Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65. - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-02-02, 11:35   #1711
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Mnie zadziwia - i przeraża - kultura pracy w Polsce (oczywiście nie wszystkich, wiem, generalizuję), szczególnie w instytucjach publicznych, ale nie tylko - masa polskich Januszy - i ludzie na to pozwalają, mają po prostu taki sposób myślenia, że trzeba sobie żyły wypruwać, żeby być dobrym pracownikiem. Widać było to po wątku o handlowych niedzielach, gdzie użytkowniczki chwaliły się, że nie mają czasu iść do toalety w pracy, czy na intymnym teraz w wątku o pracy, że dziewczyna jej nienawidzi, źle się czuje psychicznie - ale odpowiedzi to "haruj". Bo w końcu czego oczekujesz w wieku 22 lat, nic nie umiesz, to nic tylko gastro i kto kogoś przyjmie do takiej elitarnej posady jak sekretarka . Jakby normalne nie było to, że się kogoś przyjmuje do pracy, przeszkala do stanowiska itd.

To ja nie wiem, jak na rejestratorkę, która zazwyczaj zarabia 2 tysiące netto nawet w budżetówce, trzeba znać X języków i mieć co najmniej dwa dyplomy magistra, to w szoku jestem. Szczególnie że sekretarka/ rejestratorka/ recepcjonistka to nie są prace wymagające specjalistycznej wiedzy.
Zgadzam sie, wymagania sa czesto naprawde z kosmosu, a placa taka, ze smiech na sali.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-02, 11:44   #1712
karolaola00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 50
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Dziwi mnie mieszkanie na drugim końcu świata, deklarowanie wszędzie, że Polska nie jest krajem dla niego, że cieszy się, że się stąd wyniósł i nie ma się z tym krajem nic wspólnego i jak bardzo współczuje osobom w nim mieszkającym i jednoczesne najeżdżanie co drugi post na ten kraj i baczne obserwowanie sytuacji w nim. Tylko po co? Żeby podbudować swoje ego (?).
karolaola00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-02, 11:47   #1713
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Ale też jest druga strona medalu, ja teraz się przeniosłam od takiego Janusza pracy do korpo i jest super, właśnie jest czas na siku etc.

Ale jak widzę kulturę pracy niektórych to jest kosmos, opierdalanie się w pracy i zaległości, później ktoś to musi wyciągać. Niedomykanie swoich spraw i odchodzenie na ciążowe l4 ze słabym przekazaniem swojego projektu to jest chyba standard we wszystkich działach. I zszokowani, że ciężko o podwyżkę.

Ja robię uczciwie, czasem mam luźniej, czasem spinam poślady i mam już wstępnie obiecany awans szybciej, niż przewidują wewnętrzne standardy.
I to nie jest żadne cierpiętnictwo, jak były nadgodziny, to je sobie odbierałam i tyle.

Jak widzę szukanie sobie butów na służbowym kompie albo przeglądanie ślubnych zaproszeń to mi się w głowie to nie mieści . Jeszcze po cichu sprawdzenie na telefonie sobie czegoś to spoko, ale normalnie na dużym ekranie, siedząc przy głównym korytarzu komunikacyjnym, no to średnio tak...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-02, 11:51   #1714
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie, jak wiele osób nie zamyka drzwi od mieszkania na klucz/zamek siedząc w domu. Ostatnio u mnie na osiedlu były jakieś kradzieże rzeczy z przedpokoju właśnie metodą "na klamkę" i byłam zszokowana ilością osób, które albo to spotkało, albo które deklarowały, że będą już zamykać drzwi, bo do tej pory tego nie robiły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wypisz, wymaluj mój dziadek, ma 88 lat a ciągle drzwi otwiera. Jeśli zamkniemy to chwila i otwarte, bo kręci się po podwórku i jak wraca to nie zamyka. Odważne bardzo, do tego w domu jednorodzinnym.
W sobotę byłam z dziadkami sama, przekręciłam klucz. Wieczorem, na pewno po 18 godzinie, patrzę, że przed sąsiadami stoi jakaś para ludzi, z ulotkami czy zeszytem. Sąsiedzi mają domofon, byli w domu, ale nie otworzyli. Potem do nas pakują, też nie otworzyłam, dzwonili 2 razy. Sobota wieczorem to nie pora na chodzenie po domach. Może Jehowy, może zbierali kasę na wianek od mieszkańców ulicy, albo kto wie kto to był.
Dziadkowi wyłączyłam tv by nie widzieli, że ktoś jest w domu. I trochę się przestraszył, bo kto chodzi o tej porze. Ale i tak to nic nie zmieni, a takiego starszego człowieka wystarczy nie daj Bóg pchnąć i już jest bezradny.

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

Cytat:
Napisane przez karolaola00 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie mieszkanie na drugim końcu świata, deklarowanie wszędzie, że Polska nie jest krajem dla niego, że cieszy się, że się stąd wyniósł i nie ma się z tym krajem nic wspólnego i jak bardzo współczuje osobom w nim mieszkającym i jednoczesne najeżdżanie co drugi post na ten kraj i baczne obserwowanie sytuacji w nim. Tylko po co? Żeby podbudować swoje ego (?).
Bo zagranico to kraina mlekiem i miodem płynąca, a Polaczki niech taplają się w tym dziadostwie
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-02, 11:54   #1715
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez karolaola00 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie mieszkanie na drugim końcu świata, deklarowanie wszędzie, że Polska nie jest krajem dla niego, że cieszy się, że się stąd wyniósł i nie ma się z tym krajem nic wspólnego i jak bardzo współczuje osobom w nim mieszkającym i jednoczesne najeżdżanie co drugi post na ten kraj i baczne obserwowanie sytuacji w nim. Tylko po co? Żeby podbudować swoje ego (?).
Czuje sie niezbyt subtelnie wywolana do tablicy, ale na poziomie "empatia: zero" nie chce mi sie dyskutowac, nie mam ochoty zarywac kolejnej nocy na wizazowe dyskusje, ktore nigdzie nie prowadza.
Napisze tylko, ze podejscie typu "problem mnie bezposrednio nie dotyczy, wiec oleje tych, ktorych dotyczy i bede udawac, ze problem nie istnieje" w sporej mierze przyczynilo sie do obecnej sytuacji.
Z mojej strony EOT.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-02, 12:03   #1716
karolaola00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 50
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

To dlaczego nie zostałaś, skoro jesteś taka empatyczna? Twoje marudzenie i podbijanie ego w co drugim wątku nikomu tutaj nie pomaga, myślę, że większość kobiet tutaj zdaje sobie sprawę z sytuacji w kraju i nie potrzebuje Twojego współczucia z drugiego końca świata i dobijania tekstami w stylu "ale w tej Polsce beznadzieja, jak można tutaj żyć". Jak widzę Twój awatar to już wiem, jaka będzie treść posta, nie trzeba jej czytać. Nie masz ochoty zarywać kolejnej nocy, ale w każdym temacie jest Twoja wypowiedź. może masz rację - czas na wylogowanie się do życia i korzystanie z pięknej australijskiej pogody i wolności.
karolaola00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-02, 12:13   #1717
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;88480426]Z tym socjalem to dajcie spokój. To jest problem praktycznie w całej Europie. Ludzie by chcieli mieć wszystko za darmo i nie pracować. Taki znak czasów.
U nas to sie tak rzuca w oczy, bo niestety w porównaniu do wielu krajów zachodu nie stać nas na ten socjal.
Ale czy zaraz mityczny zachód przez swoje socjalistyczne podejście nie będzie miał podobnych problemów co Polska? Niewykluczone.


A co do wyborów najgorsze jest to, że od bardzo dawna nie ma po prostu na kogo głosować. Gdyby się pojawiła sensowna partia, to mysle, że byłoby zupełnie inaczej. A tak ludzie w kółko tylko PO i PIS. A reszta ma to w dupie, bo ciężko wybierać między dżuma, a cholera. Wszystko to ten sam pies.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Myślę dokładnie tak samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-02, 12:34   #1718
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Zawsze było, ale nie aż w tak jawny sposób jak teraz.

A muszą coś wprowadzać? Przecież patriarchat jest obecny. Dosyć jasno politycy mówią o tym, jaką ich zdaniem kobieta powinna mieć rolę w społeczeństwie czy w rodzinie.
Nie mówię oczywiście o patriarchacie jako ustroju.
Owszem, było.
Patriarchat to nie jest pogadanie sobie o czymś.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Mnie zadziwia - i przeraża - kultura pracy w Polsce (oczywiście nie wszystkich, wiem, generalizuję), szczególnie w instytucjach publicznych,
Nie wiem, gdzie takie cuda, bo szczerze mówiąc w znanych mi instytucjach publicznych ludzie się generalnie nie przemęczają.
Znam osoby pracujące w budżetówce, które jęczą, jak im źle, jaki zapier*ol, że nie mają czasu na śniadanie ani na kibel, a jednocześnie są w stanie czytać w pracy wszystkie wiadomości, zamówić coś na allegro i wyskoczyć po hortensję do sklepu obok.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-02, 12:47   #1719
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88481604]Owszem, było.
Patriarchat to nie jest pogadanie sobie o czymś.



Nie wiem, gdzie takie cuda, bo szczerze mówiąc w znanych mi instytucjach publicznych ludzie się generalnie nie przemęczają.
Znam osoby pracujące w budżetówce, które jęczą, jak im źle, jaki zapier*ol, że nie mają czasu na śniadanie ani na kibel, a jednocześnie są w stanie czytać w pracy wszystkie wiadomości, zamówić coś na allegro i wyskoczyć po hortensję do sklepu obok.[/QUOTE]

A dla mnie nie było i tak sobie możemy dyskutować na temat różnych machlojek. Władza się robi coraz bardziej bezczelna i za czasów PO nie było aż takiej propagandy; owszem TVN popierał PO, ale robił to nieco subtelnej niż TVPiS.

No akurat oznaki patriarchatu mogą być bardziej i mniej subtelne, polecam "Drugą płeć".

No wyrok TK to nie jest pogadanie sobie, podobnie jak indoktrynacja dzieci w szkołach na języku polskim czy religii; to się wydaje takie niewinne, że tylko mówią o zgniłych jabłkach czy zalecają określone lektury, ale tak naprawdę przecież to na tym to polega. Bo to, że sobie polityk czy nauczyciel pogada to takie nic, ale właśnie tak się rodzą określone postawy społeczne.

Co do instytucji publicznej, to nie znam ani jednej, w której ludzie się lenią, chyba że z różnych przyczyn ktoś im na to pozwala (mają znajomości etc.). A poza tym nie miałam na myśli pracy stricte w budżetówkach, ale ogólnie pracy w Polsce, że nadal pokutuje myślenie, że pracodawca robi jakąś łaskę, że w ogóle kogoś zatrudnia, co widać w wielu wątkach na Wizażu.

Cytat:
Napisane przez karolaola00 Pokaż wiadomość
To dlaczego nie zostałaś, skoro jesteś taka empatyczna? Twoje marudzenie i podbijanie ego w co drugim wątku nikomu tutaj nie pomaga, myślę, że większość kobiet tutaj zdaje sobie sprawę z sytuacji w kraju i nie potrzebuje Twojego współczucia z drugiego końca świata i dobijania tekstami w stylu "ale w tej Polsce beznadzieja, jak można tutaj żyć". Jak widzę Twój awatar to już wiem, jaka będzie treść posta, nie trzeba jej czytać. Nie masz ochoty zarywać kolejnej nocy, ale w każdym temacie jest Twoja wypowiedź. może masz rację - czas na wylogowanie się do życia i korzystanie z pięknej australijskiej pogody i wolności.
Naprawdę nie wiem, gdzie w postach kasztanki akurat widzisz, że podbija sobie ego? Bo ja osobiście tego nie widzę. Co ma ukrywać, że mieszka w Australii czy coś?

Edytowane przez sublips
Czas edycji: 2021-02-02 o 12:50
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-02, 12:58   #1720
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie, jak wiele osób nie zamyka drzwi od mieszkania na klucz/zamek siedząc w domu. Ostatnio u mnie na osiedlu były jakieś kradzieże rzeczy z przedpokoju właśnie metodą "na klamkę" i byłam zszokowana ilością osób, które albo to spotkało, albo które deklarowały, że będą już zamykać drzwi, bo do tej pory tego nie robiły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mieszkam w domu i nie zamykam się. ale u mnie nie jest realne zeby ktos wlazł niezauwazony.
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-02, 13:05   #1721
karolaola00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 50
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Naprawdę nie wiem, gdzie w postach kasztanki akurat widzisz, że podbija sobie ego? Bo ja osobiście tego nie widzę. Co ma ukrywać, że mieszka w Australii czy coś?
No widzę, po prostu 3/4 jej postów to wpisy o tym, jaka Polska jest be, jaki to jest kaczystan okropny, każdy wątek jest dobry, żeby o tym przypomnieć. Ani to merytoryczne, ani nikomu nie pomaga, każdy o tym wie, więc nie widzę innego powodu, jak podbicie swojego ego, wybacz.
karolaola00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-02, 13:18   #1722
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie, jak wiele osób nie zamyka drzwi od mieszkania na klucz/zamek siedząc w domu. Ostatnio u mnie na osiedlu były jakieś kradzieże rzeczy z przedpokoju właśnie metodą "na klamkę" i byłam zszokowana ilością osób, które albo to spotkało, albo które deklarowały, że będą już zamykać drzwi, bo do tej pory tego nie robiły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się często łapie na tym że mam drzwi nie zamknięte, choć nikogo nie ma na dole
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-02, 13:21   #1723
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez Tepsa Pokaż wiadomość
Ja się często łapie na tym że mam drzwi nie zamknięte, choć nikogo nie ma na dole
To ja o pierwsze co robię jak jestem sama w domu to lecę zamknąć na dół drzwi... u TŻta nie zamykali w ogóle, nawet na noc. Dopiero jak ja zaczęłam zamykać jak szliśmy spać to się nauczyli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-02, 13:21   #1724
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez karolaola00 Pokaż wiadomość
No widzę, po prostu 3/4 jej postów to wpisy o tym, jaka Polska jest be, jaki to jest kaczystan okropny, każdy wątek jest dobry, żeby o tym przypomnieć. Ani to merytoryczne, ani nikomu nie pomaga, każdy o tym wie, więc nie widzę innego powodu, jak podbicie swojego ego, wybacz.
W wiekszosci odnosi sie to do krytyki aktualnej wladzy i uchwalanych przez nich ustaw.

Nie do Polski i Polakow bezposrednio.

To durne podejscie, zeby zakazywac rozmawiania o Polsce i interesowania sie jej losami ludziom, ktorzy z Polski wyjechali.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-02, 13:24   #1725
karolaola00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 50
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88481744]W wiekszosci odnosi sie to do krytyki aktualnej wladzy i uchwalanych przez nich ustaw.

Nie do Polski i Polakow bezposrednio.

To durne podejscie, zeby zakazywac rozmawiania o Polsce i interesowania sie jej losami ludziom, ktorzy z Polski wyjechali.[/QUOTE]

Ja nikomu nie zakazuje i w ogóle gdzie napisała, że krytykuje Polaków? Dziwi mnie, że ktoś podkreśla często, jak bardzo nie jest z Polską już związany, a jednocześnie ochoczo komentuje każdą sprawę polityczną.
karolaola00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-02, 13:26   #1726
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88481744]W wiekszosci odnosi sie to do krytyki aktualnej wladzy i uchwalanych przez nich ustaw.

Nie do Polski i Polakow bezposrednio.

To durne podejscie, zeby zakazywac rozmawiania o Polsce i interesowania sie jej losami ludziom, ktorzy z Polski wyjechali.[/QUOTE]


Przecież my mamy tam rodzine, znajomych. Ludzi na których nam zalezy. Obchodzi nas ich sytuacja.

Nie chce aby im żyło sie zle.

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Cytat:
Napisane przez karolaola00 Pokaż wiadomość
Ja nikomu nie zakazuje i w ogóle gdzie napisała, że krytykuje Polaków? Dziwi mnie, że ktoś podkreśla często, jak bardzo nie jest z Polską już związany, a jednocześnie ochoczo komentuje każdą sprawę polityczną.

Bo moze ma tam bliskie osoby i sie interesuje?
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-02, 13:30   #1727
karolaola00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 50
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;88481753]Przecież my mamy tam rodzine, znajomych. Ludzi na których nam zalezy. Obchodzi nas ich sytuacja.

Nie chce aby im żyło sie zle.

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------




Bo moze ma tam bliskie osoby i sie interesuje?[/QUOTE]


A może to, a może tamto, czytam to forum już kawał czasu i ludzie w niektórych postach naprawdę się uzewnętrzniają. W tym przypadku akurat wiele razy rzuciło mi się w oczy podkreślanie, że z Polską tej użytkowniczki nic nie łączy. Więc to dla mnie nic innego w tym przypadku jak podbijanie sobie ego czyimś nieszczęściem. Dziękuję za uwagę.
karolaola00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-02, 14:29   #1728
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Widzę, że po moim poście zrobiła się gównoburza. Okej, w takim razie macie racje, można tylko narzekać. Jest źle, będzie jeszcze gorzej. Nieochrzczone dzieci będą prześladowane w szkole, ateiści zamykani w obozach, czeka nas 100 lat ciemnogrodu, a za chwilę kobiety stracą prawa wyborcze. Z taką perspektywą to nic tylko pętla na szyje. Emigracja lekiem na wszystko, wszędzie lepiej niż w Polsce, więc nie ma już nadziei dla osób, które nie chcą wyjeżdżać. Nie musicie odpowiadać na ten post i wyzłośliwiać się przez kolejne strony, z mojej strony EOT.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-02, 15:54   #1729
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Mnie dziwią ludzie, którzy wyjechali z Polski 15, 20 czy 30 lat temu i sądzą że z chwilą ich wyjazdu czas się tutaj zatrzymał i nadal jesteśmy zadupiem Europy.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-02, 16:05   #1730
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Obejrzałam dokument vegi "oczy diabła". Nie mam słów, żeby go skomentować.
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-02, 16:11   #1731
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Obejrzałam dokument vegi "oczy diabła". Nie mam słów, żeby go skomentować.

Zostawiłam sobie na wieczór.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-02, 16:24   #1732
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Dziwi mnie, że moja szwagierka podarowała dziadkom duże, oprawione zdjęcie wszystkich wnuków... + byłej dziewczyny mojego męża takie zdjęcie grupowe, razem z jego byłą. Uprzedzam, nie, nikt nie ma z nią kontaktu
Dziadkowie byli bardzo skonsternowani, podobnie z resztą jak reszta rodziny

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez tinkerver2
Czas edycji: 2021-02-02 o 16:52
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-02, 16:35   #1733
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie, że moja szwagierka podarowała dziadkom duże, oprawione zdjęcia wszystkich wnuków... + byłej dziewczyny mojego męża takie zdjęcie grupowe, razem z jego byłą. Uprzedzam, nie, nikt nie ma z nią kontaktu
Dziadkowie byli bardzo skonsternowani, podobnie z resztą jak reszta rodziny

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Masz bardzo taktowną szwagierkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-02, 17:10   #1734
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;88482167]Zostawiłam sobie na wieczór.[/QUOTE]

Daj znać jak oglądniesz. Ja nie mogłam słuchać tego , przewijałam bo mi się ryczeć chciało.
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-02, 19:08   #1735
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 031
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Mnie dziwią ludzie, którzy wyjechali z Polski 15, 20 czy 30 lat temu i sądzą że z chwilą ich wyjazdu czas się tutaj zatrzymał i nadal jesteśmy zadupiem Europy.
To ja pójdę krok dalej i niestety uważam, że czas się w Polsce cofnął. Kiedy wyjeżdżałam było o wiele bardziej postępowo, zarówno ekonomicznie, jak obyczajowo.

---------- Dopisano o 20:08 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie, że moja szwagierka podarowała dziadkom duże, oprawione zdjęcie wszystkich wnuków... + byłej dziewczyny mojego męża takie zdjęcie grupowe, razem z jego byłą. Uprzedzam, nie, nikt nie ma z nią kontaktu
Dziadkowie byli bardzo skonsternowani, podobnie z resztą jak reszta rodziny

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
WTF w ogóle
Gravitsappa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-02, 19:23   #1736
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Mnie dziwią ludzie, którzy wyjechali z Polski 15, 20 czy 30 lat temu i sądzą że z chwilą ich wyjazdu czas się tutaj zatrzymał i nadal jesteśmy zadupiem Europy.
No bo jesteśmy. Mentalnie na pewno.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-02, 19:47   #1737
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Obejrzałam dokument vegi "oczy diabła". Nie mam słów, żeby go skomentować.
Właśnie skończyłam oglądać ten film.
Jak to możliwe, że te osoby zgodziły się na to, żeby je sfilmowano? Czy to są aktorzy, statyści, którzy odgrywają rolę na podstawie jakichś wywiadów, zeznań? Te osoby nie były nagrywane z ukrycia, wiedziały, że są filmowane. Nie rozumiem.
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-02, 20:48   #1738
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;88482639]Właśnie skończyłam oglądać ten film.
Jak to możliwe, że te osoby zgodziły się na to, żeby je sfilmowano? Czy to są aktorzy, statyści, którzy odgrywają rolę na podstawie jakichś wywiadów, zeznań? Te osoby nie były nagrywane z ukrycia, wiedziały, że są filmowane. Nie rozumiem.[/QUOTE]O czym jest ten film? Na filmweb brak opisu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-02, 20:50   #1739
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
O czym jest ten film? Na filmweb brak opisu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

O handlu dziećmi. Matki sprzedają za pośrednictwem innych ludzi dzieci na organy, pedofilom czy do burdelu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-02, 21:00   #1740
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
O czym jest ten film? Na filmweb brak opisu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O handlu małymi dziećmi, pedofilii, handlu organami. Patryk Vega prowadzi rozmowy z trzema osobami, młodą kobietą w ciąży, mężczyzną, który jest handlarzem i kobietą, która jest pośredniczką w sprzedaży.
Osoby są świadome tego, że są filmowane, ich twarze są zamazane na filmie.

Nie wiem czy to jest dokument, czy te osoby są prawdziwe, czy to aktorzy. Ciężko jest uwierzyć w to, że osoby zaangażowane w handel dziećmi zgodziłyby się opowiedzieć przed kamerami czym się zajmują.
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-28 23:23:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:07.