Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9. - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-11-07, 10:14   #781
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 10:15   #782
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
to prawda, przez Ciebie siłownie i knajpy by zamknęli wcześniej niż ''przez'' tego maturzystę. Żartuję, dopiero od niedawna obwieszczasz wyniki mniej skromnie. Ale fakt dziewczyny nakrecają dramę jak złoto więc.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2020-11-07 o 10:16
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 10:16   #783
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 855
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Ok czyli możliwe że to to. Zwariować można

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak bardzo mozliwe. Nie martw sie. To efekt stresu raczej u Ciebie. Duzo sie stresujesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 10:16   #784
slowflow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 76
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Wprowadzenie kwarantanny narodowej NIE JEST zgodne z prawem. Wypowiedź prawników:

https://m.facebook.com/story.php?sto...82258542233546
slowflow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 10:16   #785
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88266738]Eee to spoko. U mnie nigdy nie ma więcej niż 20 osób tak prawdę powiedziawszy.
Przypominam, ze jeszcze w marcu/kwietniu niektórzy proponowali wzywanie policji do takich spotkań rodzinnych czemu od początku byłam przeciwna. Dobrze, ze teraz to uściślili, bo przynajmniej ukróci to takie zapędy donosicielstwa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]

Koleżanka pracująca w sanepidzie mówiła, ze ludzie donosili na potęgę.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 10:18   #786
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Cytat:
Napisane przez ewel86 Pokaż wiadomość
Jest tu ktoś kto ma dodatni wynik i później musi zostać z dziećmi w domu bo mają kwarantanne od jego izolacji i nie wróci do pracy? Mi się kończy izolacja w poniedziałek od wtorku moja młodzież zostaje na kwarantannie co wiąże się z tym że ja nie wrócę do pracy jak to się załatwia? Na stronie zusu 3 listopada pojawił się taki zapis https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci...FceTL4VrRUgiwM
Tam w 3cim podpunkcie wychodzi na to wg mojego myślenia, że mogę sama złożyć ten wniosek to będzie wniosek z15a i do tego trzeba złożyć oświadczenie i wtedy pracodawca czy tam zus, może wystąpić do sanepidu czy faktycznie moje dzieci były na kwarantannie?
Czy ja mogę to złożyć przez epuap zusu czy mam jechać do pracy to zostawić? Dobrze to myślę?
Wg mnie dobrze interpretuje. A to czy do firmy czy do ZUS czy epuap ( lub stronę Zusu- PUE ) zależy czy firma zatrudnia więcej niż 25 osób. Bo jak więcej to pracodawca to rozlicza sam- on ci wynagrodzen7e chorobowe za czas kwarantanny płaci.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 10:18   #787
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 855
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Ja się przyzwyczajam do tego.
Ale wolę psychicznie wiedzieć,że jestem "wolna" i mogę wyjść na ulicę,a nie jak złodziej skradać się po kątach. To oczywiście przenośnia,ale wiadomo o co chodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No dokladnie. To jest chore. Moim zdaniem jezeli ktos zje szybko to powinno byc dozwolone. Noszenie masek na dworze wedlug mnie nie jest madre, wiec ogolne jak dla mnie powinni pozwalac byc bez na dworze i jesc, ale jezeli juz wymyslili z maskami na dworze to dac zeby mozna bylo jesc chociaz na uboczu z dala od ludzi. Ja nie daje sie zwariowac i jezeli mam mozliwosc zjesc cos szybko na uboczu to zjem jak jestem bardzo glodna. Wiadomo lepiej w domu ale w sytuacji awaryjnej tak. Zwlaszcza gdy widac ze tam policji nie bedzie a lepsze to niz zaslabnac z glodu a roznie moze byc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-07, 10:19   #788
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 10:20   #789
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Cytat:
Wkurza mnie to wszystko. Idę do marketu, może ktoś się przywali, że godziny dla seniorów i będę mogła na niego nakrzyczeć, że w weekendy nie obowiązują.
ostatnio miałam ochotę dostać szału w marketach, 90% ludzi seniorzy a klientów tyle że tyłek o tyłek trze. Po wuj te speszyl ałers.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 10:25   #790
5e327f3732852adf48e9cb3f56b2e58327f4a9c0_62c21f8678871
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 1 868
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Cytat:
Napisane przez slowflow Pokaż wiadomość
Wprowadzenie kwarantanny narodowej NIE JEST zgodne z prawem. Wypowiedź prawników:

https://m.facebook.com/story.php?sto...82258542233546
To rządu raczej nie powstrzyma przed jej wprowadzeniem.
5e327f3732852adf48e9cb3f56b2e58327f4a9c0_62c21f8678871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 10:28   #791
slowflow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 76
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Wiadomo, że nie powstrzyma, ale ja w takim razie nie przejmuję się tym. Każdy sąd uchyli taki mandat, a prawnicy już zacierają ręce, żeby bronić ludzi. Szkoda, że ludzie nie znają prawa i tak łatwo dają sobie wlepiać mandaty za byle g....
slowflow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-07, 10:28   #792
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 855
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Rozmawialam wczoraj z przyjaciolka i to co powiedziala moze troche wyjasnia dlaczego niektore sklepy wolnostojace przy lockdownie byly zamkniete mimo ze mogly byc otwarte. Wiadomo nie dlatego ze wlasciciel rezygnuje z zysku bo zaden nie chce rezygnowac. Tylko przyjaciolka mi mowila, ze czasem bardziej oplacalo im sie zamknac (ludzie siedzie glownie w domach, pandemia, jest maly ruch) i dostac cokolwiek z tarczy niz miec otwarte, nie dostac nic z tarczy, a utarg miec bardzo slaby (wiadomo jeszcze jakis czas temu ruch w sklepach nawet w galeriach byl slaby ale byl, ale wiadomo gdyby wprowadzili wychodzenie tylko w kwestiach waznych to ruch bylby jeszcze mniejszy dramatycznie maly, pusto i wtedy raczej i nawet samym galeriom by sie nie oplacalo, wiec chyba tak samo bylo ze sklepami wolnostojacymi). Dlatego sam sklep decyduje czy bedzie otwarty czy nie. Tak mi sie wydaje. Tak mi cos ona mowila ale czy to pewne nie wiem. Teraz jednak wydaje mi sie ze i tak ludzie beda wiecej wychodzic i dopoki faktycznie nie wprowadza ograniczen w przemieszczaniu sie to paradoksalnie moze byc na ulicy wiecej ludzi niz na wiosne. Wtedy byly pustki ludzie sie bali, teraz mniej sie boja. Ja sie boje zwlaszcza ze w moim otoczeniu coraz wiecej sie slyszy i uwazam ale nie kazdy tak ma. Poza tym ludzie juz obkupuja sie na swieta a taki biznes przynosi duze utargi bo na Boze Narodzenie duzo kupuja chocby ozdob wiec teraz sklepom w sumie nie oplaca sie tak zamykac samym z siebie bo jak sa otwarte to juz zaczal sie szal na swiateczne i zarobia np takie Pepco.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 10:31   #793
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Cytat:
Napisane przez slowflow Pokaż wiadomość
Wiadomo, że nie powstrzyma, ale ja w takim razie nie przejmuję się tym. Każdy sąd uchyli taki mandat, a prawnicy już zacierają ręce, żeby bronić ludzi. Szkoda, że ludzie nie znają prawa i tak łatwo dają sobie wlepiać mandaty za byle g....
Ale co ci to da ze ty sie tym nie przejmujesz jak i tak wszystko dookola bedzie zamkniete. A na spacer, po zakupy i tak bedzie mozna wyjsc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 10:31   #794
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 855
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Cytat:
Napisane przez slowflow Pokaż wiadomość
Wiadomo, że nie powstrzyma, ale ja w takim razie nie przejmuję się tym. Każdy sąd uchyli taki mandat, a prawnicy już zacierają ręce, żeby bronić ludzi. Szkoda, że ludzie nie znają prawa i tak łatwo dają sobie wlepiać mandaty za byle g....
Ja nawet nie boje sie mandatu. Po prostu nie bede duzo lazic bo chce sie chronic a przypadkow jest duzo. Lepiej dmuchac na zimne. Stawiam na rozsadek i uwazanie na siebie nawet jezeli to niezgodne z prawem. Po prostu nawet i bez nakazow bede uwazac i raczej teraz chodzic po to co konieczne lub spotkac sie z chlopakiem ale tez unikajac skupisk ludzi (dzis jedziemy na cmentarz ale on musi jechac bo nie mial kiedy byc, dzisiaj musi to juz pojade z nim ale oby nie bylo tlumow. Potem juz nie bedziemy tak jezdzic). No ale jakby epidemia byla nieprawdziwa to tez bym nie chciala stosowac sie skoro by nie bylo potrzeby. Moim zdaniem epidemia jest i moze wiecej osob tez to zrozumialo majac obok osoby chore zwlaszcza np z tym calkowita utrata wechu i smaku ktora faktycznie jest specyficzna skoro zazwyczaj bez kataru.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 10:34   #795
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;88267021]Wg mnie dobrze interpretuje. A to czy do firmy czy do ZUS czy epuap ( lub stronę Zusu- PUE ) zależy czy firma zatrudnia więcej niż 25 osób. Bo jak więcej to pracodawca to rozlicza sam- on ci wynagrodzen7e chorobowe za czas kwarantanny płaci.[/QUOTE]

Właśnie to jest chyba tak, że Pracodowca wypłaca zasiłek chorobowy, a to jest zasiłek opiekuńczy który wypłaca zus
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 10:36   #796
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-11-07 o 11:20
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 10:39   #797
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Cytat:
Napisane przez ewel86 Pokaż wiadomość
Właśnie to jest chyba tak, że Pracodowca wypłaca zasiłek chorobowy, a to jest zasiłek opiekuńczy który wypłaca zus
Jest tak jak piszesz. To dwa różne zasilki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 10:43   #798
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Mnie bolą mięśnie, mam stan podgorączkowy i ropę na migdałach. Ale wydaje mi się, że to raczej złapała mnie angina aniżeli koronowirus.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 10:43   #799
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Cytat:
Napisane przez zaczarowana_panna Pokaż wiadomość
Internet mówi, że właśnie ok 48 h przed objawami człowiek może już zarażać. A czy po ustapieniu objawów, np goraczki, kaszlu też jeszcze się zaraza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z reguły w różnych wirusowkach wywołujących przeziębienie i grypę im dalej w las, im później, tym mniej się zaraża. Po prostu na początku wirus się namnaza i wydalamy go najintensywniej. W końcówce objawów wirusa może juz nie być, lub być w minimalnej ilości. Dzieci zarazają dłużej niż dorośli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-07, 10:51   #800
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Przyjechała policja,stali pod domem, akurat sprzątałam przy oknie. Myślałam że będą dzwonić a oni postali 5minut i pojechali. To jest ta kontrola?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 10:52   #801
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Nie, może dzwonili do chorego,a nie do was
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 10:54   #802
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Cytat:
Napisane przez ewel86 Pokaż wiadomość
Nie, może dzwonili do chorego,a nie do was
Nie dzwonili.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 10:55   #803
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Cytat:
Napisane przez slowflow Pokaż wiadomość
Wprowadzenie kwarantanny narodowej NIE JEST zgodne z prawem. Wypowiedź prawników:

https://m.facebook.com/story.php?sto...82258542233546
W wielu krajach nie jest a i tak wprowadzaja.
Dodatkowo sady sa zalewane sprawami sadowymi w ktorych obywatel oskarza panstwo, niektore z tych spraw wygrywaja i o tym w ogole sie w telewizji nie mowi.

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Znowu mnie coś dusi.
Czy takie jakby "gula" w obrębie "jabłka Adama" to może być covid?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na 100% stres, nerwica.

Zastanawiam sie czy nie pojechac do dyzurujacego dentysty, ale sie boje, bo to jest numer ogolny i nigdy nie wiadomo, na kogo sie trafi, kto akurat ma dyzur. I nie wiem nawet czy by mi zeby wyrwal, bo przeciez nie ma historii leczenia moich zebow.
Ale juz nie wytrzymuje. Biore maksymalna dawke ibupromu, chlodze kompresami, ale jak tylko dotkne do zeba np. jezykiem albo przez pomylke troche zacisne zeby, to przeszywa mnie piorunujacy bol.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 11:04   #804
slowflow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 76
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

"W jednym tylko tygodniu (od 12 do 18 października) ok. 2 tysięcy zgonów nie można było wytłumaczyć ani COVID-19, ani chorobami współistniejącymi.



Czym można zatem wyjaśnić tę sytuację? Czy możemy mówić o ukrytych ofiarach pandemii? Ministerstwo Zdrowia już zleciło szczegółową analizę w tej sprawie - nie wiadomo jednak, kiedy będzie ona gotowa."



Czyli to już się dzieje. Ludzie umierają i to wcale nie na covid. W artykule zwracają uwagę na brak opieki medycznej, odroczone operację, strach ludzi, depresję seniorów (i innych). Serio to wszystko jest tego warte? Ilu ludzi jeszcze musi umrzeć, żeby ludzie się opamiętali? Żeby zobaczyli coś więcej niż tylko ten pieprzony wirus? Ile jeszcze będzie ukrytych ofiar epidemii?

Sama ostatnio słyszę o różnych przypadkach śmierci potencjalnie zdrowych osób - i to wcale nie na covid. Chorujemy i umieramy, bo zabrano nam normalne zycie, radość. A jak wiadomo w zdrowym ciele zdrowy duch (i na odwrót).



https://www.google.com/amp/s/www.mon...1Vcf081RAUOtl4
slowflow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 11:05   #805
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 302
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Cytat:
Napisane przez ewel86 Pokaż wiadomość
Jest tu ktoś kto ma dodatni wynik i później musi zostać z dziećmi w domu bo mają kwarantanne od jego izolacji i nie wróci do pracy? Mi się kończy izolacja w poniedziałek od wtorku moja młodzież zostaje na kwarantannie co wiąże się z tym że ja nie wrócę do pracy jak to się załatwia? Na stronie zusu 3 listopada pojawił się taki zapis https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci...FceTL4VrRUgiwM
Tam w 3cim podpunkcie wychodzi na to wg mojego myślenia, że mogę sama złożyć ten wniosek to będzie wniosek z15a i do tego trzeba złożyć oświadczenie i wtedy pracodawca czy tam zus, może wystąpić do sanepidu czy faktycznie moje dzieci były na kwarantannie?
Czy ja mogę to złożyć przez epuap zusu czy mam jechać do pracy to zostawić? Dobrze to myślę?

Powinnaś to zrobić w terminie do 3 dni od powrotu do pracy.
Ogólnie tak jak mówisz, wracasz do pracy, składasz wniosek i oświadczenie i masz usprawiedliwiona nieobecność, później pracodawca sobie to weryfikuje z sanepidem i masz wypłacone świadczenie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 11:15   #806
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Cytat:
Napisane przez slowflow Pokaż wiadomość
"W jednym tylko tygodniu (od 12 do 18 października) ok. 2 tysięcy zgonów nie można było wytłumaczyć ani COVID-19, ani chorobami współistniejącymi.



Czym można zatem wyjaśnić tę sytuację? Czy możemy mówić o ukrytych ofiarach pandemii? Ministerstwo Zdrowia już zleciło szczegółową analizę w tej sprawie - nie wiadomo jednak, kiedy będzie ona gotowa."



Czyli to już się dzieje. Ludzie umierają i to wcale nie na covid. W artykule zwracają uwagę na brak opieki medycznej, odroczone operację, strach ludzi, depresję seniorów (i innych). Serio to wszystko jest tego warte? Ilu ludzi jeszcze musi umrzeć, żeby ludzie się opamiętali? Żeby zobaczyli coś więcej niż tylko ten pieprzony wirus? Ile jeszcze będzie ukrytych ofiar epidemii?

Sama ostatnio słyszę o różnych przypadkach śmierci potencjalnie zdrowych osób - i to wcale nie na covid. Chorujemy i umieramy, bo zabrano nam normalne zycie, radość. A jak wiadomo w zdrowym ciele zdrowy duch (i na odwrót).



https://www.google.com/amp/s/www.mon...1Vcf081RAUOtl4
No bo psychika siada i to nieźle.
Już nie tylko inne choroby.
Znajomy lekarz mojej mamy powiedział,że jak był na izolacji w domu z dziećmi to tylko błagał ich,żeby sobie nic nie zrobiły,bo nikt ich nie uratuje.
Takie słowa z ust lekarza.

Więc to nie chodzi o,że jest tylko covid,a o to,że inne choroby przestały istnieć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 11:19   #807
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 855
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie przytulam sie, nie caluje z kolezankami. Nie chcemy ryzykowac. Co innego chlopak tutaj ciezko sobie wyobrazic zycie bez bliskosci a co innego przyjaciolka. Nawet bez przytulania czujemy swoja bliskosc. W sumie nigdy dla mnie przytulanie sie nie bylo takie wazne z kolezankami, to nie przychodzi mi ot tak, ale nawet gdyby nie to to mysle ze nawet lubiac przytulanie umialabym z tego zrezygnowac dla bezpieczenstwa. A Ty Trzepotko?

Niedawno pod moim blokiem widzialam karetke pod inna klatka. Ciekawe o co chodzi i o kogo :-/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2020-11-07 o 11:24
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 11:22   #808
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Normalnie widujemy się z siostrami męża i ich rodzinami. Jedna regularnie przywozi do nas swoje przedszkolne dzieci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 11:23   #809
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Bliższy kontakt. W sumie tak jak przed korona 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 11:29   #810
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 855
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 9.

Jezeli chodzi o babcie itp to tez bez przytulania i calowania w policzek. Dla babci tez to ciezkie, ale obydwie wolimy uwazac. Przezyjemy bez przytulania a jednak pewien dystans jest i ryzyko zarazenia troche mniejsze a teraz okres jesienno-zimowy wiec tym bardziej wolimy uwazac. No i nie widzimy sie jakos ciagle, dla bezpieczenstwa, ale staramy sie duzo rozmawiac czy jak jej cos pomoge czy jak zadzwonie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-16 15:14:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:15.