Co robicie na obiad? część XX. - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-11-21, 11:45   #241
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Chętnie bym spróbowała bo jeszcze nie jadłam kalmarów zrobionych tak żeby mi smakowały. Tylko ta pietruszka... do niej nie przekonam się nigdy


Ale dawno paluszków rybnych nie jadłam


Wyglądają bardzo zachęcająco
Ja lukru też nie umiem robić i szczerze mówiąc wcale go nie lubię. U mnie TŻ zawsze patrzy czy konsystencja jest dobra. Podpowiem jeszcze, że sprawdza się dodanie ciepłej wody.

A na obiad miałam spaghetti z wędzonym łososiem i groszkiem. Dobre wyszło i w ogóle mam w głowie mnóstwo różnych pomysłów na makaron. Szkoda, że większość zawiera składniki, które tylko ja jem TŻ jak wróci z pracy dostanie resztę wczorajszej zapiekanki.
Cudny makaron

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
U mnie dziś na kupno. Frytki, paluszki z dorsza, i surówka z biedronkiZałącznik 7733767

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie wczoraj bardzo podobnie Kupne frytki, paluszki i też surówka biedry. Do tego reszta sycylijskiego gulaszu warzywnego i dorsz duszony w sosie cytrynowym z czosnkiem i pietruszką.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
O Bosze przepadłam zjadłam cztery bez lukru jakie to dobre! Tz je tez trzeciego . Nie ma sensu juz robic lukru bo mam przeczucie ze znikną zanim druga blaszka wyjdzie prawidłowo z piekarnika
Lulka Ty kusicielu 10 kg mi dzis przybędzie!
Mega apetyczne

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Wczoraj makaron z grzybami i natką pietruszki w sosie maślano-winnym, a dzisiaj będzie domowa shoarma z surówką z kapusty pekińskiej i kupnymi frytkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Uwielbiam shoarmę

Dziś na obiad makaron z tuńczykiem i mascarpone.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20201120_175047.jpg (122,2 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20201121_145421.jpg (97,7 KB, 40 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl

Edytowane przez Knife_Girl
Czas edycji: 2020-11-21 o 14:18
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-21, 14:39   #242
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Mam dokładnie ten sam strach! Muszę zobaczyć te pojemniki co Lego pokazał bo tata urządził mnie z mąką do chleba. Kupiliśmy razem do podziału po 5kg chlebowej pszennej, żytniej 720 i graham 1850, po czym tata podzielił tylko chlebową, a dwie pozostałe przywiózł mi w całości bo jednak się rozmyślił Tę żytnią sukcesywnie zużywam już nawet większość zmieściłam w jeden pojemnik, a w papierowej torbie mam resztkę, ale ta graham to nie wiem. Ja średnio 2 razy w roku wywalam z szuflad wszystkie przyprawy i sypkie rzeczy i myję, no chyba że coś mi się rozsypie to wtedy od razu. Moja mama była strasznym chomikiem (ona nie musiałaby chodzić po soczewicę ) i 2-3 razy jej się zdarzyło mieć robale. Brrr...

Zamawiacie mąkę z młyna? Moja mama to też taki chomik, musi wszystko mieć i dotyczy to też np zastawy itp.

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
U mnie dziś rabas empanadas (kalamary w jajku i panierce, pieczone w piekarniku) do tego makaron z czosnkiem, zielona pietruszka i białe wino
Kocham kalmary, Twoje wyglądają świetnie, zjadłabym.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
O Bosze przepadłam zjadłam cztery bez lukru jakie to dobre! Tz je tez trzeciego . Nie ma sensu juz robic lukru bo mam przeczucie ze znikną zanim druga blaszka wyjdzie prawidłowo z piekarnika
Lulka Ty kusicielu 10 kg mi dzis przybędzie!
Modelowe bułeczki cynamonowe

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość

Dziś na obiad makaron z tuńczykiem i mascarpone.
Pyszności

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Gotuje się też rosół na popołudnie lub na jutro, albo do zamrożenia.
U moich rodziców niedzielny rosół z makaronem to rytuał

U nas dziś pierogi leniwe polane roztopionym masłem.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-21, 16:51   #243
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Zamawiacie mąkę z młyna? Moja mama to też taki chomik, musi wszystko mieć i dotyczy to też np zastawy itp.


Kocham kalmary, Twoje wyglądają świetnie, zjadłabym.



Modelowe bułeczki cynamonowe


Pyszności


U moich rodziców niedzielny rosół z makaronem to rytuał

U nas dziś pierogi leniwe polane roztopionym masłem.
Tak, ja zamawiałam z kilku różnych Młynów.

Uważam, że są inne niż te sklepowe. Widać różnice w jakości wypieków.. Są jakby mniej pulchne. Myślę, że są zdrowsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-21, 18:10   #244
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

I jeszcze muffinki machnęłam na wieczór planszówkowy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20201121_173017.jpg (129,5 KB, 45 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-21, 18:24   #245
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
O Bosze przepadłam zjadłam cztery bez lukru jakie to dobre! Tz je tez trzeciego . Nie ma sensu juz robic lukru bo mam przeczucie ze znikną zanim druga blaszka wyjdzie prawidłowo z piekarnika
Lulka Ty kusicielu 10 kg mi dzis przybędzie!
Mniam, wyglądają superowo i nie martw się, przecież zaraz to wybiegasz

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Wczoraj makaron z grzybami i natką pietruszki w sosie maślano-winnym, a dzisiaj będzie domowa shoarma z surówką z kapusty pekińskiej i kupnymi frytkami
Pyszności

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Zamawiacie mąkę z młyna? Moja mama to też taki chomik, musi wszystko mieć i dotyczy to też np zastawy itp.
O chomikowaniu mojej mamy mogłabym napisać książkę, tym bardziej, że teraz jak już jej nie ma, zostało ono ujawnione w pełnej krasie. Ciuchy, biżuteria (korali z milion) no i kuchenne akcesoria, właśnie zastawa (zylion różnych), obrusy. Ja też jestem fanką takich rzeczy, ale po tym sprzątaniu (szczęśliwie z pomocą sąsiadów i przyjaciół udało nam się pozbyć zbędnych rzeczy, ale trwało to kilka tygodni) już nic mnie nie nęci, sporo przedmiotów obserwowanych na allegro wyrzuciłam
Nie wiem, który rocznik jest Twoja mama (moja była 1946), ale u mojej to wynik uważam komuny, tego że nic w sklepach nie było i wszystko trzeba było zdobywać. Częściowo to rozumiem, większość jej rówieśnic, koleżanek czy kuzynek robi dokładnie tak samo.
A z drugiej beczki - uwielbiam pierogi leniwe, ale to niestety kolejna potrawa, którą mogę jeść sama

Dziś trochę nie po kolei, w porze obiadowej u teściów zjedliśmy kupne rożki, o których niedawno pisałam i domowy jabłecznik.
Obiad był późno - szakszuka z kiełbaskami (frankfurterki i białe surowe), Roselyn to Ty miałaś ostatnio i skusiłaś mnie?
Do tego kuskus i kupne pity.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20201121_170007.jpg (242,1 KB, 50 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-22, 07:17   #246
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Jedno białko 150g cukru pudru (białko do cukru 1:5) i ok. 6 kropel soku z cytryny lub limonki. Ja daje 100 g cukru bo mi za słodkie jest

Są 2 szkoły
- jedni dają wszystko do miski i mikserem z końcówkami do wygniatania ciasta mixuja
- ja preferuję normalne końcówki do ubijania i mixuje pierw samo białko z odrobina soli żeby się białe zrobiło (ale nie ubite do końca) w trakcie mixowania dodaje cukier i sok z limonki

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------



Piękny makaronik
Dziekuje Ci Lego za przepis. W poniedzialek moze je znowu zrobic i wtedy juz na pewno z tym lukrem

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Kolejny fajny patent! Sól nie tylko dla koloru, ale i dla przełamania słodkości.

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
Ja zawsze dodaje sol do białka . Widać niesamowita rozńice w ubiciu od ciasta czy do gofrów. Bez soli jest prawie transparentne a z sola białko jest mega zwarte ma zupełnie inna strukturę mimo ze to jedynie szczypta

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Jesienne pęczotto z dynią, jarmużem i pomidorami
Załącznik 7733816

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
Pyszne

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Cudny makaron



U mnie wczoraj bardzo podobnie Kupne frytki, paluszki i też surówka biedry. Do tego reszta sycylijskiego gulaszu warzywnego i dorsz duszony w sosie cytrynowym z czosnkiem i pietruszką.



Mega apetyczne



Uwielbiam shoarmę

Dziś na obiad makaron z tuńczykiem i mascarpone.
Pyszne obiadki, moj syn by pochłaniał z prędkością swiatla te paluszki rybne.

8 cudne mufinki! Oj chętnie takie przygotuje. Podalabys przepis?



Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Mniam, wyglądają superowo i nie martw się, przecież zaraz to wybiegasz


Pyszności


O chomikowaniu mojej mamy mogłabym napisać książkę, tym bardziej, że teraz jak już jej nie ma, zostało ono ujawnione w pełnej krasie. Ciuchy, biżuteria (korali z milion) no i kuchenne akcesoria, właśnie zastawa (zylion różnych), obrusy. Ja też jestem fanką takich rzeczy, ale po tym sprzątaniu (szczęśliwie z pomocą sąsiadów i przyjaciół udało nam się pozbyć zbędnych rzeczy, ale trwało to kilka tygodni) już nic mnie nie nęci, sporo przedmiotów obserwowanych na allegro wyrzuciłam
Nie wiem, który rocznik jest Twoja mama (moja była 1946), ale u mojej to wynik uważam komuny, tego że nic w sklepach nie było i wszystko trzeba było zdobywać. Częściowo to rozumiem, większość jej rówieśnic, koleżanek czy kuzynek robi dokładnie tak samo.
A z drugiej beczki - uwielbiam pierogi leniwe, ale to niestety kolejna potrawa, którą mogę jeść sama

Dziś trochę nie po kolei, w porze obiadowej u teściów zjedliśmy kupne rożki, o których niedawno pisałam i domowy jabłecznik.
Obiad był późno - szakszuka z kiełbaskami (frankfurterki i białe surowe), Roselyn to Ty miałaś ostatnio i skusiłaś mnie?
Do tego kuskus i kupne pity.
O rany Pelagia! Jak ja to dobrze pamietam . Kiedy moja mama odeszła to moje siostry jedna z druga szybko sie wyprowadziły do swoich partnerów ja sama zostałam w domu po rodzicach z całym ich dobytkiem. Mama tez magazynowala co tylko sie dało w ilościach hurtowych. Miałam wtedy 19 lat. Całe to uprzątanie zostawiły mi. Porządkowanie domu zajęło mi chyba z pol roku. Siostry jeszcze miały do mnie żal ze wyrzucam to wsyztsko .
Teraz jak sobie o tym rozmawiamy to obie podziwiają jak ja to wszystko wysprzatalam ze udało mi sie to mieszkanie jeszcze wynająć .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-22, 12:03   #247
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Dziekuje Ci Lego za przepis. W poniedzialek moze je znowu zrobic i wtedy juz na pewno z tym lukrem



Ja zawsze dodaje sol do białka . Widać niesamowita rozńice w ubiciu od ciasta czy do gofrów. Bez soli jest prawie transparentne a z sola białko jest mega zwarte ma zupełnie inna strukturę mimo ze to jedynie szczypta



Pyszne


Pyszne obiadki, moj syn by pochłaniał z prędkością swiatla te paluszki rybne.

8 cudne mufinki! Oj chętnie takie przygotuje. Podalabys przepis?





O rany Pelagia! Jak ja to dobrze pamietam . Kiedy moja mama odeszła to moje siostry jedna z druga szybko sie wyprowadziły do swoich partnerów ja sama zostałam w domu po rodzicach z całym ich dobytkiem. Mama tez magazynowala co tylko sie dało w ilościach hurtowych. Miałam wtedy 19 lat. Całe to uprzątanie zostawiły mi. Porządkowanie domu zajęło mi chyba z pol roku. Siostry jeszcze miały do mnie żal ze wyrzucam to wsyztsko .
Teraz jak sobie o tym rozmawiamy to obie podziwiają jak ja to wszystko wysprzatalam ze udało mi sie to mieszkanie jeszcze wynająć .

Podaję przepis na muffinki: http://www.gotowwwanie.pl/muffinki_o_smaku_pizzy.html

Dziś na obiad to, co miała Personal : https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...0&d=1605519332

Mówiłam, że odgapię i że w tym tygodniu zrobię, no i w końcu dziś to zjem

Oprócz Lulkowej surówki z pora, marchewki i jabłka dojemy też resztę biedronkowej
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-22, 12:32   #248
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Podaję przepis na muffinki: http://www.gotowwwanie.pl/muffinki_o_smaku_pizzy.html

Dziś na obiad to, co miała Personal : https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...0&d=1605519332

Mówiłam, że odgapię i że w tym tygodniu zrobię, no i w końcu dziś to zjem

Oprócz Lulkowej surówki z pora, marchewki i jabłka dojemy też resztę biedronkowej
O jak mi miło

U mnie dziś pulpeciki z piekarnika z papryka, porem, , z sosem pomidorowym , puree oraz surówka ale z Selera. Z marchewka i jabłkiem, z ogromną ilością chrzanu. Ojj przesadziłam. Nie mam, zdjęcia, bo byliśmy glodni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-22, 16:08   #249
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
O rany Pelagia! Jak ja to dobrze pamietam . Kiedy moja mama odeszła to moje siostry jedna z druga szybko sie wyprowadziły do swoich partnerów ja sama zostałam w domu po rodzicach z całym ich dobytkiem. Mama tez magazynowala co tylko sie dało w ilościach hurtowych. Miałam wtedy 19 lat. Całe to uprzątanie zostawiły mi. Porządkowanie domu zajęło mi chyba z pol roku. Siostry jeszcze miały do mnie żal ze wyrzucam to wsyztsko .
Teraz jak sobie o tym rozmawiamy to obie podziwiają jak ja to wszystko wysprzatalam ze udało mi sie to mieszkanie jeszcze wynająć .
To okropne co piszesz, że zostałaś z tym sama! Podziwiam i super, że Ci się udało z tym poradzić

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
U mnie dziś pulpeciki z piekarnika z papryka, porem, , z sosem pomidorowym , puree oraz surówka ale z Selera. Z marchewka i jabłkiem, z ogromną ilością chrzanu. Ojj przesadziłam. Nie mam, zdjęcia, bo byliśmy glodni
Mniam, brzmi cudownie

U nas ryba z Kwestii Smaku https://www.kwestiasmaku.com/przepis...nowej-panierce z cukinią, ryżem i pastą groszkową. Do tego frytki warzywne z mrożonki Hortexu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20201122_162434.jpg (194,1 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20201122_163217_899.jpg (203,5 KB, 38 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-22, 17:01   #250
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Pomidorowa na wczorajszym rosole,
gołąbki bez zawijania robione na parze + surówka z selera, pora i ogórka kiszonego

Tych niby-gołąbków zostało na jutro, może tym razem uda się dorobić do nich sos

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-22, 18:03   #251
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Maz zrobil steaki i domowe frytki. Jego mial 700g i nie miescil sie na talerzu 20201122_154732.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-23, 13:22   #252
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
To okropne co piszesz, że zostałaś z tym sama! Podziwiam i super, że Ci się udało z tym poradzić


Mniam, brzmi cudownie

U nas ryba z Kwestii Smaku https://www.kwestiasmaku.com/przepis...nowej-panierce z cukinią, ryżem i pastą groszkową. Do tego frytki warzywne z mrożonki Hortexu.
Wszystko wygląda super

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Maz zrobil steaki i domowe frytki. Jego mial 700g i nie miescil sie na talerzu Załącznik 7733958

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow, niezły stek

Dziś dojemy wczorajsze klopsiki. Wczoraj były z frytkami a dziś może kuskus zrobię do tego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20201122_160235.jpg (130,0 KB, 46 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-23, 13:45   #253
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Zupa jarzynowa, gołąbki bez zawijania w sosie pomidorowym, talarki ziemniaczane na parze, ogórek kiszony

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-23, 15:26   #254
azaina
Rozeznanie
 
Avatar azaina
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Śląsk/Trójmiasto
Wiadomości: 963
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

u mnie dzisiaj imbirowa zupa krem z buraków na rozgrzanie z własnego przepisu https://karolinaplaza.pl/imbirowy-krem-z-buraka/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0024-1-przeciagniete-1140x1710.jpg (190,5 KB, 39 załadowań)
__________________
If you change nothing, nothing will change!
azaina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-23, 19:42   #255
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Zupa jarzynowa, gołąbki bez zawijania w sosie pomidorowym, talarki ziemniaczane na parze, ogórek kiszony

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
Mniam. Brzmi pysznie.

U nas dziś rosół od teściowej, a na drugie ugotowałam ryż, i do tego pulpety że wczoraj z sosem pomidorowym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-23, 19:48   #256
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez azaina Pokaż wiadomość
u mnie dzisiaj imbirowa zupa krem z buraków na rozgrzanie z własnego przepisu https://karolinaplaza.pl/imbirowy-krem-z-buraka/
Wyglada super i ladne foto

U nas byly nalesniki. Z sosem slodko kwasnym, szynka, serem i jajkiem z plynnym zoltkiem a na deser z nutella

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-23, 19:54   #257
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Jedno białko 150g cukru pudru (białko do cukru 1:5) i ok. 6 kropel soku z cytryny lub limonki. Ja daje 100 g cukru bo mi za słodkie jest

Są 2 szkoły
- jedni dają wszystko do miski i mikserem z końcówkami do wygniatania ciasta mixuja
- ja preferuję normalne końcówki do ubijania i mixuje pierw samo białko z odrobina soli żeby się białe zrobiło (ale nie ubite do końca) w trakcie mixowania dodaje cukier i sok z limonki

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------



Piękny makaronik
Lego kochany! Lukier wyszedł jak ta lala, jak marzenie . Gdybym miała pierniki to bym polukrowala wszystko co mozna na domek z piernika!!! Cod miód i malina
Idealny! Śnieżno biały i blyszczacy

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
To okropne co piszesz, że zostałaś z tym sama! Podziwiam i super, że Ci się udało z tym poradzić


Mniam, brzmi cudownie

U nas ryba z Kwestii Smaku https://www.kwestiasmaku.com/przepis...nowej-panierce z cukinią, ryżem i pastą groszkową. Do tego frytki warzywne z mrożonki Hortexu.
Pycha

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Maz zrobil steaki i domowe frytki. Jego mial 700g i nie miescil sie na talerzu Załącznik 7733958

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow No steak to na prawdziwego francuza . I to jeszcze krwisty

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Wszystko wygląda super



Wow, niezły stek

Dziś dojemy wczorajsze klopsiki. Wczoraj były z frytkami a dziś może kuskus zrobię do tego
Mniam!!! Tez mam klopsiki na jutro Ale chyba beda z puree ziemniaczane i słodkie ziemniaczane

Cytat:
Napisane przez azaina Pokaż wiadomość
u mnie dzisiaj imbirowa zupa krem z buraków na rozgrzanie z własnego przepisu https://karolinaplaza.pl/imbirowy-krem-z-buraka/
A gdzie fotka

Lego Twoj lukier .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 35DFB664-9A3B-4F06-9FA7-F369BFFA2146.jpg (101,2 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CA93649A-BAE6-452F-B1DD-3E941F2C39A6.jpg (105,2 KB, 45 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-23, 21:05   #258
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Lego kochany! Lukier wyszedł jak ta lala, jak marzenie . Gdybym miała pierniki to bym polukrowala wszystko co mozna na domek z piernika!!! Cod miód i malina
Idealny! Śnieżno biały i blyszczacy :.
Karolina cieszę się że mogłem pomóc
Super wygląda aż mi ślinka leci
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-24, 07:10   #259
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Lego kochany! Lukier wyszedł jak ta lala, jak marzenie . Gdybym miała pierniki to bym polukrowala wszystko co mozna na domek z piernika!!! Cod miód i malina
Idealny! Śnieżno biały i blyszczacy
Wow, super!

U mnie wczoraj też były klopsiki w środku z małą pieczarką. Do tego zapiekane puree z porem i cheddarem i buraczki z papryką.
Dzisiaj jadę do taty na makaron
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20201123_174955_351.jpg (199,7 KB, 42 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-24, 07:20   #260
ImaMajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 34
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Aż wstyd się przyznać - ale że rodzina sobie zażyczyła - zupa fasolowa... i nie ma wyjścia.
ImaMajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-24, 10:29   #261
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez ImaMajka Pokaż wiadomość
Aż wstyd się przyznać - ale że rodzina sobie zażyczyła - zupa fasolowa... i nie ma wyjścia.
Czemu wstyd?
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-24, 10:58   #262
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U nas braki w zaopatrzeniu, więc wstawiłam to co było: w garnku udko i włoszczyzna na zupę-nie-wiem-jaką, a w piekarniku pieką się ziemniaki i buraki. Po zakupach okaże się, co z tego uda się zrobić na obiad/kolację. Na razie może zjemy te ziemniaki solo, bo nawet jogurtu nie ma. No to choć pójdę po rukolę do ogródka - szczęśliwie sama się nasiała Wychodzi na to, że na lunch będzie sałatka z rukoli, pieczonych buraków i ziemniaków, fety. Pestki dyni lub inne do tego jakieś się znajdą, no i składniki na vinegret zawsze w domu są.

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-24, 16:08   #263
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Lego kochany! Lukier wyszedł jak ta lala, jak marzenie . Gdybym miała pierniki to bym polukrowala wszystko co mozna na domek z piernika!!! Cod miód i malina
Idealny! Śnieżno biały i blyszczacy



Pycha



Wow No steak to na prawdziwego francuza . I to jeszcze krwisty



Mniam!!! Tez mam klopsiki na jutro Ale chyba beda z puree ziemniaczane i słodkie ziemniaczane



A gdzie fotka

Lego Twoj lukier .
Mniam, mniam

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Wow, super!

U mnie wczoraj też były klopsiki w środku z małą pieczarką. Do tego zapiekane puree z porem i cheddarem i buraczki z papryką.
Dzisiaj jadę do taty na makaron
Ale pyszności, jadłabym

Ja wczoraj ugotowałam na dziś zupę ziemniaczaną z suszonymi grzybami Jutro reszta zupy będzie.
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-24, 16:14   #264
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U mnie dziś barszczyk z ziemniakami i cebulką. Zrobiłam też 23 krokiety na kilka dni. I będzie reszta barszczu Krokiety są w większości z kapusta kiszona i pieczarkami, a kilka z pieczarkami i serem IMG_20201124_165139_copy_800x506.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-24, 16:37   #265
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
O chomikowaniu mojej mamy mogłabym napisać książkę, tym bardziej, że teraz jak już jej nie ma, zostało ono ujawnione w pełnej krasie. Ciuchy, biżuteria (korali z milion) no i kuchenne akcesoria, właśnie zastawa (zylion różnych), obrusy. Ja też jestem fanką takich rzeczy, ale po tym sprzątaniu (szczęśliwie z pomocą sąsiadów i przyjaciół udało nam się pozbyć zbędnych rzeczy, ale trwało to kilka tygodni) już nic mnie nie nęci, sporo przedmiotów obserwowanych na allegro wyrzuciłam
Nie wiem, który rocznik jest Twoja mama (moja była 1946), ale u mojej to wynik uważam komuny, tego że nic w sklepach nie było i wszystko trzeba było zdobywać. Częściowo to rozumiem, większość jej rówieśnic, koleżanek czy kuzynek robi dokładnie tak samo.
Ja też myślę, że u mojej mamy to wynik komuny, tego, że wtedy się nie kupowało, tylko zdobywało. Wszystkie te rzeczy są fajne, niektóre piękne (obrusy itp.), tylko sporo miejsca zajmują

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Tak, ja zamawiałam z kilku różnych Młynów.

Uważam, że są inne niż te sklepowe. Widać różnice w jakości wypieków.. Są jakby mniej pulchne. Myślę, że są zdrowsze.
Kupujesz stacjonarnie, czy internetowo? Jak jesteśmy u rodziny to zawsze kupujemy mąkę z tamtejszego młyna, jest świetna, ale niestety nie sprzedają przez internet.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość

U nas ryba z Kwestii Smaku https://www.kwestiasmaku.com/przepis...nowej-panierce z cukinią, ryżem i pastą groszkową. Do tego frytki warzywne z mrożonki Hortexu.
Te frytki to jakaś nowość? Danie wygląda obłędnie.

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Maz zrobil steaki i domowe frytki. Jego mial 700g i nie miescil sie na talerzu Załącznik 7733958
Zacny stek

Cytat:
Napisane przez ImaMajka Pokaż wiadomość
Aż wstyd się przyznać - ale że rodzina sobie zażyczyła - zupa fasolowa... i nie ma wyjścia.
My bardzo lubimy. A dziś mieliśmy zupę ogórkową z grzankami.

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
U mnie dziś barszczyk z ziemniakami i cebulką. Zrobiłam też 23 krokiety na kilka dni. I będzie reszta barszczu Krokiety są w większości z kapusta kiszona i pieczarkami, a kilka z pieczarkami i serem Załącznik 7734069
Ale bym zjadła takie krokiety
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-24, 17:56   #266
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Ja też myślę, że u mojej mamy to wynik komuny, tego, że wtedy się nie kupowało, tylko zdobywało. Wszystkie te rzeczy są fajne, niektóre piękne (obrusy itp.), tylko sporo miejsca zajmują



Kupujesz stacjonarnie, czy internetowo? Jak jesteśmy u rodziny to zawsze kupujemy mąkę z tamtejszego młyna, jest świetna, ale niestety nie sprzedają przez internet.


Te frytki to jakaś nowość? Danie wygląda obłędnie.



Zacny stek



My bardzo lubimy. A dziś mieliśmy zupę ogórkową z grzankami.

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------



Ale bym zjadła takie krokiety
Ja przez internet niestety. Raz się nadzialam. Kupiłam 10 kg, a data była na 8 tyg...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-24, 19:56   #267
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
U mnie dziś barszczyk z ziemniakami i cebulką. Zrobiłam też 23 krokiety na kilka dni. I będzie reszta barszczu Krokiety są w większości z kapusta kiszona i pieczarkami, a kilka z pieczarkami i serem Załącznik 7734069
Lulka ale super krokiety palce lizać
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-24, 20:33   #268
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Wróciłam z mojej podróży na Kaszuby Nie gotowałam, bo mi się nie chciało, Tż pracował, a ja czytałam 4 dni było okropne KFC-zimne, potem już zamawialiśmy z miejscowej knajpy, niby nie było to złe, ale np rosół po kaszubsku o dziwo znaczy 2 łyżki płynu i 200 gramów żołądków Tyle lat tu mieszkam i nie znałam tego A dziś na szybko zamówiona pizza wiosenna, ale jutro już gotuję coś sama.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 127119920_211746340347950_7169535788442974554_n.jpg (168,8 KB, 39 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-24, 23:22   #269
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Lulka ale super krokiety palce lizać
Och, dziękuję 🥰 Taki komplement z ust mistrza 🤭🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-25, 07:01   #270
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Karolina cieszę się że mogłem pomóc
Super wygląda aż mi ślinka leci
Dzieki Ci Lego.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Wow, super!

U mnie wczoraj też były klopsiki w środku z małą pieczarką. Do tego zapiekane puree z porem i cheddarem i buraczki z papryką.
Dzisiaj jadę do taty na makaron
Pysznie wyglada ta zapiekanka. To puree czy dałaś tam cos więcej???

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
U mnie dziś barszczyk z ziemniakami i cebulką. Zrobiłam też 23 krokiety na kilka dni. I będzie reszta barszczu Krokiety są w większości z kapusta kiszona i pieczarkami, a kilka z pieczarkami i serem Załącznik 7734069

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Łaaaa Lulka wpadam na obiad .
Ja mam cztery opakowania szpinaku i myslalam zrobic krokiety ze szpinakiem ale mam tez kapustę kiszona musiałabym dokupic pieczarki

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Wróciłam z mojej podróży na Kaszuby Nie gotowałam, bo mi się nie chciało, Tż pracował, a ja czytałam 4 dni było okropne KFC-zimne, potem już zamawialiśmy z miejscowej knajpy, niby nie było to złe, ale np rosół po kaszubsku o dziwo znaczy 2 łyżki płynu i 200 gramów żołądków Tyle lat tu mieszkam i nie znałam tego A dziś na szybko zamówiona pizza wiosenna, ale jutro już gotuję coś sama.
Pizza wyglada bardzo apetycznie!
Co rosol z żołądków oj bym go oddałam. Niecierpie żołądków.

Słuchajcie dom prawie sprzedany mamy dwie oferty na stole niewiele cenowo sie różnią. Jedna troszke wyższa ale nie ma długo czekania bo kupcy swoj dom juz sprzedali wiec mielibyśmy gotówkę, druga lekko wyższa ale sa cztery domu do sprzedaży w łańcuchu zanim dostaniemy pieniadze a to moze potrwać troche No i zawsze jest ryzyko ze z danym domem cos sie skomplikuje i cały łańcuch sie zerwie.
Mimo wszystko udało nam sie dostać więcej niz my za niego zapłaciliśmy trzy lata temu .

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2020-11-25 o 07:05
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-17 11:46:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:15.