Mamusie sierpniowe 2020 cz. III - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-16, 14:47   #1021
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
U nas kazda wizyta musi byc poprzedzoba teleporada.. ale to i tak bez znaczenia juz bo zadzwonilam do szpitala sie zapytac kiedy bedzie test na korone a oni mi radosnie powiedzieli ze wykreslili nasz zabieg ! :O bo maja inny wazniejszy. No swietnie ciekawe kiedy planowali mi powiedziec. Aha i nie wiedza na kiedy nas przelozylu "beda dzwonic"

Feli przykro mi ze masz az tak ciezkie noce. To musi sie wkrotce zmienic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to chyba jakiś żart!
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 16:03   #1022
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
U nas kazda wizyta musi byc poprzedzoba teleporada.. ale to i tak bez znaczenia juz bo zadzwonilam do szpitala sie zapytac kiedy bedzie test na korone a oni mi radosnie powiedzieli ze wykreslili nasz zabieg ! :O bo maja inny wazniejszy. No swietnie ciekawe kiedy planowali mi powiedziec. Aha i nie wiedza na kiedy nas przelozylu "beda dzwonic"

Feli przykro mi ze masz az tak ciezkie noce. To musi sie wkrotce zmienic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Polska służba zdrowia juz przechodzi samą siebie... Czy w tym kraju będzie normalnie kiedyś? Musisz może zainterweniować u tego lekarza co pomógł Wam w załatwieniu terminu - z tego co dobrze kojarzę, może coś poradzi. Oby kolejny znalazł się jak najszybciej i było to za Wami.

Panna Felicjanna ale miałaś dzis sądny z dzień z tym autem! Jak na złość. Dobrze, że akurat byl termin szczepienia to szybko wyleczysz brzdąca skoro infekcja nie rozwinęła się na dobre. Jak Cie to pocieszy to moje noce wyglądają tak jak i Twoje. Jeszcze uspac na noc nie ma takiego problemu, ale jak zaśnie to po 30-40-60min się obudzi i znow trzeba lulać i tak już cala noc do rana. W łóżeczku odlozona to się wybudza i drze jak poparzona, z nami ciągle się kreci... Ja tez juz wymiękam. W dzień musiałam zrobić godzinna drzemkę bo prawie się przewracałam juz ze zmęczenia. A ona i tak w dzień mimo, że cale noce harcuje, to śpi 3 razy po 30min. Nic zrobić nie można...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 18:23   #1023
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Dziewczyny, czytam Was na bieżąco ale jakoś nie mogę się wbić z wpisem
Feli, Dreaming, u nas noce podobnie trudne To chyba przez zęby.. Ale jeszcze się nie przebił żaden. Już dwa razy dawaliśmy Pedicetamol, dziś też myślałam, że damy ale jakoś zasnął po kąpieli i karmieniu.

Jeśli chodzi o rd to z blw na razie nici Od początku lutego zaczęliśmy rd. Mały chętnie je, na razie z łyżeczki, pije wodę z doidy cup, z bbox też parę razy próbował, załapał. Jak zacznie lepiej siedzieć to go będę częstować kawałkami do samodzielnego jedzenia, teraz się jeszcze zsuwa i wytrzymuje w krzesełku za krótko żeby się pobawić jedzeniem. A na kolanach nie wyobrażam sobie samodzielnego jedzenia..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-16, 19:07   #1024
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 696
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Feli tulę! u nas noce też takie sobie...

Roselyn- to jakieś jaja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-17, 07:00   #1025
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
U nas kazda wizyta musi byc poprzedzoba teleporada.. ale to i tak bez znaczenia juz bo zadzwonilam do szpitala sie zapytac kiedy bedzie test na korone a oni mi radosnie powiedzieli ze wykreslili nasz zabieg ! :O bo maja inny wazniejszy. No swietnie ciekawe kiedy planowali mi powiedziec. Aha i nie wiedza na kiedy nas przelozylu "beda dzwonic"

Feli przykro mi ze masz az tak ciezkie noce. To musi sie wkrotce zmienic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O matko 🤦🤦🤦🤦 to jakieś jaja...
Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Baby blues ode mnie też gratulacje.

Roselyn, a nie możecie iść na normalną wizytę do pediatry? Może lepiej żeby lekarz ją obejrzał?


U nas dziś jakiś pechowy dzień. Rano nie chciało mi odpalić auto, pomimo tego że nie było jakiegoś dużego mrozu. Męża nie było w domu, ale na szczęście teść mi pomógł. Chciałam pojechać wcześniej, bo zawsze jest problem ze znalezieniem miejsca parkingowego, to musiałam jechać w ekspresowym tempie, bo już czas nas gonił. Pojechaliśmy na szczepienie i okazało się, że Młodego łapie jakaś infekcja. Ma zaczerwienione gardło i jakaś wydzielina mu się zbiera. Szczepienie odłożone i teraz musi się kurować. Wróciłam do auta, to okazało się, że drzwi mi się zablokowały i próbowałam je otworzyć od strony pasażera.

Nocki mamy ostatnio tragiczne. Wieczorne usypianie trwa godzinę, dwie albo i trzy. Nie da się go ani odłożyć, ani nie chce spać z nami. Najlepiej na rękach. A jak się budzi, to często od razu z płaczem, wrzaskiem. Nie mam siły, jestem zmęczona tymi nocami.
Akurat jest u nas moja mama i jak ona go bierze i próbuje uspokoić, to jest jeszcze gorzej. Mężowi się rzadko udaje, ale i tak najlepiej jest u mnie przy piersi, albo na moich rękach.
W dzień jest ok, ale jak przychodzi wieczór i noc, to chce mi się płakać razem z nim.
Jak już zaśnie, to budzi się co godzinę.


Nie wiem czy to skok, czy jakiś kolejny regres snu, czy to może przez tę infekcję, która go wzięła... Chodzę jak zombie, boli mnie głowa, nogi z tego braku snu i odpoczynku.
Przytulam

U nas też noce słabe ja chodzę mega niewyspana z bólem głowy. Poduszki są bardzo częste. Czasami budzi się z rykiem i muszę wstać i wziąć ją na ręce i dopiero się uspokaja (ale to chyba przez zęby). Jeszcze wszystko mnie boli bo starsza przychodzi do nas w nocy i śpimy w 4. Ciężko się wtedy w ogóle ruszyć. Jeszcze żeby przychodziła nad ranem a ona czasami już o północy w naszym łóżku

No i mamy katar. Nie wiem czy to przez zęby czy jakaś infekcja. Słychać że ta wydzielina jest gdzieś głęboko ale z nosa jej tylko czasami coś wyleci. Jak próbuję odciągnąć to jakieś minimalne ilości robię inhalacje, psikam woda morska i nie wiem jeszcze co mogę zrobić żeby to nie zeszło niżej 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-17, 11:31   #1026
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość

dermatolog mnie wkurzyła...
od razu przepisała steryd dość mocny (o tym że to steryd mi nie powiedziała... doczytałam sama) i zyrtec plus atoderm do nawilżania.
ja zaczynam mieć teorię że Tata kąpie w za ciepłej wodzie, bo teraz trzy dni kąpałam ja i jest zdecydowanie lepiej. smaruję ją emulsją z weledy po kąpieli. dziś na brzuszku już tylko zaczerwienienia są

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja daję łyżeczkę tranu i kroplę vigantolu czyli ok 700 j
Może to faktycznie kwestia kąpieli, steryd to jak już nic nie pomaga ...

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość

Nocki mamy ostatnio tragiczne. Wieczorne usypianie trwa godzinę, dwie albo i trzy. Nie da się go ani odłożyć, ani nie chce spać z nami. Najlepiej na rękach. A jak się budzi, to często od razu z płaczem, wrzaskiem. Nie mam siły, jestem zmęczona tymi nocami.
Akurat jest u nas moja mama i jak ona go bierze i próbuje uspokoić, to jest jeszcze gorzej. Mężowi się rzadko udaje, ale i tak najlepiej jest u mnie przy piersi, albo na moich rękach.
W dzień jest ok, ale jak przychodzi wieczór i noc, to chce mi się płakać razem z nim.
Jak już zaśnie, to budzi się co godzinę.


Nie wiem czy to skok, czy jakiś kolejny regres snu, czy to może przez tę infekcję, która go wzięła... Chodzę jak zombie, boli mnie głowa, nogi z tego braku snu i odpoczynku.
Mam nadzieje, że już Ci lepiej, jak młody ?

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość

Jeśli chodzi o rd to z blw na razie nici Od początku lutego zaczęliśmy rd. Mały chętnie je, na razie z łyżeczki, pije wodę z doidy cup, z bbox też parę razy próbował, załapał. Jak zacznie lepiej siedzieć to go będę częstować kawałkami do samodzielnego jedzenia, teraz się jeszcze zsuwa i wytrzymuje w krzesełku za krótko żeby się pobawić jedzeniem. A na kolanach nie wyobrażam sobie samodzielnego jedzenia..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajnie, że chętnie je, na kawałki za chwile przyjdzie czas

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość

U nas też noce słabe ja chodzę mega niewyspana z bólem głowy. Poduszki są bardzo częste. Czasami budzi się z rykiem i muszę wstać i wziąć ją na ręce i dopiero się uspokaja (ale to chyba przez zęby). Jeszcze wszystko mnie boli bo starsza przychodzi do nas w nocy i śpimy w 4. Ciężko się wtedy w ogóle ruszyć. Jeszcze żeby przychodziła nad ranem a ona czasami już o północy w naszym łóżku

No i mamy katar. Nie wiem czy to przez zęby czy jakaś infekcja. Słychać że ta wydzielina jest gdzieś głęboko ale z nosa jej tylko czasami coś wyleci. Jak próbuję odciągnąć to jakieś minimalne ilości robię inhalacje, psikam woda morska i nie wiem jeszcze co mogę zrobić żeby to nie zeszło niżej ��

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też śpię z dziećmi tylko bez męża ;-) ostatnio sukces młodsza śpi w swoim łóżeczku chociaż części nocy, za to starsza jest niemożliwa przychodzi w nocy i przytul a najlepiej pogłaszcz ... przytulić mogę, ale ja też chce spać Z katarem nie pomogę bo u nas to się ostatnio samo wylewało z nosa, przy obu córkach spacer na świeżym powietrzu świetnie czyścił nosek

Wczoraj wzięłam starszą na zakupy a mąż sam nakarmił Oliwie podobno nieźle siedzi w foteliku i ładnie dokończyła brokuł ...muszą ich częściej zostawiać

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2021-02-17 o 12:07
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-17, 11:43   #1027
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Akada no daj się tatusiowi wykazać, skoro tak sobie dobrze radzi.


Dziś u nas nocka odrobinę lepsza, bo pobudki co 2 godziny, ale od 5:30 już nie śpimy. Cóż.


Roselyn dowiedziałaś się czegoś więcej w tym szpitalu?
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-17, 12:47   #1028
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Może to faktycznie kwestia kąpieli, steryd to jak już nic nie pomaga ...



Mam nadzieje, że już Ci lepiej, jak młody ?



Fajnie, że chętnie je, na kawałki za chwile przyjdzie czas



Ja też śpię z dziećmi tylko bez męża ;-) ostatnio sukces młodsza śpi w swoim łóżeczku chociaż części nocy, za to starsza jest niemożliwa przychodzi w nocy i przytul a najlepiej pogłaszcz ... przytulić mogę, ale ja też chce spać Z katarem nie pomogę bo u nas to się ostatnio samo wylewało z nosa, przy obu córkach spacer na świeżym powietrzu świetnie czyścił nosek

Wczoraj wzięłam starszą na zakupy a mąż sam nakarmił Oliwie podobno nieźle siedzi w foteliku i ładnie dokończyła brokuł ...muszą ich częściej zostawiać
Ja nie mam gdzie wygonić męża no chyba że na łóżko córki lub podłogę

Ja dziś byłam ze starsza u lekarza a mąż nakarmił Hanię kaszką. Mówił, że bardzo chętnie jadła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-17, 14:25   #1029
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Niestety cisza ze strony szpitala. Jak sie nie odezwa to w piatek dzwonie i bede juz przygotowana by ich jakby co o☠☠☠☠☠☠☠ic. Bo wczoraj to bylam w takim szoku ze nawet nie wiedzialam co powiedziec.

Maz karmi mala w weekendy u nas on jest pedantem i nie moze przezyc tego syfu na okolu. Calkiem mnie to bawi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-17, 16:16   #1030
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cześć dziewczyny, dawno już się nie odzywałam ani nie czytałam co u Was.. mam nadzieję, że wszystko dobrze.
U nas niestety nadal jest kiepsko z Ignasia zdrowiem i choć chciałbym aby tylko takie problemy miał to martwię się jak każda mama.
Igi bierze teraz czwarty antybiotyk w swoim życiu . Niestety po kolei rozkłada nas wszystkich a najbardziej zaatakowało mnie i Ignasia. Znów katar i kaszel a jemu od razu zeszło na oskrzela. Teraz mąż pojechał ze starszymi do lekarza, bo zaczęli kasłać, a on sam gorączkuje od dziś.
Mam nadzieję, że wiosną w końcu się wszystko u nas uspokoi, bo już brak mi sił na te choroby .
Z powodu choroby rozszerzenie diety stanęło w miejscu. Zdążyłam podać 2 warzywa i Mały bierze antybiotyk, więc chwilowo wstrzymałam podawanie nowości żeby wiedzieć czy coś mu ewentualnie szkodzi czy to skutki antybiotykoterapii.


Sunschine tak na szybko przeczytałam Twój wpis o katarze i z mojego bogatego doświadczenia karatowego () wydaje mi się, że dotychczasowa toaleta nosa, spacery i właściwa temperatura w domu powinny wystarczyć by katar nie przerodził się w coś poważnego. Ewentualnie jeszcze nasivin do noska i maść majerankowa pod nosek można dać. My niestety nie mamy tyle szczęścia i choćbym stanęła na głowie to Ignasiowi zawsze się pogorszy

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-17, 20:15   #1031
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Akada u nas też przeważnie mąż na kanapie, albo ja jak juz wymiekam i się zamienimy on wraca w piątek do pracy, po prawie 3 miesiącach, więc skonczy się moje dobre.
Moja młoda to głodomor, zje wszystko co dostanie i z każdych rąk najgorzej, że jak ktoś je to przypełznie i wymusza zeby jej dać "miamiamiam" oczywiście starsza siostra juz dala polizać batonika i chipsa zdradziły to ślady na ustach

Asiaczek bardzo wspolczuje Wam tych wszystkich chorob i infekcji, najgorzej jak mówisz, że jak się przyczepiło to nie chce odczepić. Trzymam kciuki żebyście w końcu z tego wszyscy wyszli i byli zdrowi. Trzymajcie się i milo, ze mimo wszystkk znalazłaś chwile zeby dać znać co u Was

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-18, 15:14   #1032
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Dziewczyny, ile posiłków jedzą Wasze maluszki? Ja na razie daje śniadanie i obiadokolację, czasem dodatkowo jakiś owoc. Jakby jadł 5 posiłków to chyba by już z piersi zrezygnował Zresztą dnia by nie wystarczyło, bo ciągle by jadł, na zmianę posiłek i z piersi Albo mi się tylko tak mylnie wydaje..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 15:22   #1033
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 696
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ile posiłków jedzą Wasze maluszki? Ja na razie daje śniadanie i obiadokolację, czasem dodatkowo jakiś owoc. Jakby jadł 5 posiłków to chyba by już z piersi zrezygnował Zresztą dnia by nie wystarczyło, bo ciągle by jadł, na zmianę posiłek i z piersi Albo mi się tylko tak mylnie wydaje..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja proponuję 2-3 razy, no ale u nas prawie nic nie wchodzi :/

dziś wypiła trochę rosołu z doidy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 15:30   #1034
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, dawno już się nie odzywałam ani nie czytałam co u Was.. mam nadzieję, że wszystko dobrze.
U nas niestety nadal jest kiepsko z Ignasia zdrowiem i choć chciałbym aby tylko takie problemy miał to martwię się jak każda mama.
Igi bierze teraz czwarty antybiotyk w swoim życiu . Niestety po kolei rozkłada nas wszystkich a najbardziej zaatakowało mnie i Ignasia. Znów katar i kaszel a jemu od razu zeszło na oskrzela. Teraz mąż pojechał ze starszymi do lekarza, bo zaczęli kasłać, a on sam gorączkuje od dziś.
Mam nadzieję, że wiosną w końcu się wszystko u nas uspokoi, bo już brak mi sił na te choroby .
Z powodu choroby rozszerzenie diety stanęło w miejscu. Zdążyłam podać 2 warzywa i Mały bierze antybiotyk, więc chwilowo wstrzymałam podawanie nowości żeby wiedzieć czy coś mu ewentualnie szkodzi czy to skutki antybiotykoterapii.


Sunschine tak na szybko przeczytałam Twój wpis o katarze i z mojego bogatego doświadczenia karatowego () wydaje mi się, że dotychczasowa toaleta nosa, spacery i właściwa temperatura w domu powinny wystarczyć by katar nie przerodził się w coś poważnego. Ewentualnie jeszcze nasivin do noska i maść majerankowa pod nosek można dać. My niestety nie mamy tyle szczęścia i choćbym stanęła na głowie to Ignasiowi zawsze się pogorszy

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Oj biedny Ignas zdrówka! Trzymam kciuki żeby się już skończyły te paskudne chorobska
Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ile posiłków jedzą Wasze maluszki? Ja na razie daje śniadanie i obiadokolację, czasem dodatkowo jakiś owoc. Jakby jadł 5 posiłków to chyba by już z piersi zrezygnował Zresztą dnia by nie wystarczyło, bo ciągle by jadł, na zmianę posiłek i z piersi Albo mi się tylko tak mylnie wydaje..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas na razie dwa posiłki. Ok 10 kaszka, ok 14 obiadek. W międzyczasie podrzucę czasami jakiś kawałek np banana.
Ogólnie to muszę się bardziej z tym ogarnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 15:33   #1035
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

My dwa razy, około 10 i 17, bo wtedy tż wraca i jemy obiad.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 16:29   #1036
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
ja proponuję 2-3 razy, no ale u nas prawie nic nie wchodzi :/

dziś wypiła trochę rosołu z doidy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A można rosół już dawać? Piszą, że tłuszcz powstały w wyniku obróbki termicznej mięsa nie nadaje się dla niemowlaka, więc myślałam, że rosół też..

U nas też czasem jest tak, że od razu nie jeż tylko pierwszy, drugi kęs muszę mu niemal "wmusić", dalej już sam się domaga i je z chęcią.
Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
My dwa razy, około 10 i 17, bo wtedy tż wraca i jemy obiad.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To tak jak u nas
Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Oj biedny Ignas zdrówka! Trzymam kciuki żeby się już skończyły te paskudne chorobska U nas na razie dwa posiłki. Ok 10 kaszka, ok 14 obiadek. W międzyczasie podrzucę czasami jakiś kawałek np banana.
Ogólnie to muszę się bardziej z tym ogarnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co to znaczy ogarnąć?
Bo ja też na razie "nieogarnięta", nie mam żadnego planu posiłków ani nic, tylko spontan Ale nie wiem czy to się zmieni, nam też gotuję spontanicznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 17:00   #1037
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

My rozszerzamy dietę od 5 miesiąca, ale moja córka to glodomora i duzo je, co 3 godz się domaga i w międzyczasie podpija cyca (wypija max 150ml mleka na raz sprawdzalam odciagajac i dającz butelki), i tak kolo 8.00 śniadanko, 11-12.00 obiadek, po 15.00 podwieczorek , kolo 18.00 kolacja. Ogólnie ja powoli szykuje się do odstawiania od cyca, ale bez spiny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 17:35   #1038
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Ja daje jeden konkretny posilek kolo 12 i jego zjada go sporo (tzn caly sloiczek , cala porcja czegos przygotowanego przeze mnie) a potem jak maz wraca z pracy to albo jej daje cos z naszgeo obiadu lub kawalek owoca lub czasem nic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 17:42   #1039
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ile posiłków jedzą Wasze maluszki? Ja na razie daje śniadanie i obiadokolację, czasem dodatkowo jakiś owoc. Jakby jadł 5 posiłków to chyba by już z piersi zrezygnował Zresztą dnia by nie wystarczyło, bo ciągle by jadł, na zmianę posiłek i z piersi Albo mi się tylko tak mylnie wydaje..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My podajemy jeden, ale jutro mijają 2 tygodnie od definitywnego rozpoczęcia rozszerzania. I nawet chciałabym podać 2 posiłki ale tak z czasem schodzi że nie ma kiedy, bo albo jest dopiero co po kp albo już tak zmęczony, że marudzi na maxa na sen.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-18, 17:55   #1040
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 696
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
A można rosół już dawać? Piszą, że tłuszcz powstały w wyniku obróbki termicznej mięsa nie nadaje się dla niemowlaka, więc myślałam, że rosół też..

U nas też czasem jest tak, że od razu nie jeż tylko pierwszy, drugi kęs muszę mu niemal "wmusić", dalej już sam się domaga i je z chęcią.To tak jak u nasCo to znaczy ogarnąć?
Bo ja też na razie "nieogarnięta", nie mam żadnego planu posiłków ani nic, tylko spontan Ale nie wiem czy to się zmieni, nam też gotuję spontanicznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
na alaantkowe blw czytałam że można. z drugiej strony ona wypiła może 10-20 ml

ogólnie podaję jej to co my jemy tylko przed doprawieniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 18:02   #1041
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Ja póki co też daję 2 posiłki. Na śniadanie owoc, mus owocowy, jogurt, twarozek lub kaszka. Na obiad zazwyczaj coś sama gotuję, bo słoiczki mu nie smakują.
I raz zje odrobinę, innym razem pół miseczki. Nie wciskam na siłę. Je tyle, ile chce.
5 posiłków to jakoś wydaje mi się strasznie dużo.
Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
My rozszerzamy dietę od 5 miesiąca, ale moja córka to glodomora i duzo je, co 3 godz się domaga i w międzyczasie podpija cyca (wypija max 150ml mleka na raz sprawdzalam odciagajac i dającz butelki), i tak kolo 8.00 śniadanko, 11-12.00 obiadek, po 15.00 podwieczorek , kolo 18.00 kolacja. Ogólnie ja powoli szykuje się do odstawiania od cyca, ale bez spiny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A chcesz zastąpić pierś mlekiem modyfikowanym? Ja chciałabym zrezygnować z kp do 1 roku życia synka. Tylko już czytałam na fejsowej grupie o kp, że to nie jest takie proste. Trzeba powoli odstawić, zabierając dziecku po jednym karmieniu. A do roku jednak dziecko musi pić mleko, to podstawa diety.

I mleko można zastępować posiłkami dopiero około 9-10 miesiąca.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 18:21   #1042
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Tak, przejść powoli z piersi na mm chce spróbować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 19:11   #1043
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Nie no jakbym miala dawac 5 posilkow to bym spedzala caly dzien albo przygotowujac jedzenie , albo karmiac ja /nazdzorujac jedzenie albo w kolko ja przebiarajac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 20:02   #1044
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

U nas już są cztery posiłki i nie ma tragedii głównie różnego rodzaju kaszki z helpa, serki naturalne, owoce, zupki robie w sloiczki lub daje gotowe obiadki albo to co my zanim doprawie. Dużo czerpie pomysłów z neta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 20:27   #1045
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
A można rosół już dawać? Piszą, że tłuszcz powstały w wyniku obróbki termicznej mięsa nie nadaje się dla niemowlaka, więc myślałam, że rosół też..

U nas też czasem jest tak, że od razu nie jeż tylko pierwszy, drugi kęs muszę mu niemal "wmusić", dalej już sam się domaga i je z chęcią.To tak jak u nasCo to znaczy ogarnąć?
Bo ja też na razie "nieogarnięta", nie mam żadnego planu posiłków ani nic, tylko spontan Ale nie wiem czy to się zmieni, nam też gotuję spontanicznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ogarnąć czyli więcej sama przygotowywac Póki co podaje tylko słoiczki i robię kaszkę. Jakoś czasowo nie wyrabiamy ostatnio bo zawsze trzeba coś zrobić/pojechać i sami też jemy bylejak 🤦 teraz składamy meble w salonie na raty jak mąż ma wolne, bałagan wszędzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 09:13   #1046
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Akada no daj się tatusiowi wykazać, skoro tak sobie dobrze radzi.
Tak robię, na mnie Oliwia patrzy z miną „matka nie wygłupiaj sie, daj cyca” ;-)

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Ja nie mam gdzie wygonić męża no chyba że na łóżko córki lub podłogę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mąż woli spać na niewygodniej kanapie w salonie ;-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
My podajemy jeden, ale jutro mijają 2 tygodnie od definitywnego rozpoczęcia rozszerzania. I nawet chciałabym podać 2 posiłki ale tak z czasem schodzi że nie ma kiedy, bo albo jest dopiero co po kp albo już tak zmęczony, że marudzi na maxa na sen.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Uffff tak czytałam komentarze o ilości posiłku i w końcu trafiłam na Twój ;-) my też tylko jeden i chyba dopóki nie usiądzie to tak zostanie. Wczoraj była marudna, wyszły nam 3 drzemki dopiero po ostatniej ma długą przerwę w spaniu i wtedy dajemy. Dostała delikatną wysypkę na twarzy i mocno zmniejszyła się ilość kupek więc nie chce szaleć i wole obserwować po czym jak reaguje.
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 15:16   #1047
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 696
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

u nas w końcu jakiś postęp z jedzeniem- sama wzięła w rękę kawałek gruszki i ugryzła, a przy obiedzie spróbowała brokuła, co prawda od razu wypluła, ale przynajmniej otworzyła buzię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 22:32   #1048
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Tak robię, na mnie Oliwia patrzy z miną „matka nie wygłupiaj sie, daj cyca” ;-)



Mąż woli spać na niewygodniej kanapie w salonie ;-)



Uffff tak czytałam komentarze o ilości posiłku i w końcu trafiłam na Twój ;-) my też tylko jeden i chyba dopóki nie usiądzie to tak zostanie. Wczoraj była marudna, wyszły nam 3 drzemki dopiero po ostatniej ma długą przerwę w spaniu i wtedy dajemy. Dostała delikatną wysypkę na twarzy i mocno zmniejszyła się ilość kupek więc nie chce szaleć i wole obserwować po czym jak reaguje.
Heh, pochwalę młodszego synka, bo dziś wciągnął 3/4 słoika z brokuła ze smakiem 😋 Dynia i wszystko do czego dodana mu ewidentnie nie podchodzi, marchewka i ziemniak ujdzie, ale bez zachwytu, pietruszkę, kalafior lubi, owoce to szaleństwo na sam widok. Chyba czas ruszyć z zupkami wieloskładnikowymi i z kaszkami. A byłam dziś w Auchan i zapomniałam poszukać tych z helpa
Za to nie zapomniałam zajrzeć do smyka i hm, załapałam się na ostatnie wyprzedaże 😄
Drugi synek od wczoraj woła sam z siebie na nocnik 😁 Jeszcze nie zawsze, ale 2-3 razy dziennie. Jestem pod wrażeniem jak ostatnio się rozwinął. Z racji choroby spędzam z maluchami tydzień na intensywnej zabawie. Starszak mówi coraz więcej, wręcz gada jak katarynka i pięknie układa puzzle, gdzie do niedawna tylko je wyrzucał z kartoników. W nagrodę za próby odpieluchowania zamówiłam mu kilka nowych zestawów, które podpatrzyliśmy na YT Trojaczki TV. Widzieliście kiedyś te filmiki? Swoją drogą trojaczki to mega wyzwanie 😅


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:32 ---------- Poprzedni post napisano o 23:31 ----------

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
u nas w końcu jakiś postęp z jedzeniem- sama wzięła w rękę kawałek gruszki i ugryzła, a przy obiedzie spróbowała brokuła, co prawda od razu wypluła, ale przynajmniej otworzyła buzię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super !!! pierwsze koty za płoty, my papkujemy póki nie usiądzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 23:27   #1049
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Same sukcesy dziewczyny gratuluje !
A trojaczki tv to moje sasiadki , ale znam je tylko z widzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-20, 08:49   #1050
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Same sukcesy dziewczyny gratuluje !
A trojaczki tv to moje sasiadki , ale znam je tylko z widzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaki ten świat mały 😀 Roselyn, udało się Wam zapisać na nowy termin zabiegu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-15 18:21:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:01.