Ponowne starania po T. cz. II - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-08, 10:43   #3391
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Mamto2, też testowałam jak szalona nawet wcześniej niż te 3 dni przed spodziewaną miesiączką, być może znasz swoje ciało na tyle, że rzeczywistoście miesiączka się pojawi, ale dopóki jej nie ma, to zawsze jest szansa, poczekaj te kilka dni i zrób test ponownie, różne rzeczy się tu już działy, więc dalej trzymam kciuki
Wynn to rzeczywiście ciężkie doświadczenie, sama sobie tego nie chcę nawet wyobrażać, ale szczęście, że wcześnie zdiagnozowali mamę i odpowiednio zareagowali, oby teraz już było tylko lepiej, niech teraz o się ie dba i wraca do zdrowia ☺
33+1

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 11:36   #3392
Mamto2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 354
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Dziewczyny to drugi cykl starań . Najgorsze jest to że w ciąże terminowaną zaszłam za pierwszym razem . Chyba za mocno liczyłam że i teraz tak będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamto2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 11:47   #3393
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Wynn zdrówka dla mamy ️ też mam za sobą historię onkologiczną i wiem ile to stresu ale też wiem, że jak szybko wykryte to potem można o tym zapomnieć i żyć w zdrowiu

Mamto2 trzymam bardzo mocno kciuki za Ciebie ale to ciśnienie nie pomoże. Ja w ciążę T. tez zaszłam za 1 razem i byłam pewna na 100%, że teraz tak będzie. A jak tak się nie stało to miałam w sobie tyle złości, żalu i widocznie nieprzepracowanych tematów z T.,ze powiedziałam sobie, że mam to w dupie i już w takim razie nie chce. Cieszyłam się przytulankami, piłam wino, nie wiedziałam nawet kiedy mam dni płodne bo nie sprawdzałam w kalendarzyku... I wtedy się udało 🤷☠♀️ Czego i Tobie życzę
Trzymam kciuki, żeby okres nie przyszedł a jak przyjdzie to nowy cykl- nowe możliwości

10+2

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 12:00   #3394
GIS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 174
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Mamto2 trzymam kciuki. Najgorsze chyba nakręcać się negatywnie,ale sama wiem że nie jest łatwo to przeskoczyć.

Wynn życzę mamie szybkiej rekonwalescencji. Dobrze że szybko wykryto zmianę. I a propos piersi - czy robiłyście usg piersi w ciąży? Jeżeli tak to w którym miesiącu? U mnie 3 miesiące po ciąży z T. wyczułam guza w piersi. Co lepsze miesiąc wcześniej byłam na kontroli rutynowej corocznej i nic nie było. W ciągu tygodnia miałam wykonaną biopsję, a 2 tyg. później biopsją mammotomiczną lekarz usunął mi guza. Na szczęście zmiana nie złośliwa. Po wizytach kontrolnych kazał w czerwcu po pół roku przyjść znowu do kontroli. Ale wtedy nie byłam w ciąży. Mój gin jest sceptyczny co do usg piersi w ciąży, podczas gdy mój gin od cycków tłukł mi do głowy, że w ciąży trzeba badać piersi. Jeszcze nie rozmawiałam z tym od cycków, bo był ciągle na dyżurach. Może znacie temat?



9t+1d
GIS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 12:16   #3395
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Dziękuję dziewczyny za dobre myśli kierowane w stronę mojej mamy. Ona jest taka biedna, już kilkanaście lat temu miała nowotwór, dużo przeszła, ten rak teraz jest niezwiązany z tamtym. Nie rozumiem czemu często takie rzeczy trafiają w dobrych ludzi
Cytat:
Napisane przez Mamto2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny to drugi cykl starań . Najgorsze jest to że w ciąże terminowaną zaszłam za pierwszym razem . Chyba za mocno liczyłam że i teraz tak będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Daj sobie i swojemu przyszłemu dziecku czas. Postaraj się nie traktować nowej ciąży jak leku na smutek po terminacji. Jeśli była jedna ciąża to będzie i druga, ale głowa może zablokować ten proces. Ja nieustannie będę polecać konsultację z psychologiem, żałuję że zdecydowałam się pójść tam po prawie 3 latach bezowocnych starań,a ciąża terminowana była w pierwszym cyklu. Ale zresztą u ciebie przecież jeszcze kilka dni do spodziewanej miesiączki więc więc wszystko się może zdarzyć! Bądź dobrej myśli


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A jesli chodzi o badanie piersi to jak zawsze się badałam regularnie, tak teraz się skupiłam na ciąży i już minął rok od ostatnich badań. Jak będę jutro na wizycie to poproszę ginekologa o sprawdzenie piersi.

21+0

Edytowane przez wynn
Czas edycji: 2021-04-08 o 12:18
wynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 12:38   #3396
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Wynn współczuję mamie. Dla Ciebie to też musiał być skóry stres. Kieruje dobre myśli w stronę Twojej mamy.

Odnośnie piersi to ja znalazłam u siebie 4 lata temu mały guzek i od tego czasu badałam się regularnie. Lekarze stwierdzali, że to pewnie jakaś blizna wewnątrz, bo starym urazie, a nie prawdziwy guz. W ciąży nie badałam piersi. Słyszałam, że do takiego badania ,,ciążowych piersi" potrzebny jest prawdziwy specjalista w temacie ultrasonografii. Muszę się zorientować bardziej w temacie i zbadać.

Z dolegliwości ciążowych to ostatnio wieczorami i w nocy męczy mnie zgaga. Zdarza mi się też, że brzuch jest nagle większy i dość napięty. Biorę magnez i nie towarzyszy mi ból ani żadne niepokojące objawy, ale i tak mam zamiar to skonsultować z ginekologiem przy najbliższej okazji

22+4

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

Nie skóry tylko spory! Nie wiem jak edytować post ;(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 12:39   #3397
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 060
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Ja chcialam skeirowanie na usg piersi od mojej lekarki to powiedziała że mam 29 lat i nie ma wskazań (medicover 🤷☠♀️). Że lepiej zrobic po ciąży. Z tego co zrozumialam narzucili im jakies limity i moga chyba tylko jedno w ciagu roku wystawic (tak sie domyslam). Chcialam pójść prywatnie tutaj w moim mieście, ale babka od usg piersi robi jakies badania i bedzie dopiero w maju 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-08, 12:46   #3398
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Ja miałam robione USG piersi podczas USG pierwszego trymestru, robił mi je dr Roszkowski, sam zaproponował, więc skorzystałam, podobno niewielu lekarzy chce je robić w ciąży a właśnie powinno się wtedy sprawdzić. No ale wszystko było prawidłowo, nie znalazł nic niepokojącego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 12:48   #3399
GIS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 174
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Właśnie specjalista ginekolog onkolog od piersi kazał mi nawet w ciazy badać, ale nie miałam glowy w trakcie zabiegu się dopytywać. Jak się dodzwonię do niego to napiszę co i jak.

W ciazy z T. miałam ogromne zgagi. Po I trymestrze lekarz pozwolil mi brać Gaviscon. A później okazało się, że mam aktywne zakażenie helicobacterem - przeszłam kurację i jak ręką odjął. Ale tych antybiotyków nie wolno brać w trakcie starań o dziecko i w trakcie ciąży.
GIS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 13:18   #3400
Kaaach
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 714
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

GIS ja robilam USG piersi po połówkowych moj lekarz bardzo zalecał i mówił że bezpieczne bo to zwykle USG tym bardziej, że nigdy nie miałam. I wyszło, że mam bardzo dużo torbieli, ale to rodzinne gdybym coś wyczuła mam przyjść a tak to po połogu chyba.

Wynn dobrze, że tak szybko wykryli . U mnie jak w maju wyszły wady dziecka i terminacja to mieliśmy kumulację bo wyszlo, ze tato ma raka z przeżutami u siostry w lipcu wykryli raka nerki, a pod koniec roku moja kuzynka rak piesi męża kuzynka rak piersi, a przed Wielkanocą u drugiej kuzynki raka szyjki macicy wykryli, a na wodobrzusze była leczona :/ masakra jakas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kaaach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 13:51   #3401
poczwarkah
Rozeznanie
 
Avatar poczwarkah
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 936
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Cytat:
Napisane przez Intuicja_88 Pokaż wiadomość
No dobra to widzę, że Nifty chyba przeważa ja musze jeszcze pomyśleć za 2 tyg mam prenatalne i jak będzie wynik pappy to chce odrazu lecieć i robić i chciałabym już mieć sprecyzowane do tego czasu, który test wybrać. Mój TŻ to już tego słuchać nie może więc jestem zdana sama na siebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też robiłam Nifty Pro, ale teraz odradzam każdemu. Za kilka, kilkanaście dni usłyszycie w mediach dlaczego, bo ja na razie nie bardzo mogę o tym mówić. Ja bym drugi raz nie zrobiła nic w tym laboratorium.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Teresa1985 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, po spędzonych 24 godzinach na KTG w sali porodowej przez cc urodził się nasz Szymon 6.04.2021 po 17 tej. 36+4 wcześniak, 50 cm 2680g. Pojechalismy tylko na kontrolne ktg. Dobrze że miałam ze sobą torbę porodową bo byłabym totalnie z ulicy. Synek owinał się jak tylko mógł pępowina czego nie było na 5 razy robionym USG w ciągu tych 24 h. Tylko upartość lekarzy doprowadziła nas do tego momentu. Wyłapali anomalię w tętnie występująca raz na kilka godzin a następnie zdarzającą się coraz częściej. Niestety mam problemy z bólem. Po operacji było bardzo dużo zrostów które były usunięte w trakcie cc. Rozległość operacji była więc znacznie szersza niż zwykłe cc. Doszedł problem z latacją. Szymon domaga się mleka którego mam niewiele. Ze względu na to że jest wcześnuskiem została już podana mu mieszanka mm. Dodatkowo trudno rozkręcić laktację bo mały zasypia tak że za nic nie można go wybudzić. Laktatora elektrycznego naraxie nie pozwalają mi używać. Jest więc super błękitnie...na porodówce zasnęłam kilka razy to budziłam się z ludźmi na sobą szarpiącym mnie na pilne cc. A następnie uff tętno odbiło. Dopiero dzisiaj schodzivze mnie huraganowy szok jaki przeżyłam.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje wspaniele że jesteście już razem.
Jak boli to domagaj się porządnych środków przeciwbólowych, ból to wcale nie jest nic. Facetowi po rozległej operacji brzucha waliliby morfine aż miło.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
__________________
20.10.2014 Witek

poczwarkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-08, 13:52   #3402
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Założyli mi w końcu ten pessar. Ogólnie niby mialo nie boleć, ale zakładał mi go młody lekarz pod okiem ordynatora i nie szło mu strasznie Ale czuje ulgę po założeniu, bo przestałam mieć nieprzyjemne parcie na szyjke. A no i niestety pomimo luteiny, duphastonu, magnezu, nospy, leżenia plackiem szyjka jeszcze się skrocila . Wychodzę jutro i to dzięki temu, że w poniedziałek mam wizytę u swojej lekarki to skontroluje czy jest ok.
Co do posiewu to faktycznie czeka się dłużej, no ale mam nadzieję, że wynik będzie ok.
Mamto, ja trzymam kciuki, dopóki nie ma @ jest nadzieja 🤞 po T zaszłam chyba w 3 cyklu nie stresuj się bo to na pewno nie pomoże
Wynn, kochana bardzo mi przykro, że Twoja mama ma raka i to kolejnego. Nawet nie chce sobie wyobrażać jaki to dla Ciebie, dla Was stres. Trzymam bardzo mocno kciuki, żeby udało się skutecznie pozbyć tego cholerstwa!
GIS, u mnie lekarka w obu ciążach kierowała na USG piersi od razu na pierwszej wizycie. Do tego lekarka na każdej wizycie bada mi piersi ręcznie. I mnie na wizytach Roszkowski też zawsze pyta czy piersi są badane i czy było USG.
W kwestii zgagi, męczy mnie od połowy ciąży, dzień w dzien. Po różnych rzeczach. Do tego refluks mi dokucza. Więc na nudę nie narzekam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez MoszKa88
Czas edycji: 2021-04-08 o 13:53
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 14:07   #3403
poczwarkah
Rozeznanie
 
Avatar poczwarkah
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 936
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Cytat:
Napisane przez GIS Pokaż wiadomość
Mamto2 trzymam kciuki. Najgorsze chyba nakręcać się negatywnie,ale sama wiem że nie jest łatwo to przeskoczyć.

Wynn życzę mamie szybkiej rekonwalescencji. Dobrze że szybko wykryto zmianę. I a propos piersi - czy robiłyście usg piersi w ciąży? Jeżeli tak to w którym miesiącu? U mnie 3 miesiące po ciąży z T. wyczułam guza w piersi. Co lepsze miesiąc wcześniej byłam na kontroli rutynowej corocznej i nic nie było. W ciągu tygodnia miałam wykonaną biopsję, a 2 tyg. później biopsją mammotomiczną lekarz usunął mi guza. Na szczęście zmiana nie złośliwa. Po wizytach kontrolnych kazał w czerwcu po pół roku przyjść znowu do kontroli. Ale wtedy nie byłam w ciąży. Mój gin jest sceptyczny co do usg piersi w ciąży, podczas gdy mój gin od cycków tłukł mi do głowy, że w ciąży trzeba badać piersi. Jeszcze nie rozmawiałam z tym od cycków, bo był ciągle na dyżurach. Może znacie temat?



9t+1d
Bezwzględnie robi się usg piersi w ciąży. Kolejny zabobonny lekarz jak widzę :/ Niby dlaczego się nie robi?

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Platynowa91 Pokaż wiadomość
Wynn współczuję mamie. Dla Ciebie to też musiał być skóry stres. Kieruje dobre myśli w stronę Twojej mamy.

Odnośnie piersi to ja znalazłam u siebie 4 lata temu mały guzek i od tego czasu badałam się regularnie. Lekarze stwierdzali, że to pewnie jakaś blizna wewnątrz, bo starym urazie, a nie prawdziwy guz. W ciąży nie badałam piersi. Słyszałam, że do takiego badania ,,ciążowych piersi" potrzebny jest prawdziwy specjalista w temacie ultrasonografii. Muszę się zorientować bardziej w temacie i zbadać.

Z dolegliwości ciążowych to ostatnio wieczorami i w nocy męczy mnie zgaga. Zdarza mi się też, że brzuch jest nagle większy i dość napięty. Biorę magnez i nie towarzyszy mi ból ani żadne niepokojące objawy, ale i tak mam zamiar to skonsultować z ginekologiem przy najbliższej okazji

22+4

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

Nie skóry tylko spory! Nie wiem jak edytować post ;(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie to nie prawda. Do mlecznych piersi musi być już nie byle kto,bo jak jestplyn w kanalikach to ciężko coś zobaczyć. Ale w ciąży widać wszystko świetnie, nawet jeśli ktoś ma delikatne wycieki czasem.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Sosnanieradosna Pokaż wiadomość
Ja chcialam skeirowanie na usg piersi od mojej lekarki to powiedziała że mam 29 lat i nie ma wskazań (medicover ). Że lepiej zrobic po ciąży. Z tego co zrozumialam narzucili im jakies limity i moga chyba tylko jedno w ciagu roku wystawic (tak sie domyslam). Chcialam pójść prywatnie tutaj w moim mieście, ale babka od usg piersi robi jakies badania i bedzie dopiero w maju

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest 1 w roku przysługujące każdej pacjentce w Medicover. Mój lekarz się sam dopytuje na co drugiej wizycie czy już miałam. Po ciąży trudniej znaleźć specjalistę.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------



Powiem Wam że mam ostatnie kilka dni strasznie krótki lont, aż mnie telepie jak się zdenerwuje. Sama siebie mam dość. Po odstąpieniu luteiny ciągle mnie coś boli i ciągnie, 200m nie mogę przejść. W domu jak wstanę z łóżka czy kanapy to też zaraz skurcz albo kłucie w szyjce. Chce już rodzić ogólnie bo mam dość.
Torbę w miarę spakowalam, chociaż brakuje jeszcze badań, przekąsek i kosmetyczki. Przyda się też więcej koszul, ale dopiero ida do mnie.
36+3

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
__________________
20.10.2014 Witek


Edytowane przez poczwarkah
Czas edycji: 2021-04-08 o 14:09
poczwarkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 14:09   #3404
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Cytat:
Napisane przez poczwarkah Pokaż wiadomość
Też robiłam Nifty Pro, ale teraz odradzam każdemu. Za kilka, kilkanaście dni usłyszycie w mediach dlaczego, bo ja na razie nie bardzo mogę o tym mówić. Ja bym drugi raz nie zrobiła nic w tym laboratorium.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Gratulacje wspaniele że jesteście już razem.
Jak boli to domagaj się porządnych środków przeciwbólowych, ból to wcale nie jest nic. Facetowi po rozległej operacji brzucha waliliby morfine aż miło.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
No coś Ty ale chodzi o testdna czy o te laboratorium w Chinach??? Nie będę ciągnąć skoro nie możesz mówić ale w takim razie czekam na jakieś info w mediach

Moszka super ze juz założyli, doczekałaś się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 14:37   #3405
Mamto2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 354
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

No i dostałam znowu miesiączkę tak jak przypuszczałam . Czyli drugi cykl stracony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamto2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 14:59   #3406
GIS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 174
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Gin od piersi odpisał i kazał przyjść normalnie do kontroli w czerwcu. A tak w ogóle to mój gin już kierował mnie na badanie USG kontrolne piersi po 25 roku życia co roku. Chodziłam jednak zawsze prywatnie, właśnie do specjalisty który potwierdził szybko u mnie guza. Trafiłam do niego po raz pierwszy po usg na NFZ i no cóż... Z tego co pani doktor zobaczyła i opisała to powinnam się obkładać ziemią. Zresztą sprzęt ponoć też miała już przestarzały i od tamtej pory nie poszłam już nigdy na NFZ i trzymam się mojego fachmana.
GIS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 17:32   #3407
Ritka18
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 587
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Badanie piersi w mojej teczce z ciąży T.
20210408_183155.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ritka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 18:57   #3408
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Ritka tez mam w karcie ciazy miejsce na badanie piersi..juz ten temat u siebie przemaglowalam....lekarz na NFZ i lekarz z medicover odmowili mi usg piersi..podwazajac zasadnosc tego badania przy powiekszonych gruczolach piersiowych...ze nic nie widac..i ultrasonografista nic nie opisze. Dodam ze mam juz 37 lat...a ostatnie takiego badanie mialam 3 lata temu. Kaza czekac az do skonczenia karmienia....rety..to moze byc za dwa lata... za tydzien ide do nowego lekarza za kase...i tam bede nalegac.

Lezycie czasem przez chwile na plecach? Szczegolnie te w przyblizonym do mnie etapie ciazy? nie chodzi mi o spanie, a o lezenie przez jakies 5 minut. Czytalam gdzies z eod 20 tyg juz sie nie powinno. Mnie tak boli kregoslup ze przekladam sie non stop z prawego boku na lewy..i by robic to zadziej to na jakies 5 minut pozostaje w połśrodku tj na plecach.
Jak caly dzien dziecko mi sie nie rusza to tez sie klade na plecach..i wyprostowuje nogi...wtedy chyba sie za bardzo "rozplaszcza" macica(?) i jest mu nie wygodnie i kopie...wtedy wiem ze wszystko ok Pewnie jest mu wtedy nie wygodnie i sie przekreca.

.............18+6........ ......
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 19:06   #3409
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Ritka tez mam w karcie ciazy miejsce na badanie piersi..juz ten temat u siebie przemaglowalam....lekarz na NFZ i lekarz z medicover odmowili mi usg piersi..podwazajac zasadnosc tego badania przy powiekszonych gruczolach piersiowych...ze nic nie widac..i ultrasonografista nic nie opisze. Dodam ze mam juz 37 lat...a ostatnie takiego badanie mialam 3 lata temu. Kaza czekac az do skonczenia karmienia....rety..to moze byc za dwa lata... za tydzien ide do nowego lekarza za kase...i tam bede nalegac.

Lezycie czasem przez chwile na plecach? Szczegolnie te w przyblizonym do mnie etapie ciazy? nie chodzi mi o spanie, a o lezenie przez jakies 5 minut. Czytalam gdzies z eod 20 tyg juz sie nie powinno. Mnie tak boli kregoslup ze przekladam sie non stop z prawego boku na lewy..i by robic to zadziej to na jakies 5 minut pozostaje w połśrodku tj na plecach.
Jak caly dzien dziecko mi sie nie rusza to tez sie klade na plecach..i wyprostowuje nogi...wtedy chyba sie za bardzo "rozplaszcza" macica(?) i jest mu nie wygodnie i kopie...wtedy wiem ze wszystko ok Pewnie jest mu wtedy nie wygodnie i sie przekreca.

.............18+6........ ......
Zamierzam pogadać na temat tego leżenia z ginekologiem. Zetknęłam się z informacją, że nakaz leżenia tylko na lewym boku to przestarzała wiedza. Ja leżę w każdej pozycji, włącznie z tym, że wielokrotnie budziłam się na brzuchu jak na złość najmniej wygodny jest dla mnie lewy bok. Jestem ciekawa co powie ginekolog, bo jakoś trudno mi uwierzyć w to, że natura by to wymyśliła w ten sposób, że tylko lewy bok jest dobry, przecież to można się odleżyn nabawić

21+0

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-08, 19:08   #3410
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 060
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Zwykly login ja sie codziennie budze na plecach, jestem w stanie tylko wlansie nad ranem lezec na plecach. Bo jak w ciagu dnia sie poloze na plecach to mnie tak bolą że nie jestem w stanie lezec. A rano jestem wypoczeta i czuje sie jak młody Bog moge wszystko
Tylko u mnie leci 34 tc.

Wszyscy z ktorymi mialam zajecia mowia że mozna lezec jak sie chce. Że to nieaktualna wiedza ze najlepiej na lewym boku albo prawym. Jak ci wygodnie na plecach mozesz lezec.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 19:26   #3411
kol170
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 284
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Zwyklylogin ja leżę tak jak mi wygodnie, przed ciąża zasypiałam na lewym boku i teraz też tak robię ale budzę się na plecach też czytałam żeby się za bardzo tym nie przejmować a na lewym boku z poduszka między nogami leżeć przy problemach z kręgosłupem lub bólach krzyża czy miednicy i wtedy to pomaga. Ja poprostu kładę się jak chce oprócz brzucha a mała daje znać jak jest coś nie tak

19+5

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kol170 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 20:17   #3412
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Zwyklylogin ja czytałam, że kiedyś były rekomendacje, żeby leżeć i spać na lewym boku, a teraz według najnowszej wiedzy można spać i leżeć tak jak jest Ci wygodnie. Dla mnie osobiście najbardziej wygodnie jets na lewym boku i tak zasypiam, ale przed ciążą miałam identycznie. W ciągu nocy wielokrotnie się przerzucam na plecy i prawy bok. No wierce się!

22+4

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 20:29   #3413
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Dzieki za odpowiedzi
ja staralam sie spac na lewym boku....ale! ogólnie jak Mała kopie w przód brzucha to czuje tylko z lewej strony, rzadko na srodku brzucha, a z prawej strony wogole nie czuje. Wiec kladac sie na lewym boku mam jakies wyrzuty dziwne ze ją gniote
Dodatkowo ten moj malomówny ginekolog na moje pytanie o łozysko odpowiedzial " a u pani to jakos dziwnie ... z przodu na tył przechodzi" i nie wiem czy to idzie dołem czy bokiem...moze dlatego czuje Ją z lewej strony ze to łozysko przyczepione do boku jest?
18+6

Edytowane przez zwyklylogin
Czas edycji: 2021-04-08 o 20:32
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 20:40   #3414
Ritka18
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 587
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Zwyklylogin mój gin, A jemu bardzo ufam, (często odwołuje się do norm w Polsce i w Stanach) w ciąży T robił mi usg piersi bo coś napomniał że teraz jest "obowiązek czy nacisk w Polsce żeby robić. Musiał wiec to być 1 trymestr. Chodzę do niego prywatnie.
Myślę, że zawsze warto.

......sraczka-staraczka...... tak będę się określać jeśli Wam to nie przeszkadza!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ritka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 21:02   #3415
maciejka_5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 526
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Pytałam o pozycje do spania moja Gin, powiedziała, że zaleca się spanie na lewym boku, ale nic się nie stanie jak się śpi inaczej. Powiedziała, że jeśli byłoby coś nie tak, to dziecko da znać lub organizm. Chodzi bodajże o żyły główne, że na lewym jest swobodny przepływ.

Zachęcała mnie by jak najmniej leżeć na plecach "bo spina się macica" no i teraz to się duszę, bo mi naciska już ciężar na wnętrzności i brak mi oddechu.

Też się budze na plecach, prawym boku, brzuchu (ale wtedy to mały kopie). I też mam wrażenie że mały urzęduje tylko z prawej strony. Więcej napierania czuje z prawej strony z lewej czasami jakieś jedno kopnięcie.

Bodajże 2 tyg temu miałam usg, kobieta powiedziała tylko, że ciężko zobaczyć drożność kanałów mlecznych bo są pełne.



31+6
maciejka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 21:08   #3416
poczwarkah
Rozeznanie
 
Avatar poczwarkah
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 936
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Intuicja - chodzi o BGI czyli lab w Chinach.

Ja nie mogę juz dawno na plecach leżeć bo się dusze i mam wrażenie że mi worek kartofli leży na brzuchu

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
__________________
20.10.2014 Witek

poczwarkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 22:18   #3417
Mamiska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 433
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Teresa gratulacje 🥰, rzycze szybkiego, powrotu do, sprawności, co do kaltacji to na spokojnie jeszcze się rozkręci a narazie zadbaj o siebie i proś o leki przeciwbólowe jak masz taką potrzebę, cc to jednak rozległą operacja. Wynny bardzo, mi przykro z powodu, mamy. Mamoto nie martw się jestem na tym samym etapie co ty tylko ze ja T. miałam w lutym 2020,a poronienie zatrzymane w październiku 2020.Teraz jestem po, operacji i okazało, się ze mam krwiaka po operacyjnego i prawdopodobnie przepuklinę pepkowa też powikłanie po operacji, po @ mam wizyte u ginekologa, i nie wiem czy, da mi zielone światło, czy, będę musiał czekać 😔😔, a w czerwcu rypnie mi 39 latek więc ostatni dzwonek. A pomyśleć że była bym juz w 37 tyg.c. Tak mnie to ostatnio dobija, jestem jakaś rozdrażniona i wszytko mnie irytuje ciągle coś i coś, a tak się już cieszyłam.

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Miało, być Mamto a ta klawiatura

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

😃 Staraczka 😃
Mamiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-09, 07:14   #3418
Jakzycpoterminacji
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 205
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Mamto nie martw się U mnie już będzie teraz 4 cykl starań i z każdym późniejszym już trochę bardziej odpuszczam, kiedyś się uda 🙂
Jakzycpoterminacji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-09, 07:39   #3419
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Dziewczyny, jeśli chodzi o Rossmanna, to rzeczywistoście trzeba coś kupić, żeby dostać pampersy i oliwkę, wczoraj kupiłam kilka rzeczy w tym jakieś podkłady i nożyczki dla małej i właśnie dostałam maila, że mogę odebrać pampersy i oliwkę miłego dnia wszystkim życzę ☺
33+2

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-09, 08:02   #3420
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 060
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Cytat:
Napisane przez iskierka95 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeśli chodzi o Rossmanna, to rzeczywistoście trzeba coś kupić, żeby dostać pampersy i oliwkę, wczoraj kupiłam kilka rzeczy w tym jakieś podkłady i nożyczki dla małej i właśnie dostałam maila, że mogę odebrać pampersy i oliwkę miłego dnia wszystkim życzę ☺
33+2

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wczoraj dostalam maila a nic nie kupilam. Widocznie to taki czas ze przysylaja. 33+3 bylo wczoraj wiec podobnie jak u Ciebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-28 18:57:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:24.