Panny Młode 2021 - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-08, 20:41   #3991
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zazdroszczę Wam tej „pary” w przygotowaniach oraz entuzjazmu nam w ogóle ciężko coś ruszyć.... osobiście nie mam motywacji do szykowania imprezy
Ja tak samo. Skupiamy się teraz bardziej na planowaniu remontu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 20:46   #3992
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Wiesz co, ja w sumie też nie mam entuzjazmu. Na ta sesje się cieszę, bo to niedługo i bardzo chciałam, żeby w zimie się udało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Pollinaa Pokaż wiadomość
Ja tak samo. Skupiamy się teraz bardziej na planowaniu remontu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie dobija niepewna sytuacja z wirusem oraz wiele ograniczeń... No nie potrafię się cieszyć z organizacji ślubu i wesela
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 21:27   #3993
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
Mnie dobija niepewna sytuacja z wirusem oraz wiele ograniczeń... No nie potrafię się cieszyć z organizacji ślubu i wesela
Ja też. Tłumaczę sobie, że nie mam na to wpływu i będzie co będzie, no ale

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 21:27   #3994
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Wiesz co, ja w sumie też nie mam entuzjazmu. Na ta sesje się cieszę, bo to niedługo i bardzo chciałam, żeby w zimie się udało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja to samo. Codziennie się stresuje czy coś się uda zrobić, ile drukować zaproszeń itp. Ta sesja akurat teraz wpadła więc fajny element ale sama organizacja wesela to już nie to samo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 05:25   #3995
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Mam nadzieję, że w końcu będę miała jakieś zdjęcie z TŻ, które da się pokazać ludziom

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 11:15   #3996
e m o c j a
Raczkowanie
 
Avatar e m o c j a
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 151
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez raspberry21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanko. Chcieliśmy sobie przygotowac listę i zamówić w koncu zaproszenia. Wszystkie nazwiska sie powinno odmieniać. Ale czy faktycznie wszystkie bez wyjątku odmieniałyście na zaproszeniach? Niektóre brzmią dość dziwnie i nie wiem czy faktycznie odmieniać czy jednak niektóre zostawić bez odmiany 🤷♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Doskonale rozumiem, o co Ci chodzi, też miałam ten dylemat. Ale ostatecznie z premedytacją odmieniałam nazwiska tak, jak wg mnie lepiej brzmiały Na co dzień jestem dość pedantyczna jeśli chodzi o język polski, w duszy mam zalążki humanisty, ale zrobiłam wyjątek dla nazwisk na zaproszeniach. Byłam zdziwiona, że poprawnie jest odmieniać prawie wszystkie nazwiska, bo tak jak mówisz - w moim odczuciu brzmią po prostu nieładnie i dziwnie. I stwierdziłam, że zdecydowana większość osób, która je otrzyma, miała by takie samo zdanie, pytałam niektórych i też mówią, że dziwnie brzmi. Więc stwierdziłam, że to w końcu moje wesele więc moje zasady, jak będę odmieniać Osobiście też wolałabym dostać zaproszenie odmienione tak, jak dla mnie lepiej brzmi, nawet, jeśli byłoby to niepoprawnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e m o c j a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 11:41   #3997
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez e m o c j a Pokaż wiadomość
Doskonale rozumiem, o co Ci chodzi, też miałam ten dylemat. Ale ostatecznie z premedytacją odmieniałam nazwiska tak, jak wg mnie lepiej brzmiały Na co dzień jestem dość pedantyczna jeśli chodzi o język polski, w duszy mam zalążki humanisty, ale zrobiłam wyjątek dla nazwisk na zaproszeniach. Byłam zdziwiona, że poprawnie jest odmieniać prawie wszystkie nazwiska, bo tak jak mówisz - w moim odczuciu brzmią po prostu nieładnie i dziwnie. I stwierdziłam, że zdecydowana większość osób, która je otrzyma, miała by takie samo zdanie, pytałam niektórych i też mówią, że dziwnie brzmi. Więc stwierdziłam, że to w końcu moje wesele więc moje zasady, jak będę odmieniać Osobiście też wolałabym dostać zaproszenie odmienione tak, jak dla mnie lepiej brzmi, nawet, jeśli byłoby to niepoprawnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jako gość zdecydowanie wolałabym dostać zaproszenie bez błędów w nazwisku

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że w końcu będę miała jakieś zdjęcie z TŻ, które da się pokazać ludziom

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
znam ten ból
teściowe zażyczyli sobie nasz wspólne zdjęcie, bo chca wywołać i powiesić na ścianie w salonie zdjęcia rodziny
jesteśmy razem prawie 7 lat - może ze 3 zdjęcia, że wszystkich jakie kiedykolwiek nam zrobiono się nadawały do pokazania ludziom

strasznie się boję co to będzie ze zdjęciami z wesela. jestem tak średnio fotogeniczna
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-09, 11:48   #3998
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez e m o c j a Pokaż wiadomość
Doskonale rozumiem, o co Ci chodzi, też miałam ten dylemat. Ale ostatecznie z premedytacją odmieniałam nazwiska tak, jak wg mnie lepiej brzmiały Na co dzień jestem dość pedantyczna jeśli chodzi o język polski, w duszy mam zalążki humanisty, ale zrobiłam wyjątek dla nazwisk na zaproszeniach. Byłam zdziwiona, że poprawnie jest odmieniać prawie wszystkie nazwiska, bo tak jak mówisz - w moim odczuciu brzmią po prostu nieładnie i dziwnie. I stwierdziłam, że zdecydowana większość osób, która je otrzyma, miała by takie samo zdanie, pytałam niektórych i też mówią, że dziwnie brzmi. Więc stwierdziłam, że to w końcu moje wesele więc moje zasady, jak będę odmieniać Osobiście też wolałabym dostać zaproszenie odmienione tak, jak dla mnie lepiej brzmi, nawet, jeśli byłoby to niepoprawnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja właśnie też zapytałam najbliższe osoby co myślą o odmianie i jak wolą żeby zapisać ich nazwiska w zaproszeniach. I tak samo stwierdzili, że dziwnie brzmi z odmianą i żeby zostawić ich nazwiska bez odmiany - okej Ale większość chyba odmieniliśmy w końcu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 11:53   #3999
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
jako gość zdecydowanie wolałabym dostać zaproszenie bez błędów w nazwisku

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------



znam ten ból
teściowe zażyczyli sobie nasz wspólne zdjęcie, bo chca wywołać i powiesić na ścianie w salonie zdjęcia rodziny
jesteśmy razem prawie 7 lat - może ze 3 zdjęcia, że wszystkich jakie kiedykolwiek nam zrobiono się nadawały do pokazania ludziom

strasznie się boję co to będzie ze zdjęciami z wesela. jestem tak średnio fotogeniczna
Matko bosko, dokładnie to samo mam, albo ja wychodzę jakaś ułomna, albo on. Jak chce zrobić nam jakieś ładne zdjęcie, choćby selfie, to on zawsze robi jakąś głupią minę albo po trzech pstrykach ma dość. A na tej sesji będzie się musiał poświęcić i nie marudzić . Będzie miał też dobry trening przed ślubem.
Żeby była pogoda raka jak dziś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 12:43   #4000
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez raspberry21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanko. Chcieliśmy sobie przygotowac listę i zamówić w koncu zaproszenia. Wszystkie nazwiska sie powinno odmieniać. Ale czy faktycznie wszystkie bez wyjątku odmieniałyście na zaproszeniach? Niektóre brzmią dość dziwnie i nie wiem czy faktycznie odmieniać czy jednak niektóre zostawić bez odmiany

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wszystkie nazwiska się odmienia. Chociaż by moje się nie odmienia, tz też się nie odmienia. Brzmi tak samo jeśli chodzi o formę damska,eska jak i mnoga. Moja mama ma inne nazwisko niż ja i jej też się nie odmienia. Odpowiadając na pytanie - nie odmienialam wszystkich

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

Zostały nam 2 zaproszenia do rozdania. Mam nadzieję, że zamkniemy sprawę w weekend. Na 13 lutego chciałam się umówić na pierwsze przeróbki sukni - skrócenie. Niestety salon w soboty póki co nie pracuje więc umówiłam się na 15 lutego.

Co do obostrzeń u nas kino się nie otwiera póki co. Czekam na kolejną konferencje z nadzieją, że kolejne obostrzenia zejdą i będzie coraz bliżej normalności...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 12:56   #4001
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
Nie wszystkie nazwiska się odmienia. Chociaż by moje się nie odmienia, tz też się nie odmienia. Brzmi tak samo jeśli chodzi o formę damska,eska jak i mnoga. Moja mama ma inne nazwisko niż ja i jej też się nie odmienia. Odpowiadając na pytanie - nie odmienialam wszystkich
..

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
w języku polskim każde się odmienia tyle że często jest tak, że w żeńskiej formie w każdym przypadku nazwisko brzmi tak samo. Ale mało prawdopodobne, by męskie tak brzmiało i w l.mn. Tworząc listę zaproszonych miałam tak, że czasem z rozpędu wpisywałam nazwisko pary w l.mn. tak jak brzmi w mianowniku l.p. Ale potem nachodziła mnie refleksja, sprawdzałam i oczywiście to był błąd.
Np. nazwisko Nowak. No przez to, że ludzie nie odmieniają wydaje się że to dobra forma dla l.mn. a prawidłowo jest "Nowakowie"


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Ja dziś czytałam, że jak liczba zakażonych przekroczy 10000 to znowu wejdą obostrzenia. Jeszcze że ten same wiecie kto złamany Ziobro kazał skracać postępowania dowodowe w sprawach przedsiębiorców, którzy się otwierają wbrew obostrzeniom, zaprzęgnąć do roboty inspekcje sanitarne i grozic karami do 8 lat pozbawienia wolnosci. Mam tego dość.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-09, 13:57   #4002
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021

Co do odmiany w języku polskim - odmienia się również nazwisko gdy kobieta jest panną i trochę dziwnie byłoby np wpisać Sz.P Annę Nowakówną choć byłoby to prawidłowo. Ja używałam po prostu formy jaką przyjmują goście się sami posługują. Wydaje mi się, że gdybym nagle zaczęła je odmieniać wyglądałoby to dziwnie

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 14:02   #4003
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
Co do odmiany w języku polskim - odmienia się również nazwisko gdy kobieta jest panną i trochę dziwnie byłoby np wpisać Sz.P Annę Nowakówną choć byłoby to prawidłowo. Ja używałam po prostu formy jaką przyjmują goście się sami posługują. Wydaje mi się, że gdybym nagle zaczęła je odmieniać wyglądałoby to dziwnie

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
to jest przestarzała forma, nieodmienianie nazwisk w ten sposób nie jest błędem już od bardzo dawna.
http://poradniajezykowa.us.edu.pl/ar...S_nazwiska.pdf

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-02-09 o 14:07
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 14:13   #4004
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
Co do odmiany w języku polskim - odmienia się również nazwisko gdy kobieta jest panną i trochę dziwnie byłoby np wpisać Sz.P Annę Nowakówną choć byłoby to prawidłowo. Ja używałam po prostu formy jaką przyjmują goście się sami posługują. Wydaje mi się, że gdybym nagle zaczęła je odmieniać wyglądałoby to dziwnie

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Te formy panienskie(-ówna, ale nie tylko) i po mężu(-owa) są już obecnie nieużywane, albo bardzo rzadko w starszym pokoleniu. Teraz trudno byłoby sobie to wyobrazic, np w przypadku gdy kobieta ma dwa nazwiska. Ale to zupełnie inna kwestia, tylko wówczas nazwiska kobiet się częściej odmieniały.
Ja odmienialam właśnie dlatego, że ludzie, Polacy powinni się oswoic z odmiana, bo to jest w naszym języku prawidłowe, a nie utrwalać złe przyzwyczajenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 14:21   #4005
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
to jest przestarzała forma, nieodmienianie nazwisk w ten sposób nie jest błędem już od bardzo dawna.
Moja mama ma na nazwisko Łytka np i według mnie napisanie ,że zapraszam Łytków, gdzie nie używa nikt takiej formy, byłoby dość dziwnie, wręcz niezręczne dla mnie. Mało tego nasz język jest na tyle "skomplikowany", że gdybym na moim przykładzie zapraszała Łytków mogłoby to być uznane za błąd. Jeśli zapraszam Kowalską i Kowalskiego to rzecz jasna odmieniam na Kowalskich. Upierać przy swojej wersji się nie będę, ale no zaproszenie na bank nie jest miejscem do kombinowania i używania formy, która używana nie jest przez zapraszanych, tym bardziej, że np wiem jak sami się podpisuja.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 14:26   #4006
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
Moja mama ma na nazwisko Łytka np i według mnie napisanie ,że zapraszam Łytków, gdzie nie używa nikt takiej formy, byłoby dość dziwnie, wręcz niezręczne dla mnie. Mało tego nasz język jest na tyle "skomplikowany", że gdybym na moim przykładzie zapraszała Łytków mogłoby to być uznane za błąd. Jeśli zapraszam Kowalską i Kowalskiego to rzecz jasna odmieniam na Kowalskich. Upierać przy swojej wersji się nie będę, ale no zaproszenie na bank nie jest miejscem do kombinowania i używania formy, która używana nie jest przez zapraszanych, tym bardziej, że np wiem jak sami się podpisuja.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
dlaczego niby to miałby być uznane jako błąd?
kombinowanie to jest właśnie nieodmienianie i decydowanie które nazwisko brzmi dziwnie, a które nie. jako właścicielka "dziwnej" odmiany nazwiska nie znoszę jak mi go ludzie nie odmieniają bo im dziwnie brzmi. nie brzmi dziwnie. brzmi normalnie.

generalnie to nie chcesz odmieniać, to przecież nikt Cię nie zmusi. odpowiada Ci to, więc spoko, Twoja sprawa, Twoje zaproszenia, Twoi goście. ale doszukiwanie się w tym jakiegoś "odmiana uznana byłaby za błąd" jest trochę dziwne
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 14:30   #4007
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

No ja już miałam taką sytuację, że ktoś stwierdził, że w nazwisku jest błąd, ale wytłumaczyliśmy że nazwisko się odmienia i niech zainteresowany sprawdzi w słowniku. No trudno, ludzie powinni sami mieć taką wiedzę co do swojego nazwiska, niech się wstydzi ten kto nie zna tych zasad, czemu ja mam popełniać błąd bo ktoś nie wie jak powinno być prawidłowo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
Moja mama ma na nazwisko Łytka np i według mnie napisanie ,że zapraszam Łytków, gdzie nie używa nikt takiej formy, byłoby dość dziwnie, wręcz niezręczne dla mnie.
Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
No dla mnie to jest bardzo dobry przykład, że nazwisko odmienione brzmi dobrze, dla mnie wręcz intuicyjnie, a komus brzmi źle bo się osłuchiwal z nieprawidłowa forma od lat.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 14:36   #4008
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
No dla mnie to jest bardzo dobry przykład, że nazwisko odmienione brzmi dobrze, dla mnie wręcz intuicyjnie, a komus brzmi źle bo się osłuchiwal z nieprawidłowa forma od lat.

dla mnie to też brzmi bardzo naturalnie i intuicyjnie
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 14:39   #4009
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021

Dziewczyny sorry, ale chyba nie chcialobymi się prowadzić podobnej konwersacji przy wręczaniu zaproszeń i mówienie zapraszanym gościom, że ich nazwisko się odmienia i mają w słowniku sobie sprawdzić. Przecież te zaproszenia to nie test z polskiego. Jeździmy kupę kilometrów żeby wręczyć gościom zaproszenia osobiście ze względu na to, że ich szanujemy, a zwracanie im uwagi, że mają sobie sprawdzić prawidłową odmianę ich nazwiska w słowniku byłoby nietaktem...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-09, 14:54   #4010
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
Dziewczyny sorry, ale chyba nie chcialobymi się prowadzić podobnej konwersacji przy wręczaniu zaproszeń i mówienie zapraszanym gościom, że ich nazwisko się odmienia i mają w słowniku sobie sprawdzić. Przecież te zaproszenia to nie test z polskiego. Jeździmy kupę kilometrów żeby wręczyć gościom zaproszenia osobiście ze względu na to, że ich szanujemy, a zwracanie im uwagi, że mają sobie sprawdzić prawidłową odmianę ich nazwiska w słowniku byłoby nietaktem...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tego problemu. zawsze odmieniam wszystkie nazwiska, "dziwne" również. nigdy nie spotkałam się z komentarzami, że odmienione, nawet gdy wiem, że sami nie odmieniają. ja, gdy notorycznie dostaję zaproszenia bez odmiany ("bo dziwnie brzmi", "bo wasi teściowie nie odmieniają, wiec myśleliśmy, że wy też nie", "a to się odmienia?") też tego nie komentuję, chociaż mi się to bardzo nie podoba.




a zmieniając temat - myślicie już o dekoracjach? w jakie kwiaty i kolory idziecie? wysokie czy niskie dekoracje?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 16:11   #4011
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

Ja będę coś więcej wiedziała po 27 lutego. Miałam mieć wcześniej spotkanie z dekoratorkami, ale oczywiście pary z września i sierpnia pozajmowaly te wcześniejsze terminy więc ślub z tych wpisanych mam najwcześniej, a jestem zapisana na ostatni dzień, na najpóźniejszą godzinę.
Na razie jestem pomiędzy takimi wysokimi (dużo zieleni), a niskimi kompozycjami lub nawet pojedynczymi sloiczkami. Choć moje serce chyba skradają te zielone... Chciałabym jeszcze świecie w świecznikach wysokich.
Co do kwiatów, to jestem w tym słaba. Podobają mi się piwonie, eustomy, róże angielskie... Czekam też na propozycje od dekoratorek. Załącznik 7740950IMG_20201125_181733.jpgScreenshot_2020-11-24-19-06-22-219_com.facebook.orca.jpgIMG_20201124_185313.jpgScreenshot_2020-11-28-17-29-10-944_com.instagram.android.jpgScreenshot_2020-11-28-17-28-32-823_com.instagram.android.jpgScreenshot_2020-11-28-17-28-41-265_com.instagram.android.jpgIMG_20201124_185532.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 16:13   #4012
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

Jeden załącznik mi się nie wyświetla.Screenshot_2020-11-22-11-08-46-524_com.facebook.katana.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 17:59   #4013
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

Ja idę w wysokie kompozycje, nasz kolor przewodni to granat i będę go łączyć ze złotem, kwiaty będą w większości białe na naszym stole będą miały delikatnie dodany niebieski akcent możliwe że na stołach też ale jeszcze nie mam sprecyzowanego będę rozmawiać z panią od kwiatów może mi coś podpowie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 18:46   #4014
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021

U mnie ma być miks lawendy i zboża, ciekawe jak to wyjdzie
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 20:12   #4015
e m o c j a
Raczkowanie
 
Avatar e m o c j a
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 151
Dot.: Panny Młode 2021

U mnie zdecydowanie zieleń Z domieszką białego dla równowagi. Rezygnuję z kolorów

FB_IMG_1600972998967.jpgFB_IMG_1600972857217.jpgFB_IMG_1600972612643.jpgFB_IMG_1600003109885.jpgFB_IMG_1592587399110.jpg58dd75dd46735accb615ffd2e24fce13.jpgFB_IMG_1574888325235.jpgFB_IMG_1592500203309.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e m o c j a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 21:55   #4016
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a zmieniając temat - myślicie już o dekoracjach? w jakie kwiaty i kolory idziecie? wysokie czy niskie dekoracje?
U nas najprawdopodobniej będzie zieleń z bielą i odrobiną pudrowego różu. Dekoracje raczej wysokie (planujemy okrągłe stoły.) Nad kwiatami jeszcze myślimy, z zielonych roślinek - celujemy w eukaliptus.

Kolorystycznie coś w tym klimacie:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg A8939597-E1C0-4B46-97AD-1000C7C74B74.JPG (165,3 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg E6555DB9-C561-4922-A608-EEB4D35D4F71.JPG (150,8 KB, 51 załadowań)
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 16:24   #4017
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

100 dni do ślubu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 16:32   #4018
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
100 dni do ślubu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
66 dni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 20:14   #4019
pitrasiaa
Raczkowanie
 
Avatar pitrasiaa
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 108
Dot.: Panny Młode 2021

A ja w piątek poznaje moich rodziców z mamą mojego narzeczonego. To dziwne, że jestem z nim 5 lat, a oni się poznają tak na ostatnią chwilę przed naszym ślubem :"D Trochę przez covid tak wyszło, bo planowaliśmy ich zaprosić do jakiejś restauracji w święta a tu covid popsuł plany...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pitrasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 20:22   #4020
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021

Pitrasiaa, to trzymam kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-30 09:57:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:42.