Mamusie sierpniowe 2020 cz. III - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-27, 07:30   #841
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
My tez zaczelismy rozszerzac diete ,ale poki co glownie papkowo. Ciezko sie wprowadza blw z dzieckiem na kolanach na krzesle barowym (bo tylko takie mamy). Z blw ruszymi jak ja wsadzr do krzeselka

No i oficjalnie mamy date operacji. 18 luty nie spodziewalam sie ,ze tak szybko. Oczywiscie sie zestresowalam ,ale z drugiej strony im szybciej tym lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szybciutko się udało z tą operacją. Trzymam kciuki za Was 😀
My chyba nieliczni w grupie jeszcze nierozszerzającej diety 🤣 zaczniemy może od przyszłego tygodnia, synek ewidentnie zainteresowany jedzeniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 08:48   #842
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
U nas to samo... Tak chciałabym żeby chociaż pół nocy spala w swoim łóżeczku, bo jak mamy ją w łóżku ja spie bardzo czujnie lub wcale mąż ucieka na kanape bo tez boi się że ją zgniecie. I takie to życie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mąż od dawna na kanapie ;-) Młoda od jakiegoś czasu tylko na naszym łóżku a dzisiaj dużo na rękach, ja sobie wkładam pod kark poduszkę rogal jak do jazdy autem czy w samolocie ....

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Cześć
U nas noce słabe. Córka w ogóle nie chce spać w łóżeczku śpi w wózku albo na rękach. No a w nocy z nami. Budzi sie bardzo często

W tym tygodniu startujemy z rozszerzeniem diety

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas w dzień to samo wózek albo na cycku przyśnię niektórzy tez na noc usypiają w wózku

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość

No i oficjalnie mamy date operacji. 18 luty nie spodziewalam sie ,ze tak szybko. Oczywiscie sie zestresowalam ,ale z drugiej strony im szybciej tym lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki ta operacja skończy Wasze problemy ?

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość

[/COLOR]Czytam Was w miare regularnie ale czasu brak na wszystko Mala ma jakiś kryzys w spaniu i wieczorami chodzi spac nawet i po 23 choć widać ze mega zmeczona ale żadne usypianie nie działa. Potem budzi sie co 30 minut i musze kołysac na rekach. Tak dobrze zasypia dopiero gdzieś kolo 4/5 ale i tak nie spi dluzej niz 7.30 ostatnio jeszcze bawiłam soe z nia od 2 do 3.30... W dzien tez tak ooo, albo spi ładnie dwie drzemki albo budzi się co 30 minut za chwile marudzi i drzemek takich ma 5 Także ja w dzień jak zombi a jeszcze trzeba obiad ugotować i doktorat napisać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podziwiam Cię z doktoratem, ja nadal czuje, że mój mózg jest skupiony na dziecku ;-) Daj znać jak w praktyce pójdzie blw

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Ooo nie słyszałam o tym serialu. I jak? Ciekawy? Ja to jakoś nie mam na razie czasu (nie umiem się zorganizować), żeby zacząć coś oglądać. Jak mam chwilę to piszę ze znajomymi, podczytuje Was lub przeglądam insta Dla starszej tez mialam turystyczne i skończyło jak u Was - przechowalnia rzeczy chwilowo niepotrzebnych nadal je mamy, ale nie rozkładam go bo bez sensu...Właśnie jestem ciekawa fenomentu tej zabawki powinna jutro juz u nas być.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Serial chyba trochę kontrowersyjny, na początku mnie mega wkurzał teraz mniej, ale podoba mi się brak lukru w serialu, jestem zawiedziona, że w Danii też wcale nie jest różowo

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Szybciutko się udało z tą operacją. Trzymam kciuki za Was 😀
My chyba nieliczni w grupie jeszcze nierozszerzającej diety 🤣 zaczniemy może od przyszłego tygodnia, synek ewidentnie zainteresowany jedzeniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My też jeszcze nie, z katarem byłoby ciężko a ostatnio znów dużo śpi w dzień, tak trochę nie ma kiedy, ale myśle, że za tydzień ruszymy
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 09:04   #843
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 695
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

my też jeszcze czekamy z rozszerzaniem

dziś na Gemini darmowa dostawa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 09:25   #844
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Dziewczyny, czy któraś z Was korzysta z fotowoltaiki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 09:47   #845
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Hej


Mamy dwie dolne jedynki na raz To by wyjaśniało ostatni ciężki miesiąc... Dziś były tylko dwie pobudki o północy i o 4, wstała ostatecznie o 8 a ja czuję się jak nowonarodzona po ostatnich pobudkach co godzinę lub częściej

Wczoraj mieliśmy szczepienie, Stefcia waży 7160g także jest raczej z tych mniejszych dzieci, nadal spokojnie nosimy rozmiar 68, ale odkąd wskoczyła na 50 centyl tak się go trzyma także już się nie denerwuję.

Poprosiłam o skierowanie do fizjo i muszę się umówić, ciekawe jak z terminami.

U nas rozszerzanie diety nadal dobrze, wsuwa wszelkie obiadowe słoiczki warzywno-mięsne. Owoców jeszcze nie dawałam. Wodą nadal pluje, wczoraj dostała bboxa ale jeszcze nie kuma co i jak, gryzie słomkę tylko. No i do kaszki nie ma miłości, pluje dalej niż widzi... Ale starsza też nie przepadała także chyba odpuszczę temat Blw nie jest dla mnie, nie mam cierpliwości... I czasu na sprzątanie przy starszej Na pewno czasem dostanie coś do rączki ale nie wszystko i dopiero jak usiądzie w krzesełku.



Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
No i oficjalnie mamy date operacji. 18 luty nie spodziewalam sie ,ze tak szybko. Oczywiscie sie zestresowalam ,ale z drugiej strony im szybciej tym lepiej.
Kciuki za sprawną operację i oby to rozwiązało wszystkie Wasze problemy zdrowotne

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Cześć
U nas noce słabe. Córka w ogóle nie chce spać w łóżeczku śpi w wózku albo na rękach. No a w nocy z nami. Budzi sie bardzo często
Ja już się pogodziłam ze spaniem z dziećmi. Starsza spała z nami w nocy a w ciągu dnia tylko na nas, teraz z młodszą to samo. Więc ja się z nią a mąż ze starszą W dzień drzemek prawie nie ma a jak są no to właśnie na nas, o dziwo wtedy potrafi pospać i 2h, dla mnie najgorsze jest to że jestem wtedy uziemiona i nie mogę nic porobić. Ale wierzę że to minie, starsza około roku zaczęła pięknie spać sama na drzemkę także narazie sobie na to pozwalam.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 10:49   #846
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość

dziś na Gemini darmowa dostawa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki, z nieba mi spadłaś z tą informacją

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Hej


Mamy dwie dolne jedynki na raz To by wyjaśniało ostatni ciężki miesiąc... Dziś były tylko dwie pobudki o północy i o 4, wstała ostatecznie o 8 a ja czuję się jak nowonarodzona po ostatnich pobudkach co godzinę lub częściej

Wczoraj mieliśmy szczepienie, Stefcia waży 7160g także jest raczej z tych mniejszych dzieci, nadal spokojnie nosimy rozmiar 68, ale odkąd wskoczyła na 50 centyl tak się go trzyma także już się nie denerwuję.

Poprosiłam o skierowanie do fizjo i muszę się umówić, ciekawe jak z terminami.

U nas rozszerzanie diety nadal dobrze, wsuwa wszelkie obiadowe słoiczki warzywno-mięsne. Owoców jeszcze nie dawałam. Wodą nadal pluje, wczoraj dostała bboxa ale jeszcze nie kuma co i jak, gryzie słomkę tylko. No i do kaszki nie ma miłości, pluje dalej niż widzi... Ale starsza też nie przepadała także chyba odpuszczę temat Blw nie jest dla mnie, nie mam cierpliwości... I czasu na sprzątanie przy starszej Na pewno czasem dostanie coś do rączki ale nie wszystko i dopiero jak usiądzie w krzesełku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wow gratulacje, ciesze się, że się w końcu wyspałaś

Wg mojej wagi też trochę ponad 7 kg tylko szybko wyrasta z 68 a dopiero co w nie weszła, ale starsza też miała i ma takie skoki .....
Fajnie, że tak gładko idzie rozszerzanie diet, mam to samo zdanie o blw, jeśli ta metoda to moim zdaniem jak dziecko samo siedzi w krzesełku i sobie wybiera, chociaż bałagan przy papkach nie mniejszy, starsza potrafiła pluć na 3 metry ;-) jak dawałam kawałki to więcej było zabawy, ale jak tylko stabilnie siedziała to często jej coś dawałam, wogole ostatnio lubi jeść wszystko rękami ...
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 11:38   #847
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Byłam dziś z Hania u neurologa no i mam ma obniżone napięcie mięśniowe 🤦 jest ogromnym leniem W sumie mamy z nią po prostu dużo ćwiczyć i zachęcać do mobilności (skubana nadal się nie obraca)

Wczoraj zaczęliśmy rozszerzać dietę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-28, 12:07   #848
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Akada moja też rośnie skokowo. A najbardziej widzę to po starszej córce z jednego tygodnia mierzy w sklepie buty i są za duże, idziemy w kolejnym tygodniu zrezygnowane bo nic znaleźć nie można i te same buty, ten sam numer i już dobre. Nie nadążam

Sunshine dostaliście jakieś specjalne ćwiczenia czy sami macie coś kombinować? Pewnie Hania się rozrusza. Jak idzie rozszerzanie?

Moja już podejmuje pierwsze próby czworacze. Staje na 4 i się chwieje do przodu i do tyłu dla mnie to nowosc bo starsza nie czworakowala, tzn. najpierw zaczęła chodzić na dwóch, potem dopiero na czterech

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 13:08   #849
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Akada moja też rośnie skokowo. A najbardziej widzę to po starszej córce z jednego tygodnia mierzy w sklepie buty i są za duże, idziemy w kolejnym tygodniu zrezygnowane bo nic znaleźć nie można i te same buty, ten sam numer i już dobre. Nie nadążam

Sunshine dostaliście jakieś specjalne ćwiczenia czy sami macie coś kombinować? Pewnie Hania się rozrusza. Jak idzie rozszerzanie?

Moja już podejmuje pierwsze próby czworacze. Staje na 4 i się chwieje do przodu i do tyłu dla mnie to nowosc bo starsza nie czworakowala, tzn. najpierw zaczęła chodzić na dwóch, potem dopiero na czterech

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oo super! To w końcu klapnie pupcią i usiądzie jeju nasze dzieciaki już takie duże

A ja zapisałam Oliwkę do dermatologa, idziemy w czwartek za tydzień. Jestem ciekawa, co nam powie. Alergolog orzekł łzs, ale kazał smarować latopicem, który jest na azs... w sumie nie widzę różnicy a nowe zmiany wciąż wyskakują :/ alergii stwierdził, że nie ma, ja też uważam, że nie ma, byłam 3 tygodnie na diecie i nic to nie dało. Najgorsze jest to, że ostatnio mała w nocy rozdrapała sobie policzek do krwi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 15:18   #850
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Oo super! To w końcu klapnie pupcią i usiądzie jeju nasze dzieciaki już takie duże

A ja zapisałam Oliwkę do dermatologa, idziemy w czwartek za tydzień. Jestem ciekawa, co nam powie. Alergolog orzekł łzs, ale kazał smarować latopicem, który jest na azs... w sumie nie widzę różnicy a nowe zmiany wciąż wyskakują :/ alergii stwierdził, że nie ma, ja też uważam, że nie ma, byłam 3 tygodnie na diecie i nic to nie dało. Najgorsze jest to, że ostatnio mała w nocy rozdrapała sobie policzek do krwi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojejku ała ... biedna ;( oby dermatolog cos pomogl 🤞

Do nas doszlo krzeselko. W koncu zdecydowalismy sie na antilopa + podnozek. Fajne jest ,ale no niestety za wczesnie dla malej. Siedzi tam oparta o tacke.

Co do rozszerzania diety jestem pozytywnie zaskoczona jaka jest zaintersowana i chetna do jedzenia. Dzis zjadla caly sloiczek sama trafiajac lyzka do buzi (ja jej nabieralam)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 17:39   #851
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Akada moja też rośnie skokowo. A najbardziej widzę to po starszej córce z jednego tygodnia mierzy w sklepie buty i są za duże, idziemy w kolejnym tygodniu zrezygnowane bo nic znaleźć nie można i te same buty, ten sam numer i już dobre. Nie nadążam

Sunshine dostaliście jakieś specjalne ćwiczenia czy sami macie coś kombinować? Pewnie Hania się rozrusza. Jak idzie rozszerzanie?

Moja już podejmuje pierwsze próby czworacze. Staje na 4 i się chwieje do przodu i do tyłu dla mnie to nowosc bo starsza nie czworakowala, tzn. najpierw zaczęła chodzić na dwóch, potem dopiero na czterech

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, stan o niedługo będzie raczkować
W sumie nic specjalnego nam nie zaleciła, mamy ja po prostu bardzo mocno zachęcać do aktywności obroty ćwiczymy już od dawna ale jak widać bez większych rezultatow
Co do rd to wczoraj i dzisiaj serwowałam dynie i chętnie jadła

Do nas dziś też dotarło krzesełko. Cóż to była za radość jak wsadziłam mała na chwilę krzesełko ma regulowane oparcie więc może też służyć jako leżaczek (my nie mamy lezaczka)



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Oo super! To w końcu klapnie pupcią i usiądzie jeju nasze dzieciaki już takie duże

A ja zapisałam Oliwkę do dermatologa, idziemy w czwartek za tydzień. Jestem ciekawa, co nam powie. Alergolog orzekł łzs, ale kazał smarować latopicem, który jest na azs... w sumie nie widzę różnicy a nowe zmiany wciąż wyskakują :/ alergii stwierdził, że nie ma, ja też uważam, że nie ma, byłam 3 tygodnie na diecie i nic to nie dało. Najgorsze jest to, że ostatnio mała w nocy rozdrapała sobie policzek do krwi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurcze, mam nadzieję, że coś zaradzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-28, 17:58   #852
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Akada moja też rośnie skokowo. A najbardziej widzę to po starszej córce z jednego tygodnia mierzy w sklepie buty i są za duże, idziemy w kolejnym tygodniu zrezygnowane bo nic znaleźć nie można i te same buty, ten sam numer i już dobre. Nie nadążam

Sunshine dostaliście jakieś specjalne ćwiczenia czy sami macie coś kombinować? Pewnie Hania się rozrusza. Jak idzie rozszerzanie?

Moja już podejmuje pierwsze próby czworacze. Staje na 4 i się chwieje do przodu i do tyłu dla mnie to nowosc bo starsza nie czworakowala, tzn. najpierw zaczęła chodzić na dwóch, potem dopiero na czterech

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super. Jak te nasze maluchy szybko rosną 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Oo super! To w końcu klapnie pupcią i usiądzie jeju nasze dzieciaki już takie duże

A ja zapisałam Oliwkę do dermatologa, idziemy w czwartek za tydzień. Jestem ciekawa, co nam powie. Alergolog orzekł łzs, ale kazał smarować latopicem, który jest na azs... w sumie nie widzę różnicy a nowe zmiany wciąż wyskakują :/ alergii stwierdził, że nie ma, ja też uważam, że nie ma, byłam 3 tygodnie na diecie i nic to nie dało. Najgorsze jest to, że ostatnio mała w nocy rozdrapała sobie policzek do krwi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojejku, aż tak swędzi. Na pewno bidulka cierpi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

My dziś po szczepieniu i jest dramat. Od południa ryk. Nawet lekka zmiana pozycji na rękach i jest taki krzyk jakby ze skóry obdzierali. Temperatury nie ma,. zastanawiam się czy podać pedicetamol.
Kornelek waży 8250 g.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-29, 09:08   #853
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Akada moja też rośnie skokowo. A najbardziej widzę to po starszej córce z jednego tygodnia mierzy w sklepie buty i są za duże, idziemy w kolejnym tygodniu zrezygnowane bo nic znaleźć nie można i te same buty, ten sam numer i już dobre. Nie nadążam

Moja już podejmuje pierwsze próby czworacze. Staje na 4 i się chwieje do przodu i do tyłu dla mnie to nowosc bo starsza nie czworakowala, tzn. najpierw zaczęła chodzić na dwóch, potem dopiero na czterech

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O rany, akurat zakup butów dla dziecka zawsze mnie przyprawia o zawrót głowy, jak nie wydać majątku na buty na 3M, ale żeby też były dobre ...;-) brawo, niedługo będzie raczkować

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Byłam dziś z Hania u neurologa no i mam ma obniżone napięcie mięśniowe �� jest ogromnym leniem W sumie mamy z nią po prostu dużo ćwiczyć i zachęcać do mobilności (skubana nadal się nie obraca)

Wczoraj zaczęliśmy rozszerzać dietę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My też dalej jak najwiecej leżymy na macie szczególnie po spaniu jak ma dobry humor

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość

A ja zapisałam Oliwkę do dermatologa, idziemy w czwartek za tydzień. Jestem ciekawa, co nam powie. Alergolog orzekł łzs, ale kazał smarować latopicem, który jest na azs... w sumie nie widzę różnicy a nowe zmiany wciąż wyskakują :/ alergii stwierdził, że nie ma, ja też uważam, że nie ma, byłam 3 tygodnie na diecie i nic to nie dało. Najgorsze jest to, że ostatnio mała w nocy rozdrapała sobie policzek do krwi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojejku biedna :-(

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
O
Do nas doszlo krzeselko. W koncu zdecydowalismy sie na antilopa + podnozek. Fajne jest ,ale no niestety za wczesnie dla malej. Siedzi tam oparta o tacke.

Co do rozszerzania diety jestem pozytywnie zaskoczona jaka jest zaintersowana i chetna do jedzenia. Dzis zjadla caly sloiczek sama trafiajac lyzka do buzi (ja jej nabieralam)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajnie, że taka zainteresowana czyli co? Na razie kolana ? Ja nie umiem sama :-( zaczynamy w czwartek jak mąż będzie w domu a potem mam nadzieje, że da radę w krzesełku z wkładką minimalnie pochylonym ... jeszcze tydzień nam daje, tym bardziej, że cały weekend się gościmy ...,

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Super. Jak te nasze maluchy szybko rosną �� My dziś po szczepieniu i jest dramat. Od południa ryk. Nawet lekka zmiana pozycji na rękach i jest taki krzyk jakby ze skóry obdzierali. Temperatury nie ma,. zastanawiam się czy podać pedicetamol.
Kornelek waży 8250 g.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No rosną rosną chciałbym napisać, że tylko my wciąż piękne i młode ...;-) Jak nocka, trzeba było coś dać na uspokojenia ? To Wasze drugie czy już ostanie ?

Jeny udało się odpisać, zaczyna się marudzenie przed pierwszą drzemką. Fajnie, że za chwile nie będzie godzin seniorskich bo ostatnio ma idealnie w ich czasie drzemkę i bym chętnie porobiła zakupy szczególnie na weekend ....
Ooo a jeszcze pytanie, skąd bierzecie dobre oleje ? mimo słoiczków chce trochę dodawać. A na olini strasznie drogą ....

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2021-01-29 o 15:56
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-29, 09:29   #854
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
O rany, akurat zakup butów dla dziecka zawsze mnie przyprawia o zawrót głowy, jak nie wydać majątku na buty na 3M, ale żeby też były dobre ...;-) brawo, niedługo będzie raczkować



My też dalej jak najwiecej leżymy na macie szczególnie po spaniu jak ma dobry humor



Ojejku biedna :-(



Fajnie, że taka zainteresowana czyli co? Na razie kolana ? Ja nie umiem sama :-( zaczynamy w czwartek jak mąż będzie w domu a potem mam nadzieje, że da radę w krzesełku z wkładką minimalnie pochylonym ... jeszcze tydzień nam daje, tym bardziej, że cały weekend się gościmy ...,



No rosną rosną chciałbym napisać, że tylko my wciąż piękne i młode ...;-) Jak nocka, trzeba było coś dać na uspokojenia ? To Wasze drugie czy już ostanie ?

Jeny udało się odpisać, zaczyna się marudzenie przed pierwszą drzemką. Fajnie, że za chwile nie będzie godzin seniorskich bo ostatnio ma idealnie w ich czasie drzemkę i bym chętnie poroniła zakupy szczególnie na weekend ....
Ooo a jeszcze pytanie, skąd bierzecie dobre oleje ? mimo słoiczków chce trochę dodawać. A na olini strasznie drogą ....
Ja też się cieszę, że nie będzie już tych godzin dla seniorów. Zawsze wychodzę z domu mniej więcej w tym czasie i mocno mi to utrudniało życie

Co do tłuszczy, to ja jakichś specjalnych nie będę kupować, będę dawać to, co mamy w domu, oliwę z oliwek, masło, olej słonecznikowy i rzepakowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-29, 11:50   #855
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Hej!
Ciągle co tu wchodzę i chcę coś napisać, to coś mi przeszkadza.
Korzystam teraz z chwili, gdy Mały sam się bawi, chociaż miał iść spać.
Godziny dla seniorów były jakąś pomyłką, więc też się cieszę, że już z tego zrezygnowali. Szkoda tylko, że restauracje i stoki dalej zamknięte.
Choć ciągle mam nadzieję, że do marca już trochę poluzują te restrykcje, w marcu mamy 1 rocznicę ślubu i chciałabym wyjść gdzieś do knajpki z tej okazji.



Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
My tez zaczelismy rozszerzac diete ,ale poki co glownie papkowo. Ciezko sie wprowadza blw z dzieckiem na kolanach na krzesle barowym (bo tylko takie mamy). Z blw ruszymi jak ja wsadzr do krzeselka

No i oficjalnie mamy date operacji. 18 luty nie spodziewalam sie ,ze tak szybko. Oczywiscie sie zestresowalam ,ale z drugiej strony im szybciej tym lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że udało się tak szybko!
Oby potem już Wasze problemy się skończyły.


Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
My na razie bardziej papki/grudki tylko troszke blw. Musimy przywiezc krzeselko i wtedy predzej BLW wejdzie Maja zainteresowana wszystkim i wszystko pakuje do buzi. Tyle, ze ona male ilosci nie zje nawet calego malego sloiczka - nic na sile


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mój też nie je zbyt wiele, kilka łyżeczek. Proponuję stały posiłek zawsze tak pół godziny - godzinę po kp, zgodnie z zaleceniami, że dziecko początkowo ma tylko próbować, a nie się najadać.


Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Byłam dziś z Hania u neurologa no i mam ma obniżone napięcie mięśniowe jest ogromnym leniem W sumie mamy z nią po prostu dużo ćwiczyć i zachęcać do mobilności (skubana nadal się nie obraca)

Wczoraj zaczęliśmy rozszerzać dietę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj, to sporo pracy przed Wami.


Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Akada moja też rośnie skokowo. A najbardziej widzę to po starszej córce z jednego tygodnia mierzy w sklepie buty i są za duże, idziemy w kolejnym tygodniu zrezygnowane bo nic znaleźć nie można i te same buty, ten sam numer i już dobre. Nie nadążam

Sunshine dostaliście jakieś specjalne ćwiczenia czy sami macie coś kombinować? Pewnie Hania się rozrusza. Jak idzie rozszerzanie?

Moja już podejmuje pierwsze próby czworacze. Staje na 4 i się chwieje do przodu i do tyłu dla mnie to nowosc bo starsza nie czworakowala, tzn. najpierw zaczęła chodzić na dwóch, potem dopiero na czterech

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojeej, już? Rany, jak te dzieciaczki się szybko rozwijają!
Mój to póki co tylko podnosi pupę i podejmuje czasami pierwsze próby obrotu z brzucha na plecy. Kilka razy już mu się udało.

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Oo super! To w końcu klapnie pupcią i usiądzie jeju nasze dzieciaki już takie duże

A ja zapisałam Oliwkę do dermatologa, idziemy w czwartek za tydzień. Jestem ciekawa, co nam powie. Alergolog orzekł łzs, ale kazał smarować latopicem, który jest na azs... w sumie nie widzę różnicy a nowe zmiany wciąż wyskakują :/ alergii stwierdził, że nie ma, ja też uważam, że nie ma, byłam 3 tygodnie na diecie i nic to nie dało. Najgorsze jest to, że ostatnio mała w nocy rozdrapała sobie policzek do krwi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Biedna. Pewnie bardzo ją to swędzi. Oby dermatolog coś zaradził.


Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Super. Jak te nasze maluchy szybko rosną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

Ojejku, aż tak swędzi. Na pewno bidulka cierpi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

My dziś po szczepieniu i jest dramat. Od południa ryk. Nawet lekka zmiana pozycji na rękach i jest taki krzyk jakby ze skóry obdzierali. Temperatury nie ma,. zastanawiam się czy podać pedicetamol.
Kornelek waży 8250 g.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I jak tam dzisiaj, jak nocka? Lepiej już?




Dziewczyny, a czego używacie do odplamiania ubranek?
Piorę ubranka w płynach Bobini albo w proszku też Bobini, ale widzę, że nie radzi sobie z plamami po jedzeniu.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-29, 11:59   #856
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Hej!
Ciągle co tu wchodzę i chcę coś napisać, to coś mi przeszkadza.
Korzystam teraz z chwili, gdy Mały sam się bawi, chociaż miał iść spać.
Godziny dla seniorów były jakąś pomyłką, więc też się cieszę, że już z tego zrezygnowali. Szkoda tylko, że restauracje i stoki dalej zamknięte.
Choć ciągle mam nadzieję, że do marca już trochę poluzują te restrykcje, w marcu mamy 1 rocznicę ślubu i chciałabym wyjść gdzieś do knajpki z tej okazji.





Super, że udało się tak szybko!
Oby potem już Wasze problemy się skończyły.




Mój też nie je zbyt wiele, kilka łyżeczek. Proponuję stały posiłek zawsze tak pół godziny - godzinę po kp, zgodnie z zaleceniami, że dziecko początkowo ma tylko próbować, a nie się najadać.




Oj, to sporo pracy przed Wami.



Ojeej, już? Rany, jak te dzieciaczki się szybko rozwijają!
Mój to póki co tylko podnosi pupę i podejmuje czasami pierwsze próby obrotu z brzucha na plecy. Kilka razy już mu się udało.


Biedna. Pewnie bardzo ją to swędzi. Oby dermatolog coś zaradził.



I jak tam dzisiaj, jak nocka? Lepiej już?




Dziewczyny, a czego używacie do odplamiania ubranek?
Piorę ubranka w płynach Bobini albo w proszku też Bobini, ale widzę, że nie radzi sobie z plamami po jedzeniu.
Zapieram mydełkiem do odplamiania Dr Beckmann i potem normalnie piorę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-29, 13:30   #857
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Damgala jak tam nocka po szczepieniu? Ja zawsze daje coś przeciwbolowego w takich przypadkach jak napisałaś. A z Kornelka juz kawał chłopaka

Akada tez się cieszę, że nie będzie już tych godzin dla seniorów, bo nie raz pokrzyżowały mi plany... Ja oleje zamawiam z Manufaktury Warmińskiej (maja na allegro sklep), maja dobre opinie i ceny względne. Poza tym też używam masła jako tłuszczu, wiorek do ziemniaków czy marchewki i już inne danie

Panna Felicjanna ja piore w loveli, jak sa mocne plamy to najpierw namaczam i tez czasem zapieram tym mydełkiem co Baby blues, można je kupić w Rossmanna czy Tesco. Jak mi się nie chce to wstawiam pranie i włączam program jeszcze pranie wstępne i wtedy wsypuje trochę vanisha tylko moja mała nie ma żadnych alergii skórnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-29, 15:14   #858
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

O właśnie, zapomniałam o tym mydełku! Dzięki.

Vanisha się boję dać, bo Mały ma suche plamy na udach, nie chcę mu bardziej podrażnić skóry.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-29, 15:43   #859
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Panna Felicjanna też polecam to mydełko choć na plamy z kupek jedynie u nas daje rady vanish.

Z olei mam zamiar kupić ten olini dla dzieci przynajmniej na początek a oprócz tego na pewnie jeszcze jakaś dobra oliwa z oliwek i masło.

U nas dziś drugie i tym razem pozytywne podejście do rozszerzania BLW. Mała była zainteresowana, lapala ładnie w rękę kawalki i wkładała do buzi. Czy coś połknęła trudno stwierdzić ale ładnie sobie rodziła. Także i my zaczynamy po pierwszym nieudanym podejściu rozszerzanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

I bardzo dobrze ze te godziny dla seniorów znieśli bo co się wybrałam na spacer i chciałam coś kupić na obiad to oczywiście dla mnie zamknięte. A że chodzę na spacery tylko jak Mała ma drzemki to inaczej tego nie obejdę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-29, 16:09   #860
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Akurat plamy po kupkach zapieram od razu i schodzą.
A teraz zostały nam na jasnych ubrankach i na pieluchach tetrowych brzydkie plamy po marchewce i po mandarynce.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-29, 17:20   #861
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
O rany, akurat zakup butów dla dziecka zawsze mnie przyprawia o zawrót głowy, jak nie wydać majątku na buty na 3M, ale żeby też były dobre ...;-) brawo, niedługo będzie raczkować



My też dalej jak najwiecej leżymy na macie szczególnie po spaniu jak ma dobry humor



Ojejku biedna :-(



Fajnie, że taka zainteresowana czyli co? Na razie kolana ? Ja nie umiem sama :-( zaczynamy w czwartek jak mąż będzie w domu a potem mam nadzieje, że da radę w krzesełku z wkładką minimalnie pochylonym ... jeszcze tydzień nam daje, tym bardziej, że cały weekend się gościmy ...,



No rosną rosną chciałbym napisać, że tylko my wciąż piękne i młode ...;-) Jak nocka, trzeba było coś dać na uspokojenia ? To Wasze drugie czy już ostanie ?

Jeny udało się odpisać, zaczyna się marudzenie przed pierwszą drzemką. Fajnie, że za chwile nie będzie godzin seniorskich bo ostatnio ma idealnie w ich czasie drzemkę i bym chętnie porobiła zakupy szczególnie na weekend ....
Ooo a jeszcze pytanie, skąd bierzecie dobre oleje ? mimo słoiczków chce trochę dodawać. A na olini strasznie drogą ....
Zasnął o 19:00 padnięty po całodniowym krzyku. Po 22:00 obudził się głodny jak wilk, szybko przebrałam już bez kąpieli i spał ładnie do 03:00, później już było kiepsko. O 05:30 był w pełni gotowy do zabawy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:15 ---------- Poprzedni post napisano o 18:14 ----------

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
O rany, akurat zakup butów dla dziecka zawsze mnie przyprawia o zawrót głowy, jak nie wydać majątku na buty na 3M, ale żeby też były dobre ...;-) brawo, niedługo będzie raczkować



My też dalej jak najwiecej leżymy na macie szczególnie po spaniu jak ma dobry humor



Ojejku biedna :-(



Fajnie, że taka zainteresowana czyli co? Na razie kolana ? Ja nie umiem sama :-( zaczynamy w czwartek jak mąż będzie w domu a potem mam nadzieje, że da radę w krzesełku z wkładką minimalnie pochylonym ... jeszcze tydzień nam daje, tym bardziej, że cały weekend się gościmy ...,



No rosną rosną chciałbym napisać, że tylko my wciąż piękne i młode ...;-) Jak nocka, trzeba było coś dać na uspokojenia ? To Wasze drugie czy już ostanie ?

Jeny udało się odpisać, zaczyna się marudzenie przed pierwszą drzemką. Fajnie, że za chwile nie będzie godzin seniorskich bo ostatnio ma idealnie w ich czasie drzemkę i bym chętnie porobiła zakupy szczególnie na weekend ....
Ooo a jeszcze pytanie, skąd bierzecie dobre oleje ? mimo słoiczków chce trochę dodawać. A na olini strasznie drogą ....
To ostatnia dawka 6w1 była, a po roku już się nie robi dawki przypominającej? nie kontroluję tych szczepień, w przychodni mi pilnują. Za miesiąc zrobimy bexero.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Damgala jak tam nocka po szczepieniu? Ja zawsze daje coś przeciwbolowego w takich przypadkach jak napisałaś. A z Kornelka juz kawał chłopaka

Akada tez się cieszę, że nie będzie już tych godzin dla seniorów, bo nie raz pokrzyżowały mi plany... Ja oleje zamawiam z Manufaktury Warmińskiej (maja na allegro sklep), maja dobre opinie i ceny względne. Poza tym też używam masła jako tłuszczu, wiorek do ziemniaków czy marchewki i już inne danie

Panna Felicjanna ja piore w loveli, jak sa mocne plamy to najpierw namaczam i tez czasem zapieram tym mydełkiem co Baby blues, można je kupić w Rossmanna czy Tesco. Jak mi się nie chce to wstawiam pranie i włączam program jeszcze pranie wstępne i wtedy wsypuje trochę vanisha tylko moja mała nie ma żadnych alergii skórnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zastanawiałam się czy podać i wstrzymywałam się żeby podać na noc, ale ogarnęliśmy bez pedicetamolu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Akurat plamy po kupkach zapieram od razu i schodzą.
A teraz zostały nam na jasnych ubrankach i na pieluchach tetrowych brzydkie plamy po marchewce i po mandarynce.
Najlepiej to wystawić na ostre słońce i po marchewce czy mandarynce bez problemu zejdą, gorzej, że nie ma teraz takiego słońca 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-29, 20:55   #862
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

My dzis mielismy szczepienie. Na szczescie poki co odpukac jest okey. Chociaz zaczyna mi sie wydac troche ciepla na skroniach. Emilce nikt nie powidzial ze po szczepieniach sie spi , wiec szalal caly dzien
Wazy 7015 i ma 68 cm. Troche sie martwie ze za chuda , no ale pediatra mowi ze okey

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-29, 21:06   #863
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

My ostatnie szczepienie mamy 10.02 wiec tuz tuz pozniej chwila przerwy. Bylysmy u dermatologa. Babeczka mowi ze to azs, nawypisywala masci, zyrtec i zobaczymy. Choc mi sie to nie widzi, ale pewnie sie myle. Komus musze zaufac.
Jeej ja tez sie tak ciesze ze zniosa godziny dla seniorow.. nawet dzis wracalam z nia na piechote zeby zaliczyc spacer i zamiast od razu wstapic do apteki i rossmanna to nie...


Tesknie za gastronomia... na wynos mnie tak nie cieszy. Pierwsze to pojde na kawe z kolezankami bez mlodej. A pozniej na rodzinny obiad

Katar nam przechodzi !! Malo co sie jej ten nosek juz zatyka wiec sie ciesze mega

U nas nocki coz.. pozno chodzi spac bo 21:30/22 i ostatnio malo kiedy przesypia noc w lozeczku. Budzi sie 1/2 i nie chce spac.. biore do nas i spi. W dzien mamy maly bunt na piers tzn je co 2-6h nawet wiec w nocy nadrabia 1,5h-3 max zazwyczaj co 2. Plus ze spimy do 8. Nawet jak sie budzi o 7 a spi ze mna to odwracam sie od niej i po chwili zasypia :p o 8 juz to nie przechodzi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-30, 06:48   #864
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
My ostatnie szczepienie mamy 10.02 wiec tuz tuz pozniej chwila przerwy. Bylysmy u dermatologa. Babeczka mowi ze to azs, nawypisywala masci, zyrtec i zobaczymy. Choc mi sie to nie widzi, ale pewnie sie myle. Komus musze zaufac.
Jeej ja tez sie tak ciesze ze zniosa godziny dla seniorow.. nawet dzis wracalam z nia na piechote zeby zaliczyc spacer i zamiast od razu wstapic do apteki i rossmanna to nie...


Tesknie za gastronomia... na wynos mnie tak nie cieszy. Pierwsze to pojde na kawe z kolezankami bez mlodej. A pozniej na rodzinny obiad

Katar nam przechodzi !! Malo co sie jej ten nosek juz zatyka wiec sie ciesze mega

U nas nocki coz.. pozno chodzi spac bo 21:30/22 i ostatnio malo kiedy przesypia noc w lozeczku. Budzi sie 1/2 i nie chce spac.. biore do nas i spi. W dzien mamy maly bunt na piers tzn je co 2-6h nawet wiec w nocy nadrabia 1,5h-3 max zazwyczaj co 2. Plus ze spimy do 8. Nawet jak sie budzi o 7 a spi ze mna to odwracam sie od niej i po chwili zasypia o 8 juz to nie przechodzi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Literka, czyli po tej maści z antybiotykiem miała Maja nawrót?

Jeju ale się cieszę, że weekend już

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-30, 09:09   #865
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Godziny dla seniorów były jakąś pomyłką, więc też się cieszę, że już z tego zrezygnowali. Szkoda tylko, że restauracje i stoki dalej zamknięte.
Choć ciągle mam nadzieję, że do marca już trochę poluzują te restrykcje, w marcu mamy 1 rocznicę ślubu i chciałabym wyjść gdzieś do knajpki z tej okazji.

Dziewczyny, a czego używacie do odplamiania ubranek?
Piorę ubranka w płynach Bobini albo w proszku też Bobini, ale widzę, że nie radzi sobie z plamami po jedzeniu.
Ja mam nadzieje, że za chwile więcej się zbuntuje i otworzy, pierwsza pójdę do takiej knajpki obok nas dalej na razie nie będę jeździć z dzieciakami żeby wesprzeć zbuntowanych.

Po kupię namaczam z jakimś silnymi odplamiaczami, potem piorę w dzieciowych, ale u nas nie ma już żadnych problemów skórnych, tylko w pierwszych tygodniach była wrażliwa i nawet swoje bluzki musiałam prać z jej ciuszkami

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
To ostatnia dawka 6w1 była, a po roku już się nie robi dawki przypominającej? nie kontroluję tych szczepień, w przychodni mi pilnują. Za miesiąc zrobimy bexero.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po roku chyba tylko Odra, różyczka i świnka, my jeszcze pewnie znowu na ospę się zdecydujemy.

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Katar nam przechodzi !! Malo co sie jej ten nosek juz zatyka wiec sie ciesze mega

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Super u nas szybko przeszedł, teraz jakby delikatnie wracał więc pewnie zęby A co używaliście ? nam pediatra kazała nasivin baby i fenistil
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-30, 09:23   #866
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Ja mam nadzieje, że za chwile więcej się zbuntuje i otworzy, pierwsza pójdę do takiej knajpki obok nas dalej na razie nie będę jeździć z dzieciakami żeby wesprzeć zbuntowanych.

Po kupię namaczam z jakimś silnymi odplamiaczami, potem piorę w dzieciowych, ale u nas nie ma już żadnych problemów skórnych, tylko w pierwszych tygodniach była wrażliwa i nawet swoje bluzki musiałam prać z jej ciuszkami



Po roku chyba tylko Odra, różyczka i świnka, my jeszcze pewnie znowu na ospę się zdecydujemy.



Super u nas szybko przeszedł, teraz jakby delikatnie wracał więc pewnie zęby A co używaliście ? nam pediatra kazała nasivin baby i fenistil
Wg kalendarza szczepień są cztery dawki 6w1. Ostatnia w 16-18 m.ż.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-30, 11:30   #867
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Wg kalendarza szczepień są cztery dawki 6w1. Ostatnia w 16-18 m.ż.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Starsza miała NFZ, a teraz 5w1. Aż wstałam do książeczki zdrowia ;-) faktycznie mieliśmy jeszcze później, nie pamietam tego ;-)
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-30, 13:13   #868
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Roselyn jak Emilka po szczepieniu? Będzie szczupla dziewczynka i tyle - laska się znaczy

Literka kciuki, żeby katar już odszedł precz i te maści na azs pomogły. U nas w nocy też dość często je - ma 6.5 miesiąca i mamy w nocy 4 karmienia (dosłownie co 2 godz), a w dzień dostaje 3 stałe posiłki już i cycem zapija też. Chciałabym, żeby w nocy budziła się chociaż tylko raz jesc marzenia...

Akada ja starsza też szczepiłam na ospę i na szczęście ją to uchronilo od choroby jak na razie - w zeszłym roku wirus szalaj w szkole, w tym roku w rodzinie się pojawił i miala styczność, ale na szczęście zdrowa. Ja jak widzialam jak dzieci to przechodzą ciężko niektóre to nie chce mieć z ospa nic wspólnego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-30, 14:06   #869
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

My mamy szczepienie jeszcze 16 lutego i póki co będzie koniec.


U nas też jest jeszcze co najmniej 4 nocne karmienia. Ale chociaż zje i idzie spać dalej, czasami tylko muszę polulać jeszcze jak płacze i nie śpi. Ale nawet jak uda mi się pospać 3 godziny ciągiem, to i tak rano ledwo wstaję. To już chyba zespół chronicznego niewyspania.
Przypominają mi się cudowne czasy, gdy kiedyś synek potrafił spać 4-5 godzin.
Może jeszcze kiedyś to wróci.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-30, 14:39   #870
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Hej.

Niby weekend ale tż idzie dziś i jutro na nockę więc wcale się nie cieszę Na szczęście od poniedziałku ma tydzień wolnego, będzie się zajmował młodymi a ja ogarnę mieszkanie porządnie, może w końcu okna pomyję


Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Wazy 7015 i ma 68 cm. Troche sie martwie ze za chuda , no ale pediatra mowi ze okey
Stefcia waży minimalnie więcej (7160g) a chyba jest ciut starsza nawet, na długość u nas jak zwykle nie mierzą ale nadal nosimy 68 spokojnie. I nikt nic nie mówił że za chuda czy coś Ja już też ogólnie wyluzowałam z wagą, są dzieci grubsze i szczuplejsze i tyle.

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Tesknie za gastronomia... na wynos mnie tak nie cieszy. Pierwsze to pojde na kawe z kolezankami bez mlodej. A pozniej na rodzinny obiad
Oj też mi się marzy wyjście na obiad lub chociaż na kawę



Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
U nas też jest jeszcze co najmniej 4 nocne karmienia. Ale chociaż zje i idzie spać dalej, czasami tylko muszę polulać jeszcze jak płacze i nie śpi. Ale nawet jak uda mi się pospać 3 godziny ciągiem, to i tak rano ledwo wstaję. To już chyba zespół chronicznego niewyspania.
Przypominają mi się cudowne czasy, gdy kiedyś synek potrafił spać 4-5 godzin.
Może jeszcze kiedyś to wróci.
Mam to samo z tym niewyspaniem i zmęczeniem. Nawet pomimo że ostatnie dwie nocki były ciut lepsze niż przez ostatnie miesiąc to i tak rano ledwo zwlekam się z łóżka Ja tęsknię za czasami jak Stefcia przesypiała całą noc od 22 do 7



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-15 18:21:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:37.