Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 56 - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-12, 15:23   #2821
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

A czy wspomniane tu szafy Pax mają dowolne wymiary czy po prostu trzeba dopasować do gotowych modułów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 15:29   #2822
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
A czy wspomniane tu szafy Pax mają dowolne wymiary czy po prostu trzeba dopasować do gotowych modułów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gotowe moduły, o szerokości 50 albo 100 cm i z nich sobie budujesz co potrzebujesz. Wiadomo, nie do każdego wnętrza się to nada, choćby jak masz wnękę 80 czy 90 cm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 15:40   #2823
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 342
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Co moze byc powodem trwajacych ponad dobe zawrotow glowy i chwilowego "zacmienia", dzisiaj w pracy przez kilka minut nie moglam sobie przypomniec czterocyfrowego pinu do jednego programu komputerowego, a od 8 miesiecy uzywam go co najmniej po 4-5 razy dziennie. Ogolnie zawsze mialam rewelacyjna pamiec do liczb (zapamietywanie numerow kart kredytowych, kont bankowych, numerow telefonu, rozkladow jazdy transportu publicznego przychodzilo mi zawsze bez najmniejszego trudu, nawet nie musialam sie starac zeby je pamietac), wykluczam przemeczenie, odwodnienie, przeziebienie, problem z cisnieniem czy zelazem, ciaze, stres. Zawroty glowy trwaja od wczoraj, przespalam w nocy 8h, zjadlam dzis 4 posilki, wypilam kawe, herbate, sporo wody, nie przemeczam sie, biore zelazo codziennie i pare miesiecy temu wyniki badan krwi mialam dobre, cisnienie tez. Najbardziej mnie martwi to, ze zapomnialam ten pin, bo wiedzialam, ktore to 4 cyfry, ale nie umialam sobie przypomniec ich kolejnosci i po kilkunastu probach zalogowania sie w koncu weszlam na maila zeby sprawdzic ten nieszczesny pin. Isc z tym do lekarza, czy poczekac pare dni i zobaczyc jak sie bede czula?
Daj spokój, takie rzeczy się zdarzają. Gdybyś nagle miała ciągłe problemy z zapamiętaniem to coś innego, ale tutaj raz nie mogłaś sobie przypomnieć pinu. Nie trać czasu lekarza.

To jakbyś reklamowała laptopa bo raz Ci się zawiesił.
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 15:42   #2824
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Gotowe moduły, o szerokości 50 albo 100 cm i z nich sobie budujesz co potrzebujesz. Wiadomo, nie do każdego wnętrza się to nada, choćby jak masz wnękę 80 czy 90 cm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale jak mam np 60 to można dopasować listwa czy po prostu musi być 50 lub wielokrotność i tyle?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 15:43   #2825
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Daj spokój, takie rzeczy się zdarzają. Gdybyś nagle miała ciągłe problemy z zapamiętaniem to coś innego, ale tutaj raz nie mogłaś sobie przypomnieć pinu. Nie trać czasu lekarza.

To jakbyś reklamowała laptopa bo raz Ci się zawiesił.
Wydaje mi się jednak, że symptomy związane z zawrotami w głowie i nagłymi dużymi problemami z pamięcią nie są błahostką.

Gdybym nie poszła do lekarza dalej bym hasała z zapaleniem ucha.
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 15:49   #2826
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 342
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Ile wydajecie na jedzenie w domu na 2 os? Bez rarytasów. Śniadanie, obiad i kolacja. Musimy zacisnąć pasa i się zastanawiam czy 300 zł max 500vwystarczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To przecież bardzo zależy od tego, gdzie mieszkasz i co jesz.

W Warszawie i odżywiając się w miarę normalnie ale w tanich supermarketach (tzn. jedząc często np. ryby, które są drogie, warzywa i owoce - i nie tylko kartofle i jabłka) nie dałabym rady za tyle kupić jedzenia na miesiąc dla jednej osoby.

Chyba że masz tu na myśli jedzenie "tylko w domu" i do tego dodasz lunch na mieście niewrzucany w te koszta.

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się jednak, że symptomy związane z zawrotami w głowie i nagłymi dużymi problemami z pamięcią nie są błahostką.

Gdybym nie poszła do lekarza dalej bym hasała z zapaleniem ucha.
Jakimi nagłymi dużymi problemami z pamięcią?

Ona pisze o jednej sytuacji, że numeru sobie nie mogła jednego dnia przypomnieć i nie wspomina, żeby ta sytuacja kiedykolwiek się powtórzyła

Ale jasne, pewnie ma raka, bo pinu zapomniała. Lekarz ją wyśmieje i będzie miał rację.

Co innego gdyby, jak przecież piszę, zaczęła nagle często zapominać rzeczy.

Mnie dzisiaj od rana boli kolano. Sądziłam, że źle spałam czy coś, ale przecież powinnam była od razu lecieć na rentgena, bo pewnie mam guza albo coś jeszcze gorszego.
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 15:52   #2827
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Daj spokój, takie rzeczy się zdarzają. Gdybyś nagle miała ciągłe problemy z zapamiętaniem to coś innego, ale tutaj raz nie mogłaś sobie przypomnieć pinu. Nie trać czasu lekarza.

To jakbyś reklamowała laptopa bo raz Ci się zawiesił.
Ja też raz w życiu zapomniałam pin-u, a kiedys wyjechałam na rower i kompletnie nie wiedziałam która stroną drogi się jedzie.

Już nigdy więcej mi się to nie zdarzyło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-12, 16:00   #2828
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Ale jak mam np 60 to można dopasować listwa czy po prostu musi być 50 lub wielokrotność i tyle?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W ofercie nie ma chyba żadnych listew maskujących, przynajmniej ja nic takiego nie widziałam. Na pewno da się coś samemu ogarnąć, ale 10 cm to w sumie całkiem sporo miejsca na całej wysokości szafy, szkoda by było tyle zmarnować.
Jako alternatywę można też kupić w Ikei wysoką szafkę kuchenną która będzie miała 60 cm szerokości, w nich też da się dopasować półki, szuflady czy wysuwane kosze. Drążek na ubrania też da się zamontować, tylko trzeba go będzie skrócić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 16:30   #2829
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 847
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Ile wydajecie na jedzenie w domu na 2 os? Bez rarytasów. Śniadanie, obiad i kolacja. Musimy zacisnąć pasa i się zastanawiam czy 300 zł max 500vwystarczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja na siebie tak z 600 zl ale czesto jade na gotowcach musze to zmienic i wiecej gotowac. No ale i tak czasem jakas knajpka wiec wiecej niz 600 zl ale chodzi mi bez wyjsc. Jednak mysle ze gdybym gotowala to bylaby szansa w 400-500 zl sie zamknac bo to duza oszczednosc. Mysle ze 300 zl byloby juz mi trudno chyba ze naprawde mialabym doswiadczenie w takich oszczedzaniu mysle jednak ze nie najadalabym sie az tak i musialabym oszczedzac juz za bardzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 16:38   #2830
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Na miesiąc. Jak nie jadłam mies to mi 350 wystarczało na miesiąc. Wystarczało, bo musialo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Planuj zakupy i posilki. Tak zeby nic nie mialo szansy sie zmarnowac. Jak wyjdzie za duzo obiadu to zamroz. Tanią opcja są wszelkie kasze z warzywami, obczaj np. filmy ireny z healthy omnonom. Fajne proste posilki, czesto da sie je zrobic "z resztek"
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 16:43   #2831
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 847
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Daj spokój, takie rzeczy się zdarzają. Gdybyś nagle miała ciągłe problemy z zapamiętaniem to coś innego, ale tutaj raz nie mogłaś sobie przypomnieć pinu. Nie trać czasu lekarza.

To jakbyś reklamowała laptopa bo raz Ci się zawiesił.
Tak zdarzaja chociaz jezeli bedzie spokojniejsza moze zrobic chocby podstawowe badania i podstawowa wizyta u neurologa. Powiem szczerze ze jednodniowe zawroty glowy to raczej nie jest moim zdaniem jeszcze wskazaniem do obrazowego badania glowy bo mysle ze kazdy ma prawo miec taki dzien gdzie kreci mu sie w glowie. Jezeli na co dzien jest ok to bym sie nie martwila. Jednak jezeli ktos moze wydac np na badania prywatnie to moze isc i zrobic dla spokoju i pewnosci.
Ja mialam kiedys zawroty glowy ale to czesto i dlugi czas bylam oslabiona serce mi walililo myslam ze umre. Takze u mnie bylo gorzej ale ja jestem nerwowa osoba. Zrobili mi badania krwi, ekg, pobralam magnez. Juz bylo troche lepiej. Bylam tez u neurologa. Ona jak juz robi podstawowe badanie to juz widzi jak cos jest nie tak. Jezeli po badaniu widzi ze raczej nie ma wskazania to nie kieruje. U mnie na podstawowym badaniu bylo ok i nie kierowala mnie. Wszystko wskazywalo na to ze po prostu nerwica i wiecie ja mialam dokladnie tego objawy stad psychika dawala te objawy myslalam ze umre czasem dretwialam - tez to bywa kwestia psychiki. Zaczelam brac leki na nerwice i juz bylo lepiej. Na terapie chodzilam krotko za krotko ale ok. Sama zaczelam probowac radzic sobie ze stresem. Troche pomoglo Nadal jestem nerwowa ale juz nie mam takich atakow nie kreci mi sie w glowie czuje sie normalnie i zdrowa. Chyba pomoglo mi uswiadomienie sobie ze to tylko leki i nic mi sie nie stanie Gdy przychodzi taki spokoj to objawy mijaja. Gdy czlowiek mysli ze to praedziwe to wtedy jest lek i objawy. Juz od 4 lat chyba mam spokoj. Oczywiscie objawy moga wrocic ale nie musza.
Nie mowie ze tak jest u Kasztanki pewnie nie ale ogolnie nie ma co jeszcze popadac w paranoje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-12, 17:44   #2832
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Gotowe moduły, o szerokości 50 albo 100 cm i z nich sobie budujesz co potrzebujesz. Wiadomo, nie do każdego wnętrza się to nada, choćby jak masz wnękę 80 czy 90 cm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Są 50, 75 I 100, dwie wersje jeśli chodzi o wysokość.

Dla mnie super, a jak jest jeszcze trochę ściany, to bym myślała, czym można uzupełnić

Jakbym miała robić na wymiar, to też pod szerokość paxów, żebym mogła sobie wymieniać wnętrza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 18:01   #2833
senkasandry
Rozeznanie
 
Avatar senkasandry
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 742
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Dziewczyny potrzebuje pomocy. 2 dni temu zaczęło boleć mnie gardło. Zajrzalam do Śródka i na tylnej ścianie gardła miałam krostki z ropą. kolejnego dnia na migdałach było trochę białego nalotu. kupiłam tabletki na gardło. dziś nalot zniknął. migdalki nadal są spuchnięte. Ogólnie od kilku lat mam wielkie migdały z dziurami w kryptach. kiedyś lekarz stwierdził że to przewlekłe zapalenie migdałów ale mimo to anginy miewam rzadko. zadzwoniłam do lekarza ale niestety nie było już w piątek w przychodni. pani z recepcji powiedziała mi że zadzowni w poniedziałek (podalam nr). Lekarz ma zdecydować czy mam przyjść żeby obejrzał migdały i zapisze zdalnie antybiotyk. powiedziała że jeśli będę się czuła dobrze to mam zadzwonić żeby lekarz już nie zajmowal sie moim przypadkiem. nie wiem co mam zrobić. Zjednej strony czuję się dobrze, nie miałam gorączki ani jakis staszych objawów oprocz bólu gardła i powiększonych migdałków z nalotem/ropą. Teraz to zniknelo. ale jednocześnie Wiem że nie powinnam bagatelizować anginę bo nieleczona może nieść ze sobą bardzo złe skutki. Nie chcę też przyjmować antybiotyku jeśli nie jest już potrzebny. co byście zrobiły na moim miejscu? odwoływać wizytę czy jednak prosić o antybiotyk? Trudno tak naprawdę mi powiedzieć czy jeszcze mam anginę skoro mam tego spuchnięte migdały a innych objawów już nie ma. z drugiej strony tyle się mówi żeby nie zostawiać niedoleczonej anginy, że antybiotyk jest konieczny.
senkasandry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 18:12   #2834
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuje pomocy. 2 dni temu zaczęło boleć mnie gardło. Zajrzalam do Śródka i na tylnej ścianie gardła miałam krostki z ropą. kolejnego dnia na migdałach było trochę białego nalotu. kupiłam tabletki na gardło. dziś nalot zniknął. migdalki nadal są spuchnięte. Ogólnie od kilku lat mam wielkie migdały z dziurami w kryptach. kiedyś lekarz stwierdził że to przewlekłe zapalenie migdałów ale mimo to anginy miewam rzadko. zadzwoniłam do lekarza ale niestety nie było już w piątek w przychodni. pani z recepcji powiedziała mi że zadzowni w poniedziałek (podalam nr). Lekarz ma zdecydować czy mam przyjść żeby obejrzał migdały i zapisze zdalnie antybiotyk. powiedziała że jeśli będę się czuła dobrze to mam zadzwonić żeby lekarz już nie zajmowal sie moim przypadkiem. nie wiem co mam zrobić. Zjednej strony czuję się dobrze, nie miałam gorączki ani jakis staszych objawów oprocz bólu gardła i powiększonych migdałków z nalotem/ropą. Teraz to zniknelo. ale jednocześnie Wiem że nie powinnam bagatelizować anginę bo nieleczona może nieść ze sobą bardzo złe skutki. Nie chcę też przyjmować antybiotyku jeśli nie jest już potrzebny. co byście zrobiły na moim miejscu? odwoływać wizytę czy jednak prosić o antybiotyk? Trudno tak naprawdę mi powiedzieć czy jeszcze mam anginę skoro mam tego spuchnięte migdały a innych objawów już nie ma. z drugiej strony tyle się mówi żeby nie zostawiać niedoleczonej anginy, że antybiotyk jest konieczny.
Wg mnie nie masz anginy.
W zeszłym roku przechodziłam anginę i trudno ją z czymkolwiek pomylić, przede wszystkim masz gorączkę, a ból gardła jest tak potworny, że nawet wody przełknąć nie można, o jedzeniu możesz ,zapomnieć. Tak boli, że spać nie można.

Antybiotyku bym nie brała.
Kup sobie w aptece płyn do płukania glimbax, mi niejednokrotnie pomógł w mega bolach gardła. Od kiedy go zaczęłam używać nie kupuje tabletek na gardło, bo mam wrażenie, że nie działają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 18:27   #2835
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88133525]Tyle ile wydaję teraz to pominę, bo nawet nie próbuję robić tego budżetowo, ale za studenta jak nie miałam innego wyjścia to dało się za jakieś 200 zł oblecieć bez większego kombinowania [/QUOTE]Jak za 200?:p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 18:35   #2836
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Są 50, 75 I 100, dwie wersje jeśli chodzi o wysokość.

Dla mnie super, a jak jest jeszcze trochę ściany, to bym myślała, czym można uzupełnić

Jakbym miała robić na wymiar, to też pod szerokość paxów, żebym mogła sobie wymieniać wnętrza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Te 75 cm to chyba jakaś nowość? Nie mam jeszcze w mieście Ikei, a ostatnio w Poznaniu byłam chyba ze dwa lata temu i były tylko 50 i 100 do wyboru. Fajnie że rozszerzają ofertę, bo te szafy są genialne
Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuje pomocy. 2 dni temu zaczęło boleć mnie gardło. Zajrzalam do Śródka i na tylnej ścianie gardła miałam krostki z ropą. kolejnego dnia na migdałach było trochę białego nalotu. kupiłam tabletki na gardło. dziś nalot zniknął. migdalki nadal są spuchnięte. Ogólnie od kilku lat mam wielkie migdały z dziurami w kryptach. kiedyś lekarz stwierdził że to przewlekłe zapalenie migdałów ale mimo to anginy miewam rzadko. zadzwoniłam do lekarza ale niestety nie było już w piątek w przychodni. pani z recepcji powiedziała mi że zadzowni w poniedziałek (podalam nr). Lekarz ma zdecydować czy mam przyjść żeby obejrzał migdały i zapisze zdalnie antybiotyk. powiedziała że jeśli będę się czuła dobrze to mam zadzwonić żeby lekarz już nie zajmowal sie moim przypadkiem. nie wiem co mam zrobić. Zjednej strony czuję się dobrze, nie miałam gorączki ani jakis staszych objawów oprocz bólu gardła i powiększonych migdałków z nalotem/ropą. Teraz to zniknelo. ale jednocześnie Wiem że nie powinnam bagatelizować anginę bo nieleczona może nieść ze sobą bardzo złe skutki. Nie chcę też przyjmować antybiotyku jeśli nie jest już potrzebny. co byście zrobiły na moim miejscu? odwoływać wizytę czy jednak prosić o antybiotyk? Trudno tak naprawdę mi powiedzieć czy jeszcze mam anginę skoro mam tego spuchnięte migdały a innych objawów już nie ma. z drugiej strony tyle się mówi żeby nie zostawiać niedoleczonej anginy, że antybiotyk jest konieczny.
Ja mam powiększone migdałki przez większą część roku, szczególnie w sezonie grypowym. Często jest tak że ludzie naokoło mnie chorują a u mnie jedynym objawem są powiększone migdałki, nawet kataru nie mam. Moja lekarka twierdzi że to przejaw silnego układu odpornościowego, nie wiem ile w tym prawdy.
Na Twoim miejscu nie brałabym antybiotyku, skoro tak szybko przeszło i nie miałaś gorączki to znaczy że to nie była angina.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 19:05   #2837
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Te 75 cm to chyba jakaś nowość? Nie mam jeszcze w mieście Ikei, a ostatnio w Poznaniu byłam chyba ze dwa lata temu i były tylko 50 i 100 do wyboru. Fajnie że rozszerzają ofertę, bo te szafy są genialne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Raczej żadna nowość, bo już dwa lata temu braliśmy. Obudowy są w szerokościach właśnie 50, 75 i 100, wysokości 201 i 236. Mi mega pasuje, akurat weszło we wnękę właśnie 2x 75x236, jedynie maskownicę na kilka cm do sufitu muszę dać, bo mam niski w mieszkaniu.


Drzwi jedynie są dla mnie mega drogie, więc mam zasłony przed szafami i daje radę, #Dorota Szelągowska style. Ale uwielbiam, bo już zdążyłam ze dwa razy pozmieniać rozkład półek i dodać trochę koszy na prowadnicach.
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 19:12   #2838
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Jak za 200?:p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dawno to było, ale porównywałam jak cenowo wychodzą różne źródła białka i strączki lepiej mi się kalkulowały niż kurczak czy schabowy. Jajka z tego co pamiętam niezbyt mi się kalkulowały, tak że bez jajecznicy i panierek. Warzywa były codziennie, ale niekoniecznie szparagi
Wszystko sama robiłam, bez gotowych przekąsek, słodyczy, jogurcików. Strączki też nie z puszki czy słoika tylko gotowane. Smażone rzeczy wychodzą "taniej" niż te same rzeczy wrzucone do garnka z wodą, bo olej to tani sposób na podbicie kaloryczności. Np. smażone warzywka zamiast ugotowanych. Chociaż często robiłam zupę z soczewicą, proste tanie szybkie, ale zupę też robiłam na bazie cebulki podsmażonej na sporej ilości oleju, żeby podbić sytość.
Tak samo porównywałam mniej więcej cenowo węglowodany - kajzerka za 50 groszy to rozbój w biały dzień
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 19:25   #2839
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Dziękuję za odpowiedzi w sprawie cytologii, bo już zaczęłam się martwić, że coś innego jest nie tak
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-12, 20:03   #2840
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Raczej żadna nowość, bo już dwa lata temu braliśmy. Obudowy są w szerokościach właśnie 50, 75 i 100, wysokości 201 i 236. Mi mega pasuje, akurat weszło we wnękę właśnie 2x 75x236, jedynie maskownicę na kilka cm do sufitu muszę dać, bo mam niski w mieszkaniu.


Drzwi jedynie są dla mnie mega drogie, więc mam zasłony przed szafami i daje radę, #Dorota Szelągowska style. Ale uwielbiam, bo już zdążyłam ze dwa razy pozmieniać rozkład półek i dodać trochę koszy na prowadnicach.
To chyba w takim razie wprowadzili wersję 75 cm krótko po tym jak ja kupiłam, bo nie było jak kupowałam jakieś 2 lata temu. W przyszłym roku otworzą u mnie w mieście Ikeę to wtedy zamienię sobie kilka półek na kosze. Też mam tą głębszą wersję i dobija mnie to że wszystko na półkach co chwilę mi się miesza. W koszach jakoś łatwiej jest mi utrzymać porządek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 20:51   #2841
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Mam dzisiaj w planach zrobić babeczki na tej mące To mogę dać znać
Donoszę, że ciasto z mąki ryżowej wyszło pyszne, w niczym nie ustępuje takiemu z pszennej, tylko zamiast mielonych orzechów włoskich dodałam migdały, bo to akurat miałam.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 21:09   #2842
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
To chyba w takim razie wprowadzili wersję 75 cm krótko po tym jak ja kupiłam, bo nie było jak kupowałam jakieś 2 lata temu. W przyszłym roku otworzą u mnie w mieście Ikeę to wtedy zamienię sobie kilka półek na kosze. Też mam tą głębszą wersję i dobija mnie to że wszystko na półkach co chwilę mi się miesza. W koszach jakoś łatwiej jest mi utrzymać porządek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja się uparłam właśnie na kosze zamiast półek w kilku miejscach i to była najlepsza decyzja w moim życiu
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 21:17   #2843
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Czy ktos byl u lekarza na sprawdzaniu pieprzykow? Jak takie badanie wyglada? Lekarz sprawdza przez lupe i co dalej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 21:22   #2844
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
Czy ktos byl u lekarza na sprawdzaniu pieprzykow? Jak takie badanie wyglada? Lekarz sprawdza przez lupe i co dalej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chodze. Lekarz sprawdza kazda zmiane i jezeli nie ma nic niepokojącego to koniec.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 21:33   #2845
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
Czy ktos byl u lekarza na sprawdzaniu pieprzykow? Jak takie badanie wyglada? Lekarz sprawdza przez lupe i co dalej?
Sprawdzono mi każde znamię przez lupę i jedno okazało się niepokojące, stąd dostałam skierowanie do chirurga na jego wycięcie.
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 21:35   #2846
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
To chyba w takim razie wprowadzili wersję 75 cm krótko po tym jak ja kupiłam, bo nie było jak kupowałam jakieś 2 lata temu. W przyszłym roku otworzą u mnie w mieście Ikeę to wtedy zamienię sobie kilka półek na kosze. Też mam tą głębszą wersję i dobija mnie to że wszystko na półkach co chwilę mi się miesza. W koszach jakoś łatwiej jest mi utrzymać porządek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Były już dawno temu, kupowałam paxy 6 lat temu, 2 szafy 2x75 w obu wysokościach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 21:52   #2847
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
Czy ktos byl u lekarza na sprawdzaniu pieprzykow? Jak takie badanie wyglada? Lekarz sprawdza przez lupe i co dalej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja byłam.

Sprawdza przez lupę i tyle. Jeśli jest coś podejrzanego to kieruje dalej, u mnie nic nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 21:52   #2848
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Sprawdzono mi każde znamię przez lupę i jedno okazało się niepokojące, stąd dostałam skierowanie do chirurga na jego wycięcie.
Nie nie do końca ufam dermatologom, bo moje znamię na brzuchu właśnie dermatolog sprawdzała. powiedziała że do obserwacji, za rok mam się pojawić kiedy skończy się lato. Jak skończyło się lato na kontrolę nie poszłam Za to w styczniu okazało się że to czerniak...

Od tego czasu chodzę tylko do onkologa na przegląd pieprzyków. raz w roku wideodermatoskopia. Polecam. dodatkowo usunęłam bardzo dużo pieprzyków które mnie nie pokoiły, mam dużo blizn ale wolę nie ryzykować

Edytowane przez Cappuccino
Czas edycji: 2020-09-12 o 21:54
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 21:52   #2849
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Były już dawno temu, kupowałam paxy 6 lat temu, 2 szafy 2x75 w obu wysokościach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To chyba w takim razie miałam jakieś zaćmienie umysłu jak wybierałam bo do dziś byłam pewna że są tylko dwie szerokości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 22:21   #2850
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
Czy ktos byl u lekarza na sprawdzaniu pieprzykow? Jak takie badanie wyglada? Lekarz sprawdza przez lupe i co dalej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chodzę. Miałam takie podejrzane zmiany powiedzmy przedrakowe i usunęłam laserowo, ale to zależy od zmiany co z tym można/trzeba zrobić.

Cytat:
Napisane przez Cappuccino Pokaż wiadomość
Nie nie do końca ufam dermatologom, bo moje znamię na brzuchu właśnie dermatolog sprawdzała. powiedziała że do obserwacji, za rok mam się pojawić kiedy skończy się lato. Jak skończyło się lato na kontrolę nie poszłam Za to w styczniu okazało się że to czerniak...

Od tego czasu chodzę tylko do onkologa na przegląd pieprzyków. raz w roku wideodermatoskopia. Polecam. dodatkowo usunęłam bardzo dużo pieprzyków które mnie nie pokoiły, mam dużo blizn ale wolę nie ryzykować
Wideodermatoskopia to jednak inna dokładność
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-13 23:17:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:41.