Ponowne starania po T. cz. II - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-25, 12:58   #3931
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Maciejka w 30tc miałam założony pessar, bo skróciła się nagle na 2cm, więc ten tydzień to jeszcze na jej skracanie za wcześnie. Ale dziewczyny różnie piszą, niektóre po zdjęciu pessara urodziły tego samego dnia lub na drugi, a niektóre chodziły jeszcze 2-3 tygodnie. Zastanawiam się, czy jak przy T miałam tak długo wywoływanie, to teraz w donoszonej ciąży też się może skończyć podaniem oksytocyny, czy może właśnie w drugą stronę, że mam teraz niewydolną szyjkę właśnie przez tamte wydarzenia.
Poczwarkah życzę, żeby tym razem poszło Ci łatwiej i samo się zaczęło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 14:03   #3932
maxim7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 221
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Hej dziewczyny, ja prawdę mówiąc od poczęcia po dziś dzień robię sobie kąpiele i chyba nic mnie bardziej nie relaksuje jak twardnieje mi brzuch lub odczuwam skurcze.

Też miałam podawana oksytocynę przy pierwszym porodzie mimo, że niby już wcześniej zaczęła mi się delikatnie skracać szyjka. Ból był niesamowity, 15h cierpienia po czym zzo było jak wybawienie bo pod koniec skurcze miałam bez przerwy, po prostu ciągły, rosnący ból. Koszmar. Terminacja też trwala u mnie od podania pierwszych tabletek 19h więc nic krócej.
maxim7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 17:06   #3933
maciejka_5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 526
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Iskierka, Poczwarka dzięki za odpowiedź, tak się zastanwialam kiedy ma się zacząć skracać 😁



Slyszalam kiedyś że problemy z szyjka mogą być po łyżeczkowaniu macicy, że czasami się skraca za szybko. Slyszalam też, że podobno oksydocyne powinno się podawać przy 5 cm rozwarcia bo inaczej nie spełnia swojej roli... Ale jak jest naprawdę? 🤷 Nie mam pojecia



Od tabletek do T u mnie też minęło ok 15 h ciekawe jak będzie z poroden
maciejka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 17:11   #3934
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

To u mnie trwało 36 godzin, po niej łyżeczkowanie i potem miałam jeszcze usuwany polip, ale przynajmniej przy poronieniach nie było konieczne łyżeczkowanie, bo oczyściłam się sama

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 18:00   #3935
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Jeśli chodzi o moją T to mnie położne trochę starszyly, że to pierwsza ciąża i może być dłużej, ale po podaniu pierwszej dawki tabletek minęło niecałe 10 godzin i ostatecznie tak jak Wam pisałam to po wszystkim usłyszałam, że ,,jestem stworzona do porodu naturalnego" i niby ma mi szybko pójść. Jutro na wizycie lekarskiej zapytam jak to jest z moją szyjka i czy w związku z łyżeczkowaniem jest większe ryzyko szybszego skracania się. Iskierka miło, że ta moja ciąża tak pędzi w Twoich oczach mam nadzieję, że w dalszym etapie też będzie bez większych przeszkód

Poczwarkah to trzymam kciuki za samoistne odejście wód. Jak rozumiem w ciąży z Witkiem stawilas się na izbę przyjęć po prostu po terminie i poród został wywołany?

25+0


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Platynowa91
Czas edycji: 2021-04-25 o 18:20
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 18:31   #3936
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

U mnie o ironio podczas T. szyjka nie chciała puscic, musieli przebić mi też pęcherz, no i całość zakończyła się (przy pomocy lekarki) 24h po podaniu pierwszej dawki leków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 19:13   #3937
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Kochane dzięki za odpowiedzi

Ja nie wiem co ze mna...od zastrzykow mam cala prawą strone brzucha posiniaczoną. Na lewej tylko malenkie...szybko znikają..i trzeba sie przyjzec zeby je zobaczyc. Po prawej sine wylewy, duze. Jeden zrobilam sama-uznalam ze trafilam w naczynko. Drugi zrobila mi pielęgniarka...tez wyglada strasznie. Trzeci troche lepszy...ale tez siny. Nie wiem czy to mozliwe ze po prawej stronie jakos mam mocniej unaczynione cialo...rety....
Czy ktoras z Was przechodzila w ciazy zapalecie pęcherza/ cewki moczowe? Nie umiem rozroznic co to, ale jak podczas oddawania moczu zaczyna jakby sie zwęzac cewka moczowa...i mimo ze sie wysikalam to znow mam parcie na pęcherz...w zasadzie na cewke.
Do wizyty u lekarza jeszcze troche....kojarzycie bezpieczne dla nas leki?
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-25, 20:39   #3938
Kaaach
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 714
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Zwykłylogin na siniaki spróbuj maść arnikowa ja moje ogólnie zaakceptowałam. Mi mąż robi w uda i już ostatnio mam dość .

W sobotę zaczęłam 37 tc pokój prawie skończony jutro odbieramy nasze łóżko od tapicera. Zostało kupić zasłony, dywan i narzutę. Torba prawie ledwo co spakowana.

Ale mialam tak ciulowy weekend, że masakra...

37tc1d

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kaaach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 20:48   #3939
maciejka_5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 526
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

U nas jak zdążę przed porodem to będzie pokoik, na razie będzie mieszkał z nami w sypialni i salonie. Ale pokój będzie pełnił funkcję reprezentatywna bardziej.

Zwyklylogin dziewczyny piją żurawinę na zapalenie pęcherza, ale czy działa to już na samo zapalenie to nie wiem.

Kach wspolczuje weekendu, mi się udało odpocząć i zrelaksować,musze więcej tak się lenić, bo mam w głowie takie poczucie że marnuje czas.

Powiem Wam że torbę spakowałam nawet sprawnie, nie mam kosmetyków, butelki filtrującej, wody dla mnie i szlafroka. Nie wiem jak to zmieszcze, na razie wszystko jest tak ładnie włożone, a nie upchniete, może wy czaruje się miejsce 🙂

34+2
maciejka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 08:55   #3940
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Kochane dzięki za odpowiedzi

Ja nie wiem co ze mna...od zastrzykow mam cala prawą strone brzucha posiniaczoną. Na lewej tylko malenkie...szybko znikają..i trzeba sie przyjzec zeby je zobaczyc. Po prawej sine wylewy, duze. Jeden zrobilam sama-uznalam ze trafilam w naczynko. Drugi zrobila mi pielęgniarka...tez wyglada strasznie. Trzeci troche lepszy...ale tez siny. Nie wiem czy to mozliwe ze po prawej stronie jakos mam mocniej unaczynione cialo...rety....
Czy ktoras z Was przechodzila w ciazy zapalecie pęcherza/ cewki moczowe? Nie umiem rozroznic co to, ale jak podczas oddawania moczu zaczyna jakby sie zwęzac cewka moczowa...i mimo ze sie wysikalam to znow mam parcie na pęcherz...w zasadzie na cewke.
Do wizyty u lekarza jeszcze troche....kojarzycie bezpieczne dla nas leki?
Na pewno sok z zurawiny 100% ale to tak wspomagająco, dzwoń do lekarza, bo jak się rozwinie to będziesz się bardzo męczyć
Cytat:
Napisane przez Kaaach Pokaż wiadomość
Zwykłylogin na siniaki spróbuj maść arnikowa ja moje ogólnie zaakceptowałam. Mi mąż robi w uda i już ostatnio mam dość .

W sobotę zaczęłam 37 tc pokój prawie skończony jutro odbieramy nasze łóżko od tapicera. Zostało kupić zasłony, dywan i narzutę. Torba prawie ledwo co spakowana.

Ale mialam tak ciulowy weekend, że masakra...

37tc1d

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co się stało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 09:22   #3941
poczwarkah
Rozeznanie
 
Avatar poczwarkah
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 936
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Platynowa, z Witkiem miałam zaburzenia tętna na KTG i od razu mnie wysłali do szpitala. To było 5 dni przed terminem. Ale tyle czasu nie mogli wywołać że urodziłam w dzień terminu dokładnie.

A na zapalenie pęcherza (chociaż lekkie bardzo) mój gin kazał mi brać Urosept. Bez recepty jest.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
__________________
20.10.2014 Witek

poczwarkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-26, 09:25   #3942
Kaaach
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 714
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

A miala być super sobota dostalam spóźniony tort urodzinowy z Czarodziejka z Księżyca kończyliśmy pokój ochy achy super...
A tu od rana tacie krew z nosa leciała prawie cały czas później wezwaliśmy pogotowie dali tampon w nocy jeszcze też leciała, ale na drugi dzień już czysto było na szczęście... A między czasie dostaliśmy wiadomość o śmierci mojej kuzynki masakra jakaś byla na kwarantannie chyba jakoś 9 dzień nad ranem majaczyła pogotowie ją zabrało dostala tlen wszystko spoko mieli ją wypuszczać odłączyli tlen i zator na płuca poszedł nie było już jak ratować... Młodsza dziewczyna 26 l i 2 mały dzieciaczków... Masakra jakaś... Nie wiem czy sprawdzali jej d'dimery itp wskazniki dot. krzepliwości krwi masakra jakaś niby nie chorowała była otyła, ale moja ciocia przeszła covid bez objawów corka kazała jej przed szczepieniem sprawdzić krzepliwość i wyszło, że musi brać zastrzyki przeciw zakrzepowe szczepić się nie może....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kaaach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 11:18   #3943
Ramtha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 21
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Dziewczyny a ja z innej beczki, czy każda z Was miała nudności, wymioty, mdłości w I trymestrze? Ponoć im więcej takich objawów, tym lepiej dla ciąży, to prawda czy mit?
Ramtha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 11:22   #3944
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Kaaach przykro mi bardzo

Ramtha, ja miałam mdłości straszne przez pierwsze dwa tygodnie od kresek a potem nic, zero wymiotow, złego samopoczucia, tylko żołądek i refluks. Czasami zapominałam, że w ciąży jestem. Wydaje mi się, że to jest tak mega indywidualna sprawa organizmu, że nie ma reguły.
W ciąży T. bardzo źle się czułam i skończyło się źle, tyle, że to była dziewczynka.
Teraz czuję się dobrze, nic mi nie dolega, ciąża rozwija się dobrze no i jest chłopak, nie wiem czy płeć ma coś do tego ale ja tak sobie to tłumaczę

12+6, witam II trymestr od jutra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Intuicja_88
Czas edycji: 2021-04-26 o 11:27
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 11:27   #3945
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Kaaach przykro mi

Ramtha ja nie miałam wcale nudności ani wymiotów. Tak jak pisze intuicja to kwestia bardzo indywidualna. Też się naczytałam w internecie, że im więcej objawów tym beta ładniej rośnie czy cos, ale nie sądzę żeby była to prawda.

Melduje się po wizycie u lekarza z ważąca 776 gramów, prawidłowo rozwijająca się dziewczynką! Dzięki za kciuki

25+1

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 11:28   #3946
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Ooo Platynowa czyli jednak dziewczynka? Cudownie, że wszytko dobrze 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 11:29   #3947
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Lekarze mówią, że im więcej objawów, tym lepiej, bo hormony ciążowe wyższe. W przypadku triploidii beta zatrzymała się u mnie na dość niskim poziomie (a nawet zaczęła spadać w ok 10 tc, zdaniem genetyka zachowanie bardzo typowe w przypadku triploidii) i objawow ciazy wymienionych przez Ciebie nie miałam. W obecnej ciąży wymioty, nudności, mdłości, zgaga, refluks towarzyszą mi w sumie cały czas. Od samych mdłości i wymiotów miałam przerwę, jednak od trzech dni chyba znowu wróciły. Ale to czy ma się objawy ciąży i jak silne, nie można rozpatrywać zerojedynkowo (silne objawy - zdrowa ciąża, słabe/brak - ciąża chora), bo na pewno każda z nas ma wśród znajomych takie koleżanki, które urodziły zdrowe dzieci a przywolywanych tu objawów ciąży nie miały zadnych. Moja mama trójkę dzieci urodziła, a przy żadnym z nas nie miała mdłości/wymiotów, a ciążę znosiła bardzo dobrze i pracowała do samego porodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 11:59   #3948
maciejka_5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 526
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Kach wspolczuje, straszne wieści przez weekend! Taka młoda dziewczyna, dramat....

Dobrze ze z Twoim tata ok juz! W tych czasach to naprawdę strach jak się coś dzieje, bo są mega problemy z dostępnością lekarzy pogotowia itd...



Ramtha, w tej ciąży nie miałam żadnych mdłości, mało objawów, na szczęście nie mam nadal zgagi. Mam kuzynkę co w każdej ciąży wymiotuję non stop przez I trymestr, mam koleżankę co wymiotowała do III trymestru (brała już leki na to), mam ciocie co nie miała żadnych objawów - wszystkie mają zdrowe dzieci 🙂 tak jak pisały Dziewczyny, zależy to od organizmu.

Mnie osobiście brak objawów bardzo cieszył, zylam i robiłam wszystko normalnie aż do teraz🙂

34+3
maciejka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 12:30   #3949
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Kach bardzo mi przykro, dopiero doczytałam Taka młoda dziewczyna i osierociła dwójkę dzieci, straszna tragedia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-26, 12:32   #3950
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Cytat:
Napisane przez Kaaach Pokaż wiadomość
A miala być super sobota dostalam spóźniony tort urodzinowy z Czarodziejka z Księżyca kończyliśmy pokój ochy achy super...
A tu od rana tacie krew z nosa leciała prawie cały czas później wezwaliśmy pogotowie dali tampon w nocy jeszcze też leciała, ale na drugi dzień już czysto było na szczęście... A między czasie dostaliśmy wiadomość o śmierci mojej kuzynki masakra jakaś byla na kwarantannie chyba jakoś 9 dzień nad ranem majaczyła pogotowie ją zabrało dostala tlen wszystko spoko mieli ją wypuszczać odłączyli tlen i zator na płuca poszedł nie było już jak ratować... Młodsza dziewczyna 26 l i 2 mały dzieciaczków... Masakra jakaś... Nie wiem czy sprawdzali jej d'dimery itp wskazniki dot. krzepliwości krwi masakra jakaś niby nie chorowała była otyła, ale moja ciocia przeszła covid bez objawów corka kazała jej przed szczepieniem sprawdzić krzepliwość i wyszło, że musi brać zastrzyki przeciw zakrzepowe szczepić się nie może....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej to faktycznie przykry czas
Cytat:
Napisane przez Ramtha Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja z innej beczki, czy każda z Was miała nudności, wymioty, mdłości w I trymestrze? Ponoć im więcej takich objawów, tym lepiej dla ciąży, to prawda czy mit?
Ja miałam i w ciąży terminowanej i w tej też mam (miałam nadzieję że do tego czasu to mi już minie ale niestety chyba jestem z tych co wymiotują z rana do końca ciąży ). Niby się mówi, że te mdłości są z uwagi na dużą ilość hormonów ciążowych więc ciąża jest silna, ale mam wrażenie że to takie pocieszanie tych które się z tym zmagają mam wiele koleżanek, które tego nie doświadczyły i wszystko było ok
Cytat:
Napisane przez Platynowa91 Pokaż wiadomość
Kaaach przykro mi

Ramtha ja nie miałam wcale nudności ani wymiotów. Tak jak pisze intuicja to kwestia bardzo indywidualna. Też się naczytałam w internecie, że im więcej objawów tym beta ładniej rośnie czy cos, ale nie sądzę żeby była to prawda.

Melduje się po wizycie u lekarza z ważąca 776 gramów, prawidłowo rozwijająca się dziewczynką! Dzięki za kciuki

25+1

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ach jak cudnie! Dostałaś jakąś ładną fotkę?

A ja jutro idę na krzywą cukrową, nie wiem jak to zniosę z moim porannym zwracaniem także kciuki się przydadzą

23+4

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 12:40   #3951
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Platynowa, super, że się w końcu płeć potwierdziła! 🥳
Mnie od wczorajszego wieczora męczy ból głowy. Mierzyłam cisnienie i wczoraj było 139/85, potem 160/100 (ale to wynik zdenerwowania, bo zawsze miałam niskie cisnienie (takie w granicach max 110/70), i jak zobaczyłam pierwszy wynik to się zestresowalam). Wzięłam jak zawsze leki (acard i metformine) i po godzinie cisnienie 114/80. Ból głowy też zelżał. Dziś wstałam i zmierzyłam cisnienie i było 125/80. Zjadłam śniadanie (pojawiły się mdłości znowu) i po godzinie ponownie zaczęła mnie boleć głowa z tyłu. Zmierzyłam cisnienie i 133/81. Po godzinie znowu zmierzyłam i 136/86 Przyznam, że zastanawiam się co robić. Tzn na pewno będę mierzyła dalej (po południu zweryfikuje też wynik na innym cisnieniomierzu) ale jeśli będzie rosło to chyba pojadę na IP zwariować idzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 12:40   #3952
GIS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 174
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

W pierwszej i drugiej ciąży z T. nie miałam żadnych mdłości. Miałam tylko śpiocha i dokąd okres się nie zatrzymał nie podejrzewałam, że jestem w ciąży. Ale w każdej bardzo bolały mnie piersi. W tej ciąży jeden raz zrobiło mi się niedobrze i nie mam śpiocha 🤷☠♀️

Odebrałam wyniki Nifty - wszystko ok, ryzyka minimalne, oby wszystko się potwierdziło na prenatalnych w piątek. Ale trochę mnie te wyniki uspokoiły. Pojutrze mam wizytę u mojego gina. No i niespodzianka - dziewczynka! Właśnie z mężem się zastanawiamy jak się takie obsługuje🤣bo przy chłopcu już mamy wprawę😁

Odebrałam też dziś wyniki krwi. Wyszły mi nieznacznie podwyższone leukocyty, mchc, neutrofile a limfocyty nieco obniżone? Czy miała któraś z was taką sytuację w I trymestrze? Czy to może być infekcja jakaś? I znowu stres do środy🤦☠♀️mam nadzieję że gin powie że nie jest źle.

W poprzednich ciążach miałam zawsze bakterie w moczu a raz zapalenie cewki. Dostałam urosept 3x 1 tab. i brałam w poprzedniej ciąży od samego jej początku. I trzeba pić i sikać, żeby wypłukiwać bakterie. Sok z żurawiny pomaga w wypłukiwaniu, ale nie leczy stanu zapalnego.



11t+5d
GIS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 12:55   #3953
Ramtha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 21
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

GIS gratuluję dobrych wyników Nifty, planujesz robić pappę, jeśli masz już wyniki Nifty? Twój lekarz wie, że robiłaś Nifty czy na własną rękę je robiłaś?

Widzę, że przewaga dziewczynek na forum GIS i Platynowa pochwalcie się jak wybierzecie imiona
Ramtha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 12:55   #3954
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Dostałam zdjęcie 3D, ale niestety mała zakrywała rączkami buzię, więc mało tam widać. Najważniejsze, że lekarz wszytsko sprawdził dokładnie i wyszło OK. A zapytałam też o szyjkę po łyżeczkowaniu to mi powiedział, że to już dawno było i nie ma to znaczenia aktualnie - teraz szyjka ma 4cm. A nie muszę wracać do metforminy, bo krzywa wyszła ładnie.

MoszKa88 właśnie zapomniałam trochę ostatnio o tym zakwasie z buraków, ale muszę wrócić do porannych shotow. Jakbyś mogła dopisać na pierwszej stronie, że trwa u mnie oczekiwanie na Alinkę to byłabym bardzo wdzięczna!

Wynn trzymam kciuki za krzywa cukrowa. Z mojego doświadczenia wynika, że dobrze zjeść sobie coś na wieczór przed krzywą żeby nie było dużej przerwy między posiłkiem a drinkiem z glukozy. Tak mi też zalecał diabetolog, żeby przed snem zjeść jakaś kanapkę z szynką lub serem albo twarożkiem. Masz kupiona własną glukozę smakową czy weźmiesz laboratoryjna?

GIS trzymam kciuki żeby prenatalne Cię jeszcze bardziej uspokoiły. Wierzę, że to będzie tylko formalność korzystasz teraz z pakietu badań I trymestru na NFZ?

25+1

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Platynowa91
Czas edycji: 2021-04-26 o 13:02
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 13:04   #3955
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Cytat:
Napisane przez GIS Pokaż wiadomość
W pierwszej i drugiej ciąży z T. nie miałam żadnych mdłości. Miałam tylko śpiocha i dokąd okres się nie zatrzymał nie podejrzewałam, że jestem w ciąży. Ale w każdej bardzo bolały mnie piersi. W tej ciąży jeden raz zrobiło mi się niedobrze i nie mam śpiocha 🤷♀️

Odebrałam wyniki Nifty - wszystko ok, ryzyka minimalne, oby wszystko się potwierdziło na prenatalnych w piątek. Ale trochę mnie te wyniki uspokoiły. Pojutrze mam wizytę u mojego gina. No i niespodzianka - dziewczynka! Właśnie z mężem się zastanawiamy jak się takie obsługuje🤣bo przy chłopcu już mamy wprawę

Odebrałam też dziś wyniki krwi. Wyszły mi nieznacznie podwyższone leukocyty, mchc, neutrofile a limfocyty nieco obniżone? Czy miała któraś z was taką sytuację w I trymestrze? Czy to może być infekcja jakaś? I znowu stres do środy🤦♀️mam nadzieję że gin powie że nie jest źle.

W poprzednich ciążach miałam zawsze bakterie w moczu a raz zapalenie cewki. Dostałam urosept 3x 1 tab. i brałam w poprzedniej ciąży od samego jej początku. I trzeba pić i sikać, żeby wypłukiwać bakterie. Sok z żurawiny pomaga w wypłukiwaniu, ale nie leczy stanu zapalnego.



11t+5d
Gratuluję dziewczynki i dobrych wyników!

Ja jutro idę na Sanco i też nie mogę się doczekać żeby już mieć wynik. Opis usg i pappa jak nie przyjdą w tym tygodniu to możliwe że zobaczę dopiero u genetyka 19.05 więc mają totalnie gdzieś, że ktoś się stresuje i liczy każdy dzień 🤦☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 13:12   #3956
GIS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 174
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Załapałam się na prenatalne na NFZ ze względu na wiek😉i dobrze, bo normalnie tam usg prenatalne I trymestru kosztuje 450 zł (z pappą i wolną betą) 😬w tej klinice, w której będę robić zawsze z usg wykonują pappe i wolna betę na tej samej wizycie co usg, dlatego opis jest dopiero do tygodnia od wizyty.

Nifty robiłam, ponieważ po T. genetyk powiedziała mi, że przy następnej ciąży mam zrobić nifty, a jeżeli coś w tym badaniu wyjdzie nie tak to amniopunkcję. Mój gin też sugerował, że dobrze byłoby zrobić. Zresztą dla mojego świętego spokoju i tak miałam robić.

Wybraliśmy imię - Aleksandra. Pierwotnie miała być Liliana, ale jak bratowa mojego męża usłyszała dwa lata temu, że jestem już po T. i że dziecka nie będzie, to poinformowała mnie, że tak da swojej córce bo w końcu imię się zwolniło 🤦☠♀️
GIS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 13:19   #3957
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

GIS w sumie pappa też jest wskaźnikiem czynności łożyska i ewentualnej preeklampsji, więc myślę że warto zrobić. Ja się załapałam na prenatalne na NFZ z powodu wady genetycznej w pierwszej ciąży i też robili USG+pappa. Aleksandra to piękne imię ja wybrałam synowi z T imię Aleksander, więc podobne, a ,,obbecnej córce" imię wybierał mąż

Intuicja_88 kciuki za dobry wynik SANCO! Który tydzień już u Ciebie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 13:23   #3958
Ritka18
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 587
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Gis moje 2 imiona też "zabrali" mi w bliskiej rodzinie po t. Bylo to dla mnie tak nieprzyjemne że obrzydły mi te imiona, nie podobają mi się już i nagle zauważyłam że są brzydkie i do niczego nie pasujące 🤭
To ostatni tydzień kwietnia! Za chwilę będzie u nas wielkie świętowanie z następujących po sobie narodzin!
Co do przyspieszań porodu ja u siebie wyprobowałam sex...podobno sperma ma jakieś takie właściwości. Rano był sex i do końca dnia dziecko już na świecie. Choć delikatniutkie i niebolesne skurcze zaczęły się w dzień przed sexem/porodem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ritka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 14:27   #3959
Kaaach
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 714
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Ramtha ja mialam mdłości, ale nie żygałam, bylam cały czas zmęczona i duuuuzo spałam. Ale ogólnie dobrze się czułam.

Platynowa gratulacje 🥰

MoszKa faktycznie jak salej tak będzie z cisnieniem to lepiej to sprawdzić.

GIS to możesz odetchnac i w piątek na pewno będzie tylko potwierdzenie, że wszystko jest dobrze . A co do wyników to w ciąży nie duże odchylenia od normy są normalne wiadomo skonsultuj z lekarzem, ale myślę, że będzie wszystko ok ha też mialam tu za nisko tam za wysoko i lekarz mówił, że wszystko jest dobrze .

Dziewczyn pech mnie nie opuszcza rano napisalam do męża, że śniło mi się, że przysłali zły kolor fotelika i że z wózkiem coś nie tak. Dziś dostaliśmy telefon, że wózek to może w maju będzie w połowie bo producent takie opóźnienia ma.... No masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kaaach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 15:07   #3960
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Cytat:
Napisane przez Platynowa91 Pokaż wiadomość
GIS w sumie pappa też jest wskaźnikiem czynności łożyska i ewentualnej preeklampsji, więc myślę że warto zrobić. Ja się załapałam na prenatalne na NFZ z powodu wady genetycznej w pierwszej ciąży i też robili USG+pappa. Aleksandra to piękne imię ja wybrałam synowi z T imię Aleksander, więc podobne, a ,,obbecnej córce" imię wybierał mąż

Intuicja_88 kciuki za dobry wynik SANCO! Który tydzień już u Ciebie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
12+6

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-28 18:57:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:48.