Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :) - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-07, 10:16   #301
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Jaki mnie stres złapał.
Zaczynam zaraz 7 miesiąc, nie mam KOMPLETNIE NIC.


Zaczynam czytać te listy wyprawkowe, te wszystkie rzeczy, tego jest tak dużo, że się gubię...Jestem psychicznie wykończona, i też mam sporo problemów, bo mamy z mężem mieszkanie na wykończeniu, kredyty i już nie mam sił.


Przeglądam listy z aplikacji, a tam tyle tego, wanienki, balsamy, ubranka, koce, grzebyki, gdzie to wszystko kupić? I czemu to tyle kosztuje??? Ogarnia mnie taki stres i nerwy, że już nie wiem.
Jeszcze dla siebie jakieś podkłady poporodowe, piżamy, staniki do karmienia... Boże



Czy któraś z was, która rodziła, może mi podać MINIMUM serio, co mam kupić, bo już mi słabo od tego wszystkiego...
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 10:24   #302
majkela12
Zadomowienie
 
Avatar majkela12
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 656
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Hej
Justysia dobrze, że z malutką wszystko ok. Te ciśnienie i tak masz spore, dziwię sie ze lekarz nie daje Ci na nie żadnych leków. Bardzo ładnie poradziłaś sobie z panem burakiem. Jego mina musialabyć bezcenna.
Roma Ty też biedna co chwila masz przygody jak nie w sklepie to na badaniach. Współczuję nerwów.
Fufka dziękuję
Persefonia współczuję wydatków i zdrówka dla córci.
Bazille współczuję gbsa dodatniego.wazne ze lekarz czuwa i szybko zareagował.
Whimixx jakie słodkości gratuluję nowego gniazdka. Niech Wam sie dobrze mieszka.

Książkę polecam całą serię Camilli Lackberg, jak ktoś lubi thrillery. Ja teraz czytam Mroza Chyłke. Musiałam teraz zrobić przerwę, bo oglądaliśmy seriale no i zaczęłam robić wyprawkę. Mam spakowana torbę a w niej bardzo podstawowe rzeczy. Ostatnio spakowałam ja bo sie trochę wystraszyłam skurczybykow. Najgorzej jak czlowiek wie co go czeka, to jest przewraliwiony i wsluchuje się w swoje ciało. Zwłaszcza na wieczór, bo w dzień nie ma na to czasu. Mimo, że mam 2,5 miesiąca do porodu, to czuje się juz jak w tp. Chyba najbardziej znowu boję się wód, że w nocy usłyszę pyk i sie zacznie...
Wczoraj zamówienie poszło w geminni i na allegro kupiłam wanienke. Polecam wanienki z hamaczkiem. Wtedy rodzic ma dwie wolne ręce i jest sam w stanie umyć dziecko. Po dzieciakach już nie mam, ale teraz znowu wzięłam Fisher Price.
Miłego dnia

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka
__________________
majkela12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 10:37   #303
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Jaki mnie stres złapał.
Zaczynam zaraz 7 miesiąc, nie mam KOMPLETNIE NIC.


Zaczynam czytać te listy wyprawkowe, te wszystkie rzeczy, tego jest tak dużo, że się gubię...Jestem psychicznie wykończona, i też mam sporo problemów, bo mamy z mężem mieszkanie na wykończeniu, kredyty i już nie mam sił.


Przeglądam listy z aplikacji, a tam tyle tego, wanienki, balsamy, ubranka, koce, grzebyki, gdzie to wszystko kupić? I czemu to tyle kosztuje??? Ogarnia mnie taki stres i nerwy, że już nie wiem.
Jeszcze dla siebie jakieś podkłady poporodowe, piżamy, staniki do karmienia... Boże



Czy któraś z was, która rodziła, może mi podać MINIMUM serio, co mam kupić, bo już mi słabo od tego wszystkiego...
Wiesz co ja myślę że część rzeczy o których tu piszemy jest po prostu ułatwieniem a tych niezbędnych jest naprawdę niewiele... Nasi rodzice nie mieli dostępu do wielu rzeczy a żyjemy

Według mnie takie minimum do pielęgnacji maluszka: pieluszki, waciki duże do przemywania, sól fizjologiczna, nożyczki do paznokci... Resztę można kupować jak zacznie się coś dziać, bo kapać dziecko na początku można po prostu w wodzie i tyle.
Dla Ciebie: dwie koszule, dwa staniki, podkłady poporodowe, wkładki laktacyjne, coś do podmywania (często czytałam że wystarczy szare mydło).
Zobacz na listę ze szpitala czego wymagają.
Jak macie wannę to nie musisz tak naprawdę kupować wanienki, przewijak też nie musi być na stojaku.
Ubranka hmm jak potrzebujesz naprawdę przycisnąć pasa to kup tylko rozmiar 62 w razie potrzeby możesz dokupić mniejsze a 62 na pewno się przyda.
Spokojnie nie stresuj się, wszystko jest do ogarnięcia

Edit: a teraz czytałam że w sumie sól fizjologiczna też nie jest konieczna, wystarczy do przemywania oczek użyć wody tylko trzeba ją gotować z 2-3min bez przykrycia żeby chlor odparował

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Justysia2203
Czas edycji: 2021-01-07 o 10:57
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 11:06   #304
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Wiesz co ja myślę że część rzeczy o których tu piszemy jest po prostu ułatwieniem a tych niezbędnych jest naprawdę niewiele... Nasi rodzice nie mieli dostępu do wielu rzeczy a żyjemy

Według mnie takie minimum do pielęgnacji maluszka: pieluszki, waciki duże do przemywania, sól fizjologiczna, nożyczki do paznokci... Resztę można kupować jak zacznie się coś dziać, bo kapać dziecko na początku można po prostu w wodzie i tyle.
Dla Ciebie: dwie koszule, dwa staniki, podkłady poporodowe, wkładki laktacyjne, coś do podmywania (często czytałam że wystarczy szare mydło).
Zobacz na listę ze szpitala czego wymagają.
Jak macie wannę to nie musisz tak naprawdę kupować wanienki, przewijak też nie musi być na stojaku.
Ubranka hmm jak potrzebujesz naprawdę przycisnąć pasa to kup tylko rozmiar 62 w razie potrzeby możesz dokupić mniejsze a 62 na pewno się przyda.
Spokojnie nie stresuj się, wszystko jest do ogarnięcia

Edit: a teraz czytałam że w sumie sól fizjologiczna też nie jest konieczna, wystarczy do przemywania oczek użyć wody tylko trzeba ją gotować z 2-3min bez przykrycia żeby chlor odparował

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję
U nas będzie prysznic,więc wanienka potrzebna.
Siedzę i próbuje ogarnąć,co mi jest potrzebne "na już", a co może zaczekać (typu oliwka,którą w każdej chwili można kupić w Rossmann czy inne kosmetyki)
Bo te listy do kupienia i do szpitala przyprawiają mnie o ból głowy...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 11:54   #305
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

@drzewosandałowe - totalnie Cię rozumiem. jadę w tym samym wózku. remont i rozpitol w domu tak mnie zniechęca, że nie mam ochoty bawić się w pampki.
swoją drogą zamawianie gaci poporodowych jest jakieś takie mało sexy ;/
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 12:40   #306
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Przyszłam się pożalić , normalnie rok nam się znowu zaczyna kolorowo . Wczoraj Tz sprawdzał papiery i okazało się że mamy do zapłacenia do jutra , druga ratę OC , zero przygotowania po świętach przed wypłata pustki a tu tysiąc zloty do opłaty . Ja nie wiem jak ja o tym zapomniałam , byłam przekonana że druga rata dopiero w marcu 🤦🏻♀️ , mało tego starsza córka ma zatrzymanie moczu . Czekam na telefon od lekarza , ale wczoraj załatwiła się tylko dwa razy a ostatni raz o 16 i do tej pory nic 🤬 jeszcze dziecko w brzuchu stało się jakoś mało leniwe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Biedna, kochana zachowaj spokój będzie ok wiem że łatwo mówić ale bądź dobrej myśli mimo wszystko. Kasa na szczęście to kasa a z córką mam nadzieję że będzie ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 13:00   #307
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
@drzewosandałowe - totalnie Cię rozumiem. jadę w tym samym wózku. remont i rozpitol w domu tak mnie zniechęca, że nie mam ochoty bawić się w pampki.
swoją drogą zamawianie gaci poporodowych jest jakieś takie mało sexy ;/
Co Ty mówisz, sam sex taka siateczka a'la kabaretki albo szyneczka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-07, 13:09   #308
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Persefonia to samo odwaliłam z oc, tylko że tydzien przed swiętami miałam płatność, też swietny czas... mam nadzieję,że Twojej małej nic poważnego nie dolega, dawaj znać

My dziś byliśmy rano na wizycie, Borys waży 2 kg, przepływy ok, szyjka 4 cm, więc może w kwietniu akcja się rozkręci

lekarz chciał, żebym przyszła za 4 tygodnie, bo nic się nie dzieje, to byłby skończony 36 tydzień, jednak wolę za 3 tygodnie i tak się umówiliśmy, na 28 stycznia

na samolot nie musiałam się tarabanić na szczęście, bo nie mam żadnych dolegliwości typu infekcja, dobrze bo po pierwsze byłaby to niezłe przedstawienie akrobatyki z tym moim brzucholcem, a po drugie zapomniałam ogarnąć podwozie

na kolejna wizytę mam zrobić ponownie hiv, grupę krwi, hbs ag i bede miała pobrany gbs

ja waciki kupiłam duże do ogarniania po przewinięciu i małe do przemywania oczu
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 13:15   #309
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Persefonia mam nadzieję, że córcia szybko z tego wyjdzie
Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Jaki mnie stres złapał.
Zaczynam zaraz 7 miesiąc, nie mam KOMPLETNIE NIC.


Zaczynam czytać te listy wyprawkowe, te wszystkie rzeczy, tego jest tak dużo, że się gubię...Jestem psychicznie wykończona, i też mam sporo problemów, bo mamy z mężem mieszkanie na wykończeniu, kredyty i już nie mam sił.


Przeglądam listy z aplikacji, a tam tyle tego, wanienki, balsamy, ubranka, koce, grzebyki, gdzie to wszystko kupić? I czemu to tyle kosztuje??? Ogarnia mnie taki stres i nerwy, że już nie wiem.
Jeszcze dla siebie jakieś podkłady poporodowe, piżamy, staniki do karmienia... Boże



Czy któraś z was, która rodziła, może mi podać MINIMUM serio, co mam kupić, bo już mi słabo od tego wszystkiego...
Drzewo że spokojem, wdech wydech słuchaj Justysi. W pełni się z nią zgadzam, że na początek niewiele potrzeba. Spójrz na wyprawki na blogu mamy ginekolog, tam faktycznie jest tylko kilka pozycji. Pamiętaj, że możesz też kupić lub nawet wziąć za darmo rzeczy na olx. Wanienki ze stelażem to zazwyczaj ok. 30-50 zł, gdzie w sklepie 100 kosztuje sam stelaż. Teraz mi przyszło, że nawet w dużej misce możesz dziecko opłukać, na początku myjesz i tak samą wodą i nie musisz tego robić codziennie.
Co na pewno potrzebujesz to:
- nosidło, bez tego nie odbierzesz dziecka ze szpitala;
- łóżeczko/kołyskę/dostawkę. Patrząc na stan łóżeczek z drugiej ręki, to polecam kupić nowe, ale np. ja na pierwsze miesiące mam tylko dostawkę (używkę), a łóżeczka wcale (tylko turystyczne, żeby mieć gdzie położyć dziecko na parterze). Więc kupię je później. Mój TŻ najchętniej by ją położył do normalnego pojedynczego łóżka
- wózek, też można kupić używany.
- ubranka, tu możesz kupić albo jak tylko jeden rozmiar, jak Justysia pisała, albo wybrać się kilka razy do sh. Najlepiej, jak jest najtaniej, wtedy wychodzi 1-2 zl za sztukę. Często te małe rozmiary są nowe albo w stanie idealnym.

Pamiętaj, że to jest biznes, wszyscy grają na naszych emocjach, że jak czegoś nie kupisz, to będziesz złym rodzicem. Guzik prawda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Fufka
Czas edycji: 2021-01-07 o 13:16
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 13:19   #310
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Persefonia mam nadzieję, że córcia szybko z tego wyjdzie Drzewo że spokojem, wdech wydech słuchaj Justysi. W pełni się z nią zgadzam, że na początek niewiele potrzeba. Spójrz na wyprawki na blogu mamy ginekolog, tam faktycznie jest tylko kilka pozycji. Pamiętaj, że możesz też kupić lub nawet wziąć za darmo rzeczy na olx. Wanienki ze stelażem to zazwyczaj ok. 30-50 zł, gdzie w sklepie 100 kosztuje sam stelaż. Teraz mi przyszło, że nawet w dużej misce możesz dziecko opłukać, na początku myjesz i tak samą wodą i nie musisz tego robić codziennie.
Co na pewno potrzebujesz to:
- nosidło, bez tego nie odbierzesz dziecka ze szpitala;
- łóżeczko/kołyskę/dostawkę. Patrząc na stan łóżeczek z drugiej ręki, to polecam kupić nowe, ale np. ja na pierwsze miesiące mam tylko dostawkę (używkę), a łóżeczka wcale (tylko turystyczne, żeby mieć gdzie położyć dziecko na parterze). Więc kupię je później. Mój TŻ najchętniej by ją położył do normalnego pojedynczego łóżka
- wózek, też można kupić używany.
- ubranka, tu możesz kupić albo jak tylko jeden rozmiar, jak Justysia pisała, albo wybrać się kilka razy do sh. Najlepiej, jak jest najtaniej, wtedy wychodzi 1-2 zl za sztukę. Często te małe rozmiary są nowe albo w stanie idealnym.

Pamiętaj, że to jest biznes, wszyscy grają na naszych emocjach, że jak czegoś nie kupisz, to będziesz złym rodzicem. Guzik prawda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję.
Bo już myślałam że zwariowałam.
Z tego mam tylko wózek używany i na tym się kończy moja lista.
Będę kompletować najważniejsze, dziś byłam w sh ale jakieś te ciuszki mało czyste i mało eleganckie A wiem że da się znaleźć ładne i niedrogie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 13:24   #311
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Dziękuję.
Bo już myślałam że zwariowałam.
Z tego mam tylko wózek używany i na tym się kończy moja lista.
Będę kompletować najważniejsze, dziś byłam w sh ale jakieś te ciuszki mało czyste i mało eleganckie A wiem że da się znaleźć ładne i niedrogie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Często na Vinted sprzedają fajnie paczki ciuszków używanych, nawet takie które znajdziesz w aktualnych kolekcjach np.H&M, a zwykle te małe rozmiary do 68 po jednym dziecku są prawie jak nowe.
Co do wanienki to przy pierwszym kupilismy sama wanienkę i kapalismy go na stole. Teraz chyba dalej zostaniemy przy tej opcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-07, 13:25   #312
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
@drzewosandałowe - totalnie Cię rozumiem. jadę w tym samym wózku. remont i rozpitol w domu tak mnie zniechęca, że nie mam ochoty bawić się w pampki.
swoją drogą zamawianie gaci poporodowych jest jakieś takie mało sexy ;/
Agh,mąż chce zdążyć przed porodem i doskonale go rozumiem,przy czym on mi o śrubkach,a ja o wyprawce

Na szczęście skończyliśmy już wspólne wyprawy typu "jaka szafa/jaka pralka", bo już nie dawałam rady.

I chyba dlatego dotarło do mnie,że teraz trzeba się zająć wyprawka,bo widzę,że powoli nie dajecie rady przez zmęczenie.
To chyba zostanie tylko Internet i zamówienia on line.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 13:25   #313
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez majkela12 Pokaż wiadomość
Hej
Justysia dobrze, że z malutką wszystko ok. Te ciśnienie i tak masz spore, dziwię sie ze lekarz nie daje Ci na nie żadnych leków. Bardzo ładnie poradziłaś sobie z panem burakiem. Jego mina musialabyć bezcenna.
Roma Ty też biedna co chwila masz przygody jak nie w sklepie to na badaniach. Współczuję nerwów.
Fufka dziękuję
Persefonia współczuję wydatków i zdrówka dla córci.
Bazille współczuję gbsa dodatniego.wazne ze lekarz czuwa i szybko zareagował.
Whimixx jakie słodkości gratuluję nowego gniazdka. Niech Wam sie dobrze mieszka.

Książkę polecam całą serię Camilli Lackberg, jak ktoś lubi thrillery. Ja teraz czytam Mroza Chyłke. Musiałam teraz zrobić przerwę, bo oglądaliśmy seriale no i zaczęłam robić wyprawkę. Mam spakowana torbę a w niej bardzo podstawowe rzeczy. Ostatnio spakowałam ja bo sie trochę wystraszyłam skurczybykow. Najgorzej jak czlowiek wie co go czeka, to jest przewraliwiony i wsluchuje się w swoje ciało. Zwłaszcza na wieczór, bo w dzień nie ma na to czasu. Mimo, że mam 2,5 miesiąca do porodu, to czuje się juz jak w tp. Chyba najbardziej znowu boję się wód, że w nocy usłyszę pyk i sie zacznie...
Wczoraj zamówienie poszło w geminni i na allegro kupiłam wanienke. Polecam wanienki z hamaczkiem. Wtedy rodzic ma dwie wolne ręce i jest sam w stanie umyć dziecko. Po dzieciakach już nie mam, ale teraz znowu wzięłam Fisher Price.
Miłego dnia

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka
Bo tylko u niego mam takie wysokie w szpitalu za pierwszym razem tuż przed świętami miałam tak miedzy 120-125/65-70, teraz jak byłam to nie wiem dokładnie jakie miałam bo mi odwróciła monitor położna ale później powiedziała że nie wie o co chodziło u lekarza ale ja ciśnienie mam bardzo dobre i wyniki z krwi i moczu są ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 13:35   #314
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Agh,mąż chce zdążyć przed porodem i doskonale go rozumiem,przy czym on mi o śrubkach,a ja o wyprawce

Na szczęście skończyliśmy już wspólne wyprawy typu "jaka szafa/jaka pralka", bo już nie dawałam rady.

I chyba dlatego dotarło do mnie,że teraz trzeba się zająć wyprawka,bo widzę,że powoli nie dajecie rady przez zmęczenie.
To chyba zostanie tylko Internet i zamówienia on line.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę, że 7 miesiąc to taki odpowiedni czas, bo jeszcze są siły, a jest już blisko. Ja dzisiaj obkupiłam małą, głównie w letnie sukienki, po 1zl szt Zazwyczaj jest tak, że jak czegoś szukasz, to akurat nie znajdziesz. Jak będziesz chodzić regularnie, to w końcu trafisz. Ja mam tak 50/50 nowe i sh. Nowe kupuję w zasadzie tylko w promocji. Żal mi hajsu za nowe w pełnej cenie, tym bardziej, że nie ma pewności czy dziecko się zmieści. I np.w lumpie kupiłam kilka sztuk 56, tych nowych nawet nie planowałam. Najwięcej mam 62 i 68 i to pajace i body. Teraz kupuję jakieś fancy ogrodniczki, sukienki czy sweterki, głównie na zaś.

Byłam dzisiaj odebrać niebieskie pudełko, wrzucę potem zdjęcia ci tam było.

Dajcie znać kiedy macie wizyty, to wrzucę na 1 stronę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 13:57   #315
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Persefonia to samo odwaliłam z oc, tylko że tydzien przed swiętami miałam płatność, też swietny czas... mam nadzieję,że Twojej małej nic poważnego nie dolega, dawaj znać

My dziś byliśmy rano na wizycie, Borys waży 2 kg, przepływy ok, szyjka 4 cm, więc może w kwietniu akcja się rozkręci

lekarz chciał, żebym przyszła za 4 tygodnie, bo nic się nie dzieje, to byłby skończony 36 tydzień, jednak wolę za 3 tygodnie i tak się umówiliśmy, na 28 stycznia

na samolot nie musiałam się tarabanić na szczęście, bo nie mam żadnych dolegliwości typu infekcja, dobrze bo po pierwsze byłaby to niezłe przedstawienie akrobatyki z tym moim brzucholcem, a po drugie zapomniałam ogarnąć podwozie

na kolejna wizytę mam zrobić ponownie hiv, grupę krwi, hbs ag i bede miała pobrany gbs

ja waciki kupiłam duże do ogarniania po przewinięciu i małe do przemywania oczu
Super że z Wami wszystko ok

A miałam ostatnio pytać jak dajecie sobie w ogóle radę z ogarnianiem owłosienia tu i ówdzie bo dla mnie zaczyna to być mission impossible

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Dziękuję
U nas będzie prysznic,więc wanienka potrzebna.
Siedzę i próbuje ogarnąć,co mi jest potrzebne "na już", a co może zaczekać (typu oliwka,którą w każdej chwili można kupić w Rossmann czy inne kosmetyki)
Bo te listy do kupienia i do szpitala przyprawiają mnie o ból głowy...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na IG w sumie nie raz widziałam jak ludzie myli dzieciaczki po prostu w umywalkach
Naprawdę większość rzeczy o których piszemy to tak naprawdę nasze "widzimisię" albo "może się przyda" albo "żeby później się tym nie zajmować"
Świetnym przykładem są wymyślone przeze mnie dziś muszle laktacyjne, ja nawet nie wiem czy mleko będę miała no ale może się przydadzą
Dziecku prócz kilku podstawowych rzeczy, jedzonka i naszej miłości nic więcej tak naprawdę w pierwszym miesiącu nie będzie potrzeba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Persefonia mam nadzieję, że córcia szybko z tego wyjdzie Drzewo że spokojem, wdech wydech słuchaj Justysi. W pełni się z nią zgadzam, że na początek niewiele potrzeba. Spójrz na wyprawki na blogu mamy ginekolog, tam faktycznie jest tylko kilka pozycji. Pamiętaj, że możesz też kupić lub nawet wziąć za darmo rzeczy na olx. Wanienki ze stelażem to zazwyczaj ok. 30-50 zł, gdzie w sklepie 100 kosztuje sam stelaż. Teraz mi przyszło, że nawet w dużej misce możesz dziecko opłukać, na początku myjesz i tak samą wodą i nie musisz tego robić codziennie.
Co na pewno potrzebujesz to:
- nosidło, bez tego nie odbierzesz dziecka ze szpitala;
- łóżeczko/kołyskę/dostawkę. Patrząc na stan łóżeczek z drugiej ręki, to polecam kupić nowe, ale np. ja na pierwsze miesiące mam tylko dostawkę (używkę), a łóżeczka wcale (tylko turystyczne, żeby mieć gdzie położyć dziecko na parterze). Więc kupię je później. Mój TŻ najchętniej by ją położył do normalnego pojedynczego łóżka
- wózek, też można kupić używany.
- ubranka, tu możesz kupić albo jak tylko jeden rozmiar, jak Justysia pisała, albo wybrać się kilka razy do sh. Najlepiej, jak jest najtaniej, wtedy wychodzi 1-2 zl za sztukę. Często te małe rozmiary są nowe albo w stanie idealnym.

Pamiętaj, że to jest biznes, wszyscy grają na naszych emocjach, że jak czegoś nie kupisz, to będziesz złym rodzicem. Guzik prawda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No dokładnie z tym graniem na naszych emocjach, wszystko dosłownie jest "niezbędne"
Zupełnie zapomniałam o sh, trochę mi ich teraz brakuje we Francji...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Myślę, że 7 miesiąc to taki odpowiedni czas, bo jeszcze są siły, a jest już blisko. Ja dzisiaj obkupiłam małą, głównie w letnie sukienki, po 1zl szt Zazwyczaj jest tak, że jak czegoś szukasz, to akurat nie znajdziesz. Jak będziesz chodzić regularnie, to w końcu trafisz. Ja mam tak 50/50 nowe i sh. Nowe kupuję w zasadzie tylko w promocji. Żal mi hajsu za nowe w pełnej cenie, tym bardziej, że nie ma pewności czy dziecko się zmieści. I np.w lumpie kupiłam kilka sztuk 56, tych nowych nawet nie planowałam. Najwięcej mam 62 i 68 i to pajace i body. Teraz kupuję jakieś fancy ogrodniczki, sukienki czy sweterki, głównie na zaś.

Byłam dzisiaj odebrać niebieskie pudełko, wrzucę potem zdjęcia ci tam było.

Dajcie znać kiedy macie wizyty, to wrzucę na 1 stronę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moich wizyt chyba nie ma sensu wrzucać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 14:14   #316
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

ja używam normalnie kremów do depilacji tak jak przed ciążą, czytałam na mama ginekolog że w ciąży też można, ale maszynką bym się nie podjęła ogarniać, na oślep ciężko
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 14:19   #317
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
ja używam normalnie kremów do depilacji tak jak przed ciążą, czytałam na mama ginekolog że w ciąży też można, ale maszynką bym się nie podjęła ogarniać, na oślep ciężko
Mnie uczulają w Polsce przetestowałam kilka tych "sensitive" nogi poparzone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 14:47   #318
aga_fe
Raczkowanie
 
Avatar aga_fe
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 348
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Hej! Wreszcie was nadrobiłam!
Cytat:
Napisane przez Bazille Pokaż wiadomość
Jeszcze poruszę temat porodu. Może myślałyście już o tym, a jak nie to podrzucę Wam myśl. Ja przy porodach zawsze chciałam oddać krew pępowinową do banku krwi na rzecz innych. Jak dla mnie można komuś pomoc, a nas to nic nie kosztuje. Można też dla swoich celów oddać i przechowywać przez kolejne lata( oczywiście, to już opcja płatna)
Przy pierwszym porodzie położna zapomniała o tym, mimo, że w papierach zapisane było. A przy drugim akcja poszła tak szybko, że nie było nawet czasu, a dwa raczej chyba ta krew już nie nadawała by się przez wadę..
Za to mam nadzieję, że teraz się uda. Choć teraz to już nie wiem czy ta bakteria nie pokrzyżuje planów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

Justysia, a myślałaś o tym, że może u tego lekarza mają popsuty ciśnieniomierz? Drugi raz podobna sytuacja, aż dziwne.. Odpoczywaj i nie daj się osłabieniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja poprzednio chciałam oddać, do ogólnego banku ale rodziłam w sobotę (u mnie w weekend nie pobierają) i przez nieplanowane cc (wtedy to juz całkiem odpuszczają). Żałuję ale cóż zrobić. Myślę że będą znajdować coraz więcej zastosowań
Cytat:
Napisane przez Bazille Pokaż wiadomość
Dokładnie, wzięte z życia i niby oczywiste, ale jak jeszcze oczy to widzą na kartce, to bawi, przeraża i otrzeźwia, że nie jesteśmy jedyni w tym "magicznym" rodzicielstwie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Roma ja właśnie chce jutro wyciągnąć materac, żeby odszedł z tych zapachów nowości i stwierdziłam, że wypiorę pokrowiec tzn. ten materiał, w którym jest materac. Kupowałam w ikei i córka ma taki sam, więc już testowany kilkakrotnie w pralce. A jest ok, bo ma zamek na całości. Także polecam i Tobie przewietrzenie dostawki. Niby jeszcze chwila, ale ten czas zacznie się w mgnieniu oka kurczyć, a razem z nim nasze siły i chęci do czegokolwiek. Wczoraj puściłam ostatnie pranie typu kocyki, przecieradla. Jedynie został mi do przeprania wózek, ale to już zostawiam na koniec stycznia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

No właśnie zastanawiam się, bo mój gin jest ostrożny we wszystkim. I raczej bez zbędnego powodu nie podał mi tego antybiotyku. Tylko ten jego dzisiejszy humor i tak czuję niedosyt wiedzy. Zastanawiam się, bo czytałam też, że niby nie groźne, ale zdarza się, że występują przed wczesne porody i może to, plus coś jeszcze jednak było charakterystycznego w wynikach. Kompletnie nie wiem.

Powodzenia u polskiego lekarza. Ja tu właśnie chodzę do Polaka, można spokojnie znaleźć.. Ale zaś ma Niemki pielęgniarki i jedną Polkę, częściej trafiam na Niemki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

Roma, gratki za ogarnięcie "krwi" i kłucia. Nigdy nie mdlalam, ale muszę odwrócić głowę jak mi pobierają, kiedyś podobno raz byłam fioletowa. Wolę nie ryzykować, bo nawet jak popatrzę to czuję stres.
I gratki za wyćwiczenie oddechu i nawyków. Mi ostatnio brakuje tchu jak chwilę mówię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Tu jest lżej, bo reakcje masz na skórze i możesz szybko zareagować nie sprawiając większego bolu. To też taka loteria, ciężko stwierdzić jak dziecko zareaguje. Możesz wstępnie po sugerować się sobą i TŻtem czy macie jakieś skłonności do problemów skórnych z powodu kosmetyków.
Ja jakoś tak wybrałam jedna firmę, wzięłam Hipp, do dziś wydają mi się ich kosmetyki delikatne dla dzieci. Ale nie jestem też żadnym "analitykiem" kosmetyków, więc to tylko kwestia tego, że ta firma produkuje typowo pid dzieci. Kiedyś kupowałam sobie różne balsamy dziecięce lub oliwki i nie wszystko mi podchodzilo i tak jakoś ten Hipp poprostu do mnie przemówił

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Prałam materac z dostawki i przezyl. Mam uzywaną wiec uparłam wszystko co było z materiałem. Udało mi się również wybrać wszystko z łupiny chociaż teraz się boję czy uda mi się poskładać natomiast materac do gondoli musze kupić nowy bo się porozłaził
Cytat:
Napisane przez Bazille Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie już częstsze skurcze przepowiadacze? Ja od 3 dni odczuwam ich więcej. Dziś wyjątkowo, może to po tym cukrze.. Parę razy już mi stwardniał brzuch, ale wiem, że to nic strasznego. Bo ani nie boli, ani nie trzyma długo, poprostu sie napina. Mam wrażenie, że w pierwszej ciąży jakoś tego tak nie odczuwałam, teraz może już wiem i bardziej to czuję. Dziś na ktg trafił mi się nawet taki jeden, doszedł do poziomu 40.a tak to w granicach 20,czyli ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie pamiętam żebym miała przepowiadające i teraz też nie czuję nic w tym stylu.
Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Mam trochę pajacy, śpiochy jedne, dlatego ich dokupiłam, tak szczerze mówiąc to mam mniej niż 10 szt. z każdego rodzaju i w 2 rozmiarach 62 i 68, także niewiele tego jest. W sumie to nie potrzebuję dużej komody, ale. Ile będę o tym mówiła TŻ tak usiadłam na niego ale chyba tylko na 15 min, bo zaraz mnie prosił o pomoc zabawna rzecz, oprócz fotela kupiliśmy na niego narzutę, bo się ubrudzi, albo kot podrapie. Moje pytanie: to po kiego grzyba braliśmy ten ładny i ładny i droższy, jak można było wziąć tańszą wersję 🤪

Też się zastanawiam, kiedy wyprać dostawkę, ale moja jest używana. Myślę, że może w ten weekend ja puszczę.Mam uszaka - strandmon? Jest wygodny, ale musi być poduszka pod plecy i dodatkowo mam podnóżek. Do karmienia polecają model bernap? faktycznie jest wygodniejszy (nie potrzeba poduszki), ale jest moim zdaniem brzydszy.Pewnie wywołam wilka z lasu, ale ja jeszcze póki co nic, nic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mam strandmon. I tak, poduszka się przyda ale w ciąży potrzebuje takiego podparcia ledźwi praktycznie na wszystkim gdzie siedzę ...
Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Weszłam sobie na pierwszą stronę i widzę, ile ma termin na pierwszy tydzień marca! Wow, toż to prawie już

Stokrotka, Bazille, Roma, Aga_fe, AnnLady - podekscytowane?
Ja mam termin na 31/03 wiec praktycznie miesiac po Was i dalej czuje jeszcze to, że "na wszystko mam czas", ale widzę że u Was to już konkretnie.

Co u Aga_fe w ogóle? Ja przeopczylam, czy nie udziela się ostatnio?
Jestem!! Tylko bardziej się zajęliśmy teraz budową niż dzieckiem i jakoś tak zeszło a wy tempo macie naprawdę nieźle
Zaczynam czuć ze to prawie już i zaczynam wić gniazdo. Musze się wziąć za odkopanie ubranek.
Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Jaki mnie stres złapał.
Zaczynam zaraz 7 miesiąc, nie mam KOMPLETNIE NIC.


Zaczynam czytać te listy wyprawkowe, te wszystkie rzeczy, tego jest tak dużo, że się gubię...Jestem psychicznie wykończona, i też mam sporo problemów, bo mamy z mężem mieszkanie na wykończeniu, kredyty i już nie mam sił.


Przeglądam listy z aplikacji, a tam tyle tego, wanienki, balsamy, ubranka, koce, grzebyki, gdzie to wszystko kupić? I czemu to tyle kosztuje??? Ogarnia mnie taki stres i nerwy, że już nie wiem.
Jeszcze dla siebie jakieś podkłady poporodowe, piżamy, staniki do karmienia... Boże



Czy któraś z was, która rodziła, może mi podać MINIMUM serio, co mam kupić, bo już mi słabo od tego wszystkiego...
To co piszą dziewczyny spokojnie Ci wystarczy. Do listy dorzuciłabym tetrę bo ulewania itd ale mały recznik też w razie co da radę
Cytat:
Napisane przez aaska92 Pokaż wiadomość
Często na Vinted sprzedają fajnie paczki ciuszków używanych, nawet takie które znajdziesz w aktualnych kolekcjach np.H&M, a zwykle te małe rozmiary do 68 po jednym dziecku są prawie jak nowe.
Co do wanienki to przy pierwszym kupilismy sama wanienkę i kapalismy go na stole. Teraz chyba dalej zostaniemy przy tej opcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też kapalismy na stole. Fajnie stabilnie i dużo miejsca
Na vinted fajne zestawy widziałam ale ja juz mam po synu wiec więcej nie potrzebuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Mnie uczulają w Polsce przetestowałam kilka tych "sensitive" nogi poparzone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam golarkę elektryczną nawet jak nie wszystko widzę to przynajmniej się nie zacinam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga_fe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 15:22   #319
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

drzewosandalowe, no wiec wlasnie,podeszłam do tego tak jak pisze Justyna i sobie ogarnęłam w głowie, że moja mama nie miała dostępu do 3/4 tego co ja i dała radę Nie mowiąc już np. o babciach i dalszych pokoleniach. Bo ja już ześwirowałam jak czytałam np. o różnych grubościach pieluch itd.

Jesteście z TŻ-tem w tym razem, więc jak nie będziesz miała nawet siły iść po porodzie jak czegoś zabraknie no to TŻ pójdzie Ja bym sobie jedynie mocniej przemyślała sprawę np. z wyprawką apteczną - ja np. mogę sobie pozwolić na "olanie" tematu bo mam w okolicy 10min spacerem dwie całodobowe, ale np. w poprzednim miejscu zamieszkania już nie, bo by był problem, jakby się coś działo po 18.

Myślę, że na start najważniejsze zebys rzeczy do szpitala miała ogarnięte, żeby dziecko miało gdzie spać, co jeść i w co się ubrać na kilka razy - do sklepu też zawsze można pójść...


A mam pytanie do doświadczonych mam, jak i jeszcze-nie-mam ale bardziej ogarniętych - dziecko do auta ze szpitala, no zalozmy ze bedzie ok 10 - 13 stopni. W czym???? W sensie, musi byc jakis kombinezon? Jak byscie ubrały dziecko?
__________________
Dietetyk kliniczny
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-07, 15:25   #320
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

A kiedy macie III prenatalne? Ja mam w przyszły wtorek.


Otworzyłam paczkę z ubraniami dla mnie i polecam użytkownika chelseaclark na all. Wiskoza jest taka grubsza, wydaje się być porządna, a w tych cenach to już w ogóle. Wszystko co zamówiłam zostaje, a myślałam, że zrobię zwroty
Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Super że z Wami wszystko ok

A miałam ostatnio pytać jak dajecie sobie w ogóle radę z ogarnianiem owłosienia tu i ówdzie bo dla mnie zaczyna to być mission impossible

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Na IG w sumie nie raz widziałam jak ludzie myli dzieciaczki po prostu w umywalkach
Naprawdę większość rzeczy o których piszemy to tak naprawdę nasze "widzimisię" albo "może się przyda" albo "żeby później się tym nie zajmować"
Świetnym przykładem są wymyślone przeze mnie dziś muszle laktacyjne, ja nawet nie wiem czy mleko będę miała no ale może się przydadzą
Dziecku prócz kilku podstawowych rzeczy, jedzonka i naszej miłości nic więcej tak naprawdę w pierwszym miesiącu nie będzie potrzeba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

No dokładnie z tym graniem na naszych emocjach, wszystko dosłownie jest "niezbędne"
Zupełnie zapomniałam o sh, trochę mi ich teraz brakuje we Francji...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

Moich wizyt chyba nie ma sensu wrzucać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja przez długi czas nie chodziłam, denerwowało nie to, zresztą wychodziłam z założenia, że nic nie potrzebuję, ale teraz to zupełnie inna sprawa

Co do depilacji, to przyznam, że mam to gdzieś, szczególnie teraz. Robię minimum, jak lekarz ma z tym problem, no to cóż, ja nie widzę, a na samą myśl, że miałabym się ogolić, a potem te odrastające, denerwujące, wrastające włoski, ech szkoda nerwów.


Cytat:
Napisane przez aga_fe Pokaż wiadomość
Hej! Wreszcie was nadrobiłam!Ja poprzednio chciałam oddać, do ogólnego banku ale rodziłam w sobotę (u mnie w weekend nie pobierają) i przez nieplanowane cc (wtedy to juz całkiem odpuszczają). Żałuję ale cóż zrobić. Myślę że będą znajdować coraz więcej zastosowań
Prałam materac z dostawki i przezyl. Mam uzywaną wiec uparłam wszystko co było z materiałem. Udało mi się również wybrać wszystko z łupiny chociaż teraz się boję czy uda mi się poskładać natomiast materac do gondoli musze kupić nowy bo się porozłaził Ja nie pamiętam żebym miała przepowiadające i teraz też nie czuję nic w tym stylu.Też mam strandmon. I tak, poduszka się przyda ale w ciąży potrzebuje takiego podparcia ledźwi praktycznie na wszystkim gdzie siedzę ...Jestem!! Tylko bardziej się zajęliśmy teraz budową niż dzieckiem i jakoś tak zeszło a wy tempo macie naprawdę nieźle
Zaczynam czuć ze to prawie już i zaczynam wić gniazdo. Musze się wziąć za odkopanie ubranek.To co piszą dziewczyny spokojnie Ci wystarczy. Do listy dorzuciłabym tetrę bo ulewania itd ale mały recznik też w razie co da radę Też kapalismy na stole. Fajnie stabilnie i dużo miejsca
Na vinted fajne zestawy widziałam ale ja juz mam po synu wiec więcej nie potrzebuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Ja mam golarkę elektryczną nawet jak nie wszystko widzę to przynajmniej się nie zacinam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Przypomniałaś mi! Jak byłam na IP, to była ulotka o banku krwi i gdyby się tak zdarzyło, że będę rodzić w tam tym szpitalu, to chętnie się tej krwi zrzeknę
W zalączniku zdjęcie zawartości niebieskiego pudełka. Ogólnie ok, ale bez przesady. Coś od lulalove: czerwona kokardka i 10% rabat
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210107_152249.jpg (144,9 KB, 46 załadowań)

Edytowane przez Fufka
Czas edycji: 2021-01-07 o 15:50
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 16:11   #321
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
ja używam normalnie kremów do depilacji tak jak przed ciążą, czytałam na mama ginekolog że w ciąży też można, ale maszynką bym się nie podjęła ogarniać, na oślep ciężko
A ja przestałam używać, bo myślałam,że szkodzi. Ale rzeczywiście,maszynką ciężko

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Dobra,poddaję się. Za dużo tych rzeczy,nie wiem za co się zabrać. Ceny koszul do karmienia zwalają mnie z nóg.
Zaczęłam czytać o tym,że materac ma być jakiś wodoodporny,a jest ich tysiąc rodzajów🤦☠♀️ skąd to wszystko mam wiedzieć? Załamie się niedługo.
Serio trzeba kupować grzebień dla dziecka, cążki do paznokci czy specjalne gąbki do mycia???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 16:19   #322
Kiwi_898
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 242
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Przyszłam się pożalić , normalnie rok nam się znowu zaczyna kolorowo . Wczoraj Tz sprawdzał papiery i okazało się że mamy do zapłacenia do jutra , druga ratę OC , zero przygotowania po świętach przed wypłata pustki a tu tysiąc zloty do opłaty . Ja nie wiem jak ja o tym zapomniałam , byłam przekonana że druga rata dopiero w marcu 🤦🏻♀️ , mało tego starsza córka ma zatrzymanie moczu . Czekam na telefon od lekarza , ale wczoraj załatwiła się tylko dwa razy a ostatni raz o 16 i do tej pory nic 🤬 jeszcze dziecko w brzuchu stało się jakoś mało leniwe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Biedna jaka kumulacja. Oby z córeczką było ok i udało Ci się załatwić to OC!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:16 ----------

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Jaki mnie stres złapał.
Zaczynam zaraz 7 miesiąc, nie mam KOMPLETNIE NIC.


Zaczynam czytać te listy wyprawkowe, te wszystkie rzeczy, tego jest tak dużo, że się gubię...Jestem psychicznie wykończona, i też mam sporo problemów, bo mamy z mężem mieszkanie na wykończeniu, kredyty i już nie mam sił.


Przeglądam listy z aplikacji, a tam tyle tego, wanienki, balsamy, ubranka, koce, grzebyki, gdzie to wszystko kupić? I czemu to tyle kosztuje??? Ogarnia mnie taki stres i nerwy, że już nie wiem.
Jeszcze dla siebie jakieś podkłady poporodowe, piżamy, staniki do karmienia... Boże



Czy któraś z was, która rodziła, może mi podać MINIMUM serio, co mam kupić, bo już mi słabo od tego wszystkiego...
Niestety w tych listach wyprawkowych najczęściej jest to minimum, dzidzie potrzebują sporo różnych rzeczy... Na początek na pewno wanienka, wózek, fotelik, łóżeczko i materac, ubranka dla dziecka, jakiś przewijak, rozek/otulacz, pampersy, Waciki/chusteczki, jakąś sól fizjologiczna, coś do kąpieli i oliwka. Dla ciebie jakieś koszule do szpitala, staniki do karmienia, podkłady poporodowe i majtki poporodowe. Resztę idzie dokupić w miarę potrzeby
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Kiwi_898
Czas edycji: 2021-01-07 o 16:25
Kiwi_898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 16:19   #323
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
A ja przestałam używać, bo myślałam,że szkodzi. Ale rzeczywiście,maszynką ciężko

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Dobra,poddaję się. Za dużo tych rzeczy,nie wiem za co się zabrać. Ceny koszul do karmienia zwalają mnie z nóg.
Zaczęłam czytać o tym,że materac ma być jakiś wodoodporny,a jest ich tysiąc rodzajów🤦♀️ skąd to wszystko mam wiedzieć? Załamie się niedługo.
Serio trzeba kupować grzebień dla dziecka, cążki do paznokci czy specjalne gąbki do mycia???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam jakiś zwykły materacyk kupiłam za to podkłady higieniczne do kosza Mojżesza pytanie czy chcesz teraz zainwestować w dobry materac do łóżeczka i mieć spokój czy wolisz kupić chwilowo byle był
Raczej szczotka chodzi o masaż główki i żeby ciemieniuchę wyczesać w razie W
Cążki albo nożyczki raczej musisz mieć, bo zwyczajnie dziecko będzie się drapać. Cążki dla dorosłych jednak mogą być za duże.
Gąbki do mycia mieć nie musisz, umycie dziecka ręką w zupełności wystarczy.
Kochana nie stresuj się zrób sobie dwie listy, jedną pilną którą musisz kupić na już i drugą z której będziesz mogła korzystać jak będziesz miała przypływ gotówki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 16:32   #324
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
A kiedy macie III prenatalne? Ja mam w przyszły wtorek.


Otworzyłam paczkę z ubraniami dla mnie i polecam użytkownika chelseaclark na all. Wiskoza jest taka grubsza, wydaje się być porządna, a w tych cenach to już w ogóle. Wszystko co zamówiłam zostaje, a myślałam, że zrobię zwroty



Ja przez długi czas nie chodziłam, denerwowało nie to, zresztą wychodziłam z założenia, że nic nie potrzebuję, ale teraz to zupełnie inna sprawa

Co do depilacji, to przyznam, że mam to gdzieś, szczególnie teraz. Robię minimum, jak lekarz ma z tym problem, no to cóż, ja nie widzę, a na samą myśl, że miałabym się ogolić, a potem te odrastające, denerwujące, wrastające włoski, ech szkoda nerwów.





Przypomniałaś mi! Jak byłam na IP, to była ulotka o banku krwi i gdyby się tak zdarzyło, że będę rodzić w tam tym szpitalu, to chętnie się tej krwi zrzeknę
W zalączniku zdjęcie zawartości niebieskiego pudełka. Ogólnie ok, ale bez przesady. Coś od lulalove: czerwona kokardka i 10% rabat
Moje wygląda zupełnie inaczej , ale fotki już nie zrobię bo wszystko rozpakowalam i wrzuciłam do komody. Rozpakowanie dzisiejszych paczek i skreślanie z listy co już mam zajęło mi 1,5h

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 16:35   #325
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
A ja przestałam używać, bo myślałam,że szkodzi. Ale rzeczywiście,maszynką ciężko

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Dobra,poddaję się. Za dużo tych rzeczy,nie wiem za co się zabrać. Ceny koszul do karmienia zwalają mnie z nóg.
Zaczęłam czytać o tym,że materac ma być jakiś wodoodporny,a jest ich tysiąc rodzajów��â˜☠♀️ skąd to wszystko mam wiedzieć? Załamie się niedługo.
Serio trzeba kupować grzebień dla dziecka, cążki do paznokci czy specjalne gąbki do mycia???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

nie ma co panikować
opcja nr 1 to wejdz na strone sklepu dobreliski, tam masz listę wyprawkową z zaznaczeniem co jest raczej niezbędne, a co opcjonalne dla ułatwienia sobie życia

opcja numer 2 - wejdź sobie na grupę lutówek, na pierwszą stronę, tam masz wszystko ładnie wypisane, całą wyprawkę ale taką w wersji raczej optimum niż minimum
aptekę też masz, nawet łącznie z linkami, dasz radę

koszule do karmienia polecają dziewczyny dolce sonno, opcja tańsza allegro, około 35 zł
do główki miękka szczoteczka dla niemowląt, plus opcjonalnie druga na ciemieniuchę twardsza, często są w zestawch ( ja kupiłam, ale ja jestem człowiek plan i w razie w)
paznokcie wiem, że niektórzy obcinają dorosłymi cążkami, albo nożyczkami, nam poleciła położna zestaw do manicure niemowląt Akuku, jeden z tańszych a podobno spoko, jak go przemacałam to wygląda ok

na materac kładziesz matę wodoodporną jeśli chcesz, sam materac raczej nie jest wodoodporny

Fufka ja już miałam III prenatalne usg przed swietami, możesz mi wpisać wizytę 28.01 o godz 9.00

Edytowane przez Roma1987
Czas edycji: 2021-01-07 o 16:38
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 16:48   #326
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
nie ma co panikować
opcja nr 1 to wejdz na strone sklepu dobreliski, tam masz listę wyprawkową z zaznaczeniem co jest raczej niezbędne, a co opcjonalne dla ułatwienia sobie życia

opcja numer 2 - wejdź sobie na grupę lutówek, na pierwszą stronę, tam masz wszystko ładnie wypisane, całą wyprawkę ale taką w wersji raczej optimum niż minimum
aptekę też masz, nawet łącznie z linkami, dasz radę

koszule do karmienia polecają dziewczyny dolce sonno, opcja tańsza allegro, około 35 zł
do główki miękka szczoteczka dla niemowląt, plus opcjonalnie druga na ciemieniuchę twardsza, często są w zestawch ( ja kupiłam, ale ja jestem człowiek plan i w razie w)
paznokcie wiem, że niektórzy obcinają dorosłymi cążkami, albo nożyczkami, nam poleciła położna zestaw do manicure niemowląt Akuku, jeden z tańszych a podobno spoko, jak go przemacałam to wygląda ok

na materac kładziesz matę wodoodporną jeśli chcesz, sam materac raczej nie jest wodoodporny

Fufka ja już miałam III prenatalne usg przed swietami, możesz mi wpisać wizytę 28.01 o godz 9.00

Dziękuję!!!
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 16:51   #327
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
To chyba zostanie tylko Internet i zamówienia on line.
W czasach wieczych lockdownów przez internet ogarnia się to chyba wygodniej. Tylko niestety widać jak ta kwota w koszyku rośnie na potęgę - jakoś jak łażę po Rossku to tak nie ma ;D
Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość

A miałam ostatnio pytać jak dajecie sobie w ogóle radę z ogarnianiem owłosienia tu i ówdzie bo dla mnie zaczyna to być mission impossible
Laser kilka lat temu. Najlepiej wydany tysiak w moim życiu (no raczej dwa, ale nie żałuję ani złotówki).

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
nie ma co panikować
opcja nr 1 to wejdz na strone sklepu dobreliski, tam masz listę wyprawkową z zaznaczeniem co jest raczej niezbędne, a co opcjonalne dla ułatwienia sobie życia
O ja też lubię tą listę z lisków, koleżanka mi podesłała i w sumie się tego trzymam z jakimiś drobnymi zmianami-radami koleżanek.

A swoją drogą jestem dziś mega skonana - pospałam wczoraj dłużej, potem uciełam sobie jeszcze poobiedną drzemkę i w rezultacie w nocy nie spałam nawet minutki. Teraz mam walkę z samą sobą - jak kimnę, to nie będę mogła spać w nocy, więc głowa mi leci jak głupia, a we łbie brokuł.
I z takim "brokułem" robię obiad - kurczaki. Tyle że piekarnik pusty a kurczaki stoją na blacie. Od przeszło godziny. A ten głupek mój mąż siedzi i się gapi w tą blachę i od godziny rozkminia czemu, ja ich nie wstawaiam do piekrarnika ;D I śmieje się ze mnie, że dziś pieczone powietrze na obiad
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 16:57   #328
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
drzewosandalowe, no wiec wlasnie,podeszłam do tego tak jak pisze Justyna i sobie ogarnęłam w głowie, że moja mama nie miała dostępu do 3/4 tego co ja i dała radę Nie mowiąc już np. o babciach i dalszych pokoleniach. Bo ja już ześwirowałam jak czytałam np. o różnych grubościach pieluch itd.

Jesteście z TŻ-tem w tym razem, więc jak nie będziesz miała nawet siły iść po porodzie jak czegoś zabraknie no to TŻ pójdzie Ja bym sobie jedynie mocniej przemyślała sprawę np. z wyprawką apteczną - ja np. mogę sobie pozwolić na "olanie" tematu bo mam w okolicy 10min spacerem dwie całodobowe, ale np. w poprzednim miejscu zamieszkania już nie, bo by był problem, jakby się coś działo po 18.

Myślę, że na start najważniejsze zebys rzeczy do szpitala miała ogarnięte, żeby dziecko miało gdzie spać, co jeść i w co się ubrać na kilka razy - do sklepu też zawsze można pójść...


A mam pytanie do doświadczonych mam, jak i jeszcze-nie-mam ale bardziej ogarniętych - dziecko do auta ze szpitala, no zalozmy ze bedzie ok 10 - 13 stopni. W czym???? W sensie, musi byc jakis kombinezon? Jak byscie ubrały dziecko?
Ja wtedy myślę body, grubszy pajacyk, czapeczka i w środku będę mieć fotelika cieniutki śpiworek, ewentualnie jeszcze kocyk do przykrycia jakby było chłodniej, czy wietrznie.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
A ja przestałam używać, bo myślałam,że szkodzi. Ale rzeczywiście,maszynką ciężko

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Dobra,poddaję się. Za dużo tych rzeczy,nie wiem za co się zabrać. Ceny koszul do karmienia zwalają mnie z nóg.
Zaczęłam czytać o tym,że materac ma być jakiś wodoodporny,a jest ich tysiąc rodzajów🤦♀️ skąd to wszystko mam wiedzieć? Załamie się niedługo.
Serio trzeba kupować grzebień dla dziecka, cążki do paznokci czy specjalne gąbki do mycia???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam zwykły materac . W razie awarii jakiegoś grubszego ulania, przesikania zmiana prześcieradła, ewentualnie zamiana stron, po nocy przemyłam i suszyłam suszarka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 17:03   #329
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
W czasach wieczych lockdownów przez internet ogarnia się to chyba wygodniej. Tylko niestety widać jak ta kwota w koszyku rośnie na potęgę - jakoś jak łażę po Rossku to tak nie ma ;D

Laser kilka lat temu. Najlepiej wydany tysiak w moim życiu (no raczej dwa, ale nie żałuję ani złotówki).


O ja też lubię tą listę z lisków, koleżanka mi podesłała i w sumie się tego trzymam z jakimiś drobnymi zmianami-radami koleżanek.

A swoją drogą jestem dziś mega skonana - pospałam wczoraj dłużej, potem uciełam sobie jeszcze poobiedną drzemkę i w rezultacie w nocy nie spałam nawet minutki. Teraz mam walkę z samą sobą - jak kimnę, to nie będę mogła spać w nocy, więc głowa mi leci jak głupia, a we łbie brokuł.
I z takim "brokułem" robię obiad - kurczaki. Tyle że piekarnik pusty a kurczaki stoją na blacie. Od przeszło godziny. A ten głupek mój mąż siedzi i się gapi w tą blachę i od godziny rozkminia czemu, ja ich nie wstawaiam do piekrarnika ;D I śmieje się ze mnie, że dziś pieczone powietrze na obiad
Też chciałam laser ale mi powiedziała kobieta w gabinecie że jasne włosy i nic to nie da w sumie byłam pytać już chwilę temu... Może mają już jakieś lepsze lasery
Próbowałam już wosku i depilatora niby na miesiąc spokój ale kuźwa miało po kilku sesjach nie boleć a ja miałam wrażenie że za każdym razem jest gorzej... W sumie golarki nie próbowałam może to jest myśl...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 17:06   #330
Kiwi_898
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 242
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
A ja przestałam używać, bo myślałam,że szkodzi. Ale rzeczywiście,maszynką ciężko

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Dobra,poddaję się. Za dużo tych rzeczy,nie wiem za co się zabrać. Ceny koszul do karmienia zwalają mnie z nóg.
Zaczęłam czytać o tym,że materac ma być jakiś wodoodporny,a jest ich tysiąc rodzajów🤦♀️ skąd to wszystko mam wiedzieć? Załamie się niedługo.
Serio trzeba kupować grzebień dla dziecka, cążki do paznokci czy specjalne gąbki do mycia???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego co piszesz to nożyczki do paznokci i szczotka do włosków gąbek nigdy nie używałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwi_898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-15 20:33:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:31.