Cztery prace i...nic - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-11-16, 14:11   #1
kam_illa
Przyczajenie
 
Avatar kam_illa
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 19

Cztery prace i...nic


Hej dziewczyny! Zaczęłam ostatnio zastanawiać się nad swoją drogą zawodową i trochę mnie to podłamało. Jestem studentką, studiuję filologię angielską. Nie mam problemu ze skupieniem uwagi na nauce, wręcz bardzo lubię rozwijac swoją wiedzę. Kocham kontakt z ludzmi, nie mam problemu w rozmowie z klientem, chociaż nie umiem „wciskać” towaru na sile. I teraz do sedna. Miałam w swoim życiu cztery prace. Wszystkie w sieciówkach, w żadnej nie przedłużyli mi umowy. Robiłam wszystko za wolno, z czasem stawałam się wręcz kozłem ofiarnym i miałam wrażenie ze wszyscy mnie tam nienawidzą. Już odkad przychodziłam ludzie byli nastawieni anty. Naprawdę się starałam, ale zdarzały się przeboje typu: koleżanka coś naklikala na kasie, zwaliła winę na mnie, chociaż się broniłam to kierowniczka uwierzyła jej, a nie mi. Zdarzały się wieczne docinki dotyczące mojego wyglądu, braku chłopaka etc. Co do mnie, jestem bardzo pracowita, ale nie jestem „szybka”, a w sieciówce trzeba było robić wszystko w szybkim tempie. Utrata czwartej pracy niezle mnie podłamała i zaczęłam się zastanawiać, co ja będę robiła po studiach? Jestem przerażona, bo mam wrażenie, że w każdej pracy do której trafię będę znów kozłem ofiarnym i tą osobą, która jest najgorszym pracownikiem. A ja naprawdę dawałam z siebie wszystko! Marzy mi się własna działalność ale na dzień dobry chciałabym zacząć w korporacji, tylko czy jest sens? Przecież tam też liczy się tempo, a atmosfera jakaś super też nie jest. Co byście zrobiły na moim miejscu, będąc tak zrażoną i zagubioną? Boję się, że nie utrzymam żadnej pracy, umiejętności językowe mam(znam świetnie angielski i rosyjski), ale nie umiem radzić sobie z docinkami i nerwową atmosfera...
kam_illa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 14:25   #2
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Cztery prace i...nic

Po prostu poszukaj innego rodzaju pracy.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 14:32   #3
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Cztery prace i...nic

Czyli; pracowałaś w sieciówkach, tam się nie sprawdzasz, więc z milionie innych zawodów też ma tak być? Widzisz jak to brzmi?

Nie każdy nadaje się do wszystkiego. Są branże w których właśnie nie trzeba szybko, a dokładnie - tam się sprawdzisz.
Docinki w postaci braku chłopaka... tutaj chyba zgonię jedynie na wiek. W sieciówkach często pracują młode dziewczyny, niedojrzałe.

I dalej... w korpo atmosfera też jest zła? Rozumiesz, że to zależy OD ZESPOŁU, a nie profesji? Możesz trafić do korpo, gdzie będzie fajnie i tam, gdzie będzie dupa. Strasznie szufladkujesz.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 14:40   #4
Antoiineette
Rozeznanie
 
Avatar Antoiineette
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 821
Dot.: Cztery prace i...nic

Może poszukaj pracy, w której bardziej niż tempo będą się liczyły Twoje umiejętności językowe. Ze znajomością rosyjskiego i angielskiego nie powinnaś mieć problemu ze znalezieniem fajnej pracy w czymś lepszym niż sieciówka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
So in America when the sun goes down and I sit on the old broken-down river pier watching the long, long skies over New Jersey (...), I think of Dean Moriarty, I even think of Old Dean Moriarty the father we never found, I think of Dean Moriarty.”
Antoiineette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 14:47   #5
oko_kocie
Raczkowanie
 
Avatar oko_kocie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 397
Dot.: Cztery prace i...nic

Na czym Twoja powolność polega? Masz problem z działaniem pod presją czy tylko z umiejętnością rozplanowania sobie pracy? Może zamiast pracy z ludźmi to praca z systemem, wprowadzanie danych, rozliczanie produkcji?
oko_kocie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 14:49   #6
kam_illa
Przyczajenie
 
Avatar kam_illa
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 19
Dot.: Cztery prace i...nic

Cytat:
Napisane przez oko_kocie Pokaż wiadomość
Na czym Twoja powolność polega? Masz problem z działaniem pod presją czy tylko z umiejętnością rozplanowania sobie pracy? Może zamiast pracy z ludźmi to praca z systemem, wprowadzanie danych, rozliczanie produkcji?

Nie mam problemu z działaniem pod presja, jeśli jestem sama. Jeśli czuje się obserwowana i oceniana, wtedy sobie nie radzę.

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
Czyli; pracowałaś w sieciówkach, tam się nie sprawdzasz, więc z milionie innych zawodów też ma tak być? Widzisz jak to brzmi?

Nie każdy nadaje się do wszystkiego. Są branże w których właśnie nie trzeba szybko, a dokładnie - tam się sprawdzisz.
Docinki w postaci braku chłopaka... tutaj chyba zgonię jedynie na wiek. W sieciówkach często pracują młode dziewczyny, niedojrzałe.

I dalej... w korpo atmosfera też jest zła? Rozumiesz, że to zależy OD ZESPOŁU, a nie profesji? Możesz trafić do korpo, gdzie będzie fajnie i tam, gdzie będzie dupa. Strasznie szufladkujesz.

Po prostu nakręciłam się już, że może to ze mną coś nie halo, ze pomimo tego, że jestem miła, to coś ludzi we mnie odpycha.
kam_illa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 15:24   #7
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Cztery prace i...nic

Powolne osoby w wielu branżach mogą być po prostu bardzo irytujące. Spójrz na to tak- jest jakaś ogólna praca do wykonania, dziewczyny które szybciej pracują relatywnie obsłużą wiecej klientów, rozłożą więcej towaru itp. Ty natomiast pomimo swojej dokładności napracujesz się w stosunku do nich zdecydowanie mniej. Koleżanki mogą odczówać niesprawiedliwość w tym zakresie bo zarobki pewnie macie takie same. Najlepiej poszukaj pracy gdzie zakres obowiązków jest ściśle rozdzielony pomiędzy pracowników aczkolwiek może być ciężko gdyż najcześciej są już to stanowiska specjalistów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-16, 15:26   #8
palka_pol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 11
Dot.: Cztery prace i...nic

Może spróbuj sie przebranżowić albo założyć firmę - sama będziesz dla siebie szefem i to Ty będziesz decydować o szybkości pracy
palka_pol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 17:20   #9
Dziubka
Raczkowanie
 
Avatar Dziubka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 308
Dot.: Cztery prace i...nic

Mieszkasz w stolicy? Jeśli tak to mogłabym polecić jedno miejsce.
Dziubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 18:55   #10
Lloyd
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 521
Dot.: Cztery prace i...nic

Cytat:
Napisane przez kam_illa Pokaż wiadomość
Boję się, że nie utrzymam żadnej pracy, umiejętności językowe mam(znam świetnie angielski i rosyjski), ale nie umiem radzić sobie z docinkami i nerwową atmosfera...
Idź w korepetycje. Zarobisz dużo więcej niż zatrudniona w jakiejś sieciówce. Stres taki jaki sama na siebie nałożysz.
Jeśli mieszkasz w większym mieście to możesz wyciągać w okolicy średniej krajowej. Zależnie od twojego zaangażowania.
Lloyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 20:22   #11
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Cztery prace i...nic

To jest bardzo dobry pomysł. Średnio godzina korepetycji językowych kosztuje 50 zł. Czterech uczniów po 2 godziny tygodniowo każdy i masz już 2 000 zł w miesiącu dodatkowego zarobku przy 2h pracy dziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-16, 20:54   #12
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Cztery prace i...nic

Cytat:
Napisane przez kam_illa Pokaż wiadomość
Miałam w swoim życiu cztery prace. Wszystkie w sieciówkach, w żadnej nie przedłużyli mi umowy.
Ale dlaczego po pierwszej, drugiej i trzeciej porażce nie poszłaś do innej pracy? Są takie zajęcia, przy których dokładność i sumienność będą miały większe znaczenie niż szybkie tempo. Robota w korpo też będzie wiązała się ze stresem i pośpiechem, ale praca umysłowa to inna para kaloszy i póki nie miałaś okazji spróbować, nie ma sensu zakładać najgorszego. Poszukaj czegoś zgodnego ze swoim przyszłym wykształceniem i zainteresowaniami.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 02:09   #13
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Cztery prace i...nic

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-05 o 05:23
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 06:44   #14
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Cztery prace i...nic

Jestem po studiach językowych + robię właśnie magisterkę i sama polecam korepetycje + tłumaczenia. Ewentualnie praca jako nauczyciel jeśli masz przygotowanie pedagogiczne.
Nie przejmowałabym się tymi doświadczeniami w sieciówkach. Przecież nie uczysz się na sprzedawcę. Nawet jeśli będziesz chciała pracować w obsłudze klienta z angielskim to nie będzie to przypominać takiej pracy. Spotkałaś kiepskich ludzi, zdarza się. Nie każdy musi być szybki i świetny we wszystkim czego się dotknie.
Próbuj takich rodzajów pracy, w których liczy się dokładność i sumienność a nie szybkość. Wykorzystuj swoje atuty zamiast robić z nich problem. Skoro uczysz się angielskiego to naprawdę masz duże pole do popisu, kwestia tego w którym kierunku chcesz robić dodatkowe kursy, studia, szkolenia itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 07:03   #15
wakeupme32
Raczkowanie
 
Avatar wakeupme32
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 229
Dot.: Cztery prace i...nic

no ok nie nadajesz się do pracy w sieciówce ale zapewne się nadajesz do innej. Jesteś dokładna, znasz angielski więc nie masz się co martwić że nic nie znajdziesz.
Każdy ma mocne i słabe strony, ja np byłam tragiczną kelnerką bo bywam niezdarna czasem i wiecznie coś rozlewałam Ale po prostu nie zostałam kelnerem zawodowym i tyle.
Dziewczyny dobrze Ci radzą, idź w korepetycje teraz najlepszy okres na to, mnóstwo ludzi szuka nauki języka przez internet.
wakeupme32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 12:11   #16
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Cztery prace i...nic

A powiedziałaś im, że znasz dwa języki obce? Może koleżanki z sieciówki poczuły ukucie zazdrości?


Dobrze Ci dziewczyny mówią, żebyś zaczęła dawać korepetycje. Człowiek, który się dopiero uczy języka robi wszystko wolno siłą rzeczy, więc wątpię, że tempo pracy na takich korepetycjach byłoby dla Ciebie za szybkie. Tam bardziej będzie się liczyć cierpliwość i umiejętność przekazania informacji.
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 12:40   #17
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Cztery prace i...nic

Podpisuję się pod tym co doradziły dziewczyny - korki. Teraz masz o tyle ułatwioną sytuację, bo panuje pandemia i szkoły są pozamykane, więc ktoś z chęcią skorzysta z ''normalnego'', dodatkowego nauczania w formie korepetycji, gdyż lekcje online z nauczycielami wiadomo jak wyglądają..
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 12:58   #18
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Cztery prace i...nic

Różne umiejętności sa potrzebne do różnych prac i to nic nowego.

Sama raz szukam pracownika szybkiego, który zrobi 4 rzeczy na raz, a raz osobę, która zrobi powoli, ale bardzo dokładnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 14:37   #19
Sariah
Raczkowanie
 
Avatar Sariah
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 499
Dot.: Cztery prace i...nic

Chwila moment. Praca w sieciówkach to jest coś, co najczęsciej robi sie wlasnie bez studiów albo w ich trakcie żeby dorobic na zycie nie mając kwalifikacji.

Jeżeli planujesz robic w sieciówkach po studiach to po co ci wlasciwie te studia? Dlaczego nie szukasz czegos zgodnego z twoim kierunkiem edukacji albo chociaz nie widzisz tak swojej przyszlosci po obronie?
Sariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-17, 17:39   #20
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Cztery prace i...nic

Dokładnie, poszukaj pracy związanej z kierunkiem studiów, na przykład przy tłumaczeniach, korepetycjach, w szkole językowej. Nie nastawiaj się, że wszyscy cię muszą lubić, tylko pokaż, że jesteś dobrą specjalistką, to znaczy wykorzystaj swoje umiejętności językowe. Nie wiem, po co szukasz pracy akurat na kasie.
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 17:56   #21
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Cztery prace i...nic

Ja też nie dałam rady pracując na kasie.
Przepracowałam raptem jeden dzień, w dużym hipermarkecie, w weekend.
Trauma.
Wychodziłam ze sklepu rycząc.
Szkoliły mnie dziewczyny, które chyba koniecznie chciały się dowartościować tym, że potrafią obsługiwać kasę szybciej niz ja.

Teraz zaraz naprawdę spore pieniądze pracując w IT.

Nie widzę żadnego związku.

Nie nadajesz się do danego rodzaju pracy i tyle, jest pierdyliard innych zawodów wymagających innych umiejętności i predyspozycji, gdzie zarobisz więcej niż pracując w sieciówkach.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-18, 13:03   #22
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Cztery prace i...nic

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;88291457]To jest bardzo dobry pomysł. Średnio godzina korepetycji językowych kosztuje 50 zł. Czterech uczniów po 2 godziny tygodniowo każdy i masz już 2 000 zł w miesiącu dodatkowego zarobku przy 2h pracy dziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Może trochę głupie pytanie, ale nie boicie się tak bez podatku i rejestrowania działalności? Wiem, że mało kto się przejmuje takimi rzeczami w przypadku korepetycji, ale to chyba nie jest do końca zgodne z prawem?
Ja zawsze jestem jakoś super ostrożna w takich sprawach. Akurat korepetycje to nie moja działka, ale trochę bym się stresowała zarabiając 2000 co miesiąc na czarno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-18, 22:39   #23
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Cztery prace i...nic

A kto ci broni z tego uczciwie rozliczyć podatki, z tytułu działalności wykonywanej osobiście. Teraz nie trzeba już rejestrować działalności gospodarczej. Bardzo łatwo w internecie znaleźć informacje jak rozliczyć przychody z korepetycji. Natomiast na pewno minusem może być brak płatnego L4, miesięcznego okresu wypowiedzenia itp Ale to dobry sposób, żeby sobie dorobić na studiach.
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-22, 13:57   #24
kam_illa
Przyczajenie
 
Avatar kam_illa
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 19
Dot.: Cztery prace i...nic

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Odnośnie pytania, dlaczego wybierałam pracę w sieciówkach-studiuję dziennie, a sieciówki miały najlepszy grafik. Szczerze co do bycia kozłem ofiarnym(wszyscy w każdej pracy mi niestety dokuczali) mam wrażenie, że to wynika z mojej niskiej samooceny i braku pewności siebie, który aż ode mnie bije. Nie potrafię zachowywać się naturalnie, wciąż się stresuję tym, że z kolejnej pracy także mnie zwolnią, że ludzie nie będą mnie lubili. Myślałam, żeby pogadać o tym z psychoterapeutą, nie mam jednak pieniędzy na prywatną psychoterapię i musiałabym zapisywać się na NFZ, a mam już z tym doświadczenia i niezbyt pomogło
kam_illa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-22, 15:17   #25
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: Cztery prace i...nic

Cytat:
Napisane przez kam_illa Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Odnośnie pytania, dlaczego wybierałam pracę w sieciówkach-studiuję dziennie, a sieciówki miały najlepszy grafik. Szczerze co do bycia kozłem ofiarnym(wszyscy w każdej pracy mi niestety dokuczali) mam wrażenie, że to wynika z mojej niskiej samooceny i braku pewności siebie, który aż ode mnie bije. Nie potrafię zachowywać się naturalnie, wciąż się stresuję tym, że z kolejnej pracy także mnie zwolnią, że ludzie nie będą mnie lubili. Myślałam, żeby pogadać o tym z psychoterapeutą, nie mam jednak pieniędzy na prywatną psychoterapię i musiałabym zapisywać się na NFZ, a mam już z tym doświadczenia i niezbyt pomogło
No właśnie Ci miałam ją polecić, bo tu jest pies pogrzebany i bez tego niestety, ani rusz. Miałaś prywatną na NFZ? W jakim nurcie, psychodynamicznym? Jak to wyglądało? Przydałaby Ci się raczej poznawczo-behawioralna ale one są raczej prywatnie więc trzeba by na to zarobić, nie ma siły.

Co do tematu, ja też jestem po filo ang, pracuję w korpo i sobie radzę. Bardzo się identyfikuję z Twoją sytuacją ponieważ kiedyś też sobie nie radziłam w niczym, też w każdym miejscu trafiałam na niefajnych ludzi i dopiero terapia mnie postawiła życiowo na nogi, dziwnym trafem od momentu jej rozpoczęcia mam przyjemność wreszcie pracować z osobami, które są w porządku. Atmosfera zależy od tego, na jakich ludzi w zespole trafisz, a nie od korpo ogółem. Ja sama bym w życiu się nie pchała do pracy w sieciówkach, wszyscy moi znajomi którzy w nich pracowali, mają o nich bardzo złe zdanie, to specyficzne środowisko pracy, tylko dla ludzi z twardą dupą. Ja wiem, że na pewno bym się tam nie odnalazła i pewnie też bym nie była szybka. Skoro źle Ci się tam pracuje, to ucz się na doświadczeniu i nie idź tam więcej, bo tylko będziesz coraz bardziej pogarszała swoją samoocenę. Jak wiem, że gdzieś mi jest źle, to się tam nie pcham.
__________________
In a society that profits from self-doubt... loving yourself is an act of rebellion.

Edytowane przez LhunLai
Czas edycji: 2020-11-22 o 15:19
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-22 16:17:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:35.