaj tylko u optometrysty mozna i jeszcze platne dla doroslych, na szczescie Mloda wszystko ma za darmo. jak czytam ze jakas matka w Polsce upozorowala kradziez aparatu sluchowego u dziecka bo go zgubilo a jej nie stac na nowy to mi rece opadaja. jak mozna wymagac od rodzicow ktorych dziecko nie slyszy, pieniadze na aparat sluchowy??? zwlaszcza ze to droga zabawka jest. to jest dla mnie nie do pojecia, ja nawet baterii do apartu Mlodej kupowac nie musze. chyba juz za dlugo nie mieszkam w Polsce
Optometrysta dobiera okulary i soczewki.
Duża ta wada słuchu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2020-08-28 o 14:01
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 23:49   #4082
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
a co do astygmatyzmu, to ja tak mialam. przez 10 lat sie okulista nie dopatrzyl ze mam astygmatyzm w jednym oku. i tak przez 10 lat to drugie oko coraz slabsze i slabsze i nikogo nie zdziwilo ze w jednym oku wada stoi a w drugim sie poglebia dopiero jak doroslam i poszlam do innego okulisty to od razu znalazl astygmatyzm. i nagle przy dobrze dobranych okularach wada przestala mi sie powiekszac no cud
Zazdroszczę. Ja mam astygmatyzm i nie mam korekcji. Mój mózg nie ogarnia szkła z cylindrem. Ostatnia próba skończyła się dwutygodniowym bólem oka, która minął następnego dnia jak tylko zmieniłam szkło z powrotem na zwykłą sferę.

Zobaczymy jaka wada wyjdzie młodej, bo na razie jest w obserwacji. Na jedno oko ma -0,5, na drugie -0,25 i kontrolę na jesień. Mamy pakiet medyczny z pracy i obecnie przyjmują normalnie. Ciekawe co będzie jesienią.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 09:57   #4083
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Podali juz u nas plan lekcji, co to za cudo EWroz ? Wiem że edukacja wczesnoszkolna ale to roz?
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 11:53   #4084
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Jeśli jeszcze nie macie wyprawki szkolnej to polecam Empik . Właśnie zamówiłam wszystko przez internet ponieważ jesteśmy jeszcze na urlopie i na pewno nie będzie mi się chciało latać potem po sklepach ponaliczało mi promocje premium i dodatkowe 20 % na wszystkie artykuły szkolne za zakup 1 podręcznika (do religii), więc zeszyty oxford 60 kartkowe wyszły po 4 zł, piórnik który corka wybrała z 35 zł wyszedł 20 zł.



Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Pamiętam horror dzieciństwa - wyrywanie zębów pod aparat ortodontyczny serio - trzymanie siłą - bez znieczulenia - krew lejąca się na lekarzy. Teraz mam proste ale jakim kosztem ale nadal ścisło obok siebie, jak słyszę o nitce do zębów to się tylko uśmiecham.
Oboje dzieciaki będą raczej nosić aparaty wady zgryzu po mnie, wada wzroku starsza po mnie, przynajmniej jest szansa że szczupli będą
Teraz to już na szczęście inne standardy przy takich zabiegach.


Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Moja młoda to uwielbia wyrywanie zębów, najlepsza rzecz u dentysty Teraz rusza się jej mleczna 2 i co drugi dzień pyta kiedy pójdziemy wyrwać. No ale to mleczaki to wiadomo, inna sprawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moje przy ruszającej się 1 czy 2 to też na luzie, ale już jak mieliśmy chorą 4 do wyrwania to nie było tak kolorowo


Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
moja corka tez bedzie miala aparat ortodontyczny- nie wiem czy to kwestia moich parszywych genow czy tylko problemu z jakim sie urodzila no ale poki co o tym nie mysle bo ani jednego stalego zeba jeszcze nie ma. a wade wzroku mamy oboje wiec tylko mloda obserwuje czy oczu nie mrozy
Byłyście już u ortodonty?
U nas jeszcze przy mleczakach potrafił stwierdzić, która córka będzie musiała nosić aparat. Starsza ma wadę zgryzu, więc wyleczenie wady spowoduje wyprostowanie zębów i zrobienie miejsca stałym zębom. Młodsza (która według mnie miała krzywe zęby) nie miała wady zgryzu więc powiedział, zeby dać jej spokój i faktycznie po wyrośnięciu stałych same się ustawiły prosto.

A jeśli jest koneiczność według ortodonty to polecam nie czekać aż będą stałe zęby tylko zakładać póki jeszcze nie wyrosły.


Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Byłam ostatnio z młodym na badaniu ortoptycznym i wszystko ok (sprawdzają zeza, w tym ukrytego, widzenie kolorów itd) Chcę jeszcze umówić się na wizytę okulistyczną.
Tutaj też córkę umówić bo po trzech latach opieki na nzf ręce mi opadły. Wizyty raz na pół roku, w między czasie wyrosła z okularów i nie mogła ich nosić ale wizyta przesunięta/za kilka miesięcy/potem covid/potem znów przesunięcie i dowiaduję się że wada z 0 wzrosła do ponad -2 dioprii ! Podczas badania co chwilkę komuś zakraplali oczy atropiną ( w sensie innym pacjentom) Nie wiem czy się pomylili i czy taka jest wada wzroku mojego dziecka, za chwilę początek roku i nie mamy okularów A prywatnie też ciężko.

Nie wspomnę co z resztą specjalistów w tych całych przychodniach i poradniach.
Moja starsza też ma wadę i pierwszy okulista po roku obserwacji i badań kazał wyrobić okulary, dziecko się męczyło, nie chciała nosić. Trafiliśmy do innego okulisty, który już przy pierwszym badaniu stwierdził, że niepotrzebnie okulary wyrobiliśmy, bo przy jej wadzie nie ma potrzeby noszenia okularów a problem leży w czym innym - którego ten pierwszy okulista nie potrafił wypatrzeć przez rok Teraz musimy chodzić raz w miesiącu na wizyty, ale przynajmniej wiem gdzie jest problem i okulista na nfz.


Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Podali juz u nas plan lekcji, co to za cudo EWroz ? Wiem że edukacja wczesnoszkolna ale to roz?
Nie znam takiego oznaczenia przedmiotu

Edytowane przez precious_81
Czas edycji: 2020-08-29 o 11:55
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 12:23   #4085
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Jeśli jeszcze nie macie wyprawki szkolnej to polecam Empik . Właśnie zamówiłam wszystko przez internet ponieważ jesteśmy jeszcze na urlopie i na pewno nie będzie mi się chciało latać potem po sklepach ponaliczało mi promocje premium i dodatkowe 20 % na wszystkie artykuły szkolne za zakup 1 podręcznika (do religii), więc zeszyty oxford 60 kartkowe wyszły po 4 zł, piórnik który corka wybrała z 35 zł wyszedł 20 zł.




Teraz to już na szczęście inne standardy przy takich zabiegach.



Moje przy ruszającej się 1 czy 2 to też na luzie, ale już jak mieliśmy chorą 4 do wyrwania to nie było tak kolorowo



Byłyście już u ortodonty?
U nas jeszcze przy mleczakach potrafił stwierdzić, która córka będzie musiała nosić aparat. Starsza ma wadę zgryzu, więc wyleczenie wady spowoduje wyprostowanie zębów i zrobienie miejsca stałym zębom. Młodsza (która według mnie miała krzywe zęby) nie miała wady zgryzu więc powiedział, zeby dać jej spokój i faktycznie po wyrośnięciu stałych same się ustawiły prosto.

A jeśli jest koneiczność według ortodonty to polecam nie czekać aż będą stałe zęby tylko zakładać póki jeszcze nie wyrosły.



Moja starsza też ma wadę i pierwszy okulista po roku obserwacji i badań kazał wyrobić okulary, dziecko się męczyło, nie chciała nosić. Trafiliśmy do innego okulisty, który już przy pierwszym badaniu stwierdził, że niepotrzebnie okulary wyrobiliśmy, bo przy jej wadzie nie ma potrzeby noszenia okularów a problem leży w czym innym - którego ten pierwszy okulista nie potrafił wypatrzeć przez rok Teraz musimy chodzić raz w miesiącu na wizyty, ale przynajmniej wiem gdzie jest problem i okulista na nfz.



Nie znam takiego oznaczenia przedmiotu
Z moich doświadczeń wynika, że najlepsi okuliści są na NFZ.

Jesteśmy teraz pod opieką dwóch poradni okulistycznych, niedługie terminy, jestem zadowolona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2020-08-29 o 12:54
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 13:58   #4086
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Z moich doświadczeń wynika, że najlepsi okuliści są na NFZ.

Jesteśmy teraz pod opieką dwóch poradni okulistycznych, niedługie terminy, jestem zadowolona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No nie wiem, u nas duże obłożenie na nfz ale umówiłam obydwoje prywatnie, okuliści przyjmują też w centrum zdrowia dziecka. Wizyta - za pół miesiąca, ale już mi zależy na czasie (zmiana okularów)
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 17:11   #4087
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Optometrysta dobiera okulary i soczewki.
Duża ta wada słuchu?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no tutaj optometrysta nie tylko dobiera oprawki i soczewki ale i bada wzrok.

wada jest dosc spora ale sie tym nie przejmujemy bo to ze wzgledu na plyn w uszach. a z opercja czekalismy az Mloda podrosnie bo w jej przypadku plyn moze wrocic. tzn najpierw czekalismy az podrosnie a teraz czekamy na koniec epidemii bo ma zaplanowana operacje na co inne i myslelismy zeby przy okazji dreny zalozyc


Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Byłyście już u ortodonty?
U nas jeszcze przy mleczakach potrafił stwierdzić, która córka będzie musiała nosić aparat. Starsza ma wadę zgryzu, więc wyleczenie wady spowoduje wyprostowanie zębów i zrobienie miejsca stałym zębom. Młodsza (która według mnie miała krzywe zęby) nie miała wady zgryzu więc powiedział, zeby dać jej spokój i faktycznie po wyrośnięciu stałych same się ustawiły prosto.

A jeśli jest koneiczność według ortodonty to polecam nie czekać aż będą stałe zęby tylko zakładać póki jeszcze nie wyrosły.
pierwsza wizyte u ortodonty miala jak miala 2tygodnie dokladnie, jestesmy pod stala opieka calej gromadki lekarzy, rowniez ortodonty.
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-29, 18:48   #4088
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
no tutaj optometrysta nie tylko dobiera oprawki i soczewki ale i bada wzrok.

wada jest dosc spora ale sie tym nie przejmujemy bo to ze wzgledu na plyn w uszach. a z opercja czekalismy az Mloda podrosnie bo w jej przypadku plyn moze wrocic. tzn najpierw czekalismy az podrosnie a teraz czekamy na koniec epidemii bo ma zaplanowana operacje na co inne i myslelismy zeby przy okazji dreny zalozyc



pierwsza wizyte u ortodonty miala jak miala 2tygodnie dokladnie, jestesmy pod stala opieka calej gromadki lekarzy, rowniez ortodonty.
Optyk dobiera oprawki, optometrysta okulary w sensie szkła.

A orptoptysta sprawdza obuoczność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-30, 08:31   #4089
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 842
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Podali juz u nas plan lekcji, co to za cudo EWroz ? Wiem że edukacja wczesnoszkolna ale to roz?
Edukacja wczesnorozwojowa?
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-30, 09:54   #4090
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Nie ma takiej nazwy

Edukacja wczesnoszkolna - i w ramach godzin dyrektorskich może być godzina "zajęcia rozwijające kreatywność" tudzież "kształtujące kreatywność", i obstawiam, że to właśnie to. U nas nie dodajemy EW, tylko podajemy nazwę ZKK - zajęcia kształtujące kreatywność.
Żurawinko, daj znać czy trafiłam
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-30, 15:07   #4091
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Czy ktoś mogłby mi na priv doradzić, który z 2 plecaków lepiej leży na młodej? Do obu mam lekkie zastrzeżenia
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-30, 15:10   #4092
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Dawaj.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-01, 18:43   #4093
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Jak często i w jakich porach należy zaglądać do dziennika elektronicznego? Czy tam się usprawiedliwia nieobecności, czy trzeba pisać na kartkach nadal?
Dostałam dzisiaj dostęp, ale zero informacji praktycznych.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-01, 19:29   #4094
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
pierwsza wizyte u ortodonty miala jak miala 2tygodnie dokladnie, jestesmy pod stala opieka calej gromadki lekarzy, rowniez ortodonty.
A, to już macie informacje z pierwszej ręki.


[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88109780]Jak często i w jakich porach należy zaglądać do dziennika elektronicznego? Czy tam się usprawiedliwia nieobecności, czy trzeba pisać na kartkach nadal?
Dostałam dzisiaj dostęp, ale zero informacji praktycznych.[/QUOTE]
Ja do tej pory zaglądałam co 2-3 dni, głównie żeby sprawdzić oceny. Usprawiedliwienia i tak musimy dawać pisemne.



Teraz mamy sprawdzać codziennie. W związku z tym, że nie będzie u nas zebrań z rodzicami panie wszelkie informacje organizacyjne będą właśnie tam przekazywać.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-01, 19:39   #4095
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88109780]Jak często i w jakich porach należy zaglądać do dziennika elektronicznego? Czy tam się usprawiedliwia nieobecności, czy trzeba pisać na kartkach nadal?
Dostałam dzisiaj dostęp, ale zero informacji praktycznych.[/QUOTE]


Zobacz, czy nie masz opcji powiadomień - moja mama dostaje automatycznie maila z powiadomieniem, jak coś od niej chcą (wiadomość od nauczyciela czy dyrekcji). Dużo łatwiej, niż regularne sprawdzanie, o którym się czasem zapomni
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-01, 20:07   #4096
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Zobacz, czy nie masz opcji powiadomień - moja mama dostaje automatycznie maila z powiadomieniem, jak coś od niej chcą (wiadomość od nauczyciela czy dyrekcji). Dużo łatwiej, niż regularne sprawdzanie, o którym się czasem zapomni

__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-01, 20:13   #4097
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88109780]Jak często i w jakich porach należy zaglądać do dziennika elektronicznego? Czy tam się usprawiedliwia nieobecności, czy trzeba pisać na kartkach nadal?
Dostałam dzisiaj dostęp, ale zero informacji praktycznych.[/QUOTE]


Kiedy chcesz U nas usprawiedliwienia idą przez librusa, zwolnienia z basenu są tylko pisemne w "zeszycie ucznia"
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-02, 16:11   #4098
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88109780]Jak często i w jakich porach należy zaglądać do dziennika elektronicznego? Czy tam się usprawiedliwia nieobecności, czy trzeba pisać na kartkach nadal?
Dostałam dzisiaj dostęp, ale zero informacji praktycznych.[/QUOTE]

Ja zaglądam codziennie, raczej po południu - zainstaluj sobie apkę to ci będą przychodziły informacje na apce, nie musisz za każdym razem się logować.
Usprawiedliwienia - zależy od szkoły, u nas pisemnie, u córek im lotto.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-02, 16:23   #4099
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Apka Librusa niestety jest płatna i to niemało. Rok temu było 25 na rok, teraz już 36. Wg mnie zamawianie dziennika elektronicznego i wymaganie opłat od rodziców, żeby mogli czytać wiadomości to kpina po całości.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Glodomorek
Czas edycji: 2020-09-02 o 16:25
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-02, 16:31   #4100
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Aaa widzisz, ja mam Vulcan i u siebie, i u córek, apka za free.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-02, 16:50   #4101
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

My właśnie Librus. Muszę się z tym zapoznać, bo na razie tylko na komputerze korzystam, a jednak nie siedzę codziennie popołudniami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-02, 18:19   #4102
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Apka Librusa niestety jest płatna i to niemało. Rok temu było 25 na rok, teraz już 36. Wg mnie zamawianie dziennika elektronicznego i wymaganie opłat od rodziców, żeby mogli czytać wiadomości to kpina po całości.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przecież nie musisz apki instalować, ja nie mam i korzystam za darmo
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-02, 19:30   #4103
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

ja za samo zainstalowanie aplikacji Librusa i korzystania z niej nic nie płacę
Jedynie za możliwość odczytywania wiadomości jest 29,99zł na rok.
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-02, 21:08   #4104
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

My mamy Vulcan, ja korzystam praktycznie tylko w telefonie i nic nie płacimy.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-02, 22:14   #4105
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Ja również korzystam z vulcana na telefonie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-03, 20:57   #4106
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Moja córka usiłuje mi wytłumaczyć jaka jest jej ulubiona zabawka w przedszkolu. Biedronka, którą się otwiera i która ma w sobie jakieś zwierzątka (min. kurczaczka). Kojarzycie co to może być za zabawka?
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-04, 07:49   #4107
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Przecież nie musisz apki instalować, ja nie mam i korzystam za darmo
Oczywiście, że nie muszę mieć i mogę korzystać tylko na komputerze, ale firma dostaje niemałą kasę za obsługę dziennika dla tysięcy szkół, a dodatkowo ściągają jeszcze kasę bezpośrednio od rodziców. Gdyby to było nie wiem 5zł to jeszcze niech im będzie, albo te 20 zł ale na cały czas. A jak chcesz mieć aplikacje to masz teraz płacić 36zł za rok, za coś za co już dostali kasę i co inne firmy oferują bez dodatkowych opłat np ten Vulcan. To jest zwykle żerowanie na rodzicach i bardzo mi się nie podoba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-04, 08:19   #4108
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Oczywiście, że nie muszę mieć i mogę korzystać tylko na komputerze, ale firma dostaje niemałą kasę za obsługę dziennika dla tysięcy szkół, a dodatkowo ściągają jeszcze kasę bezpośrednio od rodziców. Gdyby to było nie wiem 5zł to jeszcze niech im będzie, albo te 20 zł ale na cały czas. A jak chcesz mieć aplikacje to masz teraz płacić 36zł za rok, za coś za co już dostali kasę i co inne firmy oferują bez dodatkowych opłat np ten Vulcan. To jest zwykle żerowanie na rodzicach i bardzo mi się nie podoba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masz absolutną rację.

Każdy rodzic zapłaci 20 zł i forma dostaje niemałe pieniądze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-04, 20:01   #4109
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Oczywiście, że nie muszę mieć i mogę korzystać tylko na komputerze, ale firma dostaje niemałą kasę za obsługę dziennika dla tysięcy szkół, a dodatkowo ściągają jeszcze kasę bezpośrednio od rodziców. Gdyby to było nie wiem 5zł to jeszcze niech im będzie, albo te 20 zł ale na cały czas. A jak chcesz mieć aplikacje to masz teraz płacić 36zł za rok, za coś za co już dostali kasę i co inne firmy oferują bez dodatkowych opłat np ten Vulcan. To jest zwykle żerowanie na rodzicach i bardzo mi się nie podoba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się.
Natomiast (ale podkreślam, na Librusie nigdy nie pracowałam) z opinii nauczycieli pracujących na obu w swoim życiu - Vulcan się do Librusa nie umywa, ten drugi jest sprawniejszy, szybszy, ma lepsze rozwiązania.
Vulcan na przykład - nie widzi, że moje jedno dziecko realizuje podstawę programową dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną umiarkowaną - i nie ma opcji, bym założyła dziennik zajęć indywidualnych. Od 4 lat się tak bujamy, w efekcie na dzienniku papierowym. Mnie ten papierowy nie wadzi absolutnie, ale jednak - za ten edziennik szkoła rocznie płaci 4000, a każda nastepna "uwolniona" opcja to dodatkowa kasa. A i tak są buble.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-04, 20:05   #4110
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;88117492]Zgadzam się.
Natomiast (ale podkreślam, na Librusie nigdy nie pracowałam) z opinii nauczycieli pracujących na obu w swoim życiu - Vulcan się do Librusa nie umywa, ten drugi jest sprawniejszy, szybszy, ma lepsze rozwiązania.
Vulcan na przykład - nie widzi, że moje jedno dziecko realizuje podstawę programową dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną umiarkowaną - i nie ma opcji, bym założyła dziennik zajęć indywidualnych. Od 4 lat się tak bujamy, w efekcie na dzienniku papierowym. Mnie ten papierowy nie wadzi absolutnie, ale jednak - za ten edziennik szkoła rocznie płaci 4000, a każda nastepna "uwolniona" opcja to dodatkowa kasa. A i tak są buble.[/QUOTE]
Takich szczegółów już nie znam, ale jak Vulcan działa gorzej to szczerze współczuję, bo dla mnie Librus jest kiepski i mało czytelny. Dzisiaj np wylogowało mnie 5 razy, a po zalogowaniu nagle otwierał się plan lekcji, zamiast głównej strony
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-14 10:59:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:14.