Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część IV - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-11-04, 13:54   #4711
Krzywobuta
Raczkowanie
 
Avatar Krzywobuta
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dzięki Sądzę, że w makijażu chodzi o to samo co w Kibbe: poznaniu swoich linii i malowaniu oraz ubieraniu się zgodnie z nimi. Chociaż ja na przykład konturować w ogóle nie potrafię. Nie podoba mi się modne konturowanie polegające na wyostrzaniu rysów twarzy (na drag queen), bo ja mam je z natury ostre i nie chcę tego podkreślać.



Śliczny, dzienny makijaż

Ja robiłam dzisiaj wskrzeszenie Soft Summer. Wrzuciłam fotę. Szminka to wspomniana wczoraj Asia Rimmel a cienie paletka Alverde Rose Garden KLIK KLIK. Paletkę bardzo odradzam, jest sucha, pyli się przy aplikacji, przy próbie blendowania za dużo czepia się pędzelka.
No i efekt nie jest za ciekawy, dość sino to wygląda. Tylko nie wiem, czy to wina kolorów czy zgaszenia. Jak kiedyś nosiłam szminki dla SSu, to wcale nie widziałam tej siności, ale w połączeniu z makijażem oka w tej tonacji widać wyraźnie, że to nie były moje kolory.
Też użyłam tej szminki. Na mnie wygląda chyba dużo ciepłej na Tobie. Wręcz może za ciepło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Krzywobuta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-04, 14:06   #4712
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Dzisiaj kwestia wykończenia cieni.

Wczoraj szukałam konkretnych propozycji cieni dla LSp i LSu i np na Reddicie w tym wątku KLIK poleca się masę perłowych cieni dla LSu np. MAC Iris, Moon's Reflection, Prussian (foty na dole).
Co przyznaję, że mnie zdziwiło, bo na innych stronach znalazłam informację, żeby właśnie unikać tego typy wykończeń i generalnie używać przejrzystych (sheer), lekkich formuł (dotyczy obu jasnych typów).
Barwy urody pisze o jasnej wiośnie: Nie przesadzaj z kosmetykami z dodatkiem błyszczących drobinek i bardzo metalicznymi - ogranicz do jednego elementu w makijażu. (...) Najlepiej wygląda wykończenie "dewy" czyli imitujące naturalny połysk nawilżonej skóry - można sięgnąć po kosmetyki dające taki efekt, uważając żeby nie były brokatowe czy metaliczne.
O makijażu dla LSu nie wspomina.


Mam trochę pereł i metalików ze starych czasów, kupiłam, bo mi się podobały, ale w sumie nigdy za bardzo nie używałam, bo uważam, że wyglądam w nich tandetnie i karynowato.
Zrobiłam foty trzech makijaży z cieniami Inglot:
perłowy 440 KLIK (moim zdaniem odpowiednik tego MAC Iris z redditowej listy),
metaliczny 111 AMC Shine KLIK,
122 AMC Shine (brak swatcha, moim zdaniem odpowiednik tego srebrno-niebieskiego Moon's Reflection).

No i dalej uważam, że wyglądam w nich karynowato Wiem, że najlepiej wyszło zdjęcie w tym złotym, ale na żywo nie widziałam różnic i nie wyszłabym w żadnym z nich domu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg MAC Iris.jpg (53,7 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg MAC moons reflection.jpg (45,1 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mac prussian.jpg (46,3 KB, 7 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-04, 14:08   #4713
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Krzywobuta Pokaż wiadomość
Też użyłam tej szminki. Na mnie wygląda chyba dużo ciepłej na Tobie. Wręcz może za ciepło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rzeczywiście zupełnie różnie to wyszło Tobie w niej lepiej

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-11-04 o 14:12
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-04, 14:20   #4714
Krzywobuta
Raczkowanie
 
Avatar Krzywobuta
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Rzeczywiście zupełnie różnie to wyszło Tobie w niej lepiej
Bardzo to ciekawe, bo ogólnie uważam, że mam cerę neutralną w stronę ciepłej, czy to nie znaczy, że powinna na mnie wyglądać w kontraście chlodno? Czy raczej przez to że jestem raczej ciepła to to neutralizuje te chłodne tony?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dzisiaj kwestia wykończenia cieni.

Wczoraj szukałam konkretnych propozycji cieni dla LSp i LSu i np na Reddicie w tym wątku KLIK poleca się masę perłowych cieni dla LSu np. MAC Iris, Moon's Reflection, Prussian (foty na dole).
Co przyznaję, że mnie zdziwiło, bo na innych stronach znalazłam informację, żeby właśnie unikać tego typy wykończeń i generalnie używać przejrzystych (sheer), lekkich formuł (dotyczy obu jasnych typów).
Barwy urody pisze o jasnej wiośnie: Nie przesadzaj z kosmetykami z dodatkiem błyszczących drobinek i bardzo metalicznymi - ogranicz do jednego elementu w makijażu. (...) Najlepiej wygląda wykończenie "dewy" czyli imitujące naturalny połysk nawilżonej skóry - można sięgnąć po kosmetyki dające taki efekt, uważając żeby nie były brokatowe czy metaliczne.
O makijażu dla LSu nie wspomina.


Mam trochę pereł i metalików ze starych czasów, kupiłam, bo mi się podobały, ale w sumie nigdy za bardzo nie używałam, bo uważam, że wyglądam w nich tandetnie i karynowato.
Zrobiłam foty trzech makijaży z cieniami Inglot:
perłowy 440 KLIK (moim zdaniem odpowiednik tego MAC Iris z redditowej listy),
metaliczny 111 AMC Shine KLIK,
122 AMC Shine (brak swatcha, moim zdaniem odpowiednik tego srebrno-niebieskiego Moon's Reflection).

No i dalej uważam, że wyglądam w nich karynowato Wiem, że najlepiej wyszło zdjęcie w tym złotym, ale na żywo nie widziałam różnic i nie wyszłabym w żadnym z nich domu.
Wydaje mi się, że jak ktoś ma tam bardzo niebieskie oczy to jak do tego się doda jeszcze tak samo mocny niebieski cień, to tego niebieskiego jest za dużo na oku. Faktycznie w brązach było dużo lepiej. Ale też kształt cienia był chyba lepszy, z najbardziej intensywnym tuż przy linii rzęs, a wyżej już mocno rozdymione i delikatne kolory. Myślę,że lepiej by wyglądało jakbyś rozbledowala to brązami.

To złoto też jakoś tak zimno trochę wygląda na oku. Jakby trochę zielono, przynajmniej na moim telefonie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Krzywobuta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-04, 14:23   #4715
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dzisiaj kwestia wykończenia cieni.

Wczoraj szukałam konkretnych propozycji cieni dla LSp i LSu i np na Reddicie w tym wątku KLIK poleca się masę perłowych cieni dla LSu np. MAC Iris, Moon's Reflection, Prussian (foty na dole).
Co przyznaję, że mnie zdziwiło, bo na innych stronach znalazłam informację, żeby właśnie unikać tego typy wykończeń i generalnie używać przejrzystych (sheer), lekkich formuł (dotyczy obu jasnych typów).
Barwy urody pisze o jasnej wiośnie: Nie przesadzaj z kosmetykami z dodatkiem błyszczących drobinek i bardzo metalicznymi - ogranicz do jednego elementu w makijażu. (...) Najlepiej wygląda wykończenie "dewy" czyli imitujące naturalny połysk nawilżonej skóry - można sięgnąć po kosmetyki dające taki efekt, uważając żeby nie były brokatowe czy metaliczne.
O makijażu dla LSu nie wspomina.


Mam trochę pereł i metalików ze starych czasów, kupiłam, bo mi się podobały, ale w sumie nigdy za bardzo nie używałam, bo uważam, że wyglądam w nich tandetnie i karynowato.
Zrobiłam foty trzech makijaży z cieniami Inglot:
perłowy 440 KLIK (moim zdaniem odpowiednik tego MAC Iris z redditowej listy),
metaliczny 111 AMC Shine KLIK,
122 AMC Shine (brak swatcha, moim zdaniem odpowiednik tego srebrno-niebieskiego Moon's Reflection).

No i dalej uważam, że wyglądam w nich karynowato Wiem, że najlepiej wyszło zdjęcie w tym złotym, ale na żywo nie widziałam różnic i nie wyszłabym w żadnym z nich domu.
Wcale nie wyglądasz jak karyna, ale też nie jest to najlepsza opcja dla Ciebie. Jako Jasne Lato wyglądałabyś znacznie lepiej.
A propos perły jeszcze, House of Makeup ostatnio kupiła cienie o takim właśnie wykończeniu i zaczęła się strasznie na nie zżymać, że to niemodne, i tandetne kiedy prawda jest taka, że po prostu nie jest typem urody, do której perłowe cienie pasują, i tyle. Tak jak mat wcale nie jest taki super i uniwersalny dla każdego (na mnie np. wygląda dość płasko, albo wręcz sucho jak na pustyni).
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-04, 14:32   #4716
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88257319]silver - utworzyłam tablicę z kilkoma inspiracjami, jakbym u Ciebie widziała Francuski Ethereal. Myślę, że dobrze będzie zgromadzić w jednym miejscu kilka takich tablic, z których dziewczyny będą mogły korzystać przy realizowaniu pomysłów na styl.[/QUOTE]
Jakbyś miała czas i chęci stworzyć dla Baśniowego i Mahoniowego to byłoby bosko, zwłaszcza dla dziennych stylizacji

chimay - dzisiejsze makijaże na nie chyba tylko profesjonalistka potrafiłaby ładnie ograć błękitny, perłowy cień, aby nie wyszła karynka

Macie racje zupełnie inaczej ta pomadka wygląda, bo u chimay faktycznie wypada chłodniej i mam wrażenie, że się bardziej wybija, a u Krzywobutej ta pomadka wygląda mega naturalnie.
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-04, 14:35   #4717
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Jakbyś miała czas i chęci stworzyć dla Baśniowego i Mahoniowego to byłoby bosko, zwłaszcza dla dziennych stylizacji



chimay - dzisiejsze makijaże na nie chyba tylko profesjonalistka potrafiłaby ładnie ograć błękitny, perłowy cień, aby nie wyszła karynka



Macie racje zupełnie inaczej ta pomadka wygląda, bo u chimay faktycznie wypada chłodniej i mam wrażenie, że się bardziej wybija, a u Krzywobutej ta pomadka wygląda mega naturalnie.
Ja się zgadzam w całości co do dzisiejszych makijaży Chimay

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-04, 14:51   #4718
Krzywobuta
Raczkowanie
 
Avatar Krzywobuta
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Ja tam nie hejtuję niebieskich makijaży. Okej, nie są naturalne, okej, dla niektórych to powrót do PRLowskich standardów pań przy kasie, ale kurczę, dla mnie są dobrą zabawą. Tylko dla mnie niebieski lepiej wygląda w towarzystwie czegoś bardziej neutralnego albo w mocno przyciemnionej, przydymnionej wersji najlepiej z granatem czy czernią.

Ale rozumiem, że dla niektórych to szczyt wiochy

Ja za dobrze się przy tym bawię, żeby zrezygnować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Krzywobuta
Czas edycji: 2020-11-04 o 14:53
Krzywobuta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-04, 15:01   #4719
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Jakbyś miała czas i chęci stworzyć dla Baśniowego i Mahoniowego to byłoby bosko, zwłaszcza dla dziennych stylizacji

chimay - dzisiejsze makijaże na nie chyba tylko profesjonalistka potrafiłaby ładnie ograć błękitny, perłowy cień, aby nie wyszła karynka

Macie racje zupełnie inaczej ta pomadka wygląda, bo u chimay faktycznie wypada chłodniej i mam wrażenie, że się bardziej wybija, a u Krzywobutej ta pomadka wygląda mega naturalnie.
Bardzo chętnie, planuję to zrobić.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-04, 15:23   #4720
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Krzywobuta Pokaż wiadomość
Ja tam nie hejtuję niebieskich makijaży. Okej, nie są naturalne, okej, dla niektórych to powrót do PRLowskich standardów pań przy kasie, ale kurczę, dla mnie są dobrą zabawą. Tylko dla mnie niebieski lepiej wygląda w towarzystwie czegoś bardziej neutralnego albo w mocno przyciemnionej, przydymnionej wersji najlepiej z granatem czy czernią.

Ale rozumiem, że dla niektórych to szczyt wiochy

Ja za dobrze się przy tym bawię, żeby zrezygnować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To nawet nie chodzi o to że coś jest dla kogoś szczytem wiochy. Jestem prawie pewna że jest typ urody (kolorystyczny w połączeniu z Kibbe) któremu perłowy niebieski pasuje w makijażu (w wydaniu bardziej lub mniej dramatycznym). I myślę że na właściwej osobie będzie wyglądać super.

Ale jeśli komuś nie pasuje ani kolor ani tego rodzaju połysk to, no cóż, efekt będzie przebierankowy.

Ja dopiero teraz jak robię makijaż zgodny z wytycznymi to widzę realnie dużą różnicę. Wcześniej byłam zdania że większość aktualnie modnych makijaży jest ok, bo myślę że tragedii nie było. Jednak teraz jest dużo lepiej. Ten makijaż wydaje mi się że się ze mną zlewa, staje się częścią twarzy. Z reszta ostatnio słyszę komplementy typu ładnie wyglądasz albo teksty typu "chyba masz wszystkie papiery w recenzjach bo wygladasz na wyspaną". Za to nie pamietam kiedy ostatni raz usłyszałam że jestem dobrze umalowana albo że mam fajny makijaż - co wcześniej się zdarzało jednak dosc często.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-04, 15:36   #4721
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
To nawet nie chodzi o to że coś jest dla kogoś szczytem wiochy. Jestem prawie pewna że jest typ urody (kolorystyczny w połączeniu z Kibbe) któremu perłowy niebieski pasuje w makijażu (w wydaniu bardziej lub mniej dramatycznym). I myślę że na właściwej osobie będzie wyglądać super.

Ale jeśli komuś nie pasuje ani kolor ani tego rodzaju połysk to, no cóż, efekt będzie przebierankowy.

Ja dopiero teraz jak robię makijaż zgodny z wytycznymi to widzę realnie dużą różnicę. Wcześniej byłam zdania że większość aktualnie modnych makijaży jest ok, bo myślę że tragedii nie było. Jednak teraz jest dużo lepiej. Ten makijaż wydaje mi się że się ze mną zlewa, staje się częścią twarzy. Z reszta ostatnio słyszę komplementy typu ładnie wyglądasz albo teksty typu "chyba masz wszystkie papiery w recenzjach bo wygladasz na wyspaną". Za to nie pamietam kiedy ostatni raz usłyszałam że jestem dobrze umalowana albo że mam fajny makijaż - co wcześniej się zdarzało jednak dosc często.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Jasne Lato, konkretnie.
Co do właściwego makijażu, dość dobrze widać różnicę np. na Christinie Aguilerze (mojej niegdysiejszej idolce, którą uważam zresztą za piękną kobietę) - TR. W makijażu glamour z ukłonem w stronę retro - wygląda super. Jak tylko za bardzo się wyostrza lub udramatycznia, lub idzie w treny z Instagrama, zaraz traci na urodzie. Zdawałoby się, że takiej urody nie można zepsuć. Niestety, Christinie często się to udaje.
Tutaj jest super:
https://www.pinterest.fr/pin/465489311491895535/
https://www.pinterest.fr/pin/212372938648151557/
https://www.pinterest.fr/pin/479281585343013853/
A tutaj... same widzicie:
https://www.pinterest.fr/pin/5981411995133095/
https://www.pinterest.fr/pin/13088655151343029/
https://www.pinterest.fr/pin/419960733975892517/
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-04, 16:12   #4722
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Krzywobuta Pokaż wiadomość
Bardzo to ciekawe, bo ogólnie uważam, że mam cerę neutralną w stronę ciepłej, czy to nie znaczy, że powinna na mnie wyglądać w kontraście chlodno? Czy raczej przez to że jestem raczej ciepła to to neutralizuje te chłodne tony?
A widzisz, ja uważam, że jestem neutralna w stronę chłodnej Może obie się mylimy

Zrobiłam zestawienie zaleceń makijażowych dla LSp i LSu, bazując na blogach Barwy Urody,Theconceptwardrobe i Theelementalcolours. Sorry za ponglish.


LIGHT SUMMER:

- Barwy urody: trzymać się jasnych i bliskich neutralności kolorów
- Theconceptwardrobe: unikać ciężkich formuł, sięgać po bardziej matowe podkłady, wykańczać translucentnymi pudrami; błyszczące finisze wyglądają off na jasnych latach; unikać konturowania, może wyglądać brudno i ciężko;
kolory cieni to neutrale z palety - kremowe, brązy, szarości; sięgać po cienie w formułach sheer; unikać ciemnych i jasnych (w sensie dla typów dark i bright) - mogą nadać wygląd clowna; bardziej kolorowe opcje dla cieni to fiolet, ciemniejszy błekit i zieleń
- Elemental colours: neutralne kolory cieni, linerów i brwi to taupe, mushroom browns, szarości
bardziej kolorowe opcje także mogą pięknie wyglądać, zwłaszcza niektóre różowe cienie, eyliner w głębszych odcieniach niebieskiego świetnie podkreśli niebieskie oczy.


LIGHT SPRING
- Barwy Urody: cienie do powiek kremowe, cieplejsze odcienie jasnej szarości, neutralne beże, z ciemniejszych kolorów brąz i grafit
jak najmniej kryjące podkłady, im bardziej przejrzyste tym lepiej. Nie przesadzaj z matowieniem twarzy, stosuj przejrzyste formuły
-The concept wardrobe: słabe krycie, dewy finish
unikać konturowania z tego samego powodu co Lsu
najlepsze kolory cieni tak samo jak Lsu – brązy, kremowe, szarości (mniej niebieskie niż Lsu)
bardziej kolorowe cienie to róże, brzoskwinie, żółcie, zielenie i niebieskości - w formułach kremowych, sheer
-Elemental colours: makijaż oczu głównie neutralny – cienie kremowe, brązy, szarości; kolorowe cienie mogą wyglądać pięknie, zwłaszcza róże, brzoskwinie, żółcie; eyeliner może być niebieski albo zielony pod kolor tęczówki
brwi szaro-brązowe albo szaro-zielone lub cieplejsze jeśli włosy są rude


Cytat:
Napisane przez Krzywobuta Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że jak ktoś ma tam bardzo niebieskie oczy to jak do tego się doda jeszcze tak samo mocny niebieski cień, to tego niebieskiego jest za dużo na oku. Faktycznie w brązach było dużo lepiej. Ale też kształt cienia był chyba lepszy, z najbardziej intensywnym tuż przy linii rzęs, a wyżej już mocno rozdymione i delikatne kolory. Myślę,że lepiej by wyglądało jakbyś rozbledowala to brązami.

To złoto też jakoś tak zimno trochę wygląda na oku. Jakby trochę zielono, przynajmniej na moim telefonie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cienie perłowe i metaliczne trudno precyzyjnie aplikować, bo ten połysk bardzo szybko roznosi się po całej powiece, odbija światło i potem na zdjęciu wychodzi w miejscach, gdzie w lustrze go w ogóle nie było widać.

Cytat:
Napisane przez Krzywobuta Pokaż wiadomość
Ja tam nie hejtuję niebieskich makijaży. Okej, nie są naturalne, okej, dla niektórych to powrót do PRLowskich standardów pań przy kasie, ale kurczę, dla mnie są dobrą zabawą. Tylko dla mnie niebieski lepiej wygląda w towarzystwie czegoś bardziej neutralnego albo w mocno przyciemnionej, przydymnionej wersji najlepiej z granatem czy czernią.

Ale rozumiem, że dla niektórych to szczyt wiochy

Ja za dobrze się przy tym bawię, żeby zrezygnować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sądzę, że nikt tu nie hejtuje niebieskich czy perłowych cieni samych
w sobie. Jednak nie jest to opcja dla każdego i jak zwykle trzeba samemu zdecydować, czy nosimy, bo lubimy, chociaz nam nie pasuje. A może właśnie pasuje i możemy sobie na taki kolor/wykończenie pozwolić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-04, 16:16   #4723
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A widzisz, ja uważam, że jestem neutralna w stronę chłodnej Może obie się mylimy
No bo wyglądasz dość chłodno, ale pasujące kolory mówią co innego
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-04, 16:37   #4724
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Truth is beauty daje takie rady na rozróżnienie LSp od LSu:

Light Summer ma takie kolory w palecie KLIK KLIK. LSp raczej będzie w nich wyglądać źle, moga podbijać cienie pod oczami.
Light Spring ma takie charakterystyczne kolory KLIK KLIK KLIK. Zwłaszcza w tej ostatniej żółtej zieleni mało kto dobrze wygląda.
Do tego test szarości ciepłych i chłodnych KLIK.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-04, 16:51   #4725
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Pewnie, że nikt nie hejtuje tylko błękitny, perłowy cień jest bardzo specyficzny i to jest trochę cień "specjalnej troski", ja uważam, że trzeba mieć naprawdę duze umiejętności makijażowe i potrafić ładnie łączyć kolory, aby taki cień wyglądał w makijażu dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-04, 16:59   #4726
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Pewnie, że nikt nie hejtuje tylko błękitny, perłowy cień jest bardzo specyficzny i to jest trochę cień "specjalnej troski", ja uważam, że trzeba mieć naprawdę duze umiejętności makijażowe i potrafić ładnie łączyć kolory, aby taki cień wyglądał w makijażu dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Utworzyłam właśnie tablice z Mahoniowym i Baśniowym. Wydaje mi się, że możesz znaleźć dużo ciekawych, dość oryginalnych torebek w kolorystyce Głębokiej Jesieni. Zwłaszcza Baśniowe są prześliczne
A co do ust jeszcze, ciekawe, czy podoba Ci się taki kolor:
https://www.pinterest.fr/pin/465489311492478375/
https://www.pinterest.fr/pin/465489311490748172/
https://www.pinterest.fr/pin/465489311490748168/

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2020-11-04 o 17:02
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-04, 17:11   #4727
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88260271]Utworzyłam właśnie tablice z Mahoniowym i Baśniowym. Wydaje mi się, że możesz znaleźć dużo ciekawych, dość oryginalnych torebek w kolorystyce Głębokiej Jesieni. Zwłaszcza Baśniowe są prześliczne
A co do ust jeszcze, ciekawe, czy podoba Ci się taki kolor:
https://www.pinterest.fr/pin/465489311492478375/
https://www.pinterest.fr/pin/465489311490748172/
https://www.pinterest.fr/pin/465489311490748168/[/QUOTE]Super dzięki! Flappery są mahoniowe? Czy chodzi tylko o kolorystykę?

Fajna ta pomadka, ale jak dla mnie to jest taka już bardzo, bardzo wizytowa pomadka jeśli wiesz co mam na myśli z ciemnym brązem o dziwo tak nie mam i pomalowałabym się nią na np. 50 ciotki, a z tą co wstawiałas jednak miałabym opory

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-04, 17:15   #4728
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Ja się zgadzam w całości co do dzisiejszych makijaży Chimay

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Ja też się zgadzam

Oglądam program o modzie i ta dziewczyna jest tak bardzo G /FG, że szok.
https://i.postimg.cc/L618HvBG/in-Col...-181219211.jpg
https://i.postimg.cc/8Ct6hwYt/IMG-20201104-180909.jpg
https://i.postimg.cc/MGF1CdYX/IMG-20201104-181040.jpg
https://i.postimg.cc/k5zt1Dnb/IMG-20201104-180843.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-04, 17:33   #4729
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Super dzięki! Flappery są mahoniowe? Czy chodzi tylko o kolorystykę?

Fajna ta pomadka, ale jak dla mnie to jest taka już bardzo, bardzo wizytowa pomadka jeśli wiesz co mam na myśli z ciemnym brązem o dziwo tak nie mam i pomalowałabym się nią na np. 50 ciotki, a z tą co wstawiałas jednak miałabym opory

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Flappery to chyba usunę, chyba że planujesz zakup, no bo są w kolorystyce Twojego typu.
Tak, pomadka jest dla Ciemnej Jesieni, ale faktycznie jest mocno wieczorowa, no chyba że ktoś na co dzień np. praktykuje gotycki styl czy coś koło tego...
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-04, 17:40   #4730
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 287
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

ale piękne są te baśniowe rzeczy a retro listonoszkę chętnie bym kupiła, jest świetna
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-04, 17:44   #4731
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
ale piękne są te baśniowe rzeczy a retro listonoszkę chętnie bym kupiła, jest świetna
Jakbym była Głęboką Jesienią, też bym nosiła takie torebki
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-04, 18:05   #4732
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
ale piękne są te baśniowe rzeczy a retro listonoszkę chętnie bym kupiła, jest świetna
Ja też, nawet co jakiś przeglądam strony vintage, ale większość listonoszek jest tam dosłownie nadgryziona zębem czasu, a nie sądzę, że byłabym w stanie taką odrestaurować.

Za to wczoraj przyszły takie buty i po ich założeniu poczułam sie iście królewsko KLIK, więc chociaż obiecałam sobie, że koniec z czarnym obuwiem, to muszę ję zostawić.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ludwik 14.jpg (55,2 KB, 18 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-04, 18:20   #4733
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja też, nawet co jakiś przeglądam strony vintage, ale większość listonoszek jest tam dosłownie nadgryziona zębem czasu, a nie sądzę, że byłabym w stanie taką odrestaurować.

Za to wczoraj przyszły takie buty i po ich założeniu poczułam sie iście królewsko KLIK, więc chociaż obiecałam sobie, że koniec z czarnym obuwiem, to muszę ję zostawić.
No no, może też masz Królewski? Skądś się ten Noble musiał u Ciebie wziąć.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-04, 18:22   #4734
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88260505]No no, może też masz Królewski? Skądś się ten Noble musiał u Ciebie wziąć.[/QUOTE]

Nie wiem, czy one mi pasują, mierzyłam tylko do lustra. Ale tak mi się podobają, że znajdę jakiś sposób na ogranie ich. Zresztą o ile pamiętam, to FG ma w domyślnych króla.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-04, 18:24   #4735
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88260391]Flappery to chyba usunę, chyba że planujesz zakup, no bo są w kolorystyce Twojego typu.
Tak, pomadka jest dla Ciemnej Jesieni, ale faktycznie jest mocno wieczorowa, no chyba że ktoś na co dzień np. praktykuje gotycki styl czy coś koło tego...[/QUOTE]Flapperki takie jakie wstawiłaś bardzo chciałabym przymierzyć, ogólnie marzy mi się jakaś impreza tematyczna w stylu lat 20. ale bym wtedy poszalała ze stylizacją

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-04, 18:30   #4736
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Flapperki takie jakie wstawiłaś bardzo chciałabym przymierzyć, ogólnie marzy mi się jakaś impreza tematyczna w stylu lat 20. ale bym wtedy poszalała ze stylizacją

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możesz na co dzień wplatać jakieś dodatki nawiązujące do lat 20, np. nakrycia głowy, fryzura, czy właśnie torebka.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-04, 19:59   #4737
Krzywobuta
Raczkowanie
 
Avatar Krzywobuta
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Truth is beauty daje takie rady na rozróżnienie LSp od LSu:

Light Summer ma takie kolory w palecie KLIK KLIK. LSp raczej będzie w nich wyglądać źle, moga podbijać cienie pod oczami.
Light Spring ma takie charakterystyczne kolory KLIK KLIK KLIK. Zwłaszcza w tej ostatniej żółtej zieleni mało kto dobrze wygląda.
Do tego test szarości ciepłych i chłodnych KLIK.
Na laptopie i komórce te kolory zupełnie inaczej wyglądają. Myślisz, że ten brąz to jest kolor brązu z paletki BPerfect Carnival cienia Naked? Bo jeśli tak, to to jest najbardziej użytkowany mój cień z tej palety, acz nigdy sam. Ale ja nigdy nie potrafię się zatrzymać na jednym cieniu, w sumie. Chciałam spróbować z innymi kolorami, ale nie mam niestety.
Krzywobuta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-04, 20:14   #4738
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Krzywobuta Pokaż wiadomość
Na laptopie i komórce te kolory zupełnie inaczej wyglądają. Myślisz, że ten brąz to jest kolor brązu z paletki BPerfect Carnival cienia Naked? Bo jeśli tak, to to jest najbardziej użytkowany mój cień z tej palety, acz nigdy sam. Ale ja nigdy nie potrafię się zatrzymać na jednym cieniu, w sumie. Chciałam spróbować z innymi kolorami, ale nie mam niestety.
Od razu widać, że ciepłe i chłodne szarości różnią się podtonem - chłodne wpadają delikatnie w niebieski, ciepłe w zielony.
Ja znalazłam takie kolory cieni dla Jasnego Lata. Mam wrażenie, że część wpada w perłowe wykończenie:
https://www.pinterest.fr/pin/465489311492050428/
https://www.pinterest.fr/pin/465489311489404216/
https://www.pinterest.fr/pin/484981453622936346/
https://www.pinterest.fr/pin/465489311492430283/
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-04, 20:24   #4739
Krzywobuta
Raczkowanie
 
Avatar Krzywobuta
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88260871]Od razu widać, że ciepłe i chłodne szarości różnią się podtonem - chłodne wpadają delikatnie w niebieski, ciepłe w zielony.
Ja znalazłam takie kolory cieni dla Jasnego Lata. Mam wrażenie, że część wpada w perłowe wykończenie:
https://www.pinterest.fr/pin/465489311492050428/
https://www.pinterest.fr/pin/465489311489404216/
https://www.pinterest.fr/pin/484981453622936346/
https://www.pinterest.fr/pin/465489311492430283/[/QUOTE]
Dzięki, akurat tych palet nie mam.

Edytowane przez Krzywobuta
Czas edycji: 2020-11-04 o 20:32
Krzywobuta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-04, 20:33   #4740
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Celebrity Skin mógłby się wpasować.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-12 16:55:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:39.