Mieszkanie z dziewczyną. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-31, 13:21   #121
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

Cytat:
Nigdzie indziej niż w domu rodzinnym nie da się mieszkać jedynie za połowę opłat za media.


Cytat:
A związek to jednocześnie wprowadź się i żyjmy razem jak partnerzy, ale mieszkaj nie jak domownik ale jak współlokator na czarno - taniej niż rynkowo i bez praw

dokładnie o to chodzi.

Rodzina. Związek. Współlokator.

Rodzina wiadomo nie ma spinu 4 liter (w mojej ocenie w zdrowych relacjach) jak dziecko dorzuca się rodzicom d0 rachunków a nie robią rozpiskę ''bo wiesz dziecko my rodzice to kupiliśmy ten dom 30 lat temu więc wiesz dom kosztuje milion to płać teraz to taki fajny dom''. Jak rodzina biedniejsza to inaczej, wtedy taki wkład ma znaczenie, ale jak rodzice sobie radzą to raczej nie jest rzadki model że niech sobie dziecko skorzysta.

Współlokator, wiadomo.

A związek? Albo związek i traktowanie się bardziej jak rodzina, albo takie tam jesteś bo jesteś, pff i traktowanie się jak współlokatorzy. Mogą się rozstać naturalnie za parę miesięcy bo im będzie nie po drodze, no i co, ile się ten partner natraci, 2,5-3 tyś? Wiadomo lepiej mieć jak nie mieć, ale serio, trzeba tak koniecznie to żyłować od dziewczyny? Nie wydaje mi się.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 13:22   #122
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;88476262]Zależy jeśli tak postanowią. Nie ma odgórnego obowiązku składania się na życie proporcojalnie do zarobków. Ja bym na to w życiu nie poszła.
Przeciez ona też buduje swój majątek ponosząc mniejsze koszty życia niż ponosiłaby bez skorzystania z jego oferty.[/QUOTE]Ogólnie to w ogóle związki działają tak jak sobie zainteresowane strony postanowią.
Oczywiście, że nie ma takiego obowiązku. Ale jednak każdy ma w głowie jakiś model związku, z ktorym czuje się komfortowo.

Jak widać dziewczyna woli płacić obcym rynkową stawkę niż swojemu partnerowi czynsz jak za wynajem (nawet jeśli jest poniżej rynku). I ma do tego prawo. Bo tak serio to jej pewnie wcale nie chodzi o pieniądze, tylko o jej rolę w związku i jak to sobie wyobraża.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 13:26   #123
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

Cytat:
Jak to obliczyłaś? Nawet jeśli to grubo szacunkowe dane, to nie wiem jak doszłaś do wniosku, że zużyje dużo mniej niż połowę.
normalnie różnice między rachunkami za 1 a 2 osoby są niekoniecznie wysokie. Tyle w sumie co ona zużyje wody prądu i dopiski do czynszu i śmieci (ale to nie generuje wzrostów rzędu 50%). Nie sądzę by autor teraz miał 300 zł rachunków a po jej wprowadzeniu się zrobiłoby się dopiero 600. Przypuszczam raczej że 600 ma przecież teraz, z nią będzie trochę lepiej jak 7 stów. Tak samo jak nie spotkałam się jeszcze żeby ktoś zamieszkując z partnerem zwiększył koszty czynszu i mediów z 6 stów na 1200.

Cytat:
I ma do tego prawo. Bo tak serio to jej pewnie wcale nie chodzi o pieniądze, tylko o jej rolę w związku i jak to sobie wyobraża.
Też tak uważam. Zakładam że ona wobec takiej propozycji nie czuje się jak ktoś z kim on chce iść przez życie tylko bardziej koleżanka do seksu.

Cytat:
Tutaj nikt nikogo nie ciśnie, tylko facet przedstawił na jakich warunkach jest mieszkanie u niego. W porówaniu do sytuacji obecnej to już jest dla niej korzyść, więc w czym on ma jej jeszcze pomagać i jak?
przedstawił a ona ma prawo to olać, też bym zaczęła się zastanawiać czy to facet i związek czy relacja biznesowa. Ale dla mnie to jest oczywiste że nie żałuje się na faceta a nie że facet miałby wystawiać co miesiąc składkę za wynajem u niego mieszkania.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2021-01-31 o 13:28
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 13:27   #124
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
normalnie różnice między rachunkami za 1 a 2 osoby są niekoniecznie wysokie. Tyle w sumie co ona zużyje wody prądu i dopiski do czynszu i śmieci (ale to nie generuje wzrostów rzędu 50%). Nie sądzę by autor teraz miał 300 zł rachunków a po jej wprowadzeniu się zrobiłoby się dopiero 600.
Zmieniasz temat. Pytałam jak obliczyłaś że ona nie zużyje 50%, a ty teraz wyskakujesz ze wzrostem opłat.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 13:32   #125
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

Cytat:
Zmieniasz temat. Pytałam jak obliczyłaś że ona nie zużyje 50%, a ty teraz wyskakujesz ze wzrostem opłat.
Bo zakładam że przeciętnie ludzie nie zużywają tyle mediów żeby robiła się z tego dwukrotnośća czynsz nie wzrośnie z 400 na 800 tylko np. 3o zł. Inaczej jak się ludziom rodzą dzieci to by musieli mieć czynszu nie 400 a 1600. O ile w ogóle facet zamierza ją zgłosić. Jeśli pani ma gest i rachunki mu wzrosną 2-3 razy to przecież nikt nie mówi że miałaby nie płacić za własne fanaberie. Nikt przecież tutaj nie rozstrząsał że on ją miałby utrzymywać tylko nie zarabiać na niej. Wyznaczając jej składkę jakkolwiek jest to dla niej cenowo opłacalne dorabia na niej jak obcy gość a nie własny partner. Tyle.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2021-01-31 o 13:34
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 13:55   #126
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Bo zakładam że przeciętnie ludzie nie zużywają tyle mediów żeby robiła się z tego dwukrotnośća czynsz nie wzrośnie z 400 na 800 tylko np. 3o zł.
Polemizowałabym- niedawno dostałam rozliczenie, za gaz +5zł, za prąd +60, za wodę +40, za śmieci +60, dodatkowo dojdzie mi opłata za ogrzewanie (gdzie zawsze mam zwrot, bo nie grzeję) +/- 50zł. Jasne, część wzrostów wynika z podwyżek (prąd), ale reszta niekoniecznie...
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 15:40   #127
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Bo zakładam że przeciętnie ludzie nie zużywają tyle mediów żeby robiła się z tego dwukrotnośća czynsz nie wzrośnie z 400 na 800 tylko np. 3o zł. Inaczej jak się ludziom rodzą dzieci to by musieli mieć czynszu nie 400 a 1600. O ile w ogóle facet zamierza ją zgłosić. Jeśli pani ma gest i rachunki mu wzrosną 2-3 razy to przecież nikt nie mówi że miałaby nie płacić za własne fanaberie. Nikt przecież tutaj nie rozstrząsał że on ją miałby utrzymywać tylko nie zarabiać na niej. Wyznaczając jej składkę jakkolwiek jest to dla niej cenowo opłacalne dorabia na niej jak obcy gość a nie własny partner. Tyle.
Z punktu widzenia i matematyki i ekonomii to co piszesz to są bzdury. Oczywiście mozna sobie uważać ze facet nawet ubrania powinien jej kupowac jak więcej zarabia ale należałoby potrafić realnie udowodnic ze sytuacja tej dziewczyny pogorszy się po przyjęciu propozycji chłopaka. Wystarczy sięgnąć po kalkulator żeby zobaczyć iż takie żądania są motywowane jedynie przekonaniami a nie żadną logiką. On za te trzysta złotych miesiecznie dalej spłaci mniej tego kredytu niz ona sobie w ramach wspolnego mieszkania zaoszczedzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-31, 18:18   #128
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

Cytat:
Polemizowałabym- niedawno dostałam rozliczenie, za gaz +5zł, za prąd +60, za wodę +40, za śmieci +60, dodatkowo dojdzie mi opłata za ogrzewanie (gdzie zawsze mam zwrot, bo nie grzeję) +/- 50zł. Jasne, część wzrostów wynika z podwyżek (prąd), ale reszta niekoniecznie...
nie trzeba takich rzeczy na wstępie dogrywać na mur marmur łatwo przecież już po 2-3 mscach zobaczysz ile wzrosły rachunki po wprowadzeniu się partnera i uwzględniając także podwyżki. Można to sprawdzić choćby na licznikach.
Cytat:
Z punktu widzenia i matematyki i ekonomii to co piszesz to są bzdury.
No możę Tobie opłaty czynsz+rachunki po wprowadzeniu do Ciebie się Twojego faceta skoczyły 100% ale ja się z czymś takim nie spotkałam. Poza tym to są założenia autor nic nie chce sprecyzować, ale nie będę zakładać że na wspólnym mieszkaniu rachunki im skoczą np. z 7 stów na 1,5 tys.
Cytat:
Oczywiście mozna sobie uważać ze facet nawet ubrania powinien jej kupowac jak więcej zarabia ale należałoby potrafić realnie udowodnic ze sytuacja tej dziewczyny pogorszy się po przyjęciu propozycji chłopaka. Wystarczy sięgnąć po kalkulator żeby zobaczyć iż takie żądania są motywowane jedynie przekonaniami a nie żadną logiką. On za te trzysta złotych miesiecznie dalej spłaci mniej tego kredytu niz ona sobie w ramach wspolnego mieszkania zaoszczedzi.
Fajnie jest się dzielić ale przymus już nie jest fajny. On na niej wymusza.
Uprzedzając autor nic na jej wyprowadzce nie traci, rachunki i ratę już ma. Mogą się rozstać za 3 msce i helou on wraca do pkt wyjściowego czyli całości. Po prostu ściska go na myśl że dziewczyna obcemu płaci to niech jemu też i czemu on ma nie zarobić dzięki niej. A że mniej niż komercyjnie ''ludzki pan''.
No i spoko jak idziesz do fryzjera to za podcięcie płacisz, a jak prosisz o to samo faceta/siostrę np. to już nie. Taka sytuacja.
Poza tym padło już pytanie czy gdy miał własnościowe też by ją kasował. Można jeszcze rozszerzyć czy jeśli by miał domek w górach lub nad morzem i jechaliby na wakacje też by ją kasował za noclegi i za połowę stawki rynkowej.

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

Nie wiem może autor się sparzył, może jakaś panna traktowała go jak bankomat i nie umiał w asertywność i teraz na dzien dobry Rejtanem za tymi 3 stówami.
Dla mnie sam fakt że dla tych 300 zł by jej przypadkiem nie było za dobrze autor jest skłonny wyprowadzić się na wynajem a swoje podnająć świadczy o niezłej ekhm determinacji (jak dla mnie januszowaniu ). Skoro uważa że dziewczyna jest z nim dla hajsu to widać chyba nie mają o sobie najlepszego zdania i może w ogóle nie powinien z nią mieszkać.

W sumie z kumplami robi się składki, na browara itd., może to relacja bardziej kumpelska.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2021-01-31 o 18:11
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 18:20   #129
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
No możę Tobie opłaty czynsz+rachunki po wprowadzeniu do Ciebie się Twojego faceta skoczyły 100% ale ja się z czymś takim nie spotkałam. Poza tym to są założenia autor nic nie chce sprecyzować, ale nie będę zakładać że na wspólnym mieszkaniu rachunki im skoczą np. z 7 stów na 1,5 tys.
Co to ma za znaczenie czy rachunki wzrosną o 100% czy 30% czy 5%?
Cytat:
Fajnie jest się dzielić ale przymus już nie jest fajny. On na niej wymusza.
Gdzie jest to wymuszanie? Oni nawet nie mieszkają razem, a ona się nie musi na nic zgadzać.
Cytat:
Uprzedzając autor nic na jej wyprowadzce nie traci, rachunki i ratę już ma. Mogą się rozstać za 3 msce i helou on wraca do pkt wyjściowego czyli całości. Po prostu ściska go na myśl że dziewczyna obcemu płaci to niech jemu też i czemu on ma nie zarobić dzięki niej. A że mniej niż komercyjnie ''ludzki pan''.
A czemu miałby nie zarobić?
I owszem, jeśli ona przystanie na jego propozycję, a potem się wyprowadzi, to facet straci, bo dzięki jej obecności płaciłby mniej.
Cytat:
No i spoko jak idziesz do fryzjera to za podcięcie płacisz, a jak prosisz o to samo faceta/siostrę np. to już nie. Taka sytuacja.
Jak idziesz do fryzjera, to płacisz cenę rynkową. Jak ci podcina ktoś inny, to na takich zasadach, na jakie się umówicie, a nie z defaultu za darmo.
Tutaj też jej facet przedstawił propozycję i to mocno odbiegającą od ceny rynkowej.
Co ty się w ogóle tak silisz na wymyślanie coraz mniej pasujacych analogii? 10 minut podcinania włosów vs mieszkanie razem. No bardzo tożsame sytuacje
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 18:32   #130
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

Cytat:
Co to ma za znaczenie czy rachunki wzrosną o 100% czy 30% czy 5%?
oj dobra Ty i to Twoje trollowanie niekoncząca się opowieść.

Cytat:
I owszem, jeśli ona przystanie na jego propozycję, a potem się wyprowadzi, to facet straci, bo dzięki jej obecności płaciłby mniej.
przecież za siebie ma płacić, skąd ci się wzięło że nie.

Cytat:
Jak idziesz do fryzjera, to płacisz cenę rynkową. Jak ci podcina ktoś inny, to na takich zasadach, na jakie się umówicie, a nie z defaultu za darmo.
Jakbym miała usłyszeć od własnego faceta że chce hajsy za podcięcie grzywki skręcenie mebla czy wstaw co chcesz to bym chyba spadła z tego na czym bym siedziała i przemyślała opcję rynkową oraz pożytku z tegoż jakżę ''związku''.

Cytat:
10 minut podcinania włosów vs mieszkanie razem. No bardzo tożsame sytuacje
Ta jasne bo ludzie w związkach to sobie nie wyświadczają setek drobnych przysług. No sorki Ty może nie ale chyba bym skisła jakby żona księgowa brała od męża stawkę za pomoc w papierach i doradztwo. (Naturalnie jakby mężuś kitrał z kolei całą kaskę dla siebie to niech go pani kasuje na ile chce, super małżeństwo ale co kto lubi. ) Za odebranie dziecka ''w nie swój dzien'', za zrobienie obiadu bo partnerowi się nie chce, i zylion różnych spraw.

Ale wątek o sknerach ma się świetnie w tym o paniach które np. nim pójdą na macierzynski muszą mieć odłożone bo potem by na podpaski nie miały jak coś, także tego.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 20:00   #131
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
oj dobra Ty i to Twoje trollowanie niekoncząca się opowieść.
Ojć, widzę że skończyły się argumenty
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-31, 20:04   #132
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

Cytat:
Napisane przez franczi89 Pokaż wiadomość
I ostatnia rzecz czyli pomysł, żeby wziąć nowe mieszkanie na spółkę a moje podnająć. Jestem za i chyba nawet tak zrobię. I załóżmy, że mieszkanie jest za 2200 ja płace 1200 ona 1000 i jeśli ona się zgodzi to jak to wygląda - "wolę płacić obcemu gościowi 1000 niż Tobie 600" no absurd.
Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
niegłupie chociaż złośliwe z Twojej strony. Oboje jesteście niezłymi materialistami.
A ja stwierdzam, po przeczytaniu wszystkich postów, że to najsensowniejsze wyjście. Ciekawa jestem czy dziewczyna będzie chętna na takie rozwiązanie
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 20:08   #133
Belive_23
Raczkowanie
 
Avatar Belive_23
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 308
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

A ja myślę, że można się zastanowić odnosnie opłacania kredytu. Kurcze. Wynajem to jeszcze gorsza opcja przecież bo płacisz opcej osobie. A tutaj miałaby dokładać do osoby w związku a w zasadzie to do ich wspólnej przyszłości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Belive_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 22:40   #134
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

Zanim zamieszkaliśmy u mojego męża w domu, to pomieszkiwaliśmy u mnie w mieszkaniu (jakieś 5/6 dni na tydzień) i ja nawet nie wiem czy mi wzrosły rachunki. Bo przecież prąd nadal na tym samym poziomie, ogrzewanie również, jedyna różnica mogłaby być woda, ale w przypadku mojego męża ta różnica jest pewnie śmieszna, bo chłop bierze ultra szybkie prysznice.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 00:28   #135
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Ogólnie to w ogóle związki działają tak jak sobie zainteresowane strony postanowią.
Oczywiście, że nie ma takiego obowiązku. Ale jednak każdy ma w głowie jakiś model związku, z ktorym czuje się komfortowo.

Jak widać dziewczyna woli płacić obcym rynkową stawkę niż swojemu partnerowi czynsz jak za wynajem (nawet jeśli jest poniżej rynku). I ma do tego prawo. Bo tak serio to jej pewnie wcale nie chodzi o pieniądze, tylko o jej rolę w związku i jak to sobie wyobraża.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No jak się dziewczyna widzi w roli pasożyta, no to w sumie dobrze, że szybko informuje.

Może ja jestem jakąś walnięta, ale nie wprowadziłabym się do partnera za darmo. Jakby to w ogóle zaproponował, to byłabym wściekła, chyba że mówimy o bardzo dużej różnicy finansowej.

Bo ja siebie nie widzę w związku w roli utrzymanki, po prostu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 06:54   #136
enterprisecat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 66
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

Wychodzi na to, że jestem frajerką, bo mój narzeczony daje połowę kwoty na rachunki i połowę na jedzenie, mimo że jest facetem i je więcej...
Chyba powinnam od lutego zażądać od niego płacenia mi za sam fakt, że może ze mną mieszkać. Wiedziałam, że co człowiek to inny układ, ale chyba nigdy nie wpadło mi do głowy, że ludzie sobie przeliczają zamieszkanie z partnerem w ten sposób.
Wciąż uważam, że autor by zyskał na zamieszkaniu partnerki, nawet jeśli mówimy o czysto materialnych zyskach - tylko zamiast na konkretną kwotę na "zawsze" lepiej się umówić na połowę na tzw. życie i wpłacać zależnie od potrzeb w danym miesiącu.
enterprisecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 11:54   #137
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

Kazdy ma wlasne podejscie, ale osobiscie nie rozumiem problemu. Wprowadzam się do cudzego mieszkania i z niego korzystam. Placenie o polowe mniejszych oplat niz wynajmując u kogos innego (bo rozumiem ze te 600 to rachunki + "czynsz") to dla mnie uczciwy uklad i nie obchodzi mnie na co wyda to druga osoba. Ja jestem zadowolona bo miesiecznie zostaje mi 600 zl w kieszeni, druga osoba jest zadowolona bo odciąża sobie splate kredytu. Jak dla mnie to sytuacja typu win-win i nei wiem o co mialabym sie oburzać.
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 16:17   #138
berenka
Zadomowienie
 
Avatar berenka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 181
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

Przecież w wątkach tego typu chodzi głównie o kwestię podejścia i brak traktowania partnera jak partnera, powinno być z miłością, bardziej jak rodzinę, a nie tak na super chłodno i kalkulacyjnie jak współlokatora (gdzie nawet przecież nikt nie miał w planie szukać faktycznego współlokatora). I tak warto się cieszyć z takich akcji, bo łatwo można zweryfikować związek.
Kiedy oboje kierują się miłością w związku, to chcą dla siebie wzajemnie jak najlepiej. Jedna osoba zaprasza do siebie z miłości, a druga z miłości dokłada się ile i jak może. W związku narzucanie czegokolwiek się zwyczajnie nie sprawdzi.
berenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 16:39   #139
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

Cytat:
Napisane przez berenka Pokaż wiadomość
Przecież w wątkach tego typu chodzi głównie o kwestię podejścia i brak traktowania partnera jak partnera, powinno być z miłością, bardziej jak rodzinę, a nie tak na super chłodno i kalkulacyjnie jak współlokatora (gdzie nawet przecież nikt nie miał w planie szukać faktycznego współlokatora). I tak warto się cieszyć z takich akcji, bo łatwo można zweryfikować związek.
Kiedy oboje kierują się miłością w związku, to chcą dla siebie wzajemnie jak najlepiej. Jedna osoba zaprasza do siebie z miłości, a druga z miłości dokłada się ile i jak może. W związku narzucanie czegokolwiek się zwyczajnie nie sprawdzi.
Świetnie napisane, pochodziłam kilka razy do tematu i nie wiedziałam jak to ująć.

Jak ludzie się o siebie wzajemnie troszczą, to jakoś naturalnie takie kwestie wychodzą. Osoba z mieszkaniem raczej nie wymaga dodatkowej kasy (o ile nie zmusza jej sytuacja, np. ze względów finansowych miała lokatora, a rezygnuje z niego na rzecz partnera/partnerki), a druga strona i tak wykłada więcej środków, na tyle ile może, bo chce pomóc/odwdzięczyć się itp. A robić to można na różne sposoby i bez konkretnych, comiesięcznych wyliczeń, np fundując wyjścia, wyjazdy, czy choćby biorąc na siebie koszty zakupów. Takie podejście wiele ułatwia, bo nikt nie czuje się pokrzywdzony, czy wyzyskiwany. Chyba mniej to rodzi też konfliktów.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-01, 16:41   #140
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

Cytat:
Napisane przez berenka Pokaż wiadomość
Kiedy oboje kierują się miłością w związku, to chcą dla siebie wzajemnie jak najlepiej. Jedna osoba zaprasza do siebie z miłości, a druga z miłości dokłada się ile i jak może. W związku narzucanie czegokolwiek się zwyczajnie nie sprawdzi.
No właśnie - dokłada się ile i jak może. Dziewczyna autora może dołożyć się dużo więcej niż chce.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 16:54   #141
berenka
Zadomowienie
 
Avatar berenka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 181
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No właśnie - dokłada się ile i jak może. Dziewczyna autora może dołożyć się dużo więcej niż chce.
OJ, nie do końca można to zweryfikować już, ponieważ on jej narzucił jak współlokatorce. Nie wiadomo jak by się zachowała kiedy by ją zaprosił do mieszkania jak dziewczynę, bo serio istnieje szansa, że inaczej. Tu naprawdę chodzi tylko i wyłącznie o podejście do niej jakby bez tego uczucia. A czy ona jest sknerą wobec niego, to pewnie do tej pory autor wątku by to wiedział (i jeśli jest w miarę kumaty, to by się z nią prędzej rozstał niż pchał w mieszkanie razem).

kreskuwka
berenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 17:01   #142
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

Cytat:
Napisane przez berenka Pokaż wiadomość
OJ, nie do końca można to zweryfikować już, ponieważ on jej narzucił jak współlokatorce. Nie wiadomo jak by się zachowała kiedy by ją zaprosił do mieszkania jak dziewczynę, bo serio istnieje szansa, że inaczej. Tu naprawdę chodzi tylko i wyłącznie o podejście do niej jakby bez tego uczucia. A czy ona jest sknerą wobec niego, to pewnie do tej pory autor wątku by to wiedział (i jeśli jest w miarę kumaty, to by się z nią prędzej rozstał niż pchał w mieszkanie razem).

kreskuwka
Z pierwszego postu wynika, że chciałaby płacić połowę rachunków. Tylko. Przynajmniej ja tak zrozumiałam to, co autor pisze.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 17:22   #143
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

Cytat:
Napisane przez berenka Pokaż wiadomość
Przecież w wątkach tego typu chodzi głównie o kwestię podejścia i brak traktowania partnera jak partnera, powinno być z miłością, bardziej jak rodzinę.
To nie widzialas ludzi, dla ktorych rodzina jest tylko mamusia? Mamusie potrafia tak wypelniac przestrzen, ze juz brakuje tam miejsca dla jakies dziewczyny.

Tu ok, jeszcze jest bardzo krotki staz. Ale z drugiej strony po co pani po tak krotkim stazu ma sie przeprowadzac do pana? By za kogo tam robic? I potem tak sie przeprowadzac troche tu, troche tam? Az tyle warte te kilkaset pln oszczednosci na miesiac, by sobie zryc psychike?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 17:29   #144
berenka
Zadomowienie
 
Avatar berenka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 181
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Z pierwszego postu wynika, że chciałaby płacić połowę rachunków. Tylko. Przynajmniej ja tak zrozumiałam to, co autor pisze.
A może już za nią żal przemawiał? Tak czy inaczej chłodne kalkulacje w związku wskazane nie są. Z żadnej strony.

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To nie widzialas ludzi, dla ktorych rodzina jest tylko mamusia? Mamusie potrafia tak wypelniac przestrzen, ze juz brakuje tam miejsca dla jakies dziewczyny.
Raczej wspominałam o normalnym związku

Edytowane przez berenka
Czas edycji: 2021-02-01 o 17:31 Powód: dodanie istotnej myśli :)
berenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 17:32   #145
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

W małżeństwach ludzie robią rozdzielczość majątkową a tutaj w świeżym związku ma być pełna otwartość finansowa w sumie tylko ze strony faceta. Słabo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 18:50   #146
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;88479672]Świetnie napisane, pochodziłam kilka razy do tematu i nie wiedziałam jak to ująć.



Jak ludzie się o siebie wzajemnie troszczą, to jakoś naturalnie takie kwestie wychodzą. Osoba z mieszkaniem raczej nie wymaga dodatkowej kasy (o ile nie zmusza jej sytuacja, np. ze względów finansowych miała lokatora, a rezygnuje z niego na rzecz partnera/partnerki), a druga strona i tak wykłada więcej środków, na tyle ile może, bo chce pomóc/odwdzięczyć się itp. A robić to można na różne sposoby i bez konkretnych, comiesięcznych wyliczeń, np fundując wyjścia, wyjazdy, czy choćby biorąc na siebie koszty zakupów. Takie podejście wiele ułatwia, bo nikt nie czuje się pokrzywdzony, czy wyzyskiwany. Chyba mniej to rodzi też konfliktów.[/QUOTE]

O właśnie, dobrze ujęte. Może niesłusznie, ale dokładnie tak odebrałam ten temat i też jakoś tak to widzę (teoretycznie), że podział wydatków powinien wyjść naturalniej, a nie że strona z mieszkaniem wystawia jakieś rachunki (taniej niż za pokój, okazyjna oferta!), a druga pilnuje, żeby przypadkiem jej nie odciążyć w spłacie kredytu.
I pozostaję przy zdaniu, że dla mnie ten kredyt tylko połowicznie jest kosztem życia.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 19:24   #147
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;88477524]Ojć, widzę że skończyły się argumenty [/QUOTE]po prostu zadajesz głupie pytania, no jaka to różnica Lisbeth czy rachunki wzrastają o 100 czy 5 czy 500% ? Facet ma w rachunkach część kosztów jako stałych, trudno uważać za ''sprawiedliwy'' pod względem ekonomii podział kosztów na pół skoro ktoś sam płaci np. 500 zł a z kimś 600.

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Cytat:
Napisane przez berenka Pokaż wiadomość
Przecież w wątkach tego typu chodzi głównie o kwestię podejścia i brak traktowania partnera jak partnera, powinno być z miłością, bardziej jak rodzinę, a nie tak na super chłodno i kalkulacyjnie jak współlokatora (gdzie nawet przecież nikt nie miał w planie szukać faktycznego współlokatora). I tak warto się cieszyć z takich akcji, bo łatwo można zweryfikować związek.
Kiedy oboje kierują się miłością w związku, to chcą dla siebie wzajemnie jak najlepiej. Jedna osoba zaprasza do siebie z miłości, a druga z miłości dokłada się ile i jak może. W związku narzucanie czegokolwiek się zwyczajnie nie sprawdzi.

Dlatego wyszło bardzo średnio. Zero jakiejś naturalnego biegu.
Ona mogłaby się poczuwać do tego że skoro dzięki temu mieszkaniu zostaje jej miesięcznie kaska mogłaby zrobić coś dla chłopaka, mniej się po aptekarsku liczyć za zakupy itd.
Za to on jej na wstępie powiedział ''słuchaj bejbe płac mi odstępne bo i tak masz taniej ^^''. Nie dziwię się jej że pokazała rogi i jej się odechciało. I jeszcze kolega zadowolony że postawi na swoim poprzez wspólny wynajem. No cudowna para.
A to czy dziewczyna jest materialistką i chce na nim coś ugrać albo sknerą facet powinien wiedzieć i bez pomysłu ze wspólnym mieszkaniem.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 19:39   #148
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
po prostu zadajesz głupie pytania, no jaka to różnica Lisbeth czy rachunki wzrastają o 100 czy 5 czy 500% ? Facet ma w rachunkach część kosztów jako stałych, trudno uważać za ''sprawiedliwy'' pod względem ekonomii podział kosztów na pół skoro ktoś sam płaci np. 500 zł a z kimś 600.
No właśnie, jaka to różnica? Skoro wiesz, to chyba możesz wytłumaczyć. Wcześniej to były jego koszty stałe, a teraz to mogą być ICH WSPÓLNE koszty stałe, żeby obie strony zyskały na tej sytuacji, a nie tylko jedna.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 19:41   #149
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

Nie wiem, ja bym powiedziała, że o ile opłata za czynsz czy ogrzewanie nie wzrośnie, tak np za prąd czy wodę może i to znacznie. Za wodę to bym nawet powiedziała, że dwukrotnie - kobiety zazwyczaj częściej i dłużej się myją, mają więcej zabiegów pielęgnacyjnych, mycie włosów, spłukiwanie odżywek itd.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 21:05   #150
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Mieszkanie z dziewczyna

Cytat:
Napisane przez berenka Pokaż wiadomość
Przecież w wątkach tego typu chodzi głównie o kwestię podejścia i brak traktowania partnera jak partnera, powinno być z miłością, bardziej jak rodzinę, a nie tak na super chłodno i kalkulacyjnie jak współlokatora (gdzie nawet przecież nikt nie miał w planie szukać faktycznego współlokatora). I tak warto się cieszyć z takich akcji, bo łatwo można zweryfikować związek.
Kiedy oboje kierują się miłością w związku, to chcą dla siebie wzajemnie jak najlepiej. Jedna osoba zaprasza do siebie z miłości, a druga z miłości dokłada się ile i jak może. W związku narzucanie czegokolwiek się zwyczajnie nie sprawdzi.
No właśnie. Dziewczyna może się dokładać 1200.

A on prosi o połowę mniej.

Czyli spotykają się pośrodku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Cytat:
Napisane przez berenka Pokaż wiadomość
A może już za nią żal przemawiał? Tak czy inaczej chłodne kalkulacje w związku wskazane nie są. Z żadnej strony.

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------



Raczej wspominałam o normalnym związku
Rozważny człowiek zawsze z tyłu głowy ma chłodne kalkulacje.

Ja nie płacę rachunków w miłości i rodzinie, tylko w złotych polskich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-16 02:52:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:05.