Ponowne starania po T. cz. II - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-12-17, 15:29   #1561
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Zamówiłam zestaw na trombofilie Milla właśnie to mnie mega wkurza, że wszystko same musimy ogarniać.

Mamto niestety nie mam kogo polecić, prowadziłam ciążę na NFZ u lekarza, który nie powinien tego robić, mam do niego dużo żalu. Wadę znalazł mi lekarz z Warszawy a po terminacji trafiłam do nowego ginekologa ze Szpitala Wojewódzkiego ale jeszcze ciężko mi go wyczuć.

Maxim o Hoppe słyszałam, podobno badania prenatalne u niego super ale dziewczyny wszystkie się go boją
O Gowkielewiczu też słyszałam. Ja ogólnie jak się dowiedziałam o wadzie a jeszcze nie zdawałam sobie sprawy z powagi sytuacji i myślałam że donoszę ciążę to dzownilam do tych wszystkich najlepszych lekarzy i terminy mieli za 3-4 miesiace

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-17, 17:27   #1562
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 060
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Cytat:
Napisane przez Marine29 Pokaż wiadomość
Biorę zastrzyki z heparyny od chyba 6 TC. Będę to brać do końca ciąży, na bieżąco mam zlecane badania na każdą wizytę, lekarz monitoruje i odpowiednio dobiera dawkę. Skąd jesteś? Mam świetną lekarkę ale przyjmuje w Gdańsku.
A co tobiw wyszlo w tym badaniu na trombofilie?
Bo znowu zaczelam panikowac. Mi wyszla heterozygota PAI 1 i heterozygota mthfr i dwóch ginekokogow powiedziało ze heterozygotami sie nie przjemujemy.
Czy powinnam to dalej drazyc? Cos jeszcze zbadac?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-17, 18:35   #1563
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Cytat:
Napisane przez Milla22 Pokaż wiadomość
Super że tyle dobrych wieści ja czekam pod koniec roku na prenatalne.

Co do badań to mam koleżankę która bierze właśnie akard i heparyne w ciąży bo ma problemu z krzepnięciem Krwi. Więc odpowiednią diagnoza i da się doczekać zdrowego bobasa. Szkoda tylko że musimy same szukać drążyć, badać a nie ma takiego lakarza





Co do witamin ja właśnie zmieniłam na inne prenacaps od formeda są w zestawie z DHA i foliany w składzie.
Czy w Prenacabs są tylko aktywne/metylowe( nie wiem czy to to samo) formy witamin?

Trzymam kciuki za prenatalne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-17, 19:03   #1564
Arjen927
Raczkowanie
 
Avatar Arjen927
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 51
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Dziewczyny dziękuję za odpowiedzi.

Byłam u lekarza i odrazu zasugerował badania na trombofilię. Niestety na NFZ dopiero bym dostała po drugim poronieniu a to było pierwsze i pierwsza ciąża.

Dodatkowo dostałam skierowanie ale to już na NFZ na cytomegalię.

I zasugerował zrobienie testu na przeciwciała covidowe. Niestety w szpitalu przy zabiegu nie robili mi żadnego wymazu 🤦🏻☠♀️

Pytałam jeszcze o badania immunologiczne i w kierunku celiaklii ale to ewentualnie potem. Narazie skupimy się na tych co wyżej.

Nie wiem czy to dobrze czy źle.
Ale lekarz jako pierwszy 'medyk' mówił że bardzo mu przykro z tego powodu, pytał czy potrzebuje pomocy psychologa i jak się czuje. Byłam w szoku bo do tej pory to wszędzie znieczulica

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Arjen927 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-17, 19:11   #1565
Kaaach
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 714
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Dziewczyny to jak u Was boją się tego dr Hoppe to musi być dobry bo w Poznaniu też się wszystkie boją lekarza od prenetalnych no facet ma swój świat i listę rzeczy których absolutnie nie można robić u niego np zadawać pytań podczas badań. A jak ma zły dzień to i tak się do czegoś doczepi ale specjalistą jest bardzo dobrym i dokładnym no i pomógł mi przy T. Więc Ci dobrzy lekarze chyba czasem powinni na jakieś kursy iść komunikacji z pacjętem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kaaach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-17, 19:35   #1566
maxim7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 221
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Nie, to nie jest strach miałam z Hoppe doczynienia przez 9 miesięcy mojej ciąży więc jakby był taki zły, to bym zrezygnowała z jego usług kurs komunikacji też mu nie jest potrzebny, chyba że idziemy do lekarza żeby pogadać. A on co trzeba to powie i jest super specjalistą, to wystarczy.

Na początku tej ciąży byłam dwa razy u jednej babki uwierzcie szlak mnie trafiał, pokazywała mi jak dzidziuś macha rączkami a jaki ładny itp a ja mówię do niej: mnie to na chwilę obecną nie interesuje, proszę sprawdzać parametry a nie mi tu rączki pokazywać. Dlatego Hoppe jest ok on się skupi na konkretach, a jak pacjentka przychodzi jak histeryczką ze swoimi obawami (ja) to potrafi tak uspokoić że do najbliższej wizyty śpi się spokojnie
maxim7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-17, 19:36   #1567
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Cytat:
Napisane przez Arjen927 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dziękuję za odpowiedzi.

Byłam u lekarza i odrazu zasugerował badania na trombofilię. Niestety na NFZ dopiero bym dostała po drugim poronieniu a to było pierwsze i pierwsza ciąża.

Dodatkowo dostałam skierowanie ale to już na NFZ na cytomegalię.

I zasugerował zrobienie testu na przeciwciała covidowe. Niestety w szpitalu przy zabiegu nie robili mi żadnego wymazu 🤦🏻♀️

Pytałam jeszcze o badania immunologiczne i w kierunku celiaklii ale to ewentualnie potem. Narazie skupimy się na tych co wyżej.

Nie wiem czy to dobrze czy źle.
Ale lekarz jako pierwszy 'medyk' mówił że bardzo mu przykro z tego powodu, pytał czy potrzebuje pomocy psychologa i jak się czuje. Byłam w szoku bo do tej pory to wszędzie znieczulica

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To trafiłaś na super lekarza skoro zasugerował badania i był empatyczny
Zobacz sobie badania na stronie testdna bo ja wcześniej nie ogarnelam i przepłaciłam a tam są różne pakiety, które wychodzą taniej niż np w diagnostyce. Ja właśnie zamówiłam dziś na trombofilie, przychodzi do domu, sama robisz wymaz i odsyłasz. Celiaklie też tam gdzieś widziałam
Ja w trakcie T. trafiłam na super lekarzy, którzy serio się martwili, pytali o samopoczucie, nawet po miesiącu jeden z nich do mnie zadzwonił jak się czuje później ogarnelam że dosyć mocno współpracują z fundacją mamy ginekolog więc chyba są bardzo w temacie. I uważam, że wsparcie i nawet takie pytanie o samopoczucie od lekarza bardzo pomaga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-12-17, 20:26   #1568
Marine29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 279
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Mnie wyszła mutacja VLeiden i stąd włączenie heparyny. Jeśli chodzi o mthfr też miałam heterozygotę i tym nie trzeba się przejmować,bo hetero ma większość populacji. Gdyby była homo to można drążyć

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

To było do Sosnanieradosna, zapomniałam dopisać

A empatia lekarzy rzeczywiście też, prócz kompetencji, jest ważna. Dziś rozmawiałam z moją hematolog i faktycznie się interesowała jak znioslam prenatalne, jak się czuję itp. To było miłe

Pakiety badań wychodzą korzystniej , dziewczyny polecają
Marine29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-17, 22:08   #1569
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 060
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Marine rozumiem przy V Leiden to zrozumiałe bo to chyba glowny wskaznik trombofili.


Arjen to masz serio super lekarza ze w ogole jakies badania ci zasugerowal, bo z reguly lekarze zaczynaja cos robic po 3 poronieniach co jest starszne.
Ka robilam wlasnie na test dna i tam na trombofilie kosztuje cos kolo 350 zl ale jest tez zestaw z celiaklia


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-17, 22:30   #1570
Milla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 299
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

intuicja_88 tak one mają tylko taką formę dokładnie quaterfolic. I dużo witamin składników. Poleciła mi go himeopatka bo jakoś ostatnio czułam się taka przemęczona.

Ogólnie są dwa rodzaje multi 1 i 2 + DHA

A ja zamawiałam na stronie enaturalnie.pl to za 63 zł ,a wcześniej brałam omegamed Optima forte to ok 80-90zl kosztował, a ten ma dwie formy.
Milla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-18, 07:08   #1571
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Milla22 przeczytałam skład tych Twoich witamin i wydaje się bardzo spoko! Czy one są jakoś podzielone na trymestry? W sensie że najpierw ten multi a potem dha? Poważnie zastanawiam się nad zamówieniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-18, 07:44   #1572
SmutnaOla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 414
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Dziewczyny, właśnie wracam od lekarza. Owulacja była, zapewne wczoraj wieczorem/w nocy mamy przykaz poprzytulać się jeszcze jak wrócę do domu i za 2 tygodnie wysikać 2 kreski

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SmutnaOla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-18, 08:19   #1573
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

SmutnaOla trzymamy kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-18, 08:34   #1574
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

SmutnaOla trzymamy kciuki żeby w okolicach Sylwestra przeczytać wiadomość, że już jesteś szczęśliwa Ola w dwupaku! Miłych przytulanek życzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-18, 08:35   #1575
Mamto2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 354
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Dzięki dziewczyny co do Hoppe to właśnie on mi wykrył wady w poprzedniej ciąży. Fakt do najmilszych nie należy ale jest konkretny. Napisał czarno na białym o wadach mojego dziecka. Zastanawiam się nad nim co do kolejnej ciąży. Byłam ostatnio u kobietki, która odrazu mi powiedziała że jsk będę w ciąży to mi ją poprowadzi ale ze na prenatalne będziemy się umawiać do Hoppe wlasnie. Teraz sama nie wiem czy całej ciazy u niego nie prowadzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamto2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-18, 08:45   #1576
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Jak czytam o Hoppe, to tak jak bym czytała o Roszkowskim . Też do najmilszych nie należy (wiele dziewczyn psy na nim wiesza), ale jak się idzie do specjalisty od wykrywania wad płodu to się przede wszystkim oczekuje szczegółowego badania i diagnozy, a nie głaskania po ręce. Od tego jest prowadzący. Jesli chodzi o ciążę to wszystkie prenatalne zamierzam robić u niego. I jeśli będą jakieś wątpliwości po drodze to też tylko z nim to będę konsultowala.
Lekarz robiący mi usg i pappe na nfz, jak usłyszał, ze jeśli będzie coś nie tak w biochemii to wyniki będę konsultowala z Roszkowskim (tak jak ustalilismy po usg u niego) to się tak przejął, że z wizyty mam 17 zdjęć(!) - na NFZ. Sprawdzał wszystko dwa-trzy razy, szukał najlepszego ujęcia i robił zajęcie. Przyznam, ze z żadnego usg nie mam aż tyłu zdjęć .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-18, 08:55   #1577
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Ja się zgadzam w pełni z MoszKa88. Wydaje mi się, że żeby sobie trochę stresu oszczędzić to lepiej wybrać ,, miłego" prowadzącego, a na prenatalne i inne kluczowe badania wybrać się do specjalisty (nawet jeśli jest wredny).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-18, 09:08   #1578
SmutnaOla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 414
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Dzięki kochane zgadzam się z Moszką i Platynową. Nie ważne czy gin czy inny lekarz ja zawsze wolałam iść do gburowatego specjalisty niż miłego "konowała" czasem uda się trafić na miłego specjalistę ale mam wrażenie że takie osobniki rzadko w przyrodzie występują mi się udało na takiego gina trafić i przyrzekłam mu wierność

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SmutnaOla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-18, 09:18   #1579
Mamto2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 354
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Dzięki dziewczyny w styczniu chce zacząć się starać bo teraz jestem na kwarantannie bo koleżanka z pracy ma covid. Ja co prawda dobrze się czuje ale kwarantanna do wigili

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamto2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-18, 09:30   #1580
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Mamto, współczucie kwarantanny :/ do Wigilii włącznie jesteście uziemieni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-18, 10:02   #1581
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Mamto to w styczniu razem się staramy Co do lekarzy, zgadzam się. Ważne, że specjalista i się zna, nie ważne już dla mnie jaki jest w obyciu. Jedyne co mi zostało po T. to się stresuje jak ktoś milczy podczas badania bo ja już milion myśli w głowie. Mój nowy gin właśnie taki jest- bada, bada, nic nie mówi, ja najczarniejsze scenariusze a on mi na końcu mówi najspokojniej na świecie, że wszystko jest ok Teraz za każdym razem uprzedzam, że do mnie trzeba non stop mówić

Jak już nadejdzie ten piękny czas, że będę w ciąży to na prenatalne bym chciała chodzić właśnie do tego Hoppe i dodatkowo do tego lekarza z Wawy co mi poprzednio wadę wykrył, jakoś mam teraz zaufanie do niego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Intuicja_88
Czas edycji: 2020-12-18 o 10:04
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-18, 10:39   #1582
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 060
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Ja polecam Renate Jaczyńska jako specjaliste od badan prenatalnych. Jest świetna i nie jest gburem. Nie glaszcze po rece ale rzeczowo wszytsko tłumaczy (ani milo ani niemilo) tak normalnie. Ja u niej robie wszystkie prentalane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-18, 13:14   #1583
maxim7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 221
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Ja mam niestety marne wiadomości, mimo idealnego USG mam znowu kiepska pappe 1:77 zd. Mam podwyższone białko, we wtorek mam amniopunkcje. Wiem, że teoretycznie to nic nie znaczy ale odchodzę od zmysłów znowu...
maxim7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-18, 13:16   #1584
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Maxim7 będziemy za Ciebie trzymać kciuki najmocniej jak potrafimy. Czy decydujesz się na amnio z Fishem albo mikromacierze? Czy zdecydowałabys się na amniopunkcję też w przypadku dobrej biochemii? A mogłabyś przypomnieć jaka wadę miałaś w terminowanej ciąży? Zd?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-18, 13:21   #1585
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Maxim, bardzo mocno zaciskam kciuki za Ciebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-18, 13:25   #1586
maxim7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 221
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

No właśnie miałam zd ale wtedy trzy markery z USG były złe. Teraz białko podwyższone z krwi. Mam klasyczna amniopunkcje, nie robią mikromacierzy itp bo pytałam. Niby miałam stosunek do pappy średni ale....
maxim7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-18, 13:30   #1587
SmutnaOla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 414
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Maxim trzymam mocno kciuki za Ciebie musi być dobrze a pytałaś się lekarza jaki mógłby być powód złego białka? Może jakaś infekcja którą przechodzisz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SmutnaOla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-18, 13:50   #1588
Milla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 299
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Platynowa są dwie wersje multi 1+ DHA i multi 2 +DHA te drugie od 13 tyg.

A jak dobrze kojarzę i jesteś z Białegostoku? To możesz odebrać w ich siedzibie

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Te capsy poleciła mi Homeopatka która sprawdzała składy ostatnio tych różnych witamin dostępnych na rynku, by pomóc z wyborem bliskiej osobie.

Ja biorę je i jakoś lepiej się czuję mam więcej energii i sił.
Milla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-18, 13:51   #1589
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Milla22 no i namówiłas dobrze kojarzysz - już zamówiłam i faktycznie mają sklep w moim mieście i to nawet niedaleko. Mam końcówkę Symvital mama, ale widzę że te Twoje mają lepszy skład iiii 800 folianow, co dla mnie było bardzo ważne. Mam dzisiaj ginekologa na NFZ (idę tylko po skierowania, ale pewnie ponownie zrobią USG), wiec proszę o kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-18, 13:53   #1590
Milla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 299
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Maxim trzymam kciuki!
Milla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-28 18:57:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:23.