Mamusie sierpniowe 2020 cz. III - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-11, 20:10   #1261
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Sunshine dużo zdrówka dla Was! Oby dzisiejsza noc była dla Ciebie łaskawa.

Właśnie ja powoli już też rozważam odstawianie/karmienie mieszane. I próbuję podawać swoje odciągnięte mleko albo mleko prosto od krowy (przegotowane) w kubku niekapku albo doidy, bo tylko z tego chce pić, ale napije się troszkę i dalej chce cyca.
Myślałam, że jak załapie i troszkę się napije, to stopniowo wprowadzalibyśmy mm, a tak to bez sensu.

---------- Dopisano o 20:08 ---------- Poprzedni post napisano o 20:05 ----------

Literka ależ ta Twoja córcia to spryciula! 7 miesięcy i już wstaje i chodzi.

Mój dopiero dzisiaj zaczął przyjmować pozycję do czworakowania. I już powoli próbuje, no i posadzony stabilnie siedzi, choć siadać dopiero też teraz sam próbuje.
A co z mamą?

Ohh zdecydowanie za szybko wszystko robi, ale nie sposob jej zatrzymac...
W poniedzialek ma wizyte z onkologiem jest po biopsji piersi - trzymajcie kciuki! Zeby zadnego dziadostwa nie bylo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 20:26   #1262
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Ohh zdecydowanie za szybko wszystko robi, ale nie sposob jej zatrzymac...
W poniedzialek ma wizyte z onkologiem jest po biopsji piersi - trzymajcie kciuki! Zeby zadnego dziadostwa nie bylo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czemu za szybko? Każde dziecko w swoim tempie A Ty też tak szybko chodziłaś? Mój synek jeszcze nawet nie siada.. A ja zaczęłam chodzić jak miałam powyżej roku, chyba 13 czy 15 miesięcy.

Trzymam kciuki za Twoją mamę!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 20:41   #1263
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Sunshine dużo zdrówka dla Was! Oby dzisiejsza noc była dla Ciebie łaskawa.

Właśnie ja powoli już też rozważam odstawianie/karmienie mieszane. I próbuję podawać swoje odciągnięte mleko albo mleko prosto od krowy (przegotowane) w kubku niekapku albo doidy, bo tylko z tego chce pić, ale napije się troszkę i dalej chce cyca.
Myślałam, że jak załapie i troszkę się napije, to stopniowo wprowadzalibyśmy mm, a tak to bez sensu.

---------- Dopisano o 20:08 ---------- Poprzedni post napisano o 20:05 ----------

Literka ależ ta Twoja córcia to spryciula! 7 miesięcy i już wstaje i chodzi.

Mój dopiero dzisiaj zaczął przyjmować pozycję do czworakowania. I już powoli próbuje, no i posadzony stabilnie siedzi, choć siadać dopiero też teraz sam próbuje.
A co z mamą?
Feli, a mleko krowie czyste, czyli nie w potrawie, to nie dopiero po roku? Coś się zmieniło w tych zleceniach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 20:56   #1264
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
A ja chcę karmić piersią jak najdłużej. Dla dziecka nie ma nic lepszego, więc skoro mogę, to będę to robić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak samo


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Jeszcze nie wiem
A tak serio to ciąża obudziła jakieś autoimmunologiczne dziadostwo. Nie wiem w jakim kierunku to kiedyś pójdzie (niestety może w tocznia) więc muszę brać leki żeby uspokoić immunologię. Lekarka podejrzewa też reaktywne zapalenie stawów bo mam zapalenie Achillesow i muszę to przeleczyc. Także tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Dzięki dziewczyny poszły spać wcześnie więc mam wolny wieczór choć Hania obudziła się z płaczem i podałam pedicetamol. No i mi się zachlysnela muszę kupić czopki bo ona nie chce tych syropow

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj Oliwka jak miała gorączkęz to też wypluła pedicetamol i dawałam jej tylko czopki.
Potem ja dokończyłam ten pedicetamol bo miałam anginę złapaną od starszaka i muszę przyznać, że jest naprawdę paskudny w smaku, więc wcale się nie dziwię, że dzieciakom nie wchodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 21:25   #1265
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Feli, a mleko krowie czyste, czyli nie w potrawie, to nie dopiero po roku? Coś się zmieniło w tych zleceniach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mleko krowie po roku dopiero, chyba, że w potrawie.
Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Ja tak samo


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Oj Oliwka jak miała gorączkęz to też wypluła pedicetamol i dawałam jej tylko czopki.
Potem ja dokończyłam ten pedicetamol bo miałam anginę złapaną od starszaka i muszę przyznać, że jest naprawdę paskudny w smaku, więc wcale się nie dziwię, że dzieciakom nie wchodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niby malinowy a gorzkiiiii A tylko palec sobie oblizałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 22:32   #1266
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Mleko krowie po roku dopiero, chyba, że w potrawie.Niby malinowy a gorzkiiiii A tylko palec sobie oblizałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No dokładnie, strasznie gorzki.
Ibum/nurofen lepszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 07:35   #1267
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
No dokładnie, strasznie gorzki.
Ibum/nurofen lepszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
"gorzki lek najlepiej leczy"

Ciekawe jak tam Roselyn i malutka, od wczoraj o nich myślę..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-12, 08:23   #1268
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Ohh zdecydowanie za szybko wszystko robi, ale nie sposob jej zatrzymac...
W poniedzialek ma wizyte z onkologiem jest po biopsji piersi - trzymajcie kciuki! Zeby zadnego dziadostwa nie bylo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Każde dziecko rozwija się we własnym tempie. Nie zatrzymasz jej.
Trzymam kciuki za mamę!
Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Feli, a mleko krowie czyste, czyli nie w potrawie, to nie dopiero po roku? Coś się zmieniło w tych zleceniach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie zmieniło się.
To jest moja decyzja, wbrew tym zaleceniom.
Takiego mleka z kartonu bym nie podała, ale teściowie mają swoje krowy i daję takie prosto od krowy, świeże. Wiadomo, niedużo bo jakieś 30 ml, dla smaku, żeby spróbował. Myślę, że skoro np. na takim mleku robię mu budyń i je ze smakiem, to i nic się nie stanie, jak się napije odrobinę czystego.
Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
"gorzki lek najlepiej leczy"

Ciekawe jak tam Roselyn i malutka, od wczoraj o nich myślę..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też się zastanawiam...
Mam nadzieję, że wszystko dobrze.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 09:06   #1269
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Trzymaj się! Trzymam kciuki za malutką. Oby zniosła wszytsko dobrze


U nas ostatnio była masakra. Hania się zaraziła od starszej. Okropny katar o kaszel, wjechał nebbud do inhalacji. Mam nadzieję, że będzie już lepiej bo byliśmy przez ostatnie 3 dni jak zombie.
Na dodatek jeszcze czuję, że i mnie rozkłada aby dzisiejsza noc była spokojna bo mąż w pracy a ja leżę pod dwiema kołdrami bo mi zimno

No i muszę powoli kończyć kp żeby zacząć się leczyć. Nie wiem jak się za to zabrać byłam dziś u lekarza to mała wypiła trochę mm z bidonu. Może będę jej podmieniać najpierw jeden posiłek, potem drugi żeby tak gdzieś za 2 -3 miesiące skończyć karmić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O rany wspolczuje choroby, mam nadzieje, że w nocy dzieci były łaskawe Ja dzisiaj z obiema w domu bo Agata czasem kaszlnie mokro, ma mały katar, mam nadzieje, że do poniedziałku nic jej nie będzie. Robimy inhalacje, dajemy jeszcze więcej owoców ...

Nie wiem co Ci doradzić z karmieniem, może musicie trafić z mm co jej zasmakuje. Twoje zdrowie też ważne
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 09:36   #1270
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Sunshine, a jakbyś porobiła zapasy swojego pokarmu? Póki masz jeszcze czas, bo mówiłaś, że za 2-3 miesiące chcesz skończyć kp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 09:58   #1271
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Hej. U nas wczoraj zobaczyłam nowego ząbka, więc może katar, który ciągle ma teraz Ignaś, to akurat na te zęby. Tylko kiedy powinienem minąć taki glut zębowy? Gdy ząb się przebije?
Starszaki nie miały takich objawów nigdy.

Ciekawe co u Roselyn.. może się niedlugo odezwie

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-12, 10:17   #1272
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

A ja się dziś witam znów ze szpitalem w domu
Starsza w nocy zaczęła bardzo brzydko kaszleć, młody też pokasluje. Oby się z tego nie rozwinęło nic poważnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 11:03   #1273
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Czemu za szybko? Każde dziecko w swoim tempie A Ty też tak szybko chodziłaś? Mój synek jeszcze nawet nie siada.. A ja zaczęłam chodzić jak miałam powyżej roku, chyba 13 czy 15 miesięcy.

Trzymam kciuki za Twoją mamę!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja ok 10-11 mc moj tato na 9 miesiecy maz na 10


U nas Maja to lekoman.. pedicetamol, ibum, zyrtec, juvitC wszystko az sie trzesie zeby jej dac.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 11:08   #1274
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 695
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

dzień dobry
ledwie dziś na oczy patrzę... i to nawet nie kwestia tego że Młoda dawała czadu w nocy tylko po prostu nie mogłam spać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 11:11   #1275
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Dziewczyny dużo zdrówka dla maluszków, starszaków i dla Was oby szybko te infekcje i bóle się skończyły.
My na razie zdrowi i niech tak zostanie. Tylko wyczerpani brakiem snu. Ja nie wiem, te zęby idą chyba 4 na raz i wyjść nie mogą albo to juz regres snu jakis, bo w niedzielę mała skonczy 8 miesięcy...

Literka28 czyli u Was ten rozwój motoryczny ekspresowy to sprawa dziedziczna hihi u nas mobilność spora, zaczęło się wspinanie na kolana, ale jeszcze nie ma wstawania.

U nas znow po serku bieluchu kilka razy zwróciła- tym razem zjadla niecałe pół opakowania z rozgniecionym bananem. Nie wiem czy to może jakaś alergia na nabial? Ale serek homogenizowany normalnie się przyjmuje...

U nas też nie ma problemu z syropami, podaję i młoda normalnie łyka dla starszej długo tylko czopki szły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 11:16   #1276
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Sunshine, a jakbyś porobiła zapasy swojego pokarmu? Póki masz jeszcze czas, bo mówiłaś, że za 2-3 miesiące chcesz skończyć kp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie dam rady ja laktatorem uciagne max 40 ml i to jak piersi pełne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

Ja podaję syropy zazwyczaj w nocy jak już się drze prawie przez sen więc może stąd ta niechęć 🤦 ale za to inhalacje uwielbia cieszy się jak ma maskę na twarzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dużo zdrówka dla maluszków, starszaków i dla Was oby szybko te infekcje i bóle się skończyły.
My na razie zdrowi i niech tak zostanie. Tylko wyczerpani brakiem snu. Ja nie wiem, te zęby idą chyba 4 na raz i wyjść nie mogą albo to juz regres snu jakis, bo w niedzielę mała skonczy 8 miesięcy...

Literka28 czyli u Was ten rozwój motoryczny ekspresowy to sprawa dziedziczna hihi u nas mobilność spora, zaczęło się wspinanie na kolana, ale jeszcze nie ma wstawania.

U nas znow po serku bieluchu kilka razy zwróciła- tym razem zjadla niecałe pół opakowania z rozgniecionym bananem. Nie wiem czy to może jakaś alergia na nabial? Ale serek homogenizowany normalnie się przyjmuje...

U nas też nie ma problemu z syropami, podaję i młoda normalnie łyka dla starszej długo tylko czopki szły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam pojęcia o co może chodzić z tym bieluchem 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 11:47   #1277
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Hej. U nas wczoraj zobaczyłam nowego ząbka, więc może katar, który ciągle ma teraz Ignaś, to akurat na te zęby. Tylko kiedy powinienem minąć taki glut zębowy? Gdy ząb się przebije?
Starszaki nie miały takich objawów nigdy.

Ciekawe co u Roselyn.. może się niedlugo odezwie

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Nie słyszałam o glucie zębowym..🤷 U nas objawy ząbkowania to już ze 3 miesiące trwają, od ślinotoku, przez gryzienie wszystkiego, krzyki.. I nadal nic się nie przebiło 🤦
Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
A ja się dziś witam znów ze szpitalem w domu
Starsza w nocy zaczęła bardzo brzydko kaszleć, młody też pokasluje. Oby się z tego nie rozwinęło nic poważnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej, zdrówka dla Was My na szczęście zdrowi i oby tak dalej.
Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Ja ok 10-11 mc moj tato na 9 miesiecy maz na 10


U nas Maja to lekoman.. pedicetamol, ibum, zyrtec, juvitC wszystko az sie trzesie zeby jej dac.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Oo, no to w miarę szybko wszyscy
Nasz Antoś pewnie koło roku zacznie chodzić, może na roczek..

Niezła lekomanka Mój mąż się śmieje że nasz młody to z kolei hipochondryk, bo lubi jak mu się temperaturę mierzy
Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
dzień dobry
ledwie dziś na oczy patrzę... i to nawet nie kwestia tego że Młoda dawała czadu w nocy tylko po prostu nie mogłam spać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej, czemu nie mogłaś spać?
Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Nie dam rady ja laktatorem uciagne max 40 ml i to jak piersi pełne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

Ja podaję syropy zazwyczaj w nocy jak już się drze prawie przez sen więc może stąd ta niechęć 🤦 ale za to inhalacje uwielbia cieszy się jak ma maskę na twarzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Nie mam pojęcia o co może chodzić z tym bieluchem 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To tak jak u mnie, tyle, że ja to nic nie uciągam, zerooo.. No ale nie muszę, więc nic z tym nie robię. Może da się coś na to zaradzić żeby jednak móc ściągnąć pokarm? Muszę poczytać z ciekawości.. Różne triki są, może i na to

Dziewczyny, ale ja głupia jestem.. Mały śpi już prawie 3 godziny, a ja zamiast poczytać książkę, wypić kawę, to się za porządki jakieś wzięłam, kwiatki przesadzałam itd..🤦 ja chyba już nie umiem biernie odpoczywać 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 12:29   #1278
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Mój właśnie śpi, a ja gotuję obiad, bo z nim to się nie da. Zrobił się już tak mobilny, że non stop trzeba na niego mieć oko. A w kuchni mam tylko wstawiony wózek i krzesełko do karmienia. Na podłodze go też nie zostawię, bo zimno od płytek.

Mnie złapało jakieś zapalenie zatok, głowa mnie okropnie bolała przez 2 dni, w końcu sięgnęłam po ibuprom zatoki, choć przy kp jest niewskazany. I chociaż ból minął, został tylko katar i teraz jakiś kaszel i chrypka. Obym tylko nie zaraziła Młodego. Na szczęście póki co nic mu nie dolega.


W ogóle wymyśliłam dobry patent na noc. Często było tak, że jak już mi zasnął przy piersi, to próbowałam go po kilka razy odkładać do łóżeczka i ciągle musiałam go brać ponownie na ręce i bujać, bo płakał.
Zamówiłam bieguny do łóżeczka, takie dokręcane do nóg. I z łóżeczka zrobiliśmy kołyskę. Dzisiaj w nocy wypróbowałam po raz pierwszy i dzięki temu nie musiałam aż tyle razy wstawać, czy brać na ręce, bo zakołysałam i spał dalej.
Najlepiej wydane 60 zł w życiu.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 12:37   #1279
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Mój właśnie śpi, a ja gotuję obiad, bo z nim to się nie da. Zrobił się już tak mobilny, że non stop trzeba na niego mieć oko. A w kuchni mam tylko wstawiony wózek i krzesełko do karmienia. Na podłodze go też nie zostawię, bo zimno od płytek.

Mnie złapało jakieś zapalenie zatok, głowa mnie okropnie bolała przez 2 dni, w końcu sięgnęłam po ibuprom zatoki, choć przy kp jest niewskazany. I chociaż ból minął, został tylko katar i teraz jakiś kaszel i chrypka. Obym tylko nie zaraziła Młodego. Na szczęście póki co nic mu nie dolega.


W ogóle wymyśliłam dobry patent na noc. Często było tak, że jak już mi zasnął przy piersi, to próbowałam go po kilka razy odkładać do łóżeczka i ciągle musiałam go brać ponownie na ręce i bujać, bo płakał.
Zamówiłam bieguny do łóżeczka, takie dokręcane do nóg. I z łóżeczka zrobiliśmy kołyskę. Dzisiaj w nocy wypróbowałam po raz pierwszy i dzięki temu nie musiałam aż tyle razy wstawać, czy brać na ręce, bo zakołysałam i spał dalej.
Najlepiej wydane 60 zł w życiu.
No mój tak samo pełza wszędzie! Oczywiście najfajniejsze są kable.. Ja z kolei kupiłam kojec i mam w kuchni i gotujemy razem Albo w nosidle go noszę, to moje zbawienie! Dla mnie i dla moich zbolałych rąk..

Z biegunami fajny patent, też kiedyś chciałam kupić, ale spał z nami w końcu, a teraz mamy łóżeczko dostawione do naszego. Mój się budzi tylko na jedzenie (co 2 godziny)🤦

Nie wiem co zrobić z tymi kablami Macie jakieś patenty? Jak mam przedłużacz w gniazdku to przecież nie schowam tego w ścianę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-12, 13:00   #1280
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
No mój tak samo pełza wszędzie! Oczywiście najfajniejsze są kable.. Ja z kolei kupiłam kojec i mam w kuchni i gotujemy razem Albo w nosidle go noszę, to moje zbawienie! Dla mnie i dla moich zbolałych rąk..

Z biegunami fajny patent, też kiedyś chciałam kupić, ale spał z nami w końcu, a teraz mamy łóżeczko dostawione do naszego. Mój się budzi tylko na jedzenie (co 2 godziny)

Nie wiem co zrobić z tymi kablami Macie jakieś patenty? Jak mam przedłużacz w gniazdku to przecież nie schowam tego w ścianę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A nie da się go położyć gdzieś wyżej?
My akurat mamy kontakty umiejscowione wysoko, a jedyny przedłużacz leży za telewizorem, tak że na pewno tam nie sięgnie.
Ewentualnie włóż zabezpieczenia do kontaktów.


Nic nie mów, mnie już powoli brakuje sił do noszenia tych moich 10 kg szczęścia.

Edytowane przez panna_felicjanna
Czas edycji: 2021-03-12 o 13:01
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 13:06   #1281
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
A nie da się go położyć gdzieś wyżej?
My akurat mamy kontakty umiejscowione wysoko, a jedyny przedłużacz leży za telewizorem, tak że na pewno tam nie sięgnie.
Ewentualnie włóż zabezpieczenia do kontaktów.


Nic nie mów, mnie już powoli brakuje sił do noszenia tych moich 10 kg szczęścia.
Kabli takich luzem też nie mamy, ale starszaka bardzo gniazdka interesowały i w sumie do tej pory mamy wszędzie zaślepki powkładane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 14:20   #1282
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Hej. U nas wczoraj zobaczyłam nowego ząbka, więc może katar, który ciągle ma teraz Ignaś, to akurat na te zęby. Tylko kiedy powinienem minąć taki glut zębowy? Gdy ząb się przebije?
Starszaki nie miały takich objawów nigdy.

Ciekawe co u Roselyn.. może się niedlugo odezwie

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Też się zastanawiam czy gluty to na zęby nie występują, bo u nas młody też z gilem bardzo często, a zawsze rano ma w nosku i ślady uschnięte pod noskiem. Wg pediatry to raczej infekcja pożyczona od starszego 🤔

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
A ja się dziś witam znów ze szpitalem w domu
Starsza w nocy zaczęła bardzo brzydko kaszleć, młody też pokasluje. Oby się z tego nie rozwinęło nic poważnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdrówka dla Was

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dużo zdrówka dla maluszków, starszaków i dla Was oby szybko te infekcje i bóle się skończyły.
My na razie zdrowi i niech tak zostanie. Tylko wyczerpani brakiem snu. Ja nie wiem, te zęby idą chyba 4 na raz i wyjść nie mogą albo to juz regres snu jakis, bo w niedzielę mała skonczy 8 miesięcy...

Literka28 czyli u Was ten rozwój motoryczny ekspresowy to sprawa dziedziczna hihi u nas mobilność spora, zaczęło się wspinanie na kolana, ale jeszcze nie ma wstawania.

U nas znow po serku bieluchu kilka razy zwróciła- tym razem zjadla niecałe pół opakowania z rozgniecionym bananem. Nie wiem czy to może jakaś alergia na nabial? Ale serek homogenizowany normalnie się przyjmuje...

U nas też nie ma problemu z syropami, podaję i młoda normalnie łyka dla starszej długo tylko czopki szły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też wspinaczka notoryczna a już szczególnie na cycu. Kornel odkrył, że można jeść z prawego cyca leżąc na mnie po lewej stronie... no średnio to przyjemne, bo bardzo ciągnie brodawkę, ale czego się nie robi dla dziecka 😆

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 14:22   #1283
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Kabli takich luzem też nie mamy, ale starszaka bardzo gniazdka interesowały i w sumie do tej pory mamy wszędzie zaślepki powkładane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chodzi o to że przedłużacz jest w gniazdku, które jest że 30 cm nad podłogą, więc nie przeniosę go Jakby był pusty kontakt to zaślepka i z głowy, a tak.. No trudno, jak będziemy dom budować, to kontakty metr nad podłogą zrobię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez *Catherrine*
Czas edycji: 2021-03-12 o 14:23
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 14:22   #1284
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Nie słyszałam o glucie zębowym..🤷 U nas objawy ząbkowania to już ze 3 miesiące trwają, od ślinotoku, przez gryzienie wszystkiego, krzyki.. I nadal nic się nie przebiło 🤦Ojej, zdrówka dla Was My na szczęście zdrowi i oby tak dalej.Oo, no to w miarę szybko wszyscy
Nasz Antoś pewnie koło roku zacznie chodzić, może na roczek..

Niezła lekomanka Mój mąż się śmieje że nasz młody to z kolei hipochondryk, bo lubi jak mu się temperaturę mierzyOjej, czemu nie mogłaś spać?To tak jak u mnie, tyle, że ja to nic nie uciągam, zerooo.. No ale nie muszę, więc nic z tym nie robię. Może da się coś na to zaradzić żeby jednak móc ściągnąć pokarm? Muszę poczytać z ciekawości.. Różne triki są, może i na to

Dziewczyny, ale ja głupia jestem.. Mały śpi już prawie 3 godziny, a ja zamiast poczytać książkę, wypić kawę, to się za porządki jakieś wzięłam, kwiatki przesadzałam itd..🤦 ja chyba już nie umiem biernie odpoczywać 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie, a magiczna butelka może?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 14:24   #1285
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Właśnie, a magiczna butelka może?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba nie... Chodzi o to że nic nie leci, tylko dziecko umie sobie pobrać pokarm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 14:26   #1286
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
No mój tak samo pełza wszędzie! Oczywiście najfajniejsze są kable.. Ja z kolei kupiłam kojec i mam w kuchni i gotujemy razem Albo w nosidle go noszę, to moje zbawienie! Dla mnie i dla moich zbolałych rąk..

Z biegunami fajny patent, też kiedyś chciałam kupić, ale spał z nami w końcu, a teraz mamy łóżeczko dostawione do naszego. Mój się budzi tylko na jedzenie (co 2 godziny)🤦

Nie wiem co zrobić z tymi kablami Macie jakieś patenty? Jak mam przedłużacz w gniazdku to przecież nie schowam tego w ścianę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy tylko jeden przedłużacz i jest przy kanapie w salonie, więc chowam pod. Gniazdka mamy zabezpieczone jeszcze po starszym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 14:39   #1287
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Chodzi o to że przedłużacz jest w gniazdku, które jest że 30 cm nad podłogą, więc nie przeniosę go Jakby był pusty kontakt to zaślepka i z głowy, a tak.. No trudno, jak będziemy dom budować, to kontakty metr nad podłogą zrobię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To może spróbuj przemeblować i czymś ten kontakt zastawić?
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 14:39   #1288
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Kornel uwielbia bawić się wszystkim co nie jest zabawką. Ogromnym obiektem zainteresowania jest starszy brat, na drugim miejscu stopy taty, gryzie okrutnie w paluchy a z przedmiotów to uwielbia piloty, tasiemki, wszelkie metki, ale najlepsze to typowe metki ze składem materiału 😆, moje bluzki mu smakują, wszystko co szeleści np. paczka makaronu, no i lubi ściągać pranie z suszarki, dziś wyszedł poza salon z ciekawości za balonem. Zabawki lubi bardzo te, którymi akurat bawi się brat, czyli np. rura od odkurzacza starszaka czy klocki lub puzzle 😅. Ze swoich zabawek uwielbia grzyba Mombelli i banana szczoteczkę treningową. Ewidentnie dziąsła go swędzą, dwójek nie widać. No i zaczął spać na brzuchu z głową wciśniętą w prześcieradło. Dobrze, że mamy monitor oddechu, bo bym ze strachu padła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 15:22   #1289
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
To może spróbuj przemeblować i czymś ten kontakt zastawić?
To chyba najlepsze rozwiązanie.. bo teraz centralnie przy macie do zabawy jest
Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Kornel uwielbia bawić się wszystkim co nie jest zabawką. Ogromnym obiektem zainteresowania jest starszy brat, na drugim miejscu stopy taty, gryzie okrutnie w paluchy a z przedmiotów to uwielbia piloty, tasiemki, wszelkie metki, ale najlepsze to typowe metki ze składem materiału , moje bluzki mu smakują, wszystko co szeleści np. paczka makaronu, no i lubi ściągać pranie z suszarki, dziś wyszedł poza salon z ciekawości za balonem. Zabawki lubi bardzo te, którymi akurat bawi się brat, czyli np. rura od odkurzacza starszaka czy klocki lub puzzle . Ze swoich zabawek uwielbia grzyba Mombelli i banana szczoteczkę treningową. Ewidentnie dziąsła go swędzą, dwójek nie widać. No i zaczął spać na brzuchu z głową wciśniętą w prześcieradło. Dobrze, że mamy monitor oddechu, bo bym ze strachu padła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój też śpi z głową w prześcieradle.. A dziś się jeszcze ciągle nakrywał na głowę, bo przykryłam go mimo śpiworka, bo zimno było..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez *Catherrine*
Czas edycji: 2021-03-12 o 21:01
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 19:18   #1290
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Dawno nie pisałam i teraz muszę nadrobić kilkanaście stron. Ostatni miesiąc był bardzo zajęty. Dalej nie jesteśmy rozpakowani i dzieciaki dają nam popalić. Starszy jest rozbrykany a młoda nie daje nam spać. Oprócz tego próbuje już sama siadać. No i chce raczkować ale jej to nie idzie i jest bardzo sfrustrowana tym faktem. Próbuje jej dawać jedzenie ale nie jest nim wcale zainteresowana.

Ja miałamkilka rozmów o pracę i dostałam nawet teraz ofertę pracy od sierpnia. W poniedziałek.poznam szczegóły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-15 18:21:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:58.