Mamusie sierpniowe 2020 cz. III - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-30, 15:27   #871
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Hej.

Niby weekend ale tż idzie dziś i jutro na nockę więc wcale się nie cieszę Na szczęście od poniedziałku ma tydzień wolnego, będzie się zajmował młodymi a ja ogarnę mieszkanie porządnie, może w końcu okna pomyję


Mam to samo z tym niewyspaniem i zmęczeniem. Nawet pomimo że ostatnie dwie nocki były ciut lepsze niż przez ostatnie miesiąc to i tak rano ledwo zwlekam się z łóżka Ja tęsknię za czasami jak Stefcia przesypiała całą noc od 22 do 7



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Daj spokój, korzystaj i odpocznij. Na wiosnę umyjesz.


Jeeju ja nawet nie marzę o przespaniu całej nocy. Ależ byłoby to cudowne!
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-30, 16:23   #872
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Roselyn jak Emilka po szczepieniu? Będzie szczupla dziewczynka i tyle - laska się znaczy

Literka kciuki, żeby katar już odszedł precz i te maści na azs pomogły. U nas w nocy też dość często je - ma 6.5 miesiąca i mamy w nocy 4 karmienia (dosłownie co 2 godz), a w dzień dostaje 3 stałe posiłki już i cycem zapija też. Chciałabym, żeby w nocy budziła się chociaż tylko raz jesc marzenia...

Akada ja starsza też szczepiłam na ospę i na szczęście ją to uchronilo od choroby jak na razie - w zeszłym roku wirus szalaj w szkole, w tym roku w rodzinie się pojawił i miala styczność, ale na szczęście zdrowa. Ja jak widzialam jak dzieci to przechodzą ciężko niektóre to nie chce mieć z ospa nic wspólnego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój starszak budził się raz na kp, ale od około 10-11 miesiąca 😀 jeszcze trochę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Również witam się w klubie mam niewyspanych, zmęczonych życiem 😀 Powiem Wam, że miewam takie dni, że mi się wszystkiego odechciewa. Jak tylko odpuszczę 1 lub 2 dni z tymi wszystkimi obowiązkami, to jest taka kumulacja, że ciężko nadrobić cokolwiek z moimi maluchami. Właśnie mamy taki dzień, że burdel na kółkach jest w domu. Oby tylko jutro żadni goście nie zechcieli do nas przyjechać 🙈 Do tego starszakowi gil cieknie z nosa. Za to pobił kolejny rekord, 3 pełne tygodnie w żłobku 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-30, 16:57   #873
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cześć

Mam ochotę się dziś wystrzelić w kosmos 🤷 głowa mi paruje. Hania od wczorajszego wieczora tylko ręce i wrzask. Starsza też marudna dzis. Mąż poszedł do pracy na noc. Mam nadzieję choć na spokojny wieczór

No i turlałam wczoraj Hanię na macie pół dnia i dziś się sama zaczęla obracac na brzuch. Jakoś wydaje mi się że ta diagnoza o obniżonym napięciu lekko na wyrost

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez sunshine16
Czas edycji: 2021-01-30 o 17:01
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-30, 19:52   #874
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość

Literka kciuki, żeby katar już odszedł precz i te maści na azs pomogły. U nas w nocy też dość często je - ma 6.5 miesiąca i mamy w nocy 4 karmienia (dosłownie co 2 godz), a w dzień dostaje 3 stałe posiłki już i cycem zapija też. Chciałabym, żeby w nocy budziła się chociaż tylko raz jesc marzenia...

Akada ja starsza też szczepiłam na ospę i na szczęście ją to uchronilo od choroby jak na razie - w zeszłym roku wirus szalaj w szkole, w tym roku w rodzinie się pojawił i miala styczność, ale na szczęście zdrowa. Ja jak widzialam jak dzieci to przechodzą ciężko niektóre to nie chce mieć z ospa nic wspólnego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co dwie godziny to mi się starsza budziła ... a raz w nocy zaczęła się budzić dobrze po 1,5 roku więc jeszcze trochę ;-)))
My na ospę szczepimy głównie dlatego, że dajemy już do żłobka, w razie choroby takiemu maluszkowi nie wytłumaczysz żeby się nie drapało, ja przechodziłam pod koniec podstawówki bardzo mocno, zaraził mnie 4 lata młodszy brat, On kilka krostek .....
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-30, 20:52   #875
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
My dzis mielismy szczepienie. Na szczescie poki co odpukac jest okey. Chociaz zaczyna mi sie wydac troche ciepla na skroniach. Emilce nikt nie powidzial ze po szczepieniach sie spi , wiec szalal caly dzien
Wazy 7015 i ma 68 cm. Troche sie martwie ze za chuda , no ale pediatra mowi ze okey

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak jest w swoim centylu to nie ma się co martwić! U nas 65 cm i 6 kg ale swoim idzie cały czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-30, 23:45   #876
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Roselyn jak Emilka po szczepieniu? Będzie szczupla dziewczynka i tyle - laska się znaczy

Literka kciuki, żeby katar już odszedł precz i te maści na azs pomogły. U nas w nocy też dość często je - ma 6.5 miesiąca i mamy w nocy 4 karmienia (dosłownie co 2 godz), a w dzień dostaje 3 stałe posiłki już i cycem zapija też. Chciałabym, żeby w nocy budziła się chociaż tylko raz jesc marzenia...

Akada ja starsza też szczepiłam na ospę i na szczęście ją to uchronilo od choroby jak na razie - w zeszłym roku wirus szalaj w szkole, w tym roku w rodzinie się pojawił i miala styczność, ale na szczęście zdrowa. Ja jak widzialam jak dzieci to przechodzą ciężko niektóre to nie chce mieć z ospa nic wspólnego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ah na szczescie dobrze wszystko W nocy miala 37,2 no ale to nawet nie goraczka
Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
Jak jest w swoim centylu to nie ma się co martwić! U nas 65 cm i 6 kg ale swoim idzie cały czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Troche spadla jakis czas temu, ale trzyma sie swojego kanalu w tej apce child grow tracker

No ja wiem ze dzieci sa rozne. Sama bym nie pomyslala ze cos nie tak ,ale a to tesciowa szepnie ze mleko malowartosciowe, a to spotkala kolezanke co ma 3 miesieczniaka wazacego 7 kilo ... no i zaczelam rozkminiac bez sensu. Przestaje !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 07:22   #877
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
Jak jest w swoim centylu to nie ma się co martwić! U nas 65 cm i 6 kg ale swoim idzie cały czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Drobniutka. Przynajmniej lekko Ci ją nosić.
Mój tyle mierzył i ważył jak miał 2 miesiące. A teraz 74 cm i 9 kg.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-31, 07:43   #878
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Drobniutka. Przynajmniej lekko Ci ją nosić.
Mój tyle mierzył i ważył jak miał 2 miesiące. A teraz 74 cm i 9 kg.
U nas też 9 kg wzrostu nie wiem, ile, ale rozmiar 80 nosimy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 09:33   #879
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
U nas też 9 kg wzrostu nie wiem, ile, ale rozmiar 80 nosimy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas w przychodni nie mierzą, sama zmierzyłam centymetrem krawieckim.
Też nosimy już 80.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 18:10   #880
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Literka, czyli po tej maści z antybiotykiem miała Maja nawrót?

Jeju ale się cieszę, że weekend już

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tak niestety wrocilo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Ja mam nadzieje, że za chwile więcej się zbuntuje i otworzy, pierwsza pójdę do takiej knajpki obok nas dalej na razie nie będę jeździć z dzieciakami żeby wesprzeć zbuntowanych.

Po kupię namaczam z jakimś silnymi odplamiaczami, potem piorę w dzieciowych, ale u nas nie ma już żadnych problemów skórnych, tylko w pierwszych tygodniach była wrażliwa i nawet swoje bluzki musiałam prać z jej ciuszkami



Po roku chyba tylko Odra, różyczka i świnka, my jeszcze pewnie znowu na ospę się zdecydujemy.



Super u nas szybko przeszedł, teraz jakby delikatnie wracał więc pewnie zęby A co używaliście ? nam pediatra kazała nasivin baby i fenistil

Nasivin baby, fenistil, inhalacje z ectodose, witC, masc majerankowa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 07:12   #881
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 696
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

dzień dobry
my weekend w rozjazdach mieliśmy więc tylko szybko wpadałam poczytać. u nas troszkę ponad 8 kg, wzrostu nie mierzyłam, ale ubranka 74 w większości.

pamiętajcie że od dziś można składać wnioski o 500+

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-01, 09:05   #882
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
dzień dobry
my weekend w rozjazdach mieliśmy więc tylko szybko wpadałam poczytać. u nas troszkę ponad 8 kg, wzrostu nie mierzyłam, ale ubranka 74 w większości.

pamiętajcie że od dziś można składać wnioski o 500+

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Od dziś na 500+? Te obecne są przyznane do lipca, czy się mylę? Czyli, żeby była kontynuacja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 08:42 ----------

Nowy miesiąc, nowe wyzwania 😀
Zaczynamy rozszerzanie diety 😋 życzcie nam powodzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 09:07   #883
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Można to zrobić online, ale na jakiej stronie?


Rany, ale miałam dziś okropną noc. Od jakiejś 3 do 6 nie spałam.
Męża nie było, więc pomyślałam, że wezmę Młodego do łóżka, miałam nadzieję na lepszą noc, a była gorsza niż wszystkie ostatnie.
Rozbudził się, potem płakał, nie mógł zasnąć. Chyba jednak bardziej służy mu spanie w swoim łóżeczku. Chciałam sobie ułatwić życie, a tylko pogorszyłam sytuację. Jestem ledwo przytomna.

Edytowane przez panna_felicjanna
Czas edycji: 2021-02-01 o 11:45
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 09:24   #884
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 696
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Od dziś na 500+? Te obecne są przyznane do lipca, czy się mylę? Czyli, żeby była kontynuacja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 08:42 ----------

Nowy miesiąc, nowe wyzwania
Zaczynamy rozszerzanie diety życzcie nam powodzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
do 31.05 są przyznane.
można przez stronę banku, przez empatię i przez pue zus

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 09:58   #885
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Od dziś na 500+? Te obecne są przyznane do lipca, czy się mylę? Czyli, żeby była kontynuacja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 08:42 ----------

Nowy miesiąc, nowe wyzwania
Zaczynamy rozszerzanie diety życzcie nam powodzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymamy kciuki ! Daj znac !

Kurcze Emilka ma chyba wieczorem lek separacyjny ... zasypia i w przedziale 20-24 budzi sie co chwile. Ale wystarvzy ze ja przyjde i ja przytule lub nawet zacznie slyszec moj glos i juz zasypia znow. Niestety jak maz pojdzie zamiast mnie to zaczyna wyc jak syrena przeciwpozarowa...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 10:05   #886
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Trzymamy kciuki ! Daj znac !

Kurcze Emilka ma chyba wieczorem lek separacyjny ... zasypia i w przedziale 20-24 budzi sie co chwile. Ale wystarvzy ze ja przyjde i ja przytule lub nawet zacznie slyszec moj glos i juz zasypia znow. Niestety jak maz pojdzie zamiast mnie to zaczyna wyc jak syrena przeciwpozarowa...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Yhm, tż wczoraj pierwszy raz uśpił naszą królewnę no to jeszcze za jakieś pół roku jak się będzie najadać kaszką czy czymś tam innym, to może pójdę do fryzjera

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 11:03   #887
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Damgala kciuki za rozszerzanie! U nas juz trzy posiłki i to młoda sama się domaga - 8.00 śniadanko, potem kolo 12.00 obiadek, kolo 16.00 podwieczorek- w tych godzinach zaczyna marudzić i nic jej nie pasuje póki nie siadzie w antilopa i nie dostanie szamki. Naje się i spokoj - bawi się wtedy sama na macie. Przy okazji zbiórki na WOŚP zamowilam e-book ISOG dla dzieci od mamyginekolog jako źródło inspiracji

Panna Felicjanna ja często tak mam, że jak chce sobie ułatwić życie to wychodzi wręcz odwrotnie. Marzę, żeby młoda spala w swoim łóżeczku.

Roselyn u nas na szczęście tato dziala tak samo jak mama więc obojętne które z nas przyjdzie uspokoić na szczęście. Chociaz ostatnio rzeczywiście bardziej mnie lubi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 11:14   #888
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Damgala kciuki za rozszerzanie! U nas juz trzy posiłki i to młoda sama się domaga - 8.00 śniadanko, potem kolo 12.00 obiadek, kolo 16.00 podwieczorek- w tych godzinach zaczyna marudzić i nic jej nie pasuje póki nie siadzie w antilopa i nie dostanie szamki. Naje się i spokoj - bawi się wtedy sama na macie. Przy okazji zbiórki na WOŚP zamowilam e-book ISOG dla dzieci od mamyginekolog jako źródło inspiracji

Panna Felicjanna ja często tak mam, że jak chce sobie ułatwić życie to wychodzi wręcz odwrotnie. Marzę, żeby młoda spala w swoim łóżeczku.

Roselyn u nas na szczęście tato dziala tak samo jak mama więc obojętne które z nas przyjdzie uspokoić na szczęście. Chociaz ostatnio rzeczywiście bardziej mnie lubi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo u nas jeden posilek poki co. Ale uznalam ze do 6 miesiaca to tak sobie tylko probujemy. Napewnk bedzie inaczej jak bede ja mogla posadzic.
Tez mam tego ebooka. Kupilam rok temu na wosp

W ogole wpadlam na pomysl ze nagram moj glos i maz bedzie chodzil i jej puszczal 🤪 przetestujemy dzis

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 12:02   #889
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Mój usypia tylko przy mnie, albo w wózku. Inaczej nie ma opcji. Dobrze, że chociaż lubi wózek, to wtedy ktokolwiek inny może położyć go spać jak chcę wyjść. Choć ostatnio nigdzie się sama nie ruszam. Dziś chciałam się wyrwać do miasta, ale było w nocy -23 stopnie i auta nie chcą odpalić. No nic, może jutro...

Ja póki co proponuję 2 posiłki. Zjada coraz więcej.
Je śniadanie i obiadokolację.
Jest ciekawy wszystkiego. Wczoraj chciał spróbować ciasta, które ja jadłam. Chyba niedługo będę musiała jeść takie rzeczy po kryjomu. Na szczęście chętnie pije wodę z doidy i coraz lepiej mu to idzie.


A dziś rano byłam taka nieprzytomna, że niechcący go tą wodą oblałam.
Szykowałam mu śniadanie, posadziłam w krzesełku do karmienia i dałam mu doidy, żeby się pobawił i nie marudził.
W międzyczasie zabrałam mu, wlałam tam wodę i odstawiłam na stół obok. Jak zaczął marudzić i wyciągać po niego rączki, to chciałam mu podać, ale zapomniałam, że jest w nim już woda. I chlusnęłam biednemu dziecku tą wodą w twarz i na krzesełko. Wyrodna matka.
Tylko syna wystraszyłam. Na szczęście się bardzo nie rozpłakał.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-01, 12:34   #890
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Wiem, że nie jestem w tym sama i dzięki Bogu, że mamy ten wątek. Bo kto mnie zrozumie, jak nie Wy.

Nie powiem, mąż jak ma wolne, to mnie odciąża. Ja sobie odpoczywam, biorę długi prysznic, relaksuję się, a on zajmuje się Małym. Tylko to zazwyczaj są tylko niedziele i nieliczne wieczory w tygodniu. Zapytałam się mojej mamy czy by do nas nie przyjechała i ma wpaść może na tydzień w lutym, to mi pomoże.

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Rany, jakiś wysyp dzieci w moim otoczeniu. Kuzynka męża spodziewa się bliźniąt, a teraz moja szefowa, która jednocześnie jest moją dobrą koleżanką napisała mi, że jest w ciąży.
Ja mam obecnie trzy bliskie koleżanki w ciąży każda w drugiej i w tym jedna bliźniacza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Od dziś na 500+? Te obecne są przyznane do lipca, czy się mylę? Czyli, żeby była kontynuacja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 08:42 ----------

Nowy miesiąc, nowe wyzwania
Zaczynamy rozszerzanie diety życzcie nam powodzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powodzenia!

U nas opornie idzie z tym rozszerzaniem diety. Leo mało zainteresowany wciąż.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 13:29   #891
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Damgala kciuki za rozszerzanie! U nas juz trzy posiłki i to młoda sama się domaga - 8.00 śniadanko, potem kolo 12.00 obiadek, kolo 16.00 podwieczorek- w tych godzinach zaczyna marudzić i nic jej nie pasuje póki nie siadzie w antilopa i nie dostanie szamki. Naje się i spokoj - bawi się wtedy sama na macie. Przy okazji zbiórki na WOŚP zamowilam e-book ISOG dla dzieci od mamyginekolog jako źródło inspiracji

Panna Felicjanna ja często tak mam, że jak chce sobie ułatwić życie to wychodzi wręcz odwrotnie. Marzę, żeby młoda spala w swoim łóżeczku.

Roselyn u nas na szczęście tato dziala tak samo jak mama więc obojętne które z nas przyjdzie uspokoić na szczęście. Chociaz ostatnio rzeczywiście bardziej mnie lubi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jak długo już rozszerzacie dietę? U nas na razie tylko śniadanie i obiad o 15. I tak się zaczęłam zastanawiać czy nie późno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 19:50   #892
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Mój usypia tylko przy mnie, albo w wózku. Inaczej nie ma opcji. Dobrze, że chociaż lubi wózek, to wtedy ktokolwiek inny może położyć go spać jak chcę wyjść. Choć ostatnio nigdzie się sama nie ruszam. Dziś chciałam się wyrwać do miasta, ale było w nocy -23 stopnie i auta nie chcą odpalić. No nic, może jutro...

Ja póki co proponuję 2 posiłki. Zjada coraz więcej.
Je śniadanie i obiadokolację.
Jest ciekawy wszystkiego. Wczoraj chciał spróbować ciasta, które ja jadłam. Chyba niedługo będę musiała jeść takie rzeczy po kryjomu. Na szczęście chętnie pije wodę z doidy i coraz lepiej mu to idzie.


A dziś rano byłam taka nieprzytomna, że niechcący go tą wodą oblałam.
Szykowałam mu śniadanie, posadziłam w krzesełku do karmienia i dałam mu doidy, żeby się pobawił i nie marudził.
W międzyczasie zabrałam mu, wlałam tam wodę i odstawiłam na stół obok. Jak zaczął marudzić i wyciągać po niego rączki, to chciałam mu podać, ale zapomniałam, że jest w nim już woda. I chlusnęłam biednemu dziecku tą wodą w twarz i na krzesełko. Wyrodna matka.
Tylko syna wystraszyłam. Na szczęście się bardzo nie rozpłakał.
🤣zdarza się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 06:26   #893
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
A jak długo już rozszerzacie dietę? U nas na razie tylko śniadanie i obiad o 15. I tak się zaczęłam zastanawiać czy nie późno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozszerzamy od skończonego 5 m-ca, czyli juz 1.5 miesiąca. Dluzszy czas tez mieliśmy 2 posiłki, ale zrobiło się za mało dla głodomorki

Dzien dobry Jak tam nocka? U nas w miarę choc bez rewelacji (cyc o 23, 1.30, 3.30 i 5.30) o 6.30 wstałam i zaraz wioze starsza do szkoły, wrócę i zamierzam poćwiczyć - musze trochę się rozruszać, bo cierpię ciągle na brak energii. Chyba musze jakos obudzać się z rana. Trzymajcie kciuki, abym nie zrezygnowała zaraz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 07:46   #894
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Yhm, tż wczoraj pierwszy raz uśpił naszą królewnę no to jeszcze za jakieś pół roku jak się będzie najadać kaszką czy czymś tam innym, to może pójdę do fryzjera

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O rany pół roku to już nawet ja nie wytrzymam a nie lubię chodzić do fryzjera ;-) mi właśnie otwierają pod samym blokiem mocno liczę, że będzie fajny

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość

[/COLOR]Nowy miesiąc, nowe wyzwania ��
Zaczynamy rozszerzanie diety �� życzcie nam powodzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I jak tam pierwszy posiłek ? Było zainteresowanie czy zdziwienie po co mi to ;-)

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Dzien dobry Jak tam nocka? U nas w miarę choc bez rewelacji (cyc o 23, 1.30, 3.30 i 5.30) o 6.30 wstałam i zaraz wioze starsza do szkoły, wrócę i zamierzam poćwiczyć - musze trochę się rozruszać, bo cierpię ciągle na brak energii. Chyba musze jakos obudzać się z rana. Trzymajcie kciuki, abym nie zrezygnowała zaraz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej No częste karmienie, ale i tak chętnie się zamienię ;-) moja nie wiem od której już nie spała ..., zazwyczaj gada do siebie godzinę i idzie dalej spać Niby teraz trochę dalej marudzi, ale dalej nie chce spać .... I jeszcze miałam spięcie ze starszą :-( jestem zmęczona i jeszcze hormony mi buzują, znowu „okres”
Kciuki za ćwiczenia ja czekam na wiosnę tylko nie wiem w co się wtedy ubiorę chyba w sukienkę ciążową żeby brzucha nie było widać ;-)
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 07:49   #895
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Rozszerzamy od skończonego 5 m-ca, czyli juz 1.5 miesiąca. Dluzszy czas tez mieliśmy 2 posiłki, ale zrobiło się za mało dla głodomorki

Dzien dobry Jak tam nocka? U nas w miarę choc bez rewelacji (cyc o 23, 1.30, 3.30 i 5.30) o 6.30 wstałam i zaraz wioze starsza do szkoły, wrócę i zamierzam poćwiczyć - musze trochę się rozruszać, bo cierpię ciągle na brak energii. Chyba musze jakos obudzać się z rana. Trzymajcie kciuki, abym nie zrezygnowała zaraz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki!

Ja sama zaczęłam się zastanawiać nad jakimiś ćwiczeniami, bo czuję, że się zasiedziałam, no i ciało po ciąży nie jest już takie fajne. Nie pomaga też fakt, że mam ciągłą chęć na słodkości. No wręcz nie mogę się opanować.


U nas dziś nocka też kiepska. Pobudki co godzinę.
Idę sobie zaraz zrobić mocną kawę.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 08:46   #896
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

U nas dziś noc pod moim skrzydełkiem jak się położyłam koło młodej przed północą, tak wstalyśmy z chłopakami o 6 w idealnie tej samej pozycji zupełnie nie wiem, co się działo w międzyczasie, czy coś się budziła czy nie. Ale wieczorem co chwilę się budziła, bo ciągle hyc na brzuch i ryk... Aż podłożyłam jej poduszkę do karmienia i dzięki temu mogliśmy z tżtem spokojnie powegetować na kanapie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
O rany pół roku to już nawet ja nie wytrzymam a nie lubię chodzić do fryzjera ;-) mi właśnie otwierają pod samym blokiem mocno liczę, że będzie fajny



I jak tam pierwszy posiłek ? Było zainteresowanie czy zdziwienie po co mi to ;-)



Hej No częste karmienie, ale i tak chętnie się zamienię ;-) moja nie wiem od której już nie spała ..., zazwyczaj gada do siebie godzinę i idzie dalej spać Niby teraz trochę dalej marudzi, ale dalej nie chce spać .... I jeszcze miałam spięcie ze starszą :-( jestem zmęczona i jeszcze hormony mi buzują, znowu â��okresâ�
Kciuki za ćwiczenia ja czekam na wiosnę tylko nie wiem w co się wtedy ubiorę chyba w sukienkę ciążową żeby brzucha nie było widać ;-)
Ja ogólnie jestem oazą spokoju, ale ostatnio też mam ciśnienie ponad normę, jak starszak coś wykombinuje... I o spięcie nietrudno, zastanawiam się nad zakupem tej książki 'jak nie krzyczeć na własne dziecko', nie zdarza się mi co prawda to często, ale po każdym takim incydencie mam potworne wyrzuty sumienia. Ale pracuję nad tym, staram się postawić w jego skórze, tłumaczę sobie, że ma psychikę trzylatka a nie dorosłego i jakoś to idzie, ale idealnie nie jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 09:14   #897
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Ja mam nowa metoda na noce... nie sprawdzam godziny jak sa pobudki. Zawsze mam wtedy nadzieje ze moze a noz pospala dluzej oraz ze moze a noz to ostatnia
Wczoraj wieczorem maz probowal uspokajac mala moim glosem puszczanym z nagrania. Prawie zadzialalo ,ale zobaczyla swiatelko od telefonu, otworzyla oczy i sie skumala ze to nie ja.

Ide dzis do dentysty i nie udalo mi sie odciagnac mleka. Dawno tego nie robilam ,a nigdy nie bylo jakos latwo. Mam jeszcze porcyjke zamrozona czy dwie, ale stwierdzilam ze kolejnym razem jak bede musiala mala zostawic to sprobuje z mm. Nie wiem czemu mialam przed tym takie opory dotychczas.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 16:18   #898
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość

[/COLOR]Ja ogólnie jestem oazą spokoju, ale ostatnio też mam ciśnienie ponad normę, jak starszak coś wykombinuje... I o spięcie nietrudno, zastanawiam się nad zakupem tej książki 'jak nie krzyczeć na własne dziecko', nie zdarza się mi co prawda to często, ale po każdym takim incydencie mam potworne wyrzuty sumienia. Ale pracuję nad tym, staram się postawić w jego skórze, tłumaczę sobie, że ma psychikę trzylatka a nie dorosłego i jakoś to idzie, ale idealnie nie jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie znam tej książki, u mnie na półce Kiedy Twoja złość krzywdzi dziecko, ale nie mam kiedy i siły się do tego zabrać Dzisiaj stwierdziłam, że nie będę biegać od jednej do drugiej, zazwyczaj Oliwia „wygrywa” a Agacie każe zrozumieć ...dziś wszystkie 3 idziemy od razu do sypialni, przyjdzie czas na spanie we własnych łóżkach, na razie starsza znów bardzo zazdrosna, smutna :-(
W chacie bałagan, na obiad kurczak i słoik sosu ...masakra, ale mam kryzys ;-) No nic trzeba przetrwać ;-)
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 17:57   #899
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cześć
Najadłam się w weekend tyle słodyczy że mam aż wyrzuty sumienia no ale miałam urodziny więc mam takie usprawiedliwienie

Nocki u nas średnie.milion pobudek, nawet nie liczę jedyny plus ze starsza już z nami nie śpi więc kręgosłup trochę odpocznie w nocy. Do tej pory spaliśmy w 4 ściśnięci.

Tydzień rozszerzania diety za nami kiedy wprowadzalyscie owoce? Jakoś drugi posiłek? A kaszki? Już nie pamiętam jak to było ze starszą

No i u nas już samodzielne obroty na całego co prawda głównie w jedną stronę ale poćwiczymy. Odetchnęłam więc No i próby pelzania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 18:37   #900
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Cześć
Najadłam się w weekend tyle słodyczy że mam aż wyrzuty sumienia no ale miałam urodziny więc mam takie usprawiedliwienie

Nocki u nas średnie.milion pobudek, nawet nie liczę jedyny plus ze starsza już z nami nie śpi więc kręgosłup trochę odpocznie w nocy. Do tej pory spaliśmy w 4 ściśnięci.

Tydzień rozszerzania diety za nami kiedy wprowadzalyscie owoce? Jakoś drugi posiłek? A kaszki? Już nie pamiętam jak to było ze starszą

No i u nas już samodzielne obroty na całego co prawda głównie w jedną stronę ale poćwiczymy. Odetchnęłam więc No i próby pelzania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sto lat ! Też bym sobie odpuściła w urodziny ;-)
Starsza sama z siebie zaczęła sama spać czy były jakieś rozmowy, czytanie książeczek... ? Ja już też nic nie pamietam z rd, zaczynamy w czwartek od czegoś małego, będę się Was radzić i zdam się na intuicje. Gratulacje za obroty! u nas tez głównie na lewo i coraz częściej z brzucha na plecy
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-15 18:21:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:18.