Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3 - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-03-14, 16:31   #3721
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

To śmieszne, że w naszym kraju my kobiety nie mamy wyboru a nasze władze nie szanują kobiet i narażają je na ryzyko szukania pomocy poza granicami.
Jak przypomnę reportaż pary która musiała wyjechać do Holandii aby usunąć ciąże w 3-4 miesiącu przez to że mieli zaplanowaną terminację akurat dzień po ogłoszeniu wyjaśnień do wyroku. Okropne przeżycia kobiety z jaką bezsilnością i bezdusznością spotkała się u nas ze strony osób które powinny jej pomóc.
Została potraktowana jak zwykły inkubator, który ma donosić dziecko
Róże kraje ustalają różne limity czasowe.
U nas dobrze by było gdybyśmy miały możliwość wyboru nawet do tego 12 tygodnia
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-14, 16:35   #3722
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

A mi się podoba ten zapis, że aborcji można dokonać do 9 miesiąca. Pokazuje on, że kobieta > jakieś płód i nie ma żadnego 'ale'. Jak kobieta jest w niechcianej ciąży to oczywiste jest, że chce aborcji jak najszybciej, ciążą jest skrajnie wykańczająca i wyniszczająca organizm, nie wiem po co ktoś miałby czekać pół roku, żeby dojechać swój organizm. Jeśli chodzi o zastosowanie takiej opcji to może jak ktoś jest przetrzymywany wbrew swojej woli i gwałcony i udaje mu się uciec przed porodem? Są przecież takie sytuacje, może to forma zabezpieczenia dla takich kobiet. Nie interesuje mnie to, jak ktoś ma potrzebę zrobienia aborcji, to powinien ją mieć bez żadnych ograniczeń

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
Przede wszystkim ukróca patologię celowego przeczołgiwania po procedurach żeby ktoś się nie wyrobił. Jak limit do 12 to w 10-11 przeciąganie żeby się nie wyrobić, potem tak samo jak do 14tyg., potem do 16 tyg, potem jak w Polsce przy legalnej z wadami było przeciąganie "uznawania wad" i "ustalanie terminu" żeby już nie zdążyć do 21. A tak wytrąca się pseudo-lekarzom środek do nadużyć bo to nic nie da i przeciąganie już zdecydowanej kobiety nie ma sensu bo nie ma limitu, więc ostatecznie aborcje są na najwcześniejszym etapie żeby kobieta miała jak najmniej negatywnych efektów ciąży czy samej procedury.
O, i to też, daje ochronę kobietom przed jakimiś kato-pato świrami czyhającymi na nich w służbie zdrowia
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-14, 17:11   #3723
Frozen_Rose
Rozeznanie
 
Avatar Frozen_Rose
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 676
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
No ja też wierzę, że nie ma takich ale nie jestem pewna, czy czasami nie znajdują się w takiej Kanadzie kobiety, którym się odwidziało w takim 8 miesiącu i sobie jej robią.
Jesteś taka pewna, to może napiszesz dlaczego kobiecie by się odwidziało?

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Skoro twierdzisz,że nikt normalny nie robi sobie aborcji w tak zaawansowanej ciąży więc po co taka ustawa miałaby istnieć i w jakim celu?
Po to, żeby oszołomy nie mogły celowo opóźniać terminu zabiegu?

Cytat:
Napisane przez Nocwigilijna Pokaż wiadomość
Dyskutujecie o jakiś absurdach. Osoby, które chcą robić aborcje w 3 trymestrze trzeba separować od społeczeństwa dla dobra wszystkich.
Hmmm... 🤔 A więc gwałcona i przetrzymywana kobieta, która uwolniła się od przemocowca zamiast otrzymać pomoc, powinna zostać zamknięta w pokoju bez klamek?
Frozen_Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-14, 17:16   #3724
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Wyrażam swoje zdanie w tej materii. Chyba mogę?
Czy w takim razie jesteś też za obowiązkową wazektomia, która jest procesem odwracalnym? Kobiety sobie dzieci nie robią same. Facet nie będzie zapladnial = kobiety nie będą zachodzić w ciążę.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-14, 17:29   #3725
madziamach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 440
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Frozen_Rose Pokaż wiadomość
Jesteś taka pewna, to może napiszesz dlaczego kobiecie by się odwidziało?



Po to, żeby oszołomy nie mogły celowo opóźniać terminu zabiegu?



Hmmm... 🤔 A więc gwałcona i przetrzymywana kobieta, która uwolniła się od przemocowca zamiast otrzymać pomoc, powinna zostać zamknięta w pokoju bez klamek?
Dla mnie trochę przerażające jest że nie widzicie nic w tym złego. Rozumiem,że dla kogoś do 12 tygodnia to nie człowiek z wielu powodów i aborcja nie jest zła. Natomiast nie potrafię jak można nie widzieć ni złego w takich aborcjach o których tu mowa. Piszecie o tym że kobieta powinna mieć prawo decydować o sobie a o kimś innym ma prawo?

To ,że ktoś cię przetrzymywał, to nie znaczy,że możesz wtedy kogoś zabić- bo nie moja wina,że wcześniej nie mogłam usunąć, to jest następny absurd. Mogę się nie zgadzać za aborcją na życzenie ale potrafię zrozumieć stanowisko ludzi za ale jeśli ktoś uważa,że zabicie jest moralnie obojętne, to już nie pojmę. Tyle się mówi,że aborcja powinna być dostępna, bo płód nie czuje i, to jest właśnie wyznacznik a tu się okazuje,że niektórzy go tylko używają, bo jet dość mocny ale swoje myślą i jak by płód czuł od początku tak hipotetycznie co jest nie możliwe, to i tak byli by za dostępem. Aborcja nikogo nie krzywdzi po płód nie czuje i nie ma świadomości ile razy, to słyszałam. Jeśli chodzi o trzeci trymestr, to krzywdzi. Teraz sytaucja wygląda tal,że w ty momencie pisanie,że kobieta powinna mieć prawo decydować o sobie jest bez sensu. Powinna mieć prawo decydować o sobie ale pod warunkiem kiedy nie krzywdzi innych a w takich przypadkach, to robi. Jak ktoś uznaje, że kobieta która urodziła wcześniaka i zrobiła mu krzywdę za zło moralne, które trzeba potępiać, to taką aborcje też powinna inaczej, to jest niekonsekwencja.
madziamach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-14, 17:34   #3726
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Tinker, od każdego pobrać nasienie i zamrozić i wszystkich poddać wazektomii. Będzie któryś chciał mieć dziecko, to proszę bardzo, ma zamrożone nasienie. Wiadomo, że będzie bez wpadki itp. To jest tak samo dyskutowanie o swobodnym decydowaniu o rozrodczości, ale ponieważ jest o mężczyznach, to zostałoby uznane za absurd i feminazistowskie wymysły. Co innego kobiety, im trzeba pokazać co wolno, bo same nie ogarniają, nie?

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Nie wiem, gdzie tu niekonsekwencja. Jak coś się urodziło, to nie jest już podłączone do zywiciela.

Poza tym nawet gdyby płód w 12 tygodniu coś czuł, to też nie zrobiłoby mi to różnicy w byciu za dostępem do aborcji. Ważniejsze, kto go nosi. Zwierzęta też czują, a się je zabija i zjada, chociaż spokojnie można jeść rośliny.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-14, 17:36   #3727
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
To ,że ktoś cię przetrzymywał, to nie znaczy,że możesz wtedy kogoś zabić- bo nie moja wina,że wcześniej nie mogłam usunąć, to jest następny absurd. Mogę się nie zgadzać za aborcją na życzenie ale potrafię zrozumieć stanowisko ludzi za ale jeśli ktoś uważa,że zabicie jest moralnie obojętne, to już nie pojmę. Tyle się mówi,że aborcja powinna być dostępna, bo płód nie czuje i, to jest właśnie wyznacznik a tu się okazuje,że niektórzy go tylko używają, bo jet dość mocny ale swoje myślą i jak by płód czuł od początku tak hipotetycznie co jest nie możliwe, to i tak byli by za dostępem. Aborcja nikogo nie krzywdzi po płód nie czuje i nie ma świadomości ile razy, to słyszałam. Jeśli chodzi o trzeci trymestr, to krzywdzi. Teraz sytaucja wygląda tal,że w ty momencie pisanie,że kobieta powinna mieć prawo decydować o sobie jest bez sensu. Powinna mieć prawo decydować o sobie ale pod warunkiem kiedy nie krzywdzi innych a w takich przypadkach, to robi. Jak ktoś uznaje, że kobieta która urodziła wcześniaka i zrobiła mu krzywdę za zło moralne, które trzeba potępiać, to taką aborcje też powinna inaczej, to jest niekonsekwencja.
Ale kto potępia kobietę, że urodziła wcześniaka? Dobrze rozumiem, że uważasz, że to jej wina???

Tak się gimnastykujesz, naciągasz wszystko, a wystarczyłaby odrobina empatii, żeby to zrozumieć. Podaj jakiś argument w końcu, bo nie wiem z czym mam tu dyskutować, jedyne co potrafisz powiedzieć, to morderstwo, zabijanie, bla, bla, bla, słyszałyśmy już
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-14, 17:47   #3728
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez parallel_roads Pokaż wiadomość
Ale kto potępia kobietę, że urodziła wcześniaka? Dobrze rozumiem, że uważasz, że to jej wina???



Tak się gimnastykujesz, naciągasz wszystko, a wystarczyłaby odrobina empatii, żeby to zrozumieć. Podaj jakiś argument w końcu, bo nie wiem z czym mam tu dyskutować, jedyne co potrafisz powiedzieć, to morderstwo, zabijanie, bla, bla, bla, słyszałyśmy już
I "moja koleżanka miała znajoma a ta znajoma brata ciotecznego co miał dziewczyne i tej dziewczyny kuzynka też tak miała"

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-14, 18:07   #3729
madziamach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 440
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez parallel_roads Pokaż wiadomość
Ale kto potępia kobietę, że urodziła wcześniaka? Dobrze rozumiem, że uważasz, że to jej wina???

Tak się gimnastykujesz, naciągasz wszystko, a wystarczyłaby odrobina empatii, żeby to zrozumieć. Podaj jakiś argument w końcu, bo nie wiem z czym mam tu dyskutować, jedyne co potrafisz powiedzieć, to morderstwo, zabijanie, bla, bla, bla, słyszałyśmy już
Cały czas piszę,że jeśli ktoś nie widzi w takiej aborcji nic złego, to tak na prawdę nie powinien mieć nic przeciwko zabijaniu niemowlaków. Jeśli jedno uważasz za coś ok a drugie za coś okrutnego i więzienie jest jak najbardziej adekwatne., to na jakiej podstawie.

Na razie, to wygląda tak w brzuchu matki można zabić ale poza nim już nie. Co z tego,że jest w organizmie kobiety jak dalej, to i tak jest taki sam czyn jak poza nią i w jednym przypadku karanie a w drugim zezwalanie jest głupie. Biedronka, która usiądzie na moim ciele mogę zabić ale tak, to nie?

Czy matka, która urodzi swoje dziecko ale zacznie jej przeszkadzać może mu zrobić krzywdę.?

Jeśli nie, to czemu może jak jest w ciąży? Osądzacie mnie o brak argumentacji a nie widzę też tutaj przesłanek aby jedno z drugi nie było spójne. Takiemu dziecko się jednakową krzywdę robi odbierając mu życie czy jest w łonie matki, czy nie.

Edytowane przez madziamach
Czas edycji: 2021-03-14 o 18:36
madziamach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-14, 18:15   #3730
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 982
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-14, 18:38   #3731
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Cały czas piszę,że jeśli ktoś nie widzi w takiej aborcji nic złego, to tak na prawdę nie powinien mieć nic przeciwko zabijaniu niemowlaków. Jeśli jedno uważasz za coś ok a drugie za coś okrutnego i więzienie jest jak najbardziej adekwatne., to na jakiej podstawie.

Na razie, to wygląda tak w brzuchu matki można zabić ale poza nim już nie. Co z tego,że jest w organizmie kobiety jak dalej, to i tak jest taki sam czyn jak poza nią i w jednym przypadku karanie a w drugim zezwalanie jest głupie. Biedronka, która usiądzie na moim ciele mogę zabić ale tak, to nie?
W sensie nie widzisz różnicy między aborcją a zabiciem niemowlaka?

A skoro aborcja to morderstwo to dlaczego spuszczanie się faceta w chusteczkę i wywalanie jej do kosza już morderstwem nie jest? Taki jest poziom dyskusji z Tobą, ja odpadam, adios, mi amiga
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-14, 18:44   #3732
Nocwigilijna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 121
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez parallel_roads Pokaż wiadomość
W sensie nie widzisz różnicy między aborcją a zabiciem niemowlaka?

A skoro aborcja to morderstwo to dlaczego spuszczanie się faceta w chusteczkę i wywalanie jej do kosza już morderstwem nie jest? Taki jest poziom dyskusji z Tobą, ja odpadam, adios, mi amiga

Bo może, to już nie jest aborcja.
Nocwigilijna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-14, 18:47   #3733
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Nocwigilijna Pokaż wiadomość
Bo może, to już nie jest aborcja.
Ok, teraz wszystko rozumiem, Twoje argumenty mnie przekonały
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-14, 18:51   #3734
madziamach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 440
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez parallel_roads Pokaż wiadomość
W sensie nie widzisz różnicy między aborcją a zabiciem niemowlaka?

A skoro aborcja to morderstwo to dlaczego spuszczanie się faceta w chusteczkę i wywalanie jej do kosza już morderstwem nie jest? Taki jest poziom dyskusji z Tobą, ja odpadam, adios, mi amiga
Jaka jest? Cały czas piszesz ,że ja nie mam argumentów a ty mi jeszcze nie odpisałaś o tej rzekomej różnicy.

Ja nie chciałabym żyć w społeczeństwie o takim prawie na szczęście jeśli dojdzie do legalnej aborcji, to takie prawo nie zaistnieje i aborcje późne będą uznawane przez sąd jako morderstwo jak w Usa.
madziamach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-14, 19:01   #3735
madzil
Rozeznanie
 
Avatar madzil
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 949
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Jestem ciekawa w którym tygodniu najczęściej jest dokonywana aborcja. Raczej wątpię żeby było koło 12 tygodnia. Pierwszy trymestr jest dosyć ciężki i kobiety które nie chcą być w ciąży zrobią to jak najszybciej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madzil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-14, 19:19   #3736
madziamach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 440
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madzil Pokaż wiadomość
Jestem ciekawa w którym tygodniu najczęściej jest dokonywana aborcja. Raczej wątpię żeby było koło 12 tygodnia. Pierwszy trymestr jest dosyć ciężki i kobiety które nie chcą być w ciąży zrobią to jak najszybciej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zakładając hipotetycznie,że w Kanadzie jest aborcji w 8-9 miesiącu 50, to i tak dużo.

Edytowane przez madziamach
Czas edycji: 2021-03-14 o 20:00
madziamach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-14, 19:26   #3737
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Jeśli w takiej Kanadzie jest aborcji w 8-9 miesiącu 50, to i tak dużo.
A jest?

Możesz za przeproszeniem przestać rzucać jakimiś liczbami kompletnie z dupy i przeżywać swoje wymysły jak mrówka okres? Ten wątek był w miarę merytoryczny zanim Madzia wpadła głosić swoje prawdy objawione.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-14, 19:35   #3738
madziamach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 440
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88576807]A jest?

Możesz za przeproszeniem przestać rzucać jakimiś liczbami kompletnie z dupy i przeżywać swoje wymysły jak mrówka okres? Ten wątek był w miarę merytoryczny zanim Madzia wpadła głosić swoje prawdy objawione.[/QUOTE]

Piszę przykładowo, gdzie napisałam,że to fakt? Czepiasz się na siłę.
madziamach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-14, 19:47   #3739
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Dla mnie trochę przerażające jest że nie widzicie nic w tym złego. Rozumiem,że dla kogoś do 12 tygodnia to nie człowiek z wielu powodów i aborcja nie jest zła. Natomiast nie potrafię jak można nie widzieć ni złego w takich aborcjach o których tu mowa.
A co cię konkretnie przeraża w tym? Dla płodów i tak jest wszystko jedno. Zapewne większość z nas nie usuwała żadnej ciąży w żadnym trymestrze, co nie przeszkadza nam nie mieć nic przeciwko wolnemu wyborowi.
Cytat:
Piszecie o tym że kobieta powinna mieć prawo decydować o sobie a o kimś innym ma prawo?
Uważam, że powinna mieć to prawo tak długo, jak ten "ktoś" siedzi w jej ciele i z niego korzysta. Uważam też, że o kimś możemy mówić w przypadku samoświadomej istoty, którą płód nie jest.
Cytat:
Aborcja nikogo nie krzywdzi po płód nie czuje i nie ma świadomości ile razy, to słyszałam. Jeśli chodzi o trzeci trymestr, to krzywdzi.
Ten argument o czuciu jest z tyłka, więc się nie odniosę. Natomiast czekam na chociaż jeden dowód na istnienie świadomości u płodu. To jest jedyna rzecz, która mogłaby sprawić, że rozważę zmianę zdania na temat aborcji "noniewiem"
Cytat:
Jak ktoś uznaje, że kobieta która urodziła wcześniaka i zrobiła mu krzywdę za zło moralne, które trzeba potępiać, to taką aborcje też powinna inaczej, to jest niekonsekwencja.
Cytat:
Na razie, to wygląda tak w brzuchu matki można zabić ale poza nim już nie. Co z tego,że jest w organizmie kobiety jak dalej, to i tak jest taki sam czyn jak poza nią i w jednym przypadku karanie a w drugim zezwalanie jest głupie. Biedronka, która usiądzie na moim ciele mogę zabić ale tak, to nie?
Biedronka twoim zdaniem siedzi w ciele kosztem żywilciela i miesiącami rośnie?

Widzę, że nie czaisz z jakiegoś powodu tej różnicy pomiędzy płodem a noworodkiem. Polega ona fakcie bycia podłączonym do innego organizmu, co do którego jest pewność, że czuje i jest świadomy.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-14, 19:47   #3740
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Piszę przykładowo, gdzie napisałam,że to fakt? Czepiasz się na siłę.
Again strzelasz gównem i udajesz że nie. Nie żeby to była nowość Gdyby to było przypuszczenie to użyłabyś właśnie "byłoby" a nie "jeśli w Kanadzie jest". Skąd u ciebie ta usilna potrzeba wyrażania "zdania" jeśli ani nie umiesz go wyrazić, ani nie umiesz się dokształcić tylko polegasz na swoich urojeniach.
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-14, 20:02   #3741
madziamach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 440
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
Again strzelasz gównem i udajesz że nie. Nie żeby to była nowość Gdyby to było przypuszczenie to użyłabyś właśnie "byłoby" a nie "jeśli w Kanadzie jest". Skąd u ciebie ta usilna potrzeba wyrażania "zdania" jeśli ani nie umiesz go wyrazić, ani nie umiesz się dokształcić tylko polegasz na swoich urojeniach.
Poprawiłam.

Teraz już nie powinnaś mieć wątpliwości,że pisałam przypuszczalnie.
madziamach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-14, 20:18   #3742
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Wyżej Kasztanka wrzuciła Ci linka do raportu na temat późnych aborcji w Kanadzie. Masz tam jak byk napisane, że aborcje po 20 tygodniu to przypadki kiedy płód jest uszkodzony lub poważne chory. Te teorie o kobietach sadystkach, które usuwają zdrowe ciąże w 9 miesiącu są tylko w Twojej głowie.

Btw, sondaże pokazują, że 70% Kanadyjczyków jest za utrzymaniem obowiązującego prawa, a tylko 10% przeciwko.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Edytowane przez this_witch
Czas edycji: 2021-03-14 o 20:20
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-15, 03:31   #3743
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Wyżej Kasztanka wrzuciła Ci linka do raportu na temat późnych aborcji w Kanadzie. Masz tam jak byk napisane, że aborcje po 20 tygodniu to przypadki kiedy płód jest uszkodzony lub poważne chory. Te teorie o kobietach sadystkach, które usuwają zdrowe ciąże w 9 miesiącu są tylko w Twojej głowie.

Btw, sondaże pokazują, że 70% Kanadyjczyków jest za utrzymaniem obowiązującego prawa, a tylko 10% przeciwko.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Niestety racjonalne argumenty i sprawdzone zrodla nie docieraja do tej uzytkowniczki, ktora tylko ciagle dramatyzuje, ze "OLABOGA DZIECI ZABIJAJO, zaden cywilizowany kraj na to nie pozwoli"
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-15, 05:10   #3744
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

No ale przecież i u nas prawo i kompromis aborcyjny dopuszczały wywołanie porodu (terminację) kilkumiesięcznego płodu w przypadku wad letalnych i rozwojowych. Nie trzeba szukać przykładu w Kanadzie.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-15, 05:50   #3745
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Jaka jest? Cały czas piszesz ,że ja nie mam argumentów a ty mi jeszcze nie odpisałaś o tej rzekomej różnicy.

Ja nie chciałabym żyć w społeczeństwie o takim prawie na szczęście jeśli dojdzie do legalnej aborcji, to takie prawo nie zaistnieje i aborcje późne będą uznawane przez sąd jako morderstwo jak w Usa.
No, to Ci napiszę, Płód jest uzależniony od matki, pasożytuje na niej tak naprawdę, a noworodek to osobny człowiek, który nie wymaga do opieki konkretnie swojej matki. Ta dam. Nie wiem co to ma wspólnego z biedronką. Skąd masz wiedzieć jakie prawo hipotetycznie u nas zaistnieje?

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Zakładając hipotetycznie,że w Kanadzie jest aborcji w 8-9 miesiącu 50, to i tak dużo.
A możesz podać przykład kobiety, która wiedząc o swojej prawidłowej ciąży dużo wcześniej, absolutnie jej nie chcąc i mając swobodny dostęp do aborcji czekała, żeby zabieg przeprowadzić na ostatnią chwilę? Po co ktoś miałby w takiej sytuacji czekać do aborcji, która de facto niewiele różni się od tego niechcianego porodu, cierpieć z powodu powikłań ciąży i decydować się na o wiele bardziej ryzykowny zabieg, bo nie wiem, nudzi jej się? Skończ traktować kobiety jak idiotki, które nie są w stanie podjąć żadnej racjonalnej decyzji.

Nie trzeba być Einsteinem, żeby wywnioskować, że tego typu aborcje dotyczą poważnych powikłań ciąży, a nie kobiet, które no, tak dla beki sobie chcą narazić swoje zdrowie i dobre samopoczucie przez kilka miesięcy, bo czemu nie.
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-15, 06:12   #3746
Frozen_Rose
Rozeznanie
 
Avatar Frozen_Rose
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 676
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Piszecie o tym że kobieta powinna mieć prawo decydować o sobie a o kimś innym ma prawo?
> "Kobiety nie mają prawa decydować o czyimś życiu! Kobiety niech decydują o swoim ciele, a nie o ciele drugiego człowieka!"
> "Nie dla wyboru! Nie zgadzam się na legalizację aborcji w moim kraju!"
Piękna hipokryzja.

Na ten moment tacy ludzie jak Ty decydują za inne kobiety. Więc gadaniem, że to niby my chcemy decydować za innych, tylko się ośmieszacie. *odlatuję*
Frozen_Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-15, 06:19   #3747
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Frozen_Rose Pokaż wiadomość
> "Kobiety nie mają prawa decydować o czyimś życiu! Kobiety niech decydują o swoim ciele, a nie o ciele drugiego człowieka!"
> "Nie dla wyboru! Nie zgadzam się na legalizację aborcji w moim kraju!"
Piękna hipokryzja.

Na ten moment tacy ludzie jak Ty decydują za inne kobiety. Więc gadaniem, że to niby my chcemy decydować za innych, tylko się ośmieszacie. *odlatuję*
Ja coraz częściej myślę, że te obrończynie życia poczętego to kobiety, ktore zdecydowały się urodzić, ale szczęscia to macierzyństwo im nie dało, przeciwnie- mocno skomplikowało im życie. No to jak one mają źle, to dlaczego inni mają mieć prawo wyboru i mieć lepiej?

No czy Kaja Godek robi na Was wrazenie kobiety szczęśliwej i spełnionej?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-15, 07:05   #3748
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ja coraz częściej myślę, że te obrończynie życia poczętego to kobiety, ktore zdecydowały się urodzić, ale szczęscia to macierzyństwo im nie dało, przeciwnie- mocno skomplikowało im życie. No to jak one mają źle, to dlaczego inni mają mieć prawo wyboru i mieć lepiej?

No czy Kaja Godek robi na Was wrazenie kobiety szczęśliwej i spełnionej?
Kaja Godek to jedna z najbardziej nietolerancyjnych, przepelnionynch nienawiscia osob jakie znam.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-15, 07:26   #3749
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ja coraz częściej myślę, że te obrończynie życia poczętego to kobiety, ktore zdecydowały się urodzić, ale szczęscia to macierzyństwo im nie dało, przeciwnie- mocno skomplikowało im życie. No to jak one mają źle, to dlaczego inni mają mieć prawo wyboru i mieć lepiej?

No czy Kaja Godek robi na Was wrazenie kobiety szczęśliwej i spełnionej?

Mam takie samo zdanie. I Madzia idealnie się wpisuje w ten obraz - nastolatka co to wpadła i urodziła, medal dla niej, że jest taka wspaniała, a nie poleciała jak te zwyrolki na aborcje. Teraz klekajta narody i nie ma przyzwolenia na aborcje w takim światłym umyśle. No szału nie ma, ale urodziła wiec czemu inne maja tego nie zrobić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-15, 07:28   #3750
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No ale przecież i u nas prawo i kompromis aborcyjny dopuszczały wywołanie porodu (terminację) kilkumiesięcznego płodu w przypadku wad letalnych i rozwojowych. Nie trzeba szukać przykładu w Kanadzie.
dokładnie tak i po 20 tygodniu (do 24?) rowniez

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-11 11:18:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:49.