Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3 - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-10-27, 14:01   #1621
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Jezu czy wy musicie cały czas w kółko pisać o tym jak, to przeciwnicy powinni aborcji powinni się ustawiać do pomocy w kolejce osobom niepełnoprawnym.
To, co napisałaś wyżej - nie masz żadnych argumentów, że aborcja to zabójstwo. Nawet ja bym znalazła parę.

Ja uważam po prostu, że wedle współczesnej wiedzy medycznej znamy dosyć dobrze rozwój płodu. Dlatego nie uważam momentu zapłodnienia za moment powstania człowieka, bo jakbyśmy szli tą krainą absurdów, to wówczas sporo osób codziennie wyrzucałoby swoje martwe dzieci do kosza - zawinięte w prezerwatywę.

A co do kolejki - no wybacz, ale opieka nad osobą niepełnosprawną to jest coś, z czym większość ludzi sobie nie poradzi i co niszczy im całe życie, bo państwo nie oferuje opieki. I tak nie można być pewnym, że się urodzi pełnosprawne dziecko, bo przy porodzie można też nabawić się chociażby MPD.

Edytowane przez sublips
Czas edycji: 2020-10-27 o 14:03
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 14:02   #1622
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Sorki napisałam źle bo trochę zajęta jestem.Chodzi mi o to,że nie da się udowodnić,że aborcja, to zabójstwo ani w drugą stronę,że nie jest.Także porównanie z tą ziemią bardzo nietrafione.

Jeśli by, to było takie proste nie było by w tej materii sprzeczności anie różnych zdań.
Ależ da się...

zwykle termin morderstwa czy tam znęcania się dotyczy organizmów o rozwiniętym układzie nerwowym- ludzi, zwierząt itd. Płód do 5 miesiąca rozwiniętego układu nerwowego nie posiada, więc ani nie odczuwa bólu ani też nie jest fizycznie możliwe, żeby w jakimkolwiek stopniu był świadomy swojej egzystencji. Stopień rozwoju układu nerwowego powinien być przesłanką do tego by prawnie rozgraniczać co uważa się za wyrządzenie organizmowi krzywdy, a co nie. Za rozdeptanie ślimaka nikt do więzienia wsadzać nie chce, podejrzewam, że taki dorodny ślimak czuje więcej niż płód przed 12 tyg., bo ma czym

A różnice zdań wynikają wyłącznie z tego, że część osób kieruje się emocjami, a nie racjonalną wiedzą naukową. O ile ktoś wierzący ma prawo uważać, że aborcja to morderstwo to świeckie państwo powinno się kierować przesłankami naukowymi, a nie emocjonalnymi, czy religijnymi, bo wyznacza prawo dla wszystkich, a nie tylko wierzących. Nie znajdziesz bardziej sprawiedliwego i obiektywnego wyznacznika od nauki. Na pewno nie na gruncie religijnym.

Edytowane przez f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
Czas edycji: 2020-10-27 o 14:07
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 14:02   #1623
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Jezu czy wy musicie cały czas w kółko pisać o tym jak, to przeciwnicy powinni aborcji powinni się ustawiać do pomocy w kolejce osobom niepełnoprawnym.
Jak kogoś do czegoś zmuszasz, wbrew przekonaniom tej osoby to tym samym bierzesz na siebie odpowiedzialność za skutki tego wymuszania. Jak się powiedziało A to trzeba powiedziec B.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 14:06   #1624
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Bo do państwa należy ten proceder jeśli chce zabronić aborcji.Ludzie, którzy są przeciwko co najwyżej mogę mieć moralne poczucie,że jeśli jest za do powinien pomóc i każdy zamożny,pro life powinien sobie, to wziąć do serca.
Nawet nie wiem jak skomentować.

"Co najwyżej" lol

Wysłane z mojego CUBOT DINOSAUR przy użyciu Tapatalka
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 14:07   #1625
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Jezu czy wy musicie cały czas w kółko pisać o tym jak, to przeciwnicy powinni aborcji powinni się ustawiać do pomocy w kolejce osobom niepełnoprawnym.
Tak, musimy.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 14:08   #1626
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Bo do państwa należy ten proceder jeśli chce zabronić aborcji.Ludzie, którzy są przeciwko co najwyżej mogę mieć moralne poczucie,że jeśli jest za do powinien pomóc i każdy zamożny,pro life powinien sobie, to wziąć do serca.
Ciekawe, czy gdyby Twoje poglady nie pokrywaly sie z obowiazujacym prawem to tez bys tak ochoczo bez mrugniecia okiem przyklaskiwala, ze do panstwa nalezy decyzja, co jest legalne a co nie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 14:09   #1627
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

naprawde madziamach rece opadaja...

typowy przyklad, ze ja jestem przeciw, Ciebie zmuszam do czegos, ponos sama konsekwencje tego, ze nie dalam Ci czegoś zrobić, ale z łaski może ktoś pomoże. Ktoś ale nie ja, bo przecież jest państwo, są fundacje, miliony innych osób. Tylko nie ja...[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 15:09 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

Edytowane przez bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Czas edycji: 2020-10-27 o 14:10
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-27, 14:26   #1628
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;88238357]naprawde madziamach rece opadaja...

typowy przyklad, ze ja jestem przeciw, Ciebie zmuszam do czegos, ponos sama konsekwencje tego, ze nie dalam Ci czegoś zrobić, ale z łaski może ktoś pomoże. Ktoś ale nie ja, bo przecież jest państwo, są fundacje, miliony innych osób. Tylko nie ja...[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 15:09 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------[/QUOTE]

Tu nie ma co się dziwić.
Taka jest postawa pro-life. Interesują się dobrostanem płodu, ale z chwilą, gdy płódopuści ciało matki to i matka i dziecko mają sobie radzić same.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 14:28   #1629
wakeupme32
Raczkowanie
 
Avatar wakeupme32
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 229
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Bo do państwa należy ten proceder jeśli chce zabronić aborcji.Ludzie, którzy są przeciwko co najwyżej mogę mieć moralne poczucie,że jeśli jest za do powinien pomóc i każdy zamożny,pro life powinien sobie, to wziąć do serca.

ahh to osławione moralne poczucie że zrobiłam coś dla świata. Brakuje jeszcze tylko tekstu że pewnie grzesznica była to ją pokarało i ma na co zasłużyła.


JA za to uważam, że popierający i walczący za tym zakazem (tak tak - każdy Katolik pośrednio walczył o ten zakaz bo należąc do KK, wspierając go, sprawił że takie a nie inne prawo zostało uchwalone). Zatem ma moralny obowiązek wziąć na siebie część odpowiedzialności. Zmuszasz mnie do czegoś, nie dajesz mi wyboru to pomóż potem - to nawet wynika z przykazań że chorym i słabym trzeba pomagać. Można pomagać na wiele sposobów, możesz się udzielać jako wolontariusz w hospicjum, możesz zaproponować takiemu opiekunowi osoby niepełnosprawnej że mu pomożesz, posiedzisz parę godzin z tym chorym, zakupy przyniesiesz, nawet głupie ciasto upieczesz i przyniesiesz bo pewnie ta biedna kobieta uwiązana do chorego dziecka nie ma na to czasu. Ale nie. Lepiej mieć moralne poczucie że się jest bardzo dobrym człowiekiem bez czynienia jakiegokolwiek dobra wokół. I tylko krzyczeć że wredne baby chcą bombelki mordować. Żeby nie było, ten post nie tyczy się personalnie do Ciebie ale do wszystkich z "moralnym poczuciem"
wakeupme32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 14:43   #1630
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Jezu czy wy musicie cały czas w kółko pisać o tym jak, to przeciwnicy powinni aborcji powinni się ustawiać do pomocy w kolejce osobom niepełnoprawnym.
Nie wzywaj imienia pana boga swego nadaremno skoro juz taka wierząca jestes i w imie tej wiary popierasz ograniczenie wyboru wolnym ludziom, jednoczesnie umywasz rączki jak "problem" przychodzi na swiat i wymaga opieki oraz nakladow finansowych.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 14:54   #1631
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Znajomi jak byli na naukach to też im tłumaczono o naturalnych metodach planowania rodziny tak jak by tylko w małżeństwie koleżanka miała rodzić dzieci,brat ślub ma w kwietniu ciekawe co będę mówić mu na naukach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-27, 15:30   #1632
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Jezu czy wy musicie cały czas w kółko pisać o tym jak, to przeciwnicy powinni aborcji powinni się ustawiać do pomocy w kolejce osobom niepełnoprawnym.
Jak zmuszasz kobiety do rodzenia ciężko chorych dzieci, to chociaż pokaż to czynami jaka świątobliwa i zatroskana jesteś o dzieci, a nie pustymi słowami. Słowa są tanie i nic nie kosztują.

Idź do tych kobiet, których dzieci mają ciężkie wady genetyczne. Zaoferuj im pomoc psychologiczną, bo to nie są śliczne bobaski. Masz tutaj linka, jak klikniesz to może zrozumiesz czym są ciężkie wady genetyczne.

https://baba.org.pl/index.php/2018/0...wich-i-zasada/
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 16:05   #1633
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88238341]Ależ da się...

zwykle termin morderstwa czy tam znęcania się dotyczy organizmów o rozwiniętym układzie nerwowym- ludzi, zwierząt itd. Płód do 5 miesiąca rozwiniętego układu nerwowego nie posiada, więc ani nie odczuwa bólu ani też nie jest fizycznie możliwe, żeby w jakimkolwiek stopniu był świadomy swojej egzystencji. Stopień rozwoju układu nerwowego powinien być przesłanką do tego by prawnie rozgraniczać co uważa się za wyrządzenie organizmowi krzywdy, a co nie. Za rozdeptanie ślimaka nikt do więzienia wsadzać nie chce, podejrzewam, że taki dorodny ślimak czuje więcej niż płód przed 12 tyg., bo ma czym

A różnice zdań wynikają wyłącznie z tego, że część osób kieruje się emocjami, a nie racjonalną wiedzą naukową. O ile ktoś wierzący ma prawo uważać, że aborcja to morderstwo to świeckie państwo powinno się kierować przesłankami naukowymi, a nie emocjonalnymi, czy religijnymi, bo wyznacza prawo dla wszystkich, a nie tylko wierzących. Nie znajdziesz bardziej sprawiedliwego i obiektywnego wyznacznika od nauki. Na pewno nie na gruncie religijnym.[/QUOTE]Bardzo dobrze napisane!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 16:16   #1634
madziamach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 440
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88238341]Ależ da się...

zwykle termin morderstwa czy tam znęcania się dotyczy organizmów o rozwiniętym układzie nerwowym- ludzi, zwierząt itd. Płód do 5 miesiąca rozwiniętego układu nerwowego nie posiada, więc ani nie odczuwa bólu ani też nie jest fizycznie możliwe, żeby w jakimkolwiek stopniu był świadomy swojej egzystencji. Stopień rozwoju układu nerwowego powinien być przesłanką do tego by prawnie rozgraniczać co uważa się za wyrządzenie organizmowi krzywdy, a co nie. Za rozdeptanie ślimaka nikt do więzienia wsadzać nie chce, podejrzewam, że taki dorodny ślimak czuje więcej niż płód przed 12 tyg., bo ma czym

A różnice zdań wynikają wyłącznie z tego, że część osób kieruje się emocjami, a nie racjonalną wiedzą naukową. O ile ktoś wierzący ma prawo uważać, że aborcja to morderstwo to świeckie państwo powinno się kierować przesłankami naukowymi, a nie emocjonalnymi, czy religijnymi, bo wyznacza prawo dla wszystkich, a nie tylko wierzących. Nie znajdziesz bardziej sprawiedliwego i obiektywnego wyznacznika od nauki. Na pewno nie na gruncie religijnym.[/QUOTE]

A ty zakładasz,że pro life to tylko osoby wierzące i na tej podstawie są przeciwni aborcji a to duży błąd.Myślisz,że nie ma ateistów, którzy sprzeciwiają się aborcji są i to dużo.Religia nie jest jedynym motywatorem ludzi,którzy są przeciw.

A czemu akurat mamy zakładać,że kiedy płód nie czuje, to nie zabójstwo.?Czemu, to ma być wyznacznik.Sorki ale w nauce też nie ma porozumienia i medycy, którzy nic nie mają wspólnego z kościołem negują aborcje i jej odmawiają.
madziamach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 16:26   #1635
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
A ty zakładasz,że pro life to tylko osoby wierzące i na tej podstawie są przeciwni aborcji a to duży błąd.Myślisz,że nie ma ateistów, którzy sprzeciwiają się aborcji są i to dużo.Religia nie jest jedynym motywatorem ludzi,którzy są przeciw.

A czemu akurat mamy zakładać,że kiedy płód nie czuje, to nie zabójstwo.?Czemu, to ma być wyznacznik.Sorki ale w nauce też nie ma porozumienia i medycy, którzy nic nie mają wspólnego z kościołem negują aborcje i jej odmawiają.
Tak zaraz wyskoczysz że masz kumpla ateistę bla bla znamy te śpiewki jak przy gejach co są przeciwni zalegalizowaniu związków homoseksualnych.
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 16:28   #1636
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Madziamach to może odpowiesz, czemu jako osoba prolajf liczysz, że ktoś inny pomoże osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom a nie Ty? Czemu Ty możesz mieć "co najwyżej moralne poczucie, że powinno się pomóc", ale niekoniecznie chcesz cokolwiek zrobić?
Bo bardzo mnie to ciekawi...
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 16:29   #1637
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
A ty zakładasz,że pro life to tylko osoby wierzące i na tej podstawie są przeciwni aborcji a to duży błąd.Myślisz,że nie ma ateistów, którzy sprzeciwiają się aborcji są i to dużo.Religia nie jest jedynym motywatorem ludzi,którzy są przeciw.

A czemu akurat mamy zakładać,że kiedy płód nie czuje, to nie zabójstwo.?Czemu, to ma być wyznacznik.Sorki ale w nauce też nie ma porozumienia i medycy, którzy nic nie mają wspólnego z kościołem negują aborcje i jej odmawiają.
Możesz podać konkretne przykłady tych ateistów co są pro-life i narzucają innym swój punkt widzenia poprzez zmuszanie? Najlepiej linki do ich wypowiedzi, z których to wynika, że są ateistami, pro-lifami i chcą innym zabronić aborcji.

Nie wiem, czego nie rozumiesz. Płód, który nie wytworzył jeszcze układu nerwowego nie ma czym czuć, tak jak człowiek, który nie ma nóg, nie ma czym chodzić.
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 16:32   #1638
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
A ty zakładasz,że pro life to tylko osoby wierzące i na tej podstawie są przeciwni aborcji a to duży błąd.Myślisz,że nie ma ateistów, którzy sprzeciwiają się aborcji są i to dużo.Religia nie jest jedynym motywatorem ludzi,którzy są przeciw.

A czemu akurat mamy zakładać,że kiedy płód nie czuje, to nie zabójstwo.?Czemu, to ma być wyznacznik.Sorki ale w nauce też nie ma porozumienia i medycy, którzy nic nie mają wspólnego z kościołem negują aborcje i jej odmawiają.
Udowodnij mi, że można czuć cokolwiek bez wykształconego układu nerwowego.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 16:56   #1639
Frozen_Rose
Rozeznanie
 
Avatar Frozen_Rose
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 676
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Sorki napisałam źle bo trochę zajęta jestem.Chodzi mi o to,że nie da się udowodnić,że aborcja, to zabójstwo ani w drugą stronę,że nie jest.Także porównanie z tą ziemią bardzo nietrafione.

Jeśli by, to było takie proste nie było by w tej materii sprzeczności anie różnych zdań.
A więc dlaczego nie pobiera się 500+ od dnia poczęcia?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Kolejna madra, niektore komentarze wcale nie lepsze
https://twitter.com/ARybinska/status...51537547825154
"Panie chcą mieć możliwość rodzenia tylko zdrowych dzieci. Takie zepsute dziecko obniża jakość życia niczym zepsuty gadżet z Chin"
"Niestety, słyszy się to również od tych osób, które opiekują się niepełnosprawnymi. Nie akceptują życia innego niż lansowany przez media i pogardzają własnym losem, nie widząc,że jest niepowtarzalny i ich. W ten sposób nie można im nawet pomóc,bo wszystko nie takie jak ideał"
"Każdy człowiek ma prawo się urodzić, bez względu na to jak bardzo jest ułomny. Nie odbiera mu to człowieczeństwa"
"Takie dziecko nie ma możliwości wyrażania swego zdania więc nie ma też możliwości decydowania o swoim własnym ciele. Prawo do życia jest nadrzędnym prawem. Nie możemy nikomu odbierać takiej możliwości, tylko dlatego, że nie będzie "idealny""
"Panie oficjalnie mówią: jak nie będzie, jakie ja chcę, to abortuję. Nawet gdy wadę dziecka da się usunąć, współczesne kobiety nie akceptują tych dzieci"
I moj hit, odpowiedz na tekst, ze kobiety po prostu chca miec prawo wyboru:
"Wybrać to można torebkę, miejsce pracy, jak spędzić urlop czy partnera"
Ona i je podobni nie są ludźmi, tylko potworami bez sumienia oraz poziomem empatii poniżej dna.

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Jezu czy wy musicie cały czas w kółko pisać o tym jak, to przeciwnicy powinni aborcji powinni się ustawiać do pomocy w kolejce osobom niepełnoprawnym.
Bo fajnie jest rzucać pełnymi pseudo-empatii hasłami kiedy nie trzeba opiekować się chorym dzieckiem i się siedzi wygodnie w fotelu. Do osądzania i krytykowania pierwsi lecą z wywalonym jęzorem, ale oburzają się kiedy słyszą propozycje adopcji "wadliwego" dziecka. Zmuszać rodzić jest spoko, ale zmuszać do opieki nie jest w porządku

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Bo do państwa należy ten proceder jeśli chce zabronić aborcji.Ludzie, którzy są przeciwko co najwyżej mogę mieć moralne poczucie,że jeśli jest za do powinien pomóc i każdy zamożny,pro life powinien sobie, to wziąć do serca.
Ahh to moralne poczucie pro-life. Ta duma, że się wybawia świat od złego 😂😂😂

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88238341]Ależ da się...

zwykle termin morderstwa czy tam znęcania się dotyczy organizmów o rozwiniętym układzie nerwowym- ludzi, zwierząt itd. Płód do 5 miesiąca rozwiniętego układu nerwowego nie posiada, więc ani nie odczuwa bólu ani też nie jest fizycznie możliwe, żeby w jakimkolwiek stopniu był świadomy swojej egzystencji. Stopień rozwoju układu nerwowego powinien być przesłanką do tego by prawnie rozgraniczać co uważa się za wyrządzenie organizmowi krzywdy, a co nie. Za rozdeptanie ślimaka nikt do więzienia wsadzać nie chce, podejrzewam, że taki dorodny ślimak czuje więcej niż płód przed 12 tyg., bo ma czym

A różnice zdań wynikają wyłącznie z tego, że część osób kieruje się emocjami, a nie racjonalną wiedzą naukową. O ile ktoś wierzący ma prawo uważać, że aborcja to morderstwo to świeckie państwo powinno się kierować przesłankami naukowymi, a nie emocjonalnymi, czy religijnymi, bo wyznacza prawo dla wszystkich, a nie tylko wierzących. Nie znajdziesz bardziej sprawiedliwego i obiektywnego wyznacznika od nauki. Na pewno nie na gruncie religijnym.[/QUOTE]

Zgadzam się w 100%

Polska jest krajem świeckim, dlaczego więc narzuca się wszystkim, takie podejście "aborcja to morderstwo". Katolicy niech sobie rodzą masowo dzieci bez mózgu, ale dlaczego ateiści są zmuszani do tego? W imię czego mają się poświecić?
Frozen_Rose jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-27, 17:39   #1640
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3





https://www.youtube.com/watch?v=RGgHJ2j6JAY
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 17:56   #1641
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
To, co napisałaś wyżej - nie masz żadnych argumentów, że aborcja to zabójstwo. Nawet ja bym znalazła parę.
Od ktorego tygodnia zycia plodowego aborcja to zabojstwo? Pytam Ciebie bo mowisz, ze masz pare argumentow (znalazlabys), pls, ze zrodlami naukowymi, bez opowiesci o duszy i innych magicznych sprawach
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 17:57   #1642
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Czy ktoś mi wyśle wiarygodne źródło czy zakaz całkowitej aborcji już obowiązuje bo dostałam sprzeczne informacje i zdurniałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 18:02   #1643
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Niestety, tu muszę się zgodzić. Ludzie tworzą z sakramentów fikcję a pozniej się dziwią, że ta fikcja właśnie puściła im wiatry w twarz. Bo teoretycznie ponad 80% obywateli polskich to teoretycznie Katolicy, więc teoretycznie zgadzają się, by kościół zaglądał im do łóżka i w macice.
teoretycznie nie dokonalam apostazji bo mi sie nie chce, nie maja na mnie zadnego wplywu ani na moj swiatopoglad, moge miec nawet znajomych ksiezy i zakonnice, nie ma problemu, to nadal nie zajrza mi w prywatnosc, to tylko od nas zalezy kogo tam dopuszczamy
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 18:02   #1644
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=77306feab5a5308f8ebf499 db0d2cc77353731f9_614fa9f 7baead;88238865]Od ktorego tygodnia zycia plodowego aborcja to zabojstwo? Pytam Ciebie bo mowisz, ze masz pare argumentow (znalazlabys), pls, ze zrodlami naukowymi, bez opowiesci o duszy i innych magicznych sprawach[/QUOTE]No chyba nie napiszesz,że w 7 miesiącu ciąży to nie zabójstwo?skoro w 6 dziecko może żyć poza organizmem matki ?
Kurde czasami to mam wrażenie,że ludzie bardziej żałują kota który był w ciąży i coś mu się stało niż matki która się wyskrobała w zaawansowanej ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 18:02   #1645
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Czy ktoś mi wyśle wiarygodne źródło czy zakaz całkowitej aborcji już obowiązuje bo dostałam sprzeczne informacje i zdurniałam
Nie ma zakazu całkowitej aborcji, ani połowicznej aborcji, tylko tej ze względów eugenicznych.
Zakaz będzie obowiązywał w momencie publikacji wyroku Trybunału, najpóźniej 2 listopada:
https://wykaz.rcl.gov.pl/
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 18:07   #1646
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Nie ma zakazu całkowitej aborcji, ani połowicznej aborcji, tylko tej ze względów eugenicznych.
Zakaz będzie obowiązywał w momencie publikacji wyroku Trybunału, najpóźniej 2 listopada:
https://wykaz.rcl.gov.pl/
To ja nie rozumiem już nic takich ciągłych zakazów w Polsce to było mnóstwo często było o tym głośno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Już przeczytałam to znaczy,że nie będzie można dokonać aborcji jeżeli płód będzie mógł żyć poza ciałem kobiety pewnie koło 6 miesiąca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 18:07   #1647
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
To ja nie rozumiem już nic takich ciągłych zakazów w Polsce to było mnóstwo często było o tym głośno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możesz bardziej po polsku sformułować myśl?
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 18:13   #1648
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Jestem bardzo BARDZO za.
Kasztanko, slyszalas o tym? "Australia utrzymuje jedną z najwyższych koncentracji szkół religijnych w porównaniu z innymi krajami OECD. Ta proporcja pasuje do większego odsetka uczniów zapisanych do prywatnych szkół w Australii.
Około 30% wszystkich szkół w Australii jest związanych z religią lub 94% szkół prywatnych.
Badania przeprowadzone przez Center for Independent Studies porównywały tę proporcję szkół religijnych w Australii do takich krajów jak Szwecja (2% szkół jest religijnych), USA (10% wszystkich szkół) i Holandii (60% wszystkich szkół)."

Jestem troche zaskoczona, ale nie az tak bardzo.

Zrodlo: https://pl.livingorganicnews.com/rel...torical-426315

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Alekto123 Pokaż wiadomość
Możesz podać konkretne przykłady tych ateistów co są pro-life i narzucają innym swój punkt widzenia poprzez zmuszanie? Najlepiej linki do ich wypowiedzi, z których to wynika, że są ateistami, pro-lifami i chcą innym zabronić aborcji.
Nie wiem, czego nie rozumiesz. Płód, który nie wytworzył jeszcze układu nerwowego nie ma czym czuć, tak jak człowiek, który nie ma nóg, nie ma czym chodzić.
Moja siostrzyczka zaczela chodzic w okolicach 14miesiaca zycia tak tylko mowie

---------- Dopisano o 19:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Z tą aborcja to chyba też odwrócić uwagę od bezrobocia i tego,że do lekarza na NFZ dostaniemy się zamiast za rok za 10 lat,służba zdrowia ledwo ciągnie,do tego kobiety słabsze to łatwiej nimi manipulują w piątek nas zamkną będą mandaty bo przez protesty będzie więcej zachorowań i tyle z tego całego protestu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
poki co udaje im sie znakomicie obie strony z latwoscia igraja z uczuciami nas wszystkich
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 18:17   #1649
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
A ty zakładasz,że pro life to tylko osoby wierzące i na tej podstawie są przeciwni aborcji a to duży błąd.Myślisz,że nie ma ateistów, którzy sprzeciwiają się aborcji są i to dużo.Religia nie jest jedynym motywatorem ludzi,którzy są przeciw.

A czemu akurat mamy zakładać,że kiedy płód nie czuje, to nie zabójstwo.?Czemu, to ma być wyznacznik.Sorki ale w nauce też nie ma porozumienia i medycy, którzy nic nie mają wspólnego z kościołem negują aborcje i jej odmawiają.
Kobieto jeżeli nie rozumiesz tego co się dzieje to wyobraź sobie ze teraz prawo zmieniłoby się tak że aborcja chorych dzieci jest obowiązkowa. I akurat w taka ciążę zaszlas. I każą usunąć Ci tą ciąze bo tak. Bo inni uważają ze tak ma byc i już. Nikogo nie interesuje ze sobie nie poradzisz z tym psychicznie ze cie to zniszczy. Jak sie wtedy czujesz??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Czas edycji: 2020-10-27 o 18:19
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 18:22   #1650
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;88236064]Co ma zdanie papieża do treści Biblii? O tym czy jesteś dobra czy zła każdy sobie może decydować według własnej moralności. To jest czysto subiektywna ocena.
I przypominam, że wierzący to nie jest synonim katolika.[/QUOTE]

Zdanie papieza jest takim samym ludzkim wymyslem jak i tresci biblii czy innej ksiazki. Zdaje sie, ze wolnosc moja sie konczy tam gdzie zaczyna sie wolnosc drugiej osoby. W kontekscie tego czy zarodek ma prawa i czy ja mam prawo mu je odebrac, czy jest czescia mnie czy osobnym bytem - chyba kazdy z nas wie jak jest w tej kwestii, pewnie bardziej kwestia pogodzenia sie z tym lub niemoznopsc zaakceptowania takiego stanu rzeczy. Plus ustalenia spoleczne, moga byc rozne, bo jak pisal kiedys Puchaty, moralnosc jest zalezna od koncepcji jaka wytworzy dana grupa spoleczna.
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-11 11:18:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:10.