Panny Młode 2021 - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-05, 07:51   #3931
f1i2o3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 132
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Ja żadnych wierszyków ani rebusów nie daję, zapraszamy na tyle bliskie nam osoby że każdy wie że chcemy alkohol i koperty A jak nawet komuś przyjdzie do głowy przynieść coś innego to też nic się nie stanie.

Mam jutro pierwszą przymiarkę Jestem mega ciekawe jak to będzie wyglądać
Dokładnie, też zapraszam takie bliskie osoby

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
Ja wiem, z eten okres przedślubny jest dla wszystkich radosny i wgl, ale muszę się wyżalić tak jak mówiłam, że w sumie mnie te obostrzenia wala tak popadam w jakaś depreche. Chodzę w#$&@&na tak, że wszystko bym rozniosla. No najmniejsza rzecz jest w stanie wyprowadzić mnie z równowagi. Ogólnie zaczęło się od tego, że gadka szmatka z moją mamą, że w razie czego mamy wstępnie ogarnięte namioty i zrobi się przyjęcie na wsi u rodziców mojego tz. Dzwonię do niej w niedzielę pochwalić się, że już mamy 23 z 33 zaproszen rozdanych i że danie poszło bla bla bla. A ta na mnie z morda, że jak my będziemy robić "tam" ( fakt to jest 50 km dalej, ale nie mamy gdzie indziej opcji) to od nas nikt nie przyjedzie, bo po co jak nawet wypić nie będzie można i że jak "tu" robić to się martwiliśmy o noclegi dla tz rodziny a o nich się nikt nie martwi. I jej mówię, że wypić będą mogli, bo jeśli będziemy robić tam to będziemy busy kombinowac, a ta do mnie, że gdzie mi tam busy wjadą jak polna droga tam jest. To się jej pytam gdzie ona tam polna drogę widziała, bo jakbylismy wczoraj to jeszcze asfalt leżał i że tam jest polnej drogi że 100 metrów, ale jak też tam tirem wjeżdża to i bus wjedzie, bo droga jest zadbana i utwardzona. Kolejny problem, bo kto będzie dogrzewał i podawał i UJ wie co jeszcze to jej mówię, że myśmy myśleli żeby zrobić grilla i tylko zimne przekąski więc nic do odgrzewania nie będzie na pewno. No ciągnęła się ta gadka, wszystko źle i nie tak. W końcu nie wytrzymałam i powiedziałam wprost, że ma skończyć wymyślać, bo mamy dość stresu związanego z t weselem i dość kombinowania a takie pier.... mnie tylko jeszcze bardziej wk....ia. że ja te namioty mogę iu niej na parkingu rozstawić jak taki problem ma iże nic na dobrą sprawę sami nie wiemy, bo to nawet nie jest temat na teraz żeby to rozkminiac.

13 lutego miałam iść na pierwsze przeróbki sukni. Tż wziął sobie sobotni załadunek twierdząc, że on nic o tym nie wiedział. No wcale nie wiedział jak cały czas o tym gadałam. Dodam, że ja nie maminnej opcji jak w sobotę takie rzeczy załatwiać, bo jego nie ma od niedzieli wieczora do piątku wieczora. Jeszcze miał donie pretensje, że teraz życie ustawiać pod moją mamę ( chciałam iść z nią żeby znowu się nie dowalila, że ona sukni nie widziała, a 13 ma wolne. Kolejne wolne ma 20, ale wtedy mój brat ma urodziny). No ja wcale nie muszę ustawiać swojego życia pod jego prace. On na wszystko ma czas. Całą organizację wzięłam w większości na siebie, bo wiem, że nie jest w stanie ogarnąć prowadząc 40 tonowe auto. Tak sie pozarlismy, że masakra. I szczerze mam to wszystko gdzieś po tym co usłyszałam. Niech sam teraz się bierze za organizację, za myślenie co trzeba jeszcze ogarnąć i niech pilnuje terminów. No comment. Nie dość, że ta cała sytuacja jest stresująca to jeszcze z każdej strony każdy kuźwa robi pod górkę. Mam dość...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Przykro mi, że musisz się tak szarpać i wszystko sama ogarniać.
Nie wiem jak najbliższe osoby (czyt. u Ciebie mama) może nie wspierać, tylko jeszcze dokładać zmartwień i narzekać. Nie jest łatwo..

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co z włosami?


Mam włosy długie lub bardzo długie ( zależy jak ktoś patrzy), najlepiej czuję się w rozpuszczonych i szczerze mówiąc szkoda mi ich wiązać. Ładne, trzeba się chwalić.
Tylko no właśnie, są wysokoporowate, które czasem udają średnioporowate ( chociaż włosing dobrze działa, to nie ma cudów), lekko falowane. Przez pot, wilgoć boje się, że będę wyglądać jak mop.
Czy fryzjer ma w ogóle środki, by przetrzymały tyle godzin wyglądając dobrze? Do tej pory zwykle wybierałam koczki.

O coś takiego mi chodzi.

Też mam już długie włosy, myślę o rozpuszczono-upiętych, tzn podpięcie z boku a reszta "hollywodzkie fale".

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Ja już pisałam tu kiedyś jakie loki mi się marzą, ale póki co nie znalazłam fryzjera u mnie w mieście i okolicy, który jest w stanie to zrobic. Ale z rozpuszczonych na pewno nie zrezygnuje.

Tak z nowości wczoraj wydałam chyba że 150 zł na różne spinki i opaski do włosów na Alie. Bo się nie mogłam zdecydować na jedna, mam nadzieję że ktoś to potem odkupi ode mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Też kupiłam kilka ozdób z alie, czekam aż wyślą
f1i2o3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-05, 07:58   #3932
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

Moja ozdoba z Ali przyjdzie dzisiaj 🥳

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-05, 08:16   #3933
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Poli a jaka masz opaskę z alie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
14,43 zł 25%OFF | SLBRIDAL cyrkonie kryształowe ślubne opaska tiara dla nowożeńców księżniczka korona akcesoria do włosów biżuteria druhny kobiety stroiki
https://a.aliexpress.com/_vsgH0x

O taką. Pierwszy raz wklejam linka do Ali więc nie wiem czy dobrze, dajcie znać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-05, 09:01   #3934
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez _Poli_ Pokaż wiadomość
14,43 zł 25%OFF | SLBRIDAL cyrkonie kryształowe ślubne opaska tiara dla nowożeńców księżniczka korona akcesoria do włosów biżuteria druhny kobiety stroiki
https://a.aliexpress.com/_vsgH0x

O taką. Pierwszy raz wklejam linka do Ali więc nie wiem czy dobrze, dajcie znać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze dobrze. Urocza ta opaska

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-05, 09:09   #3935
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021

Co do fryzur to ja byłam tydzień temu u fryzjerki i próbowała różnych rzeczy na mojej głowie niestety stety mam za zdrowe włosy i bardzo trudno je spiąć wsuwkami, no same wyłażą 🤦☠♀️ Zdecyduje się na upiecie ich tak niżej, nie wiem tylko czy całkiem gładko czy nie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-05, 09:12   #3936
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021

Dziewczyny sorka, że tak wtrace... Mi też już jest niedobrze jak pomyślę o całej sytuacji i wolę o tym nie myśleć.

O 11 konferencja podobno nt luzowania obostrzen

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-05, 09:17   #3937
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
Dziewczyny sorka, że tak wtrace... Mi też już jest niedobrze jak pomyślę o całej sytuacji i wolę o tym nie myśleć.

O 11 konferencja podobno nt luzowania obostrzen

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Oooo to zerknę sobie, szkoda, że popcornu nie mam
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-05, 09:20   #3938
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Oooo to zerknę sobie, szkoda, że popcornu nie mam
bez kitu

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-05, 09:21   #3939
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Oooo to zerknę sobie, szkoda, że popcornu nie mam
Bardziej by się przydały jaja i pomidory, żeby ich obrzucić, ale to niestety tylko na żywo możliwe.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-05, 09:23   #3940
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Bardziej by się przydały jaja i pomidory, żeby ich obrzucić, ale to niestety tylko na żywo możliwe.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szkoda telewizora. Oby cokolwiek do przodu ruszyło to i szansa będzie na że i resztę e niedługim czasie odblokuja

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-05, 09:23   #3941
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021

Tez czekam z niecierpliwością Ale pewnie nie powiedzą nic interesującego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-05, 09:26   #3942
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021

Z info wynika, że mają otworzyć hotele od 14 lutego. Może coś dorzuca do tego tak jak ostatnio do galerii ale no na wesela nie liczę póki co

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-05, 10:18   #3943
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021

od 12 lutego otwierają hotele, kina, teatry filharmonie, opery. i sport na świeżym powietrzu (korty, stoki)

restauracje nadal nie, o weselach nie było mowy.

ale cieszę się, że chociaż hotele. marzy mi się ostatnio jakiś wyjazd walentynkowy, żeby się oderwać od wszystkiego to może się uda wyskoczyć gdzieś na 2-3 dni
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-05, 10:22   #3944
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
od 12 lutego otwierają hotele, kina, teatry filharmonie, opery. i sport na świeżym powietrzu (korty, stoki)

restauracje nadal nie, o weselach nie było mowy.

ale cieszę się, że chociaż hotele. marzy mi się ostatnio jakiś wyjazd walentynkowy, żeby się oderwać od wszystkiego to może się uda wyskoczyć gdzieś na 2-3 dni
Baseny otwierają, to chociaż tyle z aktywności...
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-05, 10:25   #3945
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
Baseny otwierają, to chociaż tyle z aktywności...
właśnie mam takie trochę wtf jeśli chodzi o baseny... cały czas mówili, że sport na świeżym powietrzu, sport nie w pomieszczeniach - a tu nagle baseny ja bym się nie zdziwiła jakby mówili o basenach otwartych

no ale chociaż baseny. jakoś tak wielkim miłośnikiem nie jestem, ale tak potrzebuję ruchu, że aż chyba pójdę
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-05, 10:35   #3946
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
właśnie mam takie trochę wtf jeśli chodzi o baseny... cały czas mówili, że sport na świeżym powietrzu, sport nie w pomieszczeniach - a tu nagle baseny ja bym się nie zdziwiła jakby mówili o basenach otwartych

no ale chociaż baseny. jakoś tak wielkim miłośnikiem nie jestem, ale tak potrzebuję ruchu, że aż chyba pójdę
Wiesz.. na początku też pomyślałam, że chodzi o baseny zewnętrzne, ale jaki tu sens? Chociaż morsowanie teraz takie modne, to kto wie
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-05, 10:49   #3947
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2021

No ja czytam właśnie z twittera i baseny tak, aquaparki nie. No ale nie wiem jak u was, u mnie okoliczne baseny to są właśnie aquaparki. I co teraz, ich nie otworzą?




Trzeba mi basenu mocno, póki chodziłam, to nie chorowałam
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-05, 11:05   #3948
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021

Z basenami to jak z kortami tenisowymi, teraz to gra się w krytych kortach, a nie otwartych, jakoś nie widzę by w czapce, kurtce i kozakach ktoś by machał paletkami. Dziwne to wszystko.
Wczoraj podpisaliśmy umowę z Dj-em, zaliczka wpłacona
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-05, 13:18   #3949
f1i2o3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 132
Dot.: Panny Młode 2021

Baseny suuuuper, bo mój luby chodził 4x w tygodniu, a teraz się zapuszcza :P

Kina- super mega się cieszę!

Dziewczyny moja sukienka z ali jest "oclona", myślicie że przyjdzie w ciągu 2 tygodni? jest szansa?
f1i2o3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-05, 13:57   #3950
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

A mnie to "luzowanie" tylko wkurzyło. Bo to takie nic. Stoki narciarskie i miejsca noclegowege, komu się to teraz głównie przysłuży? Wkurzonym góralom. Na moim zadupiu nie ma nawet kina, więc serio nic mi to nie daje, ani tutejszym przedsiębiorcom. Jeszcze to zaznaczenie, że to jest "warunkowe". Jakby to miał być jakiś straszak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-05, 18:19   #3951
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021

Dziewczyny mam pytanko. Chcieliśmy sobie przygotowac listę i zamówić w koncu zaproszenia. Wszystkie nazwiska sie powinno odmieniać. Ale czy faktycznie wszystkie bez wyjątku odmieniałyście na zaproszeniach? Niektóre brzmią dość dziwnie i nie wiem czy faktycznie odmieniać czy jednak niektóre zostawić bez odmiany 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-05, 18:27   #3952
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez raspberry21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanko. Chcieliśmy sobie przygotowac listę i zamówić w koncu zaproszenia. Wszystkie nazwiska sie powinno odmieniać. Ale czy faktycznie wszystkie bez wyjątku odmieniałyście na zaproszeniach? Niektóre brzmią dość dziwnie i nie wiem czy faktycznie odmieniać czy jednak niektóre zostawić bez odmiany 🤷♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystkie twardo odmienialam oprócz jednej pary z angielskim nazwiskiem. Prawidłowo byłoby odmienić, ale myślę że mąż kuzynki TŻ - Anglik byłby zdezorientowany. My mieliśmy tak ze odmienialismy tylko do liczby mnogiej, bo nie chciałam mieć jeszcze większego oburzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2021-02-05 o 18:30
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-05, 18:37   #3953
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021

A mi właśnie te do liczby mnogiej średnio pasują np nazwisko Góra. Czyli powinno sie odmienić Górów no średnio to brzmi 🤦☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-05, 18:58   #3954
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

Też mam takie jedno nazwisko, ale oczywiście będę je odmieniać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-05, 19:03   #3955
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez raspberry21 Pokaż wiadomość
A mi właśnie te do liczby mnogiej średnio pasują np nazwisko Góra. Czyli powinno sie odmienić Górów no średnio to brzmi 🤦♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie brzmi dobrze.
Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że niektóre nazwiska brzmią nam dziwnie w odmianie bo.. ludzie nieprawidłowo ich nie odmieniają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-05, 21:04   #3956
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
właśnie mam takie trochę wtf jeśli chodzi o baseny... cały czas mówili, że sport na świeżym powietrzu, sport nie w pomieszczeniach - a tu nagle baseny ja bym się nie zdziwiła jakby mówili o basenach otwartych

no ale chociaż baseny. jakoś tak wielkim miłośnikiem nie jestem, ale tak potrzebuję ruchu, że aż chyba pójdę
Ale już chyba lepiej basen otworzyć niż siłownie, jednak na basenie woda jest chlorowana, więc zawsze będzie to negatywnie wpływać na drobnoustroje, ale też mój narzeczony przed zamknięciem jak chodził to mówił, że więcej ratowników niż ludzi korzystających z tego basenu

Cytat:
Napisane przez raspberry21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanko. Chcieliśmy sobie przygotowac listę i zamówić w koncu zaproszenia. Wszystkie nazwiska sie powinno odmieniać. Ale czy faktycznie wszystkie bez wyjątku odmieniałyście na zaproszeniach? Niektóre brzmią dość dziwnie i nie wiem czy faktycznie odmieniać czy jednak niektóre zostawić bez odmiany ��â˜☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeszcze nie ogarniamy tych kwestii, ale grubo się zastanawiamy jak to zrobić. Powinno się odmieniać, ale niektóre tak dziwnie brzmią.. mamy nazwisko typu Rybka no i teraz Anna i Jan Rybkowie? i tak mnie w środku korci, żeby było Anna i Jan Rybka, ale wiem, że to pierwsze prawidłowe.. sprawdzałam też na stronie z odmianą nazwisk no i jak byk: Rybkowie
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-06, 09:41   #3957
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Dla mnie brzmi dobrze.
Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że niektóre nazwiska brzmią nam dziwnie w odmianie bo.. ludzie nieprawidłowo ich nie odmieniają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No jasne. Ja sprawdzałam na jakiejś stronce do odmian nazwisk będziemy pewnie odmieniać tak jak sie powinno. Ale zapytam np przyjaciół jak to widzą jeśli chodzi o ich nazwiska. Chociaż wydaje mi się, że ludzie aż tak nie zwracają uwagi na te odmiany w zaproszeniach. Alw chciałabym po prostu już zamówić to minimum czyli dla 50 os.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-06, 09:58   #3958
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Panny Młode 2021

Będziemy odmieniać nazwiska na zaproszeniach. Nie wyobrażam sobie, żeby nie - tak jest zgodnie z zasadami w języku polskim.

Za to mi trochę dziwnie, bo zmienię nazwisko na takie z końcówką -er, a tam można dwojako odmieniać - z e lub bez e (jak np. Bober - może być zapraszamy Boberów i może być zapraszamy Bobrów). Teściowa odmienia bez e, a dla mnie bardziej intuicyjna jest wersja z e. Zaproszenie oczywiste dla rodziców - wg odmiany teściowej, ale kminię jak nas będą odmieniać kiedyś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-06, 11:57   #3959
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 532
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez kapsw Pokaż wiadomość
Będziemy odmieniać nazwiska na zaproszeniach. Nie wyobrażam sobie, żeby nie - tak jest zgodnie z zasadami w języku polskim.

Za to mi trochę dziwnie, bo zmienię nazwisko na takie z końcówką -er, a tam można dwojako odmieniać - z e lub bez e (jak np. Bober - może być zapraszamy Boberów i może być zapraszamy Bobrów). Teściowa odmienia bez e, a dla mnie bardziej intuicyjna jest wersja z e. Zaproszenie oczywiste dla rodziców - wg odmiany teściowej, ale kminię jak nas będą odmieniać kiedyś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przepraszam, że się wtrącę. Tematy ślubne mnie nie dotyczą, ale interesuję się kwestią odmiany nazwisk. Sama mam nazwisko z „e” ruchomym. Zasady są generalnie takie:
W przypadku nazwisk polskich zakończonych na -el, -er decyzję o (nie)zastosowaniu odmiany z e ruchomym ułatwią takie zasady:

„jeśli nazwisko brzmi identycznie jak wyraz pospolity, jest też identycznie odmieniane: Wróbel – Wróbla, Szwagier – Szwagra,
jeśli nazwisko nie jest tożsame ze słowem pospolitym, e przeważnie pozostaje w dopełniaczu i kolejnych przypadkach: Hakiel – Hakiela (por. WSPP, hasło problemowe Nazwiska)”.

Czyli u Ciebie powinno się odmieniać jak nazwa zwierzęcia.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-06, 14:17   #3960
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Panny Młode 2021

Nie jest odzwierzęce. I znalazłam oprócz tego informację, że to jednak może być zależne od tradycji (np. przy większej liczbie rodzin z danym nazwiskiem w regionie) - bo obie wersje są poprawne. A akurat z regionu jest odmiana bez e - po prostu ja pierwszy raz z tym nazwiskiem spotkałam się poznając narzeczonego i stąd mam kminy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski

Edytowane przez kapsw
Czas edycji: 2021-02-06 o 14:27
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-30 09:57:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:41.