♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡ - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-11-17, 18:59   #3781
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

U nas Młody ma dziś 4te urodziny, ale robiliśmy w niedziele. Chrzest mialam dwa w sobotę bez mszy, trzeci byl w Szczepana na mszy, a teraz czwarty byl w sobotę na mszy róży różańcowej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-18, 08:43   #3782
kaate233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 75
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Hej dziewczyny. Robię chrzciny 6 grudnia. Mała będzie miała wtedy 3 miesiące i 2 dni. Teraz nosi rozmiar 56-62 i nie wiem czy zamawiać jeszcze sukienke 62 czy już 68? Macie jakiś link do zestawów? (Sukienka, płaszczyk, czapeczka, buciki)?
kaate233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-18, 09:29   #3783
Bezimienna2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 295
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

My mamy ten komplecik (https://zaczarowane-sny.pl/pl/p/Ubra...-Sniezka-/3993) , do tego buciki takie „walonki” jak to moja mama mówi 🙈 rozmiar 68, ale moja córa już taki nosi od kilku dni, raczej w 74 nie wskoczy nagle, a tez chcemy prosić o chrzest w podobnym terminie- 5 grudnia😉

Mam problem. Iga od kilku dni ma zapchany nosek, a nie ma kataru za dużo, czasem nawet nic nie wyciąga katarek poza solą fizjologiczna, która wkrapiam. Już sama nie wiem, czy to katar czy może zbyt suche powietrze 🤷 I chce kupić sól morska, jaka polecacie? W przyszły piątek mamy mieć szczepienie + rota, chyba przy takim katarku/zapchanym nosie powinnam odmówić? Już sama nie wiem co robić 😭

I nie pisałam Wam jeszcze o naszym kryzysie laktacyjnym... ostatnio tutaj pisałam, ze moja córeczka nie chce pic z butelki- już zaczęła. W ostatnich dniach strasznie się denerwowała jak pila z piersi, a wieczorem to już ona i ja płakałyśmy razem. Na szczęście miałam trochę odciągnięte mleka i z butli od razu wypiła. I tak teraz codziennie wieczorem pije tylko z butelki. A ja za to co karmienie odciągam z piersi która karmiłam cała resztę mleka... niestety to 10 lub 20 ml. Jak nie chce jeść z piersi w ogóle (czyli wieczorem) to około 60ml mi się udaje odciągnąć. Chyba pogadam z pediatra o tym żeby dobrała mleko dla Igi (ma nietolerancję laktozy) czuje, ze zbliżamy się do końca kp 😢
Bezimienna2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-18, 09:37   #3784
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Bezimienna co do kp też miałam taką sytuację więc zaczęłam pić femaltiker 1x dziennie chyba przez 2 tygodnie
Kaate też mieliśmy chrzcić 6 grudnia ale zrezygnowaliśmy i właściwie dobrze się stało bo mężowi zmarła babcia. Ja bym zamawiała 62. Myślę że jakoś w 62. Ja polecam zobaczyć na vinted wiadomo że wtedy nie można odesłać ale jak jeszcze mieliśmy robić te chrzciny to znalazłam sukienkę za niecałe 40 zł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-18, 10:07   #3785
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez kaate233 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Robię chrzciny 6 grudnia. Mała będzie miała wtedy 3 miesiące i 2 dni. Teraz nosi rozmiar 56-62 i nie wiem czy zamawiać jeszcze sukienke 62 czy już 68? Macie jakiś link do zestawów? (Sukienka, płaszczyk, czapeczka, buciki)?
Nasz ma za 2 dni dwa miesiące i na chrzciny miał komplet już 68, a zewnętrzne ubranko 62. Wszystko zależy od rozmiarowki. A nasz raczej z tych drobniejszych, w dolnej granicy.
Cytat:
Napisane przez Bezimienna2019 Pokaż wiadomość
My mamy ten komplecik (https://zaczarowane-sny.pl/pl/p/Ubra...-Sniezka-/3993) , do tego buciki takie „walonki” jak to moja mama mówi rozmiar 68, ale moja córa już taki nosi od kilku dni, raczej w 74 nie wskoczy nagle, a tez chcemy prosić o chrzest w podobnym terminie- 5 grudnia

Mam problem. Iga od kilku dni ma zapchany nosek, a nie ma kataru za dużo, czasem nawet nic nie wyciąga katarek poza solą fizjologiczna, która wkrapiam. Już sama nie wiem, czy to katar czy może zbyt suche powietrze 🤷 I chce kupić sól morska, jaka polecacie? W przyszły piątek mamy mieć szczepienie + rota, chyba przy takim katarku/zapchanym nosie powinnam odmówić? Już sama nie wiem co robić

I nie pisałam Wam jeszcze o naszym kryzysie laktacyjnym... ostatnio tutaj pisałam, ze moja córeczka nie chce pic z butelki- już zaczęła. W ostatnich dniach strasznie się denerwowała jak pila z piersi, a wieczorem to już ona i ja płakałyśmy razem. Na szczęście miałam trochę odciągnięte mleka i z butli od razu wypiła. I tak teraz codziennie wieczorem pije tylko z butelki. A ja za to co karmienie odciągam z piersi która karmiłam cała resztę mleka... niestety to 10 lub 20 ml. Jak nie chce jeść z piersi w ogóle (czyli wieczorem) to około 60ml mi się udaje odciągnąć. Chyba pogadam z pediatra o tym żeby dobrała mleko dla Igi (ma nietolerancję laktozy) czuje, ze zbliżamy się do końca kp
Ja bym nie zaszczepiła nawet z lekkim katarem ale wiem że lekarze czasem nie robią tego przeciwwskazaniem🤷☠♀️

A jesteś na diecie bez nabiału?
U nas też jest nietolerancja ma bmk. Straszną mieliśmy przeprawę z kolkami itd aż tracilam pokarm. Teraz na mleku specjalistycznym jest dużo lepiej Wiadomo, najlepsza pierś i zarzekalam się jeszcze w ciąży że będę karmić chociaz te pół roku ale nie dało się i trudno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Bezimienna co do kp też miałam taką sytuację więc zaczęłam pić femaltiker 1x dziennie chyba przez 2 tygodnie
Kaate też mieliśmy chrzcić 6 grudnia ale zrezygnowaliśmy i właściwie dobrze się stało bo mężowi zmarła babcia. Ja bym zamawiała 62. Myślę że jakoś w 62. Ja polecam zobaczyć na vinted wiadomo że wtedy nie można odesłać ale jak jeszcze mieliśmy robić te chrzciny to znalazłam sukienkę za niecałe 40 zł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A czemu śmierć babci jest powodem do rezygnacji z chrztu?
U nas dokładnie ta sama sytuacja bo męża babcia zmarła w piątek a w kolejną niedzielę mieliśmy chrzciny. Nic nie chcieliśmy przekładać bo zależało nam żeby mały był jak najszybciej ochrzczony. Zrobiliśmy skromne przyjecie w domu z cateringiem- obiad i deser. W ten weekend mamy jeszcze jedną turę gości a na wiosnę czy w lecie zrobimy jakieś spotkanie dla wszystkich w restauracji jak będzie już można

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-18, 10:41   #3786
Bezimienna2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 295
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Bezimienna co do kp też miałam taką sytuację więc zaczęłam pić femaltiker 1x dziennie chyba przez 2 tygodnie
Kaate też mieliśmy chrzcić 6 grudnia ale zrezygnowaliśmy i właściwie dobrze się stało bo mężowi zmarła babcia. Ja bym zamawiała 62. Myślę że jakoś w 62. Ja polecam zobaczyć na vinted wiadomo że wtedy nie można odesłać ale jak jeszcze mieliśmy robić te chrzciny to znalazłam sukienkę za niecałe 40 zł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może spróbuje z tym femaltikerem 🤔

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Nasz ma za 2 dni dwa miesiące i na chrzciny miał komplet już 68, a zewnętrzne ubranko 62. Wszystko zależy od rozmiarowki. A nasz raczej z tych drobniejszych, w dolnej granicy.Ja bym nie zaszczepiła nawet z lekkim katarem ale wiem że lekarze czasem nie robią tego przeciwwskazaniem🤷☠

A jesteś na diecie bez nabiału?
U nas też jest nietolerancja ma bmk. Straszną mieliśmy przeprawę z kolkami itd aż tracilam pokarm. Teraz na mleku specjalistycznym jest dużo lepiej Wiadomo, najlepsza pierś i zarzekalam się jeszcze w ciąży że będę karmić chociaz te pół roku ale nie dało się i trudno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

A czemu śmierć babci jest powodem do rezygnacji z chrztu?
U nas dokładnie ta sama sytuacja bo męża babcia zmarła w piątek a w kolejną niedzielę mieliśmy chrzciny. Nic nie chcieliśmy przekładać bo zależało nam żeby mały był jak najszybciej ochrzczony. Zrobiliśmy skromne przyjecie w domu z cateringiem- obiad i deser. W ten weekend mamy jeszcze jedną turę gości a na wiosnę czy w lecie zrobimy jakieś spotkanie dla wszystkich w restauracji jak będzie już można

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jestem na diecie bezlaktozowej od ponad miesiąca i szczerze mówiąc uważałam, ze to nic nie pomoże... nie minęło 3 dni, a Mała nagle przestała nam płakać wieczorami, skończyło się przelewanie w brzuszku i rzadkie kupki 🙂 wysypka tez zeszła 😀 Teraz mamy zlecenie na badanie kalu znowu, żeby sprawdzic ta nietolerancję, ale przez to, ze jesteśmy w kwarantannie nie możemy wykonać, bo korona przenosi się również przez kal 🤦
Bezimienna2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-18, 11:14   #3787
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Nasz ma za 2 dni dwa miesiące i na chrzciny miał komplet już 68, a zewnętrzne ubranko 62. Wszystko zależy od rozmiarowki. A nasz raczej z tych drobniejszych, w dolnej granicy.Ja bym nie zaszczepiła nawet z lekkim katarem ale wiem że lekarze czasem nie robią tego przeciwwskazaniem🤷♀️

A jesteś na diecie bez nabiału?
U nas też jest nietolerancja ma bmk. Straszną mieliśmy przeprawę z kolkami itd aż tracilam pokarm. Teraz na mleku specjalistycznym jest dużo lepiej Wiadomo, najlepsza pierś i zarzekalam się jeszcze w ciąży że będę karmić chociaz te pół roku ale nie dało się i trudno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

A czemu śmierć babci jest powodem do rezygnacji z chrztu?
U nas dokładnie ta sama sytuacja bo męża babcia zmarła w piątek a w kolejną niedzielę mieliśmy chrzciny. Nic nie chcieliśmy przekładać bo zależało nam żeby mały był jak najszybciej ochrzczony. Zrobiliśmy skromne przyjecie w domu z cateringiem- obiad i deser. W ten weekend mamy jeszcze jedną turę gości a na wiosnę czy w lecie zrobimy jakieś spotkanie dla wszystkich w restauracji jak będzie już można

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale ja nie powiedziałam że zrezygnowaliśmy bo babcia zmarła

Zrezygnowaliśmy już pod koniec października już kiedyś pisałam na ten temat. Tak w skrócie: przeprowadzamy się i chcieliśmy chrzcić w parafii do której będziemy należeć ale okazało się że musimy mieć pozwolenie na chrzest z parafii do której należymy teraz. A nie mam zamiaru płacić za kawałek świstka około 100 zł więc przeprowadzimy się i chrzest wtedy zorganizujemy mam nadzieję że też już z przyjęciem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

A i też nie mamy gdzie ugościć nawet najbliższych bo mamy jeden pokój. Zresztą nie spieszy nam się z chrzcinami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-18, 12:11   #3788
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
U nas Młody ma dziś 4te urodziny, ale robiliśmy w niedziele. Chrzest mialam dwa w sobotę bez mszy, trzeci byl w Szczepana na mszy, a teraz czwarty byl w sobotę na mszy róży różańcowej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sto lat dla synka
Cytat:
Napisane przez kaate233 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Robię chrzciny 6 grudnia. Mała będzie miała wtedy 3 miesiące i 2 dni. Teraz nosi rozmiar 56-62 i nie wiem czy zamawiać jeszcze sukienke 62 czy już 68? Macie jakiś link do zestawów? (Sukienka, płaszczyk, czapeczka, buciki)?
Myślę, że jeśli rozmiarówka standardowa to 62 będzie ok raczej w te pół miesiąca aż tak nie wystrzeli
Cytat:
Napisane przez Bezimienna2019 Pokaż wiadomość
My mamy ten komplecik (https://zaczarowane-sny.pl/pl/p/Ubra...-Sniezka-/3993) , do tego buciki takie „walonki” jak to moja mama mówi rozmiar 68, ale moja córa już taki nosi od kilku dni, raczej w 74 nie wskoczy nagle, a tez chcemy prosić o chrzest w podobnym terminie- 5 grudnia

Mam problem. Iga od kilku dni ma zapchany nosek, a nie ma kataru za dużo, czasem nawet nic nie wyciąga katarek poza solą fizjologiczna, która wkrapiam. Już sama nie wiem, czy to katar czy może zbyt suche powietrze 🤷 I chce kupić sól morska, jaka polecacie? W przyszły piątek mamy mieć szczepienie + rota, chyba przy takim katarku/zapchanym nosie powinnam odmówić? Już sama nie wiem co robić

I nie pisałam Wam jeszcze o naszym kryzysie laktacyjnym... ostatnio tutaj pisałam, ze moja córeczka nie chce pic z butelki- już zaczęła. W ostatnich dniach strasznie się denerwowała jak pila z piersi, a wieczorem to już ona i ja płakałyśmy razem. Na szczęście miałam trochę odciągnięte mleka i z butli od razu wypiła. I tak teraz codziennie wieczorem pije tylko z butelki. A ja za to co karmienie odciągam z piersi która karmiłam cała resztę mleka... niestety to 10 lub 20 ml. Jak nie chce jeść z piersi w ogóle (czyli wieczorem) to około 60ml mi się udaje odciągnąć. Chyba pogadam z pediatra o tym żeby dobrała mleko dla Igi (ma nietolerancję laktozy) czuje, ze zbliżamy się do końca kp
Jeśli nie przejdzie jej do tego czasu to ja bym chyba poczekała. To niby nie jest przeciwwskazanie ale jednak jeśli coś po szczepieniu wystąpi to nie będzie wiadomo, czy to od tego czy nie. A tak jak dziecko całkiem zdrowe to wiadomo od razu.
A co do kp to napisałam niżej dla laluni
Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Nasz ma za 2 dni dwa miesiące i na chrzciny miał komplet już 68, a zewnętrzne ubranko 62. Wszystko zależy od rozmiarowki. A nasz raczej z tych drobniejszych, w dolnej granicy.Ja bym nie zaszczepiła nawet z lekkim katarem ale wiem że lekarze czasem nie robią tego przeciwwskazaniem🤷♀️

A jesteś na diecie bez nabiału?
U nas też jest nietolerancja ma bmk. Straszną mieliśmy przeprawę z kolkami itd aż tracilam pokarm. Teraz na mleku specjalistycznym jest dużo lepiej Wiadomo, najlepsza pierś i zarzekalam się jeszcze w ciąży że będę karmić chociaz te pół roku ale nie dało się i trudno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

A czemu śmierć babci jest powodem do rezygnacji z chrztu?
U nas dokładnie ta sama sytuacja bo męża babcia zmarła w piątek a w kolejną niedzielę mieliśmy chrzciny. Nic nie chcieliśmy przekładać bo zależało nam żeby mały był jak najszybciej ochrzczony. Zrobiliśmy skromne przyjecie w domu z cateringiem- obiad i deser. W ten weekend mamy jeszcze jedną turę gości a na wiosnę czy w lecie zrobimy jakieś spotkanie dla wszystkich w restauracji jak będzie już można

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wychodzę z założenia, że dla dziecka jest przede wszystkim potrzebna niezestresowana mama głowa do góry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-18, 14:05   #3789
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Bezimienna2019 Pokaż wiadomość
Może spróbuje z tym femaltikerem



Jestem na diecie bezlaktozowej od ponad miesiąca i szczerze mówiąc uważałam, ze to nic nie pomoże... nie minęło 3 dni, a Mała nagle przestała nam płakać wieczorami, skończyło się przelewanie w brzuszku i rzadkie kupki wysypka tez zeszła Teraz mamy zlecenie na badanie kalu znowu, żeby sprawdzic ta nietolerancję, ale przez to, ze jesteśmy w kwarantannie nie możemy wykonać, bo korona przenosi się również przez kal 🤦
A jakie to badanie kału?
U nas na nietolerancje robiliśmy badania z krwi
Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Ale ja nie powiedziałam że zrezygnowaliśmy bo babcia zmarła

Zrezygnowaliśmy już pod koniec października już kiedyś pisałam na ten temat. Tak w skrócie: przeprowadzamy się i chcieliśmy chrzcić w parafii do której będziemy należeć ale okazało się że musimy mieć pozwolenie na chrzest z parafii do której należymy teraz. A nie mam zamiaru płacić za kawałek świstka około 100 zł więc przeprowadzimy się i chrzest wtedy zorganizujemy mam nadzieję że też już z przyjęciem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

A i też nie mamy gdzie ugościć nawet najbliższych bo mamy jeden pokój. Zresztą nie spieszy nam się z chrzcinami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aa ok. Ja chciałam chrzcic w innej parafii gdzie chodzimy do kościoła bo do niej też wcześniej należałam i tak też braliśmy ślub i chciałam zgodę na chrzest tam to proboszcz mi się nie zgodził Powiedział że trzeba chrzcic tam gdzie formalnie jest parafia 🤷☠♀️ Ale mówiąc szczerze to nie zamierzalam płacić za tą zgodę
Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
Sto lat dla synka Myślę, że jeśli rozmiarówka standardowa to 62 będzie ok raczej w te pół miesiąca aż tak nie wystrzeli Jeśli nie przejdzie jej do tego czasu to ja bym chyba poczekała. To niby nie jest przeciwwskazanie ale jednak jeśli coś po szczepieniu wystąpi to nie będzie wiadomo, czy to od tego czy nie. A tak jak dziecko całkiem zdrowe to wiadomo od razu.
A co do kp to napisałam niżej dla laluni Ja wychodzę z założenia, że dla dziecka jest przede wszystkim potrzebna niezestresowana mama głowa do góry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj tak, dlatego ciężkie były początku i dla mnie i tak małego ale teraz jest zupełnie inaczej, dużo lepiej i czerpie wiele radości z bycia mamą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-18, 19:17   #3790
Bezimienna2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 295
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Laluna my robimy badanie ogólne kalu. Nietolerancję laktozy stwierdza się na podstawie ciał redukujących chyba🤔 o ile dobrze pamietam
Bezimienna2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-18, 21:35   #3791
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
A jakie to badanie kału?
U nas na nietolerancje robiliśmy badania z krwi Aa ok. Ja chciałam chrzcic w innej parafii gdzie chodzimy do kościoła bo do niej też wcześniej należałam i tak też braliśmy ślub i chciałam zgodę na chrzest tam to proboszcz mi się nie zgodził Powiedział że trzeba chrzcic tam gdzie formalnie jest parafia 🤷♀️ Ale mówiąc szczerze to nie zamierzalam płacić za tą zgodęOj tak, dlatego ciężkie były początku i dla mnie i tak małego ale teraz jest zupełnie inaczej, dużo lepiej i czerpie wiele radości z bycia mamą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co jeszcze do tych chrzcin to byliśmy już gotowi zapłacić za tą zgodę ale jakoś nigdy nie mogłam się wybrać - uznałam że połowa października to jeszcze dużo czasu i wyobraź sobie że gdy szukałam telefonu by się umówić na spotkanie wyskoczyło mi w informacjach regionalnych że tam księża mają . I najgorsze że dalej udzielali komunii odprawiali msze. No dla mnie to skreśleni bo uważam że Kościół w takiej sytuacji powinien być zamknięty.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-19, 09:30   #3792
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-20, 10:19   #3793
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Poległam... drygi dzien z rzędu zamawiam obiad z knajpy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-20, 10:37   #3794
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Poległam... drygi dzien z rzędu zamawiam obiad z knajpy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem Cię. Nie ma co się dołować, że zamawiasz jedzenie. Gorzej jakby mieli chodzić głodni cały dzień
Ja wczoraj poszłam zbierać pranie z suszarki to okazało, że przecież powiesiłam tylko część, bo na więcej zabrakło czasu i leży mokre w koszu

W ogóle widzę że mi powiadomienia nie przychodziły, a wy się rozpisałyście. Ale chyba już nie nadrobię, dziś jestem sama z trójką bo starszy zaczął kaszleć.
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-20, 12:01   #3795
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cześć
Od kilku dni daje Hani kropelki z antybiotykiem na ropiejące oczko ale nie pomaga. W poniedziałek mamy wizyte i fizjo żeby sprawdzić co i jak.

Jestem ostatnio w niedoczasie. Mamy słabe nocki 🤦 w ciągu dnia zazwyczaj mała śpi na mnie a jak wraca starsza z przedszkola to już w ogóle na nic nie mam czasu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-20, 12:59   #3796
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Cześć
Od kilku dni daje Hani kropelki z antybiotykiem na ropiejące oczko ale nie pomaga. W poniedziałek mamy wizyte i fizjo żeby sprawdzić co i jak.

Jestem ostatnio w niedoczasie. Mamy słabe nocki w ciągu dnia zazwyczaj mała śpi na mnie a jak wraca starsza z przedszkola to już w ogóle na nic nie mam czasu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A byłaś u okulisty? Może to nie infekcja tylko zatkany kanalik łzowy?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-20, 14:01   #3797
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;88302107]A byłaś u okulisty? Może to nie infekcja tylko zatkany kanalik łzowy?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Właśnie miałam pisać, u nas Małej ropiało oko, dostaliśmy kropelki i w razie czego neomecyne, ale wystarczył częsty masaż kanalika i juz nie ropieje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-20, 16:55   #3798
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;88302107]A byłaś u okulisty? Może to nie infekcja tylko zatkany kanalik łzowy?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Dostałam skierowanie ale terminy na połowę lutego
Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Właśnie miałam pisać, u nas Małej ropiało oko, dostaliśmy kropelki i w razie czego neomecyne, ale wystarczył częsty masaż kanalika i juz nie ropieje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masuje kanalik od urodzenia 🤷 łzawiły jej oczy od samego początku i nie widzę poprawy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-20, 18:40   #3799
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-20, 21:45   #3800
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

[1=081ed4854e23be6738824bf 7e7324809f3af476a_65822e8 20d4a7;88302955]Treść usunięta[/QUOTE]

Kolejny raz własnie czytam o dziwnych kupach po rota. Ja się tak boje tego szczepienia... Przez covida mamy dopiero początkiem grudnia, o miesiąc przesunięte. Ale obowiązkowo chce zaszczepić na rotawirusy. Ulewania większego nie zniosę, chcoaz już i tak jest z tym troche lepiej u nas
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-21, 07:13   #3801
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Ja na rota nie szczepiłam, starszaka też nie. Dwa razy miał jelitówkę w żłobku, raz trwało to 1 dzień, drugi raz 3 dni, więc dla mnie nie ma sensu szczepienie na rotawirusy, tym bardziej, że szczepów rota jest mnóstwo, a szczepionka jest bodajże na 20kilka szczepów. Tak samo nie szczepię dzieci na meningokoki.

U nas 2 noc z rzędu fatalna, pobudki co 1,5-2h... jestem wykończona

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-21, 08:35   #3802
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

[1=081ed4854e23be6738824bf 7e7324809f3af476a_65822e8 20d4a7;88302955]Treść usunięta[/QUOTE]U nas nie było żadnych atrakcji po rota całe szczęście


Mamy za sobą słaba nockę. Poszłam spać po21 a już po 22 pierwsza pobudka a potem to jeszcze kilka razy aż w końcu wylądowała z nami w lozku 🤷(spaliśmy więc w 4 od 5 rano ) i nie wiem czemu się budziła bo nie na jedzenie. O 3 uśmiech od ucha do ucha
Brzuch też nie dokuczal raczej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez sunshine16
Czas edycji: 2020-11-21 o 08:36
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-21, 08:50   #3803
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;88303590]Ja na rota nie szczepiłam, starszaka też nie. Dwa razy miał jelitówkę w żłobku, raz trwało to 1 dzień, drugi raz 3 dni, więc dla mnie nie ma sensu szczepienie na rotawirusy, tym bardziej, że szczepów rota jest mnóstwo, a szczepionka jest bodajże na 20kilka szczepów. Tak samo nie szczepię dzieci na meningokoki.

U nas 2 noc z rzędu fatalna, pobudki co 1,5-2h... jestem wykończona

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Podobno tylko na 30% szczepów to jest szczepionka ale tych najgorszych. Po tym jak widziałam jak moja chrzesnica przechodziła rotawirusa w przedszkolu, albo syn koleżanki w żłobku to obiecałam sobie że zaszczepie.
Zresztą od nowego roku już ma być obowiązkowa ta szczepionka. Ja będę posylac małego do żłobka więc tym bardziej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-21, 09:01   #3804
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Podobno tylko na 30% szczepów to jest szczepionka ale tych najgorszych. Po tym jak widziałam jak moja chrzesnica przechodziła rotawirusa w przedszkolu, albo syn koleżanki w żłobku to obiecałam sobie że zaszczepie.
Zresztą od nowego roku już ma być obowiązkowa ta szczepionka. Ja będę posylac małego do żłobka więc tym bardziej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój starszy chodził do żłobka, młodszy też będzie i nie widzę potrzeby szczepienia ale z tym każdy robi jak uważa, nie krytykuję

Jutro ostatni dzień naszej izolacji, dzieci jeszcze tydzień. Na szczęście po dzieciach nie widać żadnych oznak choroby, więc albo są bezobjawowi albo nie złapali.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-21, 09:05   #3805
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Ja szczepiłam syna na rota, mam wrażenie że miał potem zaparcia ale przeszło.
Potem córki nie zaszczepiłam bo stwierdziłam że pewnie nic się nie wydarzy. Jak miała 1,5 roku wylądowałyśmy w szpitalu z rotawirusem. I to w ciągu 1 dnia od rana do wieczora tak się odwodniła plus gorączka, że było z nią źle.
Więc teraz najmłodszą oczywiście zaszczepiłam na rota w 6 tygodniu. I faktycznie od 7 tygodnia zaczęła ulewać, ale ja jakoś nie powiązałam tego że szczepieniem.
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-21, 16:39   #3806
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-21, 19:21   #3807
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;88303733]Mój starszy chodził do żłobka, młodszy też będzie i nie widzę potrzeby szczepienia ale z tym każdy robi jak uważa, nie krytykuję

Jutro ostatni dzień naszej izolacji, dzieci jeszcze tydzień. Na szczęście po dzieciach nie widać żadnych oznak choroby, więc albo są bezobjawowi albo nie złapali.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Pewnie, każdy robi tak jak uważa że jest najlepiej. Byle tylko nie żałować że się szczepiło albo że się nie zaszczepiło [1=081ed4854e23be6738824bf 7e7324809f3af476a_65822e8 20d4a7;88304872]Treść usunięta[/QUOTE]A czemu pakować pieluchy w worek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-21, 21:18   #3808
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

[1=081ed4854e23be6738824bf 7e7324809f3af476a_65822e8 20d4a7;88302955]Treść usunięta[/QUOTE]W worek dlatego ze z kupka wydala sie rota i żeby samemu nie złapać chyba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-22, 08:40   #3809
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Hej. My od dwóch dni walczymy z szyną koszli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-22, 08:59   #3810
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez pretty_girl19892 Pokaż wiadomość
My szczepilismy rota razem z 6w1 i pneumo i żadnych dolegliwości. Ani kupka inna, ani bol brzucha inny niż wcześniej. Ulewac ulewal juz wcześniej więc to też raczej nie skutek szczepionki u nas W worek dlatego ze z kupka wydala sie rota i żeby samemu nie złapać chyba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też ulewania ciągle są. Czasem są dni że już mi się wydaje że jest mało a czasem leje i leje
Aaa ok, nie wiedziałam że tak to działa
Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Hej. My od dwóch dni walczymy z szyną koszli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A cóż to?


Ja już myślałam że ma katarek, ostatnio zimniejsze dni a on na polu nawet parę godzin jest w ciągu dnia ale jednak nie. Dobrze jakby się udało do tych szczepień dotrwać zdrowym i żeby mieć to z głowy Ale podaje mu teraz codziennie wit c profilaktycznie


Dziś znów taki piękny dzień Niebo bezchmurne Kończę robić obiad i jedziemy gdzieś dalej na spacer naszą trójeczką 🥰 Przepiękny listopad


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-23 14:31:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:28.