Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :) - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-16, 12:34   #1771
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Wygląda na to, że w marcówkach będzie dużo lutówek
Cytat:
Napisane przez aga_fe Pokaż wiadomość
Ostatnio rodziłam 5 dni po terminie także w miarę się pokrywało
Otoczki mam ogromniaste! Sutki w miarę podobne.Ja od czasu do czasu tylko wskakuje na piłkę.

To z jednej strony fajnie bo będziecie na lato gotowi a z drugiej pewnie sporo zamieszania zaraz przed porodem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnóstwo zamieszania, bo okazuje się, że trzeba wystąpić o warunki zabudowy (urząd ma na to 2 miesiące, nie wiem dlaczego pani w urzędzie tak twierdzi, skoro strony ministerstwa podają, że miesiąc). A potem jeszcze zgłoszenie, czyli wyjdzie na to, że go postawimy a dopiero potem dostaniemy decyzję, czego wolałabym uniknąć. Gorzej jak się nie zgodzą, a chatka będzie stała.

Wkurza mnie to szczególnie, że ja wiem jak działają urzędy, że w wielu przypadkach idą schematem, jak zapytasz z czego to wynika, to ci mało kto poda podstawę prawną.

Wiedziałam, żeby się nie spieszyć, ale mój TŻ chce mieć wszystko od razu no i proszę, a można były to na spokojnie załatwić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 12:48   #1772
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Wygląda na to, że w marcówkach będzie dużo lutówek Mnóstwo zamieszania, bo okazuje się, że trzeba wystąpić o warunki zabudowy (urząd ma na to 2 miesiące, nie wiem dlaczego pani w urzędzie tak twierdzi, skoro strony ministerstwa podają, że miesiąc). A potem jeszcze zgłoszenie, czyli wyjdzie na to, że go postawimy a dopiero potem dostaniemy decyzję, czego wolałabym uniknąć. Gorzej jak się nie zgodzą, a chatka będzie stała.
Już Ci mówię - w kpa masz taką genialną klauzulę "w sprawach szczególnie skomplikowanych", która wydłuża czas na wydanie decyzji administracyjnej z 1 do 2 miesięcy. W praktyce każda sprawa, z którą się urzędy nie wyrabiają staje się szczególnie zawiła

Takiego wam posta wysmarowałam i mi go wcieło. Także zajrzę tu później, a teraz śmigam na drzemkę - ktoś z sąsiadów o 3 robił pranie i wirowanie tak się niosło w nocnej ciszy, że wstałam zrobić sobie kanapkę, pozbierałam pranie z suszarki i nawet chciałam coś popracować, ale ładowarki już nie odnalazłam. A teraz mam ciężką głowę i brak pomysłu na obiad. Eh.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 13:18   #1773
Kiwi_898
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 242
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Ja przeczuwam Stokrotkę! Ale może któraś zaskoczy znienacka jak AnnLady i przeczytamy wiadomość któregoś wieczoru "o, hej, urodziłam"

Roma, myślę, że to fajna decyzja, na pewno się wyśpicie oboje lepiej
Ja z tymi żyłami mam na odwrót, zawsze mi się podobało jak faceci po treningu mają takie żyły, ale myślalam, że to po prostu chodzi o to że są umięśnieni i tacy fajni hahahah, ale teraz mam na tym brzuchu i też mi się to tak podoba xD


Mam pytanie do tych co już rodziły i mniej więcej znały termin poczęcia - urodzilyście plus minus w tym terminie?

A ponawiam pyt. o to czy urosły Wam same otoczki czy sutki też (ich średnica)? Bo we wczorajszym narodzinowym ferworze pewnie już nikt tego nie przeczyta
Wszystko uroslo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwi_898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 13:58   #1774
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Aga_fe 24.02 masz się zgłosić i będziesz miała tego samego dnia cc?

Ja mam przyjechać w niedziele 28.02 wieczorem i cięcie następnego dnia



Whimx, co do sutków, mam wrażenie ze urosły minimalnie tez, ale otoczka głownie, aż taki pigment się na polowe piersi rozchodzi jak piegi może to ciemnienie jest po to żeby bobasy miały łatwiejsza orientacje w terenie i zauważały bez problemu gdzie celować ?



Fufka pokaz jaki domek kupiliście, jak coś to może być fb jak nie chcesz tu ale jestem bardzo ciekawa

jestem od jakiegoś czasu na etapie obczajania czegoś do postawienia nad jeziorem, tylko ja oglądam takie domki do 35m na zgłoszenie

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Doczytałam ze Wy tez na zgłoszenie

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Co do żył na rękach u faceta, uwielbiam, takie wypukłe są super, jak jest mięsień to już w ogóle !

Ale ja mam na brzuchu i na biuście w ciąży, to zupełnie inna sprawa dla mnie
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 14:03   #1775
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
Ja dziś już po ostatniej wizycie u ginekologa. Jutro 37 tydz wg om a wg USG to dziś 37+1. Mam skierowanie na koniec przyszłego tyg do szpitala na oddział przez cukrzycę. Muszę powiedzieć że chciałabym urodzić przed trafieniem na oddział bo w domu przynajmniej przed porodem się wyśpię a tam będę zmęczona i niewyspana więc teraz mam tydzień żeby z mężem coś poindukowac . Poprawił mi się też już nastrój od kiedy mogę wstawać już z łóżka i wychodzę do ludzi.
Co do sutków bo mi urosło wszystko i otoczki i brodawki a piersi to już całkiem. Mam nadzieję że po karmieniu zmniejsza się do rozmiaru w jakim były wcześniej bo niestety są już tak duże że bezwładnie wiszą. Żal mi moich zgrabnych piłeczek które same siebie trzymały i chciałabym żeby jeszcze do mnie wróciły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masz cukrzycę na insulinie czy dieta? Bo mój lekarz nic nie mówił na ten temat,a jestem na diecie i zastanawiam się czy rzeczywiście "cukrzycowe" ciążę muszą być rozwiązane przed 40tc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 14:07   #1776
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Mam wyniki morfologii, szok, hemoglobina w normie ciut poza normę ale co tam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 14:16   #1777
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez vidia9 Pokaż wiadomość
Mam wyniki morfologii, szok, hemoglobina w normie ciut poza normę ale co tam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja czekam na swoją i już się boje. Ostatnio było 10,1

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-16, 14:23   #1778
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Vidia ale masz poza normę za mało czy za dużo? Mi lekarz powatrzal cały czas żebym się nie martwiła tylko brala to żelazo bo na koniec ciąży przed porodem wzrośnie, No i miał racje, mam najwyższy poziom na ostatnim badaniu krwi od początku ciąży właściciwie, w końcu jest w normie
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 14:26   #1779
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Vidia ale masz poza normę za mało czy za dużo? Mi lekarz powatrzal cały czas żebym się nie martwiła tylko brala to żelazo bo na koniec ciąży przed porodem wzrośnie, No i miał racje, mam najwyższy poziom na ostatnim badaniu krwi od początku ciąży właściciwie, w końcu jest w normie
Aaaa, czyli tyle z mojego zachwytu norma to 11,2-15,5, mam 11,7. Brałam teraz dwa razy dziennie Tardyferon-Fol. Dobry wynik miałam tylko na początku ciąży, potem stale poniżej normy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 14:30   #1780
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Masz cukrzycę na insulinie czy dieta? Bo mój lekarz nic nie mówił na ten temat,a jestem na diecie i zastanawiam się czy rzeczywiście "cukrzycowe" ciążę muszą być rozwiązane przed 40tc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jestem na insulinie nocnej ale też dowiedziałam się dopiero ostatnio że będę musiała się zgłosić.
Dziś trochę podchodziłam i wszystko już mnie boli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 15:32   #1781
aga_fe
Raczkowanie
 
Avatar aga_fe
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 348
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Aga_fe 24.02 masz się zgłosić i będziesz miała tego samego dnia cc?

Ja mam przyjechać w niedziele 28.02 wieczorem i cięcie następnego dnia



Whimx, co do sutków, mam wrażenie ze urosły minimalnie tez, ale otoczka głownie, aż taki pigment się na polowe piersi rozchodzi jak piegi może to ciemnienie jest po to żeby bobasy miały łatwiejsza orientacje w terenie i zauważały bez problemu gdzie celować ?



Fufka pokaz jaki domek kupiliście, jak coś to może być fb jak nie chcesz tu ale jestem bardzo ciekawa

jestem od jakiegoś czasu na etapie obczajania czegoś do postawienia nad jeziorem, tylko ja oglądam takie domki do 35m na zgłoszenie

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Doczytałam ze Wy tez na zgłoszenie

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Co do żył na rękach u faceta, uwielbiam, takie wypukłe są super, jak jest mięsień to już w ogóle !

Ale ja mam na brzuchu i na biuście w ciąży, to zupełnie inna sprawa dla mnie
Teoretycznie na następny dzień, zobaczymy Dziś nawet dzwoniłam do szpitala podpytać na którą godzinę najlepiej się zgłosić i czy mają coś ekstra jeśli chodzi o covid - testy robią tylko jak sa podejrzenia ze moze wystąpić, paczki można zostawiać i je potem 2 razy dziennie dowożą, porodów rodzinnych brak, ojciec widzi dziecko na żywo dopiero w dniu odbioru. Poza tym wszystko w jako takiej normie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga_fe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-16, 16:42   #1782
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Ja też już dostałam wyniki . Mocz ok , hemoglobina podskoczyła do 10,4 więc super - bo było 10,1 no i TSH ładnie spadło . W styczniu 11 miałam 4,23 a teraz 1,1

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 16:43   #1783
Bazille
Raczkowanie
 
Avatar Bazille
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 409
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość

Mam pytanie do tych co już rodziły i mniej więcej znały termin poczęcia - urodzilyście plus minus w tym terminie?

A ponawiam pyt. o to czy urosły Wam same otoczki czy sutki też (ich średnica)? Bo we wczorajszym narodzinowym ferworze pewnie już nikt tego nie przeczyta
Nie pamietam jak bylo w poprzednich ciazach,ale z ostatnich miesiaczek tp : 1 porod na 22,Syn urodzil sie 19,
2 porod na 15,Corka urodzila sie 7.
3 porod na 1.03,Syn urodzil sie 10.02 ,ale tu wiem dokladnie kiedy byl poczety i wg tego dopiero 7 marca powinien byc.Takze nie wiem na ile serio mozna to brac pod uwage.

Otoczki piersi mialam przed porodem juz spore,a teraz jeszcze wieksze,sutki dopiero od ssania o wiele wieksze,wczesniej moze minimalnie podrosly.

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Masz cukrzycę na insulinie czy dieta? Bo mój lekarz nic nie mówił na ten temat,a jestem na diecie i zastanawiam się czy rzeczywiście "cukrzycowe" ciążę muszą być rozwiązane przed 40tc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez niejednokrotnie slyszalam,ze cukrzycowe ciaze musza byc rozwiazane wczesniej.

Wczesniej pisalyscie o pieprzykach itp na ciele,ja w kazdej ciazy duzo ich dostawalam,i takich tez co byly wyczuwalne pod palcem,sporo brodawek tez.I wszystko po porodach w jakims tam czasie samo mi schodzilo.
Piersi niestety zrobily mi sie malo jedrne i rozmiar mniejsze. Mowia,ze nie ma tez zasady czy sie karmi czy nie,po ciazy piersi sa juz w zdecydowanie innej formie.

Wybaczcie,ze nie udzielam sie za szcegolnie,ale Maluszek,Starszak z lekcjami domowymi,caly dom itp to troche duuuuzo.
Bazille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 17:25   #1784
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Już Ci mówię - w kpa masz taką genialną klauzulę "w sprawach szczególnie skomplikowanych", która wydłuża czas na wydanie decyzji administracyjnej z 1 do 2 miesięcy. W praktyce każda sprawa, z którą się urzędy nie wyrabiają staje się szczególnie zawiła

Takiego wam posta wysmarowałam i mi go wcieło. Także zajrzę tu później, a teraz śmigam na drzemkę - ktoś z sąsiadów o 3 robił pranie i wirowanie tak się niosło w nocnej ciszy, że wstałam zrobić sobie kanapkę, pozbierałam pranie z suszarki i nawet chciałam coś popracować, ale ładowarki już nie odnalazłam. A teraz mam ciężką głowę i brak pomysłu na obiad. Eh.
Ja to wiem, tylko że te sprawy nie są skomplikowane wiem jakie podjęcie jestem w urzędach a im mniejszy, mniej spraw tym więcej "pracy" tam mają
Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Aga_fe 24.02 masz się zgłosić i będziesz miała tego samego dnia cc?

Ja mam przyjechać w niedziele 28.02 wieczorem i cięcie następnego dnia



Whimx, co do sutków, mam wrażenie ze urosły minimalnie tez, ale otoczka głownie, aż taki pigment się na polowe piersi rozchodzi jak piegi może to ciemnienie jest po to żeby bobasy miały łatwiejsza orientacje w terenie i zauważały bez problemu gdzie celować ?



Fufka pokaz jaki domek kupiliście, jak coś to może być fb jak nie chcesz tu ale jestem bardzo ciekawa

jestem od jakiegoś czasu na etapie obczajania czegoś do postawienia nad jeziorem, tylko ja oglądam takie domki do 35m na zgłoszenie

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Doczytałam ze Wy tez na zgłoszenie

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Co do żył na rękach u faceta, uwielbiam, takie wypukłe są super, jak jest mięsień to już w ogóle !

Ale ja mam na brzuchu i na biuście w ciąży, to zupełnie inna sprawa dla mnie
Wrzucę na fb.

O tak umięśnione ramiona z widocznymi żyłami chociaż powiem szczerze, że im mniej kontaktu z siłownią, tym mniejszy zachwyt wzbudza we mnie takie ciało ale już nie mogę się doczekać, kiedy tam wrócę, mam nadzieję, że mała pozwoli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 17:32   #1785
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Mi się sutki i brodawki chyba nie zmieniły, nie zauważyłam żeby były większe. Przypuszczam, że rozmiar się powiększył ale proporcjonalnie do całej piersi, choć i tu nie mam jakiś imponujących osiągów - staniki kupuję o rozmiar większe niż wcześniej (z 70e/75d przeskoczyłam na 75e/80d w zależności od firmy). Mogłoby tak zostać, nie miałabym nic przeciwko.

Chyba bardziej mnie martwi kwestia powrotu brzucha i ciała do stanu poprzedniego, mimo iż fizjo potwierdziła mi ostatnio że rozejściem nie muszę się nazbyt martwić, bo jest dalej minimalne i w granicach fizjologicznych. Ale cellulit na udach i pośladkach... Nawet w bardzo szczupłych czasach miałam bardziej gruszkowatą figurę i skłonności do pomarańczowej skórki, a teraz to się tylko pogłębiło. Mam nadzieje, że to po części kwestia aktualnego stanu i z pomocą diety, ćwiczeń i kosmetologii uda się to trochę zwalczyć.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 18:16   #1786
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

aga_fe czyli w przyszłym tygodniu będziesz już z maleństwem!

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Mi się sutki i brodawki chyba nie zmieniły, nie zauważyłam żeby były większe. Przypuszczam, że rozmiar się powiększył ale proporcjonalnie do całej piersi, choć i tu nie mam jakiś imponujących osiągów - staniki kupuję o rozmiar większe niż wcześniej (z 70e/75d przeskoczyłam na 75e/80d w zależności od firmy). Mogłoby tak zostać, nie miałabym nic przeciwko.

Chyba bardziej mnie martwi kwestia powrotu brzucha i ciała do stanu poprzedniego, mimo iż fizjo potwierdziła mi ostatnio że rozejściem nie muszę się nazbyt martwić, bo jest dalej minimalne i w granicach fizjologicznych. Ale cellulit na udach i pośladkach... Nawet w bardzo szczupłych czasach miałam bardziej gruszkowatą figurę i skłonności do pomarańczowej skórki, a teraz to się tylko pogłębiło. Mam nadzieje, że to po części kwestia aktualnego stanu i z pomocą diety, ćwiczeń i kosmetologii uda się to trochę zwalczyć.
weź nic nie mów o tym cellulicie, przed ciążą miałam życiową formę, cellulitu mogłam z lupą szukać, teraz mam go chyba już nawet na twarzy
zwalam to na estrogen,że po ciąży spadnie, a teraz jest w zwyżce, plus brak sportu, dlatego wyglądam jak wyglądam


Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Ja to wiem, tylko że te sprawy nie są skomplikowane wiem jakie podjęcie jestem w urzędach a im mniejszy, mniej spraw tym więcej "pracy" tam mają Wrzucę na fb.

O tak umięśnione ramiona z widocznymi żyłami chociaż powiem szczerze, że im mniej kontaktu z siłownią, tym mniejszy zachwyt wzbudza we mnie takie ciało ale już nie mogę się doczekać, kiedy tam wrócę, mam nadzieję, że mała pozwoli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziękuję

ja żeby się zmotywować, zrobiłam sobie już półeczkę " po ciąży" z ciuchami teraz na wyprzedaży upolowanymi, mam tam nowe getry do ćwiczeń rozmiar większe niż nosiłam przed ciążą ładny dresik, coś tam na spacery z wózkiem po cc na siłownię pewnie szybko nie wrócę, ale stopniowo bardzo bym chciała wracać do żywych i jak lekarz i fizjo pozwolą to delikatnie w domu ćwiczyć
pora nam sprzyja, rodzimy na wiosnę, zapoznamy się z bobasami, i będzie można troszkę podziałać, wyjść z nimi ( mam nadzieję,że mój pokocha jazdę w wózku) jakbym rodziła na jesień to pewnie bym obrosła tłuszczem po porodzie, w przerwach od przewijania i usypiania bym siedziała i jadła i oglądała seriale karmiąc
ja jestem innym człowiekiem jak słońce świeci i jest ciepło, teraz to wegetuję


ciekawe co tam u Justysi, jak się czuje, no i doczekać się foty nie mogę
oglądałam dziś filmiki z ostatnich chwil porodów i cc i się popłakałam, jest w tym jakaś magia mimo tej całej fizjologii
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 18:29   #1787
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Ja też przed porodem super miałam już formę, miałam dość długo dietę i udało mi się utrzymać zdrowy styl życia, schudłam około 8 kg dla mnie to był sukces 🙂 zero cellulitu i w ogóle... Ale teraz znów to samo. Kupiłam sporo ciuchów na wyprzedaży w tym nawet jeansy i mam plan nie wejść więc muszę się za siebie wziąć mam nadzieję że dam radę 😒

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 18:58   #1788
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Ja dla odmiany przywaliłam przed zajściem z 5 kg (życiowa forma to tak se 4 lata temu) - takie tak fizjologiczne związane z większa ilością pracy i siedzącym trybem życia. Miałam się brać za siebie na wiosnę i zamknęli siłownie, a jak otworzyli to dwie kreski, letkie zdziwienie a jak ochłonęłam i zaczęłam się rozglądać za joga to dostałam krwawienia i zakaz wszelkiego wysiłku. Także ten... uważam że moje ciążowe +11 kg na ten moment jest sukcesem, aczkolwiek stan pupy to dramat (szczotkuje, kremuje, traktuje ciepłymi i zimnymi prysznicami... i dupa)
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 20:18   #1789
aga_fe
Raczkowanie
 
Avatar aga_fe
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 348
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Bazille Pokaż wiadomość
Nie pamietam jak bylo w poprzednich ciazach,ale z ostatnich miesiaczek tp : 1 porod na 22,Syn urodzil sie 19,
2 porod na 15,Corka urodzila sie 7.
3 porod na 1.03,Syn urodzil sie 10.02 ,ale tu wiem dokladnie kiedy byl poczety i wg tego dopiero 7 marca powinien byc.Takze nie wiem na ile serio mozna to brac pod uwage.

Otoczki piersi mialam przed porodem juz spore,a teraz jeszcze wieksze,sutki dopiero od ssania o wiele wieksze,wczesniej moze minimalnie podrosly.



Tez niejednokrotnie slyszalam,ze cukrzycowe ciaze musza byc rozwiazane wczesniej.

Wczesniej pisalyscie o pieprzykach itp na ciele,ja w kazdej ciazy duzo ich dostawalam,i takich tez co byly wyczuwalne pod palcem,sporo brodawek tez.I wszystko po porodach w jakims tam czasie samo mi schodzilo.
Piersi niestety zrobily mi sie malo jedrne i rozmiar mniejsze. Mowia,ze nie ma tez zasady czy sie karmi czy nie,po ciazy piersi sa juz w zdecydowanie innej formie.

Wybaczcie,ze nie udzielam sie za szcegolnie,ale Maluszek,Starszak z lekcjami domowymi,caly dom itp to troche duuuuzo.
Nie masz teraz łatwo. Mam nadzieję że możesz liczyć na pomoc męża czy rodziny. A jak Ty się czujesz? Maluszek daje Ci mocno popalić?
Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
aga_fe czyli w przyszłym tygodniu będziesz już z maleństwem!



weź nic nie mów o tym cellulicie, przed ciążą miałam życiową formę, cellulitu mogłam z lupą szukać, teraz mam go chyba już nawet na twarzy
zwalam to na estrogen,że po ciąży spadnie, a teraz jest w zwyżce, plus brak sportu, dlatego wyglądam jak wyglądam




dziękuję

ja żeby się zmotywować, zrobiłam sobie już półeczkę " po ciąży" z ciuchami teraz na wyprzedaży upolowanymi, mam tam nowe getry do ćwiczeń rozmiar większe niż nosiłam przed ciążą ładny dresik, coś tam na spacery z wózkiem po cc na siłownię pewnie szybko nie wrócę, ale stopniowo bardzo bym chciała wracać do żywych i jak lekarz i fizjo pozwolą to delikatnie w domu ćwiczyć
pora nam sprzyja, rodzimy na wiosnę, zapoznamy się z bobasami, i będzie można troszkę podziałać, wyjść z nimi ( mam nadzieję,że mój pokocha jazdę w wózku) jakbym rodziła na jesień to pewnie bym obrosła tłuszczem po porodzie, w przerwach od przewijania i usypiania bym siedziała i jadła i oglądała seriale karmiąc
ja jestem innym człowiekiem jak słońce świeci i jest ciepło, teraz to wegetuję


ciekawe co tam u Justysi, jak się czuje, no i doczekać się foty nie mogę
oglądałam dziś filmiki z ostatnich chwil porodów i cc i się popłakałam, jest w tym jakaś magia mimo tej całej fizjologii
Mam syna z początku lutego i te spacery to było wybawienie. Jak maz czasami slyszal ze się zapuszczałam pieszo na drugą stronę miasta to się za głowę łapał szybko zakładałam ciuchy sprzed ciazy a nawet musiałam zainwestować w bardziej obcisłe bo przez kp waga poszła jeszcze bardziej w dół a do tego częste spacery i ogólnie więcej ruchu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga_fe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-16, 20:33   #1790
Kiwi_898
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 242
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez aga_fe Pokaż wiadomość
Nie masz teraz łatwo. Mam nadzieję że możesz liczyć na pomoc męża czy rodziny. A jak Ty się czujesz? Maluszek daje Ci mocno popalić?Mam syna z początku lutego i te spacery to było wybawienie. Jak maz czasami slyszal ze się zapuszczałam pieszo na drugą stronę miasta to się za głowę łapał szybko zakładałam ciuchy sprzed ciazy a nawet musiałam zainwestować w bardziej obcisłe bo przez kp waga poszła jeszcze bardziej w dół a do tego częste spacery i ogólnie więcej ruchu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja po pierwszej ciąży też sporo schudłam, głównie przez kp i spacery. Liczę na powtórkę z rozrywki

Dobrze słyszeć że wyniki Wam się poprawiły moja hemoglobina jest całą ciążę względnie w normie.

Dziś ruszyła mi laktacja, już wcześniej czulam że piersi się przygotowują. Ciekawa jestem jak będzie z kp po porodzie, czy pójdzie bez problemu. Przy starszaku ostatecznie kp, ale przez pierwsze trzy miesiące miałam niezłą przeprawę, psychicznie dało mi to nieźle w kość. Zależało mi bardzo no i przepłakałam parę ładnych nocy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwi_898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 21:41   #1791
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Ja zamierzam właśnie dużo spacerować i mam nadzieję że mnie to uratuje i szybko wrócę do formy 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 22:28   #1792
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Ja się w czerwcu wybieram na wesele...

Chcę być wtedy chuda, a jakby się jeszcze udalo trichę tego nadbagażu zgubić to byłoby idealnie (moja mama i babcia po urodzeniu dzieci były szczuplejsze niż wcześniej i aż do menopauzy udawało im się tę wagę utrzymać...)
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 23:11   #1793
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Aga_fe o tak mogłoby być żeby spacery i kp dały radę na początek to już będę Happy

---------- Dopisano o 00:11 ---------- Poprzedni post napisano o 00:10 ----------

Kiwi jak odczuwalas ze zbliża Ci się laktacja? Ale normalnie dziś coś poszło? pytam bo u mnie cała ciąże ani kropli a kumpela już w w 5 mcu miała wycieki siary
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 23:58   #1794
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Aga_fe o tak mogłoby być żeby spacery i kp dały radę na początek to już będę Happy

---------- Dopisano o 00:11 ---------- Poprzedni post napisano o 00:10 ----------

Kiwi jak odczuwalas ze zbliża Ci się laktacja? Ale normalnie dziś coś poszło? pytam bo u mnie cała ciąże ani kropli a kumpela już w w 5 mcu miała wycieki siary
Wyciek siary lub jego brak (który stresuje jeszcze bardziej) w ciąży absolutnie nic nie znaczy. Nie jest tak, że brak wycieku zwiastuje brak pokarmu. Więc spokojnie

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-17, 06:12   #1795
aga_fe
Raczkowanie
 
Avatar aga_fe
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 348
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Wyciek siary lub jego brak (który stresuje jeszcze bardziej) w ciąży absolutnie nic nie znaczy. Nie jest tak, że brak wycieku zwiastuje brak pokarmu. Więc spokojnie

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Dokładnie! Mi w poprzedniej ciazy nic nie leciało, a potem mogłabym wykarmić jeszcze jedno dziecko
AnnLady a Ty jak się czujesz? Jak córcia reaguje na siostrę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga_fe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-17, 06:42   #1796
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Wyciek siary lub jego brak (który stresuje jeszcze bardziej) w ciąży absolutnie nic nie znaczy. Nie jest tak, że brak wycieku zwiastuje brak pokarmu. Więc spokojnie

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
To dobrze, bo u mnie ani kropli, jedynie co zaobserwowalam, że te otoczki się zrobiły w tym tygodniu jakieś gładsze

Która dziś rodzi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-17, 06:47   #1797
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Mi z kolei w poprzedniej ciazy lecialo juz tez od ok 5-6 miesiąca, a wcale jakos rewelacji z mlekiem nie było. Od początku prawie dokarmialam i po 3 miesiacach calkowicie juz było po karmieniu.

Ja czekam na połowę marca niech mala jeszcze posiedzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-17, 06:59   #1798
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez aaska92 Pokaż wiadomość
Mi z kolei w poprzedniej ciazy lecialo juz tez od ok 5-6 miesiąca, a wcale jakos rewelacji z mlekiem nie było. Od początku prawie dokarmialam i po 3 miesiacach calkowicie juz było po karmieniu.

Ja czekam na połowę marca niech mala jeszcze posiedzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie już by mogło się dziać jest mi tak ciężko od 2 dni, i poruszać się i oddychać czuje ucisk pod piersiami wieczorami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-17, 07:00   #1799
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Ja czekam do 5 marca i mogę działać . Jutro mam Ginekologa i dopiero pobierze wymaz na gbs , 22 jedziemy do kardiologa z synem 130km w jedną stronę no i 3 marca mąż ma sprawę w sądzie odnośnie wypadku lipcowego . Po tym wszystkim jestem powiedzmy gotowa

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-17, 07:18   #1800
Kiwi_898
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 242
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Aga_fe o tak mogłoby być żeby spacery i kp dały radę na początek to już będę Happy

---------- Dopisano o 00:11 ---------- Poprzedni post napisano o 00:10 ----------

Kiwi jak odczuwalas ze zbliża Ci się laktacja? Ale normalnie dziś coś poszło? pytam bo u mnie cała ciąże ani kropli a kumpela już w w 5 mcu miała wycieki siary
Ja w pierwszej ciąży też nic nie miałam, dopiero po porodzie. Także to nie ma reguły A teraz czulam takie specyficzne uczucie hmm... Pieczenia/przepływu przez sutki no i wczoraj pociekło i dziś też.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:17 ---------- Poprzedni post napisano o 07:17 ----------

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Wyciek siary lub jego brak (który stresuje jeszcze bardziej) w ciąży absolutnie nic nie znaczy. Nie jest tak, że brak wycieku zwiastuje brak pokarmu. Więc spokojnie

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Dokładnie!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:18 ---------- Poprzedni post napisano o 07:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Ja czekam do 5 marca i mogę działać . Jutro mam Ginekologa i dopiero pobierze wymaz na gbs , 22 jedziemy do kardiologa z synem 130km w jedną stronę no i 3 marca mąż ma sprawę w sądzie odnośnie wypadku lipcowego . Po tym wszystkim jestem powiedzmy gotowa

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Ojej, jeszcze sporo na głowie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwi_898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-15 20:33:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:23.