Mamy Maj 2021. - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-07, 21:43   #1351
prokrastynacja
Zadomowienie
 
Avatar prokrastynacja
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 745
Dot.: Mamy Maj 2021

Tez sie zaczynam zastanawiac czy zdazymy, bo na razie jestesmy jeszcze w kawalerce. Skladalismy wniosek o wynajęcie mieszkania z 3 pokojami w listopadzie i pierwszy termin ogladania dopiero nastapi w lutym, a na dodatek dostepne jest 3 lub 4 pietro bez windy
Do tego obecna piwnica pełna (1.5 na 1.5 metra) a w mieszkaniu ciągle sie potykam o rzeczy dla dziecka, bo naprawde nie ma ich gdzie dac. Takze z zakupem reszty rzeczy musimy sie chyba wstrzymac do przeprowadzki
Ile ważą Wasze dzieciaki? Pod koniec 24 tygodnia mialam pomiar i powiedziano mi ze ok. 800 g i ze wszystko w normie, ale jednak wydaje sie nieco duzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez prokrastynacja
Czas edycji: 2021-02-07 o 21:45
prokrastynacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 06:37   #1352
Bruised
Wtajemniczenie
 
Avatar Bruised
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 895
Dot.: Mamy Maj 2021

Moja w 24+3 miała 860g.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

"Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz, dlaczego."
Bruised jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 08:21   #1353
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy Maj 2021

Cześć dziewczyny. Ale pogoda. Dobrze że nie rodzimy w lutym. Byłam zawieść młodszego do żłobka to ledwo szłam. Wzięłam go na ręce bo bałam się że mi odfrunie miałam jechać na zakupy ale chyba się wstrzymam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 08:26   #1354
prokrastynacja
Zadomowienie
 
Avatar prokrastynacja
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 745
Dot.: Mamy Maj 2021

Bruised, to podobnie Czy mowili Ci coś że dziecko jest duże?
Agator 74 u nas wszystko sparaliżowane, ulice nieprzejezdne, szkoły pozamykane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
prokrastynacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 10:05   #1355
Bruised
Wtajemniczenie
 
Avatar Bruised
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 895
Dot.: Mamy Maj 2021

Według gina w normie, a szczególnie zwracam na to uwagę ze względu na cukrzycę. Według siatki jest trochę powyżej 50 centyla, ale do 95 jeszcze daleko

Prokrastynacja, skąd jesteś, że u Was aż taki paraliż?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

"Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz, dlaczego."
Bruised jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 10:25   #1356
prokrastynacja
Zadomowienie
 
Avatar prokrastynacja
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 745
Dot.: Mamy Maj 2021

Środkowe Niemcy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
prokrastynacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 18:53   #1357
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 870
Dot.: Mamy Maj 2021

Mamuśki, czy któraś z Was nastawia się na używanie, a może już miała okazję używać (bo już ma dziecko / dzieci) wielorazowe pieluszki? Biję się z myślami, bo pampersy to wygoda, ale i produkcja strasznych ilości śmieci a chciałabym być coraz bardziej eko.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 19:08   #1358
Bruised
Wtajemniczenie
 
Avatar Bruised
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 895
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Mamuśki, czy któraś z Was nastawia się na używanie, a może już miała okazję używać (bo już ma dziecko / dzieci) wielorazowe pieluszki? Biję się z myślami, bo pampersy to wygoda, ale i produkcja strasznych ilości śmieci a chciałabym być coraz bardziej eko.
My! Większość pieluchowej wyprawki już kupiona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

"Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz, dlaczego."
Bruised jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 20:40   #1359
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 870
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Bruised Pokaż wiadomość
My! Większość pieluchowej wyprawki już kupiona.

To jakieś szczegóły, podpowiedzi poproszę, bo jestem zielona w tym temacie. Wygooglowałam, wyskoczyło mi kilka sklepów z tego typu "sprzętem" i na tym moja wiedza się kończy.


Edit: Poczytałam trochę i są plusy i minusy (jak wszystkiego w życiu). Będę musiała to dobrze przemyśleć. TŻ raczej na nie w przypadku takiego całkiem noworodka. Może jak synuś będzie miał kilka miesięcy. Ale nadal będę zgłębiała temat.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2021-02-08 o 22:58
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 05:23   #1360
Bruised
Wtajemniczenie
 
Avatar Bruised
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 895
Dot.: Mamy Maj 2021

Moja wiedza opiera się na informacjach z grup na fb, polecam zajrzeć Na początek planujemy bez szaleństw, tetra plus wełna. Na AIO noworodkowe szkoda mi kasy, bo jakieś wielkie ilości musiałabym kupować, a z tetrą wychodzi dość tanio. No i te pierwsze tygodnie to będzie taki okres próbny Zobaczymy czy wielo się u nas w ogóle sprawdzi. Mąż póki co jest za, nawet zapowiedział, że nauczy się składać tetrę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

"Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz, dlaczego."
Bruised jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 17:53   #1361
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Mamy Maj 2021

Hej Dziewczyny! Jestem dziś po wizycie. Cieszę się, bo nie wyszła mi cukrzyca, nawet trochę niski cukier na czczo, wyniki z krwi trochę gorsze niż ostatnio, ale lekarz mówił,żeby włączyć żelazo i będzie ok. Dzieć już spory, przekroczył właśnie 1kg! Lekarz mówi, że nie widzi nic niepokojącego, więc się cieszę .

Czy wasze dzieciaki już się obróciły? Albo kiedy obróciły się starsze dzieci? U nas ułożenie miednicowe póki co.
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-09, 20:52   #1362
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 870
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez _Pixie_ Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny! Jestem dziś po wizycie. Cieszę się, bo nie wyszła mi cukrzyca, nawet trochę niski cukier na czczo, wyniki z krwi trochę gorsze niż ostatnio, ale lekarz mówił,żeby włączyć żelazo i będzie ok. Dzieć już spory, przekroczył właśnie 1kg! Lekarz mówi, że nie widzi nic niepokojącego, więc się cieszę .

Czy wasze dzieciaki już się obróciły? Albo kiedy obróciły się starsze dzieci? U nas ułożenie miednicowe póki co.

Super, że nie masz cukrzycy ciążowej. Mnie na szczęście dzisiaj diabetolog pochwaliła za wyniki. Jeżeli wychodzi mi od czasu do czasu wyższy cukier, to wiem dokładnie dlaczego (co jadłam). Podobno nie będę musiała mieć kolejnej krzywej cukrowej.

Tylko nie przeraź się wyglądem "dwójki" po suplementowaniu żelaza. Za pierwszym razem mało zawału nie dostałam "co to jest?!". A hemoglobina wyszła okej?

Na właściwe ułożenie przed porodem jeszcze trochę czasu, także spokojnie. Moje dziecię co chwilę się obraca. Na przedostatnim badaniu był głową w dół, teraz głową w górę. Bardzo dużo się rusza. Jeszcze po prostu ma miejsce. Kopie tak, że wizualnie to widać po brzuchu - normalnie brzuch się rusza.

W czwartek odbieramy wózek i fotelik. Będziemy ćwiczyć rozkładanie, składanie i trochę powozimy koty po domu. Potem trafi do "magazynu" u rodziców TŻ, bo przed nami w marcu mały remont pokoju. Jestem tym trochę przerażona. Oby spec szybko się uwinął.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 11:57   #1363
elfik122
Raczkowanie
 
Avatar elfik122
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 74
Dot.: Mamy Maj 2021

Hej, ja dziś wizyta, ogółem teraz będę miała je częściej ze względu właśnie na te poszerzone miedniczki, aby obserwować w którą stronę to idzie, bo niestety poszerzyły się po polowkowych bardziej i może zamienić się to w wodonercze
w 23 tygodniu mała wazyla 504g, teraz 26 tydz. Mam nadzieję że ładnie przybrała, bo już coraz mocniej kopie jeśli chodzi o mnie to już 11 kg na plusie też już jestem po krzywej, chyba bez cukrzycy skoro wynik 87, 103, 104
U nas chłopak miał być Karolkiem, a jeśli chodzi o wyprawkę to już większość rzeczy ogarnęłam śmieje się że powinni mi założyć jakaś blokadę na Internet, bo zbankrutujemy, no ale..
Miłego dnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
elfik122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 13:11   #1364
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy Maj 2021

Hej, ja dziś byłam z synem na szczepieniu i pielęgniarka zaproponowała mi darmowe szczepienie na grype. Więc przy okazji zostałam zaszczepiona w przyszłym tygodniu idę do gin. Ciekawe jak tam mała miłego dnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

Cytat:
Napisane przez elfik122 Pokaż wiadomość
Hej, ja dziś wizyta, ogółem teraz będę miała je częściej ze względu właśnie na te poszerzone miedniczki, aby obserwować w którą stronę to idzie, bo niestety poszerzyły się po polowkowych bardziej i może zamienić się to w wodonercze
w 23 tygodniu mała wazyla 504g, teraz 26 tydz. Mam nadzieję że ładnie przybrała, bo już coraz mocniej kopie jeśli chodzi o mnie to już 11 kg na plusie też już jestem po krzywej, chyba bez cukrzycy skoro wynik 87, 103, 104
U nas chłopak miał być Karolkiem, a jeśli chodzi o wyprawkę to już większość rzeczy ogarnęłam śmieje się że powinni mi założyć jakaś blokadę na Internet, bo zbankrutujemy, no ale..
Miłego dnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czy te miedniczki są tylko do obserwacji czy w ciąży ewentualnie można wykonać jakiś zabieg? Daj znac jak po wizycie. Trzymam kciuki żeby było wszystko dobrze .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 16:48   #1365
elfik122
Raczkowanie
 
Avatar elfik122
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 74
Dot.: Mamy Maj 2021

Agator na dzień dzisiejszy jeśli zbyt mocno się poszerza podadzą mi sterydy i wcześniej rozwiążą ciążę.
Dalej się poszerzają, ale to tez ma związek tym, że mała też rośnie, a te nerki wraz z nią, zobaczymy, jestem dobrej mysli, po za tym wszystko ok, ladnie sie rozwija, mozg podobno przepiękny waży 970g (26+0) i obrocila się glowkowo no i żelazo doszło do suplementacji, bo morfologia poleciała w dół, czekam teraz na 11 marca na prenatalne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
elfik122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 20:36   #1366
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez elfik122 Pokaż wiadomość
Agator na dzień dzisiejszy jeśli zbyt mocno się poszerza podadzą mi sterydy i wcześniej rozwiążą ciążę.
Dalej się poszerzają, ale to tez ma związek tym, że mała też rośnie, a te nerki wraz z nią, zobaczymy, jestem dobrej mysli, po za tym wszystko ok, ladnie sie rozwija, mozg podobno przepiękny waży 970g (26+0) i obrocila się glowkowo no i żelazo doszło do suplementacji, bo morfologia poleciała w dół, czekam teraz na 11 marca na prenatalne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To trzymam kciuki żeby nie było potrzeby podawać sterydy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-11, 14:38   #1367
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Super, że nie masz cukrzycy ciążowej. Mnie na szczęście dzisiaj diabetolog pochwaliła za wyniki. Jeżeli wychodzi mi od czasu do czasu wyższy cukier, to wiem dokładnie dlaczego (co jadłam). Podobno nie będę musiała mieć kolejnej krzywej cukrowej.

Tylko nie przeraź się wyglądem "dwójki" po suplementowaniu żelaza. Za pierwszym razem mało zawału nie dostałam "co to jest?!". A hemoglobina wyszła okej?

Na właściwe ułożenie przed porodem jeszcze trochę czasu, także spokojnie. Moje dziecię co chwilę się obraca. Na przedostatnim badaniu był głową w dół, teraz głową w górę. Bardzo dużo się rusza. Jeszcze po prostu ma miejsce. Kopie tak, że wizualnie to widać po brzuchu - normalnie brzuch się rusza.

W czwartek odbieramy wózek i fotelik. Będziemy ćwiczyć rozkładanie, składanie i trochę powozimy koty po domu. Potem trafi do "magazynu" u rodziców TŻ, bo przed nami w marcu mały remont pokoju. Jestem tym trochę przerażona. Oby spec szybko się uwinął.
Haha, brałam już na początku żelazo, więc wiem z czym to się wiąże. Przy hemoglobinie też jeden wskaźnik chyba wyszedł niezgodnie z normami, ale już nie pamiętam który.
Super,że cukrzyca u Ciebie opanowana!
Nasze koty też siedziały w wózku i do dziś lubią siedzieć w nosidełku, bo reszta pochowana.
Cytat:
Napisane przez elfik122 Pokaż wiadomość
Agator na dzień dzisiejszy jeśli zbyt mocno się poszerza podadzą mi sterydy i wcześniej rozwiążą ciążę.
Dalej się poszerzają, ale to tez ma związek tym, że mała też rośnie, a te nerki wraz z nią, zobaczymy, jestem dobrej mysli, po za tym wszystko ok, ladnie sie rozwija, mozg podobno przepiękny waży 970g (26+0) i obrocila się glowkowo no i żelazo doszło do suplementacji, bo morfologia poleciała w dół, czekam teraz na 11 marca na prenatalne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki, żeby na prenatalnych wszystko było dobrze!

Smacznych pączków Dziewczyny! Pochwalcie się na ile sobie pozwoliłyście? Ja póki co jednego zjadłam, ale drugi czeka na deser po obiedzie
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-11, 16:18   #1368
elfik122
Raczkowanie
 
Avatar elfik122
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 74
Dot.: Mamy Maj 2021

Ja już zjadłam 4 i mówię już stop 🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
elfik122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-11, 17:18   #1369
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy Maj 2021

Ja zjadłam jednego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-12, 08:50   #1370
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 870
Dot.: Mamy Maj 2021

Ja 7 i mam piękny, podręcznikowy cukier z rana. A bałam się robić pomiar.



Dzisiaj TŻ odbierze mi podusię dla ciężarnych, którą kupiłam przez Vinted. Używka, podobno w stanie bardzo dobrym. Chętnie kupiłabym nową, ale kurczę - ceny tych lepszych, firmowych są wow, a byle czego, co się zmechaci po tygodniu nie chcę. Także dzisiaj będzie spanko w kokonie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-12, 11:49   #1371
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ja 7 i mam piękny, podręcznikowy cukier z rana. A bałam się robić pomiar.



Dzisiaj TŻ odbierze mi podusię dla ciężarnych, którą kupiłam przez Vinted. Używka, podobno w stanie bardzo dobrym. Chętnie kupiłabym nową, ale kurczę - ceny tych lepszych, firmowych są wow, a byle czego, co się zmechaci po tygodniu nie chcę. Także dzisiaj będzie spanko w kokonie.
Daj znać jak Ci się będzie spalo. Ja Ci dziwne ostatnio śpię na plecach i jest ok.
Mąż mi wczoraj kupił fotel bujany. Super sprawa. Mam nadzieję że sprawdzi się też podczas karmienia.
Zapomniałam że mam dziś pobranie krwi A wizyta w poniedziałek. No cóż... jakieś mam problemy z pamięcią...
Idę brać się za prasowanie A potem po dzieciaki trzeba jechać. Miłego dnia. U nas słonecznie że bez okularów nie da się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-12, 13:00   #1372
elfik122
Raczkowanie
 
Avatar elfik122
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 74
Dot.: Mamy Maj 2021

Ellen i w sumie bardzo dobrze zrobilas, ja za swoją dałam stowke, a kompletnie mi nie podeszła
Agator zazdroszczę fotela

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
elfik122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-12, 13:54   #1373
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 870
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Daj znać jak Ci się będzie spalo. Ja Ci dziwne ostatnio śpię na plecach i jest ok.
Mąż mi wczoraj kupił fotel bujany. Super sprawa. Mam nadzieję że sprawdzi się też podczas karmienia.
Zapomniałam że mam dziś pobranie krwi A wizyta w poniedziałek. No cóż... jakieś mam problemy z pamięcią...
Idę brać się za prasowanie A potem po dzieciaki trzeba jechać. Miłego dnia. U nas słonecznie że bez okularów nie da się

Mam tak groźną ginekolog, że po takim czymś chyba wstąpiłabym do programu ochrony świadków.


Ja w poniedziałek trzecie prenatalne. Jestem ciekawa jak synuś wygląda i czy tym razem da sobie zrobić zdjęcie, czy znowu się zasłoni piąstkami.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 16:09   #1374
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Mam tak groźną ginekolog, że po takim czymś chyba wstąpiłabym do programu ochrony świadków.


Ja w poniedziałek trzecie prenatalne. Jestem ciekawa jak synuś wygląda i czy tym razem da sobie zrobić zdjęcie, czy znowu się zasłoni piąstkami.
Hehe no to U mnie mam nadzieję że nie będzie tak źle. Co prawda to wizyta na NFZ i Pani doktor już starsza ale ogólnie spoko. Potem mam wizytę u mojego gin prywatnie. Oby tylko w poniedziałek nie zapomnieć o badaniach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Jak dziewczyny mijają walentynki? U mnie chłopaki kupili torcik z truskawkami, teraz zrobiliśmy pizzę i trochę poszliśmy na spacer ale strasznie zimno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 16:21   #1375
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 870
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Hehe no to U mnie mam nadzieję że nie będzie tak źle. Co prawda to wizyta na NFZ i Pani doktor już starsza ale ogólnie spoko. Potem mam wizytę u mojego gin prywatnie. Oby tylko w poniedziałek nie zapomnieć o badaniach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Jak dziewczyny mijają walentynki? U mnie chłopaki kupili torcik z truskawkami, teraz zrobiliśmy pizzę i trochę poszliśmy na spacer ale strasznie zimno.
Mijają bardzo miło. Nie przewidziałam dla TŻ prezentu, bo 1. ciąża to najlepszy prezent - cały czas to podkreśla, 2. zaczynamy oszczędzać, bo zasadzamy się na kupno mieszkania za kupę kasy (ale o dziwo nawet mój krytyczny ojciec stwierdził, że warto), 3. ciągle mi narzekał, że dostał za dużo pod choinkę. Za to ja dostałam Lancome Miracle. Przemiły zapach. Sam wybrał, więc mega doceniam.

Na deser jabłka natarte cynamonem, posypane rodzynkami na parze w towarzystwie lodów Grycan. Upiekę eko piersi kurczaka, do tego warzywa z parowara. Naprawdę wczuwam się w zmianę przyzwyczajeń żywieniowych. Chcę dziecko już od małego uczyć mniej cukru, soli, dużo warzyw itd.

Leżę sobie w moim kokonie z Motherhood. Udany zakup, ale gdybym miała zapłacić za to 150 zł, to... według mnie przesadna cena. Dobrze, że są używki. Fajnie mi się przespało już dwie noce. Nie czuję takiego ciągnięcia brzucha wstając. W dodatku jakaś taka bezpieczna, przyjemnie zaopiekowana.

Jutro prenatalne. Nie mogę się doczekać nowych zdjęć synusia.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 19:10   #1376
elfik122
Raczkowanie
 
Avatar elfik122
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 74
Dot.: Mamy Maj 2021

Ellen powodzenia na prenatalnych
A jeśli chodzi o walentynki to u mnie urodzinowo, plecy mi wysiadaja już, mąż zabrał mnie do kina wczoraj w ramach walentynek, A ja no cóż, obwinelam się wstążka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
elfik122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 12:06   #1377
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy Maj 2021

Uff ja po wizycie. Pani doktor nic nie mówiła że nie mam badań. Umówiłam mnie za tydzień na teleporade żeby podejrzeć wyniki.
Kurczę ale męczące są te wizyty na NFZ. Zawsze opóźnienie (mimo że byłam pierwsza) i one wszystko w kartę wpisują i jeszcze dodatkowo kseruja. Masakra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 17:32   #1378
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 870
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez elfik122 Pokaż wiadomość
Ellen powodzenia na prenatalnych
A jeśli chodzi o walentynki to u mnie urodzinowo, plecy mi wysiadaja już, mąż zabrał mnie do kina wczoraj w ramach walentynek, A ja no cóż, obwinelam się wstążka
Dziękuję. Było okej, tylko mały celebryta znowu się zasłaniał z całych sił, żeby nie zrobić mu zdjęcia. Ale ładny się wydaje.


Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Uff ja po wizycie. Pani doktor nic nie mówiła że nie mam badań. Umówiłam mnie za tydzień na teleporade żeby podejrzeć wyniki.
Kurczę ale męczące są te wizyty na NFZ. Zawsze opóźnienie (mimo że byłam pierwsza) i one wszystko w kartę wpisują i jeszcze dodatkowo kseruja. Masakra.
Moja ginekolożka regularnie się spóźnia mniej więcej godzinę. Raz prawie dwie - chyba nie muszę mówić jaka była atmosfera w poczekalni. Potem babeczki z dalszego miejsca w kolejce komentują, że może my (te pierwsze na liście) nie miałyśny na tą godzinę. Panie z recepcji wzięły się na sposób i mówią kto ma jaki numerek - kolejność zapisu.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 07:19   #1379
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy Maj 2021

Byłam wczoraj na wizycie. Całe 1340 g człowieka idealnie w 50 centylu. Ogólnie wszystko ok. Za 3 tygodnie prenatalne.
Byłam też w pepco no i zawsze coś kupię małej z ubranek. No ale są takie urocze🥰
Zapowiada się ładny słoneczny dzień. Miłego dnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 10:12   #1380
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 870
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Byłam wczoraj na wizycie. Całe 1340 g człowieka idealnie w 50 centylu. Ogólnie wszystko ok. Za 3 tygodnie prenatalne.
Byłam też w pepco no i zawsze coś kupię małej z ubranek. No ale są takie urocze��
Zapowiada się ładny słoneczny dzień. Miłego dnia
Wow, to nieźle. Słuszną ma linię nasza władza. Mój lokator ma niecałe 1200 g a lekarz już mówił, że dorodny. Termin na około 12.05. Przewidywana waga porodowa między 3,5 a 4 kg, o ile będzie donoszony.

Byłam dzisiaj na badaniu krwi pod dwie różne wizyty lekarskie, więc utoczyli tego ze mnie chyba z 6 fiolek. Laba aż do środy.

Dzidziul czasami mi się tak ułoży w brzuchu, że idę bez problemu, nie czuję mocno ciężaru. Za to dzisiaj jakoś tak się osadził, że dosłownie się toczyłam. Ale jakoś zrobiłam te 5 tysięcy kroków. Przyznaję się jednak, że większość czasu siedzę w domu i nic nie ćwiczę.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2021-02-18 o 12:23
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-06 08:46:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:51.